wAAlwi]kse en UnostRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend K&DamP» Lido 4BL Een Perzisch tapijt is een waardevol geschenk Sparen in spaar be wij zen levert een extra voordeel op, want... elk jaar legt het Rijk er 20% bij. PREMIE SPAARPLAN Musis Sacrum Festival van plattelands jongeren in Stadsschouwburg Tilburg Romantica Gemeenschapshuis Modern toneel en moderne jaar op een avond in Schouwburg H. DE ZEEUW Too hot to handle VIERDE JEUGD FESTIVAL Hetiry Vermeer ZONDAG „H. BARDIERE Dl SIVIDLA" BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Lady L. Verleden jaar in Mariënbad Beat-gril De paardentemmers van Nebraska Storm over Jamaica Kennismaking met kunstenaar 40.000.- Afspraak in de nacht KLOKKEN rEN PENDULES^ Tuinbouwmiddag in Drunen GOUDEN ARMBANDEN P. van Rooi] Nieuwstraat 172 (hoek Trouwlaan) TILBURG, Tel. 04250-24754-31553 Een groot nationaal plan maakt het sparen nu nog aan trekkelijker.het Premie Spaarplan. Het Rijk steunt u hiermee om tot waardevol bezit té komen. Elk jaar kun nen u en uw vrouw een spaarpremie van f 100,— krijgen. Door te sparen in spaarbewijzen. Wat is een spaarbewijs? Een spaarbewijs is een bewijs van storting van 25,—. Hiermee kunt u deel nemen aan het Premie Spaarplan. Spaarbewijzen kunt u bij alle spaarinstellingen verkrijgen. U ontvangt over dat geld, behalve de normale spaarrente, ook de spaarpre mie. Met spaarbewijzen groeit uw bezit dus sneller. Hoeveel Over een gespaard bedrag in spaar bewijzen per jaar van maximaal f 500,ontvan gen u en uw vrouw.1) nadat u die spaarbewij zen vier volle kalenderjaren hebt aangehouden een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal 100, Een voorbeeld Als u dus samen in dit jaar f 500, spaart «in spaarbewijzen, krijgt u begin 1971 de spaar premie van 100,U mag natuurlijk ook minder dan 500,sparen, de spaarpremie is altijd 20%. Spaart u volgend jaar weer, dan krijgt u de spaarpremie over dat bedrag begin 1972. Zo kunt u jaar in jaar uit de spaarpremie verdienen. De bijdrage van het rijk kan zo in de loop der jaren tot een flink bedrag oplopen. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan. de Zilvervloot). Waar? Bij de Spaarbanken, Postkantoren, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Bouwfondsen. Vraag de gratis brochure! VRIJDAG 25 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 93 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1 1,20 p. kwrt. (3,20 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Met Sophia Loren, Paul Newman, David Niven en Peter Ustinov in de hoofdrollen belooft deze film heel wat. We zien Sophia Loren als 80-jarige vrouw, die aan haar vriend Sir Percy haar levensverhaal gaat vertellen, zodat deze haar biogra fie kan schrijven. Zij begint bij haar 2G'e jaar en laat zichzelf als een degelijk was- meisje uitkomen. Doordat zij tevens de was moet doen voor het ver maarde „huis van plezier" wordt zij op een dag toch betrokken bij het „plezier". De man die haar dit „aan doet" is Armand, een dief die van de rijken steelt om de armen er beter van te maken. Sophia wordt echter op slag verliefd op Armand, waardoor zij besluiten samen de wijk naar Zwitserland te nemen. Het zwerversleven beu geraakt stemt zij bij een ontmoeting met Lord Lendale toe met hem te trou wen. Maar nog is Armand niet ver geten. Ook al zit ze nu in het verre Engeland. Dit is ook niet het ein de van het verhaal vertrouwd zij Sir Percy toe het mooiste moet nog komen. Donderdag t/m maandag 14 jaar. CULTURELE FILMCYCLUS Een veel besproken film van Alain Resnais, die in 1961 met „de Gouden Leeuw van San Marco" werd bekroond. De film vormt het verhaal van twee mensen, een man en een vrouw, waarvan de een voorstellen doet en waartegen de ander zich verzet. En wat gebeurt er wanneer twee mensen elkaar iets voorstellen, b.v. „Als wij met zijn tweeën eens naar een strand gingen? Een groot ver laten strand, waar wij ons in de zon zouden kunnen verwarmen". „Met dit weer? Wij zouden alleen maar binnen zitten om te wachten tot de regen ophield". „Dan konden we een houtvuur aanleggen in de grote schoorsteen" enz. De straat of de kamer waar zij zich bevin- dene zijn verdwenen uit de geest van de spreker en vervangen door de beelden van hetgeen zij elkaar voorstellen. Tussen hen vindt een daadwerkelijke uitwisseling van voorstellingen plaats De kijkers re gistreren dus niet steeds de uiter lijke wereld, die zich net onder hun ogen bevindt, doch ook de frag menten die zich in het verleden hebben afgespeeld, nog moeten ge beuren of geheel aan fantasie zijn ontleend. Dinsdagvond 8.30 uur „Beat-Girl" is de geschiedenis van een 16-jarig meisje, dochter van een architect, dat zich wat achtergesteld voelt wanneer haar vader voor de tweede maal trouwt. Jennifer zoekt dan haar toevlucht tot de beatnicks, die avond aan avond naar jazz luisteren en cola drinken in kleine keldertjes. Haar vader ziet niets en het jonge twee de moedertje krijgt bij Jennifer geen vaste grond onder de voeten. De rol van Jennifer wordt vertolkt door Gillian Hills. Zij kwam vorig jaar plotseling in het nieuws door dat Roger Vadim haar uitzocht als de opvolgster van B.B. (haar moe der weigerde toen.) Vrijdag 11 uur 18 jaar. Een film vol daverende akties, waarin twee cowboy-vrienden het grootste aandeel hebben. Zij trekken elk jaar van boerde rij tot boerderij om wilde paarden te temmen. In de winter hebben zij een „vaste" baas. Dan trekken zij de bergen in om daar de afge dwaalde paarden te verzamelen. Telkens zeggen zij dat het de laat ste keer moet zijn omdat ze hun droom, een eigen café, wel eens willen verwezenlijken. Zondag 3 uur Het verhaal begint in Jamaica omstreeks 1860, wanneer daar een kleine kern van Britse kolonialen de schijn van voornaamheid trach ten te handhaven in weerwil van de sterke uitersten van het weer, enorme plantengroei en het primi tieve bijgeloof van de inheemse be volking. Een van deze gezinnen wordt ernstig geschokt wanneer na een hevige storm in hun huis enkele doden zijn gevallen. De man be sluit dan zijn dochter en 2 zoons weer terug naar Engeland te laten gaan. En dan begint pas het avon tuur. Donderdag t/m zondag (Te heet om aan te pakken) Met Jayne Mansfield in de hoofd rol speelt deze film zich in het hartje van het Londense Soho af. Een Franse journalist krijgt de op dracht een reportage te maken over de Londense Strip-clubs. (Van onze verslaggever) TILBURG - Voor de vierde maal in dit jaar is de Tïlburgse Schouwburg het domein van de jeugd, die kennis komt maken met de kunst, maar voor al met de mens achter de kunst: de kunstenaar. Van 24 tot en met 27 no vember wordt er in Tilburg namelijk het Festival voor Plattelandsjongeren gehouden. Dit festival, waarvoor 400 jongeren inschreven, wordt door de Katholieke Plattelands Jongeren in samenwerking met de schouwburg-di rectie georganiseerd. De deelnemers, waarvan 90 pro cent nog nooit een schouwburg heeft bezocht maken kennis met alle facet ten van de kunst. Na de officiële ope ning, donderdag 24 november door 't G.S.-lid Ir. H. Steenbergen, houdt Robert de Vries, direkteur-regisseur van het Nieuw Rotterdams Toneel 'n inleiding. De hoofdschotel is het op treden van het Nationale Ballet, dat het Zwanenmeer brengt. Vrijdags is de zwaarste dag van het festival. De deelnemers hebben dan, verdeeld in groepen, wisselend een gesprek over toneel, film en televisie. Als ge spreksleiders fungeren bekende regis seurs en filmcritici. Ook worden er drie korte films van bekende Neder landse cineasten vertoond. Voor de avond staat „De koopman van Venetië" op het programma, dat opgevoerd zal worden door Ensem ble. Voor de aanvang hiervan houdt de toneelcriticus Jan Naaijkens een inleiding over het op te voeren werk. Na afloop is er 'n gezellig samenzijn in het Studio-theater. Medewerking hieraan verleent het dansorkest Sep tet Cor Luyten, terwijl 'n floorshow- optreden wordt verzorgd door het be kende zangduo „The Luckberries". Zaterdags brengen de deelnemers bezoeken aan atelier van beeldende kunstenaars en warden er, onder lei ding van bekende orkestdirigenten, gesprekken over muziek gehouden. De laatste avondvoorstelling wordt verzorgd door het Opera-gezelschap Forum. Opgevoerd wordt de komi sche opera „De barbier van Sevilla". Zondag is er een plechtige Eucharis tieviering. Het festival wordt 's mid dags besloten met een optreden van de dansgroep „Internationaal". De deelnemers, met een gemiddel de leeftijd van 21 - 22 jaar, komen voornamelijk uit Noord-Brabant, Gel derland en Zeeland. Zij zijn woon achtig in 141 plaatsen. De organisa tie van dit festival kost f. 40.000, - Het rijk, de provincie, de diverse ge meentebesturen en in het bijzonder de geméente Tilburg subsidiëren dit voor Nederland unieke festival. En niet minder dan deze journa list is de gangmaker van een serie akties waardoor Jayne enkele de sillusies rijker wordt, een moord plaats vindt en nog net op tijd meer bloedvergieten wordt verhinderd. Maar Jayne moet het beschuldi gend bewijs leveren. Zij aarzelt echter omdat dan de enige man waarin zij altijd vertrouwen heeft gehad uit haar leven zal verdwij nen En wat doe je dan? Zaterdag, zondag, dinsdag, woens dag 18 jaar. John Kellerman is voor zijn vrien den, vijanden en rivalen het vol maakte type van de self made Busi nessman. Hij heeft daardoor een vermogen bijeenvergaard. In zijn privéleven is hij dezelfde heerser als in de zakenwereld waar door zijn twee dochters echt ge sloten meisjes zijn geworden en ieder hun eigen weg gaan zonder zich aan pa te storen. De dynastie Keilerman zou misschien in lange tijd niet geschokt zijn als het gezin niet min of meer toevallig bij een familieschandaal betrokken raakt. Dit is voor diverse journalisten, die altijd om de Kellermansen heen- draaien, iets wat haarfijn uitge zocht moet worden. Dit is dan het begin van een reeds onthullingen en ontdekkingen waardoor de fami lie Keilerman een groot geheim moeten prijsgeven. Zij doen dit echter niet zonder slag of stoot. Vrijdag 18 jaar Zaterdagavond en zondagavond staan de All Stars met Ton Kalberg weer onder de schijnwerpers. Zon dagmiddag The Electric Brothers. Zaterdagavond de Tilburgse Les Cruches. Zij hebben de top van de show-ladder in een korte tijd be reikt. Zaterdagavond MAFF. Is Maff nieuw, is Maff oud? Nou ja, het is MAFF! En dan zondag eindelijk Q 65. De veel omstreden band uit Den Haag, die een vreemde start maakte met haar carrière. Met Q 65 treden ook nog The Valliants op. iiiiüNitüiii HOR LOG ER Engelse tafelklokken, Zaanse klokken, mo derne pendules etc. Uit onze kollektie kunt U werkelijk kiezen. w HEUVELSTRAAT 94, mBURG Donderdagmiddag (vanmiddag) om 14.00 uur werd in café Elshout te Drunen voor leden van Kring Lang straat van de tuinbouwbond in sa menwerking met de rijkstuinbouw- voorlichtingslienst een tuinbouwmid dag gehouden. Het hoofd van de economische af deling, de heer J. Bruystens, hield 'n inleiding over het onderwerp „De economische achtergronden van het glasbedrijf". In zijn lezing behandel de de heer Bruystens uitvoerig de rentabiliteit van het koude- en stook- glas. Tenslotte werd een forum ge houden, waarvan Ir. J. Haker, adju dant rijkstuinbouwconsulent de lei ding had. Zondag 27 november a.s. komt het Operagezelschap „Forum" met de meest bekende opera van Rossini naar de Tilburgse Stadsschouwburg. Sterbini schreef voor deze opera de tekst naar het voorbeeld van 't bestaande toneelstuk van de Frans man Beaumarchais, die de overdre ven achting van de adel aan de kaak stelde. Het stuk speelt in Se villa rond 1750 en telt twee bedrij ven. Rossini schreef in 26 dagen „II Barbiere di Siviglia" het laatste hoogtepunt van de onvervalste ope- ra-buffa, op een gegeven, dat reeds eerder door Paisiello en Isouard werd benut. Het is het eerste deel van een trilogie van Beaumarchais; het tweede deel - „Le Nozze di Fi garo" - werd door Mozart becom- poneerd. De oorspronkelijke ouver ture is verloren gegaan, gewoonlijk wordt daarvoor een ouverture die voordien bij twee ernstige opera's werd gebruikt, in de plaats gesteld. Doctor Bartolo is de strenge en jaloerse voogd van de mooie en jonge Rosina. Het meisje is vermo gend. Daarom wil doctor Bartolo met het meisje trouwen. Er zijn echter kapers op de kust, die bij het meisje meer in de smaak val len. De rest van het verhaal laat zich gemakkelijk raden, maar voor dat Rosina de echtgenote van haar uitverkorene wordt zijn er veel no ten gespeeld en veel aria's gezon gen. Ongetwijfeld zal de parafrase, die Dorus Manders daarop maakte bekend zijn. Toneelgroep „Theater" en de Stich ting Incidenteel Theater Experiment komen gezamenlijk met een nieuw initiatief: modern toneel en moder ne jazz op één avond. Dinsdag 29 november aJS. wordt in het Studio theater een opvoering gegeven van „Dutchman", een spel van de Ame rikaanse negerauteur LeRoi Jones. M«t Jem.es Baldwin behoort hij tot de nieuwe generatie auteurs, waar mee Amerika's negerbevolking ons culturele leven verrijkt. Meer „an gry young man" dan Baldwin, is de veelzijdigheid van LeRoi Jones nu al spreekwoordelijk. Hij schrijft niet alleen toneelstukken (The Toi let, The Baptism, The Slave), ge dichten, polemieken en verhalen, maar hij ig ook een autoriteit op het gebied van de moderne jazz. Toneelgroep „Theater" en de Stich ting Incidenteel Theater Experiment zijn dan ook zeer verheugd het Am sterdamse Workshop Trio, dat in binnen- en buitenland faam heeft verworven met zijn concerten van moderne jazz, bereid te hebben ge vonden de voorstelling van „Dutch man" te komplementeren met een jazz-concert, dat is gebaseerd op de principes die LeRoi Jones van de jazz gesteld heeft. Het Workshop Trio bestaat uit Theo Loevendie, sopraan- en altsax; John Engels, drums en Maarten van Regteren, Altena, bas. „Dutchman" is vertaald door Cees Nooteboom. Het zal worden ge speeld door Mia Goossen en Frank lin Laf our, onder regie van John van de Rest. Dekor: Frang Raven. Instudering dand: Helen le Clercq. Voor een grote sortering JUWELIER Gasthuisstraat, Kaatsheuvel Keuze uit duizenden stuks. Lage prijzen door directe import. Alle met certificaat. iiwytH Per deelnemer maximaal f 250, Spaarpremie per deelnemer maximaal f 50/—.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 17