wAAlwijkse en lAnostRAATse couRAnt H. van der Schans onderscheiden met ere-medaille in brons VERWIEL's Lederwarenhuis k jos van der meuten Jampe Eerste ronde van „Cabaret der Onbekenden" was succes Shots uit de show VEERTIG JAAR BIJ ZUIVELFABRIEK Henry Vermeer VOOR BABY'S HUIDJE Show/ Veel waardering van directie Fusie N Hoofdbestuur KLOKKEN 'EN PENDULES^ Voor verpleging in ziekenhuis zelf 10 gulden per dag betalen VERRASSENDE GESCHENKEN IN EEN OVERVLOEDIG ASSORTIMENT BIJ Grotestraat 264 Waalwijk Tel. 04160-2123 Bestuur Midden- standsborgstellings- fonds Duitse Starfighter stort neer Raad stadsgewest Tilburg geïnstal leerd Damesmode Tilburg PANTALONS ROKKEN JUMPERS Nieuws van soos St. Denis Les Cruches op 1 televisie The Spencer Davis Group VRIJDAG 2 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 95 De ïcho vAn het Zuiöen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2* per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 1 0,28 p. mnd. (1,10 -)- 10 ct. inc k.) 1,20 p. kwrt. (8,25 10 ct. inc.k.) 8,35 p. kwrt. p.post f S,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 18 cent per ir*n. Ccntractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Maandagmiddag is de heer H. v. d. Schans, controleur bij de melkfa briek in Sprang-Capelle van de com binatie ,,St. Jan" te 's Hertogenbosch, onderscheiden met de Ere-medaille in brons van de Orde van Oranje Nas sau in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum in het bedrijf in Sprang. De onderscheiding werd hem door burgermeester M. van Prooijen op de borst gespeld. U hebt, aldus de burgemeester, gedurende 40 jaar Uw hart verpand aan het bedrijfwaaraan al die jaren Uw werkkracht en Uw trouw hebt gegeven. Een zo langdurige staat van dienst komt niet zo veelzijdig meer voor, daar de jongelui van tegenwoordig nogal eens makkelijk van werkgever verwisselen. Het wijst echter op de goede sfeer in het bedrijf, dat U zo lang bij dezelfde werkgever gebleven bent. Dit is een pluspunt voor beide partijen. Een bedrijf kan slechts wor den omhoog gestuwd door een goede teamgeest en als de interne verhou dingen dit toelaten kan deze belang rijke factor worden verkregen. Deze goede sfeer is echter niet alleen de achtergrond voor de trouw aan het bedrijf. In dit alles zag burgemeester Van Prooijen een streven naar effici ency en accuraatheid, en dat streven, aldus, de burgemeester straalt op U af. Namens het gemeentebestuur fe liciteerde hij daarom niet alleen de 40-jarige jubilaris, doch ook het be stuur, de directie en de werknemers. Namens het bestuur feliciteerde de voorzitter de heer J. Mayers. Uwer zijds, aldus de heer Mayers, kwamen er nooit klachten, trouwens over en weer niet. De afgelopen 40 jaar zijn een belangrijk deel van Uw leven ge worden. U had in dit bedrijf een be langrijke taak als controleur. Wan neer Uw werk als zodanig niet cor rect zou zijn geweest waren er direct reactie's gekomen. De heer Mayers herinnerde aan de fusie, die drie jaar geleden tot stand was gekomen, toen „De Toekomst" in Sprang-Capelle als zelfstandig be drijf werd opgeheven en ging over naar „St. Jan" te Den Bosch. Sprang- Capelle is echter allerminst achterge bleven. Na de oprichting in 1908 is ons bedrijf een onderdeel geworden van een groot concern, dat er zeer ze ker zijn mag en waarvan uitgroei ze ker zal volgen. Vier jaar kunt U hier aan nog meewerken voordat U de pensioengerechtigde leeftijd hebt be reikt. Namens het bestuur bood de heer Mayers een geschenk onder cou vert aan. Uit de onderscheiding blijkt al, dat de jubilaris een zeer gewaar- H. van der Schans deerde kracht voor het bedrijf is ge weest zei directeur J. v. d. Heijden. Hij vond het prettig, dat steeds in goede harmonie kon worden somen- gewerkt, waarbij tal van goede eigen schappen van de jubilaris naar voren kwamen. Op zakelijk vlak was U nauwkeu rig en precies. Jaarlijks gaan er tus sen 10.000 en 11.000 monsters door Uw handen bij het verrichten van Uw taak als controleur, dit is dan van de dieren van circa 400 boeren. Wanneer er fouten zouden worden gemaakt zou dit een schadepost betekenen voor de ze boeren of voor ons, aldus direc teur v. d. Heijden. Van onze zijde echter geen klacht, en in de 10 jaar dat wij nu samen werken is er zelden iets gebeurd. De laatste vier jaar zelfs helemaal niets, deze waren vlekkeloos. Voor het bestuur van de Kon. Ned. Zuivelbond C.N.V. was deze staat van dienst voldoende aanleiding de zilveren medaille toe te kennen die de heer v. d. Heijden, de jubilaris dan ook graag overhandigde. In het cultureel Centrum „Zide- JUWELIER HORLOGER Engelse tafclklokken, Zaanse klokken, mo derne pendules etc. Uit onze kollektie kunt U werkelijk kiezen. HEUVELSTRAAT 94, aA TimuRG winde" van de gemeente Sprang-Ca pelle was maandag een bondsbestuur- der de heer J. Mulder aanwezig om de jubilaris namens het hoofdbestuur gelukwensen aan te bieden, voor hte vele dat de jubilaris voor de Bond heeft gedaan, als stoffelijk blijk van waardering overhandigde hij de heer v. d. Schans een geschenk. De heer G. Munniken feliciteerde namens de personeelsvereniging en bood eveneens een cadeau aan, w.ar- bij hij vertelde, dat de jubilaris in zijn leven ruim een half miljoen monsters aan een onderzoek had onderworpen. De heer M. Hallemaris tenslotte bracht de gelukwensen en het ge schenk van het personeel over met een op rijm gezet huldigingswoord. De premie voor de ziekenfonds verzekering wordt per 1 januari ver hoogd van 5,8 naar 6,2 pet.. Vanaf die datum geldt een nieuwe regeling voor ziekenhuisverpleging: gedurende de eerste 30 verpleegdagen zal per dag 10 gulden moeten worden bijbe taald. Een speciale reductie wordt over wogen voor de laagste inkomenscate gorie van de bejaardenverzekering. De premie van de arbeidsongeschikt heidsverzekering (WAO), welke per 1 juli van het volgend jaar zal ingaan, wordt verhoogd van 3,7 naar 3,9 pet. Dr. Veldkamp heeft echter beslo ten de tekorten over dit jaar en het nieuwe tekort over het eerste half jaar van 1967 samen te delen tussen staat en bedrijfsleven. Er was voor dit jaar al een tekort, dat betaald zal worden door rijk en bedrijfsleven in de verhouding een op drie. Deze ver houding blijft bestaan. Als gevolg van deze maatregel zal de premie voor de WAO per 1 juli moeten worden verhoogd met 0,2 pet. van 3,7 naar 3,9 pet. Ook dit nieuwe premiepercentage is nog een geschat percentage. Angezien de IWI per 1 juli overgaat in de AOW, wordt het dan totale tekort ter grootte van 378 miljoen betaald door rijk en bedrijfs leven, door het laatste via een extra verhoging van de premie WAO. De eigenlijke premie voor de kosten van de WAO en de extra-premie voor het inlopen van het tekort bedragen nu dus samen 3,9 pet. Onze collectie CADEAU-LEDERWAREN werd zojuist nog aangevuld o.m. cig.-étui's, tassenhangers en lange schoenlepels. Letterlijk honderden goede en originele cadeaux. Ook in handschoenen en parapluies de beste keus. Alléén UW SPECIAALZAAK biedt zo'n sortering in damestassen, handschoenen, parapluies, inkooptassen, mappen, étui's, portemonnaies, portefeuilles, koffers, reistassen, actetassen, nécessaires, fotolijsten, origi nele Marokkaanse pouffes, kameelzadels etc., clipper- tassen, sets, garnituren, bijoux-, sigaren- en sigaret tendozen enz. enz. Maandag 5 december vanaf 5 uur n.m. GESLOTEN Dinsdag 6 december GEHELE DAG GESLOTEN In de vergadering van het Alge meen Bestuur van 't Middenstands- borgstellingsfonds voor de Lang straat en het Land van Heusden en Altena te Waalwijk, gehouden op 24 november j.l. werden tot lid van het Dagelijks Bestuur benoemd de heren G. M. Scholten, burge meester der gemeente Heusden en H. C, Welling, burgemeester van de gemeente Waspik. Tot secretaris van het Fonds werd benoemd de heer K .J. van Laack, wethouder van de gemeente Waalwijk. De Duitse Luftwaffe heeft maan dag haar 65ste Starfighter verloren, sinds de ingebruikneming van dit toestel in 1961. Bij het aanvliegen van een basis bij Koohem aan de Moesel kreeg de 26-jarige piloot moeilijkheden met zijn machine en moest zijn schietstoel gebruiken. Zwaar gewond werd hij gevonden. Later overleed hij aan zijn kwetsuren. De voorlaatste Starfighter ging op 19 oktober verloren. In de afgelopen 5 jaar zijn 37 Westduitse Starfighters-piloten om het leven ge komen. Het stadsgewest Tilburg is 'n feit geworden door de installatie van de gewestelijke raad door de commissaris der koningin dr. C. N. M. Kortmaan in het paleis raadhuis te Tilburg. Tot de 15 samenwerkende gemeen ten behoren behalve Tilburg, Oister- wijk, Goirle, Berkel-Enschot, Moer gestel, Dongen, Gilze-Rijen, Haaren, Loon op Zand, Alphen en Riel, Dies- sen, Hoge en Lage Meeren, 'Oost-, West- en Middelteers, Hilvarenbeek en Udenhout. Heuvelstraat H - Telefoon 26882 Exclusieve collecties TRICOT JAPONNEN en PAKJES Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN makeD enz. arT.v i - A'U WAALWIJK De eerste avond van het Cabaret der Onbekenden zit er op. Als we afgaan op de reac ties van de ruim 150 bezoekers dan is de eerste aanzet bijzonder ge slaagd. Ongetwijfeld hebben de or ganisatoren, bestuursleden van soos St. Denis, uit deze avond lering ge trokken. De talentscout van Phono gram, Wim Verbruggen was enthou siast. Of er kandidaten voor een plaatopname bij waren wilde hij niet vertellen. „Dat maakt Phono gram wel uit, want van iedereen is er een bandopname naar de studio" aldus de heer Verbruggen. Op deze eerste avond traden vier kandidaten voor het voetlicht. Het hadden er vijf moeten zijn, maar het Tilburgse zangeresje Cindy So- mers moest wegens ziekte onver wachts verstek laten gaan. De vier kandidaten waren de beatgroepen Kipp en Bzzzzz uit Tilburg, het Waalwijkse ensemble The Old Fas hion Folksingers en de zanger Wim Hens. Zij maakten 't de juryleden: Wim Verbruggen, Peter Gons, Fons van der Schoot, Berrie Westenbur ger en Jan van der Lee erg moei lijk. Bijzonder in de smaak vielen The Old Fashion Folksingers en Bzzzzz. Bij deze laatste groep was het voor al de drummer die excelleerde. Het waren dan ook deze twee groepen die door de jury werden uitverko ren, straks in de halve finale terug te komen. Een halve finale die op een nog nader te bepalen dag zal worden gehouden. Voordat het ech- De aktieve bestuursleden van de Waalwijkse soos St. Denis hebben het programma voor de maand de cember weer bekend gemaakt. Zon dag a.s. is er een St. Nicolaasmiddag. Voor die dag staat er namelijk een matinee op het programma van 3 tot 7 uur. Zondag 18 december is er weer een „gewone" soosavond. Uiteraard draait, met uitzondering van komende vrijdag, ook weer het weekend-café van de soos. In het weekend-café van 16 december a.s. neemt het Cabaret der Onbekenden, waarover u elders meer leest, een grote plaats in. De soosbestuurders gaan er trots op dat er weer een grote collectie nieuwe platen is, rechtstreeks aangevoerd uit Enge land. ter zover is zullen er nog vier voor ronden „draaien". Hiervoor hebben zich reeds een groot aantal deelne mers opgegeven. De volgende voor ronde is bepaald op vrijdag 16 de cember a.s. De winnaar van het Cabaret der Onbekenden mag zich eigenaar noemen van de Waalwijk Muziek Trofee, een kostbaar kleinood ge schonken door soos St. Denis, in wiens soos deze talentenjacht wordt gehouden. Phonogram schenkt ook enkele prijzen, terwijl iedere deel nemer een grammofoonplaat ont vangt en een kans op een plaat opname heeft. Ruys Co., het be kende reisbureau uit Tilburg, biedt de winnaar een vliegreis op een van de lijnen van de NLM aan. Voor het eerst zal een Tilburgs beatorkest optreden voor de tele visie. Les Cruches gaan dinsdag a.s. naar de Singer Concertzaal in La ren voor de opnames van KRO's tienershow „Waauw", die woensdag avond wordt uitgezonden. Les Cru ches zullen uiteraard hun laatste platensucces „Keep off", een cover van de Spaanse hit „Mejor" van Los Brincos, voor de beeldbuis bren gen. Deze door Tineke Roeffen gere- giseerde wervelende tienershow wordt door Theo Stokkink gepre senteerd. De dansgroep van de En gelsman Douglas Squires beeldt de hitparade in dans uit. Elke maand komt er dan één orkest, waarvan de KRO-produktie meent dat het komende week een belangrijke rol in de hitparade, gaat spelen, zijn succes-nummer voor de beeldbuis brengen, in dit geval dus zanger Frans Biezen, organist John v. d. Ven, solist Evert v. Kuik, bassist Je ffv. Weereld en drummer Ad Linkels. De camera-repetities beginnen 's middags om 2 uur en duren tot 's avonds 7 uur. Van 8 tot 10 vinden de opnames plaats. Les Cruches kunnen daarna nog voldoende uit rusten om op hun gemak de avond erop zichzelf te kunnen bekijken. Eén van de beschaafdste groepen in de beatwereld is The Spencer Davis Groep. Zij brengen een zui vere muziek. Volgens Spencer Davis zelf, spelen zij „gekleurde pop-mu ziek" en dat is wat anders dan rythm blues, maar het is mis schien wel het vakje, waar zij in thuis horen. In augustus 1963 werd de groep geformeerd. De leden hadden toen al stuk voor stuk in andere groe pen ervaring opgedaan. Het begon in de Golden Eagde Public House te Birmingham. Daar zij in de week elk hun eigen werk hadden, bleven slechts de weekends over om te spelen. Hun roem was dan ook re gionaal te noemen, want verder dan de buitenwijken van Birmingham kwam die niet. In april 1964 werd de eerste plaat opgenomen, „Dim ples", die terug is te vinden op „Their first LP", zoals zij hun eer ste album noemden. Het succes gaf hun de moed de baantjes op te ge ven. Hét grote succes werd „Keep on running". De plaat liep zo goed, dat The Beatles, die toen op de eer ste plaats van de Britse hitparade stonden, daar ruimte moest ma ken voor de grote hit van The •Spencer Davis Groep. Daar hun muzikale voorliefde uitgaat naar de jazz, verwerken zij gemakkelijk daarvan de invloeden in hun beat. Het is daarom niet zo erg verwon- delijk, dat zij een wijdere kring fans hebben, dan de gemiddelde beatgroep. The Spencer Davis Groep, die al met twee L.P.'s goed in de wereld van de popmuziek staat en volgens Spencer Davis, de leider van de groep, spelen zij gekleurde popmu ziek.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1