Minister bezocht mr. B. Biesheuvel vrijdag Waalwijk MOBIELE SH I^TOEGANG GRATIS!! Oefening en Vermaak oogstte succes met opera Nabucco Jamp^ in WAALWIJK t. RING VER WARMING de gezellige centrale verwarming Ook uw huis geheel verwarmd met Ri^gGVERWAftMING Txfingverwarming nederland n.v. Geslaagde muziekuitvoering Kunst na Arbeid in Capelle Propaganda vergadering CHU in Sprang-Capelle Ogen vragen brillen van STASSAR PROBLEMEN VAN STREEK UITVOERIG BESPROKEN J. OVERSBERG UITVOERING IN MUSIS SACRUM DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 23 JAN. 1967 Ruilverkavelingen goed werk Midden-Brabant komt met de Tuinbouw Cadeau Duitse regering gaat bezuinigen Les geven in Fries ook toegestaan Zonder enige verplichting geven deskundigen voorlichting over dit unieke verwarmings systeem. Alle leverbare haardmodellen worden getoond. Openingstijden: op 27 januari van 16.00 21.00 uur en op Damesmode Tilburg j Twee broers be kennen roofoverval in Maastricht Van der Molen gaat opnieuw in beroep WAALWIJK Hockey O tJ (van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagmiddag heeft de Minister van Landbouw en Vis serij, mr B. W. Biesheuvel, een be zoek gebracht aan Waalwijk en aan het Land van Heusden en Altena. Tijdens een lunch, die hem door 't bestuur van de Kamer van Koop handel en Fabrieken in het gebouw van de Kamer in Waalwijk werd aangeboden, besprak mr Biesheuvel de problemen van het noordelijk deel van Noord-Brabant. Na afloop hiervan gaf de minister, tijdens een korte bijeenkomst met de pers, na dere uitleg van de reden van zijn bezoek. De bewindsman zei gedeel ten van Noord-Brabant en Limburg tijdens zijn ambtsperiode bezocht te hebben, doch nimmer in Waalwijk en het Land van Heusden en Altena waar zijn voorgeslacht vandaan komt te zijn geweest. „Wat ik van de ruilverkaveling heb gezien, is bijzonder goed werk. Het is goed besteed geld geweest", aldus minis ter Biesheuvel. In tegenwoordigheid van de heer J. Timmermans, voorzitter van de K.v.K., drs W. Smits, secretaris, en mr L. A. van Splunder, voorzitter van het streekgewest Land van Heusden en Altena, zei de minister de industriële problemen van dit gebied uitvoerig te hebben bespro ken. Hij wees er op dat het minis terie van Landbouw niet alleen ver antwoordelijk is voor de landbouw, maar ook voor de voedselvoorzie ningsindustrie. Hij zei met belang stelling de industriële ontwikkelin gen in de zuivel- en conserven- industrie gevolgd te hebben. Ook de afvloeiing van de agrarische naar de industriële sector dient men on der ogen te zien, aldus minister Biesheuvel. „De problemen beneden Waalwijk hebben wij eveneens uitvoerig be sproken. Ik wil echter geen beleids uitspraken doen. De ontwikkeling van de werkgelegenheid is voor el ke streek van Nederland en dus ook voor Midden-Brabant van groot belang. De regering heeft grote be langstelling voor de problemen van Midden-Brabant. Met mijn collega van Economische Zaken zal ik dit alles nog eens uitvoerig bespreken. Ook hij heeft voor de ontwikkeling in deze streek grote belangstelling", aldus minister Biesheuvel. Ook de vraag wat de verwachtin gen zijn voor Midden-Brabant, nu West-Brabant en Limburg stimu leringsgebieden zijn geworden, kwam aan de orde. De minister wees er in deze op dat, als er voor zieningen voor bepaalde gebieden worden getroffen, ook andere stre ken hiervan gebruik willen maken. Of elk gebied met deze voorzienin gen gebaat zijn, stond bij de be windsman niet vast. „Het scheppen van werkgelegenheid kan ook op 'n andere manier", aldus mr Biesheu vel, die later op de avond, tijdens een spreekbeurt in Nieuwendijk in zijn functie van lijstaanvoerder van de A.R., nader op deze problemen terugkwam. De minister begon vrijdagmiddag omstreeks half vier in Almkerk z'n streekbezoek. Na een rondrit langs de ruilverkavelingsobjecten, bezocht hij de conservenfabriek Hak in Giessen. Om half zes arriveerde het gezelschap bij het gebouw van de Kamer van Koophandel in Waal wijk. Samen met het dagelijks be- LANCO OF SWITZERLAND Lanco is een fabrieksmerk. Wilt U weten wat het ver schil is tussen een fabrieks merk en een handelsmerk? Komt U dan eens praten met Uw HORLOGER-JUWELIER Past. Kuijpersstraat 24 Waalwijk Tel. 2292 Wij geven ook zilverzegels. stuur van de Kamer, lunchte de mi nister hier. De heer J. Timmermans, voorzitter van de K.v.K., schetste in zijn welkomstwoord de industriële ontwikkeling in de Langstraat. De heer Timmermans vroeg de aan dacht van de minister voor de moei lijke concurrentie-positie van de schoen- en lederindustrie. Hij wees er op dat deze concurrentie voort komt uit de verschillende opvattin gen over de uitvoering van het EEG-verdrag, zoals die door som mige partners en door Nederland worden toegepast. Ook vroeg hij mi nister Biesheuvel de mogelijkheid te willen bezien of de veiling in Drunen thans de enige in deze streek in aanmerking komt voor een subsidie die door de EEG-com- missie en regering kan worden ver leend. Mr H. Stieger, plaatsvervangend voérzitter van 't Stadsgewest Waal wijk, gaf een korte schets van de situatie van de tuinbouw in de Langstraat. Hij constateerde dat de tuinbouw in het oostelijke gedeelte van de Langstraat gezond en le venskrachtig is, hetgeen belangrijk heeft bijgedragen tot versterking van de positie van de streekveiling in Drunen. De tuinbouw in 't wes telijk gedeelte kampt met grotere moeilijkheden. Mr Stieger sprak de hoop uit dat de onlangs in het leven geroepen „Stichting voor de ont wikkeling van de tuinbouw" bij verplaatsing van tuinbouwbedrijven in ruilverkavelingsverband op de zelfde financiële faciliteiten kan re kenen als thans voor landbouwbe drijven gelden. Voor wat de veiling betrof, wees spreker er op, dat de huidige accomodatie ten enenmale onvoldoende is. De problemen van het Land van Heusden en Altena werden toege licht door mr L. van Splunder. Hij ging vooral in op de huisvesting- problemen. Het aantal krotten in deze streek is, vergeleken bij 't lan delijk en provinciaal aantal, aan de hoge kant. Mr Van Splunder zei, dat het Land van Heusden en Al tena, dat de invloeden van buiten af ondergaat, graag een eigen posi tieve bijdrage wil leveren om dat gebied tot een harmonische samen leving te maken, waarin de natuur lijke functies (woongebied en aan gepaste werkgelegenheid) optimaal kunnen worden vervuld. Na afloop van deze lunch werd door het bestuur van de Kamer aan mevrouw Biesheuvel een produkt uit de Langstraat aangeboden: een door Blok van Heijst N.V. te Waal wijk ontworpen tas. Deze tas is ver- Het Duitse kabinet wil het on verwacht hoge begrotingstekort van 4,6 miljard mark (4,14 miljoen gul den) opvangen door op een groot aantal gebieden de uitgaven dras tisch te beperken. Het meest zal bezuinigd gaan worden op sociale uitgaven, op de fensie en op de ontwikkelingshulp. Het ligt niet in de bedoeling de be lastingen te verhogen, zo hebben de minister van financiën, Strauss en zijn collega van economische zaken, Schiller, laten weten. In het brugjaar van het Mam- moetonderwijs mogen ook less®11 in Fries worden gegeven. Dit voor stel van de antirevolutionair Van Bennekom werd donderdag in de Tweede Kamer aanvaard. Hoewel de socialist Tans het ,,'n lachtertje" had genoemd. Vergeefs hield onderminister Grosheide de Kamer voor, dat Friese les ten kos te van het zo belangrijke Neder lands zal gaan. De Kamer aan vaardde donderdag de gehele over gangswet die de komst van het mammoetonderwijs op 1 augustus 1968 regelt. De liberalen stemden tegen het voorstel. Mr Biesheuvel in gesprek met voor zitter van K. v. K. J. Timmermans vaardigd uit de volgende materia len: het voorpand van acogra (Z. Amerikaanse hagedis), terwijl de verdere combinatie een aneline calfslak is, in bijpassende kleur. Het voeringleder is glad aneline geiten leder. op 27 en 28 januari in Hotel Verwiel, Grotestraat 208 28 januari van 10.00 16.00 uur. Kelders 29/33 Leeuwarden - 05100 - 45123/Noordeinde 27a Den Haag - 070 -117835 Een stampvol „Musis Sacrum" heeft donderdagavond genoten van 'n uit voering in concertvorm van de opera 'Nabucco' van Guisseppe Verdi, op bewonderenswaardige wijze gebracht door de Waalwijkse liedertafel 'Oe fening en Vermaak' en haar gemengd koor. Medewerking verleenden 'n 8- tal solisten, met aan de vleugel Frits Kokspianist repetitor van 't Twent se operagezelschap 'Forum'. Het ge heel stond onder leiding van de diri gent van 'Oefening en Vermaak', de heer Louis Sars. Een drietal solisten van deze avond n.l. Diny Tadema (sopraan), Anton Eldering (bas) en Norberth Orth (te nor) zijn aan het operagezelschap 'Forum' verbonden. Verder verleen den solistische medewerking Annie Schoonus van de opera Hannover (mezzo sopraan) woonachtig in Uden- hout; Laurens van de Werf, (bary- ton) woonachtig in Oisterwijk en dan een drietal eigen solisten van de Lie dertafel: Nel Dupont (sopraan); Ri- nus Hesselberth (tenor) en Sjef Lan- gerwerf (bas). Bijzondere waardering verdient de Liedertafel zelf, die de in de opera voorkomende koren, ui terst beschaafd, fraai van klank en zeer muzikaal zong en daardoor een groot aandeel had in het succes van de avond. Wat de solisten betreft, zou men kunnen zeggen: Goede wijn behoeft geen krans. Met fraaie stem en uit stekende voordracht vertolkten allen hun rollen. De eigen solisten van de Liedertafel pasten zich in dit select gezelschap wonderwel aan, zodat het publiek voor de volle 100 procent genoot van dit muzikaal festijn. Koor en solisten werden op meester lijke wijze geleid, door de bekwame dirigent van 'Oefening en Vermaak', de heer Louis Sars. Ook de pianist repetitor van het operagezelschap 'Forum' had een groot aandeel in het succes en bleek door zijn schitteren de begeleiding een grote steun voor de uitvoerenden. Herhaalde malen ontvingen koor en solisten een warm applaus en aan het slot bracht het dankbaar publiek de uitvoerenden een staande ovatie. De dames-solisten ontvingen fraaie bloemen, die dubbel en dwars waren verdiend. Al met al een opera-concert, zoals we maar zel den te beluisteren krijgen en waar mede de Liedertafel 'Oefening en Vermaak' midden in de roos heeft geschoten. Heuvelstraat 14 Telefoon 26882 Exclusieve collecties VESTEN BLOUSES KRAAGJES ZAKDOEKJES Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Woensdagavond 18 januari j.l. heeft de plaatselijke kiesvereniging der C.H.U. een propaganda-bijeenkomst gehouden in het Cultureel Centrum 'Zidewinde' te Sprang-Capelle, waar in als spreker optrad de heer A. B. Kramer te Breda. Voor een tamelijk bezochte vergadering behandelde de heer Kramer het onderwerp: 'Waarom faalden de grote mannen'. Hij ving zijn betoog aan met het door de heer Vondeling ten val ge brachte kabinet Marijnen, waarbij hij lof bracht aan deze Minister-presi dent. Spreker noemde het een tacti sche fout van de formatie Cals om met de P.v.d.A. in zee te gaan, daar duidelijk was dat de P.v.d.A. het ver trouwen reeds verloren had. Het spel van Minister Vondeling 'alles of niets' is door hem tot het einde ge speeld, aldus de spreker en is op niets uitgelopen. Het gehele financiële be leid liep volledig vast en men wilde zelfs de dekking voor de tekorten naar 1968 verschuiven. Recreatie en Cultuur was de roep van dit Kabinet, met het gevolg dat de industrialisa tie op de 2e plaats kwam. De waar schuwingen van andere politieke lei ders, w.o. de heer Beernink (CHU) werden terzijde gelegd. Het gevolg van het gehele beleid werd de bekende 'nacht van Schmelzer' waarbij spreker aantekende dat niet Schmelzer, doch het kabinet zichzelve ten val bracht. Het was niet meer houdbaar, aldus de heer Kramer. Hij had waardering voor Prof. Zijlstra als leider van het tijdelijke kabinet. Duidelijk stelde hij vervolgens dat de regering het gezag moet handhaven, waarna de CHU steeds tracht te stre ven. Het geen voldoende gezag op brengende voorgaande kabinet werk te de opkomst van bijv. de Boerenpar tij in de hand, met wederom alle moeilijkheden van dien. De CHU heeft het goede stantpunt ingenomen om de regering te steunen waar het mogelijk was, doch voor, voor haar, tegenstrijdige zaken haar stem te ont houden. Tot slot stelde de heer Kra mer, dat de CHU met de heer Beer nink als lijstaanvoerder een goed fi guur slaat, daar zijn leiderschap be rust op een streven naar gerechtig heid en vrede. Na het referaat, dat met aandacht was gevolgd werden door een 6-tal aanwezigen vragen gesteld, welke de heer Kramer op een prettige en dui delijke wijze wist te beantwoorden. Hij wekte eenieder op zijn stem bij de a.s. verkiezingen uit te brengen op Lijst 5 de Christelijke-Historische Unie. Onder leiding van directeur Breaart heeft de muziekvereniging 'Kunst na Arbeid' in het cultureel centrum 'Zi dewinde' een zeer geslaagde uitvoe ring gegeven. In zijn openingswoord kon voorzitter Kerst, de Ere-voorzit- ter en de beschermheer resp. Burge meester Van Prooijen en Dr. N. L. Gerlach welkom heten. Ook wethou der Vos gaf blijk van zijn belangstel ling evenals enkele afgevaardigden van de plaatselijke zusterverenigin gen. Het is verheugend op te merken, dat Kunst na Arbeid onder jeugdige leiding zeer veel heeft gewonnen aan muzikaliteit. Dit kwam vooral tot uit drukking in de ouverture Maloja van F. Schori en in de Rapsodie Pastora le van H. van Rossum. De overige nummers werden eveneens op keurige wijze uitgevoerd. Een woord van dank komt danook zeer zeker toe aan de nieuwe dirigent van 'Kunst na Ar beid', de heer Breaart. Met een man als dirigent Breaart aan het hoofd van K.n.A. kan men een mooie en goede toekomst tegemoet gaan. Het tweede gedeelte van deze avond was in handen van de toneelgroep „VGravenmoers Toneel", dat voor de bijna vólle zaal opvoerde het blij spel in drie bedrijven „Rapalje over de vloer" van Joop Smits. Dit toch niet gemakkelijk stuk werd op bevre digende wijze voor het voetlicht ge bracht. Jammer was het, dat enkele spelers zich bezondigden om niet naar het publiek te spelen maar juist i De twee door de Maastrichtse po litie gearresteerde broers P. V. (21) uit Heen en L. V. (20) uit Maas tricht hebben bekend de daders te zijn geweest van de roofoverval op een groothandel in Maastricht. Bij de overval werd de boekhou der gedood door een schot uit een Flobertgeweer en de gebroeders Ste gen ernstig gewond. Na een onder zoek van tien dagen waarbij 7 0 tot 80 tips werden nagetrokken, kwam men beide broers op het spoor. Het sig nalement van de kantoorjuffrouw van de juffrouw van de firma Ste gen en de verklaringen van een ge heim gehouden kroongetuige hebben het onderzoek op het juiste spoor ge bracht. De jongste broer woonde vlakbij de firma Stegen en zat in geldzorgen omdat hij werkloos was. in tegenovergestelde richting. Hier door ging veel van de inhoud van 't stuk voor het publiek verloren. Niet temin werd dit moeilijke stuk, zoals reeds is opgemerkt, toch op bevredi gende wijze gespeeld. Na afloop sprak de heer Kerst 'n kort dankwoord waarna nog 't woord werd gevoerd door de ere-voorzitter van de vereniging burgemeester Van Prooijen. De burgemeester sprak er zijn grote vreugde over uit, dat men in het onderdeel Capelle van de ge meente enkele goede verenigingen heeft, waarvan Kunst na Arbeid deel uitmaakt en het deed spreker een ge noegen van deze vereniging het ere voorzitterschap te mogen bekleden. Kunst na Arbeid geeft de jeugd een goede vrije tijdsbesteding. Tot slot sprak burgemeester Van Prooijen de hoop uit, dat voor Kunst na Arbeid nog vele successen zouden zijn weg gelegd. De oud-hoofdcommissaris van po litie van Amsterdam, de heer H. J. van der Molen, gaat in beroep van de uitspraak van het ambtenaren gerecht in Amsterdam bij de cen trale raad van beroep in Utrecht. Op 21 december 1966 verklaarde 't ambtenarengerecht het beroep dat de heer Van der Molen had aange tekend tegen het hem per 16 juli vorig jaar bij koninklijk besluit verleende eervol ontslag ongegrond. WAALWIJK—LIBERTY 2—0 KMHC heeft zonder moeite van de tegenvallende 2e klasser Liberty gewonnen. De nul, die de Donge- naren niet van het scorebord af konden brengen, bewijst de mach teloosheid van hun voorhoede. De twee doelpunten die KMHC er te genover stelde is slechts een zwak ke afspiegeling van het overwicht, dat de voor deze gelegenheid ge heel in het wit gestoken Waalwij - kers ten toon spreidden. 2 x 35 mi nuten beukten de Waalwijkers de Dongense defensie, terwijl Liberty slechts zelden gevaarlijk werd. Na enkele mislukte pogingen zagen de talrijke toeschouwers KMHC in de 20e minuut de leiding nemen door een magnifiek schot van R. Petit. Na de thee, toen KMHC het tempo opvoerde, scoorde Horvers, doch in buitenspelpositie. Korte tijd later bepaalde de Waalwijkse rechtsbui ten Kneppflé de eindstand. Ook de Waalwijkse reserves boek ten succes: 4-0 was de einduitslag tegen de Dongense reserves.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3