WAALwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt i Uitgaan in het weekend Technische Handelsonderneming Van Nijnalten in nieuwbouw pan Mnsis Sacrum HUUB SNIJDERS Apollo Lido Romantica Gemeenschapshuis DcnnP°breekt SfêWi If- OP INDUSTRIETERREIN „ZANDDONK' DE GROOT's Jan de Cock Zn. Zaterdag officiële opening Ook voor scholen Lpisi SH8IS saias -Qxcluóieve cï^erenkieclincf ;V:- W A A L W IJ K Vrouw geeft man en kinderen bij politie aan Handenen lippen ï^llPUROL Bijzondere redding boven Noordzee Daarom naar Vamor Rijschool Viva Maria De grote veldtocht der Sioux Le Bonheur 1001 vrouw Laatste duel Robin en de zeven Hoods Doorbraak NRU-voorzitter stelt verhoging luistergeld voor Zware luchtslag bij Hanoi Drs Pessers over de industrie de kracht van een verkoudheid mmm bij Vader, Moederen Kind. mm VRIJDAG 6 JANUARI 1967 88e JAARGANG No. 2 De ucho v^n het Zuióen Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Abonnement p. week (0,28+ 2ct.inc.k.) ƒ0,30 p.mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 P; P- Post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Wanneer van 9 tot en met 13 januari de machine show wordt gehouden met een de monstratie van alle, in het verkoop programma opgenomen metaalbewer kingsmachines, betekent dit de offi ciële start van een voor Waalwijk nieuwe handelsonderneming: TNW, gevestigd op het industrieterrein „Zanddonk"In enkele jaren is dit bedrijf opgekomen door het enthou siasme en de deskundigheid van de eigenaar, de heer J. van Nijnatten, die in 1964 was uitgetreden bij de N.V. Van Gent en Co., waarvan hij ruim 18 jaar technisch direkteur was. Nadien ging hij zich zelfstandig toeleggen op enige patentprodukten van eigen vinding en toen de heer v. Nijnatten daarin vaste grond onder de voeten ging krijgen had hij de no dige bedrijfsruimte gevonden in een opgeheven schoenfabriekdie spoe- die te klein was. Op het industrieterrein „Zand donk", waar reeds verschillende be drijven en ondernemingen een goed heenkomen, uit het stadscentrum, voor expansie en modernisering ge vonden hebben, is in de Tuinstraat ook TNW te vinden. Met grote let ters, met foodlight verlichting, staat op het fraaie bedrijfspand „TNW- Werktuigmachines". TNW is een ge diplomeerd handelsmerk en een af korting van „Technische Handelson derneming van Nijnatten Waalwijk. De heer Van Nijnatten vertelde ons, dat hij naast de reeds genoemde patentprodukten in de metaalindus trie welke in de sfeer lagen van zijn vroegere werkkring - zich ook meer en meer toelegde op de handel in werktuigmachines voor de metaal bewerking. Daarvoor verzekerde hij zich de medewerking van een zeer deskundig man, de heer J. Paret. De ze werd dan ook spoedig diens rech terhand, meer bijzonder als verkoop leider voor de in- en verkoop van speciaalmachines in het jonge be drijf. Om te kunnen voldoen aan de steeds stijgende vraag, bleek de oude fabriek, met de reeds gerealiseerde uitbreiding, weldra te klein. Vandaar dat naar een nieuwe vestiging op gro tere basis werd uitgekeken. „Een geschikte ruimte vond ik het industrieterrein Zanddonk, gelegen aan de provinciale weg Tilburg - Waalwijk. Deze weg geeft binnen en kele jaren aansluiting op de nieuwe geprojecteerde autosnelweg E - 62, naar Rotterdam en het Roergebied. Dan zullen zeker één miljoen auto's per jaar passeren. Deze overweging is voor mij een belangrijk punt, naast het feit van de nieuwe havencom plexen om in Midden-Brabant te blij ven als enige handelsonderneming in deze sector", aldus de heer Van Nij natten. TNW heeft een aantrekkelijk pro gramma dat deskundig en goed over wogen is samengesteld. Onder het gedeponeerde eigen merk kunnen nu geleverd worden: hydraulische beu gelzaagmachines in 4 typen, tafel- en v".V-C K v cv.; Hu-',/ Het nieuwe gebouw van T.N.W. kolomboormachines in 9 typen, bo rend van 8 tot 45 mm en verder de bekende Mavag en Kart draaibanken van Techniomplex, schaafbanken, fraisbanken, excenterpersen, radiaal- boormachines, slijpmachines, guillo- tinescharen, kantbanken, diverse spe ciaalmachines en alle gereedschappen voor de metaalnijverheid. Een afzon derlijk programma wordt gebracht voor de technische scholen in ons land, aangepast aan de voorgeschre ven normen. Dit is geen onbekend terrein van de heer Van Nijnatten, die reeds twintig jaar bestuurslid is van de LTS voor Waalwijk e.o. Voor de uitoefening van dit be drijf en de volledige service-verlening beschikt „TNW" naast een grote overzichtelijke demonstratiehal ook over 'n naar de eisen des tijds inge richte montageruimte en de nodige voorraadmagazijnen, die zich gemak kelijk voor eventuele verdere uitbrei ding lenen, terwijl 3 service monteurs voor de aflevering, in bedrijfsstelling en onderhoud aan de zaak verbonden zijn. In Binnen- en buitenland zijn verder reeds 70 wederverkopers werkzaam voor de afzet van TNW- machines. De verwezenlijking van de impo sante nieuwbouw voor de showroom, de werkplaatsen en de kantoren van deze zo snel gegroeide onderneming hebben de volgende aannemers in eendrachtige samenwerking uitge voerd volgens de plannen van het ar chitectenbureau Mekel; de fa. Wed. Van Heesch en de fa. Van Hilst, het loodgietersbedrijf van de fa. J. Zee- gers. De licht- en krachtinstallatie is verzorgd door de firma C. van Don gen, de complete centrale verwarming is van de fa. De Louw en voor het glas- en verfwerk droeg de fa. Van den Meijdenberg zorg. Al deze fir ma's zijn gevestigd in Waalwijk. Een kijkje in de nieuwe expositie ruimte op „Zanddonk" is de moeite waard. Wij twijfelen er dan ook niet aan dat vele belanghebbenden maar ook belangstellenden de gelegenheid daartoe zullen benutten bij de offici ële openstelling met receptie op za terdag 7 januari 1967. De handels onderneming betekent een aanwinst voor Waalwijk. De vrouw van een Duitse gangster zal waarschijnlijk een beloning van 100.000 gulden krijgen omdat zij haar man en zijn twee handlangers bij de politie heeft aangegeven. Het jeugdige drietal blijkt de roof op zijn geweten te hebben van één miljoen Mark aan bankbiljetten op 't vliegveld van Frankfurt in septem ber j.l. Het geld was per vliegtuig van Zuid-Slavië naar Duitsland ge stuurd. Afzender was de Zuid-Slavi sche Staatsbank, die de Marken ver zamelt, welke door Duitse toeristen in het land worden uitgegeven. De vijfkoppige bemanning van 'n Deense Sikorsky-s 61-helikopter heeft gisteren boven de Noordzee op 61 mijl ten noord-westen van Ter schelling op spectaculaire wijze 12 bemanningsleden gered van het 1477 bruto registerton metende Noorse vrachtschip „Raagan", dat uit Hau- gesund onderweg was naar Dor drecht. De helikopter heeft de be manningsleden naar de vliegbasis Leeuwarden gebracht. De overige 2 bemanningsleden van de „Raagan" werden met veel moeite aan boord gehesen van de Amerikaanse tanker „Mormacrigel". AUTOBEDRIJF Wijlcsestraat 25 H E U S D E N T.l. 04162 165/468 Wij wensen onze candidaten, vrienden en bekenden een voorspoedig 1967, en maken tevens van deze gele genheid gebruik U mede te delen dat in 1966 ruim 2/3 oftewel 70% van onze opgeleide candidaten de eerste maal geheel, of voor het praktisch gedeelte ge slaagd is. j j-j jj|| - j- De rijschool die uw vertrouwen waard is en opleiding geeft voor alle autorijbewijzen B. C. D. E. Laageinde 36, Waalwijk, Tel. 04160 - 2102 Brigitte Bardot en Jeanne Mor eau samen in Viva Maria. Deze twee ster ren, waarvan men dacht dat ze nooit samen in één film zouden kunnen spelen, hebben bewezen bijzonder goede vriendinnen te zijn tijdens de werkzaamheden. Hierdoor heeft re gisseur Louis Malle dan ook een film kunnen maken die bij het publiek in geslagen ist op een manier zoals nog geen enkele film met Bardot en Mo- reau er in, ooit in Nederland heeft gedaan. Het verhaal begint met Brigitte Bardot als een meisje dat door haar vader opgeleid wordt om te werken met explosieven. Zij moet deze ken nis benutten in San Miguel, een Mid den-Amerikaans staatje, waar men in opstand is gekomen. Zo gebeurt het dat Maria zoals B.B. in deze film heet, samen met een brug ook haar vader in de lucht Iaat vliegen. Zij komt nu bij een circus terecht, waar zij met een ander meisje dat ook Ma ria heet, een nummer gaat vormen. Door een toeval waarbij een van hen een kledingstuk verliest vinden de beide meisjes strip-tease uit. Later worden ze allebei verliefd op dezelf de legionair, die na enige tijd zijn laatste adem uitblaast. De beide Ma ria's moeten dan beloven de strijd voort te zetten. Met de explosieven- kennis van de ene Maria wordt de oorlog tot een goed einde gebracht. Donderdag tot en met zaterdag 8.30 uur. Zondag 6 en 8.30 uur. Maandag 8.30 uur. Toegang 14 jaar. Zondagmiddag tijdens het matinee 'n zeer spannende Indianenfilm. De Sioux die in opstand zijn gekomen, vormen de achtergrond voor de po litieke ambities van een harteloos man. De hoofdpersoon in deze film neemt het echter voor de Indianen op en het einde betekent dan ook één grote verbroedering van blanke en rode krijgers, ofschoon er dan in bloedige gevechten al vele doden zijn gevallen. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. De culturele film die dinsdagavond in Musis Sacrum draait, heeft als hoofdpersoon een eenvoudige tim merman. Deze is getrouwd en va der. Hij is gelukkig en wordt nog ge lukkiger als hij een ander meisje ont moet met wie hij een nieuwe roman ce'opbouwt, naast zijn huwelijk. Hoe 'hij een en ander op een naïve ma nier tegenover zijn echtgenote weet te rijmen, kunt U dinsdagavond om 8.30 uur zien. Toegang 18 jaar De nachtfilm van Musis Sacrum handelt over de vrouwen uit alle stre ken van de gehele wereld. De zeden en gebruiken geldende tegenover de vrouwen in nog onbeschaafde gebie den en deze in de nachtclubs in de grote wereldsteden. Vrijdag 11.00 uur. Toegang 18 jaar. De introductie van een nieuw ge weer, de beroemde Colt. 45, is de oorzaak van de vorming van 'n nieu we bende. Zij zijn hun eigenaar, een rechtvaardige jonge sherriff, ontsto len en pas wanneer deze zijn pistolen weer terug heeft, is de rust weerge keerd in de streek waar deze bende opereerde. Zondagmiddag 2 uur. 14 jaar. Robin en de zeven Hoods" is een filmsatire op het gangsterdom dat in de jaren '30 in Chicago zo welig tierde. Aan het hoofd van een van de vele bendes staat een zekere Rob- bo, die felle concurrentie ondervindt van andere groepenen die daarom besluit hun aantal wat in te krimpen. Als hij daarna weer wat werk heeft, krijgt hij van een aantrekkelijke jon gedame de opdracht om een of an dere moordenaar op te zoeken met als beloning 50.000 dollar. Robbo wijst dit aanbod af, maar toevalligerwijs vangt hij de moordenaar toch en hij krijgt ziin beloning. Omdat dit hem in zijn eer krenkt, schenkt hij het geld aan een weeshuis, hetgeen spoedig bekend wordt en in heel Chicago wordt hij als een moderne Robin Hood ge vierd. Dit brengt uiteraard een hele boel verwikkelingen met zich mee omdat hij op deze manier in zijn werk wordt belemmerd, vooral wanneer ook nog de eerder genoemde jonge dame zich met de onderwereld gaat bemoeien. Het einde is in ieder ge- Val zo dat heel de onderwereld zon der werk zit en aangezien het rond Kerstmis loopt en er toch wat ver dient moet worden, verhuren de gangsters zich als kerstmannetjes om de mensen prettig kerstfeest toe te zingen. In de hoofdrollen Frank Si natra, Dean Martin, Sammy Davis jr, Barbara Rush en Bing Crosby. Donderdag en vrijdag 8.15 uur. Zondag 4.30, 6.45 en 9 uur. Zaterdag om 6.45 en dinsdag en woensdag om 8.15 uur, een film over de grote invasie bij Normandië. Toegang 14 jaar. Zaterdag wordt de muziek ver zorgd door de bijzondere dixieland- band „Les Rats de St. Germain". Dit orkest is afkomstig uit West- Brabant en sinds kort weer in een geheel nieuwe bezetting op gaan tre den. Reeds hun eerste publieke op treden - te Roosendaal - trok zo'n 1200 belangstellenden, hetgeen de kwaliteit van de muziek, die door Les Rats wordt gemaaktwel duide lijk benadrukt. In dit tijdperk van beat en protest songs blijkt ook nog een levendige belangstelling te bestaan voor de ech te, oude dixieland. Dit is echt niet wonderlijk, omdat deze muziek bij zonder mooi is om naar te luisteren, terwijl zij zich daarnaast bij uitstek leent als dansmuziek. Onder de ou dere teenagers en vooral onder de twens zal zich een grote schare mu ziekliefhebbers bevinden die hun hart zaterdag bij Lido aan goede dixieland op kunnen halen. Zondagmiddag thé dansant met de bekende band The Sound Specials en zondagavond wordt het als vanouds een goede dansavond op muziek van The All Stars, die zanger Ton Kal berg weer zullen begeleiden. De voorzitter van de Nederlandse Radio Unie mr A. Roos jen, vindt verhoging van de luisterbijdrage noodzakelijk om de financiële moei lijkheden van de radio-omroep te ver lichten. Voor dit jaar heeft de NRU een begroting van 32,4 miljoen inge diend. De begrotingen van de andere zendgemachtigden en de wereldom roep bedragen 30,1 miljoen, waar mee de totale begroting op 61,5 mil joen wordt gebracht. De netto-op brengst van de luistergelden wordt voor 1967 op 53,4 miljoen geschat. Mr Roosjen sprak tijdens een nieuw jaarsreceptie van de NBU in Hilver sum. De invoering van reclame in de radio zal volgens mr Roosjen geen zoden aan de dijk zetten, „zolang 'n clandistine zender in de ether wordt getolereerd, waaraan adver teerders hun reclamegelden spende ren". Boven de delta van de Rode Rivier in Noord-Vietnam heeft zich maan dag het grootste luchtgevecht uit de Vietnamese oorlog afgespeeld. De luchtslag in de buurt van Hanoi brak uit kort na het beëindigen van het nieuwjaarsbestand. Volgens een Amerikaanse militaire woordvoerder in Saigon werden zeven Noordviet- namese Migs neergeschoten. De Amerikanen leden geen verliezen. (Avertentie) Aan onze cliëntèle, Gewoonlijk zenden wij u acht dagen voor de opruiming voorkeurskaarten, om u gelegenheid te geven als eerste uw keuze uit onze collectie te maken. Jammer genoeg hebben wij dit schrij ven niet aan al onze klanten kunnen sturen, vanwege de drukte met onze verbouwing, maar gaarne hopen wij u een dezer dagen in onze zaak te mogen begroeten. N.S.-plein 45, TILBURG Les Compains verzorgen zondag avond de dansmuziek bij dancing Romantica. John Desmares, zal zijn talenten als zanger weer ten toon spreiden en het zal voor de trouwe Romantica-bezoekers geen betoog hoeven hoe groot deze talenten wel zijn. Voor hen die John Desmares en Les Copains nog niet kennen is dit een reden te meer zondagavond eens te gaan luisteren en dansen. Zaterdagavond na de concert-wed strijd zal een boerenkapel optreden om ons alvast ed sfeer van het na derende carnaval te laten horen. Zondagavond The Flying Dutch men. K. v. K. TE TILBURG In Midden-Brabant komen vrijwel uitsluitend kleine en middelgrote on dernemingen voor; slechts één of 2 grootbedrijven. De spreiding van het industriepatroon is wel ruimer ge worden, zodat de traditionele indus trieën als textiel, schoenen en leder thans minder dan de helft van het aantal arbeidsplaatsen bieden, maar dit aantal is tussen 1950 en 1965 slechts met 24 toegenomen, tegen 31.000 voor geheel Brabant. Er is dringend behoefte aan twee stuwende grootbedrijven, waarvoor de hulp van de rijks- en provinciale overheden is ingeroepenzei drs. Pessers. Voorlopig, meende hij, zal de wel vaart in Midden-Brabant nog wel af hankelijk blijven van de gang van zaken in het klein- en middelgroot bedrijf, dat veelal wordt uitgeoefend als familiezaak zonder mogelijkheid van een beroep op de open kapitaal markt. De voorzitter vroeg zich af, hoelang deze bedrijven nog stand kunnen houden tegen de kostenstij gingen, belastingdruk en het alom merkbare streven naar vorming van grootbedrijven. Voor de schoenenindustrie was 1966 uitgesproken slecht en zijn de verwachtingen voor 1967 niet hoog gespannen. Een verdere achteruit gang van de binnenlandse afzet moet worden tegengegaan en de export dient te worden uitgebreid, zei drs. Pessers, voorzitter der Kamer.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5