Zachte korrels rollen het behang schoon StassMT De Canadian National Railways veranderen verlies in winst Mit do Langstraat KAATSHEUVEL SCHOONMAAKNIEUWTJE TREINEN KUNNEN WINST MAKEN 19 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 3 MAART 1967 19 DOKTERSDIENST voor gouden armbanden Sprang-Capelle Capx*!!*» Drunen Vlijmen Loon op Zand Bedrijven ver trekken nog niet uit Raamsdonksveer Baardwijk D.E.S.K. N.E.O. Wit-Zwart Belangrijke inkom- sten uit vrachtvervoer Hockey Volleybal Enquette Comfort ZILVEREN DIRECTEURS-JUBILEUM .V..-r..'' .v Behang is een leuk en vrij goedkoop middel om de muren mooi te maken. Bovendien voor elke smaak is er wel iets te vinden. Effen of simpel streepje of linnen-effekt voor de modernen, kleurmotiefjes voor wie 's wat anders wil... en het knusse bloe metje is er warempel ook nog. Behang heeft echter één groot bezwaar. Het wordt vuil De sigaren van Pa, de verwarming, stof, alles werkt er danig op in. Om over de tekendrift van de kinderen nog maar niet te spreken. Wat te doen: lekker de spons erover Kan alleen bij het duurdere, afwasbare behang. Gelukkig is er nu iets op gevonden. Een doek, genaamd O-Z Wan- denwonder. Men veegt ermee over het behang en de vlakgum- achtige korreltjes van het doek-oppervlak rollenhet vuil zacht jes weg, zonder de boel te beschadigen. Het laat ook geen strepen na Men kan er ook met waterverf geschilderde wanden, ande re wandbekledingen en plafonds mee schoon-„gummen", zonder dat er één druppel water aan te pas komt. Het O-Z Wanden- wonder kost nog geen tientje en één doek is genoeg voor 100 m2 droogreinigen. „Wonder" lijkt ons wat overdreven, maar het is wel een vondst STATIONSSTRAAT 66 WAALWIJK Vrij regelmatig leest men over de harde strijd, die het openbare vervoer moet voeren om het hoofd boven water te houden. Die strijd speelt zich niet alleen in ons land af, ook in het buitenland heeft men met dergelijke problemen te maken. Met de recente ta riefsverhogingen van ons vaderland spoorwegnet nog in gedachten is het interessant te zien hoe men in Canada een verliesgevend spoorwegbedrijf gezond heeft weten te maken. Donald Gordon nam in 1950 de leiding van Canadian National Railways, een bedrijf, dat in kommervolle omstandigheden verkeerde, op zich. Jarenlang had men het personenvervoer verwaarloosd, terwijl men bovendien door de concurrentie van weg- en luchtvervoer met de rug tegen de muur was komen te staan. De nieuwe direkteur, afkomstig uit het bankwezen, zag geen mogelijkheid gedurende de eerste tien jaar in deze sektor verandering te brengen. DOKTERSDIENST De praktijk van dokter Winkelman zal zaterdagmiddag en zondag worden waar genomen door dokter Van Tuijn te Kaats heuvel, Vossenbergselaan 21, tel. 04167- .2006. KERKDIENSTEN Zondag 5 maart. Ned. Herv. Kerk, Sprang, 9.30 en 2.30 uur: ds Van Bemmel van Ol- denbroek. Gpref. Kerk Sprang, 9.30 en 4.30 uur. ds Barkema. GESLAAGDE UITVOERING „MARIJKE" Zaterdagavond gaf de muziekvereniging „Marijke" met de drumband haar tweede uitvoering voor donateurs, nu voor het oos telijk deel van Sprang, in het gebouw van de Chr. Volksbond. De zaal was goed be zet toen de voorzitter, de heer C. Vos, de aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Kon de voorzitter in de eerste uitvoering burgemeester Van Prooijen met zijn echt genote begroeten, nu mocht hij in het bij zonder wethouder Jac. Vos met zijn echt genote een bijzonder welkom toeroepen en daarbij zijn blijdschap uitspreken dat Ma rijke van de zijde van het gemeentebestuur zoveel belangstelling mocht ontvangen. Hij sprak tevens de hoop uit dat de vriend schapsbanden met de zustervereniging „Si- rena" - waar wethouder Vos tevens voor zitter is - steeds meer versterkt mogen worden. De harmonie bracht hierna onder direc tie van de heer A. Stolk enige nummers ten gehore, waaruit mocht worden gecon cludeerd dat de laatste maanden weer goe de vorderingen zijn gemaakt. Ook werden enkele solo's vertolkt, o.m. een tweetal met corhoorn, een tweetal heren met piston en de bas-blazer, allen op de piano begeleid door de heer Van der Linden. Ook de drumband gaf enige pittige nummers, waar mee men de zaal wist te boeien. Het twee de deel van de avond werd verzorgd door de gebrs. Ramsteijn, die met liedjes en schetsen veel tot het slagen van de avond bijdroegen. Vooral het laatste nummer .vkom er eens kijken, het is Marijke, onze harmonie", werd een daverend succes voor de plaatselijke diletanten. De voorzitter dankte tenslotte allen die hadden medege werkt aan het slagen van de avond en bood mevr. Stolk en mevr. Van der Linden bloe men aan. Marijke kan met veel genoegen op de uitvoeringen terugzien. Op maandag 6 maart a.s. 's-avonds om 8 uur, zal de Chr. Gemengde Zangvereni ging „Excelsior" in het Hervormd Jeugd centrum bijeenkomen om haar directeur, de heer Jac. Groen, uit Heusden te huldigen in verband met zijn zilveren jubileum als dirigent van deze zangvereniging. De heer Groen, die zich al deze jaren veel moeite getroost heeft om „Excelsior" op hoger peil te brengen, heeft daarmee veel succes gehad, want onder zijn directie mocht Ex celsior op veel concoursen waaraan werd deelgenomen, eerste prijzen behalen, wat zeker voor een zangvereniging, waarbij het ledental steeds aan schommeling onderhe vig is, een hele prestatie genoemd mag worden. De dank die de heer Groen a.s. maandagavond zal worden gebracht, is dan ook zeker ten volle verdiend. EERVOLLE UITNODIGING Op uitnodiging van de KNSB is onze plaatselijke junior rijder Hans v. Beek, lid van: de iisvereniging „Het Eendennest" uit genodigd om a.s. zaterdag deel te nemen om het kampioenschap van Nederland het welk gehouden zal worden op de kunstijs baan te Deventer. Het zal voor Hans van Bee,k geen gemakkelijke taak zijn om de Brabantse kleuren tegenover de sterke rij ders uit Holland te verdedigen, doch wij wensen hem veel succes toe en indien mo gelijk een eervolle plaats. FIETSPAD In het ruilverkavelingsplan „Heusden- Vlijmen" is en wordt in totaal bijna 11,5 km fietspad aangelegd ten behoeve van het toerisme. Nu komt onder de gemeenten Vlijmen, Helvoirt en Drunen de aanleg van bijna een kilometer toeristisch fietspad aan de orde gelegen in de zgn. „honderdbun ders". Er zal met deze aanleg f. 24.200,- zijn gemoeid. RIKCONCOURS Zaterdagavond zal in café Aarts, alhier, een rikconcours worden gehouden onder auspiciën van de reisvereniging „De Globe trotters". Aanvang 8 uur. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur. uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dr. v. d. Wouw. AGENDA Hoge Braken: Zaterdag 8.30 uur, zondag 5.30 en 9 uur en woensdag 8 uur: „My Fair Lady". Toe gang alle leeftijden. Zondagmiddag 4 uur, jeugdfilm, De Dikke en de Dunne: „Zet je zorgen opzij". DE TOFFE TONGENS KOZEN EEN BESTUUR In de zaal van de café-bar „Dominique" kozen „De Toffe Jongens", een carnavals vereniging uit Drunen, tijdens een alge mene ledenvergadering een difinitief be stuur. Voorzitter werd de heer F. Stap; secretaris de heer H. v. Nooy en penning meester P. Hagelaars. VOORJAARS WANDELTOCHTEN De sportraad in Drunen is voornemens om op zaterdag 18 maart een voorjaars wandeltocht te organiseren. De deelname staat voor iedereen open. In het Drunense hei- en duingebied zijn routes uitgezet van 5, 10 en 15 km. De start zal plaats vinden vanuit het sportpark tussen 13.30 en 14.00 uur. Er wordt op een grote be langstelling gerekend. PLUIMVEEVERENIGING In Drunen is onlangs een pluimveever eniging opgericht. De nieuwe vereniging telt reeds 20 leden. Liefhebbers van rasko nijnen en kippen kunnen zich voor deze nieuwe vereniging melden bij M. v. Raven- stijn, Stationsstraat 27. Men is voornemens om in het komende najaar een tentoonstel ling te organiseren. BROMFIETSER KWAM TEN VAL Dinsdagmiddag om ongeveer half 6, kwam de heer A. v. d. W. uit Vlijmen op de bromfiets van zijn werk. Ter hoogte van de Burg. v. d. Venstraat liep een hond tegen zijn bromfiets, waardoor v. d. W. ten val kwam en vermoedelijk een hersenschudding en enkele flinke schaafwonden opliep. Een ziekenwagen was spoedig ter plaatse en W. werd naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. KOORCONCERT Het Vlijmens Dames- en Mannenkoor ga ven in de aula van de meisjesschool een concert onder leiding van directeur Louis Sars en pianist Frans Wilmont, beide uit Waalwijk. Het publiek was in grote getale aanwezig en hebben weer genoten van goe de zang. Ook enkele goede solisten, zoals mej. Tilly v. Veggel en Henk van Kessel werkten aan dit concert mee. Onder de pauze bracht het huisorkest Sleegers uit Vlijmen enkele mooie nummers ten gehore. Het werd een geslaagd concert. VOLLEYBALCLUB EVER READY Het eerste team van Ever Ready startte tegen Smash en het zag er naar uit dat Ever Ready naar een grote zege zou gaan. De eerste set werd gewonnen met 14 - 16 en 6-15. Toen kwam Smash opzetten en won de 3e set met 15-13 en de 4e set met 15-9. De laatste set ging in het be gin gelijk op, maar Smash overrompelde Ever Ready, die met enkele invallers speel de, en won met 15-10 en behaalde dus een 3 - 2 overwinning. Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse laan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167 - 2006. Verloskundige M. van Vlerken, Rubensstraat 8, Kaatsheuvel, telef. 04167-3666 is zaterdag en zondag te bereiken voor bevallingen. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 2515. Zaterdag in de tijd van half vasten, is 't voor de vrienden van de Kon. Erk. Har monie Concordia, alhier, een belangrijke dag. In samenwerking met de vrienden van Bos en Duin zal in hotel Bos en Duin te Udenhout een halfvastenbal georganiseerd worden. Beide organisaties hopen dat het er zal gonzen van drukte want er spelen niet minder dan twee orkesten in twee za len. Eveneens zijn er twee bars ingericht. Het is de bedoeling dat ook gecostumeerd aan deze bals wordt deelgenomen. De za len zijn bijzonder intiem ingericht en het riante hotel zal gtaag de gasten welkom heten. Het bal - de bals - beginnen om half negen 's-avonds. Het is een mooie ge legenheid om eens nader met harmonie Concordia kennis te maken. Getracht wordt deze balavond zo gezellig mogelijk te ma ken en wel op de manier als Concordia 't carnaval kan vieren. En... dat kunnen zij daar. DOKTERSDIENST Zaterdag 4 en zondag 5 maart a.s. zal de doktersdienst alhier, worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4 te Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. - Een gewezen directeur van een internationale handelsonderneming in Amerika is gearresteerd in verband met de moord op president Kennedy. - In de Tweede Kamer worden van daag weer vragen gesteld over het de fensiebeleid. Het gaat hier om mili taire in Navo-verband. - In Breda is bij een tabaksgrossier ingebroken. Er werd voor f. 30.000,- aan sigaretten weggehaald. Van de daders ontbreekt elk spoor. - De oud-voorzitter van de Streek-1 VVV Baronie van Breda, mr. E. van Mierlo uit Gilze, heeft de ere-pen- ning van het VVV ontvangen. De beslissing of de N.V-'s Verco, Gepro en Rami en de firma Adri- aanse, alle vier bedrijven gelegen in de Boterpolder te Raamsdonks veer binnenkort naar het plaatsje Weelde in België zullen vertrek ken is voor enkele dagen uitge steld. Gisteren zou aanvankelijk de ko gel door de kerk zijn gegaan, doch Zondag a.s. gaat Baardwijk bij ZIGO op bezoek. Dit is voor Baard wijk geen onbekende en deze wed strijd is voor beide clubs van groot belang, daar hun positie op de rang lijst allerminst goed zijn te noemen, ZIGO heeft één punt meer dan Baardwijk. De eerste ontmoeting is door Baardwijk gewonnen, dus zijn we ditmaal benieuwd wie de sterk ste zal zijn. Als we de resultaten van de laatste wedstrijden van de Baardwijkse ploeg bekijken, dan is er een behoorlijk resultaat uitgeko men. Daarnaast echter zullen de Baardwijkers moeten tonen dat het ernst is om zo snel mogelijk enke le plaatsen op de ranglijst te stijgen. Hoezeer beide elftallen ook op de overwinning gebrand zijn. het zal maar voor een mogelijk zijn op de volle winst beslag te leggen. Wit dat zal zijn durven we niet te zeg gen, laten we hopen dat de Baard wijkers voldoende doordrongen zijn van de ernst van de situatie en beide punten mee naar Baardwijk zullen brengen. Van de supporters van Baardwijk vragen wij dat zij hun elftal daadwerkelijk de zo hard nodige steun willen geven. Zij die de reis mee willen maken worden verzocht zich tot en met dosderdag op te geven bij J. van Mierlo in het clubpaviljoen, vertrek aldaar om 13.15 uur. Aanvankelijk zou DESK a.s. zon dag een rustdag hebben, maar men kreeg begin deze week bericht dat alsnog dé wedstrijd Helmond-DESK was ingelast. Er kan niet gezegd worden, dat het wedstrijdschema dit seizoen voor de Dessers op een gelukkige wijze wordt vastgesteld, want van enige regelmaat is geen sprake. In ieder geval wordt het een uitnodiging van het Ministerie van Economische Zaken aan het grootste bedrijf Verco N.V. in Den Haag eens te komen praten, deed de directeuren de heren Verschu ren en Kloet besluiten het beslis sende gesprek met Buissel even uit te stellen en aan de uitnodiging van het Ministerie van Economi sche Zaken gevolg te geven. Ailes hangt nu af wat Verco gaat doen, ook voor Gepro, Rami en Adriaanse, daar deze laatste be drijven als toeleverings- (Gerpo en Rami) resp dienstverlenend (Adri aanse) bedrijf voor een groot ge deelte afhankelijk zijn van Verco. zondag in Helmond ongetwijfeld 'n spansende aangelegenheid en voor DESK een zeer lastige opgave. Bei de ploegen staan immers nog lang niet veilig en kunnen de beide puntjes dus heel goed gebruiken. In Kaatsheuvel werd het een overwin ning voor de thuisclub, maar dat zal zondag, gezien de situatie op de ranglijst, zeker niet zo vlot gaan en met een puntenverdeling zal men vermoedelijk wel tevreden zijn. Wanneer DESK zich van de eerste tot de laatste minuut volledig in zet, dan moet het toch mogelijk zijn om één kostbaar puntje mee te brengen. Laat men het in ieder ge val op een sportieve ontmoeting houden. DESK 2 gaat naar Goirle om de reserves van VOAB te ontmoeten, terwijl voor de jeugdhoofdklasse vastgesteld is de ontmoeting DESK- Vriendenschaar, welke om 12 uur aanvangt. Voor zaterdag a.s. staat er voor NEO een uitwedstrijd op het pro gramma en wel tegen Aalburg. Het zal voor de NEO-lui beslist geen gemakkelijke wedstrijd zijn. Maar gezien de kracht en het doorzetings- vermogen van de Sprangse ploeg kan deze wedstrijd met vertrouwen tegemoet worden gezien. Een ge lijkspel zit er altijd inDe aan vang van de wedstrijd is 14.30 uur. Het verdere programma luidt: NEO 2—BWR SVV '54 2—NEO 3 Beatrix '63 3—NEO 4 Wit-Zwart heeft zich tegen het op eigen veld altijd moeilijk te kloppen Kogelvangers goed her steld. Komende zaterdag speelt Hij concentreerde zich volledig op het goederenvervoer. Nieuwe diesel-elektrische lokomotieven werden aangeschaft, evenals goederenwagons. Er werd bovendien 12.000 kilometer nieuw spoor aangelegd. Door de rangeerterreinen door middel van elektro nische apparatuur te laten opereren, kan het aaintal werknemers 23.000 worden ver minderd. Onder Gordon's leiding schoten de inkomsten uit het vrachtvervoer omhoog en wel van 1.420 miljoen gulden in 1949 tot bijna ZVz miljard in 1965. De verliezen in het personenvervoer ble ven daarentegen toenemen. In 1961 had Canadian National Railways 25% van zijn reizigersvervoer afgeschaft, terwijl men hoopte de andere 75% ook spoedig kwijt te zijn. Daar stak echter in datzelfde jaar de Board of Transport Commissioners (een Ca nadees regeringbureau voor verkeerszaken) een stevig stokje voor, speciaal voor wat Wit-Zwart thuis tegen Tholense Boys. Het kan een aardige wed strijd worden. In Tholen won Wit- Zwart destijds met 52. De wed- I strijd begint om 4 uur. Het heeft Wit-Zwart 2 de laatste tijd niet erg meegezeten. De Capel- lenaren zullen nu wat punten erbij moeten zien te krijgen, willen zij zich in de 2e klas handhaven. Op* het programma staat de uitwed strijd tegen TSC in Oosterhout. TSC beschikt over een goed elftal. Thuis won Wit-Zwart 2 in een op hoog peil staande wedstrijd met 43. Verder wordt gespeeld: Wit-Zwart 3Dussense Boys A.s. Zondag wordt de 4e beker ronde gespeeld en daardoor ligt de competitie stil. De Waalwijkse he ren krijgen een-vrije zondag, maar komen a.s. zaterdag voor een oefen wedstrijd in het veld tegen het 2e elftal. Dames 1 speelt zondag wel. De kampioenen benutten hun vrije dag om zich vast te prepareren op de promotiewedstrijden. Zij gaan naar Eindhoven om aldaar het eer ste dameselftal van HTCC te be kampen, dat momenteel de leiding heeft in de promotieklasse. Geen ge makkelijke opgave. Na een gedwongen rustpauze van een maand heeft OWvOC weer 2 wedstrijden gespeeld. Zaterdag j.l. werd met 20 van Tornado 2 ge wonnen. Setstanden 157 en 1511. Dinsdag speelde OWvOC tegen Pendragos, en 't werd een gemak kelijke overwinning. De setstanden 15—7, 1315 en 154 spreken voor zich zelf. Voor a.s. zaterdag staat een wedstrijd tegen Sarto 3 op het programma. betreft de meer belangrijke lijnen van het net. De eerste stap die Gordon toen nam was het houden van een enquête door geheel Canada. Deze enquête bleek een onthullen de uitslag te hebben. Over het algemeen oordeelde men de treinen van de C.N.R. vuil, naargeestig, ouderwets en niet com fortabel. Men klaagde over norse employees en dure maaltijden. Bovendien kon men goedkoper per vliegtuig of auto reizen. Het was vooral deze laatste klacht, die de spoor - wegdirektie grijze haren bezorgde. De af stand Montreal-Hallifax, 1350 kilometer, duurde per vliegtuig slechts drie uur en koste iets meer dan honderd gulden. Voor een oncomfortable treinreis, diende men ongeveer hetzelfde bedrag neer te tellen, maar dan was men 21 uur onderweg. Wilde men een couchette, dan betaalde men hon derdeenenzestig gulden. Gordon nam een drastische beslissing. In tegenstelling tot hetgeen vorige direkteuren hadden bepleit, verlaagde hij de prijzen van de spoorkaar tjes. Hij deed dit op het eerder genoemde traject waar de „Ocean Limited" de dienst onderhield. Dit stoute stukje leverde een vérlies van anderhalf miljoen gulden op in het eerste jaar. Men ging verder. Alle standaard ta rieven werden verlaagd, terwijl de eerste klas werd afgeschaft. Binnen zes maanden nam het aantal reizigers met 46% toe; de inkomsten stegen met 9 procent. Binnen 2 jaar bereikte men op dit traject een winst van bijna 3V£ miljoen gulden. Dit cijfer bleek over 1966 tot ongeveer 5 miljoen gulden. Mén heeft dit experiment verder door gevoerd op andere trajecten. Bij een zeer matige prijs heeft de reiziger de beschik king over comfortabele compartimenten, dankzij de aanschaf van modern spoorweg materiaal, goede ontbijten, lunches en di ners, die bij de lage prijs zijn begrepen. Er zijn in deze treinen „conversatie"-ruim- ten, waar men medereizigers kan ontmoe ten. Voor de kinderen is er speelgoed en een jeugdleider aanwezig. U kunt overal kranten en tijdschriften krijgen en elk uur worden nieuwbulletins verstrekt. De ver trektijden van bijvoorbeeld de „Panorama", zijn zodanig gekozen, dat de 850 kilometer door het verbijsterde landschap van de Roc ky Mountains bij daglicht kan worden be keken. Verder heeft men een „auto-slaap- trein" systeem ingevoerd, dat wij ook in Europa kennen, met dit verschil, dat uw auto na de reis keurig gewassen wordt af geleverd. Met de uitslag van de enquête als basis heeft men er zorg voor gedragen, dat door middel van cursussen het dienst doende personeel van de treinen werd in geprent, dat passagiers geen prijsstellen op korzelige en onversohillige kruiers en con ducteurs. De turbotrein, die 250 kilometer per uur kan halen en die 30 procent goed koper kan worden geëxporteerd is een nieuw voorvarend project, dat door de Ca nadian National Railways is aangepakt. Op 31 december jl. nam Donald Gordon, op 65-jarige leeftijd, afscheid van het be drijf, dat hij in 15 jaar tijd van een zieke lijke onderneming in 'n bloeiende spoorweg organisatie had veranderd door rekening te houden met de wensen van de reizigers en de tarieven te verlagen. Wellicht een in teressant gedachtepunt voor andere spoor wegdirecties. PROGNOSES van de clubs

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 19