wAAlAvijkse en lanqstRAAtse couRAnt Uitgaan in het weekend ^^Bogaertó Gemeenschapshuis Begroting met tekort van bijna f. 140.000.- gepresenteerd Woninginrichting AtotZ opende uitgebreid meubelpaleis in Tilburg KSSjDamP® top orm Ipollo rëcrum Lido Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST NIETS 1 Romantica Woninginrichting Miemand ontkomt lijn noodlot The Sound of Music Voor Baby IN WASPIK Arabesque Poker om liefde Duel zonder genade Les Baroques Australië roept immigranten op Brillenspecialist Optica Houdt Bogaorts voor ogen ETS BOUSSAC de PARIS. in Café - Restaurant LIDO fe Waalwijk Chr. van Oversteeg Ook in België wordt bezuinigd Weduwe verwaar loost veestapel Commissies Wij van onze danken U voor de belangstelling bij de opening Nieuwbouw Wat 'n drukte I I I Hebt U alles goed gezien? Komt U anders zomaar eens binnen op een door de weekse dag. U ziet nog véél meer! VRIJDAG 27 JANUARI 1967 88e JAARGANG No. 8 van het Z Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adffs„ECHO" KAATSHEUVEL Een film met Sophia Loren en Gregory Peck die zich beiden in 'n gevaarlijk avontuur storten met de enige bedoeling er rijker op te wor den en hun land te dienen. Daarbij komt nog een weinig liefde die leidt tot een fikse trouwpartij. Proffe- sor Poollock (Peck) leidt een wie. nig sensationeel bestaan dat veran dert wanneer hij ontvoerd wordt door de eerste minister van Arabië. Hij moet een rijke reder bespione ren en helpen bij het ontcijferen van een code. Hiermee begint voor hem het grote avontuur want hij kan niet weigeren. Eenmaal bezig met zijn werk verschijnt er Y'asmin (Loren) die de ontcijferde code ook te pakken wil krijgen. Eliermee be gint een reeks aan akties die ein digen in een race met de dood. Een verrassende film vol vaart en veel spanning. Donderdag tot en met zondag. 14 jaar Eddie Pedak wordt ten onrechte beschuldigd van een roofmoord. De politie zit al zolang achter hem aan dat ze hem maar als de eerste ver dachte opsluiten. De man van de vermoorde vrouw echter weigert Eddie als de dader aan te wijzen waardoor deze weer vrij komt. In middels is hij zijn baan kwijt en moest zijn vrouw gaan werken. Hiervan maakt zijn broer gebruik om Eddie in zijn ganster bende op te nemen om diens ex-baas enkele miljoenen lichter te maken. En Ed die accepteert dit. Wanneer zijn broer hem bedriegt en zijn dochter tje ontvoert zegt hij de politie toe zich te zullen overgeven wanneer hij zijn dochtertje terug grijgt. Er wordt een val opgezet voor de gan ster maar dan wil het noootlot dat ook Eddie slachtoffer wordt van 'n andere val. Zaterdag, zondag, dins dag en woensdag. Met in de hoofdrollen Charles Boyer en Paseale Petit wordt er in in de film Poker om liefde hevig geïntrigeerd. Twee vooraanstaande staatsmannen kunnen geen groot schandaal riskeren, plegen overspel om daarna tot de ontdekking te ko men dat het eenvoudig niet kan. Daarmee hebben zi.' dan intussen al diverse mensen veel verdriet be zorgd. Vrijdag en zaterdag. 18 jaar blijkt dat zij bijzondere gaven be zitten. Pa, aanvankelijk boos bij zijn terugkeer komt daarop terug wanneer hij zijn kinderen hoort zingen en een poppenspel ziet op voeren. Zij besluiten dan aan een festival mee te doen. Maar dan wordt pa opgeroepen om dienst te nemen. Een oorlog staat op uitbre ken. Het festival grijpen zij dan aan om heimelijk te vluchten. En dan is het ook dat de officier Maria ten huwelijk vraagt. Ze weet wat ze wil. Donderdag t.m. dinsdag. In Duel zonder genade is het een Nederlandse weduwe, die voor de Nederlandse regering een kostbaar kleinood terug moet veroveren. Het kleinood bevindt zich in Frankrijk zodat zij een Franse vriend gaat zoeken die haar kan helpen en in vloed heeft op het koninklijk huis. Pierre de St. Laurent is haar uit verkorene en hij zal zich geheel inzetten voor Katrine op wie hij verliefd wordt. Er wordt echter he vig geintrigeerd en Pierre moet menig maal zijn vege lijf redden. Hij krijgt echter zijn kostbare deel tje met diamant voor Maria en achterna gezeten door honderden soldaten zoekt Pierre zijn weg naar Katrina die klaar is om per boot de thuisreis te aanvaarden, met Pierre. Zondag 3 uur. 14 jaar The sound of Music is een van de weinige grote kassuksessen die bij tijd en wijle vanuit Amerika ons land overspoelen. Maria, (Julie Andrews) een jonge novice is de persoon om wie in het begin althans alles draait. De jonge novice zit in een klooster nabij Salzburg en de Alpen hebben een bijzondere aan- trekkings kracht op haar. Hierdoor haalt zij het ongenoe gen op de hals van haar medezus ters zodat de overste besluit Maria bij een familie onder te brengen totdat zij weet wat zij wil. Ze komt terecht in de familie Von Trapp, vader, oud Marine-officier met 7 kinderen die hij met ijzeren hand dicipline bijbrengt. Wanneer hij voor een reis enkele weken afwe zig is gaan de zeven kinderen on der leiding van Maria zingen en 't Zaterdagavond heeft meenschapshuis Les K)B«-CMH« »1" OLIf-ZII* In Australië is men begonnen met de inschrijving van naar schatting 4.000 immigranten voor de dienst plicht. Degenen, die nu voor regis tratie in aanmerking komen zijn ge boren tussen 1 januari en 1 juli 1947. Uit hen zullen door loting 400 jonge mannen worden aangewezen, die moeten dienen, als zij minstens twee jaar in Australië verblijven Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Zaterdagavond zullen Bob Smit en het Duke City Sextet weer aan treden met hun uitgebreide repor- toire. Zondagmiddag The Electric Brothers. Ook deze Brothers krij gen met de dag meer fans en daar mee bekendheid. Zondagavond The AU Stars met Ton Kalberg. Zaterdagavond' bal met The Sound Specials. Zij weten elke week hun reportoire te vernieuwen met top hit-songs. Nog steeds krijgen zij fijne reakties op hun radio-optreden van enkele maanden geleden. Wel een teken dat zij goed zijn. het Ge- Baroques in huis. In goed Nederlands: „De Zon derlingen". Zonderling zijn ze ech ter helemaal niet. Het zijn 6 uit stekende beatjongens. 6 musici, die elkaar in Les Baroques uitstekend hebben gevonden, blijkens toppers als „Silky", „Such a cad" en „I know". Nog niet zo lang geleden verscheen hun eerste L.P. en de gevestigde muziekbladen waren vol lof over de songs. Zondagavond treedt behalve de Bumble Bees, de Nederlandse Fats Domino op. John Russell, die 300 pond weegt is 22 jaar en Surina mer van geboorte. Pepperminttwist, Baby Twist, Mabelline en Thank you for calling, zijn zeer bekende songs van hem en zijn naam: „de Nederlandse Fats Domino" komt hem met lof toe. Toch streeft hij ernaar een geheel eigen stijl op te bouwen. Hierin heeft hij helaas z'n figuur niet al te best mee, want ook de echte Fats dikke) heeft een zelfde figuur. Toch heeft hij al vele bewonderaars die in hem niet Fats maar John zien. Je PARIS Om teleurstelling te voorkomen is het raadzaam Uw kaarten spoedig af te halen. Europa's meest vooraanstaande stoffenfabrikant, zal in het kader van het FESTIVAL DE LA MODE 1967 wederom naar Nederland komen om zijn nieuwe zomercollectie te tonen. Een modeshow, waarin mannequins U creaties presenteren van befaamde Franse haute-couture huizen, zoals Gardin, Guy Laro- che, Jacques Heim, Carven, Nina-Ricci e.a., zal plaats vinden op: MAANDAG 13 februari 1967, des middags om 14.30 uur en des avonds om 20.00 uur Toegangsprijs inclusief consumptie 3,50 Kaarten voor deze exclusieve Franse modeshow zijn verkrijgbaar bij STOFFENHANDEL Stationsstraat 21, Waalwijk telefoon 04160 - 2710 Voordat de gemeentebegroting '67 door de raad in handen werd gege ven van een commissie van onder zoek (H. de Bont, J. van Dongen en A. Kools) plaatste burgemeester H. C. Welling enkele kanttekeningen bij dit werkstuk. Het tekort van f. 139.932,49 dat is geraamd, wordt, aldus de voorzitter, veroorzaakt door de aanmerkelijk ho ge kosten van sociale zorg. In de verre omgeving is er geen gemeente die zo zwaar wordt getroffen. Meer dan f. 70, - per inwoner moet aan deze post worden opgebracht. Het meer nadelige saldo van het hoofdstuk voor sociale zorg bedraagt f. 138.935,96, bijna evenveel als het totale begrotingstekort. Dit zou kun nen betekenen dat we op bevel van de regering onze belastingen nog hoger moeten gaan opvoeren. In dit ver band zijn cijfers genoemd als: riool belasting f50, - (nu 25), vuilnisop haal dienst f. 24, per emmer (nu 12), straatbelasting 20 en 10%, per sonenbelasting opcent. 200. En dit alles, zo stelde de burgemeester o.m., omdat we het rijk vóórfinancieren. De uitkeringen volgens het financiële verhoudingsbesluit Rijk - Gemeente zijn n.l. gebaseerd op de drie vooraf gaande jaren. We zouden het betreu ren als we onze gemeentenaren, waarvan bekend is dat de gemiddelde vermogens en inkomens laag zijn. ex tra zwaar moeten gaan belasten om dat zij toevallig in een plaats wonen waar de lasten voor sociale zorg ab normaal zwaar drukken. Ik hoop dat de regering ons standpunt zal kunnen Na lange en moeizame onderhan delingen zijn de partners van de coa litieregering van prmier Van den Boeynants het eens geworden over 'n plan van bezuiniging en belastingver hoging. De plannen zouden een ver hoging van de weeldebelasting en een verhoging van de inkomsten-belasting voor inkomens boven de 54.000 gul den inhouden. Voor de Utrechtse kantonrechter moest de 74-jarige weduwe De D. uit Vinkeveen zich verantwoorden voor het feit dat zij haar hele veestapel, 23 koeien groot, schandelijk had ver waarloosd. De weduwe kreeg een boete van 1750 gulden. De koeien werden op last van de Utrechtse officier van justitie vorige week maandag uit het weiland in Vin keveen gehaald en overgebracht naar de veestallen in Utrecht. Zij waren broodmager en hadden ernstig te lij den gehad van vorst. Sommige bees ten hadden bevroren spenen. delen. Maar we werken door, om de bevolking te geven waar ze recht op heeft. Vervolgens werden de heren J. v. Hooren, Th. Smits en A. v. d. Was- senberg belast met het onderzoek van de rekening over 1964 van 't GIMZ, terwijl de heren A. Kamp, P. Kan- ters en L. Verduyn de gemeentereke ning 1964 ter nader onderzoek in handen kregen. In de commissie tot wering van schoolverzuim werden ge kozen L. Berkelmans, P. Boons, C. van Irsel en de hoofden der scholen, N. v. d. Rijken en P. Kwetters. Dat een goedkeuring van G.S. was bin nengekomen m.b.t. een crediet van f. 4280, - voor het aanbrengen van een zonwering aan de kleuterschool vond de heer v. d. Wassenberg op z'n minst raadselachtig omdat er bij de behandeling op 28 april 1.1. geen besluit werd genomen en geen bedrag was genoemd. De raad, aldus de voor zitter, verleende medewerking voor de aanschaf van 'n zonwering, zon der bedrag te stellen, en B. en W. werkte dit volgens wettelijke normen uit. Tenslotte ondergingen de bezol- digingsverordering en de vergoeding aan de VGLO-school over 1963 een wijziging. In het hart van de stad Tilburg is men drastisch bezig alles te vernieu wen. En inderdaad het gaat heel snel in zijn werk. Fa. Van A tot Z, ofwel de fa. Van Son, heeft dit goed be grepen, want zij is de eerste die aan het Piusplein met verbouwing is be gonnen en deze heeft uitgebreid met de nieuwbouw aan het nieuw te pro jecteren plein tussen het Piusplein, Piusstraat en het Paleis Raadhuis. Aan de kant van het Stadhuis is de frontbreedte nu 45 meter, terwijl de hele etalage partij een lengte heeft van maar liefst 120 meter. Op het nieuwe plein zal een ge heel nieuw winkelcentrum gaan ver rijzen en het vormt het hart van de stad in het hart van Brabant. De to tale oppervlakte van deze woningin richting was eertijds 4.000 m2, wel ke nu is uitgebreid tot 10.500 m2. Er zijn drie ingangspartijen, een aan het Piusplein en twee aan het nieuwe plein. „Het Paleis", want dat is het geworden, heeft vier verdiepingen waarbij een prachtige „entre-sol" is aangelegd, als een vrijdragende vloer, opgehangen tussen de pilaren. Bij het binnenkomen ziet de klant reeds par terre, de daarboven gelegen eerste verdieping en op ooghoogte daartus sen de entre-sol. Een pracht overzicht dus van de zaak, die uitermate warm gestoffeerd is en heel modern is in gericht. Elke afdeling is per lift te bereiken. De afdelingen zijn ruim en overzichtelijk, waardoor de expositie aantrekkelijk is. Het is een model- meubelhuis voor heel Nederland; een Dorado voor „Het Wonen". Drie generaties van de fa. Van Son heb ben hier de scepter in handen. Aller eerst de heer Jan van Son sr. (80), die heden nog elke dag in zijn zaak is, daarnaast de Nico van Son en diens zoon Jan jr. Zij hebben een gezamenlijke staf van 76 personen en bedienen hun klanten over heel Brabant en ver daarbuiten. Een keur- collectie Top-Form meubelen vormt de hoofdschotel, waarvan A tot Z de adviseur en dealer is. Afgelopen za terdag heeft door Wethouder Vriens van Tilburg, onder grote belangstel ling, de officiële opening van deze zeer mooie zaak plaatsgehad en de wethouder was er trots op dat het Piusplein en de oude „Koningswei" nu een moderner aanzien zullen gaan krijgen. Het was een feestelijke dag niet alleen voor de firma Van Son, maar ook voor de gemeente Tilburg, die alle moeite doet om zich het Hart van Brabant waardig te kunnen noe men. JISPLEIN 26-33 - TEL. 33080 -TILBURG Thans ook: entroe aan het nieuw te projecteren plein achter het stadhuis

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13