wAAlwijkse en lAnqstRAAtse couRAnt 2de KERSTDAG PREMIE SPAARPLAN Een eigen huis (met hypotheek) wordt goedkoper, want... elk jaar neemt het Rijk f 100,- van de aflossing voor zijn rekening. Waarschuwing voor de feestdagen Langspeelplaat van Ab Hofstee is uit Glaasje op? Laatje rijden! C.H.U. 4-000 m2 mBu bel expositie BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Kandidaten Abonnement p. week (0,26 -f- 2 ct. lnc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) f 1,20 p. kwrt. (3,25 -j- 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling Hoofdredacteur: JAN TIELEN W AAL W IJ IVOV^» V>l I lu' (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Gironummer 1069687 Losse nummer» 20 cent Advertentieprijs: 13 cent per ir na. Dit blad verschijnt 2x per wee* Ccntractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" Uitgever Waalwjjkse Stoomdrukkerij Antoon Tielei. geopend van 2-6 uur n.m Koestraat 144 TILBURG Telefoon 04250-22975 Hier is een groot nationaal plan.het Premie Spaarplan dat u en uw vrouw honderden guldens kan besparen. Elk jaar kunt u op uw hypotheek-aflossingen een premie van ten hoogste 100,krijgen. Dat is een daadwerkelijke steun om tot eigen bezit te komen. Het Rijk gaat het bezit van een eigen huis aantrekkelijker maken. Hoeveel? Over maximaal 500,jaarlijks aan aflos sing ontvangen u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal 100,2). Een voorbeeld Als u dit jaar 500,aflost krijgt u begin 1971 de spaarpremie van 100, U mag natuurlijk ook minder aflossen, de premie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaarpremie verdienen, zolang u blijft aflossen. Hoe? Bij uw aflossing laat u eenvoudig aantekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na vier jaar ontvangt u de spaarpremie. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste 15.000,was; 2. u tenminste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Le vensverzekeringmaatschappijen, Spaarbanken. Vraag de gratis brochure! Iedereen zal zich boer Voorthuizen herinneren. De dynamische figuur in de KRO-televisieserie Stadhuis op stelten', die het dikwijls met het dorpsbestuur aan de stok kreeg, maar door zijn slimme logica menige situa tie wist te redden. Achter boer Voort- huizen verbergt zich Ab Hofstee, een echte NederlanderJ een acteur en een zanger! Want er zijn niet zoveel fans van boer Voorthuizen, die in hem ook de welluidende bariton Ab Hofstee van de NCRV-t.v.-show „Ik hou van Hollands" hebben ontdekt. Toch is dat het geval. Ab Hofstee is de zoon van een ca fé-eigenaar in Kampen. Als kleine jongen al zong hij wel eens voor de klanten. Ouder wordend voelde hij er steeds minder voor zijn vader in het bedrijf op te volgen en Ab was 19 jaar, toen hij naar Amsterdam ging: met het vaste voornemen acteur en zanger te worden. Dat liep niet alle maal van een leien dakje. Hij ont moette Siny Mooten, die later zijn vrouw werd en zij vormden hetOpe ra- en operetteduo de Salberti's'. Toen kwam ook het succes. Zij zon gen twee seizoenen, tussen 1952 en 1954 bij de befaamde Holliday on Ice-shows. Traden op bij de shows van zowel vader André Carrell, als bij zoon Rudi. Ab Hofstee Bij de groep van Beppie „Rooie Sien" Nooy speelde hij de rol van een provinciaal in Hans Keuls' „Aan lager wal", terwijl deze schrijver be zig was met de t.v.-serie „Stadhuis op stelten". Ab Hofstee als provin ciaal was een verrassing, maar Hof stee als boer Voorthuizen, zoals de meesten hem goed hebben leren ken nen, een ontdekking! Maar misschien voelt Ab Hofstee zich in de eerste plaats zanger, want hij hleef overal optreden, met of zonder echtgenote Siny. En er kwam nu ook voor zan ger T.V.-werk in „Acht en in „Ik hou van Hollands" en in „Het blijft Hollands". Er was echter nog nooit een plaat van Ab Hofstee verschenen en daar is nu verandering in geko men. Op een elpee, die net zo is ge titeld als de t.v.-show, „Ik hou van Hollands" (Delta DL 510) zingt Ab Hofstee 12 Nederlandse liedjes in allerlei genres, zoals „Mens durf te leven" van Dirk Witte, „Vriendinne tje" van Max Tak en Alex de Haas, „De rode tango", van Joe Heyne en Johnny Hoes, „Zij die niet slapen" van Kees Pruis en Willem Ciere om er maar enkele te noemen, die vele lezers niet onbekend zullen voorko men. Ab Hofstee zal met deze elpee ongetwijfeld velen een plezier doen. Nieuws van soos St. Denis Disco-soos St. Denis doet weer het j nodige om de soosleden met de ko mende feestdagen te vermaken. Tweede Kerstdag is er een matinee van 3 tot 7 u., terwijl ook op Nieuw jaarsdag 's-middags wordt gedraaid. Om de feeststemming op deze dagen te stimuleren zorgt het soosbestuur voor de nodige lachertjes. Zo treedt er tijdens het kerst-matinee een bij zondere gast op. Dat de matinees van soos St. Denis goed in de smaak vallen bewijst wel het feit dat tot en met zondag 22 ja nuari afwisselend 's-middags en 's-avonds „wordt gedraaid". Men kan dus iedere zondag op het intieme pleintje van de soos terecht. Evenals de soos-avonden zijn ook de matinees alleen toegankelijk voor leden en in- troducees boven de 17 jaar. Het „week-end café" iedere vrijdagavond om half negen is ook in trek. Dat bleek afgelopen vrijdag wel, toen ook het Cabaret der Onbekenden" werd gehouden en ruim 150 jongens en meisjes de soos bevolkten. Dit tweede cabaret der Onbekenden was een groot succes. De volgende voorronde wordt in januari gehouden. Daarover het volgend jaar meer. Uit een onderzoek ,dat het NIPO naar aanleiding van de actie Glaas je op? Laat u rijden!" in opdracht voor het Verbond voor Veilig Ver keer begin januari van dit jaar heeft gehouden, bleek dat 80 pet. van de ondervraagden in de laatste twee we ken alcoholhoudende dranken had den gedronken. Ondervraagd werden 723 mannen in een goed gespreide steekproef. 50 pet. van alle mensen die alcohol hadden gedronken en die per auto uitgingen, namen zowel op de heen- als terugweg achter het stuur plaats. De belangrijkste motie ven van deze rijders waren: „Er zat voldoende tijd tussen" (45 procent), en „Ik voelde me nog best in staat te rijden" (43 procent). Een Amerikaans onderzoek heeft aangetoond, dat de kans op een ver keersongeval bij een bloed-alcoholge- halte van 1,5 promille, 25 maal zo groot is als bij een bloed-alcoholge- halte van 0 promille. Proefondervin delijk is vastgesteld dat bij een groot - aantal personen bij een bloed-alcohol- gehalte van 1 promille 1 gram alcohol op 1 liter bloed), de opmer kingsgave met 35 pet., de reactietijd met 17 pet., de vaardigheid tot juist handelen met 10 pet. verminderde. Het ligt voor de hand dat een be schonken automobilist met alle uiter lijke kenmerken van dien, veelal niet In de Kamerkring 's-Hertogen- bosch zal van de Christelijk Histori sche Unie een lijst worden ingediend, die de volgende namen bevat: 1. Mr. H. K. J. Beernink; 2. J. T. Mellema; 3. Drs. A. D. W. Tilanus; 4. H. Kikkert; 5. Drs. D. F. van der Mei; 6. Mr. W. Scholten; 7. Mr. C. A. Bos; 8. C. F. van der Peijl; 9. Dr. H. A. Schuring; 10. Jkvr. Mr. C. W. I. Wittewaal van Stoetwegen; 11. P. Bode; 12. T. Tolman; 13. Mej. Mr. E. A. Maars, Breukelen; 14. Drs. A. M. de Boo, Delft; 15. Dr. I. N. Th. Diepenhorst, Epe; 16. P. G. van der Weele, Gouda; 17. Jhr. drs. P. A. C. Beelaerts van Blokland, Wolphaarts- dijk; 18. Mr. N. Wijma, Almelo; 19. Mr. F. H. Piket, Den Haag; 20. A. B. Kramer, Breda; 21. L. E. 'H. Ree- ser, Alkmaar; 22. Drs. G. Gerritse, Soest; 23. Drs. D. Schouten, Waal wijk; 24. Mevr. A. M. Werther-van Suijlekom; 25. Mr. A. J. F. Finze, Eindhoven; 26. Dr. Ir. G. A. Klui- tenberg, Eindhoven; 27. Mr. drs. J. E. Ch. van der Laan, Uden; 28. D. J. Kaasjager, 's-Hertogenbosch; 29. C. P. van den Hoven, Waalwijk; 30. H. C. Kok, 's-Hertogenbosch. Ziekenhuiskosten 1 januari duurder Ziekenhuizen, ziekenfondsen en ziektekostenverzekeraars hebben in 't Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven overeenstemming bereikt over de ver hoging van de verpleegtarieven per 1 januari. De ziekenfondsraad en het minis terie van Sociale Zaken en Volks gezondheid hebben zich in beginsel akkoord verklaard met de te volgen j berekeningsmethode. Hoewel de ver hoging van ziekenhuis tot ziekenhuis zal verschillen, zal zij gemiddeld voor het tarief derde klasse ongeveer 5,25 gulden zijn, voor het tarief tweede klasse B 6,65 gulden en voor het ta rief tweede klasse A en eerste klasse 8 gulden. Ook enkele neventarieven gaan omhoog. Alle ziekenhuizen krijgen een cal culatieschema, aan de hand waarvan zij de nieuwe tarieven gaan bereke: nen. Het Centraal Orgaan stelt daar na de nieuwe tarieven definitief vast. De tariefwijziging is het gevolg van de salarisverhoging van het zieken huispersoneel per 1 januari en van enkele andere kostenverhogende fac toren. Drie Nederlanders in België met auto in water In het Maas-Scheldekanaal bij de Belgische grensplaats Lommei zijn maandag de stoffelijke overschotten van drie Nederlanders gevonden. Het zijn de 23-jarige A. van de Ven uit Zeelst, de 26-jarige C. Loyen uit Veldhoven en de 25-jarige M. van der Lindeneveneens uit Veldhoven. Een Belgische schipper zag maan dagmorgen een jas op het water drij ven. Enige seconden later liep zijn schip vast op het wrak van een auto. Vermoedelijk is de auto in de nacht van zondag op maandag omstreeks 1.55 uur in het water gereden. Het horloge van één der slechtsoffers was op dat moment blijven stilstaan. Om trent de oorzaak van het ongeval is niets bekend. De auto bleek in Veldhoven te zijn gehuurd eens in staat is achter het stuur te gaan „zitten". Een gevaar op de weg zijn die automobilisten die menen dat ze na één of twee glaasjes „geen last" hebben, „nog beter" kunnen rijden, of ervan overtuigd zijn dat een kop koffie de alcohol neutraliseert. Een goede rijder, die op bezoek gaat bij familie en goede vrienden, van gezel ligheid houdt en een glaasje niet ont beert, kent zijn verantwoordelijkheid, hij laat zich rijden VRIJDAG 23 DECEMBER 1966 87e JAARGANG No. 101 De Echo VAn het Zuióen A v» am r*n otrSVii Franken Per deelnemer maximaal f 250,—. 2) Per deelnemer spaarpremie maximaal f 50, v

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 9