waaLwij kse en lAnqstRAAtse couRAnt Een Perzisch tapijt is een waardevol geschenk Regeringsverklaring top orm 5000- X H. DE ZEEUW VERS VAN DE PERS St. Nicolaas heelt de keus uit duizend-en-een lederen artikelen ZyJ GYMNASTIEKVER. IN SPRANG-GAPELLE „Pro Patria" vierde zaterdag derdig jarig bestaan uitsluitend bij Kaatsheuvelse pianist Frans Kamp componeerde een „jazz-mis" OP DE VOET GEVOLGD Henry Vermeer ZONDAG IN PREMIERE Tassen Vsor „hem" SINT NICOLAAS-ACTIE 1966 ZEGELVERENIGING Kaatsheuvel SAWI V V KAA. V V V, V V AAA V V Halve dagen werken Nieuwstraat 172 (hoek Trouwlaan) TILBURG, Tel. 04250-24754-31553 „Het Dorp Weer Westduitse taxichauffeur vermoord Expositie van „De Edelzanger" in Drunen Vlijmen Minette, prinses van Engeland Strijd en offer van Diana DIAMANTEN SIERADEN ENORME KEUZE P. van Rooij VRIJDAG 2 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 95 vad het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielei. HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26+ 2ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" In juni j.l. vertelden wij over het plezier dat men in de vakantie beleeft aan vele artikelen gemaakt van tuig leer. Hetzelfde tuigleer waarvan het paardetuig was vervaardigd van het trouwe paard, dat „een karretje op de zandweg reed" onder de heldere maan en over de brede weg voorttrok. In de komende weken zal ook St. Nicolaas, op zoek naar een origineel geschenk, vele malen zijn blik laten gaan over duizend-en-een lederen ar tikelen, waarbij wederom tuigleer een belangrijke rol speelt. Wij willen graag de „originele" Sint de helpen de hand toesteken en zagen voor hem om aan „haar" te schenken o.a. een porte-tout, een handige leren houder waarin de meest belangrijke spulle tjes in een damestas kunnen worden meegenomen en die alle tegelijk naar een andere tas kunnen worden over geheveld (prijs f. 12,-). Fanta sieceintuurs met allerlei decoraties en kleuren voor hippe heuprokken (prijs f. 8, - Leren étui met, helemaal in de geest van deze tijd, munten als onderzetters voor glazen (prijs 37 Vz gulden). Een rundlederen beauty-case in vele voorname kleuren (prijs vanaf f. 59,50). En dan natuurlijk, niet van tuig leer maar even welkom, een echt le ren tas. Bestsellers zijn vleugel- en harmonicamodellen en de tas met een overslag. Rechthoekige modellen in de kleuren lila en bordeauxrood, waarnaast strakke donkere tinten bruin (Soedan, antilope, bever en kastanje) om met de kleding tot een gedistingeerd geheel te komen. Extra aandacht verdienen lakleer en suède of combinaties van deze leersoorten. Een praktisch geschenk hierbij is een tassenhanger gemaakt van textiel (een variant op de bekende schoenen- zak, waarin al de tassen overzichte lijk kunnen worden opgeborgen. Wel ke goedgeklede vrouw kan immers volstaan met één of twee tassen? (prijs f. 32,50). Terug bij tuigleer zagen wij voor „hem", naast de bekende étui's voor siigaren, pijp en tabak een originele lektuurbak van echt bison-leer (prijs f. 89.50). Een leren étui met vier bekers, fles- en blikopener (prijs f. 29,75). Een autopech-lamp, welke met een zuignap aan de auto kan worden bevestigd en hopelijk nooit uit de wildlederen-étui behoeft te worden gehaald (prijs f. 44,50). Een defroster in leren étui voor de auto ruit (prijs f. 20,-). Een EHBO- set (vanaf f. 7,95), een flessenhou- der (f. 42,50) en natuurlijk echt le ren documentenkoffers, diplomaten- tassen en de allernieuwste clippertas (vanaf f. 40, - Al met al een ruime keuze, waaruit de Sint naar hartelust de zijne kan maken. D D SAWI SAWI SAWI SAWI SAWI WORDEN AAN EXTRA PRIJZEN UITGEKEERD. Bekendmaking prijzen uiterlijk 13 december a.s. in de vorm van waardebonnen, die tot en met 31 december kunnen worden besteed bij de aangesloten winkeliers. DE VOLGPLAKTE SAWI-ZEGELBOEKJES KUNNEN BIJ DE DEELNEMENDE WINKELIERS V ERZILVERD WORDEN. /fJN Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kimt verdienen. De Chr. Gymnastiekvereniging ,,Pro Patria" vierde j.l. zaterdagavond haar 30-jarig bestaan met een grote feestrevue in het cultureel centrum „Zidewinde"De voorzitter der ver eniging, de heer P. Heurter, sprak een welkomstwoord waarbij spreker zich in de eerste plaats richtte tot de burgemeester en de beide wethouders. Het is ons een genoegen U allen in dit prachtige gebouw welkom te mogen heten, hoe moesten wij ons bij ons 25-jarig bestaan behelpen wegens gebrek aan plaatsruimte, terwijl we nu ongeveer 450 bezoekers in dit ge bouw vanavond mogen verwelkomen, het gebouw is een prachtige aanwinst voor de gemeente Sprang-Capelle. Spreker bracht dan ook gaarne een woord van dank aan het gemeentebe stuur dat alles doet in het belang van de lichamelijke opvoeding. Spreker dankt ook de leider der vereniging, de heer Hoes uit Tilburg, en mejuf- Keuze uit duizenden stuks. Lage prijzen door directe import. Alle met certificaat. f» Met het plaatsen van de laatste steen, een gedenksteen, in het eerste gereedgekomen woonblok van Het Dorp in Arnhem heeft Mies Bouw man maandagmiddag het startsein ge geven voor een nieuwe fase: het be trekken van de huizen en de bewo ning ervan door de lichamelijk gehan dicapten, voor wie Nederland in een televisie-marathon het geld heeft in gezameld. - Paus Paulus heeft dn een boodschap aan de Nederlandse provincie van de R.K Kerk zijn vertrouwen uitgesproken, dat het zon dagochtend geopende pastorale cpncilie ge houden zal worden in solidariteit met de wereldkerk. De paus noemde in zijn brief, die door Kardinaal Alfrink voor de liturgi sche openingsplechtigheid werd voorgelezen, het concilie een veeleisende en delicate on derneming. In zijn boodschap verwerkte de paus een aantal waarschuwingen aan het adres van de Nederlandse katholieken. Kardinaal Alfrink opende zondagochtend ais voorzitter van de centrale commissie 't concilie in zijn kathedraal te Utrecht met een plechtige Eucharistieviering. Hetzelfde gebeurde gelijktijdig in de zes andere bis schopskerken van Nederland, die door mid del van radio met de kathedraal van Utrecht verbonden waren. Op deze wijze kon de voorlezing van de pauselijke boodschap en later de toespraak van de kardinaal in alle zeven kerken gevolgd worden. Ook de ge boden en gezangen waren in alle zeven ker ken dezelfde. In de zeven kathedralen, wa ren talrijke vertegenwoordigers van andere kerken en levensbeschouwelijke genoot schappen aanwezig, die door de concilie-or ganisatie voor deelname aan het concilie zijn uitgenodigd. Ministerpresident Dr. J. Zijlstra heeft dinsdag jl. de regeringsver klaring van zijn overbruggingska binet uitgesproken. De belangrijkste punten uit deze regeringsverklaring zijn Het loonbeleid zal gericht zijn op een loonstijging die belangrijk ach terblijft bij die van de achter ons liggende jaren. Deze loonontwikke ling zal sterk afhankelijk zijn van de arbeidsproductiviteit. Vervroeging van de verhoging van de omzetbelasting en het uit stel van de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting beloven 'n opbrengst op jaarbasis van 730 mil joen gulden, voor het jaar 1967 op kasbasis een bate van 510 miljoen. Bij het uitgavenbeleid wordt uitge gaan van de reeds ingediende be groting-V ondeling. De prijsstijging moet het komen de jaar zo beperkt mogelijk blijven. Ook de overheid zelf zal een strikt prijsbeleid voeren. Overleg met 't georganiseerde bedrijfsleven volgt spoedig. De werkgelegenheid heeft de bij zondere aandacht van de regering. Speciale aandacht zal de rechtspo sitie krijgen van het personeel bij massale ontslagen S.E.R.-advies is reeds gevraagd. De vervroeging en het uitstel gelden voor 'n half jaar, zodat beide maatregelen 1 juli zul len ingaan. Ze kunnen ook later, respectievelijker eerder, ingaan als daarvoor aanleiding bestaat. Het kabinetprogram richt zich in het bijzonder op het financiële-, het economische- en het sociale terrein, waar „moeilijke en urgente proble men om een oplossing vragen". Prof. Zijlstra was zijn verklaring begonnen met een woord van dank voor de vele belangrijke werkzaam heden, die tot stand werden ge bracht door de ministers en de november j.l. op de meest eervolle staatssecretarissen, aan wie op 22 wijze ontslag werd verleend. Met name noemde hij oud-minis- ter-president Cals die, gesteund door een rijke en langdurige be stuurlijke ervaring, op voortvaren de wijze aan zijn kabinet leiding heeft gegeven. Sprekende over de huidige sobere financieel-economi- sche situatie van ons land, zei Dr. Zijlstra, dat die situatie van infla toire aard is. Bij nader onderscheid zijn daarin drie aspecten te onder kennen, te weten, de ontwikkeling van de bestedingen, de ontwikke ling van de inkomens en de mone taire situatie. Weer is een Duitse taxichauffeur het slachtoffer van een misdadiger geworden, de vierde in één maand en de 66ste na de oorlog. In Berlijn werd maandagavond chauffeur Ro- senthals gevonden met 'n verbrijzelde schedel. Vermoedelijk betreft het op nieuw een roofmoord. frouw A. de Roon, de leidster der as pirantleden en de heer P. Borsten uit Kaatsheuvel voor het instuderen van de revue. Het is nog een gelukkig verschijn sel dat de jeugd zich nog wil geven om een avond als deze te organiseren, aldus spreker die tevens de afgevaar digden van zusterverenigingen uit Waalwijk en 's-Gravemoer een wel kom toeriep. Hierna sprak de pen ningmeester der vereniging de heer J. Volkers en huldigde de heer P. Heurter welke 30 jaar voorzitter der vereniging is en de heer van Willigen- burg die 30 jaar lid van het bestuur 1 is. Spreker bracht hen dank voor de vele aktiviteiten voor de vereniging verricht en bood beiden een cadeau aan, terwijl de echtgenotes van ge noemde heren een boeket bloemen werd aangeboden.. Beide jubilarissen spraken een woord van dank en zei den steeds met genoegen en liefde voor „Pro Patria" te hebben gewerkt en spraken de hoop uit dit nog vele jaren te mogen doen. Het programma werd hiema op keurige wijze op de planken gebracht, waarbij de proloog werd verzorgd door mevr. J. Doornen- van Zwietering, terwijl de gymnas- tiékdemonstraties werden gegeven onder leiding van de heer Hoes en mejuf. A. de Roon. Aan het slot prak burgemeester Van Prooijen namens het gemeentebestuur zijn waardering uit voor de waardige wijze waarop 't 30-jarig bestaan van „Pro Patria" is gevierd. De vrijetijdsbesteding neemt in de sport een belangrijke plaats in, vooral ten plattelande. Het draagt me de bij voor de vorming in het latere leven in de maatschappij. Als gemeen tebestuur zijn wij dankbaar en hebben bewondering en respect voor het vele dat voor de lichamelijke opvoeding wordt gedaan. Spreker sprak de wens uit dat „Pro Patria" nog vele jaren zijn nuttig werk voor de jeugd van Sprang-Capelle mag voortzetten. Hierna sprak de heer Van Willi- genburg nog een dankwoord, aan het college van B. en W., de leiders, de heer Borsten, leidster mevr. Doornen en tot slot de aanwezigen voor de me dewerking om deze avond te doen slagen. De Drwnense volgelvereniging „De Edelzanger" heeft in het afgelopen weekeinde een tentoonstelling gehou den in de zaal van café Dorst. Aan de expositie was een wedstrijd ver bonden. De heer Falkenburg werd al gemeen kampioen in de E.K., terwijl het O.K.-kampioenschap voor de heer Van Vught was. De verdere uitslagen luiden: Kanaries vet stof E.K.: le. en 2e prijs W. v. Vught, 3e prijs J. v. Veg- gel. Kanaries vet stof O.K.: le en 3e prijs W. van Vught, 2e prijs H. Kee tels. Kanaries pigment E.K.: le en 2e prijs H. Keetels. Kanaries O.K. le prijs H. Keetels, 2e pr. J. Falkenburg. Bastaarden E.K. 2e pr. J. Brok. Bas taarden O.K. le prijs W. van Vught. Grasparkieten E.K.: le pr. J. de Wit. Grasparkieten O.K. le en 2e pr. P. van Sambeek, 3e pr. A. Muskens. Grote parkieten: le pr. C. van Spijk, 2e pr. J. Verkuijl, 3e pr. P. van Sam beek. Zébravinken E.K.: le pr. J. Falkenburg, 2e pr. A. Coppens. Ze- bravinken O.K. le pr. Th. Kivits, 2e pr. A. Muskens, 3e pr. A. Coppens. Jap. Meeuwen: E.K. le pr. J. Brok. Jap. meeuwen O.K. le prijs W. van Vught. Grote tropen: O.K. le pr. W. van Vught, 2e pr. Th. Kivits, 3e pr. H. Nass. Hoenderachtigen: O.K. le pr. H. v. d. Wiel. Tropen EK: le en 2e pr. H. Keetels, Tropen astrilden- klas OK: le, 2e en 3e pr. W. van Vught. Overige tropen: le pr. H. v. d. Wiel, 2e pr. H. Keetels, 3e pr. K. Hagen. Bakllk da oompla* TOP-EORM collactta 1966 van all* kantanl Dtract <Joao_. aüwr aan kavtia ot kom avan langt: u krijgt da traal gtóUuatraarda maubafcatalogua ga haal gratia. SCHUTTERSVERENIGING JULIANA HIELD CONCOURS In café „Het Centrum" hield de Vlij- mense schuttersvereniging een sdhuttercon- cours voor schutters uit Noord-Brabant. De opkomst was groot, ongeveer 90 schutters waren aanwezig en het werd een spannende strijd. De uitslag is als volgt: Knielend: 1. Losse; 2. Scfaoonus; 3. Van Spaandonik; 4. A. Vissers; 5. Cornelissen; 6. Verdonk; 7. Hooydonk; 8. J. v. d. Ven; 9. Scheffers; 10. J. de Laat. Staande schieten: 1. Losse; 2. Hooydonk; 3. Marcolino; 4. De Grauw; 5. Cornelissen; 6. Van Nieuwstad; 7. Mej. B. v. Nistel- rooij; 8. J. v. d. Hagen; 9. Mej. Verharen; 10. v. d. Kamp. Windbuks: 1. Marcolino; 2. Cornelissen; 3. De Grauw; 4. Hooydonk; 5. De Vos. Kruisboog: 1. v. d. Horst; 2. A. Knip ping; 3. Esselinig, sr.; 4. Esseling, jr.; 5. De Grauw. VOLLEYBALCLUB EVER READY Ever Ready speelt zaterdag uit tegen Beatrix uit Deventer. De opstelling is als volgt; De gebr. P. T. en H. v. d. Wiel, H. v. Kuijk. Fa. Wijers: A. Schoonen en H. Verhoeven. Het tweede team speelt zaterdag 3 dec. om 7 uur thuis tegen V.C. Den Bosch. Op stelling: De gebr. R. en H. v. d. Wiel, A. Kuypers, H. Schey, B. v. Kessel, J. Ver- diesen en Th. Hagen. RUILBEURS In café „De Witte" zal zaterdag a.s. een ruilbeurs worden gehouden van vogels. De ze ruilbeurs is georganiseerd door de ka narievereniging „Vogellust". Piuspleiri 26-33 - TILBURG Tel. 33080 (04250) offldee! TOP-FORM «Meeur Uitgave: Zuïd-HoIIandsche Uitge- verstnij., Den Haag. Auteur: Argaret Irwin. In deze fascinerende roman wordt de lezer naar het hof van de Zon nekoning gevoerd, op een tijdstip, dat daar koningin Henriëtte, wedu we van koning Karei I van Enge land, vertoeft met haar zoon, de banneling koning Karei n en haar dochter Minette. Naast de huwelijkstragiek van prinses Minette, die als zijn meest geliefde zuster een grote rol speelt in het leven van koning Karei II, rijzen op de achtergrond vol kleur en spanning, de vele verwikkelin gen op, waarin de Zonnekoning ten aanzien van Engeland wordt betrok ken en die tenslotte het levenslot van Minette bepalen. Uitgave: Zuid-Hollandsche Uitge versmij., Den Haag. Auteur: R. F. Delderfield Na haar overhaast huwelijk met een rijke Franse fabrikant ontwaakt in Diana de drang deel te nemen aan het Franse verzet. Diana ontmoet haar eerste grote liefde John Leigh, die in een aktie wordt betrokken tegen Diana's echt genoot, die met de Duitsers colla boreert. Het boek bereikt een aan grijpende climax, die de lezer een diep inzicht schenkt in de felle le vensdrang die Diana haar eigen weg deed kiezen. JUWELIER horloger Daarom imanten - HEUVELSTRAAT 94. J TILBURG At- Zondag 3 december a.s. wordt in de parochiekerk van het Allerh. Secrament te Tilburg de jazz-mis van de Kaatsheuvelse Frans Kamp gevierd. Frans Kamp zal zelf op hammondorgel, samen met Harrie Smulders op drums en Edwin Ney- endorf op gitaar het honderdkoppige koor begeleiden, dat onder de lei ding staat van de bekende koordiri gent Jozef van Gestel. De mis be gint om 12 uur. Frans Kamp zelf vindt „moderne mis" een betere betiteling voor zijn kompositie. Frans ziet grote toe komstmogelijkheden in het samen gaan van conventionele serieuze muziek en ritmiek en intonaties uit de jazz. De jazz is immers eigentijd se muziek. Frans ziet zijn mis als een poging, als een zoeken naar iets wat dat moet gaan vervangen, dat tot nu toe als modern en eigen tijds in de kerk wordt gebracht, zo als bijvoorbeeld tophits en spiritu als, waaraan tekstbewerkingen zijn toegevoegd, die de oorspronkelijke sfeer helemaal voorbijschieten. Men creëert nog téveel kerkmuziek zon der ook nog maar een klein beetje het wezen van muziek te begrijpen, de goede voorbeelden uiteraard daargelaten. Frans Kamp heeft zijn mis zo universeel mogelijk gelaten. Hij is uitvoerbaar met een vierstemmig koor plus solisten, met een vier stemmig koor plus volkszang, met een vijfstemmig koor en met volks zang alleen. De repetities en voorbereidingen hebben ongeveer een jaar in be slag genomen, de kompositie kwam tot stand in een periode van ruim anderhalf jaar. Frans Kamp heeft zijn mis daarna aangeboden aan di verse parochies en diverse koren. Het heeft echter twee jaar geduurd eer hij de heer Jozef van Gestel te gen het lijf liep, die er wel voor voelde. DAMES, en HERENRINGEN JUWELIER Gasthuisstraat - Kaatsheuvel

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13