wAAlwijkse en lanqstRAAtse couRArrt Ook dit jaar weer een grote verscheidenheid in tassen IB RAIFFEISENBANK Les Cruches veroveren stormender hand de Nederlandse beat-wereld TILBURGSE BEAT-GROEP BRENGT EEN NIEUWE STIJL LEDERWARENMODE ZOMER 1967 Buideltjes Exotisch waar men véél meer doet dan sparen spaarbank en alle bankzaken „Soft-iïne" in tassen Shock-colours Lak en suède Autoverkoper licht Duitse militairen op De Raiffeisenbank doet alle bankzaken, ook reisdeviezen. Gemakkelijk voor u Geen lang haar en gebloemde broeken Veldloop van A.C. Waalwijk was groot succes Derde plaat Stijl VRIJDAG 20 JANUARI 1967 88e JAARGANG No. 6 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" svoet Onlangs werd de Wintervakbeurs voor Koffers en Lederwaren in de Jaarbeurs te Utrecht gehouden. Naar aanleiding hiervan werden ons van verscheidene kanten vragen gesteld over de komende leder- warenmode 'en de leersoorten, die hierbij een rol spelen. Het is nog wat vroeg in het seizoen, maar een aantal peilingen in vakkringen leverde het volgende voorlopige overzicht op, dat wij in overleg met de Stichting Lederwarenmode samenstelden. zien met goud en zelfs met kleu ren als dieprood en paars. Uit de grote verscheidenheid van tassen, die de Iederwarenindustrie de vrouw elk seizoen weer presen teert, zal de vrouw zich deze zomer ook een tas kunnen kiezen die zacht en vloeiend is van lijn. De „soft- line" heeft namelijk ook haar in trede in de tassenmode gedaan. Daarmee is dan meteen definitief een streep gezet onder de geome- tr'sche stijlen, die hun overigens zeer fraaie tijd hebben gehad. Na alle strakheid en strengheid van het geometrisch d'essin niet te verwarren met klassieke model len, die altijd wat strak van lijn zijn gaat het de wat vrolijker kant op. Daarbij zal uiteraard wel bepa lend zijn welk soort tas de vrouw kiest. Er is keus te over en de vrouw die een klassiek model wenst hoeft nooit bang te zijn dat ze haar kostbare tas na één zomer in de kast zal moeten leggen. De vrij strakke tas met eenvoudige ver siering zal in de gangbare kleuren altijd 'n gewild artikel blijven ook al is' het wellicht leuk er een echte modieuze tas naast te hebben. Wat die mode dan betreft noe men we de' modellen in de „soft line" voorop, de lijn die overal nu toch wat plaats begint op te eisen. Eigenlijk L „soft line" 'n wat eigen tijdser benaming voor Jugendstil, zoals d'eze nieuwe richting ook wordt genoemd. Een stijl, die ont stond in Duitsland omstreeks 1920. Jugendstil of Art Nouveau, zo als: de Fransen zeggen doet den ken aan de golvende lijnen van waterplanten. De modellen in de ..soft line" zullen zoals d'e naam dus al aanduidt, wat zachter, wat afgeronder en wat vloeiender zijn. Er is echter ook een nog andere richting. Vooral voor de kleine vrouw is het wellicht aardig te we ten dat de lage, zeer brede tas ook deze zomer gezien zal worden. De tas kreeg in Duitsland' de naam mini-bag. Niet zo zeer door de ge ringe afmetingen, de tas is n.l. vrij breed, maar doordat het zeer lage, zeer brede model goed past bij het silhouet zoals dat door de korte rok is ontstaan. De kleine vrouw zal dit mod'el wellicht graag kiezen omdat de tas er niet groot uitziet en toch behoorlijk wat bergruimte heeft. Liefhebbers van de élegante tas zullen zich erover verheugen dat ook de vleugeltassen ruim in de collecties vertegenwoordigd zullen zijn. Naast de beugeltas, die zijn plaats altijd wel zal behouden is d'e cverslagtas weer belangrijk in de opmars en nog een nieuwtje. Aan heel wat handtassen zullen „kof fergreepjes" de plaats van 't heng sel hebben ingenomen. Een beschei den nieuwtje dat het vooral in Skandinavië doet. Worden de tassen wat vriende lijker van lijn, ook de kleuren zul len vrolijk zijn en de zgn. „shock- colours" (schok-kleuren) zullen daarbij een rol op zich spelen. Knalrood, aggressief groen, oranje, hard geel, violet en dergelijke zijn kleuren die men voornamelijk wel voor jeugdige tassen uitge breid zal zien en zelfs in combina ties van twee of m®er kleuren. Voor wie dit echter bepaald te gor tig is, heeft de Iederwarenindustrie meer en ook rustiger pijlen op de boog. Beige en gebroken wit zijn daar van wel de voornaamste itiniten. Daarbij zijn er tinten gekozen die i op elkaar zijn afgestemd en die i toch ook zeer fraai kunnen worden gecombineerd. In deze groep zijn i deze zomer belangrijk: Paloma, een j Zilvergrijze beige tint, die veel van Carrara wegheeft; voorts estorii, 'n beige tint in de middenkleurwaar de en tenslotte dorado, een beige met een nootkleurig karakter, dus wat bruiner. Wat fellere tinten ont breken niet. Zo zal ook het rouge feu aandacht vragen. Beige tinten (noiset, bedouin) blijven eveneens populair en ook zwart zal een - wellicht v/el v/at kleinere rol rooien, evenals het cognac dat al tijd een gewilde kleur zal blijven voor de sportievere modellen en marineblauw, de kleur bij uitstek voor het voorjaar, die het altijd fraai doet bij witte kleding. Lak, d'at dit najaar naar voren kwam en dat daarom eigenlijk vooral in donkere tinten werd ge presenteerd zal nu wel op grote schaal in de vrolijke lichte en shockkleuren kans krijgen te glan zen en veel wordt ook verwacht van suède al dan niet met calfs- en. lakleer gecombineerd. Veel ma terialen zullen wat minder mat zijn en wat meer glanzend en voorts zijn er weer enige nieuwtjes. Gemetaliseerde ledersoorten bij voorbeeld, die een heel apart ef fect geven, ook als ze worden ge combineerd. Voorts soepel varkens leer en daarnaast zullen er uiter aard weer veel tassen zijn in het soepele nappa en als altijd calfs en rund. Veel combinaties °°k met exotisch materiaal al belanden we hier ui- j teraard in de wat hogere prijs klasse Tassen van materialen als krokod'il, slang hagedis en dergelij ke zijn uiteraard veelal nogal klas siek van lijn al zijn er veel heel modieuze combinaties. In deze wat duurdere hoek zullen ook de lichte re tinten graag gekozen worden, die tegenwoordig ook al te krijgen zijn. Er is in deze groep trouwens ook al goud' en zilver, dat toch een heel aparte plaats inneemt deze zo mer. N'iet alleen worden er veel zilveren tassen gebracht, maar zal men zilver ook wel gecombineerd De Eindhovense recherche heeft, de 37-jarige autoverkoper J. W. aangehouden die tenminste 30 of ficieren en onderofficieren van de Duitse legerplaats in Budel voor meer dan 100.000 gulden heeft op gelicht. De zaak kwam aan het rollen toen W. zaterdagmorgen bij dé po litie in Eindhoven aangifte kwam doen dat er in een café in de bin nenstad een envelop met 130.000 gulden uit zijn overjas was gesto len. De Eindhovense politie 'ge loofde de man niet. Na een ver hoor kreeg men er tenminste uit dat W. d'ie voor een Helmonds au tomobielbedrijf werkte, tientaillen Duitse stafleden van de legerplaats Budel had dpgelicht. W. heeft de laatste drie maanden enkele tientallen nieuwe Opel-per- sonenwagens. op de Duitse leger plaats verkocht. Hij deed bij zondter goede zaken, omdat hij vaak zeer hoge inruilwaarden voor de afge reden karretjes van de officieren gaf. De Duitse kopers kregen meestal geen geld in handen maar kwitanties ter grootte van de in- ruilwaarde. Ook bij de kleinlederwaren zul len de shockkleuren naar voren komen. Onder meer in kleine bui- S deltjes van het ook in deze artike- len populaire velours. Wat de tra- d'itionele modellen en kleuren be- 1 treft: Het accent zal nog liggen op de wat langere modellen van zo'n 14 tot 16 cm. Bij de reisartikelen zullen kleur en ook de frisse textielruit niet ontbreken. De schotse ruit, die wat gedekt is zal men deze zomer weer zien naast een aantal nieuwe des sins. Bij de effen tinten zal beige een rol spelen. Bij de koffers ten slotte zal de reizig(st)er zich het liefst bij niet te zware koffers hou den die weer in alle gangbare kleu ren te krijgen zullen zijn. IN HOllANO SIMT EN MUS (Van onze verslaggever) Wim Jaap van der Laan, producer van CBS Grammofoonplaten Haarlem en echtgenoot van eertijds platensukses Anneke Grönloh, verklaarde onlangs in een interview dat in een vijftiental gekombi- neerde Nederlandse dagbladen werd gepubliceerd: „Minstens 500 beat-groepen heb ik beluisterd, en wat is er uit de bus gekomen Alleen Les Cruches uit Tilburg en verder helemaal niets, niets!" Betekent bovenstaande, det Les Cruches in Nederland het enige or kest is, dat geschikt is voor een plaatopname? Helemaal niet, de kommerciële resultaten van andere orkesten leren trouwens het te gendeel! Het betekent echter wél, dat Les Cruches de enigen zijn, die de strenge maatstaven van Wim Jaap van der Laan halen. Want Wim Jaapzelf met het diploma conservatorium voor viool in de binnenzak, is enthousiast over Les Cruches. ,,Ze zijn niet alleen erg muzikaal, ze treden ook korrekt op en verzor gen een goedé show! Het zijn muzi kanten in hart en nieren en niet van die vieze jongens, die zich als het wa re door het publiek laten uitkleden en het daarop ook duidelijk aansturen. Daar walg ik van. Let op Les Cru ches, dat wordt het! Want muzikali teit duurt het langst! Ziedaar het idioom, waarmee het orkest de laatste maanden stormen derhand de Nederlandse heat-wereld verovert. Géén image-building dus met behulp van non-artiestieke zaken zoals lang haar en gebloemde broe ken, ongewassen en ongeschoren ge zichten en provocerende teksten. Het betreft hier - nog bescheiden - vakmensen, beschaafd gekleed, die hun repertoire hebben opgebouwd uit „stukken van het randgebied", melodisch, technisch vaak heel erg moeilijk, kortom fijne meerstemmige zang met een nog maar weiijig geac centueerde beat als basis. De uitge kiende arrangementen zijn vooral sukses-bepalend. Evenals zovele gro ten in het vak proberen ook Les Cru ches een repertoire te maken, dat niet door „Jan Rap en zijn maat" geïm- miteerd kan worden. Een interview met de jongens leert al gauw, dat zij én hun managers, het Orkestenbureau Tilburg, de zaken wel degelijk gepland en bekeken heb ben. Vele plannen liggen nog in de ijskast, te wachten op een gunstige ontdooiingstijd. Want niet alles is op het moment al even geschikt en kom- mercieel. Zo was de eerste plaat ronduit een mislukking. De tweede Nabij de „Galgenwiel" werd zon dag de eerste veldloop van de nieu we atletiekclub „A.C. Waalwijk" gehouden. Er namen 46 atleten aan deel. De uitslagen waren als volgt: Dames: (720 mtr.) 1 Mevr. Kete laar, Waalwijk 2.40.1; Meisjes B: (720 mtr.) 1 D. Verhoe ven, Waalwijk 2.30.-; 2 W. Pape, Kaatsheuvel; 3 N. Demmers, Waal wijk. Meisjes C: (720 mtr.) 1 M. Mahieu 2.55.6; 2 L Schagen, beiden uit Waalwijk, Jongens D: (950 mtr.) 1 J. Dem mers 3.25.1; 2 v. d. Oever; 3 v. d. Berg allen uit Waalwijk. Jongens C: (950 mtr.) 1 J. Bouman 3.-.-; 2 J. Schapendonk; 3 C. Hees akkers, allen uit Waalwijk. Jongens B: (1900 mtr.) 1 J. Mahieu 6.25.2; 2 J. Knuist; 3 J. Jongbloed; allen uit Waalwijk. Junioren A: (3800 mtr.) 1 P. v. d. Geldt 13.54.1; 2 A. van Assen, bei den uit Waalwijk. Heren: (3800 mtr.) 1 B. Ketelaar 12.56.8; 2 A. Verhoeven; 3 P. Ley- ten, allen uit Waalwijk; 4 J. Klerks, Drunen. Het meest opvallend waren de goede prestaties van D. Verhoeven, J. Bouman en J. Mahieu. Over 3 a 4 weken organiseert de A.C. Waal wijk de open Waalwijkse kampi oenschappen, waarbij individueel kan worden ingeschreven. JUWELIER „Keep off'7,,1 try to find", deed het al heel wat beter. De plaat werd „grijs" gedraaid op de zender Vero nica en de verkoopcijfers stegen ana loog daarmee. Er volgden enkele ra dio- en TV-uitzendingen, enkele pers-artikelen, waarin melding ge maakt werd van een nieuwe en „co- ming-groupe", en de bijzonder eer volle afvaardiging naar het Grand Gala du Teenager '66 te Schevenin- gen, waar het orkest samen met de populairste orkesten mocht optreden. En nu is dan deze week de derde plaat uitgebracht, nog steeds volko men volgens plan. De ene kant, een kompositie van organist John van de Ven, „It's always me", wordt bege leid door de blazers van The South Jazzband, trompettist Henk van Bel kom, sopraan-saxofonist Gerard de Flaes en trombonist Theo van Loon. De andere kant is een typische „gim mick-case" voor de violist Frans Pop- tie, die tijdens de opname in de Bo- vema-studio te Heemstede heel laco niek het arrangement van organist John van de Ven van het nummer „Nose for trouble" juist dat sfeertje gaf, dat de plaat tot iets volkomen nieuws en exclusief maakt. Want dat is het, wat Les Cruches willen, een nieuwe stijl brengen, een nieu we platenmarkt, die op het moment juist naarstig zoekt naar iets nieuws! Wat denken jullie van je nieuwe plaat? Zal die goed verkocht wor den? Jeff: Dat is natuurlijk altijd heel erg moeilijk. Als je tevoren al kon zeggen of een plaat goed loopt, dan zouden we nu al lang miljonair zijn, en we kunnen U verzekeren, dat dat niet het geval is! Overigens moeten we het nog maar afwachten, want de sound van onze plaat is helemaal nieuw en dus nog niet op zijn kom- mersialiteit beproefd. Op het moment viert de Rhythme Blues hoogtij. Waarom spelen jul lie die stijl niet. John: Ten eerste geloven we niet, dat die Rhythme Blues nog zo lang aan zal blijven. We denken dat het maar van betrekkelijk korte duur zal zijn. Eén of twee nummers R B is wel aardig, maar een hele avond is wel erg eentonig! De belangrijkste oorzaak is echter, dat R B ons he lemaal niet ligt! We Jiebben er geen stemmen-materiaal voor en bovendien vinden wij meer genoegen in een an dere stijl! Welke stijl is dat dan? John: Onze eigen stijl. Veel samen zang, belangrijke rol voor het orgel en de elektrische piano en arrangemen ten, die niet door ieder orkest te im- miteren zijn. Jullie hebben het druk, spelen niet zoveel meer in Tilburg I zelf en krijgen uiteraard ook fanmail. Bevalt dat wel? Evert: Af en toe is het een hele sensatie om ver weg te zijn. Dan van die fanmail (meestal vrouwelijke!) bevalt ons ook wél: En veel te wer ken is al helemaal niet uitden boze. Maar toch vinden we het af en toe geweldig om ook weer eens in Til burg zelf te zitten, of bijvoorbeeld in Waalwijk, Kaatsheuvel of Loon op Zand Hoe liggen jullie toekomstplannen? Over anderhalve maand brengen we een L.P. uit, zegt Jeff. Van de zo mer een tourneetje naar Italië, zegt Adje. We gaan al onze fans met een persoonlijk bezoek vereren, zegt Frans. Meer muziek studeren en naar fijne platen luisteren om veel van te leren, zegt Evert. Als het goed blijft gaan worden we in het najaar beroeps, zegt John. Wie zijn jullie lievelings-artiesten? Frans: The Kinks; John: The Moo- dey Blues; Evert: Allan Price; Adje: Boudewijn de Groot; Jeff: Horace Silver (jazz-pianist).

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5