waalwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Betaling gas- en elektriciteits rekening voortaan per giro Hazelnoottaart u. Carnaval wordt in Drunen dit jaar uitbundig gevierd The Nigeria Prong Prong Equipage staat in Waalwijk aan de top VAN MIL NIEUWE METHODE VAN OPNEMEN METERSTANDEN IN WAALWIJK Mits gemeenteraad akkoord gaat Kostenstijging l i i bt Opnieuw dodelijk ongeval in ruimte cabine Vrijdag halve finale „Cabaret der Onbe kenden5" Nieuws van soos l'Ecurie Gedeelten Niieuw bestuur voor EHBO Waspik BANKETBAKKERIJ Thuis 00K Carnaval Winst KLM 56% gestegen Graag geziene gas ten op schoolbals en soosen KLUKKLUK BIJ dSGOt CIRCUS-PIPOWAGEN BIJ dSGOt Mgr. Bannenberg overleden VRIJDAG 3 FEBRUARI 1967 n De tcho VAD het Zuióen 88e JAARGANG No. 10 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,— bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1378 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - De gemeente Waalwijk gaat een nieuwe methode van opnemen van de gas- en elektriciteitsmeters en de betaling van het verbruik invoeren. Na een 40-jarige periode van incasso - de klassieke inningsmethode - is men overgestapt naar de girale in ningsmethode. Ook zal voortaan niet meer iedere maand, maar slechts om de drie maanden het verbruik worden opgenomen. Deze nieuwe methode betekent een besparing van f. 25.000, - Om de bedragen niet te hoog te laten oplopen ontvangt de verbruiker wel iedere maand een kwitantie. Gedurende twee maanden wordt een bedrag opgenomen dat is afgeleid van het verbruik in overeenkom stige vorige perioden. Na afloop van de derde maand volgt dan een verrekening. Het opnemen van de watermeter gebeurt reeds om de drie maanden. Met de maandelijkse controles van de gas-, electriciteits- en waterme ters worden er per jaar 160.000 me terstanden opgenomen. Als men weet dat elke opneming 23 cent kost is snel uitgerekend dat hier een bedrag van 36-000,- mee ge moeid gaat. Dat hierop belangrijk bespaart kan worden, bij de drie maandelijkse controle, valt te be grijpen. Het nieuwe systeem wordt reeds in veel Nederlandse gemeen ten toegepast. Gezien de ervarin gen blijkt het geen moeilijkheden voor de verbruikers te geven. B. en W. hebben de gemeenteraad dan ook voorgesteld dit nieuwe sys teem ook in Waalwijk in te voeren. Op de nota van januari en ook op die van februari treft men, als de raad akkoord gaat, geen geme ten verbruik aan. In de plaats daar van wordt een bedrag opgenomen, dat is afgeleid van het verbruik in overeenkomstige vorige perio den. Méér betalen dan de meters aanwijzen kornt in een tijdvak van drie maanden dus met voor. Als in deze drie-maandelijkse periode het tarief wijzigt, w^rdt de meter tussentijds opgenomen. De heer Swarts, direkteur Ge meente Administratie Waalwijk, vertelde ons dat men de methode van meteropnemen en daarna kwi tantie aanbieden tot nu toe heeft gehandhaafd, omdat veel verbrui kers direkt willen betalen wat zij verbruikte hebben en omdat aan 'n andere wijze van inning tot voor kort ook praktische bezwaren waren verbonden. Dhr. Swarts roemde de prestaties van de incasseerders. „Dankzij deze goede prestaties lhg- 'gen de inningskosten in Waalwijk in vergelijking met andere ge meenten -toch op een verant- Op de dag dat de drie omgeko men Apollo-astronauten Virgill Gris- som, Edward White en Roger Chaf fee werden begraven, is Amerika ge schokt door een nieuw ruimtevaart- drama. Bij een brand in een met zuiver zuurstof gevulde ruimte-nabootser in de school voor lucht- en ruimtevaart- geneeskunde in San Antonio, Texas, kwam een militair van de Amerikaan se luchtmacht om het leven, terwijl 'n 2e levensgevaarlijk werd gewond. Het ongeluk in de ruimte-cabine, waar door verlaagde luchtdruk een hoogte van 5500 meter werd nage bootst. was het zesde in zijn soort sinds 1960 en vrijwel indentiek aan de ramp die zich vorige week vrijdag binnen 12 seconden in het Apollo- ruimtevaartuig op Kaap Kennedy voltrok. Een helle vuurschicht joeg door de cabine, waarin de twee man nen een medische proef met 16 ko nijnen voorbereidden. Een man stierf een uur na het ongeluk, de tweede werd met brandwonden over 95 pro cent van zijn lichaam naar een zieken huis gebracht en van de konijnen werden slechts verkoolde resten ge vonden. woord niveau. De loonkosten stij gen echter van jaar tot jaar en de prestaties kunnen moeilijk wor den opgevoerd. Willen wij doelma tig blijven werken dan moet een andere methode worden gevolgd. Hierbij komt nog dat zich in het betalingsverkeer belangrijke wij-, zigingen voltrekken. Betaalden eni ge jaren geleden nog 75 van de 100 verbruikers de kwitantie aan huis, dit aantal is teruggelopen tot 60. Door deze vergeefse aanbiedingen ontstaat een verlies aan arbeids tijd, waardoor de kosten per ge- inde kwitantie sterk stijgen. Om dat het dienst betoon van de PTT geleidelijk groter is geworden, is hef nu veel eenvoudiger een an dere methode te volgen". Het betalingssysteem per giro heeft de laatste jaren in Nederland een grote vlucht genomen. Veel ge bruikt worden de zgn. giro-pons kaarten. Dit laatste systeem wordt ook in Waalwijk toegepast. Alle verbruikers met uitzondering van hen die een machtiging met automatische afschrijving hebben afgegeven ontvangen een nota en een ingevulde girokaart, waarmee op elk postkantoor of hulppostkan toor kan worden betaald, zonder dat stortingsrecht verschuldigd is- Men heeft 10 dagen de tijd om te WAALWIJK - Vrijdagavond vindt de halve finale van het Cabaret der Onbekenden" plaats. Op deze eerste carnavalsavond zullen in soos St. De- nis, zaal Van Helvoirt aan de Put straat vier groepen strijden om een plaats in de finale. Na deze halve finale volgen nog twee voorronden waarna opnieuw een halve finale. De geplaatsten uit de 2 demi-finales komen in de grote fina le. De N.V. Grammofoonplatenmij. Phonogram maakt van iedere kan didaat een plaatopname. De winnaar wacht o.a. een vliegreis op een van de lijnen van de NLM, aangeboden door de direktie van Ruys Co. in Til burg. Deze reis wordt gecombineerd met een bezoek aan de studio's van Phonogram. De organisatoren verwachten voor deze halve finale veel belangstelling. Ook bij de voorronden was de soos steeds tot in de uiterste hoeken ge vuld. Het is dan ook aan te raden tijdig aanwezig te zijn. De soos is reeds om acht uur open. Het cabaret der onbekenden begint om 9 uur. Al te jeugdige bezoekers zullen niet wor den toegelaten. Ook met de carna valsdagen draait soos St. Denis. Na dere informaties over „St. Denis-car- naval" zullen vrijdagavond worden gedaan. Ook soos L'Ecurie viert in eigen kring carnaval. Zondag- en dinsdag avond zijn er grote carnavalsbals in de carnavaleske versierde soos (De Gecroonde Leersse). Het soosbestuur heeft voor enkele attracties gezorgd. Behalve de leden zijn ook introducees welkom. Verder is er in februari nog op zondag 19 en zaterdag 25 febru ari 'n soirée-dansante in soos L'Ecu rie. betalen. Dit heeft voor de verbrui ker het grote voordeel, boven de kwitantie, dat als het een keer niet zo goed uitkomt, men altijd twee werkweken de tijd heeft, i Voor degenen die een giroreke- ning of bankrekening hebben is een gemakkelijke regeling. De be trokken dienst van de gemeente verstrekt deze personen graag al le inlichtingen. Het nieuwe girale inningssysteem kan om administratieve redenen niet ineens worden ingevoerd. Het gaat in drie etappes. Met de nota van maart: de flats in Baardwijk, nieuwbouwplan Laageinde, de flats in Besoyen-noord, de nieuwbouw tiundorp Besoyen, de nieuwbouw gelegen tussen Kerkstraat en de Van Assendelftstraat. Met de nota over juni: het overige gedeelte van Waalwijk, gelegen ten noorden van de spoorlijn. Vermoedelijk de twee de helft van dit jaar, als er een nieuw hulppostkantoor bijkomt, gaat de regeling ook in voor het gedeelte van Waalwijk ten zuiden van de spoorlijn. Met de girokaart kunnen de ver bruikers terecht bij ieder post- of hulppostkantoor. In Waalwijk zijn die gevestigd in de Grotestraat 289, Loeffstraat 67 en Grotestraat 62. Alle bewoners zullen één week voor de geplande ingangsdatum nog nader op de hoogte worden gesteld. Er wordt vrijdag huis aan huis 'n folder verspreid. Dhr. Swarts vertelde ons op ieders medewer king te rekenen. Tenslotte strekt deze nieuwe kostenbesparende me thode indirekt tot eigen voordeel Tijdens de jaarvergadering van de Waspikse EHBO moest er druk wor den gestemd omdat het gehele be stuur wenste af te treden. Het meren deel kwam echter in het nieuwgeko- zen bestuur weer op hun plaatsen te rug. Tot voorzitter werd weer gebom bardeerd J. Rekkers. Vice-voorzitter bleef P. Ackermans. Secretaresse werd mevr. F. Wierkx-Gijsman. De functie van penningmeesteresse kwam in handen van mej. R. v. d. Hoof, terwijl mevr. Brokx-Smits commissa- resse bleef. De contributie werd ver hoogd van f5, - tot f6, - In het afgelopen jaar behandelden leden van de EHBO 100 ongevallen. Dank zij een actief bestuur was er een goed saldo. Voor het komende seizoen werd er een combinatie gevormd met Waalwijk, Drunen en Raamsdonks- veer voor het houden van oefenin gen in groter verband. Er zijn mo menteel 47 leden waarvan mej. R. v. d. Hoof het afgelopen jaar het trouw ste bleek. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk met zo'n feestelijke „onze roomboterspecialiteit" Tijdens Carnaval de „dolle" prijs van 12m75 De Koninklijke Luchtvaart Maat schappij (KLM) heeft in de drie maanden oktober, november en de cember (het 3e kwartaal van haar boekjaar 1966/'67) een winst be haald van 2,4 miljoen gulden. Daar mee komt de winst over de eerst drie kwartalen samen uit op 91,6 miljoen tegen 58,8 miljoen gulden in de eerste drie kwartalen van 1965/'66. Dit betekent een stijging met niet minder dan 56 pet. Tien jaar geleden startte in Drunen de eerste georganiseerde kar naval.Dit begon een beetje met schroom en het aantal karnavals- verenigingen ivas maar klein. Er waren over het algemeen in de eerste jaren meer kijkers dan vierders. Dit bleek echter geleidelijk om te slaan en de laatste jaren zijn er meer vierders dan kijkers. Karnaval is ook in Drunen een volksfeest bij uitstek geworden, dat in deze gemeenschap niet meer weg te denken is. Daarbij heeft ook het carnavalvieren in Drunen zijn eigen stijl gekregen. Een carnaval ni. met een grote en meestal 'n zotte optochtj waaraan zeer veel aandacht wordt besteed 'en 's-avonds het optreden van de groepen in de diverse gelegenheden. Het programma voor Drunen is als volgt: ZONDAG 5 FEBRUARI: 14.00 uur Aankomst Prins Dwerg II bij café P. Klerkx. De Prins zal hier ontvangen worden door zijn Raad van Elf, Hofkapel en de Carnavals groepen. Na een welkomswoord trekt de stoet door de Grotestraat, Burg. Steinbachtstraat, Wilhelmina- straat, Oranjestraat, Pr. Bernhard- straat, Stationsstraat naar he ge meentehuis. Op 't gemeentehuis zal de Prins ontvangen worden door „Och, we spelen uitsluitend voor ons plezier. Als we in soossen, op fuifjes, verjaardags-partijtjes en schoolbals de muziek verzorgen, vragen we daar nooit iets voor. We kennen al die mensen, daarom is het ook des te leuker. Dat wij vorige keer op het „Cabaret der Onbekenden" hebben gewonnen, vinden we ook alleen maar leuk"- Dit zegt Dré Somers, sïaggitarist bij .Nigeria Prong Prong Equipage'. Een Waalwijkse band, die vijf jon gens in z'n gelederen telt naast Dré Somers, Ad van Dun, drummer, Piet Pulles, sologitarist, Tijn Smits, zanger en Frank Zeegers, basgita- rist. Vorig jaar juni zijn ze begonnen met een reportoire bestaande uit songs van allerlei genre. Na enke le maanden werd de band uit zijn verband getrokken om enkele maanden later weer opnieuw sa mengevoegd te worden. Hun re portoire groeide tot 57 songs, waar van er nu nog maar 30 regelmatig gespeeld en gezongen worden. Hun wat vreemde en lange naam is ont staan uit een vakantie-yel en al ligt de naam moeilijk in de mond, iedereen neemt er genoegen mee. De vijf Waalwijkse musici zijn be wonderaars van „The Pebbles" uit Antwerpen die ze op hun vakantie hebben ontmoet en hun toezegden alles te zullen doen wat zou kun nen leiden tot een grotere bekend heid. Daartoe richtten zij een fan club op, die welgeteld 50 leden telt. Inmiddels hebben zij deze aktiviteiten voor enkele maanden moeten stopzetten. De 50 leden wachten nog op de eerste uitgave van een blaadje met nieuws over The Pebbles. Behalve de Belgen staan ook The Outsiders, Stones en Beatles op hun lijstje van favorieten. Bij de Dr. Moller-scholieren en soos-gaingeirs zijn The Nigeria Prong Prong Equi page favoriet, blijkens hun succes op het Cabaret der Onbekenden, waar de zaal enkele weken geleden uitpuilde onder de tonen van rithm- blues en beat. Opmerkelijk is dat Frank Zee gers zijn bas zelf bouwde en dit instrument in enkele maanden tijd fantastisch kon bespelen. Zijn zus je Joosje, al eens te gast op het Cabaret der Onbekenden, zingt vaak bij de „Equipage". Leo de Vetten, verdienstelijk fluittist bij het Waalwijks Orkest wordt waar schijnlijk ook in de groep opgeno men. De instrumenten die zij bezitten zijn vrij goed Ibespeeüjbaar, doch een luidspreker en versterker zou den zij er beslist nog wel bij kun nen gebruiken voor zaal-optredens, ook al beweren ze liever in beslo ten clubs op te treden. Het mag gezegd worden, dat deze Waalwijkse jongens, waar ze ook optreden, veel succes hebben, voor al met liedjes zoals: „Gloria", „Ca dillac", „Touch", enz. Weliswaar zijn het nummers die ze zelf niet zo graag meer spelen, want om op aandrang steeds een en hetzelfde liedje te herhalen wordt vervelend. Maar The Nigeria Prong Prong Equipage doet het voor het plezier van anderen en niet alleen voor haar eigen plezier. de Edelachtbare Heer Burgemees ter en zal de sleutel worden over handigd. Na de ontvangst stelt de optocht zich weer op en trekt ver der door Grotestraat, Burg. van der Heij denstraat, Dr. Akkermansstraat, Plataanplein, Hortensiastraat, Kas- tajelaan, Stationsstraat, Raadhuis plein waar de ontbinding zal plaats hebben. De prijsuitreiking is na afloop in café Elshout. De volgorde van de stoet is: 1. Rij vereniging, 2. Mostaard, 3. Haaikneuters, 4.Hul- tenezen, 5. Pottenkijkers, 6. Toffe jongens, 7. Uitslovers, 8. De Boe merang, 9. Hofkapel, Prinsenwagen, Hultenezen II en Troubadours. 19.3023.00 uur Cafébezoek door de Prins met zijn gevolg (Hofkapel en Raad van Elf). MAANDAG 6 FEBRUARI 14.00 uur Kinderoptocht. Hieraan mogen alle schoolgaande kinderen deelnemen mits zij gecostumeerd zijn. Na afloop van de optocht gaan de deelnemers naar de Hoge Bra ken waar zij getracteerd zullen worden. Bovendien zijn er prij zen beschikbaar voor de groepen, die aan deze tocht deelnemen. De deelnemers stellen zich om 13.30 uur op in de Dr. Akkerrnansstraat. Vertrek 14.00 uur. De te volgen route is: Plataanplein, Esdoornstr. Meidoornstraat, Kastanjelaan, Sta tionsstraat, Pr. Bernhardstr. Oran jestraat, Wilhelminastraat. Stations straat,Hoge Braken. Deze optocht zal muzikaal worden opgeluisterd door de Hofkapel, Drumband SHJ en Mostaard. 18.3023.00 uur Cafébezoek door de Prins en zijn gevolg. Deze avond zullen de carnavalsgroepen vol gens een rooster de diverse café's bezoeken om te tonen hoe zij car naval vieren. Aan dit optreden, hetwelk door een jury wordt be oordeeld, zijn ook weer prijzen ver bonden. DINSDAG 7 FEBRUARI 19.0023.00 uur Cafébezoek door de Prins en zijn gevolg. Deze avond zullen ook de groepen zeker niet thuis blijven. 23.00 uur Sluiting carnaval 1967. De route van de optochten op zon dag en maandag kunnen bij slecht weer worden ingekort. Mgr. dr. G. P. J. Bannenberg (68) is dinsdagavond, toen hij in zijn auto reed op de Ringbaan West in Tilburg, getroffen door een hart aanval. Hij is overleden. Mgr. dr Banenberg werd op 20 juni 1898 geboren. In 1923 werd hij priester gewijd. Hij was bis schoppelijk inspecteur voor het middelbaar- en nijverheidsonder wijs, in het bisdom Den Bosch. In 1960 benoemde de paus hem tot huisprelaat. Mgr. Bannenberg woon de in Meerveldhoven.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13