wAAlwijkse en UnqstRAAtse courattt; Uitgaan in het weekend NOUGAT-EIEREN g (oCi ampe jCi ampe Musis Sacrum Hpollo Romantica Lido Gemeenschapshuis X Trea Dobbs en Ronnie Tober hebben heel wat fans met slagroom g VAN MIL Show/ Tripoli Spookstad onder de zeespiegel Verboden sex Strip-tease van Parijs Operatie Crossbow Geheim commando Halve dagen werken Wat betreft de vrouwen Hollandia, Sovjet-schip vergaan: 57 doden Stien Kaiser probeert record 3000 m. te breken Trea maakte bliksem-carrière Amerikaanse Nederlander in States populair Nieuws van Soos L'Ecurie BANKETBAKKERIJ Raad van Waspik bracht vergoeding per leerling op 70 gulden GROTESTPRRT 177 TEL:Z405 WAflLWUK Storyville jazzclub trefcentrum voor jazz-l ief hebbers Omroepwet door senaat aanvaard In Tilburg Na 13 maart betalen voor huisartsenhulp Ik kan 't niet, VRIJDAG 3 M'AART 1967 xa». 88e JAARGANG No. 18 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" In 1805 ondervinden de Ameri kaanse koopvaarders veel overlast van piraten, Waardoor de V. S. militaire akties tegen Derna, een vestigingsstad aan de Noord-Afri kaanse kust, waar vanuit de pira ten opereren, wil gaan ontketenen. De Amerikaanse aanvoerder ech ter wordt herhaaldelijk lastig ge vallen door de aanvoerdster van de piraten met de bedoeling hem over te halen aan de zijde van de pira ten te gaan staan. Hevige intriges zijn daarvan het gevolg. Zondag 3 uur. Een groots fantasieverhaal komt tot leven in deze film waarin geen minuut de spanning wijkt. De stad die onder zee opgebouwd is wordt bewoond door half-mensen, half- vissen, die elke mogelijke indringer zonder meer vernietigen. Een man is het toch gelukt bin nen te geraken, maar op zijn vlucht wordt hij achterhaald door de „ver dedigers". Wanneer hij dood aan land spoelt is dat voor enkele on dernemende jongemannen aanlei ding het raadsel van de spookstad op te lossen. Vooral wanneer plot seling een meisje verdwijnt en niet terug wordt gezien, hetzij door aan spoeling uit zee, hetzij levend. De twee mannen en het meisje dat zij in de spookstad terugvinden gaan heel wat angstige avonturen tege moet. Zaterdag, maandag en dinsdag. De ontwikkeling van de strip-tea- se wordt op „komische" wijze in deze film getoond. Het begint met de holbewoners van duizenden ja ren terug en eindigt met de strip tease van nu. Vele „beroemdheden" hebben aan deze film meegewerkt, zoals Les Ciranos, de l'Olympia de Paris, Les Kanoi Brothers de Las Vegas, Lilli de Saigon, Les Capocabana de Rio enz. enz. De beweegreden van de maker een dergelijke film te realiseren is niet moeilijk te ra den. Donderdag, vrijdag en zondag 18 j. In deze film wordt de vraag ge steld: „Zijn Strip-tease danseressen meisjes van lichte zeden?" Drie ware danseressen verhalen hun le vensgeschiedenis aan twee journa listen die op deze manier een ant woord op hun vraag proberen te krijgen. Doch ook hier is het de sensatielust dat de boventoon voert. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Een verhaal gebaseerd op een ge vaarlijke episode uit de tweede We reldoorlog. Engeland weet de V-l installaties in Duitsland te vernie tigen en zodoende de ondergang van Londen te bezweren. Verder onderzoek naar de Duitse aktiviteiten wijst uit dat Duitsland een veel gevaarlijker wapen aan het maken is. De V-2. Nu moet het veel massaler in aktie komen om ook dit gevaar voor Engeland af te wenden. Donderdag, vrijdag en zondag. Een even gevaarlijke episode als de hierboven beschreven is de aktie door de Noren en Engelsen. Zij gaan in Noorwegen een fabriek waar brandstof voor de V-l en V-2 wordt gemaakt bombarderen, met groot gevaar voor eigen leven. De fabriek is onder een overhan gende rots gebouwd om deze te beschermen tegen luchtaanvallen. Daardoor is het des te moeilijker deze toch een doeltreffend bom bardement toe te dienen. Zondag 3 uur. Ook dat kan mevrouw en 't is de moeite waard om te informeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. (Ingmar Bergman) Het gaat hier om 7 vrouwen die allen bij een beroemde cellist in dienst zijn. Hij heeft voor elke dag van de week een vrouw. Het zijn de laatste levensdagen van Felix, waarin hij door componist-criticus Cornelius zijn biografie laat schrij ven. Corselius stelt de meester voor de prachtigste dingen in de biografie te schrijven als de meester bereid is zijn compositie „De droom van een vis" in een radiouitzending ten gehore te brengen. En deze stemt toe. Maar bij de stemming van zijn instrument ontvalt Felix de strijk stok. Hij is dood. Om de baar van Felix vinden we dan Cornelius en zijn „weduwen". Het is Cornelius die met luide stem de grote ver diensten van Felix wil voorlezen telkens in de rede gevallen door de zeven vrouwen die talloze be zwaren hebben. Het laatste hoofd stuk dat Cornelius wil voorlezen gaat over zijn intieme privéleven, maar dat hoofdstuk is verdwenen. En op dat moment treedt een jon ge cellist binnen die naar een van de vrouwen vraagt en gaat zitten spelen. Dadelijk zijn alle vrouwen bereidt. Er is een nieuwe grote meestervoor hen. Vrijdag en zaterdag 18 jaar. Zaterdagavond treden The Sound Specials op. Zij zijn bijzonder ge waardeerde gasten in dit danscen trum bij uitstek. Het Halfvastenbal is zaterdag avond en wel gecostumeerd en ge naamd „Krukkenbal". Het Duke City Sextet zal hier voor voldoen de muziek zorgen. Zondagmiddag treden de Rowdies op die pas een plaat hebben gemaakt en daarmee vooral op Radio Veronica bijzon der goed in de roos hebben gescho ten. Zondagavond treden The All Stars op. Zaterdagavond om 7 uur start Bloody Opus op de bühne met de muziek. Zondagavond Second Face. Rare naam voor een beatgroep die toch met de beattonen aardig over weg kan. Waalwijk, Den Bosch, Dru- nen, Gilze. Hollandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook graag zult werken. In het Skagerrak voor de Deense kust is woensdagnacht in een hevige storm het 2.435 ton metende Rus sische visserij- fabrieksschip ,,T oe- kanvergaan. De ramp heeft aan zeker 47 van de 79 opvarenden het leven gekost. 10 opvarenden worden nog vermist, maar het is wel zeker dat ook zij in het ijs koude water zijn omgekomen. Het Russische schip „Vis Lacis", dat als eerste de plaats van de ramp be reikte, heeft 22 overlevenden aan boord genomen. Deense schepen en helikopters hebben tot nu toe 47 lij ken geborgen. Stien Kaiser zal tijdens de open schaatskampioenschappen van West- Duitsland, die het komende week einde op de baan van Inzeil worden gehouden, een nieuwe poging doen het wereldrecord op de 3000 meter scherper te stellen. De rijdster uit Delft en haar trai ner Piet Zwanenburg hebben dat besluit genomen in overleg met het bestuur van de Koninklijke Neder landse Schaatsbond. Aangezien de ze wedstrijden tijdig bij de Interna tionale Schaats Unie (ISU) zijn ge meld, kunnen eventuele records, die het komende weekeinde op de 3000 meter voor dames worden verbe terd, thans worden erkend. - Het onderhoud van de gekanali seerde Dieze en het afwaterings kanaal Den Bosch-Drongelen is voor 1967 opgedragen aan de firma C. de Vries en zn. te Wer kendam, a f. 94.750, - Trea vau der Schoot beter bekend als Trea Dobbs heeft het in amper 4 jaar tijd ver gebracht. Maakte zij in 1963 haar debuut voor radio en T.V. reeds in 1964 stond zij op een dermate hoog peil dat Lou v. Rees besloot haar in zijn ploeg voor het Songfestival Knokke op te ne men. Met Willeke Alberti, Ilonka Biluska, Shirley en Rita Hovink won zij toen dat songfestival wat haar toekomst meteen voor jaren verzekerde. Zij maakte reeds 17 zwarte schijven, waarvan 2 L.P.'s Trea blijkt niet het meisje waar voor zij in het begin nogal eens werd aangezien. Zij is 'n keihard za ken vrouwtje dat concurreren niet schuwt. Zij houdt van grapjes, maar kan daar tegenover kortaf zijn. In haar liedjes kan zij zich het beste uitleven. Dan kan zij zich laten gaan en met kleine hummels de ploem-ploem-jenka dansen en wel Ronnie Tober zo dat kleuters van 4 jaar nog mee doen ook, zij het met kleine schui- felpasj es. Daarin vindt zij haar ple zier en geeft zij te kennen dat ze meer ig, dan alleen maar een zan geres-zakenvrouw. Haar optreden in de Catharina Valenteshow bezorgde haar ontelba re reakties wat ze enorm leuk vond*. Zij schroomde er echter ook niet voor te zeggen dat zij uit Duits land nog geen enkele reaktie had gekregen. Trea Dobbs heeft onge twijfeld nog een grote carrière voor de boeg, waarvan de eerste 4 jaren nog maar een sprongetje waren. Nog steeds is Ronnie Tober aan het sparen om zijn ouders naar Ne derland te laten overkomen voor een lange vakantie. Wat hij na re alisering van dit plan gaat doen krijgen we niet uit hem. Gaat hij naar zijn 15.000 fans (voornamelijk meisjes) in Amerika terug Of zet hij zijn carrière in Nederland voort? Niemand weet het te zeggen. Misschien hij zelf ook niet. Met gemengde gevoelens kwam hij naar Nederland. Hoe zouden ze hem hier ontvangen Het bleek zeer goed te zijn, want binnen enkele maan den kende heer Nederland de Ver- amerikaanste Nederlander. Nederland had er weer een ster bij, bekend met de kneep jes van het vak. Zijn zelfvertrou wen werd erdoor gesterkt. Hij laat een ander nooit in de kou staan al moet men wel eens lang wach ten wanneer Ronnie zich versla pen heeft en uit zijn bed gebeld moet worden voor een of ander ma tinee. Hij heeft zelden een slecht humeur en blijft de vriendelijke jongen van de foto. Misschien is dat wel het geheim dat hem zo ge liefd doet maken bij de meisjes. In Amerika wachten ze nog steeds op hem. Die 15.000 fans. Trea Dobbs De stalmeesters van soos I'Ecurie, (balconzaal „De Gecroonde Leers- se") hebben voor deze maand een aantrekkelijk programma opgesteld. Zaterdag wordt het carnavalsfeest nog eens dunnetjes overgedaan. Op dit bal „micarême" is een boere- kiel verplicht. Zondag 5 maart ma tinee dansante. Het eerste lustrum van soos I'Ecu rie wordt zondag 19 maart met 'n groot bal gevierd. Voor de muziek zorgt dan o.m. het trio Frans Kamp. Deze Kaatsheuvelse pianist was on langs nog op de T.V. te bewonde ren. Dat voor deze avond een meer dan gewone belanstelling zal be staan, is te verwachten. Tot slot maandag 27 maart (Tweede Paas dag) het traditionele „Paasbal". Op alle avonden mogen de leden intro- ducees meebrengen. Ei, ei, wat een verwennerij Sf* Hazelnootgebak: onze specialiteit Groteitraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk W fiE ((F (K-*: flK W. W* fiBT« W* fgSL W* Voor 1967 zal de gemeente Was pik aan de bijzondere lagere scholen een voorschot verlenen dat is geba seerd op een vergoeding per leerling van f. 70, - De exploitatievergoe ding aan de kleuterscholen zal wor den gebaseerd op een vergoeding per lokaal van f. 1200, - en per kleuter van f. 22, - De laatste rekening van het GIMZ, over 1964, werd over eenkomstig het advies van de com missie van onderzoek vastgesteld, evenals de gemeenterekening over datzelfde jaar. Vastgesteld werd ook een verorde ning welke de tegemoetkoming in de kosten van vervoer van scholieren regelt. De tegemoetkoming wordt af hankelijk gesteld van de financiële toestand en de samenstelling van het gezin. Tot nu toe werden sohalen ge hanteerd welke uiteraard regelmatig en veelvuldig aan wijzigingen onder hevig waren. Om niet achter de efi- ten aan te lopen zal nu als basis wor den genomen voor alle berekeningen het geldende minimumloon. Geen vergoeding zal worden toegekend als het bruto inkomen het bedrag van de welvaartsgrens overschrijdt. Aan de gemeenten, aangesloten bij de vlees keuringsdienst Waalwijk is verzocht om terug te komen op de inmiddels vastgestelde verhoging van de invoer- keurlonen, welke onlangs werden ge bracht van 8 tot 10 cent per kg. vers vlees. Uit een circulaire van de mi nister van binnenlandse zaken is nl. gebleken dat verhoging van deze in- yoerkeurlonen niet mogelijk moet worden geacht. Na een algemene be schouwing over de begroting was de vaststelling daarvan niet meer dan 'n hamerstuk. De gewone dienst is begroot op een inkomen van f. 1.714.610,58 en een uitgave van f. 1.854.543,07. De kapitaalsdienst is begroot op in komsten van f. 6.364.680e31 en uit gaven van f. 6.623.602,89. Uit heel Midden-Brabant bestaat de laatste maanden veel belangstel ling voor de Storyville Jazzclub in Oisterwijk. Een belangstelling die niet vreemd is, als men weet dat deze Jazzclub sinds haar oprichting programma's presenteert, waarvan heel Nederland staat te kijeen. In zaal „Trap-paf" aan de Ter- burghtweg kan men iedere zondag avond honderden jazzliefhebbers treffen. Afgelopen zondag speelde niemand minder dan Nelson Willi ams, de ex-trompettist van Duke Ellington, samen met The Storyvil le Jazzband', het huisorkest. Dins dag 14 maart weer een primeur: enig optreden van „petite fleur", clarinettist van Chris Barber Mon ty Sunshine and his jazzband. Voor de ware jazzliefhebber, je van het! De Eindhovense hoogleraar prof. dr. P. Steenkamp, mr. J. Niers en RTN-voorzitter Chr. Matser waren de enige KVP-ers, die dinsdag in de Eerste Kamer met VVD, CHU, PSP en Boerenpartij tegen de Omroepwet stemden. Zij behaalden geen meer derheid, want de rest van de KVP- fractie stemde voor. Ook de AR- fractie stemde voor behalve prof. mr W. de Gaay Fortman en prof. Alber- da. VOOR VOOR VOOR ajouren, stoppen, plisseren repareren, inkorten, borduren stofknopen, gespen, ceintuurs (en voor nog véél, héél veel méér) naar Heuvelstraat 14 +mmmmmrnmmmm+ Het centraal bestuur van de Lan delijke Huisartsen Vereniging heeft de afgevaardigden van de plaatselijke districten van de LHV in Utrecht voorgesteld, op 13 maart de zgn. richtlijnen 1-1-67" in werking te laten treden, hetgeen er op neerkomt, dat de ziekenfondspatiënten de artsen 8 gulden per consult en 12 gulden per visite moeten betalen en het twee- of driedubbele hiervan voor genees kundige hulp gedurende het weekein de. De ledenvergadering zal vandaag (vrijdag) in Amsterdam een beslissing nemen over het bestuursvoorstel, na dat de afgevaardigden overleg hebben gepleegd met hun „achterban55. Overigens werd het voorstel van het centraal bestuur dinsdagavond niet alleen begroet met applaus van de 62 officiële afgevaardigden, maar ook met bijval van de enkele honderden individuele leden, die naar de verga dering waren gekomen. De LHV zal minister Veldkamp - als het bestuursvoorstel wordt aan genomen - vandaag (vrijdag) meede len, dat zij geen mogelijkheid ziet om met de ziekenfondsorganisaties tot overeenstemming te komen over een honoreringsregeling volgens 't abon nementssysteem. De minister krijgt daarna tien dagen de gelegenheid om de hoogte vast te stellen van de be dragen die de ziekenfondsen moeten restitueren aan de leden, die zelf de doktersrekening hebben voldaan is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9