»ANITA« toonde woensdag herfst en wintercollectie 1967-1968 Gemeente koopt fabriekscomplex Chroomlederfabriek fHolland N.V.' STOP en J. Mulders DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 10 MAART 1967 voor ringen met diamant Anita grootste gespecialiseerde fabriek voor damesschoenen met dat geknoei R.K. EHBO afdeling Waalwijk PRIMEUR MET „CLARINO" SCHACHTMATERIAAL Geen onderhoud KLUKKLUK BIJ dSGOt VOOR HUISVESTING DIENST GEMEENTEWERKEN WAALWIJK i üi ui \m iwïEWL A. van der Lely dSrekteur Clarino Droom voor Ajax is uit Bedrijven kampen met ruimtegebrek Concentratie Export Frits vara deR Ven grandioos geslaagd in opzet CIRCUS-PIPOWAGEN BIJ dSGOt Van Gent Co. Toonzaal Mr. TOP Autowas Service Zanddonk Autobedrijf Akfie Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Dr. van Beurdenstr. 8, Kaatsheuvel Telegramadres: „ECHO" Waalwijkse en Langstraatse courant Hoofdredakteur: JAN TIELEN 88e Jaargang no. 20 op de voet (Van onze verslaggever) AMSTERDAM Anita-Waalwijk heeft woensdagmiddag in het Hil- ton-hotel in Amsterdam de schoe nencollectie herfst-winter 1967-'68 aan de pers getoond. Onder leiding van Merel Laseur showden manne quins de Anita-kollektie, die wordt gekenmerkt door een grote variatie van garneringen in allerlei materi alen en vormen, aangebracht op dames-modeschoenen in verschil lende hakhoogtes en leesten. In het najaar zullen zeer brede leesten, bijna recht van neus en met een piateau-aehtig karakter te zien zijn. De hakken zijn in aan sluiting hierop recht en vierkant, in de hoogten 30, 40 en 50 mm. De brede leesten en de dikkere hak ken zijn vooral bij de jeugd zeer populair. Ze zijn niet alleen mo dieus maar ook zeer comfortabel. Ook voor die groep van koop sters, die een wat elegantere schoen willen dragen, brengt Anita een aantal modellen in twee slanke en elegante leesten, met dunne hak ken in de hoogten van 55 en 70 mm. De collectie is opgebouwd uit een veelheid van materialen, waarbij het echte lakleder in de eerste plaats opvalt. Lak is ook voor het najaar veel gebruikt, nu echter in prachtige herfsttinten, zoals havan nabruin, antracietgrijs, zandbeige, balticblauw en bordeauxrood, alle met rijk „matalise" effect. De prij zen van deze schoenen zijn ver rassend laag. Deze liggen in de buurt van de f 26,Schoentjes met imitatie-lak vallen in de prijs klassen van 19-22 gulden. Apart zijn de sportieve modellen met huntingsuède in diepe naj aars- tinten. Deze modellen zijn veelal gecombineerd met lakleder of met grote garneringen op het voorblad. Vooral de twee kleuren combinatie komt veel terug in de collectie. Aiiita brengt als eerste in Ne derland het nieuwe schachtmateri aal „Clarino", een synthetisch ma teriaal, dat alle eigenschappen be zit om eens het hiaat te vullen in de behoefte naar schachtmaterialen, naast het steeds schaarser worden de leder. Ofschoon wetenschapsmensen in vele landen zich reeds jaren be zighouden met de fabrikage van 'n materiaal dat geschikt is voor schoenen, gelukte het meestal slechts om een namaaksel in de vorm van een overtrokken of be dekt weefsel te maken, dat dik wijls op een misleidende manier op leder geleek. Deze materialen konden echter niet „ademen" en waren alleen geschikt voor tassen, meubilering en zo meer. Clarino is geen bedekt of overtrokken weefsel, maar is evenals leder op gebouwd uit een vezelachtige stof. Dit materiaal kan dus ademen, het is soepel, sterk en trekvast, door laatbaar voor vocht en lucht. Clarino is echter niet slechts als een vervangingsmateriaal voor le der te beschouwen, want het bezit naast d'e voor schachtmaterialen noodzakelijke eigenschappen ook geheel eigen, waardevolle kenmer ken. In tegenstelling tot leer is dit materiaal bijvoorbeeld goed be stand tegen water en vuil, 't droogt niet in en het wordt in het ge bruik niet hard of brokkelig. Cla rino ziet eruit als een fijn gepolijst leder, doch het vergt geen onder houd met poetsmiddelen. Vuil en spatten kunnen met een doek wor den weggenomen. Clarino behoudt zijn glans, ook na veelvuldig dra gen. De Europa Cup-droom van Ajax is uit. De Amsterdammers leden 'n nederlaag tegen Dukla Praag om nooit te vergeten. Door een doel punt van Sjaak Swart kwam Ajax «net een been in de halve finale, een penalty van Dukla bood nog alle kans op een derde wed strijd, maar Frits Soetekouw vol trok zelf het vonnis door de bal achter Bals te schieten. Opnieuw geen Nederlandse club bij de laat ste vier - Het verkeer heeft de Iaaste dagen in Brabant vier slachoffers (kin deren) geëist, nl. in Eindhoven, Breda, Someren en Andel. STATIONSSTRAAT WAALWIJK Een aantrekkelijk model uit de Anita-collectie. Lederlak in combina tie met huntingsuède. De hak is 40 mm. Schoenfabriek ANITA - J. H. Vesters N.V. - te Waalwijk bestaat sinds 1929. Met een onderbreking tijdens de 2e Wereldoorlog vervaar digde deze fabriek alle soorten da messchoenen. In 1958 werd echter 'n nieuwe richting ingeslagen. Het pro- duktieprogramma werd aanmerkelijk beperkt, en men richtte zich uitslui tend op elegant damesschoeisel, dat volgens voor die tijd geheel nieuwe produktiemethoden werd gemaakt. Door rationalisatie en specialisatie xvist ANITA" een modisch artikel te brengen, van hoge kwaliteit en te gen ongekend lage prijzen. De vraag naar ANITA-schoenen maakte een voortdurende produktie- stijging noodzakelijk: bedroeg de jaarproduktie in 1958 ca. 150.000 paar, in 1966 was dit 960.000 paar. Sinds januari 1967 is de gemiddel de dagproduktie van 4.000 paar ver- (Van onze verslaggever WAALWIJK - De gemeente Waalwijk gaat het gebouwencomplex van de Chroomlederfabriek Holland N.V. aan de Zomerdijk kopen, ten behoeve van de dienst gemeentewerken. Vrijdagavond komen de leden van de raad voor een spoedeisende vergadering bijeen om over het voorstel tot huur-aankoop van de fabriek, terreinen en op stallen te beslissen en een krediet van 61.600,- beschikbaar te stellen. Met de aankoop van het fabriekscomplex zullen alle niet- administratieve afdelingen in één ruimte kunnen worden onderge bracht. Dit gedeelte van de dienst gemeentewerken kampt sinds jaren met een ontstellend gebrek aan ruimet. Verschillende onder delen zijn praktisch over de gehele gemeente verspreid in aan tal gebouwen, schuren, loodsen en oude boerderijen. Ook zijn enkele afdelingen van ge meentewerken ondergebracht in de gebouwen en op de terreinen van de gemeentelijke gas-, elektriciteit- en waterbedrijven in de Stationsstraat. Hierdoor kampen ook deze bedrijven met ruimtetekort. Het verspreid lig gen van het groot aantal gebouwen van de dienst gemeentewerken leidt tot groot tijdverlies bij het uitgeven van materiaal en de verwerking daar van, terwijl 'n juiste coördinatie van werkzaamheden en een doelmatige controle hierdoor ten zeerste worden belemmerd. Ook zijn met de huur van deze terreinen en gebouwen aanzien lijke bedragen gemoeid. Een ander punt, in dit opzicht van groot belang, is de oorzaak voor de gemeente om in verband met de om schakeling op aardgas op zo kort mogelijke termijn over een toonzaal te beschikken. B. en W. zien hiervoor momenteel geen andere oplossing dan deze toonzaal in te richten in de voormalige cantine van de Timtur in de Mr. van Coothstraat, welk gebouw daarvoor overigens ook uitstekend ge schikt is. Aangezien, zoals bekend, is in november van dit jaar met de om schakeling op aardgas wordt begon nen en een toonzaal toch geruime tijd vóór dat tijdstip moet zijn ingericht, is een ontruiming van deze cantine op korte termijn wel zeer urgent. Aanvankelijk heeft het college ter oplossing van deze steeds groeiende problemen zijn gedachten uit laten gaan naar de totstandkoming van één centraal bedrijfsgebouw, waarin de gehele dienst gemeentewerken, inclu sief directie, administratieve en tech nische staf, opslag- en reparatieruim te, zou kunnen worden ondergebracht Achteraf is men evenwel tot de conclusie gekomen, dat het aanbeve ling verdient de administratieve af delingen van de dienst gemeentewer ken zo dicht mogelijk bij het gemeen tehuis te vestigen. Vorig jaar stelde de raad een krediet beschikbaar voor de stichting van een kantoorgebouw voor de dienst gemeentewerken op een aan de Taxandriaweg gelegen terrein ongeveer achter het gemeen tehuis. Toen B. en W. vernamen, dat het fabrieksgebouw van de Chroomleder fabriek Holland N.V. aan de Zomer- dijkweg beschikbaar kwam, zagen zij hierin een mogelijkheid om ook het vraagstuk van de huisvesting van de andere dan de administratieve afde lingen van de gemeentewerken tot een oplossing te brengen. Het gehele niet-administratieve ge deelte van de dienst gemeentewerken zal nu op één punt worden gecon centreerd. Deze centralisatie van de opslagplaats, de magazijnen, de ga rages en werkplaatsen (autohelstel- plaats, smederij, timmerwerkplaats en schilderwerkplaats) zal leiden tot een aanmerkelijke vereenvoudiging van de organisatie en tot een meer doeltreffende controle op het perso neel en het materiaal, waardoor een economisch meer verantwoorde be drijfsvoering zal kunnen worden ge realiseerd, hetgeen op den duur een aanzienlijke besparing moet kunnen gaan betekenen. Een belangrijk gedeelte van het aan der opgevoerd tot 4.700 paar, zodat de jaarproduktie van 1967 de één miljoen ver te boven zal gaan. Daar mee is ANITA de grootste gespecia liseerde damesschoenenfabrikant. Niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland vindt ANITA grote aftrek. Circa de helft van de schoenproduktie wordt geëxporteerd naar o.a. Duitsland, de Benelux part ners, Zwitserland en diverse Skandi- navische landen. In 1965 werd een nevenbedrijf ge sticht in Rijswijk (N.Br.) gelegen op ca. 20 km van Waalwijk ten noorden van de Maas. In dit agrarische ge bied werd de produktie gestart met 25 vrouwelijke arbeidskrachten. Thans is de bezetting van dit bedrijf reeds uitgegroeid tot een getal van 70 werknemers en werkneemsters en ver dere uitbreidingen zijn in voorberei ding. Inclusief de verkoopmaatschap pij in Duitsland omvat het bedrijf 320 medewerkers. Tijdens de nu reeds befaamde mode-kijkdagen bij Frits van deR Ven zijn wij ook even binnenge wipt in het Modehuis aan de Markt in Den Bosch. Wat we daar zagen overtrof onze stoutste verwachtin gen. De salons waren ingericht als gezellige boutiques uit de „Jugend- stijl periode". Zo kan ieder zich op zijn eigen manier ongedwongen oriënteren en heerlijk grasduinen in de nieuwe collecties. Men kreeg een heerlijk kopje koffie geserveerd door de verkoopsters die nu als gastvrou wen optraden. Een enthousiast pu bliek nam 7 dagen lang bezit van de salons. De belangstelling was zo overweldigend dat dit evenement met 4 dagen verlengd moest wor den. Waar er modieuze adviezen nodig waren, was er de jonge veelbelo vende couturier Franck Govers om de dames met raad en daad bij te staan. Het ideaal van vrouwen om nu eens ongestoord en desnoods de hele middag jurken te passen, was gisteren voor vele een verrukkelij ke realiteit. Vooral met de stimu lerende mode van vandaag. Alles was op en top mode, tot de prui ken van de etalagepoppen toe die door Franck-coiffure volgens de laatste lijn gekapt waren. Is het idee, om door midd'el van mode-kijkdagen de collectie te pre senteren een geslaagde vondst, niet minder droeg de vitale jeugdigheid van die collectie een groot aandeel bij in de uitermate geslaagde sfeer van dit zuidelijke mode gebeuren. A,: V De direktie van Van Gent en Co. in Waalwijk deelt mee dat met in gang van 1 maart 1967 de heer A. T van Gent zijn functie als direk- teur heeft neergelegd, waardoor 'n reorganisatie noodzakelijk is gewor den. Met ingang van dezelfde da tum heeft de heer A. E. van der Lely de direktie overgenomen. Tot bedrijfsleider is benoemd de heer J. M. de Rooy. Voor het overige is de personeelsbezetting van deze firma onveranderd gebleven. te kopen complex is van vrij recente datum. Enkele jaren geleden werden nl. een nieuwe hal met een vloerop pervlakte van 1250 m2 alsmede bu reauruimten bijgebouwd. Het oudere gedeelte verkeert in een goede staat van onderhoud en is van een uitste kende constructie (gebouwd op put- ringen). Het complex is gelegen in 't gebied van het industrieterrein aan de haven en behoudt daardoor ook zijn waarde als industriegebouw. De hui dige cantine van het personeel van de dienst gemeentewerken voldoet in geen enkel opzicht meer aan de aan een cantine te stellen eisen. Daar zich in het over te nemen fabriekscomplex een volledig ingerichte cantine be vindt, zou ook dit probleem zijn op gelost. Het grote fabrieksterrein is uit stekend geschikt als opslagplaats van materialen, die zich lenen voor bui tenberging. De in het gebouw aanwe zige bureauruimten zijn zonder meer geschikt als kantoorruimte voor de dagelijkse opzichters van de dienst gemeentewerken, te weten de opzich ters reiniging, bestrating, plantsoe nendienst en algemene dienst, alsme de voor de magazijnmeester. Zoals reeds is uiteengezet, zullen bij het onderbrengen van de betref fende afdelingen van de dienst ge meentewerken in het aan te kopen complex ook de huisvestingsmoeilijk heden van de gas-, elektriciteits- en waterbedrijven ineens zijn opgelost. Er zal een uitstekende ruimte be schikbaar zijn voor de absoluut nood zakelijke inrichting van een toonzaal ten behoeve van de omschakeling op aardgas. Ook de oude werf ten wes ten van Dirks-Van Oers N.V. 'en de nieuwe" werf ten oosten van Thas N.V. zullen kunnen worden ont ruimd. Dit betekent, dat ter plaatse een tweetal bouwterreinen (industrie terreinen) beschikbaar komen met 'n oppervlakte van resp. 54.40 aren en 11 aren. Een en ander betekent ook, dat. het in het plan Zanddonk voor de stich ting van een nieuw gebouw ten be hoeve van de dienst gemeentewerken gereserveerde industrieterrein niet voor dit doel behoeft te worden aan gewend. Aangezien de gemeente momenteel Ja, „STOP" met dat geknoei voor Uw deur en het gesleep met emmers water. Was Uw wagen voortaan ook in onze Voor slechts 2.— wast U, in Uw goede kleding, Uw wagen met verwarmd-, onthard-, met sham poo vermengd water. Krassen of beschadigingen van lak, accessoires, chroom, spiegels en sierlijs ten uitgesloten. Zanddonkweg 2, WAALWIJK 8 telefoon 04160 - 3321 S Maandagavond 6 maart werd in hotel Moonen de jaarvergadering van de RK EHBO afd. Waalwijk gehouden. In zijn openingsrede sprak de voorzitter de heer F. H. M. Nieuwenhuizen zijn vreugde uit over het gunstig afgelopen jaar van de afdeling. Het ledenaantal was gestegen en de oefenavonden voor de gediplomeerden heeft een bezet ting van 75 pet. wat bijzonder goed is te noemen. De verhuizing van het les- en oefenlokaal van de Winterdijk naar het Medisch Centrum noemde hij een grote verbetering. In het af gelopen jaar werd er 50 maal van de door de afdeling hier ter plaatse zijnde verbandposten gebruik ge maakt. Er zal overwogen worden de tot nu toe 8 posten uit te breiden. Er werd een begin gemaakt om te komen tot een samenwerking op allerlei gebied tussen de afde lingen Drunen, Waspik en Raams- donksveer. Op verzoek van de Gemeente en de Sportraad' om assitentie verle ning bij voorkomende gebeurtenis sen werd positie gereageerd door de afdeling. Ook dit jaar werden er weer aan diverse leden insignes niet beschikt over langlopende finan cieringsmiddelen, is in overleg met de directie van de Holland N.V. met betrekking tot de overname deze vorm gekozen, dat de gemeente het com plex van de N.V. Tuurt. uitgereikt. 1 lid kreeg het 20-jarig, 4 leden het 15-jarig en 1 lid' het IC' jarig insigne. Bij de bestuurs ver kiezingen werd de voorzitter Dhr. Nieuwenhuizen en de penningmees- terresse Mevr. de Ronde herkozen. Door de uitbreiding van de vereni ging werd ook het bestuur uitge breid met 2 nieuwe leden te weten Mevr. Swart en Dhr. Bokstaal. Om te komen tot de uitbreiding van verbandposten en het aanschaf fen van nieuw lesmateriaal met mogelijk een mobile verbandpost werd er op deze vergadering een actie op touw gezet. Vanaf heden tot eind april zullen door de le den kaarties met telefoonnummers van Brandweer, Politie en Zieken huis en tevens van alle artsen hier in Waalwijk worden aangeboden. Deze kaartjes zijn niet alleen be stemd voor de houders van een te lefoon, doch voor ieder inwoner der gemeente. Indien U zo'n kaartje in uw zak draagt hoeft U in drin gende gevallen niet meer eerst 'n nummer op te gaan zoeken doch U kunt ze direct vinden .Ook op gro te bedrijven en instellingen is zo'n kaartje erg gemakkelijk. U kunt ze ook bestellen a 25 ct. per stuk bij 't secretariaat, P. Vreedestraat 6, al hier. Gaarne willen wij dan ook een beroep op allen doen om er een te kopen, men steunt er een goed doel mee en ze zijn reuze handig.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 17