wAAlwrjkse en lAnqstRAAtse couRAnt Hans Tiemeijer viert zondag jubileum met „Bloomsdag" SIMGA j5ogaertó Sportraad in grootse Drunen heeft plannen Beat-orkest „The Bubbles" hebben bezetting ingrijpend veranderd IIW MËNIiG ampe i -JOi ampe Laat Uw bril VERS VAN DE PEIS IN STADSSCHOUWBURG - TILBURG DE GROOT's Show/ Boete op de W.C. i 'n Goed adres, CENTRALE VERWARMING Bloom Duitsland wil oorlogsmisdadigers blijven vervolgen IVlan is man Brillenspecialist Optica Houdt Bogsserts voor ogen Organisatie van Sentewandeltocht op 18 maart Nieuws van Soos St. Denis Evenementen Weer Nederlands vlees in Duitsland Lodewijk Windstoot a i 'n Uniek adres, in Tilburg: een luxe...? 't valt mee! Vraag vrijblijvend ons informatieblad. Leenaars verwarmiilgs - industrie VRIJDAG 10 MAART 1967 88e JAARGANG No. 20 Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent vmx het Zu Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,30 p.mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Zondag, 12 maart a.s. belooft voor de Stadsschouwburg in Tilburg één van die markante dagen te worden, die een theaterseizoen verrijken, die geschiedenis maken, en dit jaar zal dat zijn door 't spelen van Blooms dagvan James Joyce. Hans Tie meijer zal in dit stuk de hoofdrol spe len, een rol die de jubilaris als het ware op het lijf geschreven is. Het hoofdthema van het gehele stuk is de oneindigheid van de mens en de we reld. De auteur heeft zich geconcen treerd op één stad en maar enkele mensen en hiermede schildert hij een bonte stoet van levens en iedeeën. Onnavolgbaar heeft hij het „epos van één dag" gesitueerd in Dublin en wel zo gedetailleerd, dat het aan de hand van het boek „Ulysses" volledig zou zijn op te bouwen. Het stuk biedt de regisseuse Elise Hoomans onbeperkt gelegenheid mensen op het toneel te zetten. Ge wone duidelijke beelden worden ge geven, zodat het voor iedereen begrij pelijk zal zijn, hetgeen bij het lezen van 't boek niet gezegd kan worden. Door levend toneel wordt de kans ge boden de figuur van de grote Ierse romanschrijver en diens gedachten nader te ontdekken. Reeds in een S(peciaal) P(rogramma) heeft Hans Tiemeijer laten zien, dat hij in de ver tolking van zijn rol van Bloom een beeld wist op te roepen van de man, zoals Joyce hem heeft gedacht, zoals hij bestaan heeft. Het programma zal zowel de mens Joyce belichten als een literair portret schilderen van deze auteur, geschilderd tegen de achtergrond van het Ierland uit het begin van deze eeuw, de Ierse vrij- heidstrijd en het Dublin uit die da gen, de stad van James Joyce. In het stuk verlaat Stephen Deda- lus, een jonge intellectueel na een mager ontbijt met zijn vrienden de Martellotoren om zijn zwerftocht door de stad te beginnen. Op een an dere plek in de stad zet Leopold Bloom in een keukentje thee. Bloom is zijn dag begonnen, welke hij zal gebruiken als advertentiecolporteur, hij zal 'n boek ruilen voor zijn vrouw, een vriend begraven, zijn gokje wa gen op de rennen, zijn dagelijkse slokje drinken. Bloom is een man, zoals er duizenden rondlopen en toch is er maar één Bloom, namelijk de vader, die op zoek is naar een zoon, sinds zijn eigen jongen is overleden. De man heeft een scherpe kijk op AUTOBEDRIJF Wijksestraat 25 HEUSDEN Tal. 04162 1 65/46B 79 West-DuitslEmd heeft voorwaar delijk aangeboden een internationa le overeenkomst te ondertekenen, volgens welke de vervolging van zware oorlogsmisdadigers niet meer aan een tijdlimiet zal zijn gebon den. De belangrijkste verandering is dat het opheffen van de verjaringster mijn niet van toepassing zal zijn op kleinere oorlogsmisdaden. In West-Duitsland is deze termijn al verstreken. Het komt er op neer dat West-Duitsland alleen de tijds limiet voor het vervolgen van oor logsmisdadigers wegens moord of misdaden tegen de menselijkheid .wil laten opheffen. In 1965 had het Westduitse par- lement de verjaringstermijn voor zware oorlogsmisdaden reeds ver lengd tot 1 januari 1970. mensen en de dingen om hem heen. Door hem, door zijn ogen, zien we een beeld van het Dublin uit die da gen. Dedalus zoekt naar een geeste lijke vader. Na een eerste vluchtige ontmoeting vinden ze elkaar weer in de late uren en in de rosse buurt. Sa men gaan ze naar Blooms huis, waar ze een diepgaand gesprek kunnen voeren. Als het stuk eindigt is de dag van Bloom voorbij, een dag zoals er zovelen zijn. Anders is het in Tilburg. Daar zal men na de voorstelling de jubileren de Hans Tiemeijer temidden van het Tilburgse publiek kunnen aantreffen. Hans Tiemeijer zal op adequate wij ze ivorden ontvangen en op feestelijke wijze worden gehuldigd, zoals het de groten van het theaterpodium waar dig is te worden gehuldigd. Dat te vens op die dag de verjaardag van de Tilburgse Stadsschouwburg wordt ge vierd zal de feestvreugde alleen nog maar kunnen vergroten. Mede in ver band met deze festiviteiten zal de voorstelling op die avond dan ook om 19.30 uur aanvangen. Vrijdag 10 maart staat de toneel liefhebbers een komische voorstelling Hans Tiemeijer te wachten. De toneelgroep Centrum komt dan naar de Tilburgse Stads schouwburg met „Man is Man" van Bertolt Brecht. Het blijspel behandelt een belangrijk sociaal thema, nl. de opbouw van een mens tot een ander mens. Brecht heeft dit werk geschre ven in de jaren 1924-1926. Ditmaal zal het geregistreerd worden door Hagen Müller-Stahl, die het in Ber lijn ook in enscering heeft gebracht. Een parodistisch blijspel, dat de echte Brecht-liefhebbers beslist niet zullen overslaan. Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 DRUNEN - Sinds kort heeft ook de gemeente Drunen een sportraad. Het aktieve bestuur van deze raad The Bubbles, enkele jaren terug één der eerste echte beat-orkesten in Tilburg, zijn drastisch van bezetting gewijzigd. Het orkestdat tot vóór enkele dagen bestond uit Hans van der Kuip, basgitaar en zang, ook bekend als jury-lid van het Cabaret der Onbekenden in Waalwijk, Arnoud Robben, slag-gitaar en zang, Frans Mutsaers, solo-gitaar en zang en last but not least Faust van Asten, drums en zang, heeft afgelopen zondag Faust in eigen huis „Las Vegas", beat-club in exploitatie van The Bubbles, vaarwel gezegd. Faust heeft als „oudste orkest-ingezetene" vanwege zijn drukke werkzaam heden thuis in de zaak zijn muziek-hobby vaarwel moeten zeggen. Doordat The Bubbles toch maar plotseling zonder drummer kwamen te zitten, hebben de jongens het even heel erg moeilijk gehad, maar er is nu een prachtige oplossing gevonden. De nieuwe drummer van The Bubbles heet Frank Diters, daarvoor drummer van The Whippets, terwijl er boven dien nog een vijfde figuur bij het or kest komt. Het pleintje van disco-soos St. De- nis (zaal Van Helvoirt in Waalwijk) is de komende maand weer druk be zet. Zaterdag 11 maart is er, zoals van ouds, soosavond. Vrijdag 17 maart draait de laatste voorronde van het Cabaret der Onbekenden. Als het eerste heren-elftal van de Waalwijkse hockeyclub er in slaagt het kampioenschap te veroveren, is er zondag 19 maart een groot overwin ningsbal met Nigeria Prong Prong Equipage. Tenslotte zijn de scholie ren van het Dr. Mollercollege woens dag 29 maart te gast in de soos, voor een feestavond. De muziek wordt ook dan verzorgd door Nigeria Prong Prong Equipage. En dat zal voor velen wel de groot ste verrassing zijn, want het gaat hier namelijk over José Konings, een meisje dus, en dat in een beat-orkest. Dat wil niet zeggen, dat José als zan geres vóór het orkest staat, maar erin! Wat betekent dat nu? is men geneigd daarop onmiddellijk te zeg gen. Welnu, toen Hans van der Kuip en manager Leo Elissen de afgelopen winter in Londen de grote beat-clubs bezochten, merkten ze daar, dat het een nieuwe tendens was, ook meisjes in een beat-orkest te hebben, die meestal een instrument bespeelden, vaak orgel en die verder in het orkest beurtelings de eerste, tweede of ook zelfs de derde stem zongen. Solis tisch werd er vrijwel nooit door die meisjes opgetreden. Een heel goed voorbeeld van die nieuwe stijl was 't orkest „Episode Six", dat enkele maanden geleden nog heel hoog ge noteerd stond in de Engelse hitlijsten en dat in alle grote Engelse tournees staat naast de allergrootste namen. Insiders weten, dat dit betekent, dat de Engelse impresario's de „Episode Six" aanslaan als dé grote groep voor de toekomst! The Bubbles slaan nu dezelfde weg in. José gaat orgel spe len én zingen. E het betekent nu na tuurlijk ook, dat The Bubbles aan de grote schare van vrouwelijke fans er een haast even grote groep manne lijke fans krijgen toegevoegd Een Groningse kledingfabriek probeert de produktiviteit op te voeren met enkele maatregelen die nogal de aandacht trekken. Het per soneel mag tijdens het werk nog wel gebruik maken van de toilet, maar wie te lang op de W.C. ver toeft krijgt onherroepelijk twee kwartjes boete! De bedrijfsleider heeft dat het personeel laten weten in een rond schrijven, dat gepubliceerd werd' (met commentaar) in het orgaan van de Algemene Bedrijfsbond Textiel en Kleding „De Eendracht". De bedrijfsleiding signaleerd een euvel dat ook in andere bedrijven nogal eens tot kritiek heeft geleid'. „De werknemers zitten veel te lang op het toilet en dat is niet langer te tolereren". Overwogen wordt als bijkomen de maatregel bij het schoonhouden van de toiletten kwistiger met chloor en ammoniak te werken om ook op die manier een snellere doorgang te bevorderen. Hoe de be drijfsleider zich de controle heeft bedacht, staat niet vermeld. Wel licht is tot dusver de frequentie van het WC-bezoek hoog, dat er 'n controleur uit betaald kan worden, mogelijk is het plaatsen van een prikklok bij de toiletten. Of „knip- kaarten" goedkoper zijn, wordt evenmin gesteld. Er zijn overgens nog meer maatregelen geroffen. Het te laat komen wordt stren ger gecontroleerd. „Men rent om 5 mnuten voor 5 de fabriek uit, laat men er dan ook op tijd binnenko men", aldus de bedrijfsleider, die zich hierover verbaasde dat de weg van bus of station naar de fabriek 's morgens vijf keer zo lang duurt als 's avonds omgekeerd. heeft een groot aantal punten opge steld voor het komende seizoen. Het eerste evenement dat aangekondigd kan worden is de lentewandeltocht, die zaterdag 18 maart wordt gehou den. Hoewel de organisatie van een dergelijk evenement op de weg ligt van een wandelsportvereniging heeft de sportraad er de schouders onder gestoken. Drunèn is geen wandel sportclub rijk. De sportraad hoopt door de organisatie van de tocht de oprichting van een dergelijke vereni ging te stimuleren. Met de organisatie van deze tocht treedt de raad voor de eerste maal naar buiten. De deelnemers worden in drie categoriën ingedeeld: de 5, 10 en 15 km. Het vertrek voor deze tocht door bijzonder fraai natuurge bied is omstreeks twee uur vanaf 't sportpark. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heren Van de Pol, Wilhelminastraat 51 en Van Herpen, Grotestraat 19a in Drunen en bij de heer Van Huiten, Heusdenseweg 10 in Elshout. De sportraad is tot stand gekomen op initiatief van het gemeentebestuur, dat direkt belang heeft bij een sport raad. Deze raad adviseert B. en W. namelijk inzake sportzaken, terwijl ook de verdeling van subsidies in handen van de sportraad is. Het ge meentebestuur heeft de raad een sub sidie van f. 2500, - gegeven. Een gedeelte hiervan zal ondermeer wor den benut om nieuwe verenigingen op te richten en clubs waarbij dat nodig is, nieuw licht in te blazen. Het bestuur bestaat uit mej. Van Eeten en de heren P. van de Loo, J. van Herpen, A. van Pol, C. Horsten fallen uit Drunen) en H. van Huiten (Elshout). Een van de eerste aktivi- teiten van de sportraad was onder meer de oprichting van een vereni ging, die tot doel heeft de lichamelij ke conditie van de volwassen inwo ners van de gemeente op peil te hou den. Jammer genoeg hebben zich nog slechts 12 heren voor deze „conditie training" opgegeven. De sportraad heeft ook een agenda aangelegd van alle sportieve evene menten die er dit jaar in Drunen of Elshout worden gehouden. Hierdoor wordt voorkomen dat enkele sport manifestaties samenvallen. De agen da vermeldt ondermeer: 8 en 9 april clubkampioenschappen SHS16-13 mei examens balletvereniging, 21 mei voetbaltoernooi RKDVC, 28 mei: volleybaltoernooi Quos Ego, 18 juni: wielerronde van Drunen, 12 en 13 augustus: sportparade en 27 augus tus: handbaltoernooi Avanti. De sportparade op 12 en 13 au- Sinds een goed' jaar wonen wij met plezier in Waalwijk, wij voe len ons er thuis,, maar één ding vinden wij erg jammer en met ons ook andere bewoners van de wijk „Bloemenoord. Ter zake: wij, huis vrouwen van deze wijk, worden niet zo op de hoogte gehouden met tolders van de plaatselijke winke liers als de bewoners van het cen trum en wij blijven ook op dit ge bied graag bij Nog een aanmer king: willen de bezorgers er s.v.p. rekening mee houden, met huizen waar 2 gezinnen wonen, daar dus dubbele reklame. U dankend voor de plaatsing: Hoogachtend, Mevr. J. Samson-Timmermans Bolderikstraat 9. Blijkens mededelingen van het ministerie van voedselvoorzienin gen in Bonn geeft Duitsland van maandag af weer invoervergunnin gen voor Nederlands vlees afkom stig uit de provincies Groningen, Friesland, Zeeland, Limburg en Noord-Holland. Deze week zijn de eerst twee avonturen verschenen van de nieu we Nederlandse held Lodewijk Windstoot, geschreven door debu tant Marba. Er komt slecht een klein gedeelte van de paar miljoen misdaar-, spionage- en detective- boeken die Nederland jaarlijks consumeert van eigen bodem. Het debuut in dit genre vinden we dan ook een blijde gebeurtenis. De komst van Lodewijk Wind stoot is bijzonder verheugend, om dat hij zich in vele opzichten on derscheidt van voorgangers en tijd genoten, De schepper van Lodewijk is de Amsterdamse huisvader Mar ba, achter wiens naam hij zich voorlopig wil verschuilen. Het is geen beroepsschrijver. De eerste twee uitgaven zijn verrassend goed, zodat aangenomen mag worden dat Marba nog meer van zich zal la ten horen. De pockets van Lodewijk Windstoot worden uitgegeven door A. W. Bruna Zoon te Utrecht. •K <is I KWALITEIT I jersey japonnen en pakjes, jumpers, rokken, blouses, I nylons, shawls, pantalons, enz. enz. 3 VAKWERK I stofknopen, plisseren, ges- I pen, ajouren, ceintuurs, re- z pareren, borduren, verma- ken, inkorten enz. Heuvelstraat 14 gustus een evenement dat er uit springt. In de Hoge Braken wordt za terdag 12 augustus een aantal bin nensporten, zoals judo, gymnastiek en ballet afgewerkt. De buitensporten komen zondag 14 augustus aan de beurt. Op het sportpark en in het zwembad worden allerlei buitenspor ten afgewerkt. Dat er voor dit evene ment grote belangstelling zal bestaan valt te verwachten. Het bestuur heeft verder plannen om in Drunen te komen tot een sport hal en instructiezwembad. Plannen waaraan hard gewerkt wordt. Zo is er contact geweest met het bestuur van de veiling om straks, als er een nieuwe veiling komt, eventueel ge bruik hiervan te kunnen maken. Dé oplossing van het probleem van een instructiebad is moeilijker. Een der gelijk, overdekt bad, bezit de Lang straat niet. Kantoor: Tilburg, Koopvaardijstraat 43, Tel. 04250-24529 na 18 uur 30367

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5