wAALwijkse en UnqstRAAtse cour An t Raadslid A. Kools droeg uit en over begroting stof aan voor discussie Slagerij A. van Roessel - Waalwijk negentig jaar geleden gesticht Jubileum Pax Christi-voettocht opnieuw vanuit Waalwijk I fS RAIFFEISENBANK I Landelijkekampioenswedstrijd van Kleinvee in Oosterhout ALGEMENE BESCHOUWINGEN IN WASPIK Onderwijs WINKEL GEMODERNISEERD TWEEDE LUSTRUM waar ruim f* 5 miljard wordt gespaard j spaarbank en alle bankzaken j Lid drong aan op meer reclame Antwoord Heropening op dinsdag 7 maart Comité vraagt huisvesting voor deelnemers Tekenwedstrijd voor scholieren uit de Langstraat ICCAN-afdeling in Waalwijk Wedstrijd I Klinkaert-slipjacht in Drunen was een groot succes A. van de Griendt kampioen van jeugdbiljart VRIJDAG 3 MAART 1967 88e JAARGANG No. 18 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureausGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" ln de vergadering van maandag stelde raad der gemeente Waspik de begroting voor 1967 vast. Tevoren hield de heer A. Kools een uitvoerige en gedegen algemene beschouwing om een aantal zaken en kanttekeningen naar voren te brengen welke in commissiever gaderingen en fractiebijeenkomsten onderwerp van gesprek zijn ge weest. Het hoofdstuk uit de begroting Algemeen beheer vraagt, al dus de heer Kools, aan personeelskosten f. 150.000, - Moge deze voor onze gemeente maximale uitgave resulteren in een optimale prestatie en dienstbaarheid: snelle behandeling aan loketten, vlug reageren op aanvragen, vlotte afdoening van openstaande rekenin gen. Onder het hoofdstuk Openbare veiligheid worden posten uitgetrok ken voor brandbestrijding 7.700,-, burgerlijke verdediging 2.200,- en openbare verlichting 2.200,-. Is de uitrusting der brandweer voldoende voor de te verrichten taken, is de sterkte van de B.B. voldoende en kan de nachtverlichting hier en daar worden uitgebreid De post volksgezondheid toont 12.000, meer nadelig dan in 1966, o.m. ver oorzaakt door 4.500,- meeruitgave voor gezinshulp. Vanwaar het plot selinge verdubbeld aantal verzor- gingsdagen van gezinshulp Met betrekking tot de volkshuis vesting zei de heer Kools o.m. Zaak zal zijn aantrekkelijke woningen te bouwen met de nodige variatie en privacy. Verlies de realiteit niet uit het oog en blijf de woningmarkt nauwkeurig volgen. In de over dracht van woningwetwoningen aan bewoners is jammer genoeg een stil stand te constateren. Stimulering is gewenst. Huurders met een te hoog inkomen horen niet in een woningwetwoning thuis. Van door stroming komt nog weinig terecht. Is het voldoende bekend dat de re gering de verhoogde subsidies voor particuliere bouw zeker nog tot 1 juli zal handhaven Om de inge zetenen over gemeentelijke aange legenheden beter te informeren drong de heer Kools aan op meer public relations in de vorm van openbare hearing, circulaires en verbetering van gerichte informaties aan de pers. Bij de dienst openba re werken noemde spreker nog ver spilling van aanwezige capaciteit met daaraan gepaard inboeten van goodwill van de overheid bij de in gezetenen. Sprekend over het onderwijs zei de heer Kools: „Er is financiële armslag nodig om het onderwijs de snelle ontwikkeling van deze tijd te kunnen laten volgen. Wenselijk is dat de schoolbesturen een goed gedocumenteerd verzoek tot verho ging van de vergoeding per leer ling indienen". Spreker vroeg ook naar het ver loop van de afwikkeling van de VGLO-school en pleitte voor het scheppen van een mogelijkheid om middels de streekmuziekschool van Waalwijk in Waspik elementair muziekonderwijs in groepsverband te kunnen volgen. Bedenkingen heeft de commissie, aldus de heer Kools, over de wijze waarop het subsidiebedrag aan de stichting katholieke jeugdbelangen tot stand komt. Het kwam hem voor dat aan gesloten verenigingen over meer subsidie kunnen beschikken dan niet bij de stichting aangesloten jeugdverenigingen. De dienst socia le zorg en maatschappelijk werk dient grondig gereorganiseerd. So ciale zorg en maatschappelijk werk is niet meer onder één noemer te I public relation stelde de voorzitter Tracht voorlopig de behoefte aan verkoopplaatsen voor de detailhan del onder te brengen in Raadhuis straat en Kerkstraat. De overheid heeft de tuinbouw steeds gezien als self-supporting. Zijn er mogelijkheden voor subsidi ering bij verplaatsen van tuinbouw bedrijven naar het geplande cen trum Hoe staan de kansen voor het tuinbouwcentrum Er ontbre ken nog vele brokken in het mo zaïek van onze voorzieningen. Heeft Uw college pogingen gedaan om in aanmerking te komen voor aan vullende werken. Zou door het aan wenden van gekweekte reserve en conjunctuur reserve iets van het ontbrekende gerealiseerd kunnen worden Ook miste de heer Kools een programma van nieuwe plan nen dat in de boezem van het col lege toch zeker aanwezig moet zijn. Het relaas van de heer Kools punt voor punt beantwoordend stelde (burgemeester Welling zich zeer positief op. Al vragend wilde de heer Kools echter eerder de di verse punten onder de aandacht brengen dan wel een direct ant woord op de probleemstellingen, deze liggen dan ook merendeels in de toekomst. Met betrekking tot de brengen. Een zuiverder taakverde ling en financiële besparing is hier mogelijk. Is aansluiting bij het maatschappelijk centrum te Waal wijk niet gewenst Een maatschap pelijk werker moet geen verleng stuk van de gemeente zijn, geen autoritair figuur. Sprekend over de planologie drong de heer Kools er op aan het dorps centrum spoedig een ander aanzien te geven. De veelbesproken winkel galerij achtte hij voorlopig econo misch niet haalbaar. Wacht op de bevolkingstoename die zeker zal ko men. Onze ligging is niet ongunstig, ruimte voor woningen en bedrijven is er, de injecties van stadsgewest en provincie zullen niet uitblijven. hieraan graag mee te willen wer ken. Voor het subsidiebeleid voor de jeugd is een nieuw ontwerp in wording. In het kader van de aanvullende werken zijn aangeboden de zuive ringsinstallatie, het speelterrein in plan noord en het plan Scharloo. Het tuinbouwcentrum is nog een papieren aangelegenheid. Overbren gen van tuinbouwbedrijven zal ze ker worden gesubsidieerd. Voor het winkelcentrum moeten we de mo gelijkheden afwachten. Andere za ken zullen nauwkeurig worden be zien. Op dinsdag 7 maart a.s. zal de heer A. O. v. Roessel, Grotestraat 236 te Waalwijk, de dag herdepken waarop zijn slagerij 90 jaar geleden werd gesticht door zijn grootvader wijlen de heer André van Roessel. Ter gelegenheid van dit feestelijk ge- Evenals vorig jaar is Waalwijk we derom een der 12 startplaatsen van de al bijna traditionele voettocht naar Den Bosch. Deze voettocht wordt ge organiseerd in het kader van de Pax- Christi-beweging. De deelnemers zijn leerlingen van de eind-examenklassen van middelbare scholen. Op donderdagmiddag 30 maart ko men ca. 250 trekkers in Waalwijk aan. 's Avonds wordt er in de pa rochiekerk van St. Jan 'n liturgische plechtigheid gehouden en daama volgt een gemeenschapsfeest in het Dr. Moller-college. Waalwijk ver schilt in zoverre van de andere startplaatsen, dat hier de huisvesting van de trekkers steeds bij particulie ren plaats vindt. Dank zij de spontane medewerking en de grote gastvrijheid van de bevolking heeft men tot nu toe elk jaar voldoende logeeradres sen kunnen vinden. De huisvestings regeling 1967 is nagenoeg gelijk aan die van vorig jaar en evenals toen wordt gevraagd of het mogelijk is om in de nacht van 30 op 31 maart (van donderdag op vrijdag na Pasen) lo gies te verschaffen aan een jongen of meisje, eventueel aan twee jongens of meisjes. Het gaat alleen om slaap gelegenheid, voor avondeten en ont bijt zorgt het plaatselijk comité zelf. Verder kan men erop rekenen, dat iedere trekker dekens meebrengt, dat is nodig omdat in kleine plaatsen soms in hooischuren e.d. overnacht moet worden. Het is de bedoeling, dat alle deelnemers rond 23 uur op hun logeeradressen zijn. Aan degenen, die genegen zijn een of twee trekkers voor één nacht lo gies te verschaffen zal het plaatse lijk comité ca. 24 Maart gaarne be reid zijn, naam, adres en aankomst tijd van hun gasten mede te delen. Graag vóór 9 maart berichten aan: Pater A. Bak, p.a. Dr. Mollercollege, Burg. Moonenlaan 5 te Waalwijk of: S. M. Dekkers, Grotestraat 337, Waalwijk, tel. 3596. beuren zal de heer Van Roessel op die datum zijn geheel gemoderniseer de en naar de eisen des tijds inge richte slagerij heropenen. Door een zijkamer bij de winkel te betrekken, heeft deze thans een op pervlakte van 32 m2. Er zijn geheel nieuwe vloeren gelegd, de slagerij is fraai betegeld, waardoor het geheel hygiënisch volkomen is verantwoord. Tevens is een nieuwe open gekoelde toonbank geplaatst en een nieuwe diepvriesinstallatie. Door middel van een nieuwe fraaie wandmarohandrie kunnen de busjes vleeswaren, die re gelmatig in de zaak worden verkocht, zeer aantrekkelijk en overzichtelijk worden uitgestald. Het winkelinterieur werd verzorgd door het Koeltechnisch Bureau Slob te Hilversum in samenwerking met de firma Tovar uit Weesp. De firma Coppens en Van Huiten uit Waalwijk verzorgden het timmer- en metsel werk, de firma Zeegers uit Waalwijk de lichtinstallatie en het sanitair en de firma Willem Hens eveneens uit Waalwijk het schilderwerk. In voor beeldige samenwerking hebben deze firma's een prachtig stuk werk gele verd, dat een aanwinst voor de win kelstand in Waalwijk mag worden ge noemd en waarmede wij de heer en mevrouw Van Roessel-Mulders gaar ne gelukwensen. De huidige eigenaar nam de sla gerij over van zijn vader wijlen de heer Fons v. Roessel, die 38 jaar ge leden de zaak eveneens liet verbou wen en ca. 35 jaar geleden overleed. Dit is dus thans de tweede verbou wing van deze in Waalwijk en omge ving zeer bekende slagerij, die thans bestaat en zeer zeker een goede toe komst tegemoet gaat. De heropening is dinsdag 7 maart om 17.00 uur. INNOIUND SM ENK toIIIIIII III tl 111 nj E.l.U-UM» Ruim 5 miljard gulden, gespaard bij de Raiffeisenbank door meer dan 2 miljoen spaarders. n LU Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van O.P.K.V. organiseert deze vereniging de Landelijke Kam- pioenstentocmstelling van Kleinvee op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 maart a.s. in Oosterhout. Ingeschre ven zijn 800 dieren uit alle delen van Nederland. De expositie wordt hier door de grootste die ons land ooit had. Ingeschreven zijn: konijnen, hoenders, sierduiven, cavia's en sier en watervogels. Ieder dier wordt 3- maal gekeurd door een 50-tal specia listen op dit gebied. Twee maanden geleden is de lan delijke Stichting I.C.C.A.N. (Inter kerkelijke Commissie Ambonezen Nederland) opgericht, met als doel de behartiging van de sociaal-culturele en geestelijke belangen van de Am bonezen in Nederland. Zij wil werken aan de relatie- opbouw tussen de Nederlanders en de Ambonezen die in de woonwijken in een groot aantal gemeenten in Neder land komen wonen, aldus de voor zitter van de landelijke Stichting, drs Mual. Overal in het land worden thans plaatselijke comité's opgericht, waarin zitting hebben, vertegenwoor digers van de kerken, het Maatschap pelijk Werk, jeugdwerken en hoofden van scholen. Deze plaatselijke comi té's willen o.m. contacten gaan leg gen tussen Ambonezen en de Neder landse jeugd; gespreksgroepen vor men en op bepaalde festiviteiten Am- bonese groepen laten optreden. 26 Ambonese gezinnen zijn momenteel in Waalwijk gevestigd. In de nabije toekomst zullen zich hier nog 20 Am bonese gezinnen vestigen en in de verdere toekomst nog een 30-tal. In de Christelijke school te Besoyen heeft de oprichting plaats gehad van een voorlopig plaatselijk comité van de I.C.C.A.N. dat derhalve nu reeds en in de toekomst zeker een groot werkterrein heeft. Vrijdagavond om 7 uur is de offi ciële opening. Om 8 uur wordt het publiek verwacht. Bij de konijnen is de Vlaamse Reus van ruim 20 pond de zwaarste, terwijl de pooltjes van 6 ons ook meedingen naar de titel „Kampioen van Nederland". Bij de hoenders is de Brahma ca. 70 cm., de grootste, de Hollandse Patrijskriel de kleinste in de categorie. Zeer veel rassen sierduiven, waaronder zeldza me exemplaren worden geshowd. De cavia's zijn in lang-, kort- en krulha- rige aanwezig. De sier- en watervogels zijn een lust voor het oog. In tegenstel ling tot alle andere tentoonstellingen die in Nederland tijdens het seizoen worden gehouden, krijgen alle dieren die hun predicaat halen, fraaie prij zen. De jeugdinzenders komen met tal van extra prijzen bijzonder aan hun trekken. De zaal, Buurthuis „West", die de mooiste genoemd kan worden in Midden-Brabant, wordt fraai ver sierd met bloemen. De jubilerende vereniging heeft zeer veel aandacht besteed aan de jeugd om te trachten hen aan te trek ken tot deze mooie liefhebberij. Hier voor is een teken-kleurwedstrijd geor ganiseerd onder de scholen van Oos terhout, Dorst, den Hout, Oosteind, Made- Drimmelen, Geertruidenberg, Hank, Raamsdonk, Raamsdonksveer, Waspik, Kaatsheuvel, De Moer, Don gen, Dongevaart, Rijen, Gilze, Hui ten, Molenschot, Heusdenhout, Tete- ringen, Terheijden en Wagenberg. Negenenvijftig scholen doen mee. Totaal resultaat 6020 inzendingen De beste van iedere klas (177 klas sen) worden in aparte ruimte ten toongesteld. De jury bestaat uit, P. van Bodt, Zaamslag; Karei Koop- mans en Niel Steenbergen, Ooster hout. Deze heren hebben de zeer moeilijke taak de besten aan te wij zen. De klas die de beste prestatie levert krijgt in de Paasvakantie een schoolreis aangeboden door de orga niserende vereniging. Het beste re sultaat van jongen en meisje resul teert in „volledig in het nieuw gesto ken". Nog 1750 andere prijzen com pleteren deze lawine van beloningen voor de jeugd uit de 4e, 5e en 6e klassen. Voor ruime parkeergelegen heid is gezorgd. De organisatoren' verwachten duizenden bezoekers. Voor het eerst in de geschiedenis organiseerde manege ,,De Klinkaert" j.l. zaterdag een slipjacht door het duingebied. De initiatiefnemer, de heer Mommersteeg beoogde met deze slipjacht, de aantrekkelijkheid van de natuur, direct bij zijn manege lig gend, nog eens extra onder de aan dacht te brengen en daarnaast de weer geruime tijd van paardensport onthouden Duinen wat leven in te blazen. Aan de start ging een kleine plech tigheid vooraf. Fieldmaster Mommer- steeg heette zijn gasten welkom en wenste hen een bijzonder prettige rit, waarna wethouder Van Herpt namens de gemeente Drunen het woord voer de (burgemeester mr H. Stieger was door een reeds eerder geplande ver gadering verhinderd). Wethouder van Herpt wees op het behoud van een natuurmonument, zoals dit voor een 'zo belangrijk deel binnen de grenzen van de gemeente Drunen ligt. Uit zijn woorden bleek overduidelijk dat de wethouder doelde op het nog verder verkavelen van het beschikbare par ticulier terrein. Rond één uur 's mid dags bliezen een drietal trompetten van de Harmonie „Drunen" de Franse Reveille door het bosgebied, het sein van vertrek voor de meer dan 50 amazone's en ruiters die reeds in de buitenmanege van „De Klin kaert" ronddraafden, naar de start van de eerste meet eveneens bij „Het Vossenhol". Master van de jacht, de heer L. de Bees, leidde zijn volgers door de fraaiste plaatsen van Loonse en Dru- nense duinen. De vier meets, die de deelnemers kregen te verwerken, voerden afwisselend door bosgebied en zandverstuivingen. In enkele meets waren hindernissen aangebracht. Aan het slagen van deze slipjacht heeft de Veluwe Hunt van de hondenkennel „Alhford Hoeve" in Oisterwijk zeer veel bijgedragen. De meute werd in toom gehouden door de Whippers-in, mej. M. Timmermans en de heren W. Timmermans en M. Pessers. De heer Helbers trad als tweede fieldmaster op. Een jachtmaal in café Klerks te Drunén besloot deze zeer geslaagde slipjacht. De 17-jarige A. v. d. Griendt is kampioen geworden van het jeugd biljart in het district Waalwijk van de KNBB. Om hem met dit kampi oenschap geluk te wensen was de bondsvoorzitter de heer P. J. v. En gelen uit Baarn speciaal naar Waal wijk gekomen, waar hij in het club lokaal van de jeugdbiljarters werd welkom geheten door de leider van het jeugdbiljart in het district, de heer Cor v. d. Sanden. In zijn huldigingstoespraak wees de bondsvoorzitter op de mooie bil- jartsport als vrijetijdsbesteding. Het bestuur van de KNBB had dan ook gemeend deze sport ook door jeug dige personen te laten beoefenen, vandaar het in het leven roepen van het jeugdbiljart. In het gehele land wordt thans deze mooie sport door zeer vele jeugdige personen beoe fend, dank zij de medewerking van een aantal enthousiaste leiders, die veel van hun tijd opofferen, om de jongens voor de biljartsport te inte resseren en hun hierin te onderwij zen. Hij sprak in dit verband zijn grote waardering uit voor de leider van het jeugdbiljart in het district Waalwijk, waar het jeugdbiljart uit stekend werk doet en waarvan de re sultaten prima genoemd mogen wor den. Hij huldigde de 17-jarige kam pioen, bood hem als persoonlijk blijk van belangstelline een fraaie keu aan en sprak daarbij de hoop uit, dat hij met dit geschenk nog vele successen op het groene laken zal behalen. Hij spoorde alle deelnemers aan de les sen van de heer Van der Sanden trouw te blijven volgen, dan zullen ook voor hen de successen niet uit blijven. Binnenkort zal worden be gonnen met een nieuwe club o.l.v. de heer C. v. d. Sanden. De bestaande club zal dan worden overgenomen door de heer Theo Timmermans.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5