wAAlwijkse en LAnqstRAAtse couraiu Waalwijk krijgt veertig woningwetwoningen pipo BU as O LANCO Verenigingen van bedrljfshulp in Brabant gewenst ft ft ft ft ft bonbons ft ft ft ft.ftftftft.ftftftftftftftft.ft.ftftftft m. M Schietwedstrijden tussen Drunen Waalwijk en Raamsdonksveer VAN MIL J. Smits en A. Langermans kampioenen Quickly-Waspik lyuiSMFojHssiiiiiiiiiil G.S. VERDELEN J. 0VERSBERG NU OOK PROVINCIALE BOND KLUKKLUK BIJ dSCOl Juwelier J. Tausch MAGEN mm W» van Zundert 25 jaar filiaalchef „Velo" in Waalwijk Eerste deel van Drunen op aardgas aangesloten leer leerlingen aan Levensschool in Drunen Jeugdharmonie Drunen zondag op concours BANKETBAKKERIJ rechtsbijstand verzekering Sprang-Capelle Competitie wedstrijden KNBB district Waalwijk f?eeds opgericht VRIJDAG 20 JANUARI 1967 - iiwim» De tcho van het Zuióen 88e JAARGANG No. 6 Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Van de voor 1967 aan de provin cie Noord-Brabant toegewezen 5560 woningwetwoningen hebben Gede puteerde Staten er, volgens een in samenwerking met de hoofdingeni eur-directeur van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid samengesteld en door minister Witte van Volks huisvesting goedgekeurd plan 4485 toegewezen. Ook vorig jaar kon Noord-Bra bant beschikken over een contin gent van 5530 woningwetwoningen. Toen echter werden er direct 5089 aan de gemeenten toegewezen. G.S. houden er nu dus ruim 600 méér in reserve. In de sector „gesubsi dieerde particuliere huurwoningen en eigen woningen met bezitsvor mingsbij dragen" vroeger betiteld met de eenvoudiger benaming van premiewoningen heeft Noord- Brabant 3120 woningen te verdelen tegen vorig jaar 2960. Van het con tingent van vorig jaar verdeelden G. S. er direct 2542 onder de ge meenten, het kwantum in porte feuille. In de agglomeratie Eindhoven zijn ditmaal zowel aan de agglo meratie als aan de afzonderlijke gemeenten (Best, Eindhoven. Gel drop. Heeze, Nuenen, Oirschot, Son, Valkenswaard, Veldhoven en Waal- re) woningwetwoningen toegewe zen. Dit is vooral van betekenis voor Eindhoven, Geldrop, Veldho- Maandag 16 januari j.l. herdacht de heer W. J. van Zundert, filiaal houder van de ,,VELO" te Waalwijk, de dag, waarop hij voor 25 jaar hij genoemde Maatschappij in dienst trad en als chef vcm het filiaal Waalwijk werd benoemd. Dat de heer Van Zundert in Waal wijk voor de Maatschappij „VELO" goed werk heeft verricht, daarvan getuigden de waarderende woorden van de directie van „Velo" die naar Waalwijk was gekomen om hun fili aalchef te feliciteren met zijn zilveren jubileum. Naast gelukwensen bood de directie de heer Van Zundert een geschenk onder couvert aan en dank te hem voor zijn vele en grote ver diensten voor de „VELO". Verder mocht de heer Van Zundert nog vele blijken van belangstelling ontvangen in de vorm van bloemen en geschen ken, o.a. van collega's, zakenrelatie's, vrienden en kennissen, zodat deze dag voor hem onvergetelijk is geworden. ven en Waalre, welke gemeenten vorig jaar werden verwezen naar „de grote pot", terwijl ze nu kun nen beschikken over resp. 130, 26, 8 en 4 woningen. Onderstaand het overzicht van de verdeling van G. S.. Den Bosch 249 (300); Eindhoven 130 (0); agglomeratie Eindhoven 820 (950); Tilburg 593 (480); Bre da 150 (370);; Roosendaal 136 (134); Helmond 80 (125); Bergen op Zoom 100 (93); Oss 82 (80); Ooosterhout 100 (101); Waalwijk 40 (54); Box tel 50 (60); Almkerk 13 (16); An- dei 6 (0); Dongen 30 (36); Drunen 33 (20); Geertruidenberg 22 (20); Heusden 14 (10); Loon op Zand 20 (38); Raamsdonk 31 (28); Vlij men 40 (20); Sprang-Capelle 17 (28); Udenhout 12 (8); Veen 6 (0); Waspik 8 (15); Wijk c.a. 9 (10). Dinsdag j.l. werd in het westelijk deel van Drunen de kraan openge draaid van het aardgas en stroomde dit, in plaats van het mijngas, naar de verhruikstoestellen van éénderde deel van de inwoners van deze ge meente. Vorige week dinsdag gebeur de hetzelfde in Elshout. Op dit ogen blik is dan ook de helft van het aan tal verhruikstoestellen (in totaal zijn het er 1800) aangesloten. Op dinsdag 24 januari komt de Grotestraat met zijstraten in Drunen aan de beurt en op dinsdag 31 ja nuari de woningen in „Braken-Oost" en „Naulanden". Elke omschakeling bestrijkt ca. 450 toestellen. Sinds de cember 1966 heeft de N.V. Lips reeds de beschikking over aardgas. Voorheen betrok Drunen via Den Bosch mijngas, doch reeds enkele ja ren heeft deze stad de beschikking over aardgas. De laatste tijd kregen Vlijmen, Drunen en Heusden 't mijn gas via Waalwijk. In november 1966 viel Vlijmen hiervan af. In decem ber volgde Heusden en de N.V. Lips en eind januari is de zaak in Drunen rond. Er wordt verwacht dat in ok tober van dit jaar Waalwijk zal vol gen ,want in deze plaats is men reeds volop bezig met de nodige admini stratieve en technische voorbereiding voor de omschakeling. Zaterdag j.l. vonden in de boven zaal van hotel „De Witte Leeuw" te Raamsdonksveer de jaarlijkse schiet wedstrijden plaats tussen de organi serende vereniging 'Claus' uit Raams donksveer en de oud-wapenbroeders uit Waalwijk en Drunen. Een en an der was prima georganiseerd. Voor 't eerst werden ook nieuwe doelen in gebruik genomen. De wedstrijden verliepen in een prettige sfeer en werden vlot afgewerkt. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: A-klasse 1. Ketelaars, Waalwijk; 2. v. d. Ho ven, Waalwijk; 3. v. Balcom, Raams donksveer; 4. A. Rijken, Waalwijk; 5. Ophorst, Waalwijk; 6. C. v. d. Ven Waalwijk; 7. Verhagen, Waalwijk; 8. Zijlmans, Raamsdonksveer; 9. H. de Leeuw, Drunen. B-klasse 1. Brouwers, Waalwijk; 2. L. v. Hui ten, Waalwijk; 3. Soeters, Raams donksveer; 4. Mahieu, Waalwijk; 5. M. A. Oome, Raamsdonksveer; 6. Wijnands, Waalwijk; 7. Van Spijk, Drunen; 8, Olieslagers, Raamsdonks veer; 9. De Both, Raamsdonksveer; 10. H. Zijlmans, Raamsdonksveer. C-klasse 1. Van Meel, Raamsdonksveer; 2. B. van Loon, Waalwijk; 3. Rosenbrand, Waalwijk; 4. Van Helvoirt, Drunen; 5. H. v. Huiten, Waalwijk; 6. De Jongh, Waalwijk; 7. P. Oomen, Raamsdonksveer; 8. Olieslagers, Raamsdonksveer; 9. K. v. Loon, Waalwijk; 10. J .v. Loon, Waalwijk. Korpsprijzen A-klasse 1. Waalwijk met 106 punten; 2. Dru nen met 103 punten; 3. Raamsdonks veer met 101 punt. B-klasse 1. Waalwijk met 100 punten; 2. Raamsdonksveer met 91 punten; 3. Drunen met 87 punten. C-klasse Waalwijk met 74 punten. Dames: 1. Mevr. De Leeuw, Drunen; 2. mej. Brouwers, Waalwijk; 3. mej. v. Vu ren, Waalwijk; 4. mevr. van Meel, Raamsdonksveer. OF SWITZERLAND Larico is een fabrieksmerk. Wilt U weten wat het ver schil is tussen een fabrieks merk en een handelsmerk? Komt U dan eens praten met Uw HORLOGER-JU WEEIER Past. Kuijpersstraat 24 Waalwijk Tel. 2292 Wij geven ook zilverzegels. Uit het jaarverslag van de Kath. Levensschool voor Drunen en Om- j geving blijkt, dat het bestuur van De muzikanten van de jeugdhar monie uit Drunen zullen o.l.v. hun directeur, de heer Jac. Merkx zondag a.s. in Rosmalen trachten het kam pioenschap van de derde afdeling, waarin zij uitkomen, te veroveren. Dit is dan voor de derde achtereen volgende maal. De twee voorgaande keren, wees men na het behalen van het kampioenschap promotie naar de tweede afdeling steeds af. Dit vond zijn oorzaak in het feit, dat de be zetting van het korps, dat mede als doel heeft de senioren-harmonie re gelmatig van nieuwe muzikanten te voorziennogal eens wisselt. Ook nu weer heeft directeur Merkx zes nieuwelingen tussen de 26 leden, j waaruit het korps bestaat. Het deel- nemen aan een dergelijk groot con- cours is voor de jeugdharmonie steeds j weer een feest. Voor de generale re petitie die zaterdagavond om 18.30 uur in café Gez. Elshout wordt ge houden wordt een flink publiek ver wacht. Het gezelschap vertrekt zon dagmiddag om 12.30 uur. Voor even tuele deelname aan de trip kan men zich nog opgeven bij de heer L. Beaard, Jac. v. d. Meydenstraat 37 in Drunen. De reis gaat per bus naar Rosmalen. Om 11.20 uur treden in Rosmalen de deelnemers uit Drunen aan. Als repertoire koos Jac. Merkx de drie nummers „Arcosra", „Fabio- la" en „Little Sweet". Twee hiervan zullen ten gehore moeten worden ge bracht. Rond 16.00 uur worden de uitslagen van dit concours verwacht en tegen 18.00 uur hoopt men in Drunen terug te zijn. Wanneer de re sultaten dit wettigen, gaat de harmo nie 's avonds tussen 20.00 en 21.00 uur in café Gez. Elshout recipiëren, terwijl deze dag dan enigzins feeste lijk zal worden besloten. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk EIGEN FABRIKAAT met room verfijnde vullingen fantastisch om te geven, heerlijk om te ontvangen. Ter gelegenheid van de oprichting van de Provinciale Bond voor be drijf shulp had te Tilburg op het kan toor van deze standsorganisatie een speciale bijeenkomst plaats, die o.m. werd bijgewoond door ir. A. Crijns uit Tilburg, hoofdingenieur-directeur van de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst in Noord Brabant. De heer J. Selten, hoofd van de sociale dienst van de NCB betoogde op deze bijeen komst, dat over vijf jaar over het hele NCB gebied in Brabant een net werk van verenigingen voor bedrijfs- hulp gewenst is, met de provinciale bond als overkoepeling. Rekening wordt gehouden met de uitgroei tot ongeveer 35 verenigingen voor be- drijfshulp. Ongeveer 4 jaar geleden vonden in het Midden-Brabantse Oisterwijk de eerste besprekingen plaats; maar een vrij snelle groei is zich pas eind 1965 gaan voltrekken. Op het ogenblik zijn er 19 verenigingen bij de bond aan gesloten. Per lid wordt een zoge naamd startgeld van f. 25, ver strekt, dat zich met een afnemend deze school financiële zorgen heeft. Deze zorgen zijn het gevolg van i een stijging van de salarissen, een post die slechts voor 80 pet. ge subsidieerd wordt. Hoewel hier wel een verbetering van de subsidie tegenover staat, is deze toch niet voldoende. Er zal d'an ook weer een beroep op de bedrijven en de jeugd moe ten worden gedaan. Hoewel een derde leerjaar ontbreekt steeg het aantal leerlingen met tien. Deze stijging kan aan twee oorzaken worden toegeschreven n.l. aan de overgang van halve, naar heiedag school en aan de komst van een vrij grote groep 14-jarigen, ingevol ge het voorwaardelijke arbeid'sver- bod. Zoals uit de ervaringen is ge bleken heeft deze groep een heel eigen aanpak nodig. In november 1965 telde de Le vensschool 50 eerstejaars- en 45 tweedejaarsleerlingen. Door ver schillende oorzaken verdwenen vóór het einde van het schooljaar 6 jongens uit de leslokalen. Uit Vlijmen bezochten 38 jongens de school, uit Drunen 32, uit Heus den 5, uit Udenhout 4, uit Tilburg en Waalwijk 9, uit Den Bosch en Loon op Zand 2, uit Genderen, Hel voirt, Vught, Dussen, Raamsdonks veer en Sprang-Capelle 1 leerling. Wat de accomodatie betreft, de Levensschool in Drunen laat nog 'n flinke groei van het aantal leerlin gen toe. Er kunnen nog gemakkelijk zo'n 30 leerlingen extra worden on dergebracht. Door de schoolleiding wordt gewaakt voor het verstarren van het leerprogramma. Het be stuur is tevred'en over het afgelopen schooljaar, hoewel men de school nog graag wat zag groeien, waar door minder vaak een beroep op de bedrijven behoeft te worden ge daan. Als autobezitter bent ook U wellicht overtuigd van de onmisbaarheid van een Wanneer U deze zekerheid nog niet heeft of niet kent, bel gerust even. Wij zijn ervoor. Waalwijk Noordstraat 258 Telefoon 4203 Ongeveer 100 leden van de Was- pikse gymnastiekvereniging Quickly ijverden tijdens de onderlinge club kampioenschappen die in de gemeen telijke gymnastiekzaal werden gehou den, voor de felbegeerde bekers 'en medailles welke door het bestuur hiervoor beschikbaar werden gesteld. Jongensmeisjes en dames werden ingedeeld naar leeftijd in 5 verschil lende groepen. Onder streng-jurerende ogen werk ten de deelnemers aan ringen, brug gen en op balken, kasten en matten. Het hoogste aantal punten van het gehele kampioenschap behaalde mej. Jeanne Smits, waarvoor zij de fraaie wisselbeker in ontvangst mocht ne men. Uiteraard was ook de beker voor de beste prestatie van de dames voor haar en tevens ook de groeps- prijs in de vorm van een medaille Bij de jeugd leverde Ansje Langer mans de beste prestatie zodat ook zij met een beker en een groepsprijs werd beloond. Bij het uitreiken van de di verse prijzen door de voorzitter van Quickly, de beer W. Smits, was de spanning in de zaal voelbaar. De on derlinge verschillen waren dan ook miniem. Uitslagen: Jongens: 1. Jos Smits; 2. Bert Gommers; 3. Adje Konings. Meisjes A: 1. Ansje Langermans; 2. Joke Gommers; 3. Lia Valk. Meisjes B: 1. Irma v. d. Zwart; UITVOERING Zaterdag 21 januari a.s. geeft het fanfa rekorps „Kunst na Arbeid" de jaarlijkse muziekuitvoering in het cultureel centrum „Zidewinde". Medewerking wordt verleend door het ,,'s-Gravenmoers Toneel" met de opvoering van een blijspel in drie bedrij ven van Joop Smit met als titel „Rapalje over de vloer". Tijdens de pauze zal er een grote verloting worden gehouden met vele prachtige prijzen. Aanvang half acht pre cies. 2. Annemarie van Dongen; 3. Len- neke Smits; 4. Corry op de Weegb; 5. Joke van Diem. Dames A: 1. Marie Therèse van Dongen; 2. Ans v. d. Wassenberg; 3. Eüie Kuyten. Dames B: 1. Jeanne Smits; 2. Trees van Dijk-Smits; 3. Ine van Diem. Uitslagen van de in de afgelopen week gespeelde competitiewedstrijedn in het district Waalwijk van de KNBB. Kaderklasse B: Nooit Voll. 1 - 't Zwaantje 1,2-5 Klasse C 1: KNA 1 - Nooit Volleerd 2 4-5 't Vosje 1 - HBS 1 9-0 BSV 2 - OOG 1 6-3 Ons Genoegen 1 - Keesje 1 2-7 Klasse C 2: Ons Genoegen 2 - KOT 1 (W) 5-4 Centraal 1 - OOG 2 7-2 BVO 1 - HMS 1 6-3 KNA 2 - BSV 3 2-7 't Zwaantje 2 - KOT 1 (E) 4-5 Klasse C 3: 't Vosje 2 - BVO 2 4-5 KOT 2 (W) - KOT 2 (E) 4-5 HMS 2 -KNA 3 7-2 KOT 3 (E) - Keesje 2 2-7 Klasse C 4 BSV 4 - HBS 2 7-2 HMS 3 -BVO 3 0-9 Ons Genoegen 3 - KNA 4 9-0 BVO 4 - HBS 3 4-5 HNC 1 - Centraal 2 2-7 KOT 4 (E) -'t Vosje 3 7-2 OOG 4 - KOT 3 (W) 0-9 Hoogste serie: C. v. d. Loo van 't Zwaantje 1 met 198 carambols. Hoogste partijgem.: C. v. d. Loo met gem. 50. karakter over drie jaar uitstrekt. Dit heeft de boeren over de laatste aar zeling heen geholpen en van invloed is ook geweest, dat er uitstekend werk wordt verricht. Toekomstige bedrijfsverzorgers krij gen een speciale opleiding in een ei gen instituut te Schoondijke (Z.) ten einde volledig met hun werk ver trouwd te raken. Volgens de heer Selten functioneren de verenigingen voor bedrijfshulp naar wens en voor zien duidelijk in een behoefte. Wel is opvallend, dat in het oosten en in het westen van het werkgebied het aantal verenigingen het grootst is. Met uitzondering van St. Oeden- rode waar een vereniging al een jaar uitstekend draait wil het in Midden- Brabant nog niet erg vlotten. Oir schot is in oprichting en in de oos telijke Langstraat tekent zich één en ander ook gunstig af. Over het al gemeen is er een geleidelijke groei waar te nemen doch met een slechte belangstelling in de Meyerij en De Kempen. Reeds zijn verenigingen voor be drijfshulp opgericht te Gilze, Alphen, Rijen met Molenschot en Made. In de zuid-oosthoek Asten, Someren en er bestaan kansen voor oprichting te Gemert en Deurne. Belangstelling is er in het Land van Heusden en Al- tena. Fijnaart werkt op dit terrein sa men met de Noord-Brabantse Maat schappij voor Landbouw. Er zal o.m. worden gestreefd naar een bevorde ring van een goede administratie bij de verenigingen en een verdere uit bouw van het aantal bedrijfsverzor- gingsdiensten, waardoor de samen werking nog aan betekenis kan gaan winnen. Het is een gelukkige omstan digheid, dat de werkzaamheid van de bond van overheidswege sterk wordt gestimuleerd. Door een subsidie van 90 pCt. in de exploitatiekosten, die overigens zeer beperkt zijn, behoeft de toetreding van leden niet op fi nanciële bezwaren te stuiten. vv O DIAMANT, de koning der O edelstenen, kan op vele wijzen c worden verwerkt. $v Wij tonen U met veel genoe- Tv gen de edele werkstukken, k waarin de schittering van deze steen tot zijn volle recht komt v De prijs Voor 95.koopt U al een 14 karaats gouden ring met een echte loep-zuivere bril jant Grotestraat 231 a Tel. 2625 WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13