waaLwij kse en lAnqstRAAtse coupant In gewest Tilburg moeten 350 werknemers In schoen- en lederindustrie afvloeien Modehuis Van Dijk - Waalwijk toonde de nieuwste modellen Internationale Schoenenbeurs in Utrecht van 2-5 april K Vierde klassers Willem van Oranje College hadden werkweek Ajax stelde teleurtegen DuklaPraag Kor mts in Waalwijk van 8-12 Juli VERWACHTINGEN DIREKTEUR ARBEIDSBUREAU TILBURG: Textiel Overbodig Stap óók over op Hollandia Voor jongeren Kleuren The Flying Stars uit Waspik bestaan 15 jaar VRIJDAG 3 MAART 1967 88e JAARGANG No. 18 VAfl Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct.ine.k.) ƒ0,30 p.mnd. (1,20+10 ct.inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief ECHO" Telegram-adres Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Opgericht 1878 op de voet T1LBURG-WAALWIJK - De werkgelegenheid in Tilburg komt in het gedrang. De toestand op de arbeidsmarkt in het gewest Tilburg c.c. geeft aanleiding tot bezorgdheid. Deze bezorgdheid wordt voor namelijk veroorzaakt door het wegvallen van een aantal arbeids plaatsen. Dit blijkt uit een rapport dat de heer Th. Swinkels, direc teur van het GAB Tilburg op verzoek van de Kamer van Koophandel samenstelde. Maandagavond verduidelijkte de heer Swinkels het een en ander in een interview voor de televisie. Hij haalde hierbij de werkgelegenheid in de schoen- en lederindustrie aan. De heer Swinkels is van mening dat met een teruggang van de bezet ting in de schoen- en lederindustrie rekening gehouden moet worden. Hij vermoedt dat tot '70 zo'n 350 werk nemers zullen moeten afvloeien. Als oorzaak hiervoor zag hij vooral de scherpe internationale concurren tie van de laatste jaren. Dit heeft veelal kleine en verouderde schoenin- dustriën in moeilijkheden gebracht. In dit licht bezien denkt men maar aan de sluiting van Vloemans in Kaatsheuvel, waardoor 65 perso neelsleden op straat kwamen te staan. Kaatsheuvel valt echter niet onder het gewest Tilburg van het GAB. De afvloeiing waarover de heer Swinkels sprak heeft uitsluitend be trekking op bedrijven uit het gewest Tilburg. Dat de meeste slagen in deze Brabantse stad vallen, ligt voor de hand. De heer Swinkels stelt dat Tilburg zonder steun van de centrale overheid er niet in zal slagen de werkgelegen heid te verruimen. De situatie in de textielnijverheid, met name in de wol- lenstoffenindustrie, geeft reden tot ernstige bezorgdheid. De goede kern van wollenstoffen- bedrijven ondervindt nu op tweeërlei wijze zware concurrentie van 'n groep marginale bedrijven. In de eerste plaats houden de rand bedrijven gro te aantallen werkkrachten vast door de hoogste lonen te betalen, terwijl op de tweede plaats door deze rand- bedrijven vaak ver onder de prijs wordt geleverd, zodat zij in de con currentie om de opdrachten de „bo nafide" bedrijven dikwijls lelijk par ten spelen,aldus de hr Swinkels, die hieruit concludeert dat de gezonde bedrijven in het leggen van de basis voor de toekomst door deze mentali teit ernstig worden belemmerd. De heer Swinkels verwacht in de textielindustrie een teruggang van de bezetting van 550 mannen per jaar. Met de overbodige werkkrachten in de schoenindustrie, tesamen een 900 personen, die de komende jaren an der werk moeten zoeken. Mocht men denken dat de metaal nijverheid een garantie biedt voor de toekomstige groei van de mannelijke beroepsbevolking, dan komt men vol gens de heer Swinkels bedrogen uit. De metaalindustrie in Tilburg en om geving zijn alle toe aan de geplande bezetting. Als er niet spoedig maat regelen worden getroffen voor dit gewest, ziet de toekomst er niet be paald rooskleurig uit. JUWELIER Modehuis van Dijk is er weer in geslaagd een show te verzorgen die bij alle dames bijzonder in de smaak viel. 's-Middags en 's-avonds was de zaal volledig gevuld met dames van elke leeftijd die met argusogen de nieuwste lente- en zomercreaties zaten te bekijken om vooral meteen een goede keus te kunnen maken, geheel in het patroon van de nieuwe mode. Vooral de jongeren werden erop gewezen dat de minimode bij Modehuis van Dijk beslist niet meer de klok zal slaan. Het Modehuis vindt dat het uit moet zijn met het gegraai in de rekken en bakken waardoor de meer rustige kopers onrustig wor den en hoofdschuddend de mini- jeugd nakijken. Desalniettemin toch korte rokken, kort wil zeggen net boven de knie. Leuke ensembles voor de jeugd waarin vooral met harde kleuren wordt gewerkt en een strakke lijn. Mannequin Wilma met haar grote WAALWIJK Vorige week schre ven wij in deze rubriek reeds uit voerig over de Internationale schoe- nenontwerpbeurs die het Schoenen museum in samenwerking met de Internationale Schoenenbeurs in Utrecht organiseert. Deze schoenen beurs wordt van 2 tot en met 5 april in de Irene hal in Utrecht gehouden. Voor het eerst zal deze beurs ook op zondag geopend zijn. Een belangrijke verbetering, want uit ervaring blijkt dat de zondag een bijzonder aantrekkelijke dag voor exposities is. Ook nu zijn weer heel wat ex posanten op de ISN te vinden, hoe wel enkele grote industrieën heb ben laten afweten, vallen er heel wat nieuwkomers te noteren. Ge ruchten dat de ISN niet in trek zou zijn, kunnen dus van de hand worden gewezen. Het wegblijven van enkele grootheden wijt men vooral aan de datum. Enkele dagen later begint in Düsseldorf de GDS en van 22 tot en met 27 april wordt in Primasens de Internationale Ma chineshow gehouden. Op de ISN '67 zullen 120 deelne mers te vinden zijn. Zij bezetten samen 4800 m2 standruimte. Vorig jaar bezetten 125 exposanten 5200 m2 standruimte. Er is. dus dit jaar 400 m2 minder standruimte dan op de vorige beurs. Wel is men druk doende te on derzoeken of de datum niet ver vroegd kan worden. Gezien de da tums, waarop elders shows worden gehouden en gezien het feit, dat veel detaillisten in februari de col lecties reeds te zien krijgen, lijkt dit plan voor verwezenlijking vat baar. De beurs is door de week van 10 tot 9 uur 's avonds geopend, zondags tot 7 uur. Maandag 3 april wordt de uitslag van de ontwerp wedstrijd bekend gemaakt. De be kroonde modellen worden op de ISN geëxposeerd. Niet alleen de grootste schoen fabriek van Nederland, maar ook het bedrijf waar het pret tig werken is. snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. maat mocht zich verheugen in een grote aanhang. Deux-pieces met 't jasje net op de heupen, kleine re- ver kraagje en een rechte rok in allerlei kleurencombinaties. De stoffen yersey, georgette, Frans lin nen zijn ook dit jaar weer veel gebruikte stoffen. Voor de wat jongere dames zijn er leuke corduroy ensembles in marineblauw. Overigens zijn de modekleuren dit seizoen toch over heersend groen, in vele variaties, geel eveneens en rood. Een nieuwe kleur is de zeeschelpenkleur. Nog niet te over gebruikt, maar wel een zeer aparte kleur voor een ensem ble. Geel blijkt een kleur die voor elke leeftijd in vele variaties te verwerken is in grappige japonne tjes zowel als in deux-pieces. Ook Maison van der Sanden toon de een grote verscheidenheid' aan hoeden. De nieuwste Parijse mode blijkt ook in Waalwijk doorgedron gen zoals de Spaanse hoeden met een lint onder de kin geknoopt als wei de baretten en kleine dophoed- jes die wat kleur en vormgeving betreft voortreffelijk bij de crea ties van Modehuis van Dijk blij ken te passen. Modehuis van Dijk toonde zich weer een uitstekend kastheer in de persoon van Maggie Sierenberg die de getoonde mo dellen van deskundig commentaar voorzag op haar beurt weer bege leid door Nol Kok aan het orgel. Zaterdag 4 maart viert een voor Waspik unieke groep haar derde lus trum. Dan bestaat het orkest „The Flying Stars" nl. 15 jaar. Dit feit zal worden gevierd met een receptie en enkele dansavonden in café „De Statie" te Waspik. Van drie tot vijf maart a.s. zullen de leider van The Stars, de heer G. Rozenbrand en de leden P. Smits, F. Rondel en P. Heijmans recipiëren waarna om half 8 het lustrum zal worden ingezet. i Hiervoor heeft men zich verzekerd van de medewerking van twee zeer bekende orkesten t.w. The Wavo's en The Daffodils". Op 9 maart volgt dan een avond speciaal voor genodig den. een zgn. „kastelijnsbal", even eens in De Statie. Het orkest The Flying Stars speelt al heel erg lang in huidige bezetting: G. Rozenbrand drums, P. Smits accordeon en orgel, F. Rondel, gitaar en vocalist en P. Heymans, saxofoon en klarinet. Dit wil echter niet zeggen dat ieder van de muziekanten ook niet op andere instrumtenten bedreven is. Daarom ook is dit gezelschap veel gevraagd, zeker nu men de laatste tijd de be schikking heeft over een hammond orgel. Na de feestelijkheden zal ech ter het orkest een grote steun gaan verliezen omdat de heer Heijmans de tijd gekomen acht met dit werk, dat enorm veel tijd vraagt, te breken. The Stars die zich dan vooral op bruilof ten en verenigingsavonden zullen gaan toeleggen, worden dan noodge dwongen een trio. - Volgens berichten uit Hongkong, wordt de Chinese partijleider Mao Tse Toeng veel rustiger en heeft hij vele volmachten aan de premier gegeven om aan de cul turele revolutie een einde te ma ken. De klassen 4b en 4c van het Wil lem van Oranje College in Waalwijk hebben enkele weken geleden weer een werkweek gehad. A. Rotte ver telde hier over zijn belevenissen. In de week van 13 tot 18 februari zijn we, de vierde klassen van de B- afdeling van het Willem van Oranje College, vergezeld door de leraren Bakker, Den Braanker en Mostert, op werkweek geweest. Hiervoor gingen we naar het Centrum voor Gerefor meerd Jeugdwerk „De Witte Hei" in Bilthoven. Het thema van deze week was: „De mens in het tijdperk van de automatisering". De avond van aankomst nog werden als inleiding 2 korte films vertoond, beide opgeno men in de Koninklijk Glasfabrieken Leerdam door de bekende Nederland se cineast Bert Haanstra. De eerste film die we zagen was de film in op dracht van de fabriek gemaakt, hij was informatief, objectief en zake lijk; we kregen de fabriek te zien, uiterlijk. De tweede film was de fa briek gezien door de ogen van kun stenaar Bert Haanstra, 'n subjectieve film die ons de mens in de fabriek, de stompzinnige machines, kortom, het innerlijk van dit bedrijf liet zien; de begeleidende muziek harmoniseer de bijzonder goed (Pim Jacobs), (Theo Lievendie) en dit maakte de film tot een kunstwerk. Dinsdag, een zwaar programma; na 's-morgens een onderlinge discussie kwam 's-middags ds A. Terlouw (be- drijfspredikant) met ons praten over de benadering van de mens in het arbeidsproces en 's-avonds drs. P. v. Schilfgaarde (bedrijfspsycholoog) over de bedrijfspsychologische aspec ten van de automatisering. Beiden boeiende sprekers die na afloop van hun betoog dan ook aardig wat vra gen op zich afgevuurd kregen. De volgende morgen, woensdag, 'n rondleiding door 't Verenigde Gooi- se Melkbedrijf te Hilversum met een lekker glas melk, vla of yoghurt na. Die middag kwamen de heren J. J. C. Brauns en P. Fehrmann van het Studiecentrum voor administratieve automatisering met ons praten over, voornamelijk, de computer en zijn 1. M. Abrahams jr. 2. J. Belet 3. A. van Dam, jr. 4. J. J. van Dam 5. H. C. Douwens 6. G. J. Duijns 7. P. Escabache 8. F. Essen 9. F. Gersen 10. A. F. Coeman 11.,C Gühnen 12. Fa. Joh. v. d. Haas Zn. 13. T. Huizinga 14. Mevr. L. A. Kallenkoot 15. N. G. Kivits 16. F. Th. Knubben 17. G. Kwappenberg 18. Gebr Leander 19. J. L. Michorius 20. J. L. Michorius 21. P. L. Moonen 22. P. L. Moonen 23. H. G. Oudsen 24. Fa. J. C. Pruis en Zn. 25. G. Reemer 26. P. M. Schouten 27. G. Sipkema 28. A. N. Streekstra 29. P. J. Stuy 30. A. P. Trommelen 31. A. P. Trommelen 32. J. A. Tijck 33. P. v. d, Ven 34. Fa. Giezen (Vermolen) 35. P. Vinck 36. J. de Voer 37. J Witte 38. A. v. Zalk schiettent 2.501,- poffertjeskraam 160, - paratrooper 500, - autoskoter 6.200,85 curiosashow 325, - Studio 7 (theater) 400, - brievenspel 2.222, - bussensport 425, - gebakkraam 1.000,— globe-motersport 900, - lijntrektent 825, - palingkraam 750,- ping-pongspel 850, - nougatkraam 3.626,- suikerspin 450, - optelspel 657, - ijsverkoop 201,- luchtschommel 400, - speelgoedbakje 186,— speelgoedbakje 186, - kiddy-ride 1.268,- racebootjesmolen 1.360,- berwi-grijpkranen 1.166, golfbaan 440, - cakewalk 700,- klokkenspel 899, - holly-cranes 2.010,— patates-frites-worstkraam 1.068, - octopus 777, vliegbom 150,- bumper 850, - swing-mill 800, - balco 2.668, - draaimolen 500, popcorn 100.— rupsbaan 1.325,— babysport 1.489,- balwerprolsport 740,- Totaal 41.074,85 mogelijkheden en de nieuwe functies die deze vorm van automatisering met zich meebrengt. 's-Avonds de T.V. voor de verkiezingsuitslagen en de voetbalwedstrijd. Donderdag: in het Centraal Museum Utrecht, afde ling Moderne Kunst, hebben we ge noten van enkele werken van Neder landse kunstenaars. Na de rondlei ding mochten we de benen strek ken in de stad. 's-Middags de heer J. Swart, een deskundige op het gebied van de recreatie, die ons op de re creatieve problemen wees. Daarna waren we creatief bezig met het the ma en het was verbazingwekkend dat we het er zo goed afbrachten als B- mensen. De laatste dag, de heer Köhler, bij ons op school reeds bekend als „tes ter"; hij gaf ons advies over studie- en beroepsmogelijkheden met diplo ma H.B.S.-B. 's-Middags kregen we gelegenheid om te zeggen hoe we de week hadden beleefd. Unaniem wa ren we het erover eens dat het een succes was geweest en dat we hard en met plezier gewerkt hadden. Het thema van de week was goed geko zen en we zijn met allerlei problemen en aspecten in aanraking gekomen waar we anders waarschijnlijk onge ïnteresseerd langs waren gelopen. Onze dank aan de twee jeugdleiders de heer Van der Ploeg, de ernstige, en de heer Baane, de goede pianist, voor hun uitstekende leiding, aan 't personeel voor het heerlijke eten (al hebben we ons glaasje melk gemist) en aan de leraren, waarmee we fijn hebben kunnen praten. AMSTERDAM - Ajax heeft voor een teleurstelling gezorgd. De Am sterdammers zijn er niet in geslaagd de Dukla-defensie te verschalken en de spelers uit Praag met een „jas" naar huis te sturen. De Tsjechische legerploeg, die beter speelde dan ver wacht, stond Ajax niet meer dan 'n 1-1 draw toe. Wel heeft Ajax een grote veld- meerderheid gehad. Dit blijkt 't dui delijkst uit de hoekschopverhouding 26 tegen 3. Gadegeslagen door 65- duizend enthousiastelingen ging Ajax van start. Na een kwartier leek het er op dat de Amsterdammers de leiding zouden nemen. Nuninga scoorde, doch de uitstekend leidende Rus Bakhranof telde het doelpunt niet. De doelman zou ongeoorloofd zijn aangevallen. De stand bleef dubbelblank. Maar 5 minuten in de tweede helft was het dan zover. Sjaak Swart liet het sta dion juichen: 1-0. De vreugde was van korte duur. Tien minuten later was het al weer gelijk. Daar had Ne- dorist voor gezorgd, die de Amster damse defensie verraste. Het zou bij deze stand blijven, want de Dukla- defensie wist van geen wijken, on danks de 26 hoekschoppen. Volgen de week woensdag gaat Ajax het in Praag nog eens over doen. Misschien met minder hoekschoppen en meer doelpunten. FEIJENOORD Feijenoord heeft woensdag in Bar celona een uitstekende wedstrijd ge speeld tegen de club van die naam. 60.000 toeschouwers zagen een span nende strijd die door Feyenoord met 2-1 werd verloren. Bild scoorde het enige doelpunt. - Milaan tegen Madrid werd door de Italianpn gewonnen met 2-0.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 15