wAAlwnkse en UnqstRAAtse couRAnt De versnelde inning en andere voorlopige aanslagen blijven van kracht De candidatuur van K. v. Laak voor de Tweede Kamer Bejaardencentrum „Sim Janshof Sn Vlijmen voorziet Sn behoefte mWÊÊ AANGIFTE DIT JAAR MOET VOOR 1 APRIL 1967 WORDEN INGELEVERD een nieuwjaarsadvertentie de echo van het zuiden WEKROEP TOT K.V.P.-LEDEN Ogen vragen brillen van STASSAR it ÉÜk- Minister Vondeling moge dan zijn afgetreden, van kracht blijven zijn maatregelen voor een versnelde inning van belastingen en nadere voorlopige aansla gen. Omdat de inkomstenbelasting wordt geheven naar het in een kalenderjaar genoten inkomen, kan de belastingschuld over een bepaald jaar pas na af loop van dat jaar worden vastgesteld. De belasting plichtigen krijgen dan eerst drie maanden tijd om hun aangiften te doen. De aangiftebiljetten worden eind januari of begin februari verzonden en moeten voor 1 april worden ingeleverd. Stuit dat op bezwa ren, dan kan men zonder meer nog uitstel krijgen tot 1 juli, mits men maar een schatting opgeeft van Uitstel kan, mits tijdig opgegeven Meer uitstel Lage schatting het inkomen van het komende jaar. Dus de aangifte over 1966 moet in principe op 1 april 1967 zijn inge leverd. Doet men dat, dan heeft men daarbij ook 'n geschat inkomen over 1967 moeten aangeven, even tueel met vermelding van geschatte bedragen voor loonbelasting en/of dividendbelasting, welke in '67 zijn en zullen worden ingehouden. Naar dat geschat- le inkomen worden dan voorlopige aanslagen over 1967 opgelegd, waarbij de geschatte bedragen van loon- en dividendbelasting als vooruitbetalingen gel den en dus in mindéring komen op de voorlopige aan slag. Voordelen 65 Soldaten bij brand omgekomen De ramp met het Griekse schip Tilburg denkt aan spoorverbinding met Waalwijk Vissersvaartuig op de Noordzee vergaan - MAANDAG 12 DECEMBER 1966 67e JAARGANG No. 98 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement d. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1 1,20 p. kwrt. (3,28 10 ct. inc.k.) f 3,83 p. kwrt. p.post 8,70 by girobetaling (by incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" Wilt U voor de aangifte over 1966 nog uitstel hebben tot 1 juli 1967, dan kan dat, mits u het geschat in komen over 1967 maar opgeeft voor 1 april 1967 op een daartoe bestemd formulier. De voorlopige aanslagen over 1967 vervallen in zoveel termij nen als er in 1967 nog maanden over zijn na de maand waarin de aanslag werd opgelegd. Worden de voorlopi ge aanslagen over 1967 dus opgelegd in mei 1967dan zijn invorderbaar in de maanden juni tot en met december 1967iedere maand voor één zeven de deel. De wetgever ging er bij de opzet van deze regeling van uit, dat indien de geschatte inkomens maar ongeveer juist waren, op deze wijze de belas ting, verschuldigd over 1967 ook zo ongeveer in 1967 zou zijn betaald, i evenals dat het geval is bij loontrek- kenden, van wie de over enig jaar verschuldigde belasting als loonbelas ting ook in de loop van dat jaar wordt ingehouden. De geschetste regeling die voor iedereen geldt, die in de inkomsten belasting valt, biedt niet voldoende soelaas voor de belastingconsulenten en accountants. Zoals de fiscus met de controle van de aangiften over 1966 eerst begint op 1 juli 1967 en er dan een jaar de tijd voor heeft, voordat op 1 juli 1968 de controle over 1967 begint, zo hebben de be lastingadviseurs en accountants er een gelijk belang bij hun werkzaamheden over een heel jaar te kunnen spreiden. Voor hen was derhalve nog een aan vullende uitstelmogelijkheid gescha pen, welke als principe had dat voor de helft der aangiften 1965 uitstel werd gegeven tot 1 oktober 1966 en voor de andere helft tot 1 februari 1967. Een cliënt welke de ene keer op de februarilijst voorkwam mocht de volgende keer op de oktoberlijst staan, omdat niet voor één cliënt altijd zo lang uitstel kon worden verkregen. Het zwakke punt in de hele zaak is vanzelfsprekend, dat het moeilijk is het inkomen van enig jaar al in maart van dat jaar te schatten. Men heeft vanzelfsprekend de neiging daarbij niet te optimistisch te zijn. Temeer daar men nog wat rentewinst kan maken als men eerst later behoeft te betalen bleven de voorlopige aan giften als regel ruim beneden de wer kelijkheid. Ook wanneer later bekend werd dat een hoger inkomen was behaald, werden de schattingen als regel niet herzien. Weliswaar worden bij het binnenkomen van de eigenlijke aan giften voordat deze gecontroleerd worden, eerst nog nadere voorlopige aanslagen opgelegd, wanneer de ver schillen met de voorlopige schatting aanzienlijk zijn, doch dan heeft de belastingplichtige gemiddeld toch al zo'n jaar uitstel gehad. Doordat de tarieven progressief zijn, d.w.z. aan de top van het inkomen het hoogste percentage eisen, scheelt het al gauw de helft van de belasting, al schat men zijn inkomen ook maar 20 tot 30% te laag. Naar de minister mededeelde brach ten op het laatst de nadere voorlopige aanslagen, welke worden opgelegd aan ongeveer 10% van de belasting plichtigen, ongeveer 40% van de to tale opbrengst van een belastingjaar op. Hieruit blijkt in de eerste plaats dat ruwweg geschat 10% van de be lastingplichtigen ongeveer 80 a 90% van de totale inkomstenbelasting be talen. Wat demonstreert enerzijds hoe zwaar die belasting drukt en ander zijds hoe ongelijk de inkomens wor den verdeeld. In de tweede plaats blijkt echter, dat een betrekkelijk klein aantal belastingplichtigen met zeer hoge inkomens voor de betaling van de rond de helft (soms nog meer, soms minder) van zijn inkomstenbe lasting in feite zeer lange uitstellen genoot en het laat zich gemakkelijk becijferen, dat velen van hen op die wijze meer rente bespaarden of ver- Te midden onder alles wat zich wijzigt, blijft een goede gewoonte bestaan: elkaar bij de jaarwisseling geluk te wensen. Daarom stelt onze krant dit jaar de mogelijkheid weer open tot het plaatsen van Geef uw annonce liefst spoedig op aan onze colporteurs, bijkantoor of hoofdkantoor „De krant van en voor de Lang straat" Grotestraat 205, WAALWIJK Telefoon 04160 - 2621 - 2746 dienden dat anderen in totaal aan be lasting betaalden. Los van alle politieke overwegingen kan dan ook niet worden ontkend dat het nog hoog tijd werd dat er beter op toegezien wordt dat beter op tijd wordt betaald. In kwesties als deze bestaat immers een duidelijk gevaar dat de belastingconsulenten zich ge noopt voelen tegen elkaar op te bie den in het doen van lage aangiften cmdat dit hun cliënten rente bespaart. Daar staat dan tegenover dat zo'n cliënt later hoge aanslagen krijgt over reeds lang geleden genoten inkomens en de ervaring leert dat men daar vaak onvoldoende rekening mee houdt, ook al weet men dat ze komen. Bij een brand in een kazerne in de buurt van de Turkse stad Erzoeroem zijn 65 militairen om het leven geko men. 27 werden gewond en 55 soldaten wisten uit de vlammenzee te ont snappen. De brand begon met een ontploffing op een slaapzaal, waar 'n soldaat benzine in een kachel gooide om deze beter te laten branden. Het dak van de kazerne stortte in en kwam op de slapende militairen terecht. Afgezien dus van de onbillijkheid tegenover degenen die niet de moge lijkheid hebben hun belastingbetalin gen uit te stellen brengt een te late inning ook gevaren mee voor dege nen die het voordeel in hun zak ste ken en het is daarom jammer, dat de ze kwestie bijna uitsluitend in het po litieke vlak is bezienzonder dat daarbij het politiek belang, dat alle partijen toch moeten hebben bij een objectief zo rechtvaardig mogelijke belastingheffing, goed uit de verf is gekomen. Een aantal schepen waaronder een Amerikaans vliegdekschip en een kruiser, bijgestaan door helikopters hebben de zee afgezocht naar over levenden van het Griekse schip ,,Ira- klion', dat woensdag met 271 opva renden is vergaan. Volgens de laat ste gegevens werden 46 opvarenden gered. De stoffelijke resten van 19 opva renden konden worden geborgen. De bijna 9000 ton metende veerboot raakte in moeilijkheden tijdens een zware storm in de Aegeïsche zee. Drie uur lang nam koning Con- stantijn in zijn persoonlijke vliegtuig deel aan de speurtocht naar overle venden. In de Statenkieskring Heusden van de Kath. Volkspartij, waartoe o.a. de gemeenten Heusden, Vlij men, Drunen, Waalwijk en Waspik behoren, worden grote activiteiten ontwikkeld om de heer K. J. van Laak, aftredend lid der Tweede Ka- met voor de K.V.P. en wethouder van Waalwijk, weder een zodanige plaats op de lijst van K.V.P .-candi- daten voor de a.s. verkiezingen van leden der Tweede Kamer te doen innemen, dat zijn verkiezing ver zekerd is. Op zondag 18 december a.s. vindt in alle afdelingen van de K.V.P. de stemming over de candidaten voor de K.V.P.-lijst plaats. Elk lid van de K.V.P. mag hier aan deelnemen en één stem uit brengen. Verwacht wordt, dat de leden van de K.V.P. in deze streek aan deze stemming binnen de par tij zoveel mogelijk zullen deelne men om door het uitbrengen van hun stem op de heer K. J. van Laak te Waalwijk te bewerkstelligen, dat deze candidaat als lid van de Twee de Kamer behouden blijft en naast zijn algemene politieke ar beid - ook zijn veelzijdig en vrucht baar werk ten behoeve van de streek zal kunnen blijven voortzet ten. De heer Van Laak is als nr. 13 De gemeente Tilburg heeft groot scheepse plannen voor het stadsge- westverkeer. Een verkeersplanolo- gische commissie heeft een aantal rigoureuze voorstellen gelanceerd. Er wordt gedacht aan spoorverbin dingen in het stadsgewest en aan speciale autobussnelwegen. De com missie wil een station in Tilburg- West voor de nieuwe wijken „Het Zand" en het „Wandelbos". Ook de mogelijkheid om het Bel gische lijntje in te schakelen voor een directe verbinding Tilburg - Goirle - Alphen - Riel - Baarle- Nassau wordt overwogen. Gesuggereerd is voorts om de noord-oostelijk van Tilburg geplan de spoorlijn te verlengen via de in dustriewijken van de stad naar Loon op Zand en Waalwijk, waar aansluiting zal moeten worden ver kregen op de Langstraat-spoorlijn Den BoschRaamsdonksveer? De noord-westelijk van Tilburg geprojecteerde spoorlijn zou via Dongen en Oosterhout naar Lage- Zwaluwe moeten lopen. Verder heeft de Verkeersplanolo- gische commissie plannen voor vrije bussnelwegen Centrum Tilburg - noord Loon op Zand en Tilburg- noord Centrum Goirle. geplaatst op de voorlopige candi- datenlijst, die aan de leden van de K.V.P. in Noord-Brabant zal wor den voorgelegd met de bedoeling om op één der candidaten een stem uit te brengen. Een gevormd kiescomité wijst er op, dat behoud van een afgevaar digde uit de streek in de Tweede Kamer van niet te onderschatten belang is voor de bevordering van de vooruitgang en het welzijn van dit deel van Noord-Brabant en roept daarom de leden van de K.V.P. op om zondag 18 december a.s., deel te nemen aan de stemming binnen de partij en de stem uit te brengen op de heer K. J. van Laak, nr. 13 van de lijst. De tot heden ontwikkelde activi teiten vinden in brede kring veel weerklank. Het vooruitzicht is aan wezig, dat de leden van de K.V.P. in deze streek een krachtige stem zullen laten horen door aan de stemming deel te nemen en de keus te bepalen op de heer Van Laak. Ten noorden van Terschelling is op de Noordzee het vissersvaartuig Sch 225 Willem Senior vergaan. De uit zes koppen bestaande beman ning van de kotter wordt vermist. De ramp is vermoedelijk veroor zaakt door het vastraken van het trawlnet, dat 12 nieter breed is. Het schip werd donderdagmorgen omstreeks half negen met de kiel omhoog aangetroffen door de Kat- wijkse Kotter KW 24. Tien minuten later zonk het schip. Nadat de KW 24 via Scheveningen Radio een SOS had uitgezonden, vertrok uit Ter schelling een reddingsboot. Van de vliegbases Valkenburg steeg een Neptune van de Marineluchtvaart dienst op. De KW 24 heeft een on' geopend reddingsvlot gevonden. De kapitein meldde dat het vlot nog in de kist zat, waaruit de conclusie wordt getrokken dat alles zo snel in zijn werk is gegaan dat niemand kans heeft gezien het vlot te ge bruiken. Er was nog een kans dat de bemanning er in geslaagd was tijdig op een tweede reddingsvlot te gaan, maar men heeft niets meer van de opvarenden gehoord of gezien. (van onze verslaggever) VLIJMEN De laatste fase van de bouw van het bejaardentehuis „St. Janshof" in Vlijmen is aangevangen. Het tehuis is deze week namelijk glasdicht gemaakt, zodat met de afwerking en inrichting be gonnen kan worden. Een afwerking die nog wel een half jaar1 m beslag zal nemen. De Stichting voor Bejaardenzorg in Vlijmen, die het „St. Janshof" gaat exploiteren, hoopt in augustus het gebouw te kunnen openstellen. Een bijzonder fraai gebouw, dat staat aan de Pastoor Van Akenstraat in het centrum van Vlijmen. Het initiatief om tot de bouw van een bejaardencentrum te komen, werd reeds zeven jaar geleden genomen. In 1959 besloten de toenma- lige burgemeester van Vlijmen, de heer Hoefnagels, en pastoor J. Hees akkers een comité in het leven te roepen, dat zich met de stichting van een dergelijk tehuis zou bezig houden. Samen met de heer Sterk, die als secretaris fungeerde, werden de plannen gesmeed. Plannen, die voorzagen in de bouw van een centrum achter het nog steeds in gebruik zijnde tehuis. Het bleef echter bij plannen. Tot ein de 1963 de congregatie van de Zusters Jezus-Maria-Jozef die het Franciscus-klooster, waar een bejaardentehuis is ondergebracht, be wonen liet weten af te zien van de verdere exploitatie van dit klooster-bejaardenhuis. De „Stichting voor bejaardenzorg Vlijmen nam de exploitatie over.. Het was nu ook tijd geworden om koppen met spijkers te slaan. Er kwam een nieuw plan, dat voorzag in de bouw van een centrum in de Pastoor Van Akenstraat. Architecten Dijkman en Van Klooster uit Zeist ontwierpen een fraai gebouw, waaraan het aannemingsbedrijf Fa. De Bont-Van Huiten uit Nieuwkuijk vorig jaar november begon. Het centrum omvat 68 een persoons kamers en 7 twee-persoons kamers; 8 ziekenkamers, 1 isoleer kamer, 1 kapel, keuken en eetzaal en recreatiezaal. Op de bovenste verdieping is een refter en zijn 14 kamers voor de Zusters van JMJ, die de verzorging voor de bejaarden ter hand nemen. Zij zullen hier bij terzijde worden gestaan door een aantal leken. Het gehele project gaat ruim twee miljoen kosten. Het gebouw is deze investering echter waard. Een goed bejaardencentrum is namelijk hard nodig in Vlijmen. Temeer, daar het huidige wordt gesloten en ook Nieuwkuijk heeft laten weten dat het bejaardenhuis daar, eveneens gaat verdwijnen. De bejaarden zullen echter nog een half jaar geduld moeten hebben. Nu het gebouw glasdicht is en de verwarming draait, kan men snel doorwerken. De streeffdatum augustus 1967 ligt dan ook zeker binnen bereik. Behalve het bejaardencentrum wordt binnenkort ook begonnen met de bouw van 32 bejaarden woningen. Deze komen nabij de kerk op de Vliedberg. In „nieuw-Vlijmen" wordt trouwens hard gebouwd. Aan 't Burgemeester Van den Hout-plein komen ook weer een aantal win kels. Dit plein gaat dan ook langzamerhand uitgroeien naar een win kelcentrum van allure. Ook komt er een sporthal op de Vliedberg, nabij het sportpark. De Vlijmense sportverenigingen kunnen binnen niet al te lange tijd over een goed geoutilleerde ruimte voor indoor- training beschikken.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1