Carnaval niet Waalwijk weg Optocht in Waalwijk trok veel meer uit te denken WAALWIJK bekijks Prins Juli regeert over het Rijk Baardwijk Carnaval in de Langstraat DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG FEBRUAR11967 KAATSHEUVEL Prins Dwerg II ontving sleutel van Drunen Kindercarnaval in Kaatsheuvel werd groot succes Trea Dobbs de ster van het Loense carnaval Willem van Oranje- cel lege door PTT geadopteerd ClubmatcSi van kynologen- vereniging Loon op Zand Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Dr. van Beurdenstr. 8, Kaatsheuvel Telegramadres: „ECHO" Waalwijkse en Langstraatse courant Hoofdredakteur: JAN TIELEN 88e Jaargang no. 11 WAALWIJK Zondagmiddag was Waalwijk in carnavaissfeer. Daar clroegen groepen hossende jonge lui toebij, die voor een omlijsting van de carnavalsstoet zorgden. De ze stoet trok zondagmiddag door het centrum van de schoenenstad, gadegeslagen door honderden be langstellenden. Op het bordes van het gemeentehuis was burgemeester J. Teijssen met de Jeugdprins en de Raad van Elf aanwezig. De bur gemeester had het „vorstelijk ge zelschap" tevoren in het raadhuis ontvangen. In de stoet werd op carnavalske manier weer aandacht besteed aan gebeurtenissen die het afgelopen jaar in Waalwijk en elders in Ne derland hadden plaats gevonden. Dat de „Grasduiners" het in de dui nen naar hun zin hebben gehad, bleek wel. Wellicht een waarschu wing voor insiders: „Zet niet alle schatjes op non-aktief". Een poli tiek tintje: het oude kabinet in de doodskist. Advies voor de kiezers: stemt op lijst elf-elf. Hun program ma vermeldt verlaging van bier en wijn en ruime subsidie aan car naval en festijn. Ook een sprookje ontbrak niet. Zeven kaboutertjes trokken een verjongd sneeuwwitje in een glazen kist. De stoet werd muzikaal omlijst door enkele mu ziekgezelschappen, al dan niet op wagens gezeten. Alle deelnemende kinderen, en dat waren er heel wat, ontvingen na afloop een tractatie. Later op de middag bracht de jeugd-Prins met zijn Raad van Elf een bezoek aan de kinderen in het St. N'ico- laas-ziekenhuis. Vandaag zijn er films voor de schoolgaande jeugd in de zaal van de Gecroonde Leers- se. Om vijf uur is in dezelfde zaal een kinderbal, voor jongens en meisjes van 13 tot 16 jaar. Ook aan dit evenement zal de Prins met zijn gevolg een bezoek brengen. Om 8 uur worden de prijzen uitgereikt. Ook de carnavalsbals die di> weekeinde in verschillende gelegen heden in Waalwijk werden gehou den trokken veel belangstelling. Het zou echter te ver voeren aan elk van deze gebeurtenissen aan dacht te schenken. Prins Huub I, de Waalwijkse jeugdprins, gezeten in een grote schoen met de Raad van Elf. Op grandiose wijze heeft Zijne Hoogheid Prins Juf I zaterdagmid dag intrede gedaan in zijn Rijk Baardwijk, waarover hij gedurende de carnavalsdagen de scepter zal zwaaien. Om 15.00 uur arriveerde de Prins per auto aan het Hoogeinde te Baardwijk, waar hij ontvangen en begroet werd door de Raad van Elf en een aantal lieftallige hof dames. Na deze begroeting besteeg de Prins met zijn Gevolg de fraai versierde Prinsewagen, voor een rondrit door Waalwijk-oost. Deze rondrit werd opgeluisterd door het Jachthoornkorps Cornu Copiae. Tij dens de tocht werd Prins Jul I har telijk toegejuicht door zijn enthou siaste onderdanen en de carnavals- Het is in Drunen dit jaar een da verend carnavalsfeest geworden, waarmede we niet willen zeggen dat de carnavalsfeesten van vorige jaren er niet mochten zijn, integen deel, doch dit jaar vierde men in Drunen of beter gezegd Dwergonië, tijdens de carnaval voor de tiende maal dit echte Brabantse feest en mede daarom was er buitengewoon veel werk van gemaakt. Het bordes van het raadhuis was carnavalesk opgetuigd en feestelijk wapperden de vlaggen ter verwel koming van Prins Dwerg II, die zo pas verblijd was met de geboor te van Prins Dwerg III. Er was dit jaar door de Drunense carna valsverenigingen veel werk ge maakt van deze lustrum-optocht, die werd besloten door de Prinse wagen. Hierop troonde hoog op 'n kikker Prins Dwerg II. Ook de an dere wagens in de stoet mochten er echter zijn. We denken hierbij aan de prachige wagen van de Hul- tenezen, aan die van de Haikneu- ters, van de Uitslovers en van de Toffe Jongens en niet te verge ten die van Stiefbeen en Zoon. Al le prachtige wagens die door dui zenden werden gadegeslagen en be wonderd. Tijdens de ontvangst op het raad huis overhandigde burgemeester Mr. H. Stieger met trots en vol doening de sleutel van Dwergonië voor drie dagen aan Prins Dwerg II, die zal trachten de feesten in goe de banen te leiden. Vanavond gaan in Drunen de groepen optreden. Niet minder dan 10 gecostumeerde groepen zullen hieraan meedoen. Er zal dus harte lijk gelachen worden en daar gaat het tenslotte om. Het carnavalsfeest heeft in Drunen vaste voet gekre gen en dit jaar grandioos ingezet. In het kerkdorp Elshout trok zon dagmiddag een. fraaie kinderoptocht en natuurlijk werd op zijn pleintje „Den Duck" onder grote hilariteit onthuld. Een gecostumeerde voet balwedstrijd trok grote belangstel ling. Voor het eerst is ook in Kaatsheu vel naar buiten uit merkbaar geweest dat we in de carnavalsdagen leven. Dat was te danken aan enkele leden van de harmonie Apollo, die het plan hadden geopperd om als boerenka- pel 'n muzikale rondwandeling te ma ken, waar iedereen in het korps po sitief op reageerde. Ook de harmonie St. Jan en de drumband van de Kaatsheuvelse gymnastiekvereniging zegden hun medewerking toe, temeer omdat men de schooljeugd zou uitno digen zich bij de stoet aan te sluiten. Om deze laatste te stimuleren waren voor de leukste groepen 'n aantal prijzen beschikbaar gesteld. Omdat aan de plannen pas op het laatste nippertje ruchtbaarheid was gegeven, waren de verwachtingen qua deelna me niet erg hoog gespannen. Hoe spontaan de jeugd echter kan reage ren bleek zondagmiddag rond 12 uur, toen zich tot grote verbazing van de organisators ruim 500 potsierlijk uit gedoste kinderen op de startplaats, het terrein voor de brandweerkazerne, verzamelden. Het was een kinder carnaval in optima forma, waarin di verse aardige vondsten te bewonde ren vielen en op de tonen van beken de carnavalsschlagers onder veel be langstelling door het centrum van Kaatsheuvel trok. Aangezien deze bonte mengeling zich aaneengesloten voortbewoog, zodat soms niet veel uit te maken wie bij wie hoorde, had de jury geen eenvoudige taak bij de be oordeling. De prijzen vielen ten deel aan de volgende groepen: Boeren verhuizing; glaasje op, laat je rijden; Pipo de clown c.s.; bloemen meisjes; chinezengroepbatmangroep groep zigeenerinnen; boerenstand; groep zigeunerinnen; boerenstand; liteiten; drumband K.G.V. De feestdagen zijn in Loon op Zand goed ingezet. Het is niet tot een groot evenement op straat gekomen, maar alle waardering is dit jaar te melden voor de kindercarnaval welke door de Stichting eugdbelangen op touw is gezet. Zaterdagmiddag trok een leuke stoet kinderen, die aller aardigst gecostumeerd waren, door 't dorp. Den boerenkapel, bestaande uit leden van beide harmonieënverge zelde de stoet. Na de optocht kregen de kinderen een tractatie in het Cul tureel Centrum, waar voor hen een kinderbal plaats had. Meer dan 600 kinderen waren er aanwezig. Het hot ste en danste van jawelste. 's Avonds had daar een teener-bal plaats voor de hele Loonse gemeen schap ook weer van de Jeugdbelan- gen. Hier werd de muziek verzorgd door het Rainbow Kwintet. De bar in de Belphégor Soos had een heel druk bezoek. Zondag werd ook weer veel voor de jeugd gedaan. In zaal Echo der Duinen was Dries de Witte uit Dordrecht aanwezig om de kinderen, bijna 400, naast een tractatie een bij zonder leuke kindermiddag te bezor gen in zang, muziek en goocheltoe ren. Het geheel is prima geslaagd. In zaal Sophia kregen de kinderen ook een kinderbal, kortom als 't zo door gaat zullen de kleinen het best leren. Prins Harsoph II deed bij Sophia zijn intrede. Met zijn Hofkapel en Raad van Elf ging hij zondagmorgen naar de bejaarden in het Gerlachuspensi- on, om daarna de ere-Prins, burge meester Van Erp te Kaatsheuvel, te gaan begroeten. Op het bal was de Prins ook aanwezig op de avond. Bij Concordia is de carnaval reeds zaterdag ingezet met een voortreffe lijk bal voor de Vakschool van Waal wijk. Zondagmiddag matinee dat zeer druk is bezocht, maar 's avonds over trof alles met het optreden van de be kende radio- en televisiester Trea Dobbs. Zij bracht liedjes omgeven door een goede karnavalsviering. De zaal was te klein, dat getuigt van de goede opzet van dit festijn. De mu ziek was van het Midnight Kwartet. stemming zat er in Baardwijk al spoedig in. Na de rondrit werd nog enkele ogenblikken vertoefd in het Ge meenschapshuis waarna een bezoek werd gebracht aan het bejaarden centrum St. Clemenshof. Dit be zoek vormde ongetwijfeld het hoog tepunt van de eerste carnavalsdag. De bewoners van St. Clemenshof waren in de eetzaal toen Prins Jul met zijn Gevolg onder het zingen van het carnavalslied de zaal be trad, waar hij werd ontvangen door de directrice van St. Clemenshof, mej. Rombouts. Toen was het woord aan de Prins die zei, graag met zijn Gevolg naar St. Clemenshof te zijn geko men om ook de bewoners van dit huis te laten delen in de carnavals vreugde. Tot elk van de oudjes richtte hij zich afzonderlijk en hij deed dat op een echte hartelijke innemende wijze. Dat de oudjes ge noten van dit bezoek, bewees de dankbare blik, die uit aller ogen straalde. Bovendien ontvingen allen een leuke verrassing en de mannen daarbij nog een rokertje. De Prins bracht speciaal dank aan mej. Rom bouts voor haar goede zorgen. Zij ontving de onderscheiding van de Kaaischijters n.l. De Blauwe Kei, welke onderscheiding de Prins haar persoonlijk om de hals hing. Aan twee bejaarden werd even eens een onderscheiding uitgereikt vanwege hun bijzondere verdien sten voor St. Clemenshof. Er heer ste weldra een echte carnavalsstem ming waaraan de oudjes het hunne zoveel mogelijk bijdroegen, doch waarvan Prins Jul I geassisteerd door de Raad van Elf en de hofda mes het leeuwenaandeel had. Na een ongedwongen samenzijn werd tot slot door allen uit volle borst het carnavalsnummer van de Kaai schijters: „Waar we heen gaan, Jultje zal wel zien" aangeheven en toen moest het hoge gezelschap vertrekken om het hunne te gaan bijdragen op het carnavalsbal in het Gemeenschapshuis. Het bezoek aan St. Clemenshof had echter een geweldige indruk achtergelaten, vooral voor de oud jes was het een gebeurtenis, die zij niet licht zullen vergeten. Ook de Prins met zijn Gevolg zullen nog lang aan dit bezoek blij ven denken, een bezoek waarmee zij zovele oude mensen gelukkig maakten. GESLAAGD Onze stadgenote mej. Riet Teijs sen slaagde aan de R.K. Universiteit te Nijmegen voor het candidaats- examen sociologie. Dit jaar is het Willem van Oran je Coliege door de PTT geadopteerd, hetgeen wil zeggen, dat door amb tenaren van de PTT voor de vier de klassen van deze school lezingen zu'len worden gehouden, benevens lesuren. Tevens zal een excursie worden gemaakt naar Den Haag en Rotter dam en wel op woensdag 22 maart a.s. In Den Haag zal een bezoek ge bracht worden aan 't Postmuseum, alwaar de leerlingen in drie groe pen zullen worden rondgeleid langs de verschillende afdelingen van Post- en Telecommunicatie. Vanaf het Postmuseum vertrekt men naar het gebouw van de Centrale direc tie PTT en zal in één der kantine's een gezamenlijke maaltijd worden genuttigd. Om 18.10 uur vertrekt men naar Rotterdam, waar een bezoek zal worden gebracht aan het zeer mo derne postdistrictskantoor in die stad. Om pl.m. 23.00 uur hoopt men in Waalwijk terug te zijn. OPEN WAALWIJKSE KAMPIOENSCHAPPEN LUCHTBUKSSCHIETEN Zoals reeds eerder gemeld, worden a.s. vrijdag luchtbuksschietwedstrij den gehouden met als inzet de titel van Waalwijks kampioen waarvoor 'n wisselbeker beschikbaar is gesteld door Waalwijks Belang. Zoals elk jaar worden deze wedstrijden geor ganiseerd door de afd. Waalwijk van de Ned. Bond van Oudstrijders, maar iedereen kan aan deze wedstrijden deelnemen, er mag met eigen buks werden geschoten ook is er de be schikking van wedstrijdbuksen. Naast de beker voor de winnaar zijn er een zeer groot aantal fraaie prij zen beschikbaar. De wedstrijden wor den gehouden in de grote zaal van de Gecroonde Leersse en vangen aan om 8 uur. Eveneens in de Gecroonde Leersse zal er zaterdag 11 februari een kringschietwedstrijd worden ge houden tussen de afdelingen Drunen en Waalwijk voor de Ned. Bond van Oudstrijders, alsmede de afd. Raams- donksveer van het veteranen-legioen Nederland, de (8-tal) schutsbanen zijn open vanaf 16.30 uur. Van het secretariaat van de Ky- nologen vereniging vernamen wij, dat er reeds verschillende deelne mers hebben ingeschreven voor de clubmatch, welke op zondag 26 fe bruari gehouden zal worden. Diver se inschrijfformulieren zijn echter nog niet bij het secretariaat terug ontvangen, zodat wij momenteel nog niet kunnen zeggen hoeveel honden er aan deze match mee gaan doen. Alhoewel de inschrijving open stond tot 5 februari, heeft men be sloten om deze achterblijvers (van wege carnaval) nog een kans te geven en wel tot woensdag 8 febr. aanstaande. Na die datum kunnen geen honden meer worden aange nomen. Dat de belangstelling groot is, blijkt wel uit het feit dat diverse deelnemers ver van buiten Waal wijk komen. Als keurmeesters voor die dag hebben toegezegd, mevr. J. Cloo-de Vries, Nijelamer; dhr. L. P. Knapen, Haarlem; dhr. A. Kramer, Rotter dam; dhr. J. P. v. d. Zanden, Til burg. DE LUNTENIERS De Waalwijkse carnavalsvereni ging De Lunteniers viert vanavond in Hotel De Twee Kolommen carna val. Voor de muziek zorgt „The fo rest four". Evenals vorig jaar is men ook nu weer „volgeboekt". RWB-JEUGDTOTO Extra week t-b.v. „A.C. Waalwijk" De inzet van deze extra toto t.b.v. „A.C. Waalwijk" was f 997,40. Ie prijs R. Bergmans, Westeinde 15, Waalwijk en H. Verduijn, Wil lem van Gentstraat 4, Sprang-Ca- pelle. Zij hebben het bedrag pre cies geraden en ontvangen f 74,80. 2e prijs J. van Beek, Wilgen weg 2, Waalwijk. Hij ontvangt f 99,74. 3e prijs P. Schellekens, le Zeine 21, Waalwijk. Hij ontvangt 49,87. De A.C. Waalwijk dankt iedereen voor hun deelname aan deze extra toto en vooral de jeugdcommissie van RWB, die deze extra toto be schikbaar stelde aan de A.C. Waal wijk. Ook de jeugdcommissie van RWB dankt nogmaals iedereen voor hun deelname en tevens voor de verkopers van toto's. Iedereen heel hartelijk dank, het was prima. LAATSTE TREKKING WEERMANTOTO 4 februari 1967 Totale inzet ƒ461,75. Den Helder 7, Ypenburg 8, Vlissin- gen 7, Eelde 7, Twente 7, De Bilt 8, Eindhoven 8, Z.-Limburg 8. De eerste prijs, groot 100, voor 7 goede temperaturen, gaat naar mevr. C. Schoemans, Wilhel- minastraat 14, G. J. A. M. Schoe mans, Wilhelminastraat 14, Frans Moonen, Burg. v. d. Klokkenlaan 55, allen uit Waalwijk. De tweede prijs, groot ƒ60, voor 6 goede oplossingen, gaat naar C. van de Gouw, Crispijnstr. 116, Waalwijk; M. Leijtens, Nolenslaan 35, Waalwijk; G. van den Broek, O. Cist., Abdij Mariënkroon, Nieuw- kuijk; C. Italiaander, Grotestr. 208, Waalwijk; Langemeijer, Grotestraat 206, Waalwijk; mevr. van de Ven, St. Jozefhuis 23, Waspik; W. de Hoogh, Kerkstraat 45, Waspik; P. Willemse, Stationsstr. 49, Waalwijk; Mioch, Alb. Thijmstr. 7, Waalwijk; M. C. v. Brunschot, Laageinde 76, Waalwijk; H. v. d. Eerden, v. Over- schiestraat 8, Waalwijk; D. Kraal, Dandannenstraat 4, Sprang; Boo- gaarts, Grotestr. 220, Waalwijk; H. A. Leijtens, Kloosterweg 36, Waal wijk; T. M. Moonen, Burg. v. d. Klokkenl. 55, Waalwijk; B. Klerkx, Breedestraat 45, Maastricht; J. M. G. IJpelaar, Grotestr. 60 b, Waal wijk; P. Willemse, Stationsstraat 49, Waalwijk; Cornelissen, Henri Hud- sonstraat 13, Tilburg; J. v. d. Lee, Grotestraat 200, Waalwijk; mevr. Dirks, Mr v. Coothstr. 32, Waalwijk; D. F. M. Franken, Vredestraat 18, Nijmegen. De derde prijs, groot ƒ40,was voor 5 goede inzendingen. Gezien de lange- lijst van goede oplossingen, kunnen wij deze niet publiceren. Controleer uw strook en vrijdag 10 februari kunt u de prijzen afhalen aan het A.Z.G. hoofdkwartier, Win terdijk 30a, Waalwijk. In het volgend nummer van vrij dag a.s., zullen wij de opbrengstcij- fers publiceren in een slotartikel. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Prins Jul I bezocht zaterdagmiddag de bejaarden van Baardwijk. Een feest dat door de bewoners van St. Clemenshof bijzonder op prijs werd gesteld. A. VAN GORKUM HOOFD ST. LEONARDUSSCHOOL Met ingang van 1 februari is de heer A. van Gorkum uit Kaatsheuvel benoemd tot hoofd van de lagere school „St. Leonardusschool" in zijn woonplaats. Het nieuw benoemde hoofd is de opvolger van de heer G. van Dijk, die wegens ziekte vroegtij dig met pensioen gaat. De heer Van Gorkum was al sinds september 1964 waarnemend hoofd van de school. FEESTAVOND K.T.O. De bekende biljartvereniging KTO, gevestigd in café A. Netten, viert za terdag a.s. haar jaarlijkse statiedag. Dat zal ongetwijfeld weer een echte feestavond worden als nagalm van carnaval. De heren worden om 4 n. verwacht, terwijl de dames present zullen zijn om 7 uur. Om 8 uur wordt het diner opgediend. Het wordt on getwijfeld weer 'n echte KTO-avond. HARMONIE CONCORDIA Zaterdag a.s. zal de harmonie Con cordia haar jaarfeest houden. De dag wordt begonnen met een H. Mis in de parochiekerk, waarna de leden in zaal Concordia bijeenkomen voor een koffietafel met worstebrood. Hierna volgt een vergadering, waarbij een te rugblik zal worden gedaan op het voorbije jaar. 's Middags komen de leden weer in de zaal om de middag gezellig door te brengen. Om circa 5 uur volgt een muzikale rondwande ling door het dorp. Hierna komen ook de dames in de zaal om gezamen lijk aan een echte brabantse koffie tafel aan te zitten. De verdere avond werdt gevuld met muziek en dans. ■9 In Duitsland is weer 'n moord aanslag op een chauffeur gepleegd, de derde in 8 maanden en de 63ste na de oorlog. In dit weekend zijn er 11 slacht offers op de weg te betreuren; ver der zijn er in Amsterdam 'n groot vader en kind verbrand én is een dame door kolendamp gestikt.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5