VAN ROOY grootse verbouwings opruiming Jan de Cock orm De Echo van het Zuiden A. v. Brunschot opent in Baardwijk bloemenzaak Kerkkoor van St. jan huldigde 40-jarige kerkzanger J. de Bont Si assai Bt'onchï letten "uitsluitend bij Ik kan 't niet, DISTRICT KAATSHEUVEL K.N.B.B. Dit weekeinde strijd om het persoonlijk kampioenschap 2ekl. Zoekt U, Een wereldmerk met Internationale service voor zeer redelijke prijs Kaatsheuvel Gasthuisstraat 48 van onze gehele nieuwe winter-collectie in heren- en jongenskleding N.S. PLEIN 45 - TILBURG de GRATIS TOP-FORM catalogus 1966 ligt voor U klaar! Provinciale Staten Diverse soorten snijbloemen worden in eigen kas gekweekt \*LRjy Hollandia, VOOR „(§ouden" momenten Sprang-Capelle vergadert vrijdag een betrouwbaar horloge, dat een juweel en een blijvend sieraad is? BLUE RIBBON AUTOMATIC vindt U datgene, wat aan de meest verfijnde smaak tegemoet komt. Als speciale St. Nicolaas-surprise tijdens de verbouwing Ingang door de poort Ruime parkeergelegenheid Bekijk de complete TOPVORM ooUecöe 1968 van alle kanten I Direct doen. stuur een kaartje d kom even lange: u krijgt de (real geïllustreerde meubeicataiogua 9e- Piusplein 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) officieel TOP-FORM i Ter aanvulling van het bericht in ons vorig nummer over de zitting der Prov. Staten willen we nog meedelen, dat de motie van burge meester Teijssen om aan te dringen op ruimere rijkshulp voor de Bies- bosch, door Ged. Staten werd over genomen en door de Provinciale Staten werd aanvaard. Het plan van de heer de Geus om direct 5 ton beschikbaar te stellen, als het rijk eveneens over de brug kwam, kwam niet in stemming. De motie van de heer heer Schou ten om een tunneltje aan te bren gen onder de Langstraatweg ten behoeve van de kerkgangers naar de Herv. kerk in Raamsdonk, kwam ook niet in stemming, maar toch was het niet van de baan, maar de ze kwestie, mede op aandrang van de KVP-voorzitter burgemeester Teijssen, zal nog eens grondig be keken worden in de commissie voor de wegen. Het voorstel om de subsidie van een ton te brengen op 5 ton voor 't Brabantse landschap kon maar op een puntje de eindstreep halen en veel meer op het gebied van ruim te-ontwikkeling in onze provincie kwam er ook niet uit en daarmee is het gezegd over de provinciale begroting, die grote aandacht had der Statenleden Op 1 december a.s. opent de heer A. van Bruschot in het pand Baard- wijksestraat 70, onder de naam „Flo ra" een bloemenzaak van allure, die een aanwinst genoemd mag worden voor de winkelstad in dit stadsdeel. Tot heden moest de verkoop van bloemen en planten door de heer Van Brunschot geschieden vanuit zijn bloemenserre gelegen achter het pand 123 in de Baardwijksestraat. Met deze gang van zaken, was de jonge en energieke eigenaar echter allerminst in zijn schik en hij zocht dan ook naar een andere mogelijk heid zijn bloemen en planten niet al leen aan de man te brengen, doch de ze ook te kunnen tentoonstellen. De ze mogelijkheid werd gevonden. De panden 70 - 72 in de Baardwijksestr. waren zijn eigendom. Het pand no. 70 werd omgetoverd in een winkel ruimte van 40 a 45 m2, waar de planten en bloemen een waardige plaats kregen. Dat de eigenaar van „Flora" een vooruitstrevend zakenman, doch te vens een uitstekend vakman bleek te zijn, bewijst het feit dat hij 5 jaar ge leden zijn bloemenzaak begon in een ruimte van circa 10 m2. In deze 5 jaar echter behaalde hij alle voor zijn bedrijf benodigde diploma's, na 5 a 6 maanden leerling te zijn geweest van de heer v. Gerwen bloemsierkun- stenaar te Tilburg. Met prachtige cij fers slaagde de heer Van Brunschot hierna te Utrecht voor het theore tisch examen en te Aalsmeer voor het practisch examen. Het interieur van zijn nieuwe bloemenzaak werd door de heer Van Brunschot zelf ontwor pen en grotendeels door hem zelf of is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. Waalwijk, Den Bosch, Dru- nen, Gilze. Hollandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook graag zult werken. VRIJDAG 25 NOVEMBER 1966 87e JAARGANG No. 93 De 12 deelnemers voor het per soonlijk kampioenschap 2e klas libre district Kaatsheuvel van de KNBB zijn in twee poules verdeeld, voor het spelen van de voorwedstrijden in het komend weekeinde. Poule A speelt in café Chr. van Wanrooij, waar de BV HKS organi seert voor de deelnemers; Th. van Wanrooij, Th. v. Riel en A. v. Box tel van HGL, K. Kemmeren, van De Efteling, P. Jansen van Het Centrum en J. v. Rooij van Euphonia. Poule B speelt in café-rest. 't Ho- ventje onder leiding van de B.V. Nooit Volleerd met als deelnemers G. v. Boxtel en J. Pruissen beiden van HGL, W. Mandemakers van HKS, M. v. d. Linden van KTO, J. Damen van NAS en B. Jansen van 't Cen trum. De moyennegrens is van 3.00 tot en met 4.50. Partijlengte 150 car. Zowel de organisatie als de deelne mers rekenen op veel supporters, die hun favorieten op de juiste manier weten aan te moedigen en niet zo dat de organisatie moet ingrijpen, zodat op een gezellige biljartsfeer gerekend mag worden met als van ouds veel spanning en sportwinkel. Dan zal succes niet uitblijven. Groep A: Vrijdag 25 november: Th. van Wanrooij - A. van Boxtel Th. van Riel - P. Jansen J .van Rooij -K. Kemmeren A. van Boxtel-Th. van Riel «p Zaterdag 26 november: K. Kemmeren - P. Jansen Th. van Wanrooij - Th. van Riel A. van Boxtel - J. van Rooy K. Kemmeren - Th. van Wanrooij P. Jansen - J. van Rooij Th. van Riel - K. Kemmeren A. van Boxtel - P. Jansen J. van Rooij - Th. van Wanrooij Zondag 27 november: K. Kemmeren - A. van Boxtel Th. van Wanrooij - P. Jansen Th. van Riel - J. van Rooij P. Jansen - A. van Boxtel K. Kemmeren - Th. van Riel J. van Rooij-Th. van Wanrooij Dinsdag j.l. vierde het kerkkoor van deparochie St. Jan te Waalwijk het traditionele St. Ceciliafeest. Tijdens de viering werd de heer J. A. de Bont in hotel „De Twee Kolommen" op hartelijke wijzegehuldigd in verband met zijn 40-jarig lidmaatschap van 't parochieel kerkkoor. Om 9.30 uur werd door de president van het kerk koor deken P. Maessen een plechtige H. Mis opgedragen voor de levende en de overledene leden van het koor. Tijdens deze H. Mis 'hield deken Maessen een predikatie, waarin hij het grote aandeel aantoonde van de kerkzanger, bij de opluistering der kerkelijke diensten. Het gemengde koor van de parochie voerde o.l.v. di recteur G. Duyvelaar op voortreffe lijke wijze de Mis van Refice uit. Na de H. Mis kwamen zangers en zangeressen in hotel „De Twee Ko lommen" bijeen voor een gezellig sa menzijn. In de middaguren bracht het koor een bezoek aan „Evoluon" de vermaarde industriële tentoonstelling van „Philips" te Eindhoven. Mede dank zij een deskundige explicatie, werd van dit bezoek zeer genoten. In Eindhoven werd tevens nog een be zoek gebracht aan de heer en mevr. J. Sars-de Ruyter, oud-Waalwijkers, die in die stad een café-restaurant exploiteren. Hier werden enkele uur tjes doorgebracht, om daarna de te rugreis naar Waalwijk te aanvoorden, om na 'n gezellig bitteruurtje in hotel „De Twee Kolommen" aan te zitten aan een voortreffelijk diner. Tijdens dit diner had de huldiging plaats van de 40-jarige jubilaris de heer J. de Bont, wiens echtgenote eveneens aan wezig was. Deken Maessen schetste de grote verdiensten van de jubileren de kerkzanger en bood hem de zilve ren medaille met diploma van de St. Gregoriusvereniging aan, terwijl hij mevrouw de Bont namens het kerk bestuur een fraai tinnen wandbord met incriptie aanbood. Tevens kreeg de heer De Bont een prachtige gra vure van de Parochiekerk aangebo den van de hand van Broeder Romu- aldus. Deken Maessen stelde de ju bilaris ten voorbeeld aan de-jongeren en hoopte dat hij nog lang in staat zou zijn, zijn krachten aan het kerk koor van St. Jan te geven. Namens de leden van het kerkkoor feliciteerde de vice-voorzitter, de heer DEN BOSCH - Binnenkort gaan een aantal extreem-rechts georiën teerde Nederlandse katholieken een geheim verzoekschrift sturen aan paus Paulus. In het document ver zoeken zij de paus, verdere versprei ding (in het buitenland) door middel van vertalingen van de Nieuwe Kate- chismus te verbieden. Zij zijn van mening, dat daarin tekenen van ge- loofsontrouw en vrijzinnige dwaling te vinden zijn, „zoals die leven onder een groot deel van de Nederlandse clerus en leken". SPRANG-CAPELLE De leden van de raad van Sprang-Capelle komen vandaag (vrijdag) ten ge meentehuize bijeen voor het houden van een openbare vergadering. De agenda luidt: toekenning van een uitkering-in eens aan het daarvoor in aanmer king komende gemeentepersoneel; wijziging rangen en bezoldigings verordening 1965; vaststelling werkelijke kosten openbaar kleuteronderwijs over '65, alsmede die over het tijdvak 1961- 1965; indiening verzoek bij de Minis ter van Onderwijs en Wetenschap 'om verhoging van het bedrag per lokaal voor 1967 t.b.v. de openbare kleuterschool; verlening van subsidie aan de Vereniging Pro Juventute in het Zuiden; verlening van subsidie aan de Stichting Het Leger der Heils, af deling reclassering; fluoridering van het drinkwater; verpachting landerijen; verlening grond- en bouwvoor- schotten voor de bouw van 32 wo ningwetwoningen verkoop grond aan de woning- bouwstichting ,,Spr.-Capelle" voor de bouw van 32 woningwetwonin gen; vaststelling algemeen besluit in zake het aangaan van kasgeldle ningen; verlenging rekening courant over eenkomst met de stichting Dorps huis Sprang-Capelle; vaststelling maximum krediet in rekening-courant voor het jaar '67 bij de Bank voor Nederlandse Ge meenten; wijziging gemeente-begroting. Jos van de Ven, de jubilaris en dank te hem voor het vele dat hij voor het kerkkoor van St. Jan heeft gedaan. Ook mevrouw de Bont werd in de hulde betrokken. Tenslotte bood de heer v. d. Ven een enveloppe met inhoud aan, te be steden naar eigen goeddunken. Mede namens zijn echtgenote sprak de ju bilaris hierna een uit het hart gegre pen dankwoord. De feestmaaltijd door het kerkbestuur aan de leden aangeboden werd hierna alle eer aan gedaan. De eigenaar van de „Twee Kolommen" verdient hiervoor wel 'n extra compliment. Al met al is het een buitengewoon geslaagd St. Ceci liafeest geworden, dat werd voortge zet tot in de kléine uurtjes. op zijn initiatief gemaakt. De heer Van Brunschot betrekt zijn planten en bloemen rechtstreeks van de veilingen, waardoor het mogelijk is uiterst concurrerend te zijn. Diver se soorten snijbloemen worden door de heer Van Brunschot zelf gekweekt. Hoesldrank in+abletvorm.95ct Juwelier Horloger Optici ën Stationsstraat 88 Tel. 3037 Waalwijk Wat de nieuwe bloemenzaak be treft, hiervoor is het timmerwerk ver zorgd door de firma Snijders uit Els- hout, het metselwerk door de firma H. v. Brunschot, 't schilderwerk door de fa. J. Bijnen en het electriciteits- werk en de verlichting door de fa. M. L. van Woensel, allen uit Waalwijk. In voorbeeldige samenwerking is in de Baardwijksestraat een werk tot stand gekomen, dat een sieraad in dit stadsdeel mag worden genoemd en waarmede wij de heer en mevr. Van Brunschot gaarne gelukwensen. Groep B Vrijdag 25 november: G. van Boxtel - J. Pruissen M. v. d. Linden - B. Janssen W. Mandemakers - J. Damen J. Pruissen - M. v. d. Linden Zaterdag 26 november: J. Damen - B. Jansen C. van Boxtel - W. Mandemakers M. v. d. Linden - J. Damen B. Janssen - G. van Boxtel W. Mandemakers - J. Pruissen G. van Boxtel - J. Damen J. Pruissen - B. Janssen M. v. d. Linden - W. Mandemakers Zondag 27 november; M. v. d. Linden - G. van Boxtel J. Damen - J. Pruissen B. Janssen - W. Mandemakers G. van Boxtel - J. Damen M. v. d. Linden - B. Janssen W. Mandemakers - J. Pruissen

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 21