Raad akkoord met aanleg wandelpad nabij Kerkstraat WAALWIJK Boerenleenbank Jaarlijkse feestavond van Harmonie St. Jan A. van Hilst zondag geïnstalleerd als beschermheer „Accordeola De plechtigheden in de Goede Week in de St. Clemens parochie WERKKAMP BRABANTS HEEM IN DRUNEN Diversen DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 MAART 1967 Werkkamp Onderwijs de bank voor iedereen W A A L W IJ K is op GOEDE VRIJDAG a.s. de gehele dag gesloten. Een gezellig Paasfeest hors sPoeuvre AFWEZIG F. J. C. M. Smits Fordshow trok veel belangstelling Hotel Verwiel Waalwijk „v. d. Brandt" wint niet 8-0 van ER DC in Waalwijk wordt iets gedaan voor werkende jeugd White Boys stelde zich veilig Werktijdverkorting voor Cowa en Kema Loon op Zand OPGEDRAGEN De raad der gemeente Drunen, donderdagavond in vergadering bij een, nam een aantal besluiten waarover men niet lang discuseerde. Een der voornaamste punten was wel het geven van een krediet van 39.000, - voor de aanleg van een wandelpad aan de zuidzijde van de Kerkstraat in Elshout. Dit stond als urgentiepunt op het investeringsplan dat de raad bij begroting onlangs kreeg toegespeeld. Ook de aankoop van het pand Grotestraat 12, kreeg de goedkeuring van de raad. Dit pand, met de daarbij gelegen grond, is nodig voor het uitbreidingsplan West. Verder waren er nog een aantal punten voor aan- en verkoop van gronden, alsmede het verlenen van kre dieten voor het onderwijs, die alle als hamerstukken werden afge handeld. Reeds lang is de wens naar vo ren gekomen om in Elshout vanaf de Stationstraat tot aan de Th. Rij kenstraat uit het oogpunt van ver keersveiligheid aan de zuidzijde van de Kerkstraat een wandelpad aan te leggen. De kosten van dit wan delpad met een totale lengte van 57 m. bedraagt 39.000,De raad stelde dit bedrag na enige discus sie beschikbaar. De discussie had betrekking op de totale kosten wel ke mogelijk iets lager uit zouden kunnen Ikomen. Indien G.S. aan dit raadsbesluit spoedig goedkeu ring willen verlenen zal op korte termijn met de werkzaamheden kunnen worden begonnen. Burge meester Stieger hoopte dat alle eige naren van de voortuinen hun me dewerking zouden geven voor de uitvoering van dit werk. Zoals bekend zal zijn is onlangs een begin gemaakt met het bouw- rijpmaken van een gedeelte van het bestemmingsplan „Braken West II". De gemeente had hiervoor de beno digde grond in eigendom met uit zondering van een oppervlakte van ±40 aren, in eigendom toebehoren de aan P. C. F. van Huiten, Grote straat 12, Drunen. Ondanks her haalde pogingen kon tot voor kort geen overeenstemming op redelij ke basis worden bereikt. Op ver zoek van de NCB heeft echter en kele weken geleden nogmaals een gesprek plaats gehad, hetwelk in korte tijd tot overeenstemming ge leid heeft. Gezien het feit, dat de gemeente achter het bedrijf een op pervlakte van ±40 aren nodig ge had, werd ervan uitgegaan, dat Van Huiten zijn bedrijf ter plaatse niet meer rendabel kan exploiteren, zo dat hij in de gelegenheid moet wor den gesteld zijn bedrijf door nieuw bouw of aankoop van een bestaan de boerderij, naar elders te ver plaatsen. Van Huiten was thans bereid z'n woning, bedrijfsgebouwen en grond te verkopen aan de gemeente en de raad gaf B. en W. volmacht de ze aankoop te doen. Verder werd nog grond geruild tussen Th. Je- hoel, Mariëndonkstraat en de ge meente, terwijl G. Baks in Elshout grond kocht van de gemeente voor uitbreiding van zijn tuin. Onder auspiciën van de Stichting „Brabants Heem" wordt elk jaar 'n heemkundig werkkamp in Brabant - georganiseerd. Zoals uit de naam reeds is af te leiden strekken de bemoeienissen van de Stichting, waarbij alle heemkundekringen in Noord Brabant zijn aangesloten, zich uit over de hele provincie. Aan het werkkamp wordt deel genomen door de actieve leden van de aangesloten kringen. De duur van het kamp is drie dagen. Daar bij worden alle voor de heemkunde van belang zijnde objecten geza menlijk bezocht, bestudeerd en aan de nodige besprekingen onderwor pen. Elk jaar wordt een andere streek in de provincie bezocht. Dit jaar is de heemkundekring „Onsenoort" uit Drunen belast met de organisatie van een werkkamp, hetwelk in Drunen gehouden zal worden van 2 tot 5 augustus 1967. Het aantal deelnemers wordt ge raamd op 150. Door de kring „On senoort" is een verzoek aan de ge meente ingediend om een bijdrage in de kosten van het kamp. In 'n speciaal nummer zal het maand blad „Met Gansen Trouw" aan dacht besteden aan de gemeente Drunen. De raad verleende de Heemkundige Kring het gevraagde extra subsidie van 2.000, Reeds van oudsher bestaat er 'n gemeentelijke verordening waarbij bepaald is, dat geen drankwetver gunningen (voor de verkoop van sterke drank) mogen worden ver leend voor het gebied ten zuiden van het afwateringskanaal. Deze verordening is gebaseerd op de Drankwet, welke de mogelijkheid geeft een dergelijk verbod in het leven te roepen voor bepaalde de len van de gemeente waarvoor dit wenselijk wordt geacht. Reeds meermalen is door de ex ploitanten ten zuiden van het ka naal gevraagd vergunning te krij gen voor de verkoop van sterke drank. Er is geen vrees dat drank misbruik daar zeker nipt groter zal zijn dan elders stelden b en w voor het verbod tot verkoop van sterke drank op te heffen. De raad gaf daaraan zijn goedkeuring. Voor de uitbreiding van het gas net in uitbreidingsplan West II stel de de raad een bedrag van 44.805,- beschikbaar. Voorts werd goedge keurd voortaan een gemakkelijke procedure te volgen bij wanbetalers voor het gasverbruik. De bijdrage van Drunen voor het stadsgewest n.l. 6.486,werd vastgesteld voor 1967 en goedgekeurd. Een bedrag van 2.922,werd beschikbaar gesteld voor lesmate riaal en meubels voor de St. Pau- lusschool. Voor uitbreiding van de nog te bouwen ULO-school van 19 klassen naar 12 klassen werd een krediet beschikbaar gesteld van 189.259,Reeds eerder stelde de raad voor de bouw van deze school 'n krediet beschikbaar v. f 1.648.185- GESLAAGD Aan de Technische Hogeschool in Eindhoven slaagden voor het kan didaatsexamen elektro-techniek de heren R. c. Daleman en C. de Rooy beiden uit Waalwijk. NIEUWS PAROCHIE ST. JAN Door de geestelijkheid van de parochie St. Jan is ook dit jaar wederom een programma voor de goede week uitgegeven, waarin al le plechtigheden zijn opgenomen. Dit programma, Hat keurig Us, verzorgd, zal bij alle parochianen worden thuisbezorgd. Mochten er parochianen zijn die geen program ma hebb enontvange,n dan kan men hiervoor alsnog op de pastorie te recht. RECTIFICATIE In ons blad van vrijdag 17 maart j.l. deelden wij mede, dat het echt paar H. Veltmeijer- P. Trots wo nende Grotestraat 40 te Waalwijk (Besoyen) op vrijdag 17 april a.s. hun gouden huwelijksfeest hoopt te vieren. Dit is echter niet juist. Het echtpaar zal op woensdag 19 april a.s. dit zeldzame feest her denken. NKV AFDELING BAARDWIJK De ledenvergadering van 't NKV afd. Baardwijk was tevens jaarver gadering en werd gehouden op dins dag 14 maart in het Gemeenschaps huis. De voorzitster heette allen hartelijk welkom en, vond het jam mer dat pastoor Vos, de nieuwe ad viseur, niet aanwezig kon zijn. Hierna las de secretaresse haar II Zondagmorgen om 11 uur had in de aula van de Waalwijkse mu ziekschool de officiële installatie plaats van de heer A. W. P. van Hilst, mededirekteur van het Le- vensmiddelenbedrijf „AVEHA" te Waalwijk, als beschermheer van de accordeonvereniging „Accordeola". De voorzitter van Accordeola, de heer P. van Zon, heette allen, doch speciaal de nieuwe beschermheer, hartelijk welkom. Hij zei verheugd te zijn, dat de heer Van Hilst, die een groot muziekliefhebber is, het beschermheerschap van Accordeola heeft willen aanvaarden en hoopte dat deze zich vaak op repetities zal laten zien, hetgeen de vereniging zeker ten goede zal komen. Hierna maakte de beschermheer persoonlijk kennis met alle leden der vereni ging, waarna hij de hoop uitsprak dat onder leiding van direkteur M. van Wanrooij allen hun uiterste best zullen blijven doen om Accor deola op een zo hoog mogelijk mu zikaal gebied te brengen. Hij dank te het bestuur voor zijn verkiezing als beschermheer. Zich tot de le den richtend zei hij„Jullie hebben een hele mooie hobby gekozen. Tracht door vriendschap en samen werking, doch vooral door ieder voor zich uw partij goed te leren Accordeola steeds hoger op de mu zikale ladder te brengen. Volg de lessen van uw bekwame direkteur en dan ben ik ervan overtuigd dat er iets kan worden bereikt. Hij gaf bestuur en leden de verzekering dat hij zelf vaak eens zal komen luisteren en zo veel mogelijk te zullen bijdragen aan de groei en bloei van Accordeola. Nadat de voorzitter de nieuwe be schermheer dank had gebracht voor zijn vriendelijke en aanmoedigende woorden werden o.l.v. de heer M. van Wanrooij enkele nummers uit gevoerd, die het bewijs leverden van het hoge muzikale peil waarop Accordeola zich reeds heeft ge plaatst. Er werd perfect gemusi ceerd en kennelijk deden de jeug dige leden dit met uitzonderlijk veel genoegen. Het volume van dit ruim 20 leden tellende koortje was voortreffelijk en we twijfelen er dan ook niet aan, of voor Accor deola is nog een grote toekomst weggelegd. Na afloop volgde nog een tractatie, die door allen ten zeerste werd gewaardeerd. Naar wij meenden te hebben be luisterd, bestaan er bij het bestuur plannen om binnenkort een uitvoe ring te geven, om daardoor het pu bliek nader kennis te laten maken met deze nog jonge accordeonver eniging. We kunnen deze plannen alleen maar van harte toejuichen, want Accordeola is 't waard gehoord te worden. met een welverzorgde- van jaarverslag voor over de verschil lende mooie en leerzame avonden die er zijn gegeven in het afge lopen jaar. Daarna volgde het ver slag van de penningmeesteresse dat keurig in orde was. In het bestuur kwam geen verandering, want er waren geen nieuwe candidaten. De voorzitster dankte daarna beide da mes en de andere bestuursleden voor het veie werk dat zij hadden verricht. Daarna kwam mevr. Op de Beek aan het woord die vertelde over het missie-werk in Kenya en ze liet kleurendia's zien. Er werd nog een verloting gehouden en de opbrengst was voor de missie. tandarts van 23 maart t/m 9 april Collegae nemen waar NCVB Afd. WAALWIJK EN OMSTREKEN Op woensdag 15 maart vergader de de Vrouwenbond in het Willem van Oranje College. Spreker van deze avond was de heer P. van Damme uit Sleeuwijk, met een le zing: Onze Moedertaal. Hij hield een zeer interessant betoog over dit onderwerp, sprak eerst over het kleine kind en het spreekcontact met de moeder, van het grotere kind, dat zijn taalschat uitbreidt door de school; de woordenrijkdom van de puber. Ook tipte hij de nieu we spelwijze van de woorden aan. Spreker wist zijn betoog met vlot te opmerkingen op te luisteren. Na de pauze was er een geanimeerde gedachtenwisseling. De presidente, mvr. Barkema, dankte na afloop de heer Van Damme hartelijk voor hetgeen hij deze avond gebracht had. Zij wenste allen een „Geze gend Pasen" toe. De eerstvolgende bijeenkomst zal D.V. zijn op 19 april met al^ spreker dhr. Scheps uit Heerlen met het onderwerp: Rondom de troon van de Oranjes. Er was veel belangstelling voor de grote Ford-show, die vanaf vrij dag 17 maart tot en met vandaag 20 maart iri de grote zaal van „De Gecroonde Leersse" te Waalwijk wordt gehouden, georganiseerd door het Automobielbedrijf „De Lang straat N.V." Official Ford dealer voor Waalwijk en Omstreken. En die belangstelling was volko men verdiend. Een keur van Ford automobielen was in „De Gecroon de Leersse" bijeengebracht. Er wa ren modellen voor elke beurs. Niet alleen de Zephyr, de Taunus 12M en 15M-serie en Cortina de Luxe serie met 1,3 liter en 1,5 liter motor., symbolen van klasse, doch tevens de overbekende familiewagen de Cortina 1200, thans weer onder de 6.000,- n.l. in de prijs van 5.995,- Verder waren er tentoongesteld di verse Combiwagens en Bestelwa gens. Kortom een show waaraan elke autoliefhebber zijn hart kan ophalen. Er waren tevens speciale stands voor auto-accessoires. De direkteur van het Automobielbedr. „De Lang straat N.V.", de heer P. Pot, ge assisteerd door enkele experts van het hoofdbedrijf gaf de belangstel lenden gaarne alle gewenste inlich tingen. De Ford-automobielen heb ben deze dagen weer in het teken van de belangstelling gestaan en wel op een wijze, die zeker vruch ten zal afwerpen. Grotestraat 208 - tel. 2330 Hors d'oeuvre 7.50 pp. Uitgebr. Russ. Ei 5.pp. Russische Eieren 3.25 pp. Bestellingen tot uiterlijk zaterdag-ochtend 10 uur. Zaterdag 18 maart j.l. speelde de Waalwijkse B.V. van den Brandt, de club van Henny de Ruyter een uitwedstrijd tegen ERDC te Roo sendaal, waarvan de bekende Jan Doggen de kopman is Deze ontmoeting werd door de spelers van Van den Brandt een groot succes. Met niet minder dan 80 werd een glansrijke overwin ning behaald. Vooral Henny de Ruoter speelde een formidabele partij met een gem. van 1.00, doch ook Cor Soeterboek speelde 'n pri ma partij met een gem. van 0.724 en een hoogste serie van 7 car. Al met al staat de B.V. Van den Brandt ook nu weer bovenaan de ranglijst met 4 punten voorsprong op no 2, de club van M. Brosens uit Breda. Woensdag 22 maart a.s. ontvangt B.V. Van den Brandt in haar eigen clublokaal bij de heer Henny de Ruyter de B.V. „Rembrandt" uit Amsterdam met de spelers C. van Oosterhout, J. Sweering. W. van Braam en B. van Leeuwen. Voor de biljartliefhebbers uit Waalwijk en omstreken wederom een unieke gelegenheid om de topspelers drie banden aan het werk te zien. De wedstrijden a.s. woensdag be- Iginnen om 16.00 uur. In Waalwijk zal er eindelijk iets worden gedaan voor de werkende jeugd tussen 14-18 jaar. Momenteel werkt een notaris aan 'n stichtings actie van de club „Vrijetijdsbeste ding voor jongeren". Weliswaar heeft de stichting enige ijzers in het vuur voor een ruimte en ook voor de financiëring, doch houdt zich aanbevolen voor panden en geldelijke steun voor dit zolang verwaarloosde jeugdwerk. Het stichtingsbestuur is samen gesteld als volgt: de heer E. F. Har- desmeets, direkteur R.K. Levens school (voorzitter)F. v. d. Wiel, sportleraar, (secretaris); mevrouw Knepflé-Kools (penningmeesteres- sg) Koste wat kost wil de stichting met de activiteiten beginnen, voor lopig op beperkte schaal n.l. op dinsdag- en vrijdagavond. De deken en pastoor van de St. Jansparochie P. Maessen heeft goede hoop, dat er een gebouw zal worden gevon den, hoewel dit onmogelijk kan op korte termijn. Voor een oplossing op korte termijn denkt het bestuu als noodoplossing aan de R.K. Le vensschool in de Mr van Coothstr. waar op dinsdag- en vrijdagavond zou kunnen worden gedanst, gebil jart, gekaart, kortom vrije tijd zou kunnen worden doorgebracht. Het is van mening dat voor de werken de jeugd' tussen 14-18 jaar in de avonduren door de week niets ge daan wordt. Het bestuur zal spoedig bij het gemeentebestuur aankloppen en hoopt dat de gemeente inziet dat een en ander in de jeugdvoorzie ningen een belangrijk hiaat is. Medewerking zal van het gemeen tebestuur worden gevraagd op de eerste plaats voor een geschikt ge bouw en op de 2e plaats om een plaatsje op de subsidielijst. Al een hele tijd geleden werd door school hoofden en fabrieksdirekteuren de voelhorens uitgestoken, wat de jeugd nu eigenlijk wil, met ais re sultaat, dat 30 geselecteerde jongens zich uitspraken voor een jongeren- sociëteit. Korte tijd later circuleer de in brede kring een petitie door ca. 100 jongeren ondertekend met als inhoud: „Doe iets!" Parochie-agenda van de Goede Week van de St. Clemens-parochie luidt: Witte donderdag: 4 uur: H. Mis voor de gezamenlijke schooljeugd; 18.30 u.: voor degenen die verhinderd zijn; 8 uur: Liturgi sche viering van 't Laatste Avond maal. Goede vrijdeg: 's-Middags 3 uur: kruisweg voor de volwassenen; 3.30 u.: kruishulde en kruisverering voor de schoolgaande jeugd, die in de middag de „Goede Vrijdag" klassikaal gevierd hebben; 8 uur: Liturgische viering van Christus lijden en dood. Zaterdag: Paaswake-viering van de Verrijze nis van de Heer; 8 uur begin van de plechtigheden, die dit jaar niet overdreven lang zullen duren. De jeugd,die op Paasmorgen in de H. Mis van 9.15 uur hun Doop beloften zullen hernieuwen, zullen de plechtigheden van Witte Don derdag en Goede Vrijdag mede op luisteren. Ook ons dameskoor zal met de heren van ons kerkkoor de zang verzorgen. In de Goede Week is er gelegen heid om te biechten: dinsdag en woensdag van 6-7 uur; donderdag, vrijdag en zaterdag vóór de middag van 10-10.30 uur; vrijdeg en zater dag bovendien in de namiddag van 5-7 uur. Woensdag in de Paas week bestaat er gelegenheid om wijwater te halen in het kerkpor taal (toch meestal het werk voor kinderen). Zieken of bejaarden, die rond Pasen de H. Comm. thuis wil len ontvangen en als zodanig ons niet bekend zijn, worden verzocht zich te laten opgeven op de pasto rie. Hoogfeest van Pasen: 8 en 9.15 uur: gez. H. Mis, waaron der onze jeugd met hun ouders hun Doopbeloften zullen hernieuwen. De intentie van deze H. Mis is voor de jeugd en de ouders. Na deze H. Mis zullen de hoofden der scholen en de parochie-geestelijken graag op de pastorie de jeugd met hun ouders gelukwensen. Verder zijn de I H. Missen om 10.30 U.-11.30 u. en 18 u. Om 3 u. plechtig Paaslof. Ook op tweede paasdag zijn de diensten als op andere zondagen. Wij zijn er allen van overtuigd, dat de voorbije weken, door de Pa ters Capucijnen georganiseerd, reu. ze geslaagd zijn. Wij willen hen daarvoor zeer bedanken. Wij hopen dat het losgeslagen enthousiasme nu ook zal blijken door grote deel name aan de plechtigheden van de Goede Week. De geestelijkheid van de St. Cle- mensparochie wenst allen een zalig en blij Paasfeest Zaterdagavond hielden de leden van de harmonie „St. Jan" met hun ne dames hun jaarlijkse feestavond in de zaal van café ,,'t Vosje". In zijn openingswoord verwelkomde de voorzitter, de heer J. v. Mierlo, speciaal de heer C. Mosselveld die onlangs tot bestuurslid van de har monie werd gekozen en op deze feestavond voor het eerst, met zijn echtgenote, met het gezelschap ken nismaakte. Verder memoreerde de voorzitter het concourssucces van het afge lopen jaar en constateerde met vol doening dat er zoveel meer toewij ding en een veel prettiger sfeer in het gezelschap heerste, vergeleken bij vorige jaren. Hij spoorde alle leden aan in deze toewijding te blij ven volharden, vooral met het oog op de deelname aan het eerst vol gende bondsconcours op zondag 4 juni a.s. in Velddriel. Het duo Pijnappel uit Berkel-En- schot bracht er hierna al spoedig een vrolijke stemming in en met het vorderen van de avond laaide de feestvreugde steeds hoger op. Tijdens deze feestavond had tevens een hartelijke huldiging plaats van de voorzitter de heer J. v. Mierlo, i.v.m. zijn 40-jarig bestuurslidmaat schap van de harmonie. Hiervoor werd hij onlangs met de zilveren ere-speld van de R.K. Bond van Harmonieën. Thans wilde men de heer Van Mierlo in eigen kring huligen en danken voor zijn 40- jarige toewijding, aanvankelijk als secretaris en later als voorzitter van St. Jan. De penningmeester, de heer E. Hoevenaars, vertolkte hierbij de ge voelens van de leden. Hij had n.l. al die 40 jaren met de heer v. Mierlo samengewerkt en kon dus beter dan wie ook weten wat de jubilaris voor de harmonie betekend heeft. Vooral in moeilijke tijden was het volgens spreker de heer v. Mierlo die het gezelschap overeind hield, die de leden wist aan te moedi gen om te blijven volhouden. Dat het nu met de harmonie zoveel be ter ging achtte spreker voor het grootste deel te danken aan de vol- Twee kostbare puntjes bracht White Boys mee terug uit Breda, waar PCP duidelijk werd verslagen. Bij de rust had White Boys al een veilige voorsnrong van 30 geno men door doelpunten van Jan v. d. Velden, Piet van Es en Huub Kui ten. Kort na de hervatting scoorde PCP een tegenjkmt, maar Jan v. d Velden had hierop direct zijn ant woord klaar; 14. Even voordat de goed leidende scheidsrechter 't ein de blies van dit aardige duel, bracht de thuisclub de eindstand op 24. White Boys heeft nu vier wed- strijdpunten afstand genomen van de laagst geklasseerde. harding en aan de leiderscapacitei ten van de heer Van Mierlo. De jubilaris mocht een zeer wel kom geschenk als stoffelijk blijk van waardering in ontvangst ne men, terwijl ook mevrouw v. Mier lo in de hulde werd betrokken en met een fraai bloemstuk werd ge- eerd. In zijn dankwoord hevelde de voorzitter een groot deel van de hem gebrachte hulde over op de trouwe leden die de harmonie ook in de moeilijke jaren steeds trouw waren gebleven. De feestavond werd, zoals gewoonlijk, weer een daverend succes en veel te vroeg brak naar ieders mening het slui tingsuur aan. INBRAAK OPGEHELDERD In samenwerking'met de Rijks politie te Kaatsheuvel, heeft de ge meentepolitie van Waalwijk de in braak opgehelderd die 16 januari 1.1. in de Huishoudschool aan het Vre- desplein werd gepleegd. Er werd ongeveer 200.gestolen. De jon geman B. uit Kaatsheuvel die werd aangehouden, bleek nog meer inbra ken op zijn naam te hebben. In dit weekeinde werd aan de Klaproosstraat in een bouwkeet in gebroken. Hierbij werden gereed schappen ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. BERNADETTEPAROCHIE Pastoor Oomens van de Bernadet- teparoehie in Waalwijk heeft zijn parochianen voor een bespreking uitgenodigd. In café 't Vosje aan het Laageinde wordt vanavond om 20.00 uur n.l. een bespreking gehou den over de bouw van een nieuwe r.k. kerk in Laageinde. De parochie herder wil van zijn mensen eens horen aan wat voor ruimten in het gebouw behoefte bestaat. WAALWIJKS BELANG Dinsdag 21 maart zal het.60 jaar geleden zijn dat de vereniging Waalwijks Belang werd opgericht. Hoewel blijkbaar aan dit diamanten jubileum geen uiterlijk vertoon wordt verbonden, menen wij toch deze bijzondere gebeurtenis hier te moeten memoreren, temeer waar onze hoofdredacteur de eigenlijke initiatiefnemer tot de oprichting en meer dan 50 jaar secretaris dezer vereniging was en ons blad begrij pelijkerwijs steeds in nauwe relatie met de acties met Waalwijks Belang stond. Mogelijk plaatsen wij nog wel 'ns enkele archief-plaatjes. COWA Confectiebedrijf N.V. te Waalwijk, alsmede haar zusterbe drijf KEMA Werkendam N.V. te Werkendam, heeft in verband met haar orderpositie voor het voorjaar 1967 werktijdverkorting aange vraagd voor de periode 15 maart t/m 26 april a.s. Dit houdt in, dat er gedurende deze weken 22% uur per week gewerkt zal worden. Daar echter de verkoop van cos- tuums in de detailhandel goed be gint aan te trekken en reeds na bestellingen binnenkomen, heeft de Directie goede hoop dat van de werktijdverkorting slechts gedeelte lijk gebruik zal behoeven worden gemaakt. Het personeel alsmede alle be langhebbenden, zijn van de bestaan de situatie volledig op de hoogte ge steld. Bij de werktijdverkorting zijn in totaal 113 personen betrokken, waar onder 89, voornamelijk jeugdige, vrouwelijke werknemers. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor in „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie mannen koor in „De Twee Kolommen". Maandag 2e Paasdag geen repetitie. „SANERING DORPSKERN" Lang is het plan van de sanering van het centrum van Loon op Zand hangende. Reeds na de bevrijding was hier ai een be gin gemaakt. Thans is het huis van de fam. v. d. Ven al aan afbraak toe en met 't puin is men bezig de tuin op te hogen en te ver harden om een parkeerterrein te verkrij gen. Hiermede is reeds een begin gemaakt om de kerk aan de westzijde geheel vrij te krijgen in de vorm van een mooi plein. Het huis van de fam. Verschuren is reeds lang in handen van de gemeente en als ook dat van de fam. De Jong is geregeld zal de sanering wellicht gemakkelijker gaan. Kort om het aanzien van het centrum van het dorp zal aangrijpend gewijzigd worden. Mogelijk is een goede parkeergelegenheid al een oplossing voor de ontlasting van het verkeer door de Kerkstraat. Het geheel zal echter nog wel enige jaren vergen. BRABANTS STUDENTENGILDE Dit jaar heeft het Brabants Studenten- gilde zijn congres in Loon op Zand. Het is het plan van deze organisatie, de leden en oud-leden eens bij elkaar te hebben om te dicussiëren over actuele en maatschappelijke problemen. Gewoonlijk houdt men dit con gres in een klein dorp om hierdoor ook in contact te komen met de bevolking en haar gebruiken. Het vangt aan op donderdag 30 maart en duurt tot en met zondag 2 april. De huisvesting geschiedt bij de bevolking en om contact met de bevolking te zoeken, biedt het Studentengilde het dorp een ge zellige feestavond aan, waarbij de beide Loonse harmonieën zullen concerteren. Burgemeester van Erp zal het congres openen. De congressisten worden donder dagmiddag 30 maart verwacht in 't Kraan ven-bungalowpark. Vrijdags zijn er excur sies gepland in de Loonopzandse bedrijven. Zaterdag wordt een slotforum gehouden met tot besluit het verbroederingsfeest, waarvoor onze harmonieën reeds hun me dewerking hebben toegezegd. De groep zal uit een 50-tal studenten bestaan, maar men hoopt ook dat ook andere belangstel'enden hier aan dit congres zullen deelnemen. Het bouwen van een beeldhouwers woning annex atelier te Loon op Zand voor rekening van de heer Broeders te Tilburg, is onder architectuur van de beer Hub. Prins te Kaatsheuvel opgedragen aan de firma J. G. Broe ders te Tilburg.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7