waaLwijkse en UnqstRaatse couRant Nieuw Wit-Gele kruisgehouw in Waspik zaterdag open u u NOUGAT-EIEREN Reu mabestr jjding... ook uw zaak! VERLOVEN? Fa. J. Tausch Goede verzorgde voorlichtingsavond Waalwijk PLAN BLOEMENOORD NADERT VOLTOOIING U- M- ^zBoc/aertó met slagroom Laaf Uw bril EINDELIJK GOEDE ACCOMMOCATIE I VAN MIL dan naar Indeling Gespreksavond „Ver. Ontwikkeling arbeidstechniek" Hogere eisen in Tres-zaak Waspik heeft nu ook een ponnyclub BANKETBAKKERIJ Vier doden bij brand in bejaardenhuis Drie inbraken in Waalwijk Ook Brabant heeft nu een bouwfonds RAI-Amsterdam trok een record aantal bezoekers ANJER DESIREE W.M.5. Brillenspecialist Optica Houdt Bogaerts voor ogen i SfMHHI VRIJDAG 24 FEBRUARI 1967 88e JAARGANG No. 16 De tcho vv\n het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractad verten ties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Eind deze week zal er een hele zorg van de schouders worden geno men van het bestuur van het Waspik- se Wit-Gele Kruis. Om 10.30 uur zal dan nl. in de zaal van café ,,De Statie" een bijeenkomst worden be legd rond de officiële opening van 't nieuwe kruisgebouw dat in de hoek Schoolstraat - Burgemeester Géscher- straat werd opgetrokken. Vervolgens zal burgemeester H. C. Welling het gebouw ter bezichtiging openstellen. Zondagmiddag zal het publiek ge legenheid worden geboden een kijkje te gaan nemen. Hiermee zal dan een periode worden afgesloten van jaren lange voorbereiding waarbij de finan ciële zorgen ongetwijfeld het zwaarst hebben gewogen. Tevens zal dan een eind zijn gekomen aan rondzwervin gen en verhuizingen van het ene on derdak naar het andere die alle één ding gemeen hadden: onvoldoende accomodatie waardoor een maximum aan improviseren en behelpen gebo den was. Niet alleen de medische staf maar ook de moeders die 't zui gelingenbureau bezochten zullen niet licht vergeten hoe de omstandigheden in het voormalige stationsgebouw en in de houten noodlokalen van de kleu terschool, waar de baby's buiten uit de kinderwagens moesten worden ge haald, waren. Nu kunnen de 700 leden en de 150 leden van het Groene Kruis ech ter een riant gebouw betrekken dat door ingenieur M. Schiks van het ar chitectenbureau Van Hulien uit Waal wijk uiterst doelmatig werd gebouwd en modern iverd ingericht, een me disch wijkcentrum waardig. Op 800m2 grond trok de fa Sa- velkouls uit Waspik een bouwwerk op in bungalow-stijl dat ongeveer 400m2 oppervlakte heeft. Achter de hoofd ingang ligt een ruime hall die toegang verschaft tot een grote wachtkamer die tevens gebruikt zal worden als vergaderruimte en leslokaal. Deze wachtkamer geeft toegang tot de boxenkamer welke op haar beurt in regelrechte verbinding staat met de weegkamer en de kamer van de arts. Naast de dokterskamer zijn 3 kleed kamers. Een lange gang die achter de hal begint geeft toegang tot de kamer van de wijkzuster, het maga- Op maandag 27 februari a.s. te 20.00 uur zal in hotel Riche, Heuvel te Tilburg, een bijeenkomst worden gehouden van de Kring Tilburg-Den Bosch van de Vereniging Ontwikke ling Arbeidstechniek (V OA). Het onderwerp van de avond zal zijn: „Ervaringen bij invoering van winst deling door middel van een produkti- viteitstoerekeningssysteem' Een positief punt in de overigens minder gunstige conjunctuur is, dat hier een voorbeeld wordt genoemd van een schoenbedrijf, welke als ge volg van dit p.t.-systeem tot de hoog ste produktiviteitscijfers van ons land is gekomen. Aangezien de hier toege paste techniek nieuw is, zal in fo rum-verband het onderwerp worden besproken en zal gelegenheid worden gegeven aan de toehoorders vragen te stellen. Het forum zal bestaan uit: de heer Noordhoorn-Boelen (bedr. adv.), voorzitter; de heer Bergmans (algemeen bedrijfsleider); de heer v. Elshout (administrateur)de heer Be- rens (stikmeester). Met uitzondering van de voorzitter van het forum zijn alle forumleden in dienst bij Scapino-schoenfabriek te Waalwijk. Gezien de uiterst mo derne produktie-opzet en de opval lende ervaringen met 't winstdelings- systeem door middel van produktivi- teittoerekening meent het bestuur van de VOA-kring Tilburg-Den Bosch 'n actueel program te bieden. zijn, de desinfectieruimte en een log gia. Het gehele gebouw is gelijkvloers en in laagbouw opgetrokken. De fraaie tuinaanleg wordt onderbroken voor een parkeerruimte en een fiet- j senstalling. In de stichtingskosten (f. 155.000,-, inclusief inrichting en instrumentarium) droeg ook de Waspikse bevolking een belangrijk steentje bij. De procureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof heeft tegen de zeven leden van het - selecte - Utrechtse studentengezelschap „Tres Faciunt Collegium" tezake van mis handeling hogere straffen geëist dan ivaartoe de Utrechtse rechtbank, die een van hen vrijsprak, de zes anderen in eerste instantie veroordeeld had (boetes van f. 1000, - en f. 2000,-). I Mr. Kemper eiste tegen allen een uniforme boete van f. 5000, - met daarnaast tegen ieder een voorwaar- j delijke gevangenisstraf variërend van twee tot twaalf weken met een proef- I tijd van drie jaar. De mishandeling, i waarvoor zij terecht staan betreft het 1 inwijdingsritueel dat drie nieuwe le den op 10 april 1965 moesten onder- j gaan. De 20-jarige eerstejaarsstudent i i,„„ i rechten David Louis Leonard Rutgers Meteen toen de geruchten de ron- j r j - li/ -i, van Rozenburg uit Zeist kwam bij dit de deden dat er in Waspik een pon- J roetkap-ritueel om het leven. De twee nyclub in oprichting was spitste de e r- t 1 andere nieuwelingen, de jeugd haar oren! En nu al, voor er Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk Ei, ei, wat een verwennerij B Hazelnootgebak: onze specialiteit een officiële inschrijving mogelijk was, draven er 's woensdags 'en 's zon dags 's middags 'n 15 tal ponny's, bereden door enthousiaste amazones en stoere cowboys over een grasveld achter het gemeentepark in plan noordals wanen zij zich in een ein deloze prairie. De initiatiefnemers, tevens bestuur van deze nieuwe telg in de familie van plaatselijke verenigingen, wil ech ter alle jongens en meisjes de gele genheid geven zich aan te sluiten. Tot 9 maart kan men zich melden bij mej. Charlotte Brokx of bij de heren H. v. Wagenberg, J. Kraanen, C. Wouters en J. Damen, die gezamen lijk de bestaande plannen vorm gaan geven. Elke woensdag- en zondag middag zullen de jongens en meisjes onderricht krijgen, waarmee mej. Brokx zich zal belasten. Voorlopig begint men met dressuur voor vier en achttallen. Het ligt in de bedoe ling aansluiting te zoeken bij regiona le en landelijke organisaties. Mogelijk ook kan men binnen een jaar komen tot het organiseren van een concours voor ponnyclubs. De contributie voor de jeugd stelt men zo laag mogelijk, zo in de buurt van een kwartje tot 35 cent per week studenten A.R. baron van Heemstra en jhr. D. J. de Brauw, werden bij dit ritueel mishandeld. In de dependance van het rusthuis Visser aan de Populierstraat te Dui- vendrecht (gemeente Ouder-Amstel) zijn dinsdagochtend 4 bejaarden bij een brand omgekomen; drie vrouwen en een man. De slachtoffers zijn de 93-jarige weduwe A. Giskes-Gordijn, de 88- jarige T. Visser-Veldhuis, de 85-ja- rige K. Ouwendijk-Van der Marei en de 68-jarige, bijna geheel verlamde, J. J. Slibbelee. In het huis, door om wonenden „mensenpakhuis" genoemd hadden die nacht elf bejaarden en 2 verpleeghulpen geslapen. j In de nacht van maandag op dins dag j.l. is in Waalwijk op een drietal plaatsen ingebroken. De inbreker(s) brachten o.a. een ongewenst bezoek i aan de clubtent van de voetbalvereni ging Baardwijkwaar diverse dran- i ken werden ontvreemd, terwijl tevens een jukebox en een biljartklok wer den vernield. Ook werd ingebroken in het Palk- paviljoen van de ouden van dagen, waar enig geld werd meegenomen, terwijl ook de Hugo de Groot school aan de Coubertinlaan met een bezoek werd vereerd. Hier werd een klein geldbedrag vermist, doch erger was, dat door het leegspuiten van brand- I blusapparaten het schoolgebouw ern- j stig werd bevuild. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten gaat op grootscheepse wijze met de Rijkspostspaarbank samen proberen zoveel mogelijk Nederlan ders te interesseren voor een spaar systeem ten einde op vrij korte ter mijn een eigen woning te kunnen ko pen. Een kleine 50.000 Nederlanders hebben via het spaarsysteem van het Bouwfonds nu reeds een eigen wo ning. Door het vanaf vandaag ook mogelijk te maken maandelijks bij de Postspaarbank een vast bedrag te sparen kunnen aanzienlijk meer men sen eveneens profiteren van de dien sten van het Bouwfonds dat 20 jaar geleden werd opgericht. Deze maand is met het oog op het nieuwe Postspaarbank-bouwfonds- sparen voor geheel Zuid-Nederland, d.w.z. Brabant en Limburg, 't Bouw fonds Zuid-Nederland N.V. opge richt. In deze N.V. is het Eindhovens Hypotheekfonds opgenomen. Zaterdag, maar vooral zondag hebben bezoekers aan de automo bieltentoonstelling in de nieuwe RAI in Amsterdam de verkeerspo litie hoofdbreken® bezorgd. Uit al le delen van het land kwam men naar Amsterdam. Een reumapatiënt is een mens zoals U en wij. Alleen weet hij ech ter wat het betekent reumapatiënt te zijn. Het is Uw zaak er aan mede te werken deze mensen hun moei lijke bestaan zo veel mogelijk te verlichten. Dit kan door het Nati onaal Rheumafonds te steunen. Door met uw financiële bijdrage 'n klein deel van uw geluk te schenken aan hen die het zo dringend nodig heb ben. Met uw bijdrage kunnen vele reumapatiënten weer genieten van die kleine dingen, die voor een ge zond mens zo vanzelfsprekend zijn. Alleen met uw hulp kan het Rheu mafonds zijn zware taak blijven ulitvoeren en een leger van artsen, verpleegsters, masseurs en maat schappelijke werksters in staat stel len tegen deze gevreesde ziekte ten strijde te trekken. Het Nationaal Rheumafonds be vordert immers het wetenschappe lijk onderzoek door het speurwerk naar de bron, het ontstaan van reu- Grote keus In en fantasie ringen ook met briljanten Groleslraai 231a Waalwijk iel. 04160-2625 ma, te financiëren. Het verleent financiële hulp aan vele slachtof fers van deze ernstige ziekte door verstrekking van aangepaste ver voermiddelen, speciale hulpmidde len voor de huishouding of midde len waardoor zij zich weer zelf kunnen wassen en aankleden enz. Kortom het helpt om het leven van reumapatiënten weer leefbaar te maken. In afgelegen delen van ons land bezoeken masseurs in auto's geïsoleerd wonende reumapatiën ten om hun de noodzakelijke be handeling te geven en hiermede hun genezing te bevorderen. Dit kan doordat het Rheumafonds deze auto's masseurs en inventaris be kostigt. Ook draagt Het Nationaal Rheumafonds bij in de uitbreiding van het aantal bedden in reuma afdelingen of reumaklinieken, op dat ernstige reumapatiënten niet meer door plaatsgebrek voor op name moeten worden geweigerd. Een belangrijke taak van Het Na tionaal Rheumafonds is voorts de zorg voor ontspanning van reuma patiënten. Jaarlijks kunnen 750 pa tiënten eens een keer met vakantie gaan, hetzij door een 12-daags ver blijf in het reumavakantiecentrum te Bussum, hetzij door een. 5-daags verblijf in een hotel in ons mooie Limburg. Onspanning bevordert immers de genezing. Toon uw medeleven niet door medelijden, maar door steun aan de landelijke collecte die in de week van 6 tot 13 maart wordt ge houden. Laat de collectebus tij dens de huis-aan-huis collecte (en/ of straatcollecte) niet voorbij gaan. Komt U geen collectebus tegen, dan is het gironummer van Het Nationaal Rheumafonds, Den Haag: 324. Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 Dinsdagavond j.l. had in Hotel Verwiel 'n druk bezochte en goed. verzorgde avond plaats van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en plant kunde afd. Waalwijk. Als spreker trad op Ir. W. A. Eschausier van de N.V. Mommersteegs Zaadteelt en Zaadhandel uit Vlijmen met het WAALWIJK - Het plan Bloemenoord nadert zijn voltooiing. Sinds in 1959 met de bouw van woningen werd aangevangen zijn in dit plan 561 wooneenheden gereed gekomen. Als volgend jaar het plan kan worden afgesloten zijn hier nog 240 wooneenheden bijgekomen. Op het grote open terrein nabij het Bloemenoordplein gaat men binnen afzienbare tijd 5 flatblokken neerzetten. Ten noorden van de Klaproosstraat komen tivee van deze blokken, op het grote plein de overige drie. Ieder flatblok omvat 48 wooneenheden. De hier te bouwen flats worden zgn. „galerij-flats" Het geheel zal worden opgevuld met speelveldjes, waarvan enkele verhard worden. Van de winkelgalerij, die 19 panden omvat, zijn er nog vier niet uitgegeven. De firma Kramer en Van de Merwedie de panden bouwde, vermoedt dat als de flats eenmaal gereed zijn, ook deze vier resterende panden snel verhuurd zullen zijn. Het plan Groenewoud sluit harmonisch aan op „Bloemenoord"Dit plan omvat de bouw van 50 bungalows, waarvoor grote belangstelling bestaat, ongeveer 400 eengezinswoningen en 150 flatwoningen. Verder zullen hier 180 garages worden gebouwd. In het plan Laageinde worden momenteel 90 woningen gebouwd. Hier zal nog een wijkwinkelcentrum en een aantal flatblokken met in totaal 380 wooneenheden worden gebouwd. Dan is ook het plan Laageinde (zowel I als II) geheel compleet. In bewerking is momenteel het plan Meer dijk, terwijl het plan De Hoef in voorbereiding is. Binnenkort zullen de raadsleden over dit plan, dat al eerder op de agenda heeft gestaan, maar toen werd teruggenomen, andere informaties ontvangen. onderwerp „Het Gazon". Na een kort openingswoord van de voorzitter, zei de hr. Eschausier dat het onderwerp over de gras soorten zo uitgebreid was, dat hij hierover wel een cursus van een jaar kon geven. Hij stelde daarom voor om in het algemeen een paar praktische punten te behandelen, o.a. hoe zaai ik gras en welk is de goede verzorging. Aan de hand van prachtige dia's liet hen zien wat er zoal nodig is, voor men met zaaien kan beginnen, vervolgens het juis te inzaaien van het juiste gras. Hetgeen men pas kan weten, als een bodemonderzoek heeft plaats gehad. Als beste tijd wordt aange geven van 1 tot 15 september. De Engelsen die voor hun lawn- tennis een beste mat vereisen, zijn ons dan ook op het gebied van grasonderzoek ver voor. Verschil lende Engelse proefvelden met de verschillende experimenten kon men bewonderen op de heldere dia's. Interressant waren ook de mos- verdelging en de onkruidbestrijding zoals weegbree, paardenbloem, ma deliefjes enz. Een geheel nieuwe kijk gaf de spreker over het ont staan van mossoorten en de doel matige bestrijding ervan. Na de lezing volgde een debat dat echter niet veel nieuws ople verde. Alleen de pijnlijke kwestie van „de mol" kwam nog even ter sprake. De onder de pauze uitge reikte folders, gaven voldoende stof, om er zich thuis in te verdiepen. Een hartelijk applaus beloonde spreker voor zijn interressante en leerzame causerie, terwijl de voor-i zitter deze avond besloot met een dankwoord en met de hoop uit te spreken, dat de volgende bijeen komst zich wederom in een even groot aantal aanwezige leden zal kunnen verheugen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13