waalwijkse en UnqstRAAtse courattc Uitgaan in het weekend Apollo Gemeenschapshuis Romantica lido G. BOTH Restaurant in Taxandria- sporthal dinsdag geopend PIPO bij. ascot tö :orm meubelen 0k*t Musis Sacrum Huishoud- en industrieschool Waalwijk heeft 678leerlingen verhoogde zijn levensverzekering en wat het leuke is, het kost hem niets meer... PREMIE SPAARPLAN bij Het oog van de duivel De lokvogels DIKKE DEUR BIJ OSCOt uw verlovingsringen Mensinger krijgt levenslang Voor ''V Baby KLUKKLUK BIJ dSGOt uitsluitend verkrijgbaar 4 Parijse meisjes 7 gouden mannen en een mooi meisje Spaanse driften De vijand van de Bengaalse landers Modehuis Larnpe opende in Breda nieuwe zaak In Cenakel Paas- bezinningsdagen Berlijnse jongen wurgt moeder Een goed begin Basis voor persoonlijk bezit CIRCUS-PIPOWAGEN BIJ OSCOt Niet alleen aardgas, ook olie onder Noordzee Bankrovers hadden heel wat werk Ziekenhuiskosten worden volledig betaald van Complet* Woning inrichting 88e JAARGANG No. 22 VRIJDAG 17 MAART 1967 88e ufJ De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205. Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 (Ingmar Bergman) Een gewelige komedie maar met onmiskenbaar satirische aspek- ten Satan heeft een ontstoken oog dat wijst op moeilijkheden op aarde. Zijn voornaamste adviseurs een graaf en een markies worden op verkenning uitgestuurd. Zij ontdek ken dat het ontstoken oog wordt veroorzaakt door een jong meisje dat gaat trouwen en steeds kuis is gebleven. En dat is een ernstige aantasting van het prestige van Satan. Satan stuurd' zijn doeltref fendste wapen naar de aarde om de deugd van het meisje te belagen. Don Juan die met zijn dienaar al enkele honderden jaren in de hel huist. Zij krijgen een „bescherm- duivel" mee die er op toe moet zien dat de opdracht een niet al te welkome onderbreking van de straf wordt. Vrijdag en zaterdag In deze film worden de be wogen" lotgevallen van 4 Parijse vrouwtjes op komische wijze ver haalt. Het zijn vier zeer verschillende meisjes die in hun dagelijks doen en laten door de camera zijn ge volgd. Zo ongedwongen en onge- compliceert als mogelijk zijn de meisjes met toch hun eigen pro bleempjes. Die probleempjes geven aanleiding voor de dolle situaties die toch allemaal naar 'n bevredi gend einde worden gedirigeerd. zaterdag, dinsdag en woensdag Voor bijna alles weet de „profes sor" het brein achter de 7 gouden mannen een oplossing. Zeven jaar lang was hij bezig aan zijn plan de goudbank van Zwitser land te beroven. Hierbij schakelt hij zelfs de politie in die handig mee helpt de „rioolwerkzaamheden" vlot te laten verlopen. En de man nen in het riool banen zich lang zaam maar zeker een weg naar de kluis van de Zwitserse bank. De professor rekent echter buiten de waard. Wanneer het goud in zijn bezit is en hij met zijn vriendin vlucht duikt plotseling een vriend van zijn vriendin op. Vriendin lief heeft echter te veel verwach tingen van zich zelf en haar tweede vriend want de „professor" heeft meer pijlen op zijn boog. donderdag, vrijdag en zondag Brigitte Bardot, in andere films nooit op 't mondje gevallen maakt er in deze film een echt drama van. Hoewel de dochter van adelijke ouders die zeer hoog staan aange schreven verliest zij op vakantie bij haar oom in Spanje haar hart aan een zwerver die haar oom doodt. Terwijl hij verliefd is op een ander is het toch Ursula (Bardot) die hem uit de gevangenis houdt door hem op tijd te laten vluchten, iets wat het andere meisje niet wil de doen. Op hun zwerftocht door de bergen op zoek naar een uitweg om het land uit te komen groeit er toch een sterke band tussen hen. Hierdoor wordt Lamberto gedreven zich bij de politie aan te geven. Ur sula wil echter niet van hem weg. vrijdag 11 uur De commandant van fort Kan dahar stuurt twee .officieren <o>p verkenning. Kapt. Connelly en Lt. Case. Echter alleen Case keert te rug en rapporteert dat Connelly gevangen is genomen. Het is uit gelekt dat Case «en verhouding had met Connelly's vrouw Elsa en men meent dat Case zijn gezel uit geleverd heeft waardoor hij voor de krijgsraad moet verschijnen. Maar dat betekent voor hem niet het einde. Na een geslaagde vlucht sluit hij zich aan bij de rebellen. Zondag 3 uur. Met Dean Martin in de hooofdrol als geheim agent belooft deze film een spannende koomedie-thriller te worden. In zijn fototoestel zitten kogels in plaats van een filmrolletje. En zijn pistool schiet in plaats van vooruit achteruit, zodat de persoon die het pistool in handen neemt zichzelf doodschiet. Er zijn nog meer van deze lachwekkende wa pens in zijn nabijheid'. Maar waar het om gaat is het belangrijkste voor hefn. Hij moet de organisatie ,.de Ronde" |u|itroeien en itevené hun schuilplaats vernielen. Want in die schuilplaats is men bezig 'n projectiel te vervaardigen waarmee „de Ronde" heel de aarde radio- aktief mee wil maken en dat is niet naar de zin van Dean Martin. Donderdag tot en met zondag. Zaterdagavond The Indebc ofwel The Explosions. Het komt veelvul dig voor dat beatgroepen (en ande ren) na een jaar of wat een naam te hebben gevoerd deze veranderen. Aan een kant is dit wel jammer om dat een naam hoe gek ook, altijd iets vertrouwds krijgt. Zondagavond krijgen The Clun- gels de gelegenheid te tonen dat zij nog dezelfde „lords" zijn van enkele jaren terug. Zaterdagavond treden de Sound Specials weer eens op. De in 1963 opgerichte band heeft reeds drie pla ten gemaakt terwijl de vierde bij C.N.R. op stapel staat. Van de eer ste drie platen zijn ruim 25.000 ex emplaren verkocht. Hun vierde plaat moet dit aantal overtreffen zo stellen zij. Het repertoire van The Sound Specials ligt tussen de felle beat met een vleugje Zuid-Amerikaans en goede onbekende nummers van be kende groepen zoals Spencer Davis Group, Allan Price set, enz. Veel be kendheid kregen zij ook middels vier radio-optredens voor Veronica Hilversum 2 en 3. en Zaterdagavond zijn het The All Stars die met Ton Kalberg proberen weer volle zalen te trekken. Overi gens timmeren zij de laatste tijd niet meer zo hard aan de weg. Ton Kal berg bevalt blijkbaar als zanger goed. Zij hebben hun pogingen om een goede zangeres te vinden opgegeven en gaan rustig hun eigen weg zoveel mogelijk trachtend de vaak grillige wensen van het publiek uit te voeren. Zondagmiddag The Rowdies zondagavond The Melody Stars. Door notaris W. van Vlokhoven is de trekking verricht in de mode- prijsvraag, uitgeschreven door Larn pe Nederland, t-g-v. de opening van het nileuwe Lampe Modehuis te Breda. De gelukkige winnaressen waren de dames T. Huizinga, M. Schalf en J. Bruijns allen uit Breda. De eerste prijs was een geheel ver zorgde vliegreis voor 2 personen naar Parijs of Londen. De beide andere waren geldprijzen in waar debonnen. De door Lampe Nederland t.g.v. de opening van het nieuwe Lampe Modehuis te Breda en omgeving uitgeschreven opstelwedstrijd „Wat verwacht je van een modehuis?" is gewonnen door Monique Verhoe ven, Doenradestraat 55 te Breda, leerlinge van het Mencia de Men- öozallyceum. Tweede werd Dian v. Hal, Heuvelbrink 17 en derde Ka rin Loose, Zwaluwstraat 8, beiden te Breda. Van 28 tot 31 maart worden in het Cenakel te Tilburg bezinnings dagen gehouden voor dames over het Paasmysterie. Deze dagen staan onder leiding van E. P. Drs. F. Kur- ris S. J. Opening om 18,36 uur; sluiting om 17,30 uur. Inlichtingen en opgave schriftelijk of telefonisch aan het Cenakel: Tel. 04250 - 24540. Een Berlijnse jongen van 15 jaar heeft zijn moeder gewurgd, om dat zij te veel dronk. Na zijn daad zette hij in de keuken de gaskraan open. De gaslucht werd later opgemerkt door de buren, die daarop de brand weer alarmeerden. Brandweerlieden vonden de lijken van moeder en zoon en een briefje. Hierop had de jongen geschreven, dat hij hjat voortdurend drinken van zijn moe der niet langer meer kon verdra gen. en Een mooie herinnering. Uw foto gratis bij aankoop van JUWELIER Stationsstraat 34 WAALWIJK - Tel. 4087 En dat kan ook üw man! Wanneer hij nu deelneemt aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,— aan premie betaalt, dan krijgt hij vanaf 1971 ieder jaar honderd gulden terug van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kan hij dan weer gebruiken voor het verhogen van zijn levensverzekering. Honderd gulden meer premie betekent een forse stijging van het verzekerd bedrag. (Tenzij u voor die honderd gulden liever een leuk jurkje koopt Praat in ieder geval eens met uw man over dat Premie Spaarplan., Alle levensverzekeringsmaatschappijen en assurantie tussenpersonen zullen hem graag inlichten. Dinsdag 14 maart j-1. opende de heer J. v. d. Lee te Waalwijk zijn uiterst moderne Restaurant-Bar in de „Taxandria"-sporthal gelegen aan de Taxandriaweg te Waalwijk. Het beheer hiervan werd in handen gelegd van de heer J. W. H. Kranen. De heer Kranen is voor de meeste Waalwijkers geen onbekende, daar hij tot heden als ober werkzaam was in hotel „De Twee Kolommen". Restaurant-bar „Taxandria" kan gerust een aanwinst voor Waalwijk worden genoemd, vooral wanneer op 1 april a.s. de grote sporthal in gebruik zal worden genomen. Via een ruime hal kan men links af gaande het restaurant bereiken. Bezoekers voor de sporthal gaan rechtdoor. Restaurant en Bar zijn dagelijk de gehele dag geopend. Ook vanuit het restaurant kan men de sporthal bereiken, daar hiervoor Op 31 december 1966 bezochten 678 leerlingen de opleidingen en cursussen van de Nijverheidsschool voor meisjes in Waalwijk. Hiervan komen 465 leerlingen uit Waalwijk en 213 uit omliggende gemeenten. In de samenstelling van het Be stuur kwam geen verandering. De adviescommissie voor afdeling le derbewerking werd uitgebreid, dit in verband met veranderingen in de opleiding. De leerlingen die na het behalen van het getuigschrift costumière zich willen bekwamen als coupeuse, volgen deze 1-jarige cursus in Til burg of Den Bosch. Het bestuur blijft zich beijveren voor het tot stand komen van een INAS-opleiding. Men hoopt dat in de landelijke planning Waalwijk spoedig een goedkeuring zal krij gen. Gezien de groei van het streek ziekenhuis en de diverse verzor gingsinstituten zal een INAS-oplei ding zeker veel goed kunnen doen. Er zal daardoor voor veel meisjes een mooie beroepsgelegenheid wor den geopend. De Vormingsklas mag zich ver heugen in een stijgende belangstel ling. De vooropleiding van deze leerling kan zeer uiteenlopen zijn: n.l einddiploma ULO; 3 of 4 jaar MMS of HBS. met dien verstande dat een leerling die het 3e jaar MMS of HBS heeft afgemaakt een bewijs moet hebben dat zij toegang heeft tot de 4e klas. Ook leerlin gen met einddiploma MMS of HBS kunnen deze opleiding volgen. Indien deze meisjes echter na de Vormingsklas een leraresopleiding kiezen, kunnen zij beter de ver zwaarde opleiding V ormingsklas kiezen. De afdeling INOM (Indivi dueel Nijverheidsonderwijs voor Meisjes) is een groot succes. Het blijkt dat deze meisjes met deze methode tot goede zelfs zeer goede prestaties kunnen komen. Het Bestuur en de Direetie ont vangen van de ouders zeer positie ve reacties over de aanpak en de vorderingen van hun dochter. De groei van de bevolking en het toe nemen van het aantal opleidingen stelt het Bestuur voor grote pro blemen inzake de huisvesting. Het huidige gebouw is nu al diverse lokalen te klein en dit ruimtepro bleem wordt elk schooljaar urgen ter. Hopelijk zullen de contacten die in verband met de uitbreiding gelegd zijn spoedig gunstige resul taten opleveren. de gehele achterwand kan worden weggenomen. Voor het restaurant is een fraai terras aangelegd, waar het 's zo mers heerlijk toeven zal zijn en vanwaar men een prachtig uitzicht heeft op de Langstraatweg. Het res taurant beschikt tevens over een eigen parkeerterrein. Jammer is 't echter dat dit terrein, evenmin als het restaurant alleen via de Taxan driaweg is te bereiken, dus niet vanaf de Langstraatweg. Beide we gen lopen n.l. parallel. Het ware te wensen dat hierin in de toekomst zou kunnen worden voorzien. Voor de opening dinsdag j.l. be stond grote belangstelling. Van het Gemeentebestuur van Waalwijk bemerkten wij de wethouders J. v. Heeswijk, C. P. v. d. Hoven en K. van Laack. Het dagelijks bestuur van de Sportraad' was eveneens voltallig aanwezig. Verder zagen we de gemeentearchitect de heer J. Kobben en de heer Koevoets, bouwkundig tekenaar van de ge meente Waalwijk Voorts waren er veel zakenrela ties, kennissën en vrienden van de heer en mevrouw van der Lee, die gelukwensen kwamen aanbieden. Een schat van bloemen sierde het fraaie restaurant dat een opper vlakte heeft van lo bij 7 meter. De aangrenzende keuken heeft 'n oppervlakte van 7 bij 4 meter. De inrichting van de keuken is van de firma Muller uit Hoofddorp en voldoet aan de hoogste eisen. Het fraaie buffet en de betim mering is verzorgd door de firma Borger uit Geleen. De firma Elem (H. v. d. Heuvel) uit Waalwijk ver zorgde het sanitair en de verlich ting. Een twintigtal lichtpunten geven het restaurant een gezellig en intiem aanzien. De vloerbedek king en de stoffering werd aange bracht door „de Magneet" uit Waal wijk, die tevens het fraaie, moderne meubilair leverde. Restaurant-Bar „Taxandria" is dus zaak geworden van allure, waarmede wij de heer en mevrouw van der Lee gaarne geluk wensen en tevens 't meest denkbare succes. De „Sunday Times" onthulde een dezer dagen dat het Britse deel van het continentaal plat onder de Noordzee niet alleen veel aardgas bevat, maar vrijwel zeker ook een enorme hoeveelheid olie. Abonnement p. week (0,28-)- 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,— bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Een gerechtshof in Bremen heeft een voormalige SS-er, Philipp Men- singer toto levenslang veroordeeld. Mensinger was bewaker in twee dwangarbeiderskampen in Polen. Hij stond daar bekend als het „beest van Galicië". Mensinger werd ervan beschuldigd dat hij zonder enig bevel acht joden heeft doodgeschoten. Osder de slachtof fers bevond zich een 13-jarige jon gen. De openbare aanklager noem de Mensinger een lustmoordenaar, die gedreven werd door rassehaat. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP Vier bankrovers hebben de bank van het Westduitse Hattingen 90 duizend gulden lichter gemaakt, maar ze moesten daarvoor eerst de halve stad doorkruisen en 13 men sen knevelen. De bende meende de sleutel van de safe te kunnen vinden in het huis van de hoofd-kassier Otto Do- nath. Otto en zijn vrouw en zoon werden vastgebonden, maar tooen bleek dat de hoofdkassier maar één van de drie sleutels had, no dig om de safe te openen .Dus raasden drie rovers door de stad, ontvoerden caissière Heike Koch en haar ouders en bonden het hele gezin vast in het huis van Otto Donath. De derde sleutel bleek ten slotte nog bij Heike's oom Stefan Koch. Hier werd ook de hele fami lie gekneveld. Vier buren, die zich met de zaak wilden bemoeien, on derging hetzelfde lot. Tenslotte was er nog een kleine moeilijkheid. Oom Stefan had de verkeerde sleu tel gegeven. De rovers raasden te rug. Oom Stefan bood zijn veront schuldigingen aan en gaf de goede sleutel. Toen kon de bank einde lijk worden beroofd. De politie is de bende nog niet op het spoor. Minister Veldkamp zal binnen enkele dagen zijn nieuwe voorstel len voor de volksverzekering tegen de zware geneeskundige risico's (AWZ) bij de Tweede Kamer in dienen. De belangrijkste wijziging is, dat de ziekenhuisverpleging vanaf d'e eerste verpleegdag volle dig betaald wordt door deze ver- zekering. De AWZ is het laatste grote sluitstuk van de sociale verzekerin gen. Het is bekend dat dr. Veld kamp zich bijzonder inspant om de ze volksverzekering, welke aan vankelijk 1 januari van kracht had moeten worden, alsnog per 1 juli in werking te laten treden. éÊÊÊk TILBURG PIU8PLEIN 26-33 tel. 83086 Busdiensten lijn 2 au stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13