wAALwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Onderhoud van leer is uitermate belangrijk POR0L MOBIELE SH WAALWIJK TOEGANG GRATIS!! Raad Sprang-Capelle krijgt sluitende begroting aangeboden jü BI RAIFFEISENBANK ;orm meubelen RINGVERWARMING de gezellige centrale verwarming 'ingverwarming nederland n.v. VOORKOMEN BETER DAN GENEZEN komt met de Ook uw huis geheel verwarmd met RINGVERWARMING PLAATSELIJKE BELASTINGEN BEHOEVEN NIET TE WORDEN HERZIEN met meer dan 1300 vestigingen spaarbank en alle bankzaken uitsluitend verkrijgbaar bij Spaarzaam Schoen-, leder- en machinebeurs in Pirmasens (Did.) Goed voor de huid hel gehele jaar door Noord-Vietnam wil met Ameriika gaan praten Deskundige in Zonder enige verplichting geven deskundigen voorlichting over dit unieke verwarmings systeem. Alle leverbare haardmodellen worden getoond. Openingstijden: Toch voor 1967 zuinigheid geboden Onderwijs Structuurplan C.H.V.-bijeenkomst in Almkerk van Complete Woning inrichting VRIJDAG 27 JANUARI 1967 88e JAARGANG No. 8 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" op de voet Wij willen U enkele wenken geven hoe U leer zo lang mogelijk mooi en goed kunt houden. De eerste regel voor het onderhoud is dat voorkomen beter is dan genezen. Wanneer het leer vóór het gebruik eerst met was of met een vuitafstotende spray be handeld is, is de kans op het ontstaan van vlekken al sterk verkleind. Dit is vooral van belang voor suède. Velen hebben al ontdekt, dat dit leer, dat vroeger uitsluitend als een luxe-arti kel werd beschouwdmet de moderne onderhoudsmiddelen heel gemakkelijk te onderhouden is. Wordt het voor het in gebruik ne men met een water- en vuilafstotende spray behandeld, dan kan het verde re onderhoud zich beperken tot af borstelen met een schone harde bor stel (natte schoenen eerst laten dro gen). Wanneer de werking van de spray op den duur minder goed wordt, kan de behandeling herhaald worden. Dezelfde water- en vuilaf stotende spray kan gebruikt worden voor het volnerfleer. Het anilineleer wordt dan verder onderhouden met anilinedressing, een dunne wasoplos- sing, terwijl juchtenleer met water- proofvet in prima conditie gehouden kan worden. De sterker met verf af gedekte leersoorten worden onder houden met schoencreme, bij voor keur in glazen potten, die. in alle mo dekleuren verkrijgbaar is. Voor de „gewone" schoen is ook de schoen smeer in doosjes goed bruikbaar. Voor al deze onderhoudsmiddelen geldt, dat zij regelmatig, maar voor al spaarzaam gebruikt moeten wor den. Eerst moeten schoenen van stof en vuil gereinigd worden, daarna pas moet, wanneer dit nodig is, een wei nig schoencreme opgebracht worden. Zijn Uw schoenen een keer flink nat geworden, doe er dan spanners in, of vul ze met proppen papier, en laat ze op een luchtige, niet te warme plaats drogen, dus niet voor de kachel. Zo blijft het model van Uw schoenen be houden en het leer wordt niet hard. Een belangrijke eigenschap van leer, die veel bijdraagt tot het voet- Van 22 tot en met 27 april a.s. wordt in het Duitse Pirmasens, de 8e Schoen., Leder- en Machine- beurs gehouden. Dit jaar telt deze beurs maar liefst 47 exposanten meer dan de laatste maal dat zij werd gehouden. 35% van de 267 ex posanten zijn afkomstig uit de Schoenmachinesector. 24% uit de Chemie en Kunststoffen. 15% uit de Lederindustrie, terwijl het res tant van de inbreng door de schoen fabrikanten wordt gevormd. Dit jaar is de standruimte uitge breid met 2.750 vierkante meter tot 1,6 ha. Een derde deel van de exposanten is uit het buitenland afkomstig. Het aantal Belgische schoenfabrikanen is sinds 1950 met de helft teruggelopen. Het aantal personeelsleden verminderde in de zelfde periode met 30%. De netto winsten van de N.V.'s liepen tussen 1960 en 1964 terug van 20 naar 10,5 miljoen Belgische Francs. Vooral de Waalse sector binnen de Bel gische schoenindustrie heeft de meeste klappen gekregen. Als de oorzaken hiervan ziet men in België: hoge lonen en so ciale bijdragen, buitenlandse dum ping, gemis aan samenwerking in produktie- en distributiesector. comfort, is dat het in staat is grote hoeveelheden vocht op te nemen, zon der nat te gaan aanvoelen. Het leer moet echter ook weer de gelegenheid krijgen om dit vocht af te geven. Daarom is het raadzaam niet alle da- De Noordvietnamese president Ho Tsji Min heeft Johnson uitgedaagd zijn uitspraak, dat hij „met iedereen, op elk tijdstip en op elke plaats" wil praten over de vrede, waar te maken en naar Hanoi te komen. De joodse geestelijke leider, rabbi Abraham Feinberg, heeft in Londen verklaard, dat Ho Tsji Min hem in Hanoi heeft gezegd: „Ik nodig pre sident Johnson uit onze gast te zijn en precies als u hier te zitten in het paleis van de voormalige Franse gouverneur-generaal in Indo-China". De Noordvietnamese president ver volgde: „Laat president Johnson ko men met zijn vrouw en dochters, zijn secretaris, zijn arts, zijn kok, maar laat hem niet komen met het pistool aan de heup en laat hem niet zijn ad miraals en generaals meebrengen. Als een oude revolutionair beloof ik op mijn eer, dat Johnson hier volledig veilig zal zijn". Ho zei zelf niet be reid te zijn om naar New York te gaan. gen dezelfde schoenen te dragen, dit is zowel van belang voor Uw voeten als voor het behoud van Uw schoe nen. Hetzelfde als boven gezegd is over schoenen, geldt ook voor leren kle ding. Een vuilafstotende spray is een goed middel om vlekken te voorko men. En mocht er toch eens een vlek op een suèdejasje gekomen zijn, pro beer die dan niet te verwijderen met wasbenzine of vlekkenwater. Opper vlakkige vlekken of kale plekken kunt U het beste behandelen met de groene kant van 'n Scotch Brite pan- nenspons, en bij ernstige vlekken doet U 't beste Uw kostbare kleding door een deskundige te laten behandelen. n" «fep '.?stèwv i'jft op 27 en 28 januari in Hotel Verwiel, Grotestraat 208 op 27 januari van 16.00 21.00 uur en 28 januari van 10.00 16.00 uur. op Kelders 29/33 Leeuwarden - 05100 - 45123/Noordeinde 27a Den Haag - 070-117835 ,V. A'+JVT ity.Vv-.7SI?v. Aan een verruiming van de algemene uitkering uit het Gemeente fonds, waarvan de netto-kosten van de sociale zorg een niet te on derschatten onderdeel vormen, is het goeddeels te danken dat er vrijdag in de raadsvergadering van Sprang-Capelle, toch een sluiten de begroting voor 1967 op tafel komt, ondanks het feit, dat de verwachtingen van het Sprang-Capelse gemeentebestuur aanvanke lijk niet optimistisch waren. De uitkering kan in totaal 175.765,90 hoger worden geraamd dan in 1966. IN H0I1AND SM Bk HIK Meer dan 1300 vestigingen van de Raiffeisenbank een vertrouwde instelling. Ook in uw omgeving is er één. Dank zij deze verruiming van de middelen is het vooralsnog niet no dig de tarieven van de plaatselijke belastingen te herzien. Overigens wa ren deze het vorig jaar al belangrijk opgetrokken. Hoewel het gemeente bestuur met dit resultaat niet ontevre den is, zal in 1967 zuinigheid gebo den blijven en ook voorzichtigheid, want de post onvoorzien vermeldt slechts een bedrag van f. 13.940,71. Zorgen baren zullen vooral de fi nanciering van de onderhanden zijn de kapitaalswerken en van de nieu we investeringen. Per 1 december '66 bedroeg de kapitaalsbehoefte niet minder dan f. 601.246,84. Al ge ruime tijd geleden is daarvoor een machtiging tot het aangaan van een vaste geldlening gevraagd, als die wordt verkregen, kan de kaspositie der gemeente belangrijk worden ver beterd. Nog altijd onzeker is, of er voor Sprang-Capelle een aanvullen de bijdrage uit het gemeentefonds be schikbaar zal worden gesteld, omdat daarvoor een structureel tekort aan algemene dekkingsmiddelen aanwijs baar moet zijn, zonder dat uitzicht bestaat op verbetering van de budget taire positie Gezien de begrotingsresultaten van 1965-1966 en 1967 lijkt het er op pervlakkig op dat er geen structureel tekort is. Er moet echter toch op worden gewezen, dat al jarenlang 'n kapitaalvoorziening van de eerste or de op uitvoering wacht n.l. het rio leringsplan. De lasten aan de uitvoe ring van dit plan verbonden, zijn niet op de gewone dienst te vinden omdat dan gedurende een lange reeks van jaren geen dekkingsmiddelen be schikbaar komen. Het gemeentebe stuur van Sprang-Capelle zal daar om opnieuw op een aanvullende bij drage uit het gemeentefonds moeten aandringen. In de gemeente Sprang-Capelle zal de exploitatievergoeding per leerling voor 1967 weer worden opgetrokken. Voor het gewoon lager onderwijs wordt deze f. 78, - de vergoeding voor het ULO is gehandhaafd en blijft dus f. 110, - Met de bouw van een nieuwe bijzondere school aan de Burg. Vermeulenstraat kan worden begonnen, zodra financieringsmidde len worden verkregen. Over de ver vanging van de school in Sprang en over de stichting van een nieuwe school in Vrijhoeven, kan nog niets positiefs worden gezegd. Het houten gebouw aan de Schre- velstraat, waarin in de openbare kleu terschool is gehuisvest en ook de noodvoorziening aan de Zuid-Hol- Hollandse dijk waarin de bijzondere kleuterschool is ondergebracht zullen hoognodig door permanente gebou wen moeten worden vervangen. In de loop van 1967 zullen er ver schillende bestemmingsplannen aan de orde komen, waarvan de wijzigin gen in voorbereiding zijn. Het ontwerp van een structuur plan voor Sprang-Capelle verkeert in een vergevorderd stadium, terwijl bin nenkort een beslissing tegemoet kan worden gezien op de ingediende be zwaren tegen het bestemmingsplan Sprang II ten zuiden van de Kerk straat. Er wordt een intergemeentelijk structuurplan voorbereid door het stadsgewest Waalwijk, waarin naar raming de gemeente Sprang-Capelle f. 4.000, - zal moeten bijdragen. Voor de bouw van een aantal wo ningwetwoningen in het nieuwe be stemmingsplan Sprang zijn er plan nen in voorbereiding. Het ligt in de Op vrijdag 27 januari a.s. zal in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk te Almkerk een openbare ver gadering worden gehouden van de Christ. Hist. Kiesvereniging te Alm kerk en mede belegd door de Staten- kring Heusden van de C.H.U. De hoogedelgestrenge Heer H. Kikkert, lid van de 2e Kamer zal op deze ver gadering spreken over het onderwerp „De Politieke vragen van de dag". TILBURG PIUSPLEIN 26-33 tel. 83080 Busdiensten Lgn 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur bedoeling in het plan Vrijhoeven 1 tegenover het gemeentehuis vier gro tere woningen te bouwen, terwijl ver moedelijk in het plan Vrijhoeven 11 een aantal woningen voor de verkoop in de particuliere sector zullen wor den gebouwd.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5