WAALWIJK Inbraken zijn nu in Waalwijk opgelost colporteur DVSV sloot jubileum-jaar af met goed verzorgde opvoering »Een geboren leugenaar« Succes voor atleten te Waalwijk in Dongen KMHC - Waalwijk opnieuw alleen aan de leiding DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 MAART 1967 kof» afd. waalwijk-heusden KOB-afdeling Waalwijk vergadert vrijdag 17 maart 25 april 17 mei TBC-onderzoek Firma J. Vermeer uit Waalwijk stopt produktie W*S.V. Hertog Jan organiseert laatste serie wintertochten Raad behandelt dinsdag - woensdag gemeentebegroting Vrouwenbeweging NKV-Waalwijk hield jaarvergadering Mooie bijverdienste „Wereidwijd- Grasduinen" in Gemeen schapshuis te Baardwijk Jongen uit Alkmaar vermoord Hans Tiemeijer vier de toneeljubileum in Tilburg met „Bfloomsdag" The Chums Duitsland naar RECTIFICATIE In het bericht in ons vorige num mer betreffende de overplaatsing van de DVSG van Den Bosch naar Waalwijk deelden wij mede dat de vroegere leiding van dit bedrijf in Waalwijk in handen was van de heren van Zwol en van den Berg. Dit is niet juist en moet zijn dat de heren Lenzholz en van Zwol de leiding hadden. Eerst later is de heer van den Berg in dit bedrijf gekomen. HIELD BEZINNINGSAVOND Vrijdagavond waren ongeveer 50 leden van de afdeling Waalwij k- Heusden van de Katholieke Onder wijzersbond in het overblijflokaal van het Dr. Mollercollege te Waal wijk bijeengekomen voor het hou den van een bezinningsavond. Deze bezinningsbijeenkomst begon met een H. Mis in de kapel van het Dr. Mollercollege. Daarna zat men aan aan een gezamenlijk souper. Tijdens de bijeenkomst hield Rec tor A. Weiling van het St. Nicolaas- ziekenhuis een zeer interessante inleiding over de oorzaken van de veranderde kijk op kerk en wereld. Op vrijdag 17 maart 1967 om 7 uur (na aankomst van de bussen) zal de afdeling Waalwijk-Heusden van de Katholieke Onderwijzers bond bisdom Den Bosch in Hotel Royai te Drunen een algemene le denvergadering houden. Tijdéhs deze vergadering zullen er o.m. mededelingen worden ge daan o.a. over het Ondersteunings fonds (OF), voorschottenfonds (VS) en over de candidaten voor het hoofdbestuur (HB). Tevens zal verslag worden uitgebracht van de kernvergadering, die op 8 februari 1967 is gehouden. Verder zal een bespreking plaats hebben van de agenda voor de algemene vergade ring van de KOB in het bisdom Den Bosch, die op dinsdag 28 maart a.s. in het Casino te Den Bosch ge houden wordt. Er zal een verkiezing plaats heb ben van 8 afgevaardigden naar die vergadering.' Er is tevens een ver loting van boekenbonnen. Introdü- cés zijn op deze vergadering ook welkom. De leden, die reiskosten maken óm de vergadering te be- zoeken, kunnen deze tijdens de pauze van de penningmeester te rug ontvangen. Voor het laatst in 1965 heeft in Waalwijk een bevolkingsonderzoek op TBC plaats gehad. In de periode van 25 april tot 17 mei a.s. zal de stichting „SOTU" opnieuw 'n onder zoek op TB instellen bij alle inwo ners van 15 jaar en ouder, voor zover die niet reeds onder regel- matige controle staan. Het onderzoek vindt evenals bij vorige doorlichtingen plaats in een wagen, die op verschillende plaat sen in de gemeente gestationeerd wordt. Niemand behoeft dus grote af standen af te leggen om aan het on derzoek deel te nemen. Het ge meentebestuur doet in het belang van de volksgezondheid en ook we gens het grote belang dat aan dit onderzoek voor ieder persoonlijk verbonden is een dringend beroep op allen die voor deze doorlichting in aanmerking komen. De firma J. Vermeer te Waalwijk, die zich sedert 1921 toelegde op de fabricage van kleinere series schoe nen in het betere genre, heeft be sloten het productiebedrijf stop te zetten, omdat de ervaringen van de laatste jaren tot het inzicht hebben geleid dat zij de strijd tegen de bui tenlandse concurrentie niet kan vol houden.' Het bedrijf heeft slechts 21 werk nemers in dienst, die, naar verwacht wordt, gemakkelijk in Waalwijk en omgeving weer werk zullen vinden. Met de vakbonden en het Gewes telijk Arbeidsbureau is terzake over leg gepleegd. Zaterdag 11 maart heeft de A.C. Waalwijk met 18 atleten deelgeno men aan de Germa-Cross te Don gen. Op het zeer zware parkoers werden opmerkelijke resultaten ge boekt. De Clubprijs van de junioren werd door de A.C. Waalwijk op een overtuigende wijze gewonnen. Door dit prachtige resultaat kwamen ze in het bezit van een zeer mooie wisselbeker. Diverse andere per soonlijke prijzen werden gewonnen. Bij de junioren tot en met 17. jaar kreeg men de volgende resultaten. 2e J. Mahieu; 3e J. Knuist;'4e J. Bouwman. Ook de andere atleten werden goed geklasseerd. De senioren werden als volgt ge klasseerd: 4e P. v.d. Geld; 6e B. Ketelaars; 14e J. Klerks. Er namen 250 atleten deel aan de Germa-Cross. Resumerend, een mooi sukses voor de nog jonge ver eniging en een stimulans om de zeer waardevolle training met alle kracht voort te zetten. Al met al een beloftevolle toekomst voor de A.C. Waalwijk. De WSV Hertog Jan organiseert de laatste tochten van de serie win- terwandeltochten van dit seizoen. Deze worden gehouden als volgt: 4e tocht: Zaterdag 18 maart start 1.30 uur. Zondag 19 maart start 1.00 uur. Startplaats. ,jDe Gecroonde Leers- se", Grotestraat 202, Waalwijk. Afstand: ongev. 10 km. voor jun. en ongev. 20 km voor sen. Inschrijfgeld: 0,75 per tocht. In schrijven alleen mogelijk aan het startbureau. 5e tocht: Zaterdag 25 maart start 1.30 uur. Maandag (2e Paasd'ag) start 1 uur. Startsplaats: „De Gecroonde Leers- se", Waalwijk. Afstand: ongev. 10 km. voor jun. en ongev. 25 km. voor sen. Inschrijven alleen mogelijk aan het startbureau. Wandelboekjes worden op deze laatste tocht ingevuld. 50 km. tocht: Maandag (2e Paasdag) start 10 uur. Startplaats: „De Gecroonde Leers- se", Waalwijk. Inschrijfgeld f 0,75. Wandelboekjes worden afgetekend'. Deze tocht kan eventueel ook als inhaaltocht van de winterserie be schouwd worden. Ter afsluiting van haar Gouden Toneel-jubileum gaf de Waalwijkse to neelvereniging DVSV in het voorbije weekend een tweetal opvoerin gen van de komedie in drie bedrijven „Een geboren leugenaar" in de vertaling van Paul Rodenko. Hoewel we moeten toegeven dat het een goed spel is, moeten we van de andere kant toch zeggen dat we in het kader van het gouden jubileum liever een ander stuk hadden gezien. Deze komedie, want een blijspel is het o.i. beslist niet, is ondanks zijn goede kwaliteiten, bepaald geen uitschieter en dat hadden we (versta ons goed) bij de viering van een Gouden Jubilé toch wel verwacht Men speelde in een uitstekend verzorgd decor, en een pluim op de hoed van de eigen werkgroep van DVSV, die ook voor een prima ver lichting zorgde, is zeer zeker op z'n plaats. En nu een antwoord op de vraag. Hoe speelde men Laten we dan zeggen dat de DVSV-ers over het algemeen goede typen op de planken hebben gezet, wel ging het o.i. allemaal iets te traag, er zat geen vaart genoeg in. Hierdoor lag er nu en dan een zekere matheid in het spel, en dat mag bij een dergelijk stuk als dit, dat eigenlijk pas volledig tot zijn recht komt als er in het juiste tem po wordt gespeeld, toch zeker niet. Mogelijk heeft de minder goede rol- kennis van de hoofdrolspelers hier mede schuld aan gehad. Piet de Brouwer speelde de rol van de geboren leugenaar. Hij loog er lekker en gezellig op los en had al gauw het publiek op de hand. Frans Snels speelde op de van hem bekende wijze, de vader van het gezin en deed dit uiteraard uit stekend. Adri Leijtens was de moe der en zij wist zowel qua spel als dictie de juiste toon te treffen. Adri Franken was de rol toebe deeld van „Grootmoeder". Men had hier geen betere speelster voor kun nen hebben. We menen, als we goed zijn ingelicht, dat dit van haar een afscheidsrolletje was. Welnu een afscheid met ere De zgn. bijrollen werden goed ten tonele gebracht in leuke typering, vooral van Ria v. d. Brand-Passier, 'n rasechte platvloerse Amsterdam se, recht uit de Jordaan. Het slot van het stuk was wel logisch, maar voor het publiek bepaald niet wat men van een komisch spel had ver wacht. De grime werd verzorgd door Jo de Goey en dit was bij hem in goe de handen. Harry Swinkels had de regie en hij voerde die bekwaam, alhoewel we het jammer vonden dat de heer Swinkels wat beschei den is geweest in de keuze van zijn jubileumstuk, al zijn we er van overtuigd, dat hij hiervooor bepaald wel zijn reden zal hebben gehad. Al met al kunnen we stellen dat DVSV kan terug zien op een goed geslaagd jubileumseizoen. De belangstelling was ditmaal wel wat groter dan bij vorige uitvoerin gen, toch had die belangstelling ge rust wat groter kunnen zijn. DVSV verdient die grotere belangstelling zeer zeker. T. B. Waalwijk - De begroting over het dienstjaar 1967 van de gemeente Waalwijk, wordt dinsdag- en woens dagavond door de raad behandeld. In deze vergadering zullen ook een aantal plaatselijke belastingen en tarieven worden verhoogd. Dit is, zoals wij reeds eerder uitvoerig uit een hebben gezet, noodzakelijk ge worden, wil de gemeente in aan merking komen voor een extra uit kering uit het gemeentefonds. B. en W. hebben een extra uitke ring gevraagd, daar de begroting 'n tekort vertoont van 520.700,In de rij van verordeningen is een wij ziging gekomen. De reinigingsrech ten, ook die voor het gebruik van de laadkisten, worden niet ver hoogd. B. en W. vrezen dat een ver hoging de mate van verbruik wel eens zou kunnen beïnvloeden. De tarieven liggen op een niveau dat ook elders geldt. Ook is het rapport verschenen van de commissie, ingesteld door de raad, die de begroting aan een kri tisch onderzoek heeft onderworpen. De commissie is er niet in geslaagd de cijfers terug te brengen tot de realiteit van het te besteden bedrag. Men wijt dit aan het te weinig uit gesplitst zijn van bepaalde posten. In de nota van antwoord geven B. en W. een uitvoerige toelichting op de begroting en doen zij tal van zaken uit de doeken. Het eerste herenelftal van KMHC Waalwijk heeft een bijzonder suc cesvolle zondag achter de rug. Zelf boekte het twee winstpunten bij Tempo in Bergen ód Zoom, terwijl concurrent Waranda bij het voor de titel reeds uitgeschakelde Zwart wit verloor. A.s. zondag wordt de laatste com petitiewedstrijd gespeeld en wel te gen Waranda, zodat deze competi tie wel een bijzonder spannend' slot krijgt. Overigens hebben de Waal wij kers de punten niet cadeau ge kregen. Tempo dat bij verlies of gelijkspel gedoemd was te degra deren, verkocht zijn huid zo duur mogelijk. In de eerste helft konden de Tempo-spelers het de Waalwijk- se verdediging, waarin P. v. Hel- voirt na zijn ziekte zijn uitstekende rentré maakte, nog wel eens lastig maken, maar naarmate de strijd vorderde werd het overwicht van KMHC groter. En het was dan ook geheel overeenkomstig het spel- beeld, dat R. Petit op prachtige wij ze Waalwijk een voorsprong gaf na ongeveer een half uur spelen. Na de thee zagen de talrijke toe schouwers een voortdurende bele gering van de Tempo-veste, maar de uitstekende doelman wist alles te keren, daarbij gesteund door paal en lat, zodat in de stand geen wij ziging meer kwam. Stand aan de kop met nog één wedstrijd te spelen: Waalwijk 13 9 4 0 22 28—7 Waranda 13 9 2 2 20 33—17 Dames 1 leed haar eerste competi tienederlaag na 3 jaar bij Nuenen: 2—0. De ledenvergadering van de vrou wenbeweging van het NKV afd. Waalwijk werd gehouden in de zaal van de Theresiaschool en om dat het jaarvergadering was en er beslissingen moesten vallen ten op zichte van het bestuur, was Mej. Stokwielder, de diocesaan leidster, ook aanwezig. De voorzitster heette alle aanwezigen hartelijk welkom en hierna las de secretaresse een jaarverslag voor, over de verschil lende vergaderingen van het af gelopen jaar, gevolgd door het ver slag van de penningmeesteres. De voorzitster bedankte voor het werk dat de beide dames aan deze verslagen hadden gehad en was hiermede ook gekomen aan het eind van haar bestuursfunctie. Zij bedankte de leden voor het ver trouwen dat ze haar geschonken hadden als bestuurslid en voorzit ster. Juffrouw Stokwielder nam het hierna over en bedankte mevr. Freyer voor de zorg en de toewij ding waarmee ze haar taak had vervuld. Daarna ging men over tot de keuze van een nieuwe voorzit ster en werd er gestemd. Na de stemming bleek dat mevr. Schal ken het hoogste aantal stemmen had, en zij dus de taak van voor zitster zaj gaan vervullen. Er zijn dus nu vier bestuursleden en Zr. Marianne. Na de koffiepauze werd de film „De vijf Sullivans" gedraaid waar de leden echt van genoten hebben. De wijze, waarop de vader zijn kin deren en de vrouw haar man aan pakte was dikwijls lachwekkend, maar ook tactisch. Voor 't centrum van Kaats heuvel vragen wij een Woensdag 15 maart zal door de Gras- duiners/sters van Waalwijk in het Gemeenschapshuis te Baardwijk 'n „wereldwijd-grasduinen"-avond worden gehouden onder het nog wat vage motto: G '67. Mej. Riet v. d. Dungen uit Beek- Ubbergen zal deze avond met Ame rikaanse protestsongs en negro-spi- rituals opluisteren. Een afvaardiging van het Drunens zangkoor „Roman tica", te weten Henriëtte van Dies- sen en Carla Rombouts, zal zich eveneens in deze richting bewegen, zij het dan in het Nederlands. Zij zullen worden begeleid door gitarist Bert Alessie en een drummer wiens naam nog niet bekend is; het ge heel staat onder leiding van de heer Jo Manders. Toen de „Grasduiners" vorig jaar startten met een gespreks-wandel- tocht, kon niemand vermoeden dat daar een vrije beweging met 150 „leden" uit zou groeien. Op deze gesprekstocht was gebleken dat de werkende jeugd vanaf 17 jaar niet alleen wil praten, maar ook iets wil doen. Op de verschillende gezellige bijeenkomsten die al belegd zijn, is gebleken dat de wérkende jeugd vol ideeën zit en elkaar enthousiast kunnen maken voor hun ideeën. Woensdagavond zullen zich ook 2 ka jotters onder de Grasduiners/ stérs mengen, die enkele jaren in Zambia hebben gewerkt. Deze gezellige reünie-avond be gint om 8 uur en de verwachting is dat iedereen aanwezig zal zijn. Ook de jongeren, die belangstelling heb ben, zijn welkom en daarbij wordt niemand uitgezonderd. „CORNU COPIAE" HIELD FEESTDAG Zaterdag j.l. hield het jachthoorn- corps „Cornu Copiae" zijn jaarlijk se feestdag. Des middags maakte 't fraai geüniformeerde corps een muzikale wandeling door de St. An- toniusparochie. Deze wandeling trok grote belangstelling en eindig de in het café van de heer Heems kerk in de Besoyensestraat, waar de dag verder werd doorgebracht in feestelijke stemming, waarbij het de muzikanten aan niets ontbrak dank zij de uitstekende verzorging van de heer en mevr. Heemskerk die hiervoor een extra compliment verdienen. In de kleine uurtjes gin gen bestuur en leden van Cornu Copiae dan oök voldaan huiswaarts. JUDO KAMPIOENSCHAPPEN De Judoclub uit de St. Antonius- aroehie organiseerde in de afge- open dagen Judo-kampioenschap- ;pen, die buitengewoon geslaagd zijn mede door de uitstekende organi satie. De uitslagen waren als volgt: ;Jongens: A. Tilman J. de Kort J. Leijtens H. van der Wiel Rautier R. van der Meijden T. de Broek G. van -Boxtel alle categoriën: voor de bezorging van ons blad. Aanmelden: Bureau Jan Tuerlings Dr. v. Beurdenstraat 8 Kaatsheuvel 20-25 kg. 25-30 kg. 30-35 kg. 35-40 kg. 45-50 kg. 50-58 kg. 58-65 kg. 65-75 kg. Kampioen Mook. Meisjes: 30-40 kg. 45-55 kg. H. van K. de Graaff L. Ros UITVOERING MUZIEKSCHOOL De aula van de Waalwijkse mu ziekschool was zaterdagmiddag ge heel gevuld met ouders en andere belangstellenden voor de uitvoe ring door de jongens- en meisjes leerlingen van de Waalwijkse Mu ziekschool onder leiding van de he ren J. Verhoeven en Hans Timm, beiden piano en J. Plinsinga, viool. De directeur van de Waalwijkse Muziekschool de heer H. C. Timm leidde de uitvoering in. Er werd over het geheel knap gemusiceerd. ZANGRECITAL Onder auspiciën van de Waalwijk se Kunstkring en de Waalwijkse Muziekschool, zal er op donderdag 16 maart a.s. om 20.15 uur in de aula van de Muziekschool een zang recital worden gegeven. De uitvoe renden zijn: Antoinette Blom, zang, Hans Timm, piano. Het programma omvat o.m. wer ken van: Scarlatti, Mozart, Schu bert, Brahms, Wolf, Strauss en Brit ten. De toegangsprijs voor dit con cert bedraagt 2,50. Jeugdkaarten voor Middelbare scholieren en leer lingen van de Muziekschool: 1,25. Programma's a 0,25. Het pro gramma van dit concert, dat vooral bestemd is voor volwassenen en rijpere jeugd, wordt minder ge schikt geacht voor jonge kinderen. AGENDA Maandag 13 maart om 8.30 uur Algemene Leden Jaarvergadering afd. Veteranenvereniging WSC in het clubgebouw op het WSC-ter- rein. Musis Sacrum: maandag en dins dag 8.30 uur: „Wat het daglicht niet verdragen kan". Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". De sinds 4 maart vermiste Alk- maarse jongen, Herman van der Mo len (11 jaar), blijkt te zijn vermoord. De 20-jarige kantoorbediende P. B.,. afkomstig uit Alkmaar, is de dader. Hij heeft inmiddels een volledige be kentenis afgelegd. B. heeft de jongen ontmeet bij de Alkmaarse wielerbaan, ongeveer 600 meter verwijderd van de plaats waar maandag de fiets werd gevonden. De kantoorbediende heeft met Herman van der Molen eerst 'n zedenmisdrijf gepleegd en hem ver volgens gewurgd. UITSLAGEN BRABANTS ZATERDA GVOETBAI. le klas OlympiaThé Gunners 2 23 ONI—VVN 3—3 Wit-Zwart—WHS 5—0 Tholense BoysKogelvangers 21 BeatrixSprang 2 21 2e klas B SSC 2Chrislandia 3 30 Good Luck 3ONI 2 00 Beatrix 2—PTT 2 4—2 JPS—WVO 3—2 Rust Roest 2Wit-Zwart 2 41 3e klas C Sprang 3The Gunners 4 50 Veerse BoysSC O 2 42 Beatrix '58 2—HN'C 2 2—1 SVV 3—SSC 3 2—3 PTT (T) PostBoys 2 32 WVO 2—FCH 2 3e klas D Wit-Zwart 4SSC 4 10 HNC 3—HNC 4 4—1 JPS 2—Wit-Zwart 3 4—1 Dussense BoysOlympia 3 31 Good Luck 4Beatrix 3 40 Tegen alle verwachtingen in zul len de Gaulisten in Frankrijk de absolute meerderheid nog behou den. Zij hebben gisteren 29 zetels ver loren, terwijl de communisten 30 en de linkse federatie er 22 won nen. Het stemmental uit een plaats op Corsica heeft de Gaulisten met één stem de volstrekte meerderheid bezorgd. - Door 't Volkscongres in Djakarta is Soeharto tot president gekozen. Hij is gisteren als president van Indonesië geïnstalleerd. Soekarno zelf is tot aan de verkiezingen, volgend jaar, niet formeel ontsla gen, maar mag geen functies of politiek voeren en is zijn titel als gróte leider der revolutie ontno men. Hij is alleen doctor-ingeni eur. Over z'n berechting zal later worden beslist. Gisterenavond vond in de Stads schouwburg te Tilburg de huldiging plaats van Hans Tiemeijer die veer tig jaar aan het toneel verbonden is. Deze wel zeer intieme huldiging na de opvoering van het toneelstuk Bloomsdag door „Theather" van Allan M'Clelland naar de roman „Ulysses" van Janaes Joyce waarin Tiemeijer de hoofdrol vervulde. Het stuk verhaalde een stuk uit het leven van Bloom, een in Ierland geboren Jood van hongaarse af komst, die getrouwd is met Molly, een zeer temperamentvolle vrouw met spaans en iers bloed in haar aderen. We volgen hem van zijn opstaan 's-morgens tot laat in de nacht als hij weer naar bed gaat. Zo zien wij hem 's-morgens op pad gaan. Nadat hij het ontbijt heeft klaargemaakt lekkere gebakken niertjes, begint hij zijn zwerftocht door de stad. Hij werkt als advertentie-acbuisiteur voor een krant, wij zien hem in een treffende begrafenisscene als hij zijn vriend Dignam de laatste eer bewijst, in de bibliotheek om een boek voor z'n vrouw te ruilen - in het ziekenhuis om te informeren hoe het met Mrs. Purefoy gaat en of de baby al is gekomen. Onder wijl vergeet bij niet zijn dagelijks drankje in het caféetje te halen en ook nog een gokje op de rennen te wagen. 's Avonds rust hij even uit op 't strand waar hij dan onverwacht 'n ontmoeting heeft met een mauk meisje. Op zijn terugweg naar huis belandt hij in de rosse buurt waar hen Stephen Dedalus ontmoet en hem mee naar zijn huis neemt. In deze Dedalus ziet hij iets van een zoon die hij zo graag gehad had (zijn eigen zoon heeft maar kort geleefd). Ondertussen is hij toch de ganse dag in gedachten bij zijn vrouw, aan wier erotieke verlan gens hij niet meer kan voldoen of haar minnaar wel op tijd zal zijn. De rol van Molly werd zeer tref fend uitgebeeld door Henny Bari. Het stuk werd gespeeld in een zeer vernuftig uitgedacht decor op wielen van Herman Gordijn onder de uitstekende regie van Elise Hoo- mans. Na afloop vond de huldiging plaats. Hans Tiemeijer was gezeten op een troon omgeven door bloe men en op het toneel geflankeerd door zijn medespelers. Er traden een vijftal sprekers aan die werden ingeleid door de Schouwburgdirekteur L. den Bra bander. Die deelde ons mede, dat zaterdagavond in Arnhem Hans Tiemeijer uit handen van Dr. Mar- ga Klompé de versierselen had ont vangen behorende bij het ridder schap in de orde van de Nederland se Leeuw, wat de zaal met een warm applaus bekroonde. Mr. C. Becht, burgemeester van Tilburg, opende de rij van sprekers. Ver volgens sprak de heer Jansen van de Vriendenkring van Hans Tie meijer, Mr. Molkenboer, voorzitter kleine Academie en Prof. van Dijk, voorzitter Festival Werkende Jeugd. H. K.-C. Waarschijnlijk zijn een aantal in braken, die in de nacht van 20 op 21 februari jl. in Waalwijk zijn ge pleegd, thans opgelost, door de aan houding van de 18-jarige W. uit Waalwijk en de 19-jarige G. uit Am sterdam. Beide jongens waren ont snapt uit een inrichting in Hoender- lo, weliswaar zijn de verhoren aan de gang, doch de politie te Waalwijk meent nu reeds te weten, dat de in braken te Waalwijk op naam van dit tweetal komen. In de nacht van 20 op 21 februari werd o.a. een ruit van de Hugo de, Grootschool aan de Coubertinlaan in gedrukt en een geldkistje met f. 3,50 geforceerd. Verder werden uit het handenarbeidlokaal een hamer en een beitel en een ijzerzaag ontvreemd. Met schuim uit de aanwezige schuim- blussers werden de lokalen onderge spoten. In het clubhuis van de V.V. Baardwijk werd in dezelfde nacht een jukebox vernield, de biljartklok leeg gehaald en het buffet nagesnuffeld. Men overnachtte in het parkpavil joen, waar de gordijnen als dekens fungeerden. In de nacht van maandag 27 op dinsdag 28 februari werden wederom een serie inbraken gepleegd. Toen werd een bezoek gebracht aan de schoenfabriek J. V. aan 't Hoog- einde en aan de lederfabriek G. v. H. in de Grotestraat. Hier werd het een en ander vernield. Bij de firma J. O. in de Loeffstraat was de buit een handvol geld. Een bromfiets die bij de heer B. in Baardwijk werd ont vreemd werd later in Drunen terug gevonden. Het duo werd in Amster dam gearresteerd en uit hun bekente nissen concludeert de Waalwijkse po litie dat in ieder geval de inbraken in de Hugo de Grootschool, in het club huis van de V.V. Baardwijk en in het parkpaviljoen op rekening van W. en G. komen, terwijl de politie verwacht dat ook de inbraken van 27 op 28 februari het werk van beide jongens is. Er bestaat een grote kans, dat nog veel meer inbraken in de strook Hoenderlo - Arnhem - Waal wijk op rekening van het duo zullen komen. The Chums, Jan van Ganzewinkel, drums, Berrie Westerburgen, zang, Dephlie van der Meulen, solo-gitaar 'en zang, Hans Franken, slag-gitaar en zang en Ruud van Rijthoven, bas gitaar en zang, gaan in het weekend van 11 en 12 maart in Duitsland spelen voor de aldaar gelegerde Ne derlandse militairen in Seedorf en Hohnen, 750 km van Tilburg. The Chums treden daar op in een show van de Welzijnszorg, waarin verder nog optreden The Mounties, de konferencier Frans Vrolijk, het trio Jan Staats en de zangeres Shir ley, die ook The Chums zullen bege leiden. The Chums zullen ook zelf tweemaal een show maken in het pro gramma. Het hele gezelschap reist in een grote touring-car naar het ver gelegen stukje Nederland in Duits land. Zaterdag treden The Chums op in Hohnen en zondagmiddag wordt het een optreden in Seedorf. Het Or kestenbureau Tilburg is zo gelukkig geweest daar nog een optreden in Flensburg bij te versieren. - De socialisten hebben in 't stads bestuur van Berlijn de volstrekte meerderheid behouden, hoewel ze 5 pCt. achteruitgingen. - De strijd om de kabinetszetels duurt voort. De VVD kandidaat van Financiën, prof. Witteveen, ontmoet steeds meer weerstand. - Premier Indira Gandhi is gisteren herkezen als leidster van de India se congrespartij. Ze zal een rege ring vormen. - Bij een motercross in Raalte is 'n moter uit de bocht gevlogen. Hier bij werd een 7-jarig jongetje ge dood. - Het artsen-ultimatum is uitge steld. - Er is brand geweest in de Spaan se Ambassade in Den Haag. Bal- dadigen hebben een molotov-cock- tail binnengeworpen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7