wAAlwijkse en lAncsTRAAtse couRAnt Adjudant A. Hellings neemt 30 december afscheid van politie Jony as sal Democratische gouverneurs zien Johnson liever gaan b&b.b>bmb.b.b&b.bb.b.b&b& m b Uitgaan met de kerstdagen Musis Sacrum ^Pampo Noviteiten op wintervalcbeurs voor koffers en lederwaren Romantica Lido B B B B B B B m.BZÈ.BBBB.BBB.BBBB.BBM APOLLO VAN MIL BIJNA 40 JAAR IN WAALWIJK Opgegroeid in het politie-leven Adjudant Prinses Beatrix en Prins Claus schenken 1.774.850,- Irma la Douce Afscheid Sergeants 3 VAN 2 TOT EN MET 6 JANUARI 110 Fabrikanten exposeren Boemelstudenten Gemeenschapshuis BANKETBAKKERIJ wenst U cPrefti^e^ ^Cerótdagetx^ Tassen Klokje Dominique VRIJDAG 23 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 101 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. lnc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) f 1,20 p. kwrt. (3,2S -j- 10 ct. inc.k.) 3.35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertentiesspeciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Adjudant A. H. Hellings uit Waalwijk gaat het politiekorps in de schoenenstad verlaten. Per 1 januari wordt hem namelijk functioneel leeftijdsontslag verleend. Bijna 40 jaar heeft de sympathieke adjudant Waalwijk tot standplaats gehad. Een hele periode waarin hij de bevolking door en door leerde kennen en de bevolking hem. Voor het Waalwijkse politieapparaat betekent de naam Hellings heel wat. Vandaar dat men hem een waardig afscheid wil bereiden. Dat gaat volgende week vrijdag gebeuren. Om vier uur wordt de heer Hellings in de raadzaal door burgemeester Teijs- sen (hoofd van de politie) de korpschef, inspecteur Hoog Antink en zijn collega's in de bloemetjes gezet. De heer Hellings is opgegroeid in het politieleven. Als zoon van de dorpsveldwachter van St. Oeden- rode werd hij van jongsaf in politie zaken betrokken. De „jonge" Hel lings voelde zich dan ook aange trokken tot het politievak en met hem zijn drie broers. In de politie kringen heeft de naam Hellings 'n bekende klank gekregen. De heer Hellings, jn de jaren '26 tijdelijk werkzaam bij de N.V. Philips, wil de graag hef Eindhovense politie korps gaan versterken. De toenma lige korpschef van Waalwijk, in specteur Letchert had grote belang stelling voor hem. Hij was de man die Hellings naar Waalwijk haalde. Ook burgemeester Moonen wilde hem graag aan zijn korps toevoe gen. Adjudant Hellings meent dat de burgemeester bij zijn sollicitatie meer aandacht besteedde aan het feit dat hij onderofficier in militaire dienst is geweest dan dat hij in het bezit van het politie-diploma was. Het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan. Het politiekorps van Waalwijk telde in 1928 zeven man. De taak van de heer Hellings was alleen de straatdienst. Verkeer was er niet veel zodat toen o.m. tot de werk zaamheden behoorden, het toezicht houden op overtredingen van de plaatselij ke politieverordeningen o.a. trekhondenwet en de bouwver ordening. In de wintermaanden moesten de agenten vaak de straat ronde te voet doen. Het was toen heel gewoon als men in 2 uur van uit het centrum naar de Baard- wijksebrug moest en dan weer te rug naar het einde van Besoyen. Ook het alleen draaien van de nachtdienst hoorde er in die jaren bij. Burgemeester Moonen, aan wie de heer Hellings de prettigste herin neringen bewaart, benoemde hem in 1939 tot hoofdagent. De oorlogs jaren waren ook voor hoofdagent Hellings moeilijk. Een donkere dag in zijn leven is 6 september 1944 toen burgemeester Moonen samen met de gebroeders Hoffmans werd gefusilleerd. Vanaf zijn benoeming tot hoofdagent is de heer Hellings ook waarnemend korpschef geweest een positie die meer inhoud kreeg toen hij in 1950 door burgemeester Lambooy tot adjudant werd be noemd, na eerst in 1946 brigadier te zijn geworden. Ruim 16 jaar is de heer Hellings adjudant, waarne mend korpschef en hulpofficier van Justitie. In zijn loopbaan heeft hij steeds uitstekend samengewerkt met zijn superieuren. Hij heeft het korps van zeven man uit zien groei en tot 29 personeelsleden, waaron der een eigen recherche-afdeling, waar een broer van de scheidende adjudant werkzaam is. Tot de taken van de heer Hellings behoort o.m. de leiding van de algemene dienst. Hij is de man die het werksche ma opstelt, de overtredingsproces sen tekent en voor een nauw con tact tussen politie-bevolking zorgt. Een taak die hem zowel 's morgens, 's middags als 's avonds bezig houdt. Inspecteur Hoog Antink is vol lof over zijn assistent. Hij vindt de grootste verdiensten van de heer Hellings, de wijze waarop hij met het publiek omgaat. „Hij is altijd bijzonder vriendelijk en voorko mend en in dat opzicht beslist een voorbeeld voor veel van zijn col lega's", aldus de inspecteur, die evenals de heer Hellings van me ning is dat het Waalwijkse korps onderbezet is. Met het afscheid van de heer Hellings verliest het korps Jonge mensen hebben moderne wensen. Onze zaak telt zoveel jonge klanten; wel een bewijs, dat ons sortiment echt bij de tijd is. Opticiën - Horloger - Juwelier Stacionsstr 88, Waalwijk, tel. 3037 In het afgelopen weekeinde heeft President Johnson van de Verenigde Staten het zwaar te verduren gehad. Een aantal democratische gouver neurs n.l. heeft hem verantwoordelijk gesteld voor de verliezen die de de mocratische partij bij de verkiezingen voor het congres en voor een aantal gouverneursposten vorige maand heeft geleden. In een poging om de revolte tegen zijn persoon de kop in te drukken heeft de president alle de mocratische gouverneurs uitgenodigd voor een bezoek na kerstmis op zijn boerderij in Texas of op het Witte Huis in Washington. Op de jaarlijkse conferentie van de mocratische gouverneurs, die dit jaar in White-Gulphur-Springs (West-Vir ginia) gehouden werd, kwam de re volutie van de gouverneurs tegen Johnson aan het licht. Bij de verkie zingen op 8 november j.l. verloren de democraten de helft van hun aantal gouvemeursplaatsen. Gouverneur Warren E. Hearnes van Missouri verklaarde onomwonden, da^ de democratische partij beter af zou zijn, als zij bij de presidentsxerkie- zingen in 1968 iemand anders dan Johnson als kandidaat naar voren zou brengen. Volgens de meeste gouver neurs heeft het persoonlijk optreden van Johnson de kiezers van de demo cratische partij vervreemd, terwijl Gouverneur Otto Kerner van Illinois van mening was, dat de „image" van Johnson niet geschikt meer is om kie zers te trekken. Tal van gouverneurs klaagden erover, dat Johnson de laat ste maanden tal van stellige uitspra ken heeft gedaan, die later door de feiten volkomen werden weerlegt, zo dat vele kiezers Johnson eenvoudig als een leugenaar moeten. Ook bij de gewone Amerikaanse burger heeft Johnson veel van zijn populariteit verloren. Volgens de jongste opinie peilingen zou op dit moment „slechts 45 procent van de Amerikaanse kie zers op Johnson stemmen, waaruit blijkt dat de populariteit van de Ame rikaanse president diep is gezonken, dieper dan ooit tevoren. Prinses Beatrix en prins Claus hebben besloten het grootste ge deelte van de som, die zij als huwe lijksgeschenk hebben gekregen bij het nationaal comité is in totaal binnengekomen f 1.774.850,36 te bestemmen voor hulp aan gehandi capte kinderen in Suriname en de Nederlandse Antillen. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Shirley in de Adjudant A. H. Hellings een van zijn grote steunpilaren. Het zal voor zijn opvolger geen ge makkelijke taak zijn hem te ver vangen. Iedereen die afscheid wil nemen van de heer Hellings kan dat vrij dag 30 december tussen 6 en 7.30 u. doen in Hotel De Twee Kolommen. Het gemeentebestuur en het politie apparaat doet dat eveneens vrijdag 30 december 'smiddag om 4 uur in de raadszaal. Dat de heer Hellings het afscheid nemen op die dag zwaar zal vallen, is te begrijpen. Gedwongen door een door de mi nister vastgestelde leeftijdsgrens zet de adjudant dan een punt achter 'n loopbaan van bijna 40 jaar. J I^BII VERKOUDHEDEN HIERTOE GERECHTIGD g| VOOR VADER, MOEDER EN KIND Een luchtige film met MacLaine en Jack Lemmon hoofdrollen. Nestor (Lemmon) een nieuwbakken politieagent die op zijn eentje een „raid" organiseert waar bij hij niet alleen Irma ontmoet maar ook zijn verbolgen chef, zodat heel zijn politie-carrier e bij voorbaat naar de maan is. Maar Nestor is er de man niet naar lang te treuren en zoekt zijn geliefde Irma op die zoals hij spoedig ver neemt niet voor niets „la douce" achter haar naam heeft gekregen. Hun samengaan botst op de „be schermer" van Irma, Hippolyte en een gevecht zal moeten uitmaken wie in het vervolg achter Irma aan mag. Wonder boven wonder mag Nestor zich na een zotte knokpartij winnaar noemen. Als hij echter denkt klaar te zijn vergist hij zich. Jaloezie steekt de kop op en Nestor zal al het mo gelijke moeten doen om Irma voor zichzelf te houden. Met alle moge lijke fratsen die hij daarvoor uit haalt raakt hij toch nog even in moei lijkheden maar dan toont Irma haar bereidwilligheid en liefde voor Nes tor. Donderdag t.m. dinsdag. 18 jaar. Met Frank Sinatra, Dean Martin, Peter Lawfort als de drie sergeants en Sammy Davis jr. als een neger die zo graag een soldatenuniform wil dragen duiken de geïnteresseerden 'n western waarin alles met een snik en een lach genomen wordt. Onze drie sergeanten worden op onderzoek uitgestuurd wanneer van uit een klein stadje het bericht komt dat „vanmorgenvroeg indianen" in houdt. De verbinding werd plotseling verbroken zodat iedereen mag raden wat er aan de hand is. De drie komen na twee dagen reizen in het stadje aan om te ontdekken dat er geen le vend wezen meer te bekennen valt totdat poltseling blijkt dat zij in een hinderlaag zijn gereden en tegenover een tiental indianen staan. Na terug keer in het kamp willen zij toch wel weten wie hun overvallers zijn ge weest en gaan op onderzoek uit. Een maal in de bergen en bij de grotten aangekomen waar de indianen zouden verblijven menen zij geen kip te zien. Snuggere Dean Martin ziet zich geplaatst in een val en roept: „Uit naam van de president van de V.S. verklaar ik tot gevangen". De indianen trekken zich hier weinig van aan, en het komische avontuur van de vier vrienden gaat verder. Zondag en maandag 3 uur. 14 jaar. op de voet Op de aanstaande Wintervakbeurs voor Koffers en Lederwaren, welke van 2 tot en met 6 januari 1967 in het Jaarbeursgebouw aan het Vreden- burg te Utrecht wordt gehouden, zul len 110 fabrikanten en importeurs op ongeveer 2100 m2 netto expositie-op pervlakte hun nieuwste collecties to nen. Deze collecties zijn gericht op de voorjaars- en zomermode 1967. Het aanbod omvat vrijwel de gehele Ne derlandse produktie, aangevuld met inzendingen uit de voornaamste leder- verwerkende landen. In het assortiment voor dames zijn de voornaamste kleuren: zwart, mid delbruin, warm-beige en paloma (licht grijzen ondergrond) en voor de tieners o.m. oranje-rood, terwijl de koffers en accessoires voor heren voornamelijk in zwart, donker bruin, middelbruin en in roestkleur zijn uit gevoerd. Ook op deze beurs zijn weer een aantal noviteiten te zien; interes sant is een car-case, een koffertje, dat plaats biedt aan een gevarendri- hoek, pechlamp, sleepkabel, gereed schap, reisapotheek en diverse ande re accessoires. Nieuw is ook een kof fer, gespoten uit propathene (een kunststof van I.C.I.), waarvan het frame aan de binnenzijde met een rubberstrip is afgezet; deze koffer is gegarandeerd water- en stofdicht en munt uit door een moderne vormge ving. Dan zijn er diverse nieuwe collec ties luxe damestassen, vervaardigd uit rund- of schapennappa, cobra, var kensleder en skai. Voor de tieners zijn er o.a. avantgardistische lederen tas jes üit Italië. Ook nieuwe modellen paraplu's worden op deze vakbeurs getoond; daarnaast nieuwe jacht- en viskoffers alsmede een Engels rijza- del van zeer lichte kwaliteit. De Sou venirs beurs, die voor de 15e maal wordt gehouden, biedt aan detailhan delaren en inkopers van warenhuizen een volledig overzicht van de grote verscheidenheid aan souvenirs. Deze worden door 125 fabrikanten getoond op een netto expositie-oppervlakte van 1800 m2. Ook op deze souvenir- beurs is veel nieuws te zien. Zo brengt een Rotterdamse firma souve nir-luciferhouders en ansichtkaarten voor bedrijven in topglanskleuren. Verder vindt men er zeer attraktieve schrijfmappen, voorzien van 'n plaat selijk motief. Nieuw is een bewegend „Dolfijn klokje", alsmede een verlichte draai ende vuurtoren, die de melodie „Tul pen uit Amsterdam" produceert. Ten slotte zijn er een aantal nieuwe dia kijkers, één als miniatuur T.V.-toestel met 18 beeltjes, tevens te gebruiken als sleutelhanger, één in de vorm van een kompas met 18 kleuren-dia's en één als ballpoint met 8 kleuren-dia's. Verder nog nieuwe modellen lepel tjes, klederdrachtpoppen, standaard souvenirs, enz. De beurzen zijn dagelijks geopend voor vakgenoten van 09.30 - 18.00 uur (vrijdag 6 januari tot 16.00 uur) en woensdag 4 januari bovendien nog van 19.00 tot 22.00 uur. Stan Laurel en Oliver Hardy on dervinden ditmaal dat leven zonder geld onmogelijk gaat. Maar als de nood het hoogst is, is de redding na bij en Oliver komt op het lumineuse idee Stan als vrouw te verkleden en samen als dienstmaagd en butler te gaan werken. Dit duurt echter niet lang en zij besluiten het als straat vegers te proberen. Door een verge ten bananenschil wordt een bankro ver gegrepen en de overgelukkige bankdirecteur biedt de beide vrien den een studiebeurs aan. Zij maken dan kennis met de ontgroeningsme thoden en het is zeker dat dit avon tuur hiermee nog niet ten eind is. Zondag en maandag, 2 uur. Debby Reynolds in de rol van Zus ter Ann, een jong zustertje dat het dominicaner klooster verlaat om na 'n lange reis op haar scooter in Gent aan te komen en daar in een Samari taan klooster haar liefdewerk voort te zetten. Op zuster Cluny na ziet men haar graag komen. Zuster Cluny vindt haar te onervaren en met en heeft te veel nieuwe ideeën, en laat dit duidelijk blijken. Diezelfde avond ontdekt men haar zangtalent en de pater zoekt een weg naar de grammo foon platenmaatschappijen. Hét grote succes is het liedje „Do minique", dat zij maake voor een klein jongetje dat overdag in het Sa maritaanhuis verblijft en 's avonds weer door zijn zusje wordt opge haald. De vader werkt niet en Domi nique is bedroefd dat hij nog zo klein is. Maar het een dat zuster Ann zo lang met het andere heeft verenigd kan nu niet meer. Zij moet kiezen en dat valt haar moeilijk. Toch blijft zij non, ondanks de herhaaldelijke pogingen van een oude verliefde vriend haar zo ver te krijgen om uit de orde te stappen en uitsluitend een zangcarrière op te bouwen. Kontak ten zijn er al genoeg gelegd. Donderdag tot en met woensdag. Alle leeftijden. Tweede kerstdag treden de Tilburg- se Les Cruches op die onlangs met groot succes in het TV-programma „Wauw" optraden en daarvan nu profijt trekken. Het is wel gebleken dat ook ons Noorden grote belang stelling heeft voor deze jongens die wellicht bij dé beatgroepen van Ne derland gaan behoren. en The Rowdies komen tweede kerst dag 's middags op de planken 's avonds kunnen de liefhebbers ge nieten van de goede muziek van The Melody Stars waarvoor een steeds grotere belangstelling aan de dag wordt gelegd. Tweede kerstdag zal 's middags „Bloody Opus", alias Mr X and the Bats weer present zijn om de aanwe zigen te onthalen op al dan niet be kende liedjes waarbij vanzelfsprekend de beat niet vergeten wordt. Maan dagavond weer eens iets nieuws, The Caverns, een opkomende groep die zoals alle anderen zal moeten werken voor succes dat in Utrecht zelf al een feit is.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13