Groslijst-stemming KVP bracht geen verandering PERSONEEL Abonneert U op dit blad Tentoonstelling van De Postduif was weer groot succes Kerstbijeenkomst voor leden Vrouwenbeweging N.K.V. Waalwijk -m Fa. STANZOTAL-VINKEN Wegens productie-uitbreiding VAN LAAK: DERTIENDE PLAATS 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 DEC. 1966 6 VOORSTEL SMITS: „Verzetstrijders op 10 januari de orde handhaven" Belastingverzwaring door Kamer aanvaard Finalisten 3e klas libre - KNBB district Waalwijk Mijnheer Robert is teruggekomen Loon op Zand WAALWIJK Georgie Fame, een integer musicus gevraagd voor de productie van zolen en hakken. HOOG LOON De groslijststemming-, die de KVP gisteren, voor de Kamerverkiezin gen heeft gehouden, heeft in de Brabantse lijst geen veranderingen gebracht. Maar liefst 12 kiescomités hadden een actie gevoerd om kandi daten een betere plaats op de defi nitieve lijst te bezorgen. Deze heb ben dus geen resultaat opgeleverd. De definitieve Brabantse lijst ziet er als volkt uit (eerste 15 uitslagen) 1 Ir. P. Lardinois, Eindhoven 2 Mr. F, van Thiel, Helmond 3 Mej. A. Kessel, Breda 4 Mr. dr. N. v. d. Heuvel, 's-Bosch 5 W. Assmann, Roosendaal 6 Ir. P. Cornelissen, Best 7 Mr. H. van Doorn, Baarn 8 Mr. J. de Vreeze, Utrecht 9 Dr. M. Peynenburg, Den Haag IC" B. van Buel, Oss 11 Th.Westerterp, Ulvenhout 12 C. van Beek, Reusel 13 K. van Laak, Waalwijk 14 J. van der Aa, Tilburg 15 Mr. F. Reynders, Geldrop Brabant heeft thans 14 KVP-leden in de Tweede Kamer. In totaal namen 28.000 Brabantse KVP-ers gisteren aan de groslijst stemming deel, oftewel 40% van 't totaal aantal leden in dit gewest. Ir P. Lardinois kreeg 17.978 stem men; mr. dr. Van den Heuvel 443; B. van Buel 717; K. van Laak 488; L. de Bekker, Empel 172; A. Wage- makers 's-Bosch 97mr. H. van Eupen, 's-Bosch 53; L. Onderwater, Oss 65; dr. N. Hustinx-Spoorenberg, 's-Bosch 14; ir. F. Suijkerbuijk, Den Bosch 14. In Waalwijk waren 4 stemlokalen in Baardwijk, Besoyen, Antoniuspa- rochie en Waalwijk-centrum. In to taal werden 222 stemmen uitge bracht. In de volgorde van stemlo kaal haalden de volgende candida- ten stemmen: Lardinois 6 2 6 11 Van Laak 16 27 16 127 De volgende candidaten haalden slechts stemmen in bepaalde loka len: Van der Aa: centrum 2 Reijnders: Baardwijk 2, Antonius 1 en centrum 1. Van Berkom: centrum 2. Van Kuijck: centrum 1. Suijkerbuijk: Antonius 1 Mayer: Antonius 1. Oud-verzetstrijders en oud-mili tairen zullen op 10 januari, de dag van het huwelijk van prinses Mar griet, desnoods met geweld de orde handhaven, als er relletjes mochten zijn". Zo verklaarde dezer dagen in Den Haag dhr. J. Smits uit Waalwijk, landelijk lijsttrekker en voorzitter van de Christen-Democraten Unie (CDU Volgens de heer Smits „willen we een einde maken aan dat vieze, vui le, vunzige gedonder". De voorzitter van de Nationale Federatie van het Voormalige Verzet Nederland, de heer Van der Heuvel, verklaarde des gevraagd niet te weten van een op treden van oud-verzetsstrijders. Er is en zal geen enkel initiatief worden genomen van de kant van het voor malige verzet om zelfstandig de orde te handhaven, zo zei hij. Een zeer kleine meerderheid van de Twee Kamer heeft de belasting- verzwaring van een half miljard aan vaard. De voorstellen van de rege ring gaan nu naar de Eerste Kamer, waar zij op 28 december in stemming komen. Het meest omstreden onder deel van het plan-Zijstra - uistel van de belastingverlaging (loon- en inkomsten) van 1 januari tot 1 juli 1967 - werd met 77 tegen 71 stem men goedgekeurd. Wanneer drie Kamerleden anders hadden gestemd, was het voorstel niet aanvaard. Het kabinet-Zijlstra kreeg steun van KVP, ARP, CHU en van de heren Jongeling (Gerefor meerd Politiek Verbond) en Voogd (voorheen Boerenpartij). Premier Zijlstra werd bijzonder hartelijk ge lukgewenst, vooral voor de heer Schmelzer (KVP), maar de uiterst kleine meerderheid heeft tot gevolg, dat de spanning in Den Haag onver minderd is gebleven. Meteen zijn ook de benzir.e-v erhoging met 4 cent, de verhoging der wegen belasting en belastingverlaging voor ongehuwden mits 40 jaar, aangeno men. Het is twijfelachtig of de senaat 't besluit van de Tweede Kamer zal be krachtigen, want de meerderheid van de christelijke partijen is daar kwets baar; er is geen vertegenwoordiger van het Gereformeerd Politiek Ver bond en de Boerenfractie is er, voor zover bekend, niet verdeeld. Voor de eerste maal hield de afde ling Waalwijk van de Vrouwenbewe ging van het NKV een ledenvergade ring in een zaal van de Theresia- school aan de Wilhelminastraat 6. Ruim 60 dames waren aanwezig. De notulen der vorige vergadering wer den goedgekeurd en vastgesteld, waarna de voorzitster het woord gaf aan Zr. Josepha uit Sterkseldie de leden vanuit de advent probeerde voor te bereiden op kerstmiswaar de zuster uitstekend in slaagde. Zij stelde zich eerst vóór, door te vertellen hoe ze tot het leven als religieuze was gekomen. Zij wilde zichzelf geven, en meende eerst, dat ze dit in het huwelijksleven waar kon maken. Toch stapte ze hier van af, omdat dit nog te beperkt voor haar was, ze wilde zich inzetten voor allen, dat wil zeggen: bijzonder voor de heiliging van de priesters. Zo ont stond er in 1947 het begin van een nieuwe congregatie, die de titel draagt: Dienaressen van Jezus Chris tus, en die huishoudelijke hulp bie den bij priesteropleiding en priesters en hier bijzonder voor bidden. Deze congregatie telt nu 18 geprofeste le den. Hierna speelde en zong ze een lied, waarin ze haar leven weergaf. Na de pauze liet ze 'n strip zien van de advent en kerstmis, waaron der drie liederen werden gezongen. De opbrengst van de loterij was voor de broer van deze zuster die als mis sionaris naar Afrika vertrekken zou. Tot slot Sprak aalmoezenier van Ber- kel de vergadering toe, waarin hij ondermeer zei, dat deze dames als groep, belangrijk waren, veel belang rijker dan ze zelf denken. U maakt de dienst uit in de maatschappij, en U in het bijzonder, thuis Zorg voor 'n waarachtige kerstviering in uw gezin. Grijp deze tien dagen van voorberei ding nog goed aan en schiet niet het wezenlijke voorbij. Laat kerstmis méér voor U zijn, dan alleen denne- groen, zilverpapier en ballen, het ligt heel veel aan U wat er thuis van ge maakt wordt. Nadat de voorzitster bedankt had werd de vergadering ge sloten. FEUILLETON door: Joseph Hocking 47. Robert Reichmann von Brennhorst. Hij was niet tevreden over die brief, maar stopte hem toch, na hem een paar maal te hebben overgelezen, in een enveloppe. Op het adres schreef hij: Expresse, en plakte er 'n extra postzegel op. Toen nam hij een spoorboekje en bestudeerde de treinenloop nauwkeu rig. Als hij de D-trein nog kon halen aan het stationnetje, dat op zes kilo meter afstand lag, kon hij de volgen de morgen om 7 uur al ver weg, aan de kust zijn. Hij keek zijn kamer rond en zocht zijn eigen papieren bijeen. Van het geld, waarmee hij was aangekomen, bezat hij nog een dertig gulden. Hij had tot nu toe nog steeds van zijn eigen geld geleefd. Het overgebleve ne stak hij bij zich en pakte slechts de hoogstnodige bagage in. „Het is voor haar het beste, en het enige wat ik nog voor haar doen kan", dacht hij, toen hij de voordeur zachtjes opendeed en achter zich dichttrok. Hij liep met snelle schreden de laan af, het hek door en eerst, toen hij op de top van de heuvel was ge komen, die het Huis bij het dalen voor zijn oog zou verbergen, keerde hij zich voor de laatste maal om. Daar lag het huis, dat hij het zijne genoemd had, aan zijn voeten en in de verte zag hij het buiten der Legners liggen. Wat zou Bertha nu van hem den ken? Zou ze haar vader verteld heb ben wat hij haar bekend had? Na tuurlijk zou ze slechts met afschuw aan hem denken. Maar dat had hij verdiend, want hij had haar het groot ste onrecht aangedaan, dat denkbaar was. Hij had haar door bedrog en leugen verworven en daardoor haar leven verwoest. Nu deed hij het enige wat hij kon doen, om het onrecht te verkleinen. Ongedaan maken was on mogelijk. En misschien... zou ze bij Arthur enige vergoeding vinden voor haar verloren geluk. Hij keerde zich om en liep met gro te passen verder. Om hem heen ont waakte het leven van de nieuwe, zon nige dag. Zo trok Wilhelm Brichtauer naar de Wildernis terug. HOOFDSTUK XXVI Spoorloos verdwenen „Is juffrouw Bertha al naar bed ge gaan?" „Ze is op haar kamer, mijnheer. In de afgelopen week zijn in ver schillende lokalen voorwedstrijden gespeeld voor een plaats in de finale voor het persoonlijk kampioenschap 3e klasse libre van het district Waal- ivijk KNSB. Deze finalewedstrijden zullen worden gespeeld op 5, 6 en 7 januari a.s. in het clublokaal van de biljartvereniging BSV bij de heer Ad v. Cromvoirt. De uitslag van de voorwedstrijden was als volgt: 1. L. ten Berge, HMS, 10 matchp. gemiddelde 2.93 2. H. Pelders, BVO 10 2.84 3. Joh. v. d. Heuvel, BVO 8 2.91 4. A. Verkooyen, 't Vosje, 7 2.85 5. P. v. Laarhoven, OOG, 8 2.58 6. C. Wervers, HMS, 8 2.48 7. H. Heuveling Ons Gen. 8 2.42 8. H. Muller, OOG, 8 2.38 Reserve: A. v. Veldhoven van BVO. Gepromoveerd naar de 2e klasse: M. Teurlings van biljartvereniging ,,'t Zwaantje". Gedegradeerd naar de 4e klasse; W. Wittens en H. v. d. Wiel. De eer ste ronde van de finalewedstrijden is als volgt: 19.00 uur: Joh. v. d. Heuvel H. Pelders 19.45 uur: H .Mulder - P. v. Laarhoven 20.30 uur: L. ten Berge - C. Wervers 21.15 uur: A. Verkooyen - H. Heuveling Verder wordt gespeeld volgens het A.V.-systeem. Zaterdag en zondag j-1. hield de Waalwijkse P-V. De Postduif in haar clublokaal, café van Heesbeen, haar jaarlijkse tentoonstelling, die grote belangstelling trok. Als keurmees ters waren aangetrokken de heren G. Zoontjes uit Tilburg en Albert Verhoeven uit Goirle, jjie de in zendingen beoordeelden als volgt: Klas 1 Oude doffers: P. de Laat 1; A. Dekkers 2 7; J. Diddens 3; Joh. Verhagen 4 10; L. v. Son 5; v. Bokhoven 6; H. Pul lens 8 13; A. Vermeer 9; A. Schil ders 11; J. v. Beek 12. Klas 2 Jarige doffers: AFSCHEID VAN DE KLEUTERSCHOOL De Kleintjes van de kleuterschool „De Zonnebloem" waren feestelijk uitgedost en droegen een feestmuts bij het afscheid van hun beminde zuster M. Henricio. Deze heeft 10 jaar lang haar beste krachten ge geven voor de kinderen van de bewaar school van Loon op Zand. Ook mej. A. Steenbergen welke wegens huwelijk Loon op Zand gaat verlaten en sedert 6 jaar hier werkzaam is heeft eveneens afscheid van de kleintjes genomen. Bij het afscheid was aanwezig de Eerw. Moeder Overste en het dagelijks bestuur van de kleuterschool. De kleuterleidsters hadden hun uiterste best gedaan om de scheidenden een waardig feest te bereiden. Namens de kleuters en de leidsters werden mooie cadeaus aangebo den. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer van Esch sprak hartelijke woorden van dankbaarheid aan het adres van Zus ter Henricio en juffr. An, voor hetgeen zij voor de kleintjes van het dorp hebben ge presteerd. Hij sprak ook over de mening van zovele Loonse moeders, welke zeer ze ker beide scheidende kleuterleidstrs veel dankbaarheid verschuldigd waren voor het voortreffelijke werk voor de jeugd gedaan, daarom mocht ook hij hen een blijvend ca deau aanbieden. DUIVENTENTOONSTELLING Tot op heden zijn de algemene uitslagen van de deelnemers aan de duiven tentoon stelling van de P.V. De Luchtbode bekend. Dè tentoonstelling welke in zaal De Echo der Duinen werd gehouden werd zaterdag door de voorzitter, de heer W. Boons ge opend. Allereerst werden de duiven ge keurd, waarna de tentoonstelling voor de bezoekers werd opengesteld. De klassen en de Combinatie-uitslagen volgen nog. De al gemene uitslag was als volgt: 1. Jos van Dongen; 2. A. Aarts; 3. M. Maas; 4. S. Hooijmaaijers; 5. W. Boons; 6. A. J. van Dongen; 7. H. Vera; 8. H. v. d. Linden; 9. P. v. Dongen; 10. A. v. Laar hoven; 11. C. IJpelaar; 12. P. v. Nooije; 13. G. IJpelaar; 14. K. v. Esch; 15. J. v. Dongen, PNEM. PASTOOR SIMONS 25 JAAR PRIESTER De ruim een jaar in onze parochie werk zaam zijnde herder, pastoor J. J. Simons zal het komende jaar op 25 juli zijn zilveren priesterfeest hopen te vieren. Deze pastooT die in korte tijd van zijn pastoraat, alhier, al zoveel tot stand heeft gebracht zal het bij dit jubileum niet aan belangstelling ont breken. Tevens is in Kaatsheuvel pastoor v. d. Spijker 121/2 jaar pastoor op 26 mei. CONVICT VOOR STUDENTEN DER AUGUSTIJNEN Vorige week hebben we melding ge maakt van de gunning van de verbouwing van villa Castelanie aan de Kasteellaan al hier. De orde van de regulieren kannunik- ken van St. Augustinus zal voor haar pries terstudenten in dat gebouw een convict gaan vestigen. Eerder waren deze studenten ge vestigd in Sluis, maar sedert 1963 in villa St. Jozef aan de Spóorlaan te Tilburg. De oorzaak van de verhuiizng was, dat de jon gens hun studie-opleiding kregen met de studenten van Mill Hill te Tilburg, dit was een voorlopige huisvesting. Na drie jaar is 't ook gevallen op Castelanie dat verbouwd zal worden. Het plan was daar een recrea tiezaal met een slaapzaal en kapel te bou wen, maar daarvan is men afgezien d.v.m. de priesterroepingen. Als eerste fase komt er nu een recreatiezaal bij' de villa. De af stand naar het Mill Hill-college is niet zo groot vanuit Loon op Zand. Dit is te over komen voor de studenten, nl. zes km. Aan de bouw is men inmiddels begonnen. W. Snels 1; A. Vermeer 2 11; A. Dekkers 3; G. v. Soelen 4 12; J. Biekens 5; B. v. Riel 6; G. v. Hel- voirt 7; A. Schilders 8; G. Timmer mans 9; Fr. v. Gerven IC'; H. Knip- pels 13. Klas 3 Jonge doffers: A, Dekers 1 6; A. Schilders 2; J. J. Timmermans 3; H. Pullens 4; A. Snoeren 5; V. Smid 7; Th. v. d. Meijdenberg 8; J. Merkx 9 11; A. Vermeer 12; v. Bokhoven 13. Klas 4 Jonge doffers: Th. Duivekam 1; J. Merkx 2 6; A. Dekkers 3; G. Brokken 4; A. Schil ders 5; L. v. Son 7. Klas 5 Late jonge doffers: A. Rekkers 1; P. Timmermans 2 4 5; A. Dekkers 3; Klas 6 Oude duivinnen: Th. v. d. Meijdenberg 1 4; W. Snels 2; L. v. Son 3; A Dekkers 5 9; P. Timmermans 6: G. de Man 7; A. Schilders 8; P. de Laat 10; A. van Huiten 11; J. de Jong 12. Klas 7 Jarige duivinnen: H. Schafer 1; B. v. Riel 2 3; H. Pul lens 4; A. Rekkers 5; J. v. Daalen 6; H. Knippels 7 12; J. de Jong 8; Fr. Brokken 9; W. Snels 10; P. Tim mermans 11. Klas 8 Jonge duivinnen: H. Pullens 1; M. v. d. Heuvel 2; A. Snoeren 3; V. Smid 4; Th. Duive kam 5; v. Bokhoven 6; Th. Groene- veld 7; A. Rekkers 8 9; J. Merkx 10. Klas 9 Jonge duivinnen: Joh. Verhagen 1 7; A. v. Huiten 2; A. Rekkers 3; J. Didden 4; F. Schoe- mans 5; A. Schilders 6; L. v. Son 8. Klas 10 Late jonge duivinnen: G. v. Soelen 1; Joh. Verhagen 2; W. Snels 3; Fr. Verhoeven 4; Th. Groeneveld 5. Beste doffer oud: P. de Laat; beste doffer jong:Th. Duivekam; beste duivin oud: H. Schafer; beste duivin jong: Joh. Verhagen. Schoonste van de tentoonstelling: H. Schafer. De geëxposeerde duiven mochten zich in een druk bezoek verheugen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: jongens bril, aktetas, muts, portemonnaie, flesopener, 2 honden, zwarte regenbroek, school tas, autoped. Verloren: damesvest, bontmuts, 2 b.b. f 10,-, bruine portemonnaie, boekenbon, zwarte tas, sleutelbos, polshorloge. i AGENDA I Musis Sacrum: maandag 8.30 uur: ,,De verleidster van Parma". dinsdag 8.30 uur: Culturele film voorstelling: „La Peau douce". Verder weet ik niet. Ze voelde zich niet erg wel. ,,En waar is mijnheer Reichmann?" „Die is ongeveer een uur geleden heengegaan, mijnheer". De heer Legner, die juist terug was van zijn bezoek bij Borlas, ge voelde zich niet op zijn gemak. Hoe het kwam, wist hij niet, maar de at mosfeer in huis scheen hem onge woon drukkend. „Ga maar eens naar haar kamer en vraag hoe het met haar is. Er is toch zeker niets ernstigs gebeurd wel?" „Ik weet het niet, mijnheer. Ze schijnt flauw gevallen te zijn en toen heeft mijnheer Reichmann om hulp gebeld. En zodra ze bij mij was, is ze naar haar kamer gegaan". „Flauw gevallen? Wat is dat nu? Daar begrijp ik niets van. En mijnheer Reichmann dan.is die niet.heeft die niet gewacht, tot ze helemaal her steld was?" „Neen mijnheer, die is dadelijk heengegaan". „Raar! Enfin, stuur de huishoud ster maar eens naar haar kamer om te vragen hoe ze het maakt. Als ze nog wakker is, zeg dan, dat ik thuis ben". „Jawel, mijnheer". De bediende verwijderde zich en Legner liep gejaagd de kamer op en neer. „Wat kan er met het kind aan de hand zijn?" vroeg hij zich af. „Ze is nog nooit van haar leven flauw ge vallen. Ik wist niet eens, dat ze flauw kón vallen... Vreemd! En Robert is weg. Wat kan dat te be tekenen hebben?" De bediende kwam spoedig terug. „Mijnheer.de juffrouw zegt, dat ze aanstonds bij u heneden zal komen". Het werd voor haar vader een raadselachtiger geval. Het was hele maal niets voor Bertha om flauw te vallen en het was erg vreemd, dat Robert heengegaan was, terwijl hij toch wist, dat ze zich niet goed voel de. Hij schrok er van, zo ellendig zag Bertha er uit, toen ze bij hem binnen kwam. Ze was zo bleek als een dode en haar ogen stonden zo vreemd als hij nog nooit van haar gezien had. „Maar Bertha, wat is er gebeurd, lieve meid?" Het weisje kwam wankelend naar hem toe. Haar ogen stonden wij open van ontzetting. „Je bent niet goed! Kind, vertel dan toch wat er aan scheelt". Hij trok haar naar zich toe, zette zich in een leunstoel en nam haar op de knie. Zij liet haar hoofd op zijn brede borst rusten. „Ik zal u dadelijk alles vertellen", zei zé nauw hoórbaar. „Maar laat me even rusten. Mijn hoofd zal nog barsten". Van George Fame staat zijn „Get Away" nog steeds in de hitparade. We hebben daarvoor lange tijd wei nig of niets van hem gehoord. Mis schien hangt dat samen met zijn op vatting, dat hij helemaal niet op de hitparade thuishoort. Hij vindt zijn muziek beslist niet commercieel. Het is hem namelijk in de loop van zijn carrière als organist-zanger duidelijk geworden, dat de muziek bij pop-mu- ziek niét ophoudt. Voor hem werd de jazz belangrijk en in het bijzonder de rythm blues. Dit is in zijn muziek te merken. George Fame werd als Clive Powell in 1943 te Leigh in de Engelse provincie Lancashire gebo ren. Een streek met kolenmijnen en katoenspinnerijen. Na enige tijd in een katoenspinne rij te hebben gewerkt, ging hij naar een van de vakantiekampen van de schatrijke sir Butlin. Daar deed hij succesvol mee aan een talentenjacht en werd hem door de bandleider Rory Blackwell een contract aangeboden. Hij was toen nog maar 16 jaar. Maar zingen was beter dan werken in de katoenfabriek. Al heel vroeg droomde George Fame er van op te treden in één van de belangrijke clubs in het Londense Westend, bijvoorbeeld the Flamingo. Het succes van Georgie Fame, zijn harde werken en studeren brachten hem inderdaad in the Fla mingo. Bij vonnis van de Arrondis sementsrechtbank te 's-Her- togenbosch d.d. 14 december 1966, is in staat van faillisse ment verklaard P. A. Hoger - vorst, handelende onder de naam „HOdéro-Pak", Modern Style Packing, wonende te Waalwijk aan de Wijnruit- straat 17, met benoeming van Mr. G. J. M. Córstens tot Rechter-Commissaxis en van ondergetekende tot curator. De indiening der schuldvor deringen moet plaats hebben vóór 30 januari 1967 bij on dergetekende. De verificatie-vergadering zal worden gehouden in het Paleis van Justitie té 's Her togenbosch op 28 februari 1967 dés morgens 11.00 uur. Mr. J. L. H. Hoek, curator. Forestierlaan 11 Waalwijk Hoofdstraat 1 28a, Kaatsheuvel, tel. 041 67-31 38 Haar vader hield haar vast, alsof ze nog een kléin kind was. Zo bleven ze een tijdlang zwijgend zitten. „Waar is Robert?" vroeg hij eindelijk zachtjes. „Weg!" antwoordde ze huiverend. Haar vader zei niets, maar hield haar weer een poosje stilletjes tegen zich aan gedrukt. Hij wist, dat zijn kind je, zoals hij nog vaak noemde, troost en sterkte nodig had. Hij wilde haar tijd gunnen om wat tot rust te komen. „En hij komt niet terug..." „Wat zeg je, kindje? Niet terug?" „Neenhij.hij is Robert niet. helemaal niet! Hij heeft one zijn naam zijn echte naam... verteld. Ik ben die... geloof ik... vergeten. Maar het was afschuwelijk... U hebt natuurlijk wel van zijn vader ge hoord". Haar stem klonk hem zo vreemd in dé oren, alsof het de stem van zijn eigen dochter niet was. Zó toonloos, zo vlak, zo zonder enige uitdrukking of ontroering. Het was net alsof ze volkomen versuft was. „Is hij Robert niet? Maar kindje. je bent ziek. Ik zal dadelijk de dokter 'vóór je laten roepen". „Neen, neen, ik heb geen dokter nodig! In het eerst was het net, of ik een heel zware slag boven op mijn höofd kreeg en alsof er een ijskoude hand op mijn hart lag. Het deed ver schrikkelijk pijn, maar nu is dat voor bij en heb ik alleen nog maar een barstende hoofdpijn. Maar die zal wel gauw over zijn, nietwaar, vader tje? Leg uw hand maar op mijn voor hoofd... ja, dat doet goed...!" „Ik... ik begrijp er niets van!" zei hij, volkomen verbluft door wat hij van haar gehoord had. „Ik zal u dadelijk alles vertellen... Hè, die hand op mijn voorhoofd doet me goed.ik kom weer wat bij.Ik kan weer beter denken..-. Ja... hij is Robert niet! Die is dood... Dat is waar ook.leest u zelf maar eens. hij gaf me dit papier.leest u maar eens!" Haar vader nam het testament van Robert Reichmann van haar aan en las met ongekende verbazing: „Ik geef hierbij alles wat ik hier en alles wat ik thuis bezit aan mijn beste vriend Wilhelm Brichtauer. Ik ben stervende, maar mijn geestvermogens zijn nog volkomen helder. Robert Reichmann von Brennhorst. GetuigenAntoon Bèel. Marie Beel, geboren Rader". „Wilhelm Brichtauer!" riep de ou de heer verbaasd uit. „Wat moet dat alles betekenen?" „Wel.dat is degene, die terugge komen is en Robert's plaats heeft in genomen. Begrijpt u het nu?" (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2