Burgemeester L. v. Erp opende Muskens Woninginrichting Sint Nicolaas in Kaatsheuvel WAALWIJK Ds. Ph. Kroes deed intrede als predikant Ned. Herv. Gemeente Waalwijk-Centrum KAATSHEUVEL Waalwijkse toneelclub hoopt op succes met „volksstuk" 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 NOV. 1966 6 Bedrijf van allure leraren-concert trok veel Laatste poging van OOG Winkelaktie in Drunen - EBshout in Si. Nicolaastijd „Vogellust" won tweekamp van „De Vink" Slijmen Heel bescheiden was in 1948 het begin van de thans imposante stads- zaak van Muskens woning-inrichting. In de Gashuisstraat 174 in een ge bouwtje van 12vierkante meter start te toen de heer Th. Muskens met een reparatie-inrichting voor het bekleden van stoelen en matrassen en wat ver der op gebied van meubelreparatie aan hem werd toevertrouwd. Theo kende het vak en wat hij af leverde genoot de goedkeuring van de opdrachtgevers. Het werk stroomde binnen en al dra had hij hulp nodig, die hij broederlijk ontving van zijn beide broers André en Jan. Vanzelf sprekend kon het niet bij reparatie alleen blijven, met het gevolg, dat overgegaan werd tot het leveren, eerst ook nog op bescheiden schaal van al les wat tot de woning-inrichting be hoort. In 1954 werd overgegaan tot de bouw van een ruimere inrichting van onder en boven 10Om2 groot. De zaak kreeg naam, zowel in als buiten Kaatsheuvel zodat in 1958 een riante winkel verrees met een bedrijfsopper- vlakte zowel onder als boven van 350 m2, waarop in Neon-verlichting met trots de naam „Muskens" "in de avonduren uitstraalde. Vankennis, energie, service en ondernemings geest, waren de grondslagen, waarop J het bedrijf verder crescendo ging en ruim vijf maanden geleden werd een aanvang gemaakt met een trotse uit breiding tot 3000 m2, die donderdag j.l. zijn voltooiing kreeg in de offici ële opening van het bedrijf door bur gemeester Van Erp. We behoeven niet te vertellen, dat burgemeester Van Erp trots was, dat hij uitgenodig was om deze zaak te openen. Het deed hem groot genoe gen weer een officiële opening te mogen verrichten in zijn gemeente, daar hier weer blijk gegeven wordt, dat niet alle besluiten en voorzienin gen van gemeentewege behoeven te komen, doch dat ook het particulier initiatief, zowel in Kaatsheuvel als Loon op Zand met succes tot ont plooiing komt. Uit de zuiver ambte lijke sfeer, aldus de burgemeester groeide uw bedrijf in betrekkelijk korte tijd uit tot de zaak van dit ogen blik, een met grote toonzalen en rui me verkoopmogelijkheden. Dit alles is, zoals van af de beginne gestoeld op vakmanschap, kunde, bedrijfser varing en een dynamische omgeving. De burgemeester benadrukte dit „sterk, waarbij hij denkt aan de expan sieve krachten, die Kaatsheuvel sterk doen groeien. De grote groei van hét Muskens-bedrijf dankt deze uitbrei ding ook speciaal aan de medewer king van de beide broers en niet min der aan het zakelijk inzicht van de echtgenote, die in de opzet en uit breiding zo'n intens groot deel heeft gehad. Aan mevrouw Van Erp werd daar na een schaar aangeboden, waarmee zij de verbinding van de bestaande ruimte door het doorknippen van een lint met de nieuwe uitbreiding open stelde. Met een dronk werd dit offi ciële gedeelte besloten. De heer P. de Vroedt uit Amsterdam sprak daarna een kort woord van felicitatie namens de inkoopcombinatie Nederland, waarvan de Europameubelgroep een belangrijk onderdeel vormt. Met veel belangstelling werd een rondgang gemaakt door de vele aan wezigen van uit en buiten Kaatsheu vel, door. de diverse afdelingen van het nieuwe bedrijf tot in alle hoeken versierd met een enorme schat van bloemen en planten, uit alle delen van binnen- en buitenland. Deze grote belangstelling heeft tot zondagavond onafgebroken voortgeduurd, zowel uit Kaatsheuvel als de vere omgeving. Rest ons nog te melden, dat het nieuwe bouwwerk onder architectuur vande bouwkundige Dankers uit Bre da en aannemer Blom Zn. uit Te- teringen bij Breda in zo'n korte tijd is tot stand gekomen. De firma van Houten was de kleuren-advi- seur en schilder, de fa. Kin uit Rijen verzorgde de verwarmingsinstallatie en de fa. v. Wijlen de electrische in stallatie. St. Nicolaas heeft de jeugd van Kaatsheuvel geen teleurstelling wil len bezorgen en zondag, ondanks het sombere weer met 'n druilerig regen tje, zijn aangekondigde intocht ge houden. De jeugd had dit natuurlijk bijzonder op prijs gesteld en was in groten getale komen opdagen om de grote kindervriend te verwelkomen en hem op zijn rondgang te vergezellen. Ondanks zijn hoge leeftijd besteeg Sinterklaas voor het missiehuis St. Antonius, waar hij in eerste instantie was gearriveerd voor een korte rust pauze, met zwier zijn trouwe schim mel, om vervolgens met z'n schare zwarte pieten via de Hoofdstraat - Peperstraat, Gasthuisstraat, Juliana- straat, Mgr. Völkerstraat, Hoofdstr., Peperstraat en Markt de plaatselijke bevolking van z'n aanwezigheid te doen blijken. De gymnastiekvereni ging K.G.V. en de jeugdbrigadiertjes gingen hem in de stoet vooraf, terwijl de muziekgezelschappen Euphonia, Apollo en St. Jan zich door de regen niet lieten intimideren en voor 'n pit tig stukje marsmuziek zorgden. We hebben niet vernomen of St. Nicolaas er z'n bewondering over heeft uitge sproken dat, zulks in tegenstelling met vorige jaren, alleen in een ge deelte van de Hoofdstraat een fraaie feestverlichting was aangebracht ter ere van hem ontstaken. Na zijn rondgang begaf Sinterklaas zich naar het gebouw van Openbare Werken, waar hij plaats nam onder een hiervoor aangebracht baldakijn en door burgemeester L. van Erp na mens het gemeentebestuur werd ver welkomd en dank gebracht voor zijn komst naar Kaatsheuvel. Het was voor burgemeester Van Erp een groot genoegen Sinterklaas te kunnen ver rassen met de mededeling, dat er uit zicht was ontstaan dat met de jaar lijkse ontvangsten op deze minder ge- eigende plaats een einde zou komen. Volgend jaar, aldus de burgemeester, zult U vanaf dit punt reeds de eerste verdieping van een nieuw gemeente huis gerealiseerd zien en het jaar daarop hopen wij U in een riant ge bouw met een fraai bordes, waarvoor de kinderen op een ruim plein ver zameld zullen zijn, te verwelkomen. Hij attendeerde de goedheiligman nog op de goed voorziene etalages van de plaatselijke middenstand, die alles bieden wat voor het a s. grote feest onontbeerlijk is en dus een uit wijken naar buiten de plaats volko men overbodig maken. Tenslotte ont popte de burgemeester zich nog als koorleider door de verzamelde jeugd St. Nicolaas nog enkele toepasselijke liedjes te doen toezingen. De Sint stak z'n waardering voor dit alles niet onder stoelen of banken en na z'n dankwoord en de nodige goede wen ken en raadgevingen aan de kinderen, bracht hij een driewerf hoera uit op burgemeester Van Erp, met wie hij, alsmede de overige leden van het ge meentebestuur, tenslotte nog van een kort samenzijn genoot. 543 opvarenden van de Nederl. kruisers De Zeven Provinciën en De Ruyter, die op manoeuvre zijn, hebben vanuit Napels een bezoek aan Rome gebracht en zijn door de Paus in audiëntie ontvangen. HONDENTENTOONSTELLING AMSTERDAM Op de internationale hondenten toonstelling, gehouden in het nieuwe RA I-gebouw te Amsterdam, op j.l. zondag 20 november, behaalde onze plaatsgenoot, de heer Sjel de Vries, met zijn Franse Bulldog de eerste prijs uitmuntend in de jeugdklasse. Hieraan is verbonden de titel Jeugd- winner" 1966. AUTO's BOTSTEN Vermoedelijk door te hoge snel heid raakte donderdagavond in de bocht Gasthuisstraat - Van Heeswijk straat een personenwagen in een slip. De bestuurder, een militair, verloor de controle over z'n voertuig, dat met een klap op een personenauto be landde, die voor het benzinestation geparkeerd stond. Op zijn beurt bot ste deze tegen een daardoor staande wagen, die slechts lichte averij op liep, doch de beide andere wagens kwamen er minder goed af en wer den vrij zwaar beschadigd. Persoon lijke ongelukken bleven achterwege. DIEFSTAL In de nacht van donderdag op vrij dag werd een bezoek gebracht aan de Mater Amabilisschool aan de Van den Elzenstraat. Deze ongewenste visite leverde betrokkene(n), be houdens wat klein geld, niets op. Er waren geen sporen van braak te be kennen, zodat vermoed wordt dat van een valse sleutel gebruik is gemaakt. BRANDJE Vrijdagmiddag omstreeks twee uur werd de plaatselijke brandweer ge alarmeerd voor een begin van brand in de bergplaat^ achter de woning van de fam. D. in de Anjerstraat. Voor dat het vuur kans kreeg vat te krij gen op o.a. een stapel hout, hadden de wakkere mannen, die snel ter plaatse waren, dit onder de knie, zo dat de aangerichte schade vrijwel tot 'n minimum beperkt bleef. N.C.V.B. AFDELING WAALWIJK EN OMSTREKEN In 1956 opgericht met mevrouw Mortier als presidente werd op 16 november j.l. het 10-jarige bestaan van de afdeling herdacht. Van het Gewestelijk Bestuur, vertegenwoor digd door mevrouw De Boer, ont ving de jubilerende afdeling het groene lint met insigne. Van de ere-presidente, die enkele woorden ter herinnering aan de oprichting sprak, kreeg het bestuur een prach tige plantenbak. Ook enkele leden hadden voor een bloemenhulde ge zorgd. Het was een zeer geani meerde avond, die gevuld werd met een gezellige maaltijd, afgewisseld met zang en opvoeringen. Van de 111 leden weren er 86 aanwezig. Onze dank gaat uit naar allen, die aan dit grote succes hebben meege werkt. De afdeling Waalwijk en Om streken zal D.V. dit jaar besluiten met de Kersttoewijding op 14 de cember. BELANGSTELLING Onder grote belangstelling had vrijdagavond j.l. in de aula van de Waalwij kse muziekschool het eerste lerarenconcert plaats. Het zeer af wisselend programma werd ver zorgd door de volgende leraren en leraressen: Mej. M. de Wijs, dwarsfluit; mej. H. Nollen, piano; mej. A. Blom, zang; mevr. L. Verhoeven-v. Gent, piano; de heer W. v. d. Heuvel, gitaar; de heer C. v. Bavel, blok fluit en piano; de heer Fr. Wilmont, piano; de heer T. v. Wanrooij, ac cordeon. Aan het slot van de uitvoering, dankte de voorzitter van het Stich tingsbestuur, Dr. A. de Vetten, de dames en de heren solisten. Voor de dames solisten waren er bloemen en voor de leraren van de muziekschool, die aan deze avond hadden medegewerkt, een rokertje. TOTO t.b.v. HET JEUGDBILJART De inzet was deze week f 475,30. Ie prijs A. Brok- v. Bree, Juliana- straat 19; M. Hurkmans, Pieter Vredestraat 4. H. Kranenveld, 2e Zeine 6b en Elias, Noordstraat 114 allen te Waalwijk. Zij hebben ge- De welvaart, waar we allemaal ons graantje gelukkig nog wel van meepikken, manifesteert zich in geen enkel opzicht in het culturele leven van onze amateurverenigin_ gen. Practisch overal, of het nu zang-, muziek- of toneelverenigin gen betreft, wordt de klacht ge hoord, dat men volledig verstoken is van „nieuw bloed", en dat de steeds verminderende publieke be langstelling dodelijk dreigt te wor den voor de animo der werkende leden. Naarstig is er al gezocht naar oorzaken. Twee heel belangrijke „brekers" zijn het sterk gewijzigde amusementspatroon van de jeugd (maar dat geldt enkel zolang men tot „de jeugd" behoort) en de tele visie-verslaving. Voor het lichtende venster moet alles en iedereen zwichten. De stilte in de huiskamers wordt alleen nog gebroken door de De winkeliersvereniging uit Dru- nen en Elshout hebben voor de ko mende St. Nicolaastijd het kopen in Drunen weer attractief gemaakt met het organiseren van een grootse win kelactie. Men heeft hiervoor gekozen dc Polio-Winkelweekactie t.b.v. het Prinses Beatrixfonds. Op een zeer eenvoudige wijze kan men meespelen om een van de 60 waardevolleprijzen te winnen, welke voor deze poliowin kelactie ter beschikking staan. Deze waardevolle prijzen zijn te bezichtigen bij kapsalon La Plaza op het Plataanplein. De 60 prijzen zul len worden getrokken in twee series, nl. een serie van 30 prijzen op 28 november en een serie van 30 prijzen op 12 december. Om kans te maken naar deze prijzen behoeven alleen de zegels, welke men bij de winkeliers ontvangt, via daar voor de winkeliers verkrijgbare enveloppen te worden in geleverd. De deelnemende winkeliers zijn kenbaar aan een raambiljet. Deze polio-winkelactie is werkelijk een groots opgezet plan van de win keliers uit Drunen en Elshout, waar mede zij het kopen in Drunen aan trekkelijk willen maken, voeg daar nog bij dat extra zorg van iedere win kelier om zijn assortiment, vooral in deze tijd, zo groot mogelijk te maken dan mag men veronderstellen dat dit plan zal slagen. Als bijzondere attrac tie is dat dit jaar reeds tijdens deze St. Nicolaastijd een serie prijzen zal worden uitgespeeld. Voor de geluk kige winnaars een dubbele verrassing. Tot slot zij nog vermeld dat de bate van deze actie ten goede komt aan het Prinses Beatrixfonds t.b.v. de po lio-patiënten in Nederland. Dit doel is overal zeer sympathiek. stem en het geluid van het appa raat. Een behoorlijk gesprek is er niet meer bij en het meest gehoor de woord van de kassiekijkers is „ssst"! Waar gaan we op deze ma niet naar toe? Interesseert het de goe-gemeente eigenlijk nog, dat we op deze manier alleen maar op weg zijn naar het niets? Als onze drie plaatselijke toneel clubs een kwalitatief hoogstaand één-akterfestival brengen, prak tisch gratis toegankelijk en er zit dan een handvol mensen in de zaal, dat is dat dodelijk voor het vereni gingsleven. De meer dan 40 jaar oude toneelvereniging O.O.G. gaat misschien haar laatste poging wa gen om die doffe onverschilligheid te doorbreken. Na uitvoerig intern beraad en na vergelijking van de uitvoeringen der laatste tien jaren is men tot de slotsom gekomen, dat alleen een stuk, appelerend aan de gevoelens van de gewone man, een volksstuk dus, nog een kans heeft volk te trekken. Aan deze uitvoe ring, die ook de laatste kan zijn wanneer het experiment mislukt, wordt alles ondergeschikt gemaakt. Zelfs het Sinterklaasfeest voor de kinderen der donateurs moet erdoor vervallen, omdat men stomweg het geld er niet voor heeft om allebei te financieren. Met een bloedend hart heeft men het bezoek van Sinterklaas, dat zo lange jaren met uitbundige kinder pret gepaard ging voor dit jaar moe ten laten vallen. Mislukt het expe riment, dan is de lieve Sint alleen het vervroegde slachtoffer gewor den van „de wil des volks". THE DAFFODILS VOOR DE RADIO. Het in Waalwijk steeds bekender wordende duo „The Daffodils", dat gevormd wordt door mej. Lenie Broeks, zang en de heer Kees Lang broek, guitaarbegeleiding, zal a.s. woensdag 23 november in een pro gramma van de N.C.R.V. optreden. In „Jeugdland" van 4 tot 5 uur n.m. zullen zij enige liedjes van hun re- pertiore ten gehore brengen. Vele Waalwijkse fans zullen weer graag naar dit bekende duo gaan zitten luis teren. Vergeet niet op het Jeugdland programma af te stemmen. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS AFD. WAALWIJK De volgende contactavond zal wor den gehouden op donderdag 24 no vember a.s. aanvang 8.00 uur in de bovenzaal van „De Gecroonde Leersse". TERP-NIEUWS Het jeugdweekend van De Terp, ter gelegenheid van het 5-jarig be staan, is bijzonder geslaagd. De kinderen ontvingen- een traktatie, terwijl er een film werd gedraaid. De leiders en leidsters hebben 10 december een feestavond, die ver zorgd wordt door het studentenca baret uit Haren. raden f 475,30. 2e prijs J- v. Leijden-v. Helvoirt, Baardwijksestr. 109. Hij heeft ge raden f 475,31. 3e prijs J- Korthout, Pieter Vre destraat 36a, Waalwijk en C. Pee man, Spijtenbrugstraat 19, Ooster hout. Zij hebben geraden f 475,25. De prijzen kunnen worden afge haald na vrijdag 25 nov. a.s. bij de heer C. v. d. Sanden, Mr Kap. v. d. Coppellestraat 16, Waalwijk Even tuele reclames tot vrijdag 11 uur. Daar dit de laatste toto is van dit seizoen dankt de leiding hiervan op de eerste plaats het gemeentebe stuur van Waalwijk voor de onder vonden medewerking, alsook het plaatselijk politiekorps en verder alle verenigingen die het hune heb ben bijgedragen, deze toto te doen slagen. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V. Op dinsdag 29 november a.s. om 20.00 uur zal de afdeling Waalwijk van de Vrouwenbeweging van het N.K.V. in zaal „De Lindeboom" bij de heer J. Timmermans in de St. Antoniusstraat 'n Sinterklaasavond houden. De bedoeling is om deze avond het nuttige met het aangename ver enigen en daarom zal eerst mej. Stokwielder, diocesaan leidster van het NKV een uiteenzetting geven over „bejaard worden" en „bejaard zijn" een onderdeel van het onder werp „bejaardenzorg" dat door de afdeling in de maand september werd aangestreept en waar veel be langstelling voor bleek te zijn. Na deze causerie wordt een ge zellig kopje koffie gedronken, waar na zal worden geluisterd naar ,Piet' die wel niet in hoogst eigen per soon komt, docht die wel aan de vrouwenbeweging heeft gedacht. De leden worden verzocht ieder een kop en schotel mee te brengen. SPECULAASPOPPENAKTIE De opbrengst van de zaterdag j.l. gehouden speculaaspoppenaktie ten bate van de aflossing der schuld op de jeugdgebouwen en kerkge bouw van de geref. kerk van Waal wijk aan de Ambrosiusweg be droeg ruim f 1606',-. Door de enorme vraag van de Waalwijkse bevolking heeft men enkele straten over moeten slaan, daar men de speculaas eerder kwijt was dan men verwachtte. TWEE GEWONDEN BIJ BOTSING Vrijdagavond om kwart over ne gen liep de duopassagier van brom fietser C. K. uit Waalwijk bij een aanrijding ernstige verwondingen op. K. reed het kruispunt Putstraat- Ambrosiusweg, Smeelelaan-Paral- lelweg op zonder voorrang te ver lenen aan een auto bestuurd door A. v. d. M. eveneens uit Waalwijk. Bij de botsing, die niet kon uit blijven werd K. zodanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zijn passagier M. v. W. liep echter ernstiger verwon dingen op o.a. een open beenbreuk. Ook hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. Dr. Bonnier verleen de eerste hulp. De materiële schade viel mee. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: want, horloge, weegschaal soosbewijs, horloge, ziekenfonds- kaart, tas met schoolboeken, bank biljet van f 25,-, handschoen, 4 roei boten, portemonnaie. Gevonden: etui gereedschap, step, huissleutel, wanten, regenbroek, schotse collie, tas met inh., poedel, IV2 jaar oud jaard. In samenwerking met de Tilburg- se Vogelvereniging „De Vink" or ganiseerde de Vogelvereniging „Vo gellust" uit Waalwijk in het afgelo pen weekend een grote vogelten toonstelling in de zaal van „De Ge croonde Leersse" te Waalwijk. Een prachtige collectie wildzang, kana ries, bastaarden, parkieten, tropi sche vogels, sierduiven, kwartels, etc. was in de met groen en bloe men fraai versierde zaal bijeenge bracht, waardoor de vogels uitste kend tot hun recht kwamen. Ook de jeugdafdeling van „Vogel- lust" kwam op deze tentoonstelling met hun inzending goed voor de dag. Een deskundige jury had tot taak niet minder dan 450 vogels te keuren en de heren hebben zich van die taak uitstekend gekweten. De tweekamp tussen „Vogellust" en „De Vink" werd opnieuw door „Vo gellust" gewonnen. Het kampioenschap van deze ten toonstelling werd behaald door W. van Vught uit Waalwijk met 90 pnt. De tentoonstelling werd vrijdag avond officieel geopend door de voorzitter van „Vogellust", de heer W. Snels, die er na een welkoms woord tot allen, er zijn vreugde over uitsprak, dat ook de Jeugdaf deling zo goed voor de dag is ge komen, hetgeen een belofte inhoudt voor de toekomst. De verdere uitslagen waren: Wildzang: 1 J. Treffers, Waalwijk; 2 J. Tref fers, Waalwijk; 3 J. Hulsman, Til burg. Kanaries: 1 W. Snels, Waalwijk; 2 J. Treffers, Waalwijk; 3 W. Snels, Waalwijk. Bastaarden: 1 F. v. d. Poel, Tilburg; 2 J. Tref fers, Waalwijk; 3 J. Treffers, Waal wijk. Tropische vogels: 1 W. v. Vught, Waalwijk; 2 W. v. Vught, Waalwijk; 3 J. v. Riel, Waal wijk. Parkieten: 1 J. v. d. Poel, Tilburg; 2 J. v. Riel, Waalwijk; 3 L. v. Vught, Waalwijk. Hoenderachtigen 1 C. Thijssen, Waalwijk; 2 W. Snels, Waalwijk; 3 v. Erven, Tilburg. JEUGDAFDELING Eerste prijzen: W. Snels jr.; R. v. Nunen; J. Scha pendonk en J. den Hoet. Tweede prijzen: J. v. Bokhoven; J. den Hoet; W. Snels jr. Derde prijzen: G. v. Beijnen; G. Bakkeren; M. Al- lessie; R. v. Nunen en J. Schapen donk. BILJARTWEDSTRIJDEN GR. VLIJMEN De uitslagen van de negende ronde van de biljartverenigingen van Groot Vlijmen zijn als volgt: Klasse A De Knoeiers DVS, 12-0; DVV De Mun- tel, 8-4; 't Hoekje - Avanti, 6-6; De Mis sers -'t Centrum, 6-6; DPL-ONA, 7-5; Onzenoort - Gevertjes, 10-2. Klasse B: De Muntel 3-DPL 2, 8-2; DVS 2 - De Knoeiers 2, 4-6; De Muntel 2 - BW 2, 2-8; 't Centrum 2 - De Missers 2, 5-5; 't Centrum 3 - De Knoeiers 3, 6-4; Gever tjes 2 - Onzenoord 2, 4-6. De stand na negen wedstrijden: Klasse A: 1. ONA, 58 pnt.; 2. 't Centrum, 47 pnt.; 3. BW, 47 pnt.; 4. DPL, 45 pnt.; 5. On zenoort, 44 pnt.; 6. Avanti, 43 pnt.; 7. De Knoeiers, 39 pnt.; 8. 't Hoekje, 38 pnt.; 9. De Missers, 35 pnt.; 10. DSS, 34 pnt.; 11. Gevertjes, 30 pnt.; 12. De Muntel 24 pnt.; 13. DVS, 20 pnt. Klasse B: Onzenoort 2, 46 pnt.; 2. 't Centrum 2, 41 pnt.; 3. DPL 2, 35 pnt; 4. De Knoeiers 3, 34 pnt; 5. BW 2, 31 pnt.; Gevertjes 2, 31 pnt.; De Muntel 3, 30 pnt.; De Muntel 2, 28 pnt.; De Missers 2, 27 pnt.; De Knoeiers 2, 26 pnt.; 't 'Centrum 3, 25 pnt.; DSS 2, 23 pnt. Biljartwedstrijden van de Vlijmense bil jartverenigingen District Den Bosch. Uitslagen Klasse C, poule A: OBK - Luk Raak, 0-9; NAO - DVK, 7-2. C I, poule B: DVS - Poedelvrees, 7-2. C II, Poule A: Poedelvrees 2 - 't Zwaan tje 2, 2-7. CII, poule B: NAO 2- Alt. Cadre 2, 9-0. C III, poule A: OBK 3 - 't Zwaantje 3, 4-5. C 111, poule B: Old Dutch- NAO 3, 2-7. Programma voor deze week: Klasse C I, poule A: OBK - Pas Buiten; C I, poule B: ONA - Poedelvrees. C II, poule A: Poedelvrees-VOG. C II, poule B: ONA OBK. 'C III, poule A: OBK-DAS. CIII, poule B: NAO-DVK. Zondag deed Ds. Ph. Kroes zijn intrede als predikant van de Ned- Herv. Kerk in Waalwijk-centrum, nadat hij in de morgendienst was bevestigd door Ds. J. van t Kruis uit Baardwijk. Zondagavond was 't kerkgebouw geheel gevuld met ge nodigden, gemeenteleden en vele belangstellenden bij de intrede van Ds. Kroes. Als tekst voor zijn pre diking koos de nieuwe predikant: „Weest ook Gij bereid". Hij zegde zijn gemeenschap toe gaarne dienstbaar te willen zijn in de verschillende geledingen van de kerkgemeenschap. Onder leiding van de heer Nieuwkoop werd de dienst afgewisseld met gezang en orgelspel met eveneens de heer Nieuwkoop als organist. Aan het slot van deze kerkelijke bijeen komst, werd de nieuwe predikant namens de classis Heusden toege sproken door Ds. W. Heijboer uit 's-Gravenmoer, die zijn collega en zijn echtgenote alle hulp aanbood bij hun toekomstig werk. Ds. Huizinga uit Capelle spre kend namens de kring Waalwijk, hoopte op een vruchtbare samen werking. Bij deze wens sloot zich ook Ds. Barkema, sprekend namens de Gereformeerde Kerk te Waal wijk, gaarne aan. Namens de Kath. Gemeenschap van Waalwijk richtte Deken P. Maessen zich in hartelij ke en vriendelijke woorden tot de nieuwe predikant. Hij heette hem welkom „in onze nieuwe rij", zo mag ik wel zeggen, aldus Deken Maessen „in één rij, die wij bezig zijn te vormen". Deken Maessen hoopte dat de achterdocht waarvan vroeger wel eens sprake was, nu verdwenen zal zijn. Burgemeester J. Teijssen riep Ds. Kroes een spontaan welkom toe in Waalwijk en hoopte op goede con tacten met de gemeente. De laatste spreker was de consulent Ds. J. van 't Kruis, die Waalwijk een gemeente met bonte verscheidenheid noemde. Hij wenste namens de kerkeraad, Ds, Kroes een arbeidzame tijd toe en hoopte dat de kerk aan de Ha ven een echte ontmoetingsplaats zal zijn. De nieuwe dominee dankte tot slot iedere spreker afzonderlijk voor hun vriendelijke woorden en ook voor hun toezeggingen tot nau we samenwerking. Na afloop van de dienst was er voor de genodigden gelegenheid om in het door van de kerk een kopje koffie te gebruiken en persoonlijk met Ds. en mevrouw Kroes ken nis te maken. De gemeenteleden zijn uitgenodigd met Ds. en me vrouw Kroes kennis te maken op a.s. dinsdagavond vanaf 20-00 uur in het koor van de kerk.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6