Concilieraad besluit studie commissies samen te stellen Smidje Verholen en de veedieven van Texas i/it dp Laipgstra&i DERTIEN ONDERWERPEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 DEC. 1966 3 Vlijmen Loon op Zand Capelle Vriih.-Capelie Adviseurs Sprang FEUILLETON Mijnheer Robert is teruggekomen door: Joseph Hocking 45. "T1 „Ik moet zeggen, mijnheer Robert", zei Binnen op de terugweg naar huis, „dat zelfs uw oom geen beter zaken man is dan u". „Niet?" „Zeker niet, mijnheer. Binnen twee jaar zal het landgoed 20 procent in waarde gestegen zijn door de verbe teringen, die u laat aanbrengen". „Zo... is dat werkelijk zo? Als ik vandaag.laten we zeggen.een on geluk kreeg en doodging... zou de bezitting er dan onder mijn beheer niet op achteruit gegaan zijn?" „U moet liever niet zulke sombere veronderstellingen maken", zei Bin nen. „U ziet vandaag wel wat bleek, maar in het hele land is toch, geloof ik, niemand te vinden, die gezonder is dan u. En wat de bezitting betreft, wel, die brengt toch binnen een paar jaar heel wat meer op dan nu! De mensen hebben het er vaak over, mijn heer Robert, dat u eigenlijk zitting in de regering moest hebben en ik heb horen verluiden, dat men u kan didaat wil stellen. Is daar iets van waar/ „Ja, ze hebben me tenminste ge vraagd, of ik het goedvind". „Aha.dan komt u er met vlag en wimpel in!" zei Binnen. „U hebt het natuurlijk aangenomen?" „Helemaal niet". „Maar u doet het toch wel?" „Neen... dat wil zeggen... neen". „Maar waarom niet, als ik vragen mag? Uw vader zou er bijzonder mee in zijn schik zijn geweest en... en... u zoudt toch heel wat... heel wat goed kunnen doen?" „Neen, Binnen, het zal toch niet gaan. Ik ben daar de persoon niet naar..." „Neem me niet kwalijk, mijnheer, maar dat is wél zo! En ik ben de eni ge niet, die dat zegt. Mijnheer Leg- ner zou het, naar ik hoor, ook dol graag zien". De woorden van Binnen deden hem geweldig veel pijn. Hij besefte hoe langer hoe duidelijker, dat hij niet al leen zijn eigen huis en zijn liefde moest opgeven, maar ook een eervol le positie in zijn vaderland. Er moest toch eigenlijk wel een uitweg zijn. Misschien... als Bertha de gehele waarheid wist... Hij zat die avond alleen aan tafel. Hij wist wel, dat Bertha hem ten eten verwachtte, maar hij durfde niet te gaan. Hij wist, dat hij geen stuk door ...;jn keel zou kunnen krijgen, als hij tegenover haar zat. Eerst tegen acht uur steeg hij te paard en reed er heen. „Mijn laatste bezoek", dacht hij, „en vannacht slaap ik voor het laatst in dit huis". Toen hij er aankwam, nam een stal knecht zijn paard over en verwelkom de de oude huisknecht hem glim lachend. „Mijnheer is uit... naar mijnheer Borlas, maar juffrouw Bertha is thuis. U kunt haar in de bibliotheek vinden, mijnheer". Hij liep er heen en op het geluid van zijn voetstappen kwam zij hem tegemoet en wierp zich in zijn armen. Ze had nog tranen in haar ogen. „Wat scheelt er aan, liefste? Waar om heb je verdriet?" vroeg hij harte lijk. „Och, Robert... ik was bang, dat je niet zou komen... Kinderachtig, hè?... Maar nu is alles weer goed". Ze bleef met haar hoofdje tegen zijn schouder geleund staan en een ogenblik hield hij haar stevig vast. Hij kon niets anders. „Je zult toch nooit toelaten, dat er iets tussen ons komt, wel, Robert?" „Neen, kindje zeker niet!" zei hij onwillekeurig. Al zijn goede voorne mens schenen op slag verdwenen, nu hij Bertha bij zich had. „Ik begrijp eigenlijk niet, waarom ik zo flauw ben geweest", zei ze, door haar tranen heen lachend. „Er is toch geen enkele reden om bang te zijn, na wat je gisteravond tegen me gezegd hebt?" Hij kon geen antwoord geven en ogenblikkelijk zei haar gevoel haar, dat er iets haperde. Ze keek hem strak aan. „Wat scheelt er aan, Robert?" vroeg ze, verschrikt door zijn sombe re blik. Maar nog gaf hij geen antwoord. Hij begreep, dat het nu het ogenblik daar was om te spreken, maar hij kon er nog niet toe komen om het dood vonnis over al wat hem dierbaar was, uit te spreken. „Robert... toe, Robert, vertel dan toch, wat is er!" drong ze angstig aan. „Niets!" zei hij toonloos. „Er is wèl wat! Zeg het maar dade lijk! Ik kan het aan je zien, dat er iets is!" Ze keek hem vlak in de ogen en hij voelde dat hij het haar nu vertellen moest. Onder haar eerlijke blik kon hij niet langer een leugenaar blijven. „Toe Robert, geef me nog een kus en vertel dan wat er is! Zeg maar gauw, dat het niets is!" Hij maakte haar armen los en duw de haar zachtjes van zich af. „Neen... dat gaat niet... dat mag ik... dat kan ik nooit meer doen!" „Wat bedoel je in vredesnaam, liefste? Je bent toch niet... ziek, of zoiets?" „Ga zitten... en dan zal ik het je vertellen... Alles is voor me verlo ren!" Ze liet zich in een leunstoel zakken en keek hem met wijd-open ogen aan. „Ja... hoe moet ik het nu eigen lijk zeggen...". „Maar jongen, wat is er toch? Mar tel me zo niet, door niets te zeggen." „Ik moet je wel martelen.en dat is het allerergste voor me... dat is mijn straf. Anders zou het me niet kunnen schelen. En je zult het me nooit.nee, nooit kunnen vergeven!" „Maar... Robert..." „Je moet me zo niet meer noemen, daar heb ik het recht niet op... Nee, zeg jij nu niets, dan zal ik proberen, je de zaak regelmatig te vertellen, zo afschuwelijk als het is". En toen bekende hij haar alles, zo nauwkeurig en omstandig mogelijk. Van zijn ongelukkige jeugd om het bedrog van zijn vader, van zijn hard leven in de wildernis, van zijn ont moeting met de zieke Robert Reich- mann, van diens testament en van diens aandringen om aan zijn laatste wens te voldoen. Hoe gemakkelijk het hem, door allen die hem ontmoetten, was gemaakt, zijn rol te spelen. Hoe zij zelf hem door haar wantrouwen ge prikkeld had tot strijd. Hoe hij tot de ontdekking was gekomen, dat hij haar werkelijk liefhad en hoe tenslotte al zijn denken en verlangen op haar ge richt was geweest en op haar geluk. Tenslotte haalde hij het testament van Robert Reichmann te voorschijn en reikte het haar over. „Dit is denkelijk nog de enige ver ontschuldiging voor mijn handelwijze: dat ik volgens zijn wens gehandeld heb", zei hij. „Lees zelf maar". Het meisje nam het papier werk tuigelijk aan en las de korte inhoud door. Ja, daar stond de laatste wens van Robert... van haar oude speel makker. ondertekend met zijn hand, medegetekend door de herbergier en diens vrouw. „Begrijp je het?" vroeg Brichtauer schor. „Och, als je dat toch maar be grijpt en erkent als van hem afkom stig... Het is mijn enige verontschul diging. Als ik je maar kon bewijzen, hoe zeer hij er bij me op aangedron gen heeft". „Als ik maar niet zó diep gezon ken was... om tenslotte het besluit te nemen om... om voor mijn eigen veiligheid... jouw liefde te winnen!" zuchtte hij. Als door een adder gestoken, sprong Bertha overeind. „Wil je daarmee zeggen..." (wordt vervolgd) BILJARTCOMPETITIE GR. VLIJMEN Dë uitslagen van de biljartverenigingen van Groot Vlijmen in de 10e ronde zijn als volgt: Klasse A: BVV-ONA, 8-4; Onzenoort- De Missers, 5-7; DPL- Avanti, 6-6; De Knoeiers - 't Centrum, 8-4; 't Hoekje - De Muntel, 5-7; DSS-DVS, 8-4. Klasse B: De Muntel 3 BW 2, 4-6; De Missers 2-Onzenoort 2, 4-6; 't Centrum 3 - DPL 2, 4-6; De Muntel 2 - De Knoeiers 3, 2-8; DVS 2 - DSS 2, 7-3. JUDOKAMPIOENSCHAPPEN VOOR DE LANGSTRAAT Op tweede kerstdag zullen in Vlijmen de judokampioenschappen voor de Langstraat worden gehouden in de zaal van café „De Vliedberg" te Vlijmen. Deze kampioen schappen worden georganiseerd door judo school Jocohen, in samenwerking met GSV. VOOR HET ZORGENKIND Voor leden en niet-leden van de vereni ging „Voor het Zorgenkind" dn Vlijmen, zal maandagavond in café P. Engel een ge spreksbijeenkomst worden gehouden. Aan de orde komen problemen zoals opvoeding, verzorging, vervoer van en naar de school, vrijetijdsbesteding, vakantiewerk, enz. voor de lichamelijk en geestelijk gehandicapte jeugd. KAMPIOENSCHAPPEN KLEINE KRING DE LANGSTRAAT De kampioenschappen van de Kleine Kring van de duivenverenigingen Drunen, Nieuwkuijk, Helvoirt, Haarsteeg en Vlij men zijn als volgt: Vitesse: 1. Fr. v. Bladel; 2. C. v. Heivoort; 3. J. Smits, allen uit Haarsteeg; 4. J. van Santé, Drunen; 5. H. Timmermans, Haar steeg; 6. Kooien, Kuys, Vlijmen. Midfond: 1. W. v. Ravensteijn, Vlijmen; 2. P. Klerks, Haarsteeg; 3. Th. v. Overdijk, Vlijmen; 4. Fr. v. Bladel, Haarsteeg; 5. R. Berkelmans, Vlijmen. Fond: 1. A. Leijten, DTunen; 2. C. Ke tels en C. v. Heivoort, Haarsteeg. Jonge duiven: 1. A. v. Halder, Drunen; 2. C. van Heivoort, Haarsteeg; 3. C. v. d. Heuvel, Vlijmen; 4. J. Damen en J. Brou wer, Drunen. Generaal Kampioen: Fr. v. Bladel en C. v. Heivoort, Haarsteeg. SENIOREN Schoonste duiven: Oude doffers, H. Berkelmans; Jonge dof fers, M. Libregts; Oude duiven, H. C. de Laat; Jonige duiven, H. C. de Laat. Schoonste duiven junioren: Oude doffers, Jeroen v. Beijnen; Jonge dof fers, C. Berkelmans; Oude duiven, Hanny v. d. Dungen; Jonge duiven, Jeroen v. Beij- TENTOONSTELLING „DE ZWALUW" Zaterdag 10 en zondag 11 december hield de postduivenvereniging „De Zwaluw" een onderlinge tentoonstelling. Ingezonden wer den ongeveer 500 duiven waarvan de uitslag als volgt: Klasse 1, Jarige doffers: 1. H. Zeeuwen; 2. M. Libregts; 3. Arn. Dekkers; 4. H. Zeeuwen; 5. M. Libregts; 6. H. Berkelmans; 7. R. v. Esdonk; 8. Heesbeen, Meesters; 9. H. C. de Laat; 10. P. Vervenne; 11. J. Oosterwaal; 12. M. La- tos; ZEV L. Meesters; EV H. Berkelmans. Klasse 2: Oude doffers, 200 km.: 1. M. Libregts; 2. M. Libregts; 3. M. Li bregts; 4. Jo Merkx; 5. Arn. Dekkers; ZEV Jo v. d. Hout; E, Arn. Dekkers. Klasse 3, Oude doffers, 400 km.: 1. H. Berkelmans; 2. M. v. Lieshout; 3. H. Berkelmans; 4. P. v. Bers; 5. B. Her manman; 6. Arn. Dekkers; 7. K. Kivit; 8. R. v. Esdonk; 9. M. Laros; ZEV, M. Ni- cols; EV, B. Herman. Klasse 4: Oude doffers, 600 km.: I. P. v. Bers; 2. Jo v. d. Hout; 3. Jo v. d. Hout; 4. H. Berkelmans; 5. J. Oosterwaal; ZEV, H. de Vaan; EV, Jo v. d. Hout. Klasse 5: Jonge doffers, 200 km.: 1. M. Liberts; 2. M. Libregts; 3. H. de Laat; 4. J. Oosterwaal; 5. M. P. de Laat; 6. M. v. Esdonk; 7. A. Parijs: ZEV, Jo Merkx; EV, P. Wijkmans. Klasse 6: Jonge doffers, 400 km.: 1. H. Zeeuwen; 2. R. de Laat; 3. H. Zeeu wen; 4. H. Berkelmans; 5. M. P. de Laat; 6. H. Berkelmans; 7. Jan v. d. Wiel; 8. H. v. Overdijk; ZEV, J. v. d. Dungen; EV, H. Zeeuwen. Klasse 7: Jarige duiven: I. M. Libregts; 2. Fons v. d. Wiel; 3. H. v. d. Wiel, jr.; 4. M. Laros; 5. Arn. Dek kers; ZEV, Fans v. d. Wiel; EV, P. v. Bers. Klasse 8: Oude duiven, 200 km.: 1. H. C. de Laat; 2. Jo Merkx; 3. Jo v. d. Hout; ZEV, Sj. v. d. Wiel; EV, L. Parijs. Klasse 9: Oude Duiven, 400 km.: 1. H. C. de Laat; 2. A. Parijs; 3. M. Li bregts; 4. P. v. Bers; 5. K. Kivit; ZEV, H. Berkelmans; EV, J. de Vaan. Klasse 10: Oude duiven, 600 km.: I. H. C. de Laat; ZEV M. v. Lieshout; EV, M, Libregts. Klasse 11: Jonge duiven, 200 km.: 1. H. C. de Laat; 2. M. Libregts; 3. K. Kivit; 4. A. Parijs; 5. M. Libregts; 6. J. de Vaan; 7. Am. Dekkers; 8. Jan v. d. Wiel; 9. K. Kivit; 10. Fr. v. Bokhoven; ZEV, L. Parijs; EV H. Berkelmans. Klasse 12: Jonge Duiven, 400 km.: 1. J. Oosterwaal; 2. M. Libregts; 3. Jo v. d. Hout; 4. J. Oosterwaal; 5. R. de Laat; 6. Fr. v. Bokhoven; ZEV, Heesbeen, Mees ters; EV H. v. Beijnen. Klasse 13: Late jonge doffers: 1. H. Berkelmans; 2. M. Nicols; 3. M. P. de Laat; ZEV, A. de Vaan; EV Heesbeen, Meesters. Klasse 14: Late jonge duiven: 1. M. P. de Laat; 2. Jan v. d. Wiel; 3. J. Oosterwaal; ZEV, H. C. de Laat; EV, J. Oosterwaal. Junioren: Jarige Doffers, klasse 1: 1. Jeroen v. Beijnen; 2. T. v. Engelen; 3. C. Berkelmans; ZEV, T. v. Engelen; EV, C. Berkelmans; 2e EV, Gerry v. d. Hout. Klasse 2: Oude doffers: 1. T. v. Engelen; 2. Jeroen v. Beijnen; ZEV, Hanny v. d. Dungen; EV, Gerry v.'d. Hout. Klasse 3: Jarige duiven: 1. Hanny v. da Dungen; ZEV, Gerry v. d. Hout. Klasse 4: Oude duiven: 1. C. Berkelmans; ZEV, Jeroen v. Beijnen; EV, Jeroen v. Beijnen. Klasse 4: Jonge doffers: 1. C. Berkelmans; 2. Jeroen v. Beijnen; ZEV, B. Dekkers; EV, Gerry v. d. Hout. Jongen duiven: 1. Jeroen v. Beijnen; 2. Jeroen v. Beijnen; ZEV, B. Dekkers. SOPHIA's KLEIN ORKEST IN DE CARNAVALSFINALE VAN DE KRO Enige weken geleden is de KRO begon nen met de opnamen van de Carnavalsor kesten uit ons land. Zo ook heeft Loon op Zand weer hier aan deelgenomen. Hoe kan het anders, want het Sophia's Klein Orkest heeft zich menigmaal op een carnaval een goede naam weten te verwerven. De eerste bandopnamen van de verplichte carnavals nummers zijn reeds bij de K.R.O. binnen waaruit een selectie is gevolgd van 12 ka pellen, waaronder ook Loon op Zand is. Nu zal een betere opname volgen van een verplicht en een vrij nummer welke zullen worden uitgezonden in het programma Dzjinn van Jan Blaazer. Donderdag om half 8 zal de opname van de opname van de Loonse groep geschieden in het Cultu rele Centrum. Een speciale jury zal de prijswinnaars bekend maken. De prijs is f. 500, -bovendien zal naar aller waarschijnlijkheid de K.R.O. het carnavals programma van maandag of dinsdag met carnaval uitzenden. KERKVERWARMING De pastoor en het kerkbestuur zijn wer kelijk blij, dat nu op zondag 11 december - als sinterklaassurprise - de kerkver- warming gereed is gekomen. Gelukkig is ze vroegtijdig klaar gekomen. Er is bijzon der hard aan gewerkt, maar, maar het re sultaat is verwonderend. Het heeft veel moeite gekost en tevens veel geld, daarom deed de overheid een beroep op de goede burgerzin van de parochianen. Het is in elk geval een belangrijke vooruitgang en verbetering in het kerkgebouw, waaraan de laatste jaren al zo veel is waarvan de heer Vos vele jaren deel uit maakte fungeerde als drager. In de kerk werd vervolgens het woord gevoerd door ouderling W. Spuybroek en Ds. P. Bos van Ameide,vroegere predi kant van de Herv. gemeente van Sprang, die met dankbaarheid getuigden van de voortreffelijke wijze waarop de overledene in het ambt van diaken alsook als kerk- I voogd de Herv. gemeente had gediend. Een schoonzoon van de overledene dankte voor het medeleven. JEUGDTOTO SSC De inzet bedroeg ditmaal f. 171,60. De le prijs ging naar D. v. Oversteeg, Wilhel- minastraat 14 en M. v. d. Schans, Zuid- Hollandsedijk 26, alhier, met geraden be- t drag f. 171,90 en f. 171,30. Beiden ont- j vangen f. 12,87. De 2e prijs iging met een j geraden bedrag van f. 171,20 naar D. le Sage, Hoofdstraat 8 en M. de Jong, Schre- velstraat 39, alhier. Zij ontvangen elk 8,58 gulden. De 3e prijs ging naar J. A. de Jong, Lage Zandsohel 46a, Kaatsheuvel met een geraden bedrag van f. 171,10. Hij ontvangt f. 8,58. CONTACTAVOND HNC De v.v. HNC, alhier, hoopt op vrijdag avond 16 december a.s. een contactavond te houden voor leden, donateurs en intro- ducees, in het cultureel centrum „Zidewin- de". Medewerking aan deze avond verleent het muzikaal trio „De Floepers" uit Don- gen. Dit gezelschap zal er zeker voor in staan, dat het een gezellige avond zal gaan worden. Bovendien komen ook de danslus- tigen aan hun trekken, want na afloop is er gelegenheid tot dansen. Kaarten voor de ze avond zijn dagelijks van 's middags 7 tot 8 uur verkrijgbaar bij de voorzitter der ver eniging. de heer C. de Rooij, Poolsestraat 15. Aanvang 8 uur. INSCHRIJVING IN VERENIGINGS- REGISTER Het stichtingsbestuur van het cultureel centrum „Zidewinde" heeft aan alle plaat selijke verenigingen een schrijven doen toe komen inzake het zich doen inschrijven in het zgn. verenigingsregister a f. 10,- per jaar. De inschrijving in dit register biedt de verenigingen een groot voordeel. Zij kunnen hun invloed aanwenden op de sa menstelling van het definitief te kiezen be stuur maar bovendien genieten zij ook gro te voordelen bij het houden hunner uitvoe ringen e.d. in het cultureel centrum. De huurprijs van de grote zaal in het cultureel centrum is voor de ingeschre ven verenigingen n.l. aanzienlijk lager dan voor niet-inigeschreven verenigingen. Het verschil bedraagt f. 50, - of meer per avond. Alleen reeds uit dien hoofde is het gewenst zich als vereniging te doen inschrij- van bij de Stichting. De verenigingen dienen zich voor 1 januari te laten inschrijven. Ter voorkoming van misverstand wordt er op gewezen, dat de verklaring, gebruik te wil len maken van zaalruimte in „Zidewinde", niet betekent dat men zich zou verplichten in „Zidewinde" repetities e.d. te houden, doch slechts in voorkomende gevallen bijv. uitvoeringen, voorstellingen e.d. daarvan gebruik zal maken. De verenigingen dienen zelf te bepalen onder welke categorie men wenst te worden ingedeeld n.l. maatschap pelijk gebied, recreatief gebied, cultureel en geestelijk gebied. REVUE GAAT WEER DRAAIEN J.l. donderdagavond had in het cultureel centrum „Zidewinde" een gezellige bijeen komst plaats van de medewerkers(sters) aan de revue „Zidewinde". Bij monde van zijn voorzitter, burgemeester Van Prooijen, werden allen welkom geheten en nogmaals onderstreepte de burgemeester de dank van het stichtingsbestuur aan allen die hadden medegewerkt aan deze revue. Veel is door U gedaan, aldus spr., maar gij allen hebt er vreugde aan beleeft, dat de revue zo goed geslaagd is. Door de leider van de revue, de heer Borsten uit Kaatsheuvel, werden eveneens dankwoorden gericht tot alle medewerkers. Hij dankte allen voor de spontane medewerking. In zeer korte tijd, n.l. 5 weken, is deze revue uit de grond gestampt en met inzet van al Uw krachten hebt gij het Uwe ertoe bijgedragen, dat al les zulks een vlot verloop heeft gehad. Spr. bracht dank aan zijn beide, wat hij noemde „vleugeladjudanten", de heren van Dom melen en van Oversteeg alsmede aan de dames Mevr. Oerlemans en Van den Ho ven. Burgemeester Van Prooijen bracht nog naar voren het plan om deze revue in de eerst maandèn van 1967 nogmaals te her halen. Dit voorstel bleek in goede aarde te vallen en zodoende zal men ervan verze kerd zijn ,dat deze revue nogmatds wordt opgevoerd. De heer Schoondermark toonde tijdens deze bijeenkomst een aantal zeer mooie dia's van de opening, terwijl hij voorts dia's toonde van het huwelijk van Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg alsmede dia's van De Keukenhof. Ook enkele medewerkers aan deze revue lieten zich nog van hun beste zijde zien. Het is een zeer geslaagde avond geweest waar aan velen nog lang zullen terugdenken. P.V. „NOOIT GEDACHT" In de zaal van café C. v. Tilborgh aan de Julianalaan werd zaterdag een onderlin ge duivententoonstelling georganiseerd door de postduivenvereniging „Nooit Gedacht". Evenals andere jaren waren er ook nu weer een zeer groot aantal vogels ingezonden, die vrijdag werden gekeurd, door de beken de keurmeester, de heer v. d. Wiel, uit Eindhoven. Dit was geen gemakkelijke taak, daar er veel goed materiaal aanwezig was. De beoordeling was als volgt: Oude doffers: 1. A. v. Goo'; 2. G. Rozen- brand; 3. J. Brok; 4. A. J. Op'horst; 5. J. IJpelaar; 6. A. Tactor; 7. F. Tactor; 8. A. M. de Jong; 9. M. de Jong. Oude duivinnen: 1. W. N'euwenhuizen; 2; E. Braspenning; 3. H Dekkers; 4. J. Brok; 5. J. IJpelaar; 6. M. de Jong; J. A. Versteeg; 8. A M. de Jong; 9. A. Hey- bfom; 10. P. Blom. Jonge doffers: 1. D. v. Oss; 2. M. de Door de concilieraad (7 personen) is besloten uit de reeds genoemde concilie-adviseurs (thans 50) stu- dicommissies samen te stellen, die de verschillende onderwerpen zullen gaan behandelen. Tevens werd besloten deze commissie's be langrijk uit te breiden, waarbij ge tracht zal worden de medewerking te krijgen van zowel mensen uit de praktijk als van exponenten van meer extremistische stromingen. Uit de lange reeks van voorstel len, die ingediend zijn, door con cilie-adviseurs, Katholieke organi saties en instellingen; gespreksgroe pen en correspondenten via de con ciliepostbussen, heeft de concilie raad de volgende onderwerpen als de meest urgente op het program ma geplaatst: 1 De veranderingen in de Kerk en de betekenis daarvan; 2 de zin van het geloofsleven in deze tijd; 3 de spiritualiteit in het moderne leven; 4 het Christelijk gedrag in de sa menleving; 5 de nieuwe liturgie; 6 de nieuwe katechismus; 7 huwelijk en gezin, waarbij ook aan de orde komen: huwelijks beleving en geboortebeperking; voorhuwelijks ver keer; concubi naat; gemengd huwelijk. 8 de vragen rond het piesterschap, waaronder het celibaat; 9 vragen rond gezag en persoon lijke verantwoordelijkheid in de kerk; 10 de vernieuwing van het kloos terleven; Jong; 3. A. M. de Jong; 4. J., Brok; 5. A. Nieuwenhuizen; 6. L. Kemmeren; 7. A. la Grauw; 8. G. v. Leent; 9. A. v. Zeist. Jongs duivinnen: 1. W. Nieuwenhuizen; 2. Leeggangers; 3. Jo Sterrenburg; 4. C. Pullens; 5. A. Nieuwenhuizen; 6. C. Ver hagen; 7. G. v. Leent; 8. J. IJpelaar; 9. A. Heyhlom. Per viertal, meeste punten 366 V2. 1. J. Brok; 2. W. Nieuwenhuizen; 3. J. IJpelaar; 4. D. v. Oss; 5. G. Rozenbrand; 6. M. de Jong; 7. A. M. de Jong; 8. Leeg gangers. Enkele goede duiven veranderden van eige naar door verkoop. Sommige gingen zelfs naar Etten-Leur, van waaruit ook belang stelling was. 11 de problemen van het kerkelijk praktiseren (onkerkelijkheid, randkerkelijkheid) 12 de jeugd; 13 de kerk en de vrede. De commissie's, die deze onderwer pen in stude gaan nemen, moeten een visie ontwikkelen, de opvat tingen peilen (bijv. via de gespreks groepen en het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut) praktische richtlijnen opstellen en dit alles verwerken in pre-adviezen voor de voltallige vergadering, die deze rap porten in het openbaar zal bespre ken en aan een stemming zal on derwerpen. De eerste voltallige ver gadering van deze soort wordt waarschijnlijk in maart volgend jaar gehouden. Uitbreiding van het korps advi seurs is uitvoerig besproken. Er is reeds een lijst met namen opgesteld die echter nog niet gepubliceerd wordt, omdat de kandidaten eerst gevraagd moet worden of zij hun medewerking kunnen geven. De reeds benoemde leden van de com missies kunnen ook zelf met voor stellen tot uitbreiding komen. Als alle kandidaten met een benoeming akkoord gaan, zal het korps advi seurs ongeveer verdubbeld worden. Wanneer nieuwe onderwerpen aan de orde komen, kan verdere uitbrei ding tegemoet worden gezien. De besproken uitbreiding zal zich vooral bewegen in de richting van personen die in het praktische le ven staan (pastoors en kapelaans, journalisten, jongeren, bejaarden en religieuzen) en „groeperingen die in de kerkelijke discussie van heden een geprononceerde plaats inne men, naar links of naar rechts". Ook zal een aantal personen ge vraagd worden, die naar voren kwamen door hun bijdragen aan de correspondentie via de concilie postbussen. Op donderdag 19 janu ari a-s. komen alle adviseurs in „De Doelen" te Rotterdam bijeen: des morgens in het openbaar om hun opdracht te bespreken en des mid dags in afzonderlijke vergaderingen om hun eigen onderwerp in behan deling te nemen. BEGRAFENIS DE HEER D. A. VOS Donderdagmiddag had onder grote be langstelling op de Algemene Begraafplaats de teraardebestelling plaats van wijlen de hèer D. A. Vos, diaken bij de Ned. Herv. Kerk, die maandag op 68-jarige leetijd overleed. Vooraf werd in de Ned. Herv. Kerk een oruwdienst gehouden, waarin voorging ds. J. C. de Bie van Ederveen, die sprak naar aanleiding van de schrift woorden uit Ps. 32 vers 10b. De kerkeraad COPYRIGHT STUDIO AVAN ij-JjcVSja 19. „Juist, makker! Heel mooi ge zegd", antwoordde smidje Verho len tegen de man, in wie wij allen Kaarttruc-Willem natuurlijk her kend hebben. „Mag ik dgn mis schien de eer hebben mijzelf voor te stellen? Mijn naam is Verholen, smidje Verholen". „Nee maar, is me dat even een verrassing!" riep Kaartruc-Willem uit. „Dan zijt gij de man, over wie ik reeds zoveel spannende verhalen las in de dag bladpers! Ja ja, nu herken ik U ook van de plaatjes. Een hele eer om zo iemand de hand te drukken!" Opgetogen schudde Willem smidje Verholen's hand en hij vervolgde: „Kom, waarde heer! Laat ik U iets mogen aanbieden in het scheeps- restaurant. Kom maar mea, deze kant op". Met zachte hand geleidde Willem de argeloze smid naar het restaurant, waar het op dat ogen blik erg rustig was. „Klim op deze kruk, vriend", lachte Willem. „En wat mag het dan zijn? Een grena- dine-soda misschien? Of een appel sapcocktail?" „Graag een appelsap- cocktail", antwoordde de smid. „Ja ja, zoiets gaat er altijd lekker in", zei Willem, die gelijk een hoeveel heid zoutjes, nootjes en bitterbal len erbij bestelde. Het ging er al lemaal dan ook lekker in en de heren kletsten honderduit. En de argeloze smidje Verholen merkte in het vuur van het gesprek helemaal niet, dat er ook iets lekker uitging. Dat was zijn sleutel van hut C-33-1, want die verdween ongemerkt uit zijn achterzak en ging over in het bezit van de aalgladde Kaarttruc- Willem. Deze had namelijk een per fecte scholing als zakkenroller ach ter de rug en het was voor hem dus een klein kunstje d'e sleutel te pik ken van de hut van de kleine, ge leerde dr. ir Blikslager

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3