<~Uióltekaartjeó Smidje Verholen en de veedieven van Texas WAALWIJK adverteer in uw eigen streekblad, de goedkoopste manier om uw reclameboodschap onder de gezinnen te brengen, die er belang in stellen adverteer in WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N TIELEN DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 2 JAN. 1967 Sprang-Capelle Loonsom steeg dit jaar 10,5% Huisartsen-kwestie die krant leest toch iedereen 3 agenda „MOEDERS VOOR MOEDERS" Dodelijk ongeval in Eishout Mijnheer Robert is teruggekomen FEEST IN SPRANG-CAPELLE De artsen zullen echter nog niet direkt op 1 januari overgaan op het systeem van betaling per visite of verrichting. Invoering hiervan zul len zij enige tijd (waarschijnlijk tot 9 januari) uitstellen; dan zullen de ziekenfondsleden waarschijnlijk f 4 a f 5 van het fonds terugkrijgen voor elk doktersconsult of visite aan huis. OP 10 JANUARI Ter gelegenheid van het huwelijk van Prinses Margriet en Mr. P. v. Vollenhoven pp dinsdag 10 januari a.s. zullen op die dag in het Cultu reel Centrum „Zidewinde" te Spr.- Capelle 's middags en 's avonds spe ciale voorstellingen worden gege ven door de drie Oranje-verenigin gen in Sprang-Capelle, die voor eeh aantrekkelijk programma hebben gezorgd. 's Middags krijgen de schoolkin deren een tractatie en wordt voor hen de komissche film „De dolle Verhuizers" vertoond. 's Avonds treedt het trio Kees de Nijs op met Annie de Reuver als soliste. Aan dit avondprogramma werken voorts mede: Betty Best (cabaretière), Albert Brosens (imi tator), André v. Duijn (parodist) en Tonny Leerink (conferencier). Het streek-nieuwsfolhd" finglert i als overkoepelend Srg&aA vfcor jj alle dagbladlezers, heeft0aantf|k. kelijke tarieven voor grqfce- Ven kleine zaken en kan voofS Vie winkelier een goedkope vertegen woordiger zijn. De verspreiding is dikwijls nagenoeg huis aan huis en de uitgever kan door zijn drukmethode de krant overzich telijker opmaken. De loonsom per werknemer is in 1966 evenals in de drie voorafgaan de jaren met meer dan 10 pet. ge stegen, zo deelt het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid in een jaaroverzicht mee. De stijging van de loonsom per werknemer, inclusief sociale lasten, bedroeg in 1966 ten opzichte van 1965 ongeveer 10,5 pet. Het aantal stakingen was in 1966 aanzienlijk minder dan in het voorafgaande jaar. Tot en met november bedroeg het aantal stakingen 20. Over de zelfde periode van 1965 deden zich 55 geschillen voor. Van de in 1966 opgetreden arbeidsconflicten ont stonden er 16 in het eerste halfjaar. In de periode januari-november 1966 gingen door stakingen 12.641 ar beidsdagen verloren. Blijft de winkelier in het nieuws met waarheidsgetrouwe aanbie dingen, dan zal hij meer klanten winnen. Stimuleer uw verkoop vooral eerst in eigen plaats en streek; laat uw klanten weten dat U vlak bij hen bent. De huisartsen hebben „nee" ge zegd tegen minister Veldkamps voorstellen voor verbetering van 't honorarium dat zij voor de 8,5 mil joen ziekenfondsleden ontvangen. Het streeknieuwsblad blijft nog dagen na verschijning binnen 't bereik van de lezers; het is voor hen gemakkelijk hun eigen krant bij de hand te. hebben om, indien nodig, deze nog eens na te slaan en. daarom werken de adver tenties ook veel langer na, en daarom is adverteren in een streekblad veel goedkoper. uw voorraad na, en bestelt ze spoedig; dan is U zeker ze op tijd in huis te hebben. Enorme keuze de nieuwste letter Grotestraat 205 - Tal. 2621 „Waar benne do sleutels van je hut en van je kissie?" „Die heb ik niet bij me", beet de dr. ir. van zich af. „En als ik die slimme dingetjes wèl bij me had, dan kreeg je ze nóg niet!" „Zo, zo, je hebt ze dus niet bij je", lachte Jantje. „Nou, idan zalle we maar anneme, dat je ze in je hut hebt. En als dat zo is, zalle we effe rustig gaan kij - ke. Da's gemakkelijk. Je wordt bedankt, meester". „Lelijke boef!" gilde de geleerde toen. „Pag op met'wat je doet, hè? Die kist krijg je nooit! Hij zit met een slim din getje aan de beddepoot vast en bovendien zit smidje Verholen ér bovenop!" „Smidje Verhole kenne we goed. Da's nog een ouwe mak ker van ons", grinnikte Jantje „Niet waar, Sjar?" „Koet zo, koet zo, c'est manjiefiek de montanje-ruuse- de-boelevaar-de-Parisl" bevestigde Sjarl in rad Frans. Eilaas, ons Frans is niet goed genoeg om te kunnen vertalen wat de schavuit zei. Maar we denken zo, dat het iets te ma ken heeft met de onverhoedse aan val, die de schurken toen op de kleine geleerde pleegden. Ze bon den hem met rappe hand en sme ten hem in een lege muurkast, van welke opruimingsarbeid Jantje zich naar behoren kweet. Natuurlijk liggen er niet vaak ge leerde heren onder reisdekens van vermomde boeven. Zo kwam het dan ook, dat de kleine kerel onge merkt in de hut van de baron en de verpleegster belandde. Daar werd hij eerst snel en kundig bij gebracht en vervolgens nam Plat vink-Jantje in hoogst eigen per soon de ondervraging ter hand'. „Zeg op, makker", gromde ;hij. NIEUWJAARS-RECEPTIE Ter gelegenheid van de jaarwis seling hield de burgemeester van Waalwijk en mevrouw Teijssen-v. d. Putten ten gemeentehuize een N ieuwj aarsreceptie. Uit al de geledingen van de be volking kwam men de heer en mevrouw Tëijssen nieuwjaarswen sen aanbieden. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM BIJ TIMTUR In verband met zijn 40-jarig dienst- jubileum--bij Timtur te Waalwijk, zal de heer J. van Riel woensdag 4 januari a.s. in de showroom van het bedrijf worden gehuldigd. RUSTIGE JAARWISSELING In tegenstelling tot andere jaren, is de jaarwisseling verlopen, zonder dat er melding is gemaakt van per soonlijke ongelukken. Wel waren er hier en daar in Waalwijk lichte aanrijdingen, maar hierbij bleef de schade tot zeer licht beperkt. Ook de jaarlijkse ontsteking van het vuurwerk, waarbij meestal wel brandwonden ontstonden, liep zon der ongelukken af. Wel willen wij U nog even wij zen op de nieuwe verkeersregels, die met ingang van 1 januari van kracht zijn geworden. U kent ze toch wel? JEUGD-TOTO R.W.B. 6e Week Inzet 870,20 le Prijs - precies geraden 130,53 Cees Didden, Gemma Frisialstr. 4, G. Brokken, Westeinde 73, M. G. Hoevenaars, v. Assendelftstraat 1, A. v. Beek, Besoijensestr. 44, H. L. M. Avontuur, Floris V-laan 7, M. Gouda, P. v. d. Elzenstr. IA, H. Ammersdörfer, Crispijnstr. 97, C. Hilgerdenadr, Dr. Ringersstr. 31, J. v. d. Houdt, Crispijnstr. 39, P. M. Rij eken, Aug. Sniedersstr., J. Har- teveld-v. Peer, Noordstraat 15, B. Theelen, Westeinde 39, allen uit Waalwijk, en A. Kleijssen, Jac. Van Ruysd.str. 7, Vlijmen. Ieder ontvangt f 10,04. 2e Prijs. Geraden 870,19 of 870,21 87,02 Mevr. Bruurmijn, Gen. Bothastr. 26, J. Passier, St. Antoniusstraat 5, C. Dekkers, Crispijnstr. 130 en Hans Bruurmijn, Besoijensestr. 125, allen uit Waalwijk. Ieder ontvangt 21,75 3e Prijs. Geraden 870,15 of 870,25 43,51 J. v. Wezel,v. Renesse v. Baarstr. 17, J. v. d. Pennen, 2e Zeine 46, G. Kivits, Laageinde 92, Verhoeven, St. Antoniusstr. 18, Mevr. v. Vugt, Grotestraat 56, allen uit Waalwijk. Ieder ontvangt f 8,70 NED BOND VAN OUD-STRIJDERS EN DRAGERS VAN HET MOB. KRUIS AFD. WAALWIJK Door de afdeling Waalwijk wor den in 1967 wederom een aantal contactavonden (schieten en kaar ten) gehouden en wel op de vol gende dnderaagen, 3 jan., 19 jan., 2 febr., 2 maart, en 16 maart. Op vrijdag 10 februari a.s. zullen de open Waalwijkse Kampioenschap pen (luchtbuksschieten) worden gehouden en op zaterdag 11 febru ari de Kringschietwedstrijden. Op donderdag 23 februari a.s. houdt de afdeling een algemene ledenvergadering en op donderdag 4 mei de Dodenherdenking. De avonden worden gehouden in „De Gecroonde Leersse", aanvang 8 uur. Van de 5 contactavonden zullen er 4 voor het competitiesysteem tel len. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Portemonnaie met inhoud, jonge hond, paar wanten, autosleutel, wandelwagentje, bos sleutels, brui ne handschoen, grijze handschoen, witte want, regenbroek en -cape, paar nappa dameshandschoenen. Verloren: 4-kleuren balpen, Pekineesje (teef), bruine portemonnaie met inhoud, bruine tekkel, draadaansluiting tv- antenne, zwarte portefeuille met inhoud, herenpolshorloge, glazen halssnoer, grijze herenhandschoe nen, bruine handschoen, rood kin derfietsje, sleutelring met 2 auto sleutels. Woensdag 8 uur: repetitie dames en herenkoor van „Oefening en Vermaak" voor opera „Naburco". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". STICHTING WAALWIJKSE MUZIEKSCHOOL Spreekuur directeur: 's woensdags van 2-3 en van 7-8 uur. Wilhelminastraat 4. Tel. 3890. van Organon Oss. Het contactadres voor Waalwijk: Mej. J. M. Wilmont Stationsstraat 112. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Jeugdbibliotheek: maandagmiddag van 16.00-17.30 u woensdagmiddag van 15.00-17.30 u vrijdaghnddag van 16.00-17.30 u Volwassenen. Groiesiraat 196a - Tel. 3787 maandag 14.00-16.00 - 19.00-20.30 u. woensdag 19.00-20.30 uur vrijdag 14.00-16.00 - 19.00-20 30 u. zaterdag 10.00-12.30 - 13.00-15.W u Iedere woensdag wordt er van 14.30-15.C0 uur voorgelezen. De leeszaal is alleen open tijdens de openinguren. BAARDWIJK SINT CLEMENS BIBLIOTHEEK Geopend: vrijdagavond van 7 - 8 uur Zondagmiddag van 12-1 uur CHR. LEESBIBLIOTHEEK Gevestigd in gebouw Chr. Belan gen, Besoyensestraat 3, geopend donderdagavond van 7.15-8 uur STEDELIJK SOCIAAL CARITATIEF CENTRUM Par. St. Jan en O. L. Vrouw. Maatsch. werkster M. A. M. Hoff- mans. Bureau, Grotestraat 238, tel. 2882. Par. St. Clemens en H. Bernadette: Maatsch. werkster A. C. M. Hoff- mans. Bureau Loeffstraat 54, telef. 3410. Par. St. Antonius: Maatsch. werker E. J. v. d. Stoop. Bureau Grotestraat 238, tel. 2882. Dinsdag 2-3 uur Muloschopl, .Hade- wychstraat, tel. 3412. Stichting Nazorg B.O. Oosterhout - Waalwijk. Sooeiaai Peadagogische dienst. Rayon: Drunen, Heusden, Kaatsheu vel, Loon op Zand, Sprang-Capelle, Waalwijk, Waspik. Soc. Pedagoog J. Leeuwenberg, Grotestraat 238, Waalwijk, tel. 04160-2283. (Spreek uren: maandag tot en met vrijdag 9-10 uur, maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Enkele uren nadat mej. H. M. Wolfs (22) uit Eishout zondagmor gen was aangereden door de 17-jari ge bromfietser M. M. is het meisje overleden. Mej. Wolfs was op weg naar de kerk en liep rechts van de weg, naast een andere dame. De bromfietser werd ernstig gewond en werd in een ziekenhuis opgenomen. FEUILLETON door: Joseph Hocking 51. „Ja, en zelfs meer dan eens. En herhaaldelijk heeft ze me gezegd, dat ze hem niet kon uitstaan", antwoord de Arthur. „Och, wat je aan vrouwen hebt, weet je toch nooit", merkte haar va der op. „Hoe dan ook, hij is nu weg", zei Arthur, „en is voor mij geloof niet, dat we ooit nog iets van hem zullen horen. We moeten dankbaar zijn, dat het zó is en niet erger. U weet ook wel, dat ik hem nooit heb mogen lij den en hem niet vertrouwde, al moet ik toegeven, dat hij een handige ke rel was. Hij beloog en bedroog ieder een, en, wonderlijk genoeg, hij was toch zó innemend, dat bijna iedereen van hem hield". „Ik kan niet geloven, dat hij een bedrieger en een zwendelaar was", zei Legner scherp. „Hij heeft nie mand benadeeld". „Maar hij heeft dan toch maar maandenlang in ons huis gewoond" zei Arthur, „heeft onze paarden be reden, onze auto gebruikt, onze be dienden bevelen gegeven, ont eten opgegeten en onze naam gevoerd. Als dat geen zwendel is, dan weet ik het niet meer! Kijk, daar komt Bertha aan. Wat zeg jij ervan Bertha? Je vader wil er niet van horen, dat die kerel, die ons er allemaal zo tussen heeft gehad, een zwendelaar ge noemd wordt. Hoe denkt jij daar over?" Het meisje keek hen beurtelings aan. Ze scheen moeite te hebben om zich goed te houden en klemde de handen in elkaar. „Ik denk, dat het geen nut heeft, de beweegredenen te beoordelen van mensen, die... zo ver van ons af staan..." antwoordde ze eindelijk. „Toch zou ik liever gezien hebben, dat die kerel... hebberiger was ge weest", zei de advocaat. „Dan zou hij zeker nooit durven terugkomen". „Ben je dan werkelijk nog bang, dat hij terugkomt?" vroeg Legner. „Ik weet zelf niet, waarvoor ik bang ben", antwoordde de ander. „Ik heb weliswaar bezit genomen van het goed, maar toch voel ik me nog niet helemaal veiilg in mijn bezit". „Je hebt Peters en juffrouw Diel zeker hun ontslag gegeven?" vroeg Legner. „Natuurlijk... en nu meent ieder- eene daarop kritiek te mogen uitoe fenen. Die hebben die kerel altijd als een engel van onschuld voorgesteld". „Heb je nog pogingen aangewend om hem op te sporen?" vroeg Leg ner. Bertha keek de advocaat gespan nen aan. „Och nee... nee, daar zag ik het nut niet van in", antwoordde hij wei felend. „Wat? Helemaal niet? En ik dacht nog al, dat Arthur zo vast van plan was geweest, hem op te sporen en aan de justitie over te leveren!" „Ik heb er van afgezien", zei Ar thur. „Ziet u... ik was er niet op ge steld, dat er meer dan hard nodig over ons gepraat werd... en dan, va der betwijfelde of we, al vonden we hem, ooit wel een strafvervolging te gen hem zouden kunnen instellen. Het was zo'n heel bijzonder geval. We konden niet veel meer van hem eisen... dan betaling voor het eten en andere huishoudelijke uitgaven." „En buitendien... wie weet, had hij zich nog kunnen verdedigen en was hij per slot van rekening Robert toch wél! Wie weet?" „En daareven hebt u gezegd, dat hij Robert niet was!" zei Arthur en zijn stem klonk ongerust en onzeker. „Ja, maar wie weet dat zeker? Iemand, die zoiets kon uithalen, is tot alles in staat te achten". „Ja, je moet nu geen slapende honden wakker maken, wil je zeggen, en toch, wat geeft het, of ik het ont ken, ik voel me niet op mijn geamk", zei de advocaat. Maar toen er weken en weken ver liepen, zonder dat er iets van de ver dwenen bewoner van het Huis ver nomen werd, begon hij zich geruster te gevoelen. Langzaamaan vestigde zich ook bij hem de overtuiging, dat Robert Reichmann voorgoed verdwe nen was. Ongeveer een jaar na de verdwij ning van Brichtauer herhaalde Arthur zijn aanzoek bij Bertha, maar ook dit maal zonder succes. „Maar zeg dan tenminste, waarom je niet wilt, Bertha", drong hij bij haar aan. „Omdat ik niet echt van je houd, Arthur", was haar enig antwoord. „Bertha", zei Arthur, „ik kan niet helpen, dat ik nog steeds geloof, dat je die zwendelaar liefhebt. Ik weet, dat jij de enige was, die hem door zien heeft en die hem wantrouwde, maar ik geloof, dat je hem liefhebt en dat dit de enige reden is, waarom je mij afwijst". Het meisje werd doodsbleek. „Hoe durf je zoiets te zeggen?" riep ze uit en ze liep van hem weg, voordat hij tijd had om van zijn ver bluftheid te bekomen. En toch wist ze, dat hij de waar heid gezegd had. Zij, die waarheid en oprechtheid boven alles stelde, had haar hart geschonken aan die misda dige leugenaar. Na zijn heengaan had ze onophopdelijk tegen haar liefde gestreden. Hij was de zoon van een zwendelaar en had zelf een groot be drog tegen haar gepleegd en toch kon ze hem niet uit haar gedachten ban nen. Buiten weten van haar vader had ze nasporingen laten doen, maar zon der gevolg. Ze had een der bekendste detectives aangezocht, hem te zoe ken, maar hij was onvindbaar geble ven. Of hij in het land of in het bui tenland was, of hij nog leefde of dood was, niets werd bekend. „Ja, ziet u, juffrouw Legner", had de detective tot haar gezegd, „u ver schaft me nu eenmaal geen voldoen de gegevens over hem. U weet meer van hem af dan ik en dat wilt u me niet vertellen". „U weet alles van hem, wat ieder een van hem weet", antwoordde Ber tha. „Ja, dat is wel zo, maar dat betekent niets, Sommigen immers beschouwen hem als de jonge landheer van Huize Reichmann en anderen als een zwen delaar. Ik weet niets méér van hem af, dan dat hij uit het buitenland ge komen is en bezit heeft genomen van het goed, dat hij doorging voor de zoon van de overleden landheer en dat hij spoorloos verdwenen is". „Maar in de gegeven omstandig heden een onmogelijkheid. Heus, ik heb alle mogelijke nasporingen ge daan, ik heb er maandenlang aan be steed en ik tast nog steeds in het duister. U moet rekenen, dat hij een voorsprong van een week op me heeft gehad en dat hij een geslepen iemand is. die het gemakkelijk onmogelijk kan maken zijn spoor te volgen". En zo kwam het, dat Bertha, twee jaar na het vertrek van Brichtauer, nog steeds niet te weten was geko men, waar hij zich ergens ophield. Dikwijls vreesde ze, dat hij dood was en toch kon ze dat ook weer niet ge loven. En ze was er van overtuigd, dat hij nog ergens te vinden moest zijn, al had ze alle hoop opgegeven, hem nog ooit weer te ontmoeten. „Het is alles bij elkaar genomen, toch een vreemd geval", zei haar va der op een avond, toen ze samen in de bibliotheek voor de haard zaten. „Wat is er vreemd?" vroeg Ber tha, die heel goed begreep, waar hij op doelde. „Het is nu bijna drie jaar geleden; dat hij weggegaan is", zei Legner, „en we hebben taal noch teken van hem vernomen. Als hij nog in leven was, zou dat toch allicht het geval zijn geweest". „Waarom denkt u dat?" „Och.. zie je... ik heb een onder zoek laten instellen". „Hoe meent u dat?" „Ik had het je eigenlijk niet wil len vertellen, kindje, maar... -kijk... ik ben naar de stad gegaan en heb een detectieve aan het werk gezet. Ik heb er voor gezorgd, dat hij niets té weten kwam... over jou... maar ver der heb ik hem alles verteld, wat ik hem durfde vertellen en... enfin... hij heeft niets kunnen ontdekken". „Waarom wilde u weten, waar hij was?" „Omdat ik meende, dat jij 't graag wilde weten en omdat ik dacht, dat hij misschien hulp nodig had". „En zou u hem dan geholpen heb ben?" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6