KAATSHEUVEL Vlijmense Boys in de lift door 2-0 zege op Woenselse Boys WAALWIJK Apollo-Theater Raad Waspik besluit keur lonen en reinigingsrechten te verhogen Waspikse toneelvereniging oogst lol met „lokroep van 't leven" GREER GARSON Vergoeding „HENRI BELLETABLE" district 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 19 DEC. 1966 7 Voorstel ontlokte enige discussie Restauratie Pater Van Leijden wenst Echo-lezers prettige feestdagen 'jjöonwfdijjue' Brabants zaterdagvoetbal Raad Drunen vergadert donderdag KATHARINE ROSS- CHAD EVERETT ED SULLIVAN-»» Strip-Poker Kerstviering van Grasduinen is dinsdagavond Koninkl. opdracht voor Blok van Heijst Slijterij ,De Schrijn' heropent woensdag Afwezig E. L. Steens Tarieven Be Klinkaert in raad Drunen R.K. invalidenbond van Drunen hield feestavond Competitie wedstrijden Waalwijk Het enige agendapunt dat in de laatste vergadering van de Waspik- se gemeenteraad enige discussie uit lokte, betrof het voorstel van B. en W. om overeenkomstig het advies van de Vleeskeuringsdienst kring Waalwijk de keurlonen te verho gen. Volgens de ontwerpbegroting 1967 levert deze dienst een nadelig saldo van 17.591,op. De cen trum-gemeente Waalwijk stelt daar om aan de gemeenten Waspik, Raamsdonk, Sprang-Capelle, Dru- nen en Loon op Zand voor, de keur lonen als volgt te wijzigen: runde ren ƒ15,— (oud ƒ11,—), varkens en vette kalveren ƒ7,50 (oud ƒ6,-). Een en ander zou resulteren in een jaarlijkse meeropbrengst van 31.500 gulden. De heren A. v. d. Wassenberg, en P. Kanters waren beslist tegen het voorstel, terwijl de heer A. Kools zich van stemmen wilde onthouden, omdat hij zich met de sumiere be schikbare gegevens moeilijk 'n oor deel kon vormen. Burgemeester H. C. Welling kon de overige leden er echter wel van overtuigen dat de stijging van de exploitatiekosten noopten tot herziening der tarieven. Over bepaalde posten der begroting wenste de heer v. d. Wassenberg eerst opheldering, alvorens zijn fiat aan het voorstel te kunnen geven. Stijging der prijzen van materia len en benzine en verhoging van lonen van het personeel, noopten tevens tot een voorstel tot verho ging van de reinigingsrechten. Bo vendien liep het aantal emmers in anderhalf jaar tijd op van 700 tot 1500, hetgeen natuurlijk ook hogere uitgaven met zich meebracht. De totale aan de ophaaldienst verbon den kosten zijn becijferd op 21.710 waar een opbrengst van slechts 9.900,tegenover staat. De raad besloot daarom het reinigingsrecht te bepalen op 15,— per jaar voor de eerste emmer, 3,75 voor de 2de en 3de emmer en 7,50 per jaar voor elke emmer meer. Dit levert een meeropbrengst van rond de 2600,op, waarmee het jaarlijks tekort van 11.810,kan worden verlaagd. lopige lijst der Ned. Monumenten van geschiedenis en kunst. De thans voorgenomen restaura tiekosten zullen een bedrag van f 16.000,vergen, waarin naast de ■gemeente ook het Rijk voor 40% en de provincie voor 10% zullen bijdragen. Tenslotte waren er twee voorstel len met betrekking tot de I.Z.A.- regeling (instituut ziektekosten voorziening ambtenaren) en een m.b.t. uitkering nacalculatie trend 1966 aan het gemeentepersoneel. Schriftelijke vragen waren bin nengekomen van de heer A. Kools over de gevaarlijke toestand van 't wegdek op 't Vaartje, naar aanlei ding waarvan de voorzitter verze kerde dat er weer eens contact zal worden opgenomen met de provin cie in deze. Ook vroeg de heer Kools aandacht voor een aantal ne ringdoenden in Waspik, die bij uit breiding van hun zaken ernstig be lemmerd worden door allerlei be- stemmings- en uitbreidingsplannen. Het verlenen van bepaalde onthef fingen, aldus burgemeester Welling, heeft de toestemming van Gedepu teerde .Staten nodig. Van Pater Wim van Leyden moch ten wij dezer dagen vanuit zijn mis siegebied Brazilië een schrijven ont vangenwaarin hij zijn hartelijke dank betuigt voor de vele moeiten die directie en redactie van ,,De Echo van het Zuiden" heeft over gehad om het geld bij elkaar te krijgen voor zijn kapel. Letterlijk schrijft Pater v. Leyden ;„Dank zij U hebben vele mensen een, gulle gift gegeven, waardoor het mo gelijk was mijn kapel weer in orde te maken. Van deze gelegenheid wil ik gaarne gebruik maken om U en alle gevers hartelijk te danken en aan al len wens ik toe een Zalig Kerstfeest. Wanneer ik aan het altaar sta om het heilig offer aan God op te dragen, dan kunt U er zeker van zijn, dat ik U niet zal vergeten. Dat God U al len moge lonen en zegenen voor Uw gebrachte offers en dat 1967 een ze genrijk en voorspoedig jaar moge zijn. Met vriendelijke groeten en de beste wensen voor 1967", aldus Pa ter Wim van Leyden S.C.J., wiens adres is: Caixa Postal 230, Recife- Pe, Brasil. Was het bedrag der vergoeding per leerling, als bedoeld in art. 101 der L.O.-wet, in 1966 gesteld op 60,(waarin ƒ5,— was opgeno men voor het gebruik van het gym nastieklokaal), thans besloot de raad deze vergoeding met 10,— te verhogen. Ook de presentiegelden voor de leden van de raad en de raadscommissies (in 1961 gesteld op 10,en 5,werden verhoogd. Voor het bijwonen van een raads vergadering ontvangt een lid voor- taan 15,— en voor een commissie vergadering 7,50. Als bijdrage in de stichtingskos- ten voor een nieuw te bouwen kraamcentrum in Oosterhout, zegde de raad gedurende 50 jaar een jaar lijkse bijdrage van ƒ347,toe. Voor het aanbrengen van een 6- tal lichtmasten langs de verbin dingsweg Veerstraat-Scharlo, onder het nieuwe viaduct, voteerde de raad een bedrag van 7200,Om dat de omlegging van het verkeer langs deze route een gevolg is van de aanleg van de nieuwe Lang- straatweg, zal de provincie voor de helft in deze kosten bijdragen. Aan de heer L. Smits, Vrouw- kensvaartseweg 20, werd een sub sidie toegekend van 22% tot een maximum van 3520,in de res tauratiekosten van zijn boerderij, welk pand geplaatst is op de voor- VOLKSUNIVERSITEIT Donderdag hield de heer Simon de Waard, cineast te Rotterdam, voor de Volksuniversiteit een voordracht over het natuurleven in Nederland, waar bij de aanwezigen werden geconfron teerd met die landschappen, welke door hun typische flora en fauna ka rakteristiek genoemd kunnen worden voor ons land. In het bijzonder werd hierbij aandacht geschonken aan het rijke vogelleven in deze streken. De heer De Waard, die zijn lezing illu streerde met fraaie zwart-wit kleuren films, gaf van een en ander een zeer boeiende beschijving en bewees met zijn beelden dat ons eigen land spe ciaal voor de natuurliefhebber veel interessants en bekoorlijks te bieden heeft. De aanwezigen dankten de on derhoudende causeur met een warm applaus voor zijn interessante voor dracht. GYMNASTIEKVERENIGING „ACTIEF" De R.K. gymnastiekvereniging „Ac tief" gaat in januari a.s. haar lessen weer aanvangen en wel in het geheel gemoderniseerde gymnastieklokaal van de St. Jansschool aan de Dr. v. Beurdenstraat. De lessen zullen ge geven worden op woensdagmiddag voor de kleintjes en op maandag avond voor de overigen."Bij voldoen de deelname is op maandagavond van 20.30 tot 21.30 uur ook een dames clubje mogelijk. Nieuwe leden kun nen zich vóór 8 januari a.s. opgeven onder vermelding vannaam en voor namen, geboortedatum, adres, jongen of meisje. Oud-leden worden ver zocht zich eveneens schriftelijk te melden. Aanmeldingsadres: de heer Van Hilst, hoek Sweenstraat - Bern- dijkstraat te Kaatsheuvel. Zondag speelden de Vlijmense Boys 'n thuiswedstrijd tegen Woen selse Boys. In Woensel verloren de Boys destijds met 2—0 en waren dus op revanche belust. Het weer was niet al te mooi, harde wind en regen, toen de scheidsrechter het beginsignaal gaf. Beide partijen wa ren om beurten in de aanval, maar het spel was nog niet veel belovend. De wind deed veel afbreuk, maar de Boys probeerden alles op alles te zetten om tot succes te komen. De rechtsbuiten gaf een goede voorzet, maar de linksbuiten van de Boys schoot tegen de lat. Woen selse Boys zette ook alles op alles, maar de afwerking liet veel te wen sen over Na 25 min. spelen kwam een goede aanval van de Boys, de linksbuiten plaatste goed voor doel en K. v. Overdijk was er als de kip pen bij om zuiver in te schieten 1-0. Toen kwam Woensel in de aanval en de achterhoede van de Boys kreeg veel werk, maar v. Diepstra ten was in goede vorm en sloeg vele aanvallen af en in laatste in stantie was doelman v. d. Griendt in grote vorm. Toch kwam hij er een keer goed af, toen de midvoor van Woensel door de Boys-verdedi ging glipte en alleen voor de doel man kwam te staan. De midvoor wou de doelman met een zacht rol- lertje omspelen wat stopper Ver- JEUGDTOTO R.K. M.H.C. D.E.S. De opbrengst van de jeugdfoto der hockeyclub „DES" in de week van 7 tot 15 december bedroeg f. 272,25. De eerste prijs, 'n bedrag van f40,83 werd gewonnen door A. van Boxtel, Vondelstraat 17, terwijl de heer M. Goyarts, Wilhelminaplein 3, beslag legde op de tweede prijs, ad. f. 27,22. KAATSHEUVEL Telefoon 2100 Vanaf donderdag als de zingende "SisterAnn" in de vrolijke film boord goed had gezien en de bal nog net voor het lege doel weg wist te werken. Na de rust was Woensel het eerst in de aanval, maar de Boys-verdediging kon elke keer op tijd ingrijpen. Ook bij de Boys ontbrak de afwerking, tot Eekels tot bal kreeg aangespeeld en raak schoot 20. Toen gingen de Boys in de verdediging. Het geluk te Woensel niet om de eer nog te redden en het bleef 20. Van de 27 wedstrijden in de af deling Brabant konden er op de laatste zaterdag van de competitie in 1966 slechts 9 doorgaan. In de 2e klas A was VrederustKogelvan gers 2 de enige ontmoeting Vrede rust won met 4-1. Het in de 2e klas B onderaan staande PTT 2 verraste TSC (3-0). Beatrix 2 won op eigen veld met 72 van Wit-Zwart 2, hoewel de Bossche ploeg lange tijd met de rug tegen de muur heeft gestaan. Uitslagen 3e klas D Wit-Zwkart 3Beatrix 3 40 Wit-Zwart 4Sprang 4 92 SSC 4Dussense Boys afg- SA De raad van de gemeente Drunen komt donderdag 22 dec. te 19.30 u. ten gemeentehuize bijeen voor het houden van een openbare vergade ring. De agenda luidt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van burgemeester en wet houders om medewerking te verlenen aan een verzoek van de R.K. ULO- school ex art. 72 der L.O. wet door beschikbaarstelling van gelden voor inrichting van een 10e klaslokaal. 4.' Voorstel om gelden beschikbaar te stellen t.b.v. de aanstelling van vak leerkrachten aan de RK ULO-school. 5. Voorstel tot verlenging van recht van opstal aan N. Dumoulin. 6. Voorstel tot verkoop van grond en opstallen. Voorstel tot aan- en doorverkoop van het pand Grotestraat 223. 8. Voorstel tot aankoop van een per ceeltje grond. 9. Voorstel tot overdracht aan de provincie van een gedeelte van de Parallelweg. 10. Voorstel tot het nemen van een zgn. voorbereidingsbesluit t.b.v. be stemmingsplan „Vennen-Oost 11. Voorstel tot verhoging van de keurlonen. 12. Voorstel tot wijziging van de I.Z.A.-regeling. 13. Voorstel tot wijziging van de rechtstoestandregelingen 14. Voorstel tot vaststelling van een algemeen kasgeldleningsbesluit voor 1967. 15. Voorstel tot verhoging van de ta rieven van het kampeercentrum „De Klinkaert". 16. Voorstel tot het verlenen van een bijdrage in de (meerdere) verbou- wingskosten van het Jeugdhuis te Els- hout. 17. Voorstel tot het voteren van cre- dieten voor: a. het aanbrengen van voorzienin gen t.b.v. het Kampeercentrum „De Klinkaert"; h. het aanbrengen van een nieuwe straatverlichting in de verlegde Stationsstraat; c. uitbreiding en vervanging van verkeers- en waarschuwingshor den. 18. Aanbieding begrotingen 1967. rogic: productlo: HENRY KOSTER - JOHN BECK-HAYES GOETZ Plaatsbespreken vanaf heden. Weekfilm dinsdag en woensdag 8.15 uur WAALWIJK De Kerstavond van de Grasduiners is morgen, dinsdag 20 december om 8 uur in de Herv. Kerk aan de haven. Niet zoals eer der vermeldt vanavond. Voor deze Kerstviering zijn nu reeds 300 kaar ten afgehaald, zodat nu reeds vast gesteld kan worden dat de Gras duiners hiermee in de roos hebben geschoten. - In Bogota in Zuid-Amerika heeft een vliegtuig de landingsbaan ge mist waarbij 21 doden zijn te be- treuern. - De Papoeas vragen zelfbestuur voor Nieuw-Guinea. - In het laatste weekend zijn 13 do delijke ongelukken in ons land voorgekomen. De toneelvereniging Henri Belle- table heeft in het gemeenschapshuis te Waspik-Boven twee opvoeringen gegeven van „De lokroep van het le ven" een toneelspel in drie bedrij ven van R. Feenstra. Het was bijzon der jammer dat althans bij de eerste uitvoering het aantal toeschouwers in een zo slechts verhouding stond met de prestatie welke Henri Belletable hier leverde. Het was aan alles te zien dat er door deze 'enthousiaste groep (7 heren en 4 dames) hard gewerkt was om deze lokroep bij het publiek te laten inslaan. In een fraai decor van pater Gliël- mus speelde Henri Belletable voor het eerst onder de bezielende leiding van de heer C. van Hooren. Van zijn re gie ging een duidelijke leiding uit. De belevenissen van de 18-jarige Lu cie Wendelaar de trotse dochter van een grote hereboer die in mei 1940 op het punt staat failliet te gaan, kregen een goede enscenering en wer den in een weldadig aandoend tem po aan het publiek voorgeschoteld. Het uitbreken van de oorlog is de fi nanciële redding van de familie Wen delaar, maar Lucie reageert fel op de knoet van de bezetter, op het onrecht dat de Joden wordt aangedaan en op de zwarte handel waarin haar ouders zijn gevlucht. Met haar broer en en kele dorpsgenoten stelt zij haar leven in de waagschaal en stort zich in het verzet. Deze gegevens vormden de ba sis voor een maximum aan spanning en conflicten. De mate waarin Henri Belletable deze materie beheerste en de wijze waarop deze actieve toneel groep hieraan gestalte gaf dwongen bewondering af. Vele rollen waren sterk bezet waardoor het stuk kon blijven boeien. De medewerkers waren Nico Meys, Justus Wendelaar; Nelly van Irsel, Cecile, zijn vrouw; Nelly - In Perzië zijn bij een busongeluk 25 mensen omgekomep. - In het 2e halfjaar van 1966 zijn in ons land 4500 ambtenaren minder aangesteld. GESLAAGDEN Voor de cursus Bedrijfstechnicus in de Chemische Industrie slaagden aan het PBNA Instituut te Arnhem o.m. de heren P. B. Pullens en J. Em merloot beiden uit Waalwijk. GOUDEN BRUILOFT IN WAALWIJK Op 25 juli 1967 hoopt het echt paar A. Duquesnoy-v. Es, wonende Hoekeinde 13 te Waalwijk de dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk traden. In verband hier mede zullen de buurtbewoners op maandag 19 december a.s. in café „De Molenvliet" bij de heer Ad van Cromvoirt hijeen komen, om te trach ten een comité samen te stellen, dat de feestelijkheden zal voorbereiden. Naar wij vernemen, bestaat er de laatste weken een levendig contact tussen Modehuis Linette Den Bosch, Paleis Soestdijk en Blok van Heijst. Genoemd Modehuis verzorgt n.l. 't bruidstoilet voor H.K.H. Prinses Margriet en de toiletten voor de bruidsmeisjes. Aan Blok van Heijst N.V. is ver zocht bijpassende schoentjes te ma ken, plus een paar voor Prinses Christina. Reeds eerder ontving men opdracht voor deze gelegen heid schoenen te maken voor H.M. de Koningin. Op woensdag 21 december a.s. 's middags om 3 uur zal de herope ning plaatsvinden van de bekende Waalwijkse slijterij „De Schrijn" tot heden gevestigd in het pand Grote straat 326, thans overgeplaatst naar Grotestraat 324. Mevrouw Versteeg-Smits, die reeds 26 jaar de zaak drijft, heeft in sa menwerking met mevr. de wed. Schrij nen, doch sinds 15 jaar zelfstandig, de slijterij geheel naar de eisen des tijds laten inrichten. Met een gro te sortering in gedistilleerde wijnen, likeuren, bieren en limonades zal zij de meest verwende klant kunnen be vredigen. Had de oude zaak vroeger een oppervlakte van 12m2, de nieuwe heeft een oppervlakte van 17 m2, waar de dranken overzichtelijk zijn uitgestald. Voor het timmerwerk zorgde de firma Cor Aarts, die te vens de inrichting keurig verzorgde. Het metselwerk is van de firma H. Maas, het schilderwerk van de firma G. Hens, de verlichting etc. van de firma Klein, allen uit Waalwijk. Door voortreffelijke samenwerking is een zaak van allure tot stand ge komen, die een sierraad mag worden genoemd voor de Waalwijkse midden stand. Als openingsreclame ontvangt iedere koper tot en met 24 december bij besteed bedrag van f. 12,50 een fles Jus d'Oranje of een fles wijn voor f. 1, - terwijl bovendien iedere bezoeker nog een aardige verrassing krijgt. RWB JEUGDTOTO De inzet was deze week f 806,40. Voor de eerste prijs komen 4 per sonen in aanmerking, deze hebben alle vier de juiste inzet voorspeld, n.l. 806,40. J. v. Wilthuyzen, Baar- leseweg 25, Alphen; B. Henskens, Mr. Driessensraat 22, Vlijmen; L. v. d. Ven, Kraayenhoflaan 11, Waal wijk en A. Wagemakers, Dr. Rin- gerstraat 43, Waalwijk. Zij ontvan gen ieder f 30,24. Voor de tweede prijs komt in aanmerking C. d. Ronde, Mgr. Zwij- senstraat 14, Waalwijk. Hij heeft geraden f 806,35 en ontvangt f 80,64. Voor de derde prijs komt in aan merking H. Moonen, Badweg 12, Nieuwkuyk. Deze heeft geraden f 806,32 en ontvangt f 40,32. Raclames tot en met woensdag a.s. bij de heer J. Mayers, Grotetsraat 53, Waalwijk. De Jeugdcommissie dankt iedereen die deze week mee heeft gedaan voor hun medewerking en hoopt ook de volgende weken weer op hen te rekenen AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames- en heren der Liedertafel. Zondag: le Kerstdag: géén repetitie mannenkoor Maandag: 2e Kerstdag: 12 uur repe titie mannenkoor. van 24 dec. t/m 1 januari '67 TANDARTS Waalwijk Waarneming spoedgevallen: Tandarts A. v. d. Wiel Waalwijk van Hooren, hun dochter; Jan van Hooren hun zoon Riemer; Corry Ver- schure, verloofde van Riemer; Ria v. Hooren .huishoudster; Bert Lode- wijks, Ruud Romkes; Ad Kamp, stu dent; Piet Verschure, veekoopman en jood; Bernard Smits neef van Levi Velleman en Anton Kamp, Duitse Feldwebel. Burgemeester en wethouders van Drunen zullen donderdag a.s. tijdens de op die dag te houden raadsverga dering met een voorstel ter tafel ko men tot verhoging van de tarieven van het kampeercentrum „De Klin kaert" met een reeks voorzieningen en verbeteringen, die de gemeente wil treffenhoudt deze tarievenverhoging voor een verblijf in het centrum ten nauwste verband. Met deze voorzie ningen zullen ruim f. 60.000, - ge moeid zijn. Tevens zal de raad worden gevraagd een crediet te verlenen ter verbetering van de accomodatie van „De Klin kaert". Verder bevat de agenda voor stellen tot het verlenen van medewer king aan het bestuur van de R.K. Ulo-school voor de inrichting van een tiende leslokaal en het aanstellen van vakleerkrachten; verkoop van grond en opstallen, (Grotestraat 149 en be drijfsgebouwen en naastliggende bouwterrein) verband houdend met plannen van de boerenleenbank, die hier een nieuw bankgebouw wil bou wen; aan de doorverkoop van het pand Grotestraat 223; verhoging van de keurlonen; het verlenen van een bijdrage voor de verbouw van het Jeugdhuis in Elshout; het voteren van een crediet van een nieuwe straat verlichting in de verlengde Stations straat en tenslotte zal de begroting worden aangeboden. De afdeling Waalwijk en omstre ken van de Ned. Kath. Invalidenbond „St. Lidwina" hield zaterdag j.l. in de verzorgde en sfeervolle zaal van café Gez. Elshout te Drunen haar jaarlijkse „Grote avond". De cabaretier Harry Bos, leider van het gezelschap „Brabants Bont" uit Tilburg, bracht enkele vlotte, prettige sketches in onvervalst Brabants dia lect. Hiervan waren de creatie's „boer van tachtig" en „Kobus de Kustur" de hoogtepunten. Het band je „The Gibanna Hawaians" zorgde voor de muzikale omlijsting. Behalve met Hawaian liedjes, konden zij vlot overweg met cowboy-liedjes. De gui taar werd hierbij vervangen door de banjo. De accordeonist C. v. Halte ren speelde het programma met pit tige deutjes aan elkaar. In de pauze werd koffie met worstebrood geser veerd, dat zeer in de smaak viel. Al met al een geslaagde avond, die om 23.00 uur geëindigd was zodat de le den op tijd huiswaarts konden keren. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden hij het secretariaat Mr. van Cooth- straat 10 te Waalwijk, tel. 2978. Uitslagen van de in de afgelopen week gehouden competitiewedstrij den van het district Waalwijk van de K.N.B.B. Klasse C 1 't Vosje 1KNA 1 54 OOG 1—N. Volleerd 9—0 BSV 2Ons Genoegen 1 72 HBS 1—Keesje 1 6—3 Klasse C 2 OOG 2't Zwaantje 2 72 BVO 1Centraal 1 90 KOT 1 (E)—BSV 3 3—6 HMS 1—KOT 1 (W) 2—7 KNA 2—Ons Genoegen 2 45 Klasse C 3 HMS 2—BVO 2 4—5 't Vosje 2—KOT 2 (E) 2—7 KOT 2 (W)—KNA 3 2—7 Klasse C 4 OOG 3Keesje 2 54 HBS 2Ons Genoegen 2 27 BSV 4—KOT 3 (E) 9—0 KNA 4—HMS 3 7—2 Keesje 3—HNC 1 7—2 HBS 3—'t Vosje 3 5—4 Centraal 2OOG 4 72 KOT 3 (W)— BVO 4 2—7 Hoogste serie: G Roomer van OOG 1 met 293 car. Hoogste partijgemiddelde: G. Roomer van OOG 1 met gem. 100

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 3