Prinses Margriet en Mr. Pieter van Vollenhoven in ondertrouw Herman Krebbers, Emmy Verheij en Ghristiaan Bor in Almkerk Leiding jeugdgebouw De Terp vierde eerste lustrum Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! ■IBIHHBiffl Voetbaluitslagen Jampe DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 DECEMBER 1966 SPORT STERREN SPREKEN SOBERE PLECHTIGHEID IN BAARN KERSTCONCERT IN GEREF. KERK 2 Rookbom Cadeau Loonstijging 4 lv* toegestaan Cals: Minister van Staat Seminaristen brachten cabaret Zeven verenigingen brengen woensdag gezamenlijk concert in Drunen Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Mr. J. Algera overleden Damesmode Tilburg 1 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Dr. van Beurdenstr. 8, Kaatsheuvel Telegramadres: „ECHO" Waalwijkse en Langstraatse courant Hoofdredakteur: JAN TIELEN 87 e Jaargang no. 98 Baarn - Rotterdam - Prinses Mar griet en mr. Pieter v. Vollenhoven zijn zaterdag in ondertrouw gegaan. De bruidstijd werd ingeluid toen om kwart over twaalf prinses Mar griet en Pieter v. Vollenhoven hun handtekening zetten onder de akte, die werd voorgelezen door Baarns eerste burger, mr. F. J. van Beeck Calkoen. Na afloop van deze korte plechtigheid verbleef het paar eni ge tijd in de raadzaal, samen met de raadsleden, 's Middags werd een bezoek gebracht aan Rotterdam. Het verloofde paar arriveerde kort na twaalf uur bij het gemeen tehuis in Baarn, waar het werd be groet door burgem. Van Beeck-Cal- koen. Hij begeleidde het paar naar de trouwzaal, waar de akte werd voorgelezen en getekend. In het raadhuis was een fraaie bloemver- siering aangebracht. Prinses Mar griet, die was gekleed in een ivoor kleurig complet, waarvan de man telmouwen waren afgezet met nerts en mr. Pieter v. Vollenhoven, die het service-dress van vaandrig der Koninkl. Landmacht droeg, maak ten kennis met de raadsleden van de gemeente Baarn. Namens de raad bood burgemees ter Van Beeck Calkoen een steen rood tapijt aan. Om even na half één verliet het paar het raadhuis om een tijtoer door Baarn te ma ken. Op dat moment deed zich op nog geen vijftig meter van 't paar een incident voor. Enkele knapen wierpen een rookbom. De jongelui werden onmiddellijk gearresteerd. De vier jongelui, die later inzagen dat zij een misselijke streek hadden uitgehaald, werden door de politie vrijgelaten. Er werd geen proces verbaal opgemaakt. Duizenden Rotterdammers be groetten later op de middag 't paar aan de grens van de gemeente. Ook langs de route, naar De Doelen, was het druk. In dit concertgebouw be vonden zich behalve de families van het bruidspaar en een aantal autoriteiten, enkele honderden Rot terdammers. Iedereen kreeg een toetertje om hierop zo hard moge lijk te blazen als het paar de zaal betrad. De Rotterdamse artiesten brach ten een programma van ruim een uur. Kunstkenner Pierre Janssen stal wel de show. Op de hem eigen wijze bood hij, samen met burgem. Thomassen, prinses Margriet en mr. Pieter v. Vollenhoven een schilde rij aan, het geschenk van de ge meente Rotterdam. De heer en me vrouw Van Vollenhoven boden la ter op de avond een diner aan, dat een strikt privé-karakter droeg. De regering heeft vrijdagavond, na 5 uur onderhandelen met het bestuur van de Stichting van de Arbeid, de knoop doorgehakt wat betreft de Ionen in 1967. Zij heeft bepaald: de lonen mogen bij het aflopen der contracten met 4 pet. worden verhoogd en op 1 juli nog eens met 1,5 pet. Verdergaande verhogingen, die in bedrijfstakken overeengekomen zouden worden, moeten worden af gewezen, ook al zou die verder gaande verhoging niet in consump tie komen maar gebruikt worden voor spaar- of pensioenregelingen. Het stellen van nieuwe looneisen in de loop van het jaar, als de kos ten van levensonderhoud meer zouden stijgen dan nu te vorzien valt, zal niet worden toegestaan. Het minimuminkomen zal per 1 januari worden verhoogd tot 126 gulden per week (is nu 120 gudlen) en per 1 juli tot 128 gulden. De uitkeringen volgens de sociale verzekeringen (a.o.w., a.w.w., inva- liditeitsrente, kinderbijslagen) wor den op 1 januari met 5 pet. ver hoogd. Arbeidsverkorting zal niet worden toegestaan in 1967, behoudens in die gevallen waarin een dergelijke verkorting in langlopende contrac ten al is overeengekomen. Er zal een krachtig prijsbeleid wor den gevoerd om ervoor te zorgen dat de prijsstijgingen het reële loon nief aantasten. De regering is niet bereid maatrege len te treffen om ook andere inko mens (tantièmes, dividenden) even beperkt te laten stijgen als de lo nen. - In Leidsendam is een liftenfabriek door brand vernield met een scha de van 5 miljoen gulden. - In Bergen op Zoom heeft een in breker bekend minstens 40 dief stallen te hebben gepleegd. - Jordanië heeft troepen van ande re Arabische landen toegelaten om tegen Israël te vechten. - Bij een brand in Haarlem zijn een moeder en 3 kinderen ernstig ge wond. De culturele kring ,,Land van Heusden en Altena" organiseert op 16 december a.s. om 20.00 uur een muziekevenement van de allereerste orde. Dan zal n.l. in de Gereformeer de Kerk te Almkerk een kerstconcert worden gegeven, door het vermaarde Amsterdams Kamerorkest o.l.v. Mau- nus Voorberg met als solisten de in ternationale bekende violisten Her man Krebbers, Emmy Verhey en Christiaan Bor, de laatsten bekend wegens het in juni gehouden Tschai- kowsky-festival te Moskou. Voor muziekliefhebbers een unieke gelegenheid om dit drietal Nederland se topviolisten te kunnen beluisteren, die niet alleen nationaal, doch ook internationaal een grote naam heb ben verworven. We mogen de Stich ting Culturele Kring „Land v. Heus den en Altena, dankbaar zijn, dat de ze gelegenheid wordt geboden, ook voor muziekliefhebbers uit Waalwijk en omgeving. Het programma vermeld ondermeer: Concert in A kl. terts voor viool en strijkorkest van Joh. Sebastiaan Bach Oud-premier mr. J. Cals is door de koningin benoemd tot Minister van Staat. Daarmee telt Nederland mo menteel zes Ministers van Staat. De ze hoge onderscheiding is eerder ten deel gevallen aan mr. E. van Klef- fens (in 1950), jhr. mr. A. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer (in 1956), prof. dr. L. Beel (in 1956), dr. W. Drees (in 1958) en prof. mr. P. Oud (in 1963). Premier prof. dr. J. Zijlstra heeft gistermiddag op het ministerie van Algemene Zaken onderscheidingen uitgereikt aan de oud-ministers en staatssecretarissen van het kabinet- Cals. De plechtigheid werd ook bij gewoond door beide vice-premiers, prof. dr. J. de Quay en mr. B. Bies heuvel, Na het jeugdweekend op 11 en 12 november j.L, toen er „open Terp" werd gehouden voor ouders en be langstellenden, werd een week la ter het Terpgebouw omgebouwd tot een pretgebouw, waarin de ruim 300 k'nderen werden getrakteerd. Afgelopen zaterdag waren het be stuur van de Stichting Jeugdbelan- gen van de parochies St. Jan en Berïiadette, de Terpstaf en alle lei ders en leidstere in de grote zaal van het jeugdgebouw „De Terp" bijeen. Welkome gasten waren De ken Maessen en Pastoor Oomens en alle echtgenoten en verloofden. Nadat, het gezelschap van onge veer 80 aanwezigen had genoten van een gezellig cabaret-program ma onder de titel van „Op Haaren en Snaaren", uitgevoerd door stu denten van het Groot Seminarie te Haaren, kreeg de voorzitter, de heer J. A. de Waal, gelegenheid om woor den van felicitatie en dank te spre ken. „Wat bezielt ons, wat z'in wij voor eigenaardige mensen, dit wij geheel vrijwillig, zonder dat wij er iets aan verdienen, dit werk doen voor de jeugd. In onze eigen jeugd hebben wij allen zeker diege nen gewaardeerd die iets voor ons over hadden en dat is misschien de reden, dat juist digenen die lid ge weest zijn van een of andere vorm van jeugdwerk, ook het meest be reid zijn dit werk te doen. Ook is het niet toevallig, dat de initiatief nemers tot het starten van een Stichting Jeugdbelangen in deze periode zelf ooit leider of leidster zijn geweest. Toch moet er ook zo iets als belangstelling voor de jeugd, maar vooral ook, een misschien niet bewust, maar toch aanwezig ge voel van sociale en christelijke ver antwoordelijkheid voor de ontwik keling van de samenleving zijn. Sa menleving: 't samen leven, nu en la ter. Het typeert Uw houding en ide alisme, dat wij altijd bij woorden van dank aan werksters en wer kers voor de jeugd moeten goed praten, dat wij enige presentjes willen uitdelen. Het lijkt wel of er iets van de glans verbleekt en of de verdienste minder wordt als wij het niet bij woorden laten. „Het is echt niet onze bedoeling om de feestvreugde te bederven. U mag zeker niet aan de geldelijke kant van deze presentjes denken; dan kwam U aan misschien één cent voor ieder uur dat U zich voor de jeugd hebt ingezet. U hebt het echt niet gedaan voor hetgeen wij met keel veel genoegen gaan uit reiken aan diegenen onder U, die nu al 5 jaar of langer voor de jeugd hebben klaargestaan", aldus de heer De Waal. Hierna overhandigde de heer de Waal aan de bestuursleden van „De Terp", een ets van de oude haven van Waalwijk van de hand van Wim Suermondt. Tevens werd een kan delaar met een speciale kunstzin nige kaars uitgereikt aan de dames mevr. C. v. Dongen-Pulles (handen arbeid) en mej. A. v. Nooy (bal let) en de heren A. v. Balen (judo), A. Elias (filatelie), A. v. Osch, J. Stokwielder en Wim Suermondt (vrije expressie). Ook Deken Maessen sprak woor den van grote waardering voor het werk dat werd verricht voor de jeugd. Na nog een uurtje gezellig samenzijn, had iedereen weer volop moed om zich voor de komende 5 jaar vrijwillig en met idealisme in te zetten voor de jongens en meis jes van Waalwijk. (1685 - 1750), solist: Herman Kreb bers. Concert in F kl. terts voor drie violen en strijkorkest van Antonio Vivaldi (solisten: Herman Krebbers, Emmy Verhey en Christiaan Bor. Concert in D kl. terts voor twee vio len en strijkorkest van Joh. Seb. Bach, (solistenHerman Krebbers en Emmy Verhey). De toegangsprijs bedraagt f. 7,50 per persoon. Kaarten worden o.a. ver kocht bij boekhandel v. Eyckelenburg, Grotestraat 233 te Waalwijk. Vanuit Heusden uit vertrek om 19.00 uur een extra bus naar Almkerk en 's avonds retour. Op woensdag 28 december a.s. zal zal onder de naam „Muzikaal hoog tepunt 1966" een gezamenlijk con cert worden verzorgd door 7 ver enigingen uit Drunen en Elshout op vocaal en instrumentaal gebied. Het concert is geheel vrij toegan kelijk voor alle belangstellenden en het programma zal gedeeltelijk in de kerstsfeer en gedeeltelijk als po pulair concert worden gebracht. Voor deze gelegenheid heeft men de grote Concertzaal van de Hoge Braken ter beschikking en de ver wachting is dat door dit gezamen lijk optreden de zaal geheel vol zal zijn. De aanvang is om 8 uur. Tij dens de pauze zal nog een verloting worden gehouden. De deelnemende verenigingen zijn Fanfare Eendracht maakt Macht te Elshout, Kinderkoor van de Wilhel- minaschool, Accordeon-vereniging Crescendo, Meisjeskoor Romantica, Operettegroep Révérence, Gemeng de Zangvereniging UDI en Harmo nie „Drunen". De zaal is voor deze gelegenheid op passende wijze versierd en ook de decors zullen een aparte sfeer ademen. De deelnemende verenigingen, die anders voor hun concerten op een beperkte groep belangstellenden waren aangewezen, hopen dat dit eerste gezamenlijke optreden tot 'n jaarlijks evenement zal leiden, waarop een overzicht geboden kan worden van wat in het afgelopen jaar werd gepresteerd. Liverpool schijnt de klap, woensdag door Ajax toegebracht, te boven te zijn. De Engelsen speelden zaterdag gelijk (2 - 2) tegen Manchester Uni ted. Een betere prestatie dan Ajax, dat met 2-0 van ADO verloor. Het was de eerste nederlaag voor de hoofdstedelijken. Ongetwijfeld zal 't niet meespelen van fohan Cruyff en Wim Suurbier! aan deze nederlaag hebben bijgedragen. myrn-t* Het staat overigens nog lang niet vast dat Wim Suurbier woensdag in Liver pool speelt. Hij is nog niet geheel hersteld van de enkelblessure. Suur bier was gistermiddag samen met fo han Cruyff op de tribune bij ADO te vinden. Cruyff was buiten de ploeg gelaten, omdat hij nog te vermoeid was. De toeschouwers zagen trouwens een Ajax-ploeg spelen, die zich niet bovenmatig inspande. Hoe kan dat ook anders met het duel van woens dag voor ogen. Kees Pellenaars staat weer in het nieuws. Nederlands ploegleider num mer een vindt dat fan Janssen bang is om in een Nederlandse toerploeg te rijden. Janssen heeft namelijk ver kondigd niet in een ploeg van Pelle naars te willen rijden. Ton Visser (Willem li-ploeg) zegt dat Pellenaars zich niet aan de afspraak hield om tegen landenploegen te stemmen. Wie gelijk heeft? Och Kees Pellenaars maakt er zich niet druk om. Een wieier grootheid heeft afscheid genomen; Rik van Steenbergen. Za terdag was Rik I voor de laatste maal op de wielerbaan in het Antwerpse sportpaleis te vinden. Het werd een groots afscheid en zoals het hoort: Van Steenbergen won al zijn ritten. Na afloop van de wedstrijden dankte de drievoudige ivereldkampioen ('49- '56-'57) het publiek dat hem al die jaren op handen heeft gedragen. Met Van Steenbergen is een groot renner heengegaan. Een renner die zijn stem pel op de winterbanen drukte, doch die ook op de weg zijn mannetje stond. Daarvan getuige zijn drie we reldtitels. De Nederlandse biliartelite heeft voor een daverend succes gezorgd. Tijdens het Europees kampioenschap voor teams heeft de Nederlandse ploeg la ten zien van wereldklasse te zijn. Het Nederland quintet eindigde op de le nlaats voor België en West-Duits- fand. De Waalwijker Henny de R ly- ter, die voor Nederland B uitkwam, speelde minder succesvol. Dit team eindigde samen met Frankrijk op de laatste plaats. Ere-divisie Fortuna—GVAV 3—2 ADOAjax 20 XerxesFeij enoord 11 FC Twente—Willem II 1—1 Eerste divisie VolendamFC Zaanstreek 00 HeraclesBlauw Wit 13 De GraafschapSC Drente 31 DHC—Vitesse 2—3 DFCRCH 2—2 SC CambuurHoll. Sport 20 EindhovenAlkmaar 00 Tweede divisie Hermes DVSHeerenveen 01 Zwolse BoysSC Gooiland 02 NOAD—AGOVV 3—1 LimburgiaTubantia 31 ExcelsiorFortuna (VI.) 11 Hilversum—HVC 1—2 In Den Haag is donderdag op 64- jarige leeftijd overleden mr J. Alge- ra, oud-minister van Verkeer en Wa terstaat en lid van de Raad van State. De begrafenis vindt vandaag plaats op de begraafplaats Nieuw Eyken- duynen in Den Haag. Heuvelstraat 14 - Telefoon 26SS2 Exclusieve collecties VESTEN BLOUSES V KRAAGJES ZAKDOEKJES Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN. STOFKNOPEN maken enz.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5