Ondanks sluitende begroting toch reden tot bezorgdheid District Waalwijk KNBB hield vrijdag jaarvergadering WAALWIJK f bel 2457) f De Pauw 1 KMTSHEUVEL VERS MM DE PERS GEMEENTE LOON OP ZAND Agenda Vuurdoop Strijd om de jachtvelden 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 12 DEC. 1966 Raad vergadert donderdag Dekkingsplan Subsidie Boze krachten aan het werk EEN VROUW MET EEN GROOT HART OVERLEED Waspik Volleybal Kampioenschap jeugdbiljart Waalwijk Elshout Voorwedstrijden 3e klas - car. 100 district Waalwijk Door bezuinigingen op tal van posten is men er voor de gemeente Loon op Zand in geslaagd ook voor 1967 tot een sulitende begroting te komen, welke aan inkomsten en uitgaven uitkomt op een bedrag van f 3.631.033,43. Hierin is reke ning gehouden met alle lasten van de goedgekeurde kapitaaluitgaven en de verdere vermindering van de garantieuitkering uit het gemeen, tefonds. Zelfs bestaat er een be scheiden ruimte voor het aangaan van nieuwe verplichtingen. Toch blijft er volgens B. en W. nog reden voor bezorgdheid. Vele der in nota van aanbieding bij de begroting 1966 neergelegde wensen zijn nog niet verwezenlijkt. Dit is voor een gedeelte te wijten aan de financiëringsmoeilijkheden van de laatste tijd, maar toch vooral ook aan het ontbreken van behoorlijke ruimte op de begroting, waaruit nieuwe lasten bestreden kunnen worden. Tot deze wensen behoor den o.a. de oprichting en in stand houding van een instructiebad, de vervanging van de bestaande rio lering in een groot gedeelte van de kom Kaatsheuvel, de bouw van 'n zuiveringsinstallatie en het leggen van een persleiding, de verharding van de buitenwegen, de deelname in de kosten van vrijwillige ruilver kavelingen, de uitbreiding van het gebouw van de dienst voor Open bare Werken, de verbetering van 't muziekonderwijs, de oprichting van een openbare leeszaal met uitleen boekerij en de verbetering en uit breiding van sportaccomodaties. In toekomstige begrotingen zal daarom gerekend moeten worden op nieu we onrendabele kapitaaluitgaven, waarvoor tijdig middelen zullen moeten worden afgezonderd. In de begroting 1967 is rekening gehouden met de in het dekkings plan voor de bouw van een niéuw gemeentehuis voor 1967 geraamde kapitaalslasten ten bedrage van f 119.869,82. Ter uitvoering van dit dekkingsplan zijn in de ontwerpbe grotingen enige in 1967 te nemen belastingmaatregelen opgenomen, t.w. 1) verhoging van de hondenbe lasting. Heffing voor zgn. luxe hon den gaat f 12,50 bedragen, voor de overige honden f 7,50 per jaar. Mo menteel resp. f 10,- en f 5,- 2) verhoging van de marktgelden. 3) Verhoging van de secretarieleges. 4) verhoging van de heffing we gens reinigingsrechten met f 1,20 per emmer per jaar. In het dekkingsplan voor het nieu we gemeentehuis is er van uitge gaan, dat van de verbeteringen, welke in de loop van het jaar steeds in de uitkeringen uit het gemeente fonds worden aangebracht, een be drag van f 10.000,- voor de gedeel telijke dekking van de lasten van dit object zal kunnen worden aan gewend. De subsidiebedragen zijn tot het onvermijdelijke beperkt. Ter voorkoming dat het toch al krappe budget nog verder wordt aange tast, kunnen voorlopig geen nieu we subsidieaanvragen worden inge willigd. In totaal is f 246.469,- we gens subsidie in de begroting op genomen. Aangezien er in de be groting rekening is gehouden met een post voor onvoorziene uitga ven ten bedrage van f 24.600,- is er tot een bedrag van f 15.265,28 (het feitelijke batig saldo) ruimte voor het opvangen van nieuwe lasten. Ge zien de grote behoefte aan be hoorlijke overdekte sportaccomoda- tie, dat tot dusverre niet verwezen lijkt kon worden door gebrek aan dekkingsmiddelen, is laatstgenoemd bedrag gereserveerd ter gedeeltelij ke dekking van de lasten van 'n inmiddels ontworpen sporthal. Het belangrijkste gedeelte kan worden verkregen middels de financiële ver houdingsregeling, indien leerlingen van g.o. en u.l.o. ten behoeve van de lichamelijke opvoeding van deze accomodatie gebruik maken. De oorspronkelijke opzet was deze sporthal in het komende begro tingsjaar te verwezenlijken. De heersende krapte op de kapitaal markt maakt hét echter zeer twij felachtig. B. en W. menen daarom dat het juister is om financiële me dewerking te verlenen aan de drin gende verbetering van de bestaande sportaccomodatie binnen het na tuurpark „De Efteling", alsmede ten behoeve van een meer aangepaste verlichting van het terrein der v.v. Berkdijk. Inmiddels zou het plan voor de sporthal verder uitgewerkt kunnen worden en zodra de kapi taalvoorziening verbeterd is ter hand kunnen worden genomen. B. en W. merken hierbij nog op, dat naar hun mening de wijze van subsidieverlening aan de sportver enigingen, in feite vergoeding van het nadelig saldo en dus te passief, dringend wijziging behoeft. Zij zijn voornemens een geheel nieuwe re geling ter vaststelling voor te leg gen. Hieraan zal echter moeten voorafgaan het instellen van een sportraad, welke over een dergelij ke subsidieregeling kan adviseren en voorts het gemeentebestuur van advies kan dienen over tal van za ken, welke met de sport en de licha melijke opvoeding verband houden. Een voorstel tot instelling van een sportraad zal op korte termijn wor den gdaan. Op 1 januari 1967 bedraagt de boekwaarde van het geïnvesteerde bedrag vermoedelijk f 31.776.845,02.- terwijl de investeringen ten behoe ve van de gemeentelijke diensten en bedrijven per die datum naar schatting f 19.638.561,96 bedragen. Openbare vergadering van de raad der gemeente Loon op Zand op donderdag 15 december a.s. om 19.30 uur te Kaatsheuvel. 1. Voorstel tot onbewoonbaarver- klaring van woningen. 2. Voorstel tot onteigening (ontei geningsplan „Oude Omdraaier II") 3. Voorstel tot het verlengen van de rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten en met de Amster dam-Rotterdam Bank N.V. te Kaats heuvel voor het jaar 1967. 4. Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit van 30 juni 1966. 5. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mej. T. Tijdhof, onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs te Kaatsheuvel. 6. Voorstel tot het verlenen van garantie als bedoeld in artikel 63, 3e lid onder b, van de Woningwet. 7. Voorstel tot wijziging van het besluit tot aankoop van enkele per celen grond van Mevouw J. F. de Kort-Bertens. 8. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan Mevrouw A. Chr. Voss-Mortier, te Loonopzand. 9. Voorstel tot aankoop van per celen grond en boerderij van P. W. J. Swaans te Loon op Zand. 10. Voorstel tot 't nemen van eni ge belastingmaatregelen. Vrijdag 9 december j.l. hield het district Waalwijk van de KNBB in het clublokaal van de B.V. BV O, bij de heer H. v. d. Heuvel een goed be zochte jaarvergadering. Nadat de districtsvoorzitter, de heer A. v. d. Made, de afgevaardig den van de bij het district aangesloten verenigingen had welkom geheten, werd een minuut stilte in acht geno men, ter nagedachtenis van het on- DUl VENTENTOONSTELLING De postduivenvereniging „Vrien denclub", gevestigd in café J. Evers, Antoniusstraat 45, organiseert a.s. zaterdag 17 en zondag 18 december haar jaarlijkse tentoonstelling. Op deze show, welke van zaterdagavond 7 uur tot zondagmiddag half vijf ge opend zal zijn, waaronder diverse plaatselijke kampioenen. VOLKSUNIVERSITEIT Donderdag 15 december, 's-avonds om 8 u., zal de heer Simon de Waard, cineast te Rotterdam, voor de volks universiteit in de levensschool een voordracht houden over „natuurleven in Nederland". Deze ongetwijfeld in teressante lezing zal geïllustreerd worden met zwart-wit- en kleuren films. JEUGDTOTO HOCKEYCLUB DES De jeugdafdeling van de hockey club DES wil haar vereniging het vol gend jaar bij de viering van haar 25- jarig bestaan van jubileumgeschenk aanbieden in de vorm van een gelde lijke bijdrage voor een te stichten ei gen clubhuis. Zij organiseert daartoe sinds enkele weken een toto. De af gelopen week was de inleg daarvoor f. 209,25. De eerste prijswinnaar van deze toto was J. Witlox, Kaatsheu vel, die hem f. 31,35 opleverde, ter wijl J. Stelpers, Loon op Zand, als 2e prijswinnaar een bedrag van f. 20,93 ontving. Uitgave: Hollandia, Baarn Auteur: L. Weiskopf-Henrich In dit tweede deel van de serie „Harka, de zoon van het opper hoofd", worden de tegenstellingen tussen de roodhuiden en de bleek- weliswaarcmfweyetyptpapaopiypoy gezichten verscherpt. Er komen weliswaar buffels, zelfs beren en wolven, maar de rol die het goud speelt wordt steeds be langrijker en leidt tenslotte tot de overdiende verbanning van Harka's vader. Zijn zoon gaat vrijwillig met hem in ballingschap. Uitgave: Hollandia, Baarn Auteur: David Holbrook In Vuurdoop is een duidelijke ont spanning en grotere ongebonden heid in David Holbrook's vertel trant waar te nemen. Zijn beschrijvingen van gevech ten zijn pakkend en aangrijpend vanwege hun authenticiteit. Hij schroomt niet de uitzinnige gevoe lens van angst en verlatenheid te onthullen, die door een wrede en ombarmhartige strijd werden ver oorzaakt. De in dit boek weer ge geven ervaringen willen een ant woord zijn op de vraag waarom Holbrook's generatie zich zelf de grote opgave heeft gesteld om uit sluitend het goede in het leven te willen nastreven, uit dankbaarheid voor het feit dat zij zowel de oorlog als de beroeringen door de terug keer in de verwarrende en weinig opwindende burgermaatschappij, mocht leven. CONCERT WAALWIJKS ORKEST langs overleden lid van het district, de heer M. v. Bracht, die een zeer verdienstelijk lid was en veel voor de bejartsport in het algemeen en voor het district Waalwijk en de B.V. ,,'t Zwaantje" in het bijzonder heeft ge daan. Zijn nagedachtenis zal bij ons allen, aldus de voorzitter, in hoge ere blijven. Behoudens enkele opmerkin gen o.a. van de heren B. Demmers (HBS) en A. Verhoeven ('t Zwaan tje) werden de notulen der vorige vergaderingen goedgekeurd en vast gesteld. Het verslag van de penning meester vermeldde een kassaldo van f. 211,97 (vorig jaar was dit 284,05 gulden). De oorzaak, was gelegen in het aanschaffen van een telmachine en telefoonkosten voor de wedstrijd leider. Op de verslagen van secretaris en penningmeester waren geen op- of aanmerkingen, zodat deze onder dankzegging eveneens werden goed gekeurd en vastgesteld. In de kas- commissie werd de heer Bergmans (herbenoemd) en de heer G. de Wit benoemd met als nieuwe reserve de heer IJpelaar. Naaf aanleiding van 'n besluit van het bestuur van de KNBB om in het seizoen 1967-'68 voortaan alle wedstrijden in mouwvest of zwar te trui te laten spelen, dus ook com petitiewedstrijden ,werd besloten, dat door de secretaris prijsopgave zal worden gevraagd aan diversefabri kanten van deze artikelen. Er zou dan collectief kunnen worden inge kocht, hetgeen waarschijnlijk een la gere prijs tengevolge zou kunnen heb ben. Daar geen tegenkandidaten waren binnengekomen werden de aftreden de bestuursleden, de heren H. de Ruyter en C. v. d. Sanden, herkozen. Nadat de agenda van de jaarvergade ring van de KNBB was voorgelezen en voor kennisgeving was aangeno men, kwam het voorstel „Telefoon Secretaris" aan de orde. Na ampele besprekingen werd besloten dit voor stel nog even te laten rusten. Het volgende voorstel om de contributie met 50 ct. per lid te verhogen zal door de contactmensen eerst in eigen vereniging worden besproken, waarna het op de eerstvolgende contactverga dering zal worden behandeld. Ditzelf de geldt voor het volgen van een ar- Het concert dat het Waalwijks Orkest konmende donderdag in de zaal van het Lido zou geven, gaat wegens omstandigheden niet door. De uitvoering wordt verplaatst naar een nog nader te bepalen datum. MUTATIES KERKBESTUUR ST. JAN Met ingang van 1 januari 1967 is aan Drs. G. J. de Vries op eigen ver zoek wegens gevorderde leeftijd, op de meest eervolle wijze, door de bis schop van Den Bosch, Mgr. Bluyssen, ontslag verleend als lid van het kerk bestuur van de parochie St. Jan te Waalwijk, waarvan hij de bekwame secretaris was. Vanaf de kansel werd hem zondag j.l. dank gebracht voor het vele belangrijke werk, dat hij ge durende 35 jaar voor de parochie St. Jan heeft gedaan. In zijn vacature en in de vacature van Dr. P. Leng let (wegens vertrek) is voorzien door de benoeming van Mej. M. A. Stok- wielder, Diocesaan leidster van de Vrouwenbeweging van het NKV en van notaris H. J. G. M. Peters te Waalwijk. De heer P. van Heesbeen werd als kerkmeester herbenoemd. Zondag 11 december j.l. bereikte ons de noodlottige tijding, dat mevr. C. de Visser van Everdingen, secre taresse van de Dierenbescherming afd. Waalwijk en omgeving, plotse ling van ons is heengegaan. Allereerst gaan onze gedachten uit naar haar echtgenoot, die in haar een levenskameraad verloor die hem geheel aanvoelde, begreep en opving. Een steun, die een onder nemer hard nodig heeft. Ook voor de Dierenbescherming is de slag groot. De volharding en liefde die zij voor ons werk had, leidde tot een inzet die wij zelden elders zien en deed denken aan be paalde figuren uit het verzet ge durende de bezetting. Veel van hetgeen de Dierenbe scherming van Waalwijk en om geving heeft bereikt, is aan haar te danken. Haar voorbeeld zal steeds in onze herinnering voort blijven leven. Ch. H. Noordhoorn Boelen Voorzitter Dierenbescherming Waalwijk en omgeving. VROUWENBEWEGING VAN HET N.K.V., AFDELING WAALWIJK Het bestuur van de afd. Waalwijk van de Vrouwenbeweging van het N.K.V., heeft Zuster Josepha bereid gevonden om voor de afdeling een Adventsavond te verzorgen. Hoe of ze dat zal doen, is voor de leden nogeen verrassing. Op de lange lijst van onderwerpen waar de le den belangstelling voor zouden hebben, stond ook het onderwerp „Advent - Kerstmis" en dit onder werp werd door vele leden aange kruist. De Adventsavond zal worden ge houden in de Teresiaschool, Wilhel- minastraat 6, waar het bestuur de beschikking heeft gekregen over 'n mooie zaal, waarvan in de toekomst zeker nog meer gebruik van zal kunnen worden gemaakt. Er be hoeft geen kop en schotel te wor den meegebracht. KERSTAVOND Velen zullen zich nog de geslaagde Kerstavond herinneren, die het be stuur van de afd. Waalwijk en Om streken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuin en Plantkunde vorig jaar orga niseerde. Er werd daarom besloten ook nu weer zo'n avond te organise ren en wel op dinsdag 13 december om 20.00 uur in hotel Verwiel. Deze avond is alleen toegankelijk voor le den. Als bijdrage in de kosten vraagt het bestuur f. 1. per persoon. Voorts heeft het bestuur contact op genomen met de secretaresse van de Ned. Ikebana Club, om een demon stratieavond voor te bereiden voor 'n avond in januari 1967. Ikebana is 't Japanse woord voor bloemschikken. KERSTVIERING GRASDUIN ERiS Op dinsdagavond, 20 december a.s, wordt van alle Grasduiners verwacht, dat ze die avond vrij houden. We heb- biterscursus, welk voorstel eveneens op de eerstvolgende contactvergade ring aan de orde zal komen. Bij de rondvraag adviseerde de heer Bergmans van KOT (W) in de toe komst de agenda van een toelichting te voorzien, althans wat de voor naamste punten betreft. De voorzitter zegde toe hieraan aandacht te z ullen besteden. De overige in de rondvraag gestelde vragen, werden door de voor zitter tot tevredenheid beantwoord, waarna hij deze vlotte vruchtbare 'ver gadering op de gebruikelijke wvjze onder dankzegging, sloot. ben er al iets over gezegd in „De Echo" van 8 december. Op die avond is iedereen vanaf 17 jaar welkom, om de gecombineerde kerstviering bij te wonen. Dit zeer moderne kerstspel wordt gespeeld in de Herv. Kerk aan de Haven. De bekende regisseur M. v. d. Heijden heeft de leiding over 't kerstspel. Bij hem is het in goede handen en we feliciteren de „Gras duiners" dan ook, dat ze deze emi nente kracht wisten te winnen, nen. Vanzelfsprekend wil de leiding gaarne van te voren weten op hoe veel personen gerekend kan worden. Bij onderstaande adressen kan men zich opgeven. U krijgt dan 'n bewijs, waarmede U gratis toegang heeft. De kontaksadressen zijn: Mej. J. v. Dongen, Mr. v. Maenenstr. 11; Mej. A. v. Eeuwijk, Antoniusstr. 54; Mej. L. Embrechts, Burg. v. Heijstlaan 13; Dhr. W. Gtinther, Ko- renbloemstr. 1Dhr. A. van Hees- wijk, Grotestraat 330a; Mej. A. van Iersel, Besoyensestr. 50a; Mej. T. v. Nooij, Stationsstr. 73; Mej. N. Schel- lekens, Burg. v. d. Klokkenlaan 59; Dhr. H. Verschuren, Putstraat 110; Dhr. S. Versteegh, Mr. v. Coothstr. 82; Mej. C. van Vliet, Pater v. d. Elzenstr. 33; Dhr. T. v. Weert, Cris- pijnstraat 55. JEUGDTOTO RWB De inzet was deze week f 774,40. Ie prijs J- Treffers, Crispijnstraat 19, Waalwijk, A. v. d. Ven, Stations straat 122, Waalwijk en P. Basti- aansen, Haasdijk 67, Made. Zij heb ben geraden f 774,40 en ontvan gen ieder f 38,72. 2e prijs Tony Mandemakers, Be- soyensestraat 107, Waalwijk en J. Schoondermark, Emmastraat 23, Sprang. Zij ontvangen ieder f 38,72. 3e prijs R. Bruurmijn, Besoyense- straat 125, Waalwijk en A. Bakke ren, Poolsestraat 6, Waalwijk. Zij ontvangen ieder f 19,36. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: autoset, schakelbandjes, suède jas, diverse handschoenen, sleutel aan sleutelhouder, gymsch. met sokken, passer, autosleutels, werkmap, verzekeringsbewijs, knot rode wol. Verloren: diverse portemonnaies, diverse handschoenen, kinderfiets, polshorloge, verzekeringsplaatje, B. P.Z. 016, diplomatentas, bruine boe kentas met inhoud, sterrenbeeld, hond, Duitse herder, b.b. f 10,-, kin derlaarsje. AANRIJDINGEN Zaterdag ontstond in de Stations straat een aanrijding tussen auto bestuurder P. B. uit Waalwijk en J. B. uit Waalwijk. P. B. reed in noordelijke richting, links van de weg, terwijl J. B. uit zuidelijke rich ting naderde. Doordat P. B. links van de weg reed, moest J. B. even eens naar links uitwijken om een aanrijding te voorkomen maar op het laatste moment week P. B. naar rechts uit zodat een frontale bot sing niet uitbleef. Bij nader onder zoek bleek P. B. onder invloed van alcohol te verkeren. Ter ontnuchtering werd M. S. uit Waalwijk ingesloten die eveneens onder invloed een aanrijding ver oorzaakte. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". Musis Sacrum: maandag en dins dag 8.30 uur: „Parasieten der Lief de". O.W.v.O.C. heeft dinsdagavond een benauwde overwinning behaald op Pendragen. Al in de eerste set bleek dat het geen gemakkelijke overwinning zou worden. Pendra gen won met 15-13. De volgende set had een geheel ander verloop, want O.W.v.O.C. won met 15-4. Het won tevens de derde set, zij het erg moeilijk met 15-13, zodat de eind uitslag 2-1 voor O.W.v.O.C. werd. De tweede wedstrijd van die avond tegen T.P.S.O.V. ging niet door. De jeugdige biljarter P. de Jongh uit Waalwijk heeft zich geplaatst als 2e reserve voor het Jeugdkampioen schap van Nederland 5e klasse klein biljart 1966-'67. Dit kampioenschap wordt georganiseerd door de KJBV „Brederode" in de biljartzaal „Con cordia", Kamperstraat 36 te Haar lem. Het kampioenschap zal plaats vinden op 17 en 18 december 1966. Hoewel de kans gering is dat de jeugdige Waalwijker aan de finale zal kunnen deelnemen, is het in ieder geval een prestatie, om thans reeds tot de top der Nederlandse jeugdbil- jarters te kunnen doordringen. Met 't behaalde resultaat werd hij door het hoofdbestuur dan ook van harte ge feliciteerd. GEMEENTERAAD VERGADERT De raad van de gemeente Waspik komt donderdag a.s. voor een openbare vergade ring bijeen. De agenda luidt: Voorstel tot het laten aanbrengen van een zestal lichtpunten langs de nieuwe weg on der het viaduct. Voorstel tot uitkering van de zgn. „trend 1966" aan het personeel de zer gemeente conform de uitkering welke voor het rijkspersoneel is vastgesteld. Voor stel tot wijziging van de I.Z.A. regeling Noord-Brabant in verband met enkele wij zigingen in de Pensioenwet 1922 voor amb tenamen. Voorstel tot wijziging van de I.Z.A.-regeling Noord-Brabant in verband met de verhoging van de bijdrage-regeling van de aangesloten gemeenten en vereen voudiging van de procedure om in de toe komst deze bijdrage-verhoging vast te stel len. Voorstel tot vaststelling van het bedrag per leerling, dat voor 1967 beschikbaar wordt gesteld voor het gewoon lager onder wijs. Voorstel tot verhoging van het presen tiegeld van de leden van de Raad en in de raadscommissies. Vaststelling van het be drag, hetwelk aan J.H.P. van Steenhoven alhier dient te worden uitgekeerd voor schadeloosstelling als pachter van een ge deelte van het door de gemeente aange kochte perceel grond van de Wed. Sie- ,mons-de Roon. Voorstel tot het verlenen van een subsidie in de restauratiekosten van de historische boerderij van L. A. Smits, Vrouwkensvaartsestraat 20 alhier. Voorstel tot toekenning van een bijdrage in de kosten van de oprichting van een kraam- centrumgebouw te Oosterhout. Voorstel tot verhoging van de tarieven in verband met het ophalen van huisvuil e.d. met ingang van 1, januari 1967. Voorstel tot verhoging .van de keurlonen voor het keuren van vee en vlees. CARNAVALSCOMITÉ Het carnavalscomité Elshout hield in ca fé Van Oirsdhot haar 2e vergadering met de leiders van de diverse groepen. Beslo ten werd op 1 januari een dansavond te houden in café Van Oyen. Ook komt er 'n glazenaktie en een rikconcours. Op donderdag 15, vrijdag 16 en zaterdag 17 december a.s. zullen in een viertal clublokalen van het dis trict Waalwijk van de KNBB voor wedstrijden worden gespeeld om een plaats in de finale van het persoon lijk kampioenschap 3e klasse van 't district Waalwijk van de KNBB (aan tal car. 100). In het clublokaal van B.V. HMS te Sprang-Capelle spelen: M. Teurling, B. Scholt, J. de Jongh, L. v. Hilst, J. v. d. Heuvel en H. Braat. In het clublokaal van B.V. OOG, Waalwijk H. Heuveling, C. Wervers, A. van Veldhoven, P. IJpelaar, W. v. d. Heuvel en H. Kleijn. In het clublokaal van Nooit Vol leerd, Waalwijk J. IJpelaar, H. v. d. Wiel, H. Muller, H. Pelders, A. Verkooyen en W. Ko- nings. In het clublokaal van B.V. KOT (Elshout) J. v. d. Wiel, W. Wittens, P. v. Laar hoven, H. Rombouts, L. ten Berge en J. Krol. Van deze 24 deelnemers zullen er 8 geplaatst worden in de finale, gere kend naar winstpunten en gemiddel de. In Zuid-Limburg heeft men veel last van het water, doordat de Geul, Maas en Roer buiten hun oevers zijn getreden. In Valken burg stonden verschillende straten onder water en de meeste kelders- waren ondergelopen. Er is veel schade aangericht. In Veghel is de 30-jarige W. J. Pruisen uit Kaatsheuvel veronge lukt door met z'n auto tegen een boom te rijden en in Wijk en Aal burg is de 26-jarige V. door een auto gedood; elders zijn nog een 12-tal mensen om 't leven geko men op de weg. In Groesbeek zijn 2 personen door kolendampvergif tiging overleden. VERS VAN DE PERS Uitgave: Hollandia, Baarn Auteur: L. Weiskopf-Henrich In dit boek, het eerste deel van de serie „Harka, de zoon van het opperhoofd" leest men over de moeilijkheden, waarmee de Dakota's te kampen hebben. De wilde buffels, waarop rood huiden altijd jacht maken, worden verjaagd door bleekgezichten, die begonnen zijn met de aanleg van een spoorlijn dwars door het ge bied van de Dakota's. Dat heeft vreselijke gevolgen voor de stam. En alsof het nog niet genoeg is, weten gewetenloze goudzoekers zich bij de argeloze roodhuiden in te dringen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6