Kath. Plattelandsjongeren vergaderden in Loon op Zand R.K. Boereninnenbond afdeling Waalwijk hield jaarvergadering Nieuwjaarsuitvoering van ONA in Drunen weer groot succes Volop spanning in competitie KNBB district Kaatsheuvel TONEELSPEL TROK VEEL JONGEREN 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 JAN. 1967 6 Philips sluit twee bedrijven Vlijmen Mededelingen Ook nu weer nieuwjaarswens De wensen Sprang-Capelle Sprang Capelle Waspik In zaal Vermeulen heeft woensdagavond de jaarvergadering van de plaatselijke af deling van de Kath. Plattelandsjongeren plaats gehad. Hierbij waren zoals gebruike lijk de bésturen van de Boerinnenbond en de NCB bij vertegenwoordigd. De Ass. Rijkslandbouwconsulent, de heer Wouters, was verhinderd. De vergadering werd ge opend door mej. Vermeulen die een over zicht over het afgelopen jaar schetste. Tij dens deze bijeenkomst werden de leden koffie met worstebrood aangeboden. Het verslag van de secretaris, de heer Ad Kuij- pers en dat van de penningmeester werden goedgekeurd. Tijdens deze bijeenkomst voerde de eerw. Pater, kapelaan Liberatus het woord over het Mens zijn, dat welbe wust een medewerken is aan de schepping van God. Hij stelde de schepping als mid delpunt met de kerk waaromheen de men sen nu nog medewerken aan de vervolma king en voltooiing. Verschillen, ja zelfs discriminatie aldus de pater zijn er, maar moeten weggeruimd worden. De houding van de jeugd van vroeger en nu is geheel anders en vraagt een aanpas sen aan het grote voltooiingswerk. Daarom is bidden de noodzaak van heden om hier door het doel te bereiken. Na de rede dankte de voorzitter de in leider hartelijk. Als bestuursleden werden herkozen de heer Ad. Kuijpers en mej. Nèllie van Dongen. De sportdiploma's wer den door pater Liberatus uitgedeeld aan J. Broeders, M. van Gorkum en A. Kuij pers, voor A: J. de Jong; A. Moonen; P. v. d. Made en A. Broeders. Voor B: aan H. Moonen, A. Broeders; C. van Laarho ven; J. v. Gorkum; M. van Loon en A. de Jong. Voor de C-prestaties geleverd op de atletendag te Oisterwijk op 28 augustus 196f Uit het jaaroverzicht van de secretaris j vernemen we dat dit afgelopen jaar een bijzonder nuttig jaar is geweest voor de K. P. J. afd. Loon op Zand. Hij vermeld de de suksessen van de le kringdag te Til burg in juni. De meisjes behaalden hier de 6e en de jongens de 3e plaats in de alg. klassementen resp. A. en B. De kringsportdag te Loon op Zand was een vierde plaats voor de meis jes in alg. klassement. In atletiek waren de jongens nr. 1. De selectie voor de interkring op 14 augustus voor Noord-Brabant was: Kogelstoten jun. 4de Ad Moo nen (beste worp 9.27 mtr.), M. van Gorkum was bij de sen. versprin gen 9de (met 5.49 mtr.). De vijf kamp in Oisterwijk: van de sen., atletiek was M. v. Gorkum de 3de en van de junioren was Ad Moonen de 3de. De kringcros van de gehele kring leverde een 4de plaats op voor Ad Moonen en voor de afdeling zelf een 2de plaats. In het zevenhandbal waren de jongens en meisjes in de poule B beiden le van de kring. De Boerenjeugddag van 3 septem ber was voor de afdeling de 2e plaats op cultureel gebied, ook voor de sportprestaties. Van de oriëntatierit van het KLM- gebied werd deze afdeling de beste Op 19 november bracht de KPJ afd. van Nibbixwoud een bezoek dat met een tegenbezoek van 7 januari j.l. werd beantwoord. In de vergadering richtte ook Frater Constantius zich even tot de boerenjeugd, die hij een hart onder de riem stak voor de toekomst die zij ingaan. En tot slot spraken nog mevr. Vermeulen-van Dongen na mens de Boerinnenbond en de heer A. v. d. Loo namens de Boeren bond, waarna de avond met leuke ontspanning werd gevuld. Kortom een zeer vruchtbare vergadering na een druk jaar 1966. De N.V. Philips gaat in de eer ste helft van dit jaar de personeels bezetting in Nederland met 2500 werknemers verminderen. Deze noodzakelijke inkrimping van personeel zal vooral bereikt moeten worden door het niet ge heel opvangen van het normale verloop van personeel, door een aantal ontslagen en werktijdver korting voor een klein deel van 't personeel in de bedrijven in Uden, Roermond en Helden-Panningen. De Philips-vestigingen in Sneek en Zaltbommel zullen in verband met verdere concentratie van de pro- duktie worden opgeheven. MAANDVERGADERING „DE ZWALUW" Zaterdag 14 januari hield de postduiven vereniging „De Zwaluw" haar maandverga dering in café Ant. Klerks. Wegens ver hindering van de voorzitter werd de verga dering geopend door de wrn. voorzitter, de heer J. v. d. Hout, door de beste wensen voor 1967 uit te spreken. Hierna volgde presentie, de notulen van de vorige verga dering die onveranderd werden goedge keurd. Hierna werd gestemd om een paar nieuwe leden, die met algemene stemmen werden aangenomen. De penningmeester gaf 'een overzicht van de gehouden tentoon stelling, wat met een batig saldo sloot. Het vliegprogramma, dat dit jaar vroeg zal be ginnen, begint op 2 april. Ook kwam de feestavond aan de orde. NIEUWE DUIVENVERENIGING Daar in Groot Vlijmen, in Nieuwkuijk, Haarsteeg en Vlijmen duivenverenigingen zijn is ook op de Vliedberg een duivenyer- eniging opgericht, die zich gevestigd heeft in café „De Vliedberg". KNOTWILGEND AM Zondagmiddag startte de Raad van Elf met gevolg om de loten aan de man te brengen voor de Jeugd-carnaval en dit ging weer met succes. Zondag 28 januari zal de trekking plaatsvinden in café H. Boom-v. d. Wiel. De hoofdprijs is een klein-beeld- camera. BILJARTEN In café Jo Gevers te Vlijmen werden de wedstrijden gehouden om het persoonlijk kampioenschap klasse C. De uitslag is als volgt: 1. H. v. Oijen; 2. H. v. d. Geld; 3. H. Berkelmans; 4. H. v. Weert; 5. H. v. Ra- vensteijn; 6. Sj. v. d. Wiel; 7. B. v. d. Heijden; 8. K. v. Beijnen. In café „De Witte" worden dit weekend Biljartwedstrijden gehouden om het per soonlijk kampioenschap klasse B. Zondag avond is de grote finale. De uitslag wordt in het volgende nummer meegedeeld. JEUGDTOTO VLIJM. BOYS De eerste trekking van de Jeugdfoto van de Vlijmense Boys. De inzet was f. 726.20. le prijs: R. v. d. Kundert, Tilburg, gera den f. 726,12. 2e prijs: C. de Gouw en G. v. d. Vaart, Vlijmen, geraden f. 726,10. 3e prijs: A. v. Vugt en J. Mommersteeg, Vlijmen, geraden f. 726.00. In café ,,'t Vosje" te Baardwijk hield de afdeling Waalwijk van de R.K. Boerinnenbond woensdag j.l. een goed bezochte algemene jaar vergadering. Ook de eerw. adviseur kapelaan Dekkers was hierbij aan wezig. Nadat de voorzitster, mevr. Van Loon-Pullens, de vergadering met gebed had geopend en allen harte lijk had welkom geheten, kon zij tevens nog enkele nieuwe leden be groeten. Het keurig verzorgde jaarverslag van de secretaresse, mevr. Pulles- Damen, werd onder dankzegging goedgekeurd en vastgesteld, even als het financieel verslag van de penningmeesteresse, mevr. Van Bla- del-Klijn. Met een batig saldo kon den de boeken dit jaar worden af gesloten. De periodiek aftredende bestuurs leden, mevr. Van Loon-Pullens en mevr. Van Bladel-Klijn werden met algemene stemmen herkozen. Eén stem werd uitgebracht op mevr. Verhoeven-Thijssen. Onder het genot van een kopje koffie werd in de pauze een verlo ting gehouden tot versterking van de kas. Na de pauze kwam het bestuur met enkele mededelingen: Er zullen beginnende dinsdag 17 januari en de daaropvolgende vijf dinsdagen door mevr. De Brock- Gosliga in de huishoudschool te Waalwijk zes kooklessen worden gegeven voor de leden van de af deling. Velen van hen hadden hier voor veel interesse, evenals voor de verdiepingsdagen voor echtparen, die in „De Guldenberg" te Helvoirt zullen worden gehouden en waar aan de afdeling besloot op donder dag 23 februari deel te nemen. Door de adviseur werden deze verdie pingsdagen warm aanbevolen. Verder zal op donderdag 26 jan. voor de leden in de zaal van dhr. Fr. v. Helvoirt aan de Putstraat door „Tornado" uit Dordrecht een demonstratie worden gegeven van diverse huishoudelijke artikelen. Twintig dames zullen in septem ber deelnemen aan de cursus „Be ter bewegen". Hierna volgde een bijzonder ge zellige quiz, waarbij aan tien dames vragen werden gesteld over aller lei onderwerpen. Deze vragen wa- ren lang niet gemakkelijk, doch er werd buitengewoon sportief gestre den, waardoor ook dit programma punt een succes werd. Onder dank zegging kon de voorzitster dan ook deze belangrijke jaarvergadering sluiten. De toneelvereniging voerde het stuk: „Blaffen tegen de Maan" van de jonge Nederlandse schrijver Dimitri Frenkel Frank op. In dit toneel spel „Blaffen tegen de Maan" worden de tegenstellingen en de botsin gen van twee generaties tot uitdrukking gebracht. Een spel van deze tijd met een zeer realistische en scherpe taal. Doordat in dit spel een zaak van deze tijd zo aan de orde wordt gesteld, is mogelijk mede de reden dat ONA deze avond zowel de jeugd als de ouderen wist te boeien. Dit was ook niet in het Ininst te danken aan ONA, die van dit spel een goede en gave vertolking gaf. De oude Alkazar (Toon Robben) speelde voortreffelijk. Wolf Alkazar (Nico Dekkers) gaf ook een bijzonder goede vertolking, al hadden wij hem gaarne feller en meer geladener gezien. Laura (Mevr. Noyons) gaf gevoelig spel te zien. Ook de bij-rollen werden door Ria Walravens, als Leda de Zwaan, Gerard Leijtens als Willy de worstelaar, Gerard v. d. Berg als Max met de sax en Theo Kouwenberg als de dirigent goed gebracht. De decors waren zeer goed verzorgd en het geheel werd een toneeluitvoering, zoals wij dit van ONA kunnen verwachten. Als dank ontvingen de spelers dan ook een hartelijk applaus. Zes jaar geleden begon ONA met ieder jaar rond de jaarwisseling „Thomasvaer en Pieternel op het toneel te brengen met een Drunense nieuwjaarswens. Ook deze zesde keer werd dit gebeuren er een, waar naar velen met belangstelling hebben uitgekeken. Thomasvaer (Ton Noyons) en Pieternel (Mevr. Wassing) kregen ook dit jaar in vele gevallen de lachers op hun hand door de vele leuke gebeurtenissen van 1966 op te halen en de verschillende originele wensen. Het eerst kreeg de aandacht RKDVC. DVC-ers brachten Pieternel op de schouders binnen, nu zij hun mascotte bleek te zijn. Piet. Ziezo, mijn jongens, dat was dat, die hebben wir nun zak gehad. Wa hebben we ze van katoen gegeven. Is van de tegenstander nog wat heel gebleven? Maar zonder gekheid RKDVC, wij leven allemaal met jullie mee. Wat jullie hier de laatste tijd presteren, kan Liverpool nog wat van leren. Jullie prestaties zijn gewoon uniek. Jij hebt mooi kletsen, maar waar blijft dan het publiek? Dat komt, dat zal niet lang meer duren. Of moeten we misschien weer briefjes sturen? De Carnaval. Ja, ja, dat bestaat in Drunen nu al tien jaren, maar met een prinselijke wethouder in B. en W. valt het met de financiën vast wel mee. En Marie, je weet wel, de Carnavals-moeder, weet altijd een weg waar en hoe d'r aan geld voor een daverend feest is te komen; haar leze is doén, en niet te lang bomen! Ook de semi-Happening kreeg de aandacht en direct daar ach teraan ook de ULO, al moeten wij daarbij aantekenen dat die natuurlijk niets met de happening te doen had. En happenen hebben ze hier ook al geleerd, dat werd op ons Lievertje gedemonstreerd: Eerst was ie wit, toen was zwart in de gratie. Da's geen happening, da's rassendiscreminatie. Maar nu zonder gekheid. Pieternel de Ulo die rooit het hier wonderwel. Daar rolt het, van die lui kun je op aan. Je hebt klassen, die zo aan de rol kunnen gaan. Maar ze gaan nu gauw bouwen. Als 't zover maar was; voorlopig loopt Barten met de plannen in z'n tas. Er wordt hard gewerkt, iedere dag, ieder uur, naast wetenschap ook aan kunst en cultuur. Plannen voor diverse cultuurevenementen, die liggen al klaar, maar 't probleem isde centen. Ook de diverse gebeurtenissen in de raad kregen de aandacht. De jeugd, die dreef politiek met de daad en vormde spontaan een jeugdgemeenteraad. Politiek enthousiasme, mevrouwmijne heren, kunt u van deze jongeren beslist nog wel leren. Een leermeester hebben ze in onze heer Nass. Die het met die stencilmachine niet eens was. Maar hij bleef een roepende in de woestijn. Zonder hoofd, zonder hand, zo eenzaam te zijn. Zijn betoog was eenvoudigweg meesterlijk. Toevallig had hij ook nog eens een keer gelijk. We zagen in de raad veel nieuwe gezichten, enthousiast en paraat om veel werk te verrichten. Thom. Piet. Thom. Thom. Piet. Thom Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. We zagen er ook voor de zoveelste keer. Ze zitter er goed, wat wjl je mijnheer. Er kwamen er en gingeh, maar één wil ik noemen die als wethouder ging, hem wil ik eerst roemen: Louis van Drunen, al vergingen de jaren, u kon steeds uw jong enthousiasme bewaren. U bent graag gezien bij jong en bij oud, uw belangstelling is ons allen vertrouwd. En nu nog een woord aan de komende man. Zo'n jonge wethouder, wat denk je er van? Als prins en als meester bevalt hij ons goed, 'k ben benieuwd hoe hij het als wethouder doet. De eerste indruk doet ons heel veel verwachten; waarachtig, ik meen hetof zijn er nog klachten? Nou, klachten, niet over de wethouder, maar over de raad, die de snipperverkaveling zo maar toelaat. Inplaats van zelf baas in de duinen te blijven, komen anderen ons strakjs hier de wtten voorschrijven. Niet alleen heeft men B. en W. een figuur laten slaan, maar ons vrije natuurgebied gaat hiermee naar de maan. Die zetels, die zitten wel lekker zacht, maar het gaat erom wat de kiezer verwacht. En de Langstraatweg. Daaraan wordt hard gewerkt, met grote ijver. Straks krijgen we daarginds een grote roei vijver. Een recreatieoord met alles erop en eraan. Maar waar is al dat zand nou weer heen gegaan? Nou zeg, had jij dat niet' in de gaten, dag in, dag uit die zandauto's door de straten? Voor de Langstraatweg? Nou, da's nogal komisch en bovendien vrij oneconomisch. Eerst brachten wij ons zand naar Den Bosch met het spoor. Nou, wat wil je? Daar hebben we nou die roeivijver voor. De Langstraatweg is al een stuk opgeschoten. Kees v. d. Hoven die ligt met z'n huis opgesloten tussen metershoge muren van zand. Jos de Wit, die vloog met z'n boeltje bijkant de lucht in toen 't heiblok ging slaan op de palen. En Keetels, die wou er boer Koekkoek bij halen. En de Wolfshoek, die ligt totaal geïsoleerd. Om er eenmaal te komen, rijd je drie keer verkeerd. Toch wordt die weg groots, 't is niet te geloven. Voor Elshout moeten we sraks naar boven. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Thom. Piet. Ook kregen nog de aandacht de diverse gebeurtenissen in Els- hout, de groei van de industrie, het 50-jarig bestaan van de Veiling, de culturele evenementen, de belevenissen van de brandweer, de sport en de gebeurtenissen in de kerk en daar na begonnen de wensen. Piet. Ik wens gelijke tred van de prijzen met het loon. Thom. En prinses Beatrix zo mogelijk een zoon. Piet. Een prinsje voor de wethouder. Thom. Die wens is al vervuld. Piet. De ooievaar had net iets! te veel geduld, op 1 januarihad dat niet wat eerder gekund? Piet. Meer wegwijzers naar ons postkantoor. Thom. Ik wou, dat het eindelijk eens vroor. Piet. Dat de B.B.A. hier ook een ommetje rijdt. Thom. In Waalwijk en Kaatsheuvel heeft men blijkbaar wel tijd om rondjes te maken voor het personenvervoer. Piet. In de Stationsstraat een iets latere melkboer. Thom. Midden in de nacht om kwart over zes. Piet. Als je niet opstaat, dan krijg je geen fles. Thom. Een speciale wens voor mijnheer Portier: een overdekt zwembad, doe hem dat plezier. Piet. Het hoeft niet meteen helemaal permanent. Thom. En een vrouwelijke politie-agent. Piet. Maar ook een Culturele Raad hier mettertijd. Thom. Dan worden de voorstellingen weer wat gespreid. Piet. Dat Drunens Contact nog lang zal bestaan. Thom. Dat draait wel, dat zal heus wel gaan. Piet. Dat het 10-jarige Drunens Carnaval, Een grandioos feest voor ons worden zal. Thom. Dat ONA 't in het Taxandria-tournooi goed zal doen. Piet. En RKDVC dit jaar kampioen. Het geheel werd omlijst door een fleurige dansgroep en mu ziek. Burgemeester Stieger, die de gehele avond had meege maakt, dankte ONA op zeer hartelijke wijze en had alle lof voor het gebodene. Hij bracht zijn dankwoord in stijl en daar om op rijm. Na deze nieuwjaarswens bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. PROPAGANDA-VERGADERING Vanwege de Christelijke Historische Kies vereniging te Sprang-Capelle zal a.s. woensdag 18 januari, 's-avonds om 8 uur, in het Cultureel centrum „Zidewinde" een propaganda-vergadering gehouden worden in verband met de komende verkiezingen voor leden van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal. Als spreker hoopt op te tre den de heer A. B. Kramer uit Breda, can- didaat voor de 2e Kamerverkiezingen, met het onderwerp: „Waarom faalden de grote mannen". Eenieder is hartelijk welkom op deze vergadering, ook de jonge kiezers. TONEELUITVOERING De vereniging van jonge land- en tuin bouwers „Vooruitgang zij ons doel" te Sprang-Capelle houdt op vrijdag 27 janu ari, 's-avonds om 8 uur in het Cultureel 'Centrum „Zidewinde" haar jaarlijkse uit voering voor leden, donateurs en genodig den. Tegen een kleine entree kunnen ook belangstellenden de avond meemaken. Op gevoerd zal worden het vrolijke blijspel, getiteld: „Gebroeders Kalkoen" van Ge rard Nielen. Het stuk wordt gespeeld door i de eigen toneelafdeling van de vereniging. De regie is in handen van de heer Sip Ramsteijn. NEO Vrijdagavond houdt de voetbalvereniging NEO een ledenvergadering in café Trom- pe, in verband met enkele belangrijke pun ten, o.a. verkiezing cantine-beheerder. De leden worden verzocht om 8 uur aanwezig te zijn. UITVOERING „GEZELLIGHEID" Voor een tamelijk bezette zaal van het gebouw Chr. Volksbond gaf de toneelver eniging „Gezelligheid" onder regie van de heer C. Dekkers, zaterdagavond de tweede opvoering van het blijspel: „Over twaalf dagen tegen middernacht" door Gerard Nielen. Wat de keuze van het stuk betreft, lijkt deze ons nu niet zo bijzonder ge slaagd, niet alleen om de inhoud, maar ook om het spel, al kunnen wij wat het laatste betreft voor het gebodene vooral van het eerste en laatste bedrijf, bewondering heb ben. De inhoud van het stuk geeft in het kort het leven weer van Floris Appelman (J. Haverhals), een rijke weduwnaar die er prat op gaat zijn rijkdom ten toon te sprei den voor zijn familie. Als de courant het nieuws brengt dat over twaalf dagen tegen middernacht een meteoor zal vallen die de wereld zal doen vergaan (een april-mop) zijn de reacties in het deftige huis zeer ver schillend en kan de heer Appelman de con- clusi trekken dat de aanhankelijkheid van zijn familie slechts schijn was. Voor de huisknecht, Bas, de heer N. de Cloe, is de reactie „dan zijn alle mensen gelijk en be staat er geen heer en knecht meer", waar mee de huishoudster Martha, mevr. Doo- men-van Zwietering en tante Knier, mevr. Versteeg-Herman en anderen volkomen in stemmen, maar voor de wijze waarop hun reacties zich uiten kunnen wij helaas niet veel bewondering hebben, maar het stuk is niet anders. De komst van de meteoor, die een april grap blijkt te moeten bedoelen, wordt door enige gasten van Appelman aangegrepen om hem milder te stemmen voor zijn zoon die voor een jaar de deur gewezen werd. De zaak is zeer ingewik keld en het is moeilijk alles uit elkaar te houden, maar tenslotte komt toch voor vele gasten nog het goede einde. De rollen zaten er over 'het algemeen wel goed in en het vertoonde spel mocht er zijn, maar toch me nen we dat Gezelligheid voorheen voor ons dorp veel betere stukken heeft opgevoerd. MUZIEKUITVOERING De muziekvereniging „Kunst na Arbeid" hoopt onder leiding van zijn directeur, de heer L. W. Beaart, op zaterdag 21 januari 1967 een uitvoering te geven in het cultu reel centrum „Zidewinde", waaraan tevens medewerking zal worden gegeven door het ,,'s-Gravenmoers toneel". Opgevoerd zal worden het blijspel in 3 bedrijven door Joop Smit „Rapalje over de vloer". Aan vang 7.30 uur Zaal open 7 uur. OPENBARE BIJEENKOMST Op vrijdagavond hoopt, voor de afdeling Waalwijk van de VVD en omstreken, de heer H. J. de Koster, candidaat 2e Kamer lid voor de VVD een lezing te houden over de huidige politieke situatie. De heer De Koster is o.m. voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers en heeft voorts zitting in de Sociaal Economische Raad. Na afloop van de rede van de heer De Koster zal volop gelegenheid bestaan tot het stellen van vragen. Alle inwoners van Waalwijk en omgeving worden opge wekt deze belangrijke vergadering te be zoeken. Aanvang 8 uur. VOLLEYBAL Het Waspikse Atak moest in de compe titiewedstrijd van de landelijke overgangs klasse ondervinden waarom de volleybal vereniging V.C.J. de standenlijst aanvoert. Kansloos ging Atak met 3-0 ten onder. De A-jeugd deed het in Tilburg weer best en won met 2 - 0 van Paulus-A. Met de zelfde cijfers verloor Atak-B van Paulus-B. HULP VOOR Zr. AUGUSTINA De Waspikse missiezuster Augustina van Iersel hield in de Bartholomeuskerk een collecte welke haar f. 1676,23 opbracht. Op 24 januari a.s. vertrekt zuster Augustina na een vakantie bij haar familie weer naar haar missiepost in Afrikaans Mwanza in Tanzania. CUNIBERTUS 50 JAAR PRIESTER In het klooster te Velp vierde de Capu- cijner pater Cunibsrtus Klazen uit Waspik zijn gouden priesterfeest. In oktober van dit jaar zal het 60 jaar geleden zijn dat de heer Jac. Klazen werd geprofest. ONDERWIJZER. BENOEMD Mevr. J. de Wit-Smits aanvaardde een benoeming als onderwijzeres aan de jon gensschool te Heusden. ADJUNCT-COMMIES De heer C. Lips uit Waspik werd door het gemeentebestuur van 's-Gravenmoér benoemd tot Adjunct Commies ter secre tarie aldaar. AUTO REED TEGEN LOCOMOTIEF Op de onbewaakte spoorwegovergang Schoolstraat - Spoorstraat reed een perso nenauto, bestuurd door mevr. v. d. Dussen uit 's-Gravenmoer. tegen de locomotief van een langzaam rijdens trein! De chauffeuse liep slechts onbetekenende verwondingen od maar haar aanstaande schoondochter, mej. van der Voort uit Lunteren. dia over en kele dagen in het huwelijk zou treden, moest met ernstige verwondingen aan het hoofd naar het ziekenhuis in Tilburg wor den overgebracht. De auto werd aan de voorkant zwaar beschadigd. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL Thoïense Boys zorgde in de le klas van de afdeling Brabant voor een verrassing door met 3-2 te win nen van BWR uit Roosendaal. BWR staat nu met VVN uit Klun- dert 6 punten achter op koploper Wit-Zwart. WHS raakte een kost baar puntje kwijt aan Sprang 2 (3-3). De groen witten hadden met de rust een 3-1 voorsprong, maar Sprang herstelde zich en werkte zich op verrassende wijze naast de Sint Annalanders. Zwaluwse Boys 2—The Gunners 3 was de enige ontmoeting in de 2e klas A. De Boys verloren met 4-0 en kwamen daardoor op de laatste plaats. WVO speelde gelijk (2-2), kranig werk van TSC. Een gelijkspel (0-0) was ook het resultaat van de ont moeting Rust-Roest 2SVV 2. Door een 7-2 overwinning op NAS 2 is KT O 3 weer iets dichter hij de koplopers gekomen. J. Pooters, nog \n vorm van de Gewestelijk kampi oenschappen, speelde 217. M. v. d. Linden 1.89 en A. Pooters 2.00. Th. Netten moest zijn meerdere erkennen in J. van Dongen, die een moyenne van 2.73 liet aantekenen. Na twee verloren partijen wist Euphonia zich nog goed te herstellen. P. van Laarhoven speelde niet min der dan 3.50 gem. H. v. d. Velden van HKS, zijn eerste nederlaag toe te brengen van dit seizoen toe te brengen. L. Snoeren die voor de eer ste keer uitkwam voor HKS wist met 1.35 tot winst te komen. H. Timmers speelde een goede 1.85. Nooit Vol leerd 1 heeft de tweede helft van de competitie met winst ingezet. P. v. d. Velden met niet minder dan 5.38 is ruimschoots de beste van deze week in de 3e klasse C. J. v. d. Velden speelde 2.25. Voor KOT waren het de heren G. Smits 2.05 en A. Bie- mans 2.33 voor de puntjes zorgden. De Efteling 2 was vrij. Finale pers. kampioenschap le j klas libre, gem. van 4:50 tot en met 7.00. Het komende weekeinde gaan 8 deelnemers elkaar bekampen om de titelstrijd pers. kamp. le klasse dis- trict Kaatsheuvel. De deelnemers zijn: H. Soeterboek, A. Voogd en J. Rem meren van Euphonia; J. van Berkel en M. Fijneman van NAS; G. Klaas- sen van De Efteling; M. Klijn van HGL en A. Snoeren van KTO. Reserve is de heer W. Mandema- kers van HKS. Wedstrijdleiders zijn: de heren P. v. d. Velden en M. de Kort. De speeldata's zijn zaterdag en zondag 14 en 15 januari en zullen worden voortgezet op vrijdag, zater dag en zondag 20, 21 en 22 januari. De organisatie is toevertrouwd aan de biljartvereniging KOT, gevestigd in café-rest. P. van Dun. Partijlengte is 200 carambols. Ongetwijfeld zullen de liefhebbers weer volop kunnen ge nieten van spanning en strijd. Uitslagen landscompetitie klasse C 3: NAS 2 - KTO 3 2-7 Nooit Voll. 1 - KOT 2 5-4 Euphonia 2 - HKS 2 4-5

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6