Zie de nieuwe Glas CL! De snelle lijn van deze tijd en het moderne comfort van een „derde deur"nu ook in een wagen van 1000/1300cc. SINGER™ Conny van den Bos heeft het Nederlandse publiek veroverd VHOOM DREESMANN nergens verrassjng Dongemondraad koos bestuur met G.J. Delen als voorzitter AUTOBEDRIJF H. 1r.d. MEIJDENBERG H.V. electrische SINGER zig-zag voor slechts,^ M Een volwaardige electrische SINGER zig-zag naai machine, model 237 -100% Europees fabrikaat, 100% SINGER, compleet met koffer en verlengtafeltje. Da mooiste mode zonder moeilijkheden, zonder tijdverlies. Singer betalingssysteem-Singer service - Singer inruil- J. MANDEMAKERS Publiek Songfestival T.V.-shows Foundations afgestemd op de eisen en verlangens van de Haute Couture. Vormend, korrigerend en steeds verfraaiend. Belligna - een eigen merk van Vroom Dreesmann! DEN BOSCH - EINDHOVEN - TILBURG - HELMOND Glas 1004CL 130 km/u verbr.1L:15 km 7455.-1 Glas1304 CL150 km/u verbr.1L:13,5 km 7995.- EEN AUTO VAN FORMAAT WAAR BMW ACHTER STAAT Stationsstraat 72 Tel. 2557 WAALWIJK Zeven jaar geleden deed een toen heel schuchtere, ernstige jonge vrouw op slanke balletberien haar entree in de Lichte Muziek. In het allereerste interview dat haar werd afgenomen (tijdens een „Springplank" amateurprogramma van de KRO radio), vertelde de uit Den Haag afkomstige blondine dat zij Jacoba Hollestelle heette, onder het teken van de Steenbok geboren was (16 januari), een volle nicht was van de Nederlandse concertzanger David Hollestelle en dat zij als aankomend HBS-meisje intensief lessen genomen had in zang, piano en ballet, in de hoop haar artistieke aanleg profes sioneel te kunnen ontwikkelen. Het vriendelijke, terughoudende meisje verwachtte toen niét in een jaar tijd „een ster" te worden. De zangeres, hoe jong en onerva ren nog, maakte indruk. Niet alleen gaf Conny van den Bos, zoals haar artiestenaam luidde, blijk over een uitstekende stem en voordracht te be schikken, maar bovendien wist zij de inhoud van de door haar gezongen liedjes overtuigend op de luisteraars over te brengen - getuige de schrif telijke reakties, die op haar eerste radioprogramma volgden. Steeds benadrukte zij wat haar als grootste ideaal voor ogen stond: oor spronkelijk Nederlandse liedjes zin gen van een kwaliteit en sfeer als de goede Franse chansons, of uitsteken de vertalingen van chansons. Inder daad scheen Conny van den Bos dit doel al spoedig te bereiken. Nooit verlaagde zij haar niveau door gemak kelijk sukses na te jagen via popu laire of goedkope liedjes. Integen deel, zij koos de weg van de meeste weerstand. Wij laten haar even aan het woord, terugziend op die moei lijke begintijd kon realiseren: het maken van een langspeelplaat. Maandenlang werd er gerepeteerd, geselekteerd en gearran geerd, tot het dozijn geheel Neder landse nummers perfekt op de band kwam. Een repertoire waarmee Con ny van den Bos (die zo gemakkelijk ..overstapt" van een vrolijk naar een dramatisch liedje) haar veelzijdigheid kon aksentueren, van het satirische tot het melancholiek-romantische. De perfektioniste, die Conny van den Bos in wezen is, kon hier alle pun tjes op de i zetten. Fijne liedjes als „De man van mijn hart", „Loflied der liefde", „Gewoon een man", „Ik geef een feest" Mon coeur d'at tache) en „Frankie"; Lennaert Nijgh, de befaade tekstcbrijver achter Bou- dewijn de Groot, droeg „In de nacht" bij (fijn Braziliaans sfeertje). „Ja, mijn eerste platen werden heel slecht verkocht. Ik dacht steeds: zou ik wel op de goede weg zijn, vin den de mensen het wel góed wat ik doe? Natuurlijk begon ik daardoor aan mezelf te twijfelen, omdat ik wer kelijk niet wist hoe ik het dan wél zou moeten doen! Mensen als Ton Kool en Manus Willemse, om er 2 te noemen die mij die eerste „duw" gegeven hebben, vonden wat ik deed goed, andere vakmensen eveneens, en dat gaf me wel de nodige sterkte. Ik weigerde altijd om mijn hoge eisen aan de teksten in niveau te verlagen, al begon ik op den duur veel meer te begrijpen van de manier waarop een artiest het publiek in een optreden dient te betrekken". In 1961 kwam dan het eerste rede lijk sukses: Conny van den Bos werd gekozen voor het Knokke Song Fes tival. Zij legde daarmee de basis voor een grote bekendheid in Nederland: „ik zag in, dat het altijd een dwin gende noodzaak is voor een artiest om éérst in eigen land de top te be reiken". Maar Conny van den Bos beschikte over een lange adem en voldoende uithoudingsvermogen. Haar repertoi re groeide, haar prestatie kreeg steeds meer allure. De aanbiedingen die zij in de komende jaren kreeg, werden beter, belangrijke en intensiever, ten slotte een hoogtepunt vindend in de keuzebepaling om Conny van den Bos Nederland te laten vertegenwoor digen op het Eurovisie Song Festival te Napels, maart 1965. Haar „chan son noir"~achtige liedjes, zo inten sief en fel gebracht, gekombineerd met haar opmerkelijke persoonlijk, heid, brachten haar lang en nadruk kelijk applaus: Dolf van der Linden rende naar de kleedkamer en zei: „Nou, als Nederland dit jaar niet bij de top eindigt, hoeven we voortaan nooit meer mee te doen, want je hebt het geweldig gedaan". De jury, met al haar doorzichtige over-en-weer bal spel tussen de Franstalige en Scan dinavische „blokken", zette Conny hóóg, en zij zou zeker bij de eerste 3 zijn gekomen als men het Nederlands verstaan had. En opeens werd in Holland vol mondig en van alle kanten ja tegen Conny van den Bos gezegd. Haar al in 1964 gestarte TV-serie „Zeg maar Conny van den Bos Conny" werd een groot sukses. Tden voor de eerste maal in haar loopbaan, kreeg Conny van den Bos een heuse hit! Het werd 't wat wrange ,,Ik ben gelukkig zonder jou" (van Hanny Meyler en Peter Koelewijn), dat naar de zesde plaats op de hit-parade tus sen de beat-nummers steeg. Dat betekende voor Conny ook, dat zij zo langzamerhand een vurige wens Onder voorzitterschap van de bur gemeester van Dussen de heer H. Krijgsman hield de Dongemondraad een algemene vergadering in het ge meentehuis te RaamsdonksveerMet algemene stemmen werd de heer G. Delen, oud-burgemeester van Oss tot voorzitter van de Dongemondraad gekozen. De voorzitter sprak er in zijn ope ningswoord zijn spijt over uit, dat burgemeester Prinsen van Raamsdonk wegens ziekte niet aanwezig kon zijn en hij stelde voor hem namens de raad een attentie met de beste wensen aan te bieden. Nadat de geloofsbrieven van de 17 leden waren onderzocht en in orde bevonden, werd tot stemming overgegaan en werd de heer G. J. De len met algemene stemmen tot voor zitter benoemd. Naar aanleiding van de verkiezing van een secretaris wer den door de heer P. J. J. de Bont uit Raamsdonk, die de heer W, C. A. Willems, gemeentesecretaris van Raamsdonk, voordroeg nog enkele vragen gesteld. De voorzitter antwoordde, dat deze verkiezing als een voorlopige voorzie ning moest worden gezien en dat pas later definitief gekozen zou worden. Met algemene stemmen werd hierna de heer A. M. A. Seegers, gemeente secretaris van Made en Drimmelen, als secretaris van de Dongemondraad benoemd. Eveneens met algemene stemmen werd gekozen tot penning meester de heer A. C. P. van Gooi, chef financiën der gemeente Made en Drimmelen en als zijn plaatsvervan ger de heer P. J. Baart. Burg. v.d. Klokkenlaan 25-27 - WAALWIJK - Tel. 04160 2443 DEALER VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN Imp: Alimpo nv den Haag Parkstraat 91a Tel.070 - 184843 Showroom: Tournooiveld 1 Tel. 1848 40 Longline B.H. van nylonkant. Voorgevormde cups, lycra zijpanden en verstelbare schouderbandjes. Maten: B-cup, 34-40 9.95 Superelastische gaine van stevig elastiek. Handige ritssluiting. Extra verstevigd achterpand. Maten: M-L-EL-EEL. 14.95 Luxueuze B.H. met diep rugdccolleté. Nylonkant en lycra rug. Half voorgevormde cups. De ideale B.H. onder laag uitgesneden japonnen. Maten B-cup, 34-36-38. 0.95 Lycra step-in met extra verstevigd voor- en achterpand. Uitstekend korrigerend. Met de nieuwe magic-mesh wondertaille, waardoor de step-in steeds op zijn plaats blijft. Maten: M-L-EL. 9Q Boothals-B.H. van nylonkant. Voorgevormde cups met beugel. Verstelbare schouderbandjes. A-cup, 32-36. B-cup, 32-38 4 95 Bijpassende elastische panty-slip met fantasie-nylon voorpand. Afneembare jarretels. Maten: 38-44. $.90 Schitterend korrigerend korselet. met kanten voorpand. Voorgevormde cups, prettige voorsluiting en speciale achterpand versteviging. Kleedt zeer slank af. Maten: M-L-EL. 29.75 Leuke voorgevormde tiener-B.H. Nylon met kant. AA-cup. n Maten: 30-32-34. L.95 Bijpassende jarretelgordel nylon met kant afgezet. Maten: S-M-L. 2.95

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 2