wAAlwijkse en LanqstRAAtse couuant „Oefening en Vermaak" geeft 14 april concert in het Lido PIPO BIJ ascot Voorwedstrijden driebanden klas B district Waalwijk KNBB Vrijdagavond halve finale van het „Cabaret der Onbekenden" Kaatsheuvel VAN MIL Beat voor invalidenreis DIREKTEUR L. SARS„VERHEUGENDE BELANGSTELLING VOOR KOREN" Bekende solisten BOTER BROKKEN Louis Sars leidt 5 koren Afwisseling CIRCUS-PIPOWAGEN BIJ dSGOt Niet K. van Laak, maar L. de Bekker in Tweede Kamer? Primers Succes voor Waal wij kse accordeonisten BANKETBAKKERIJ y> Moeilijk Prijzen Soos-nieuws DIKKE DEUR BIJ dSGOt KLUKKLUK BIJ dSGOt Loon op Zand VRIJDAG 7 APRIL 1967 88e JAARGANG No. 28 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p.week (0,28+ 2ct.inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het schijnt een tijdsverschijnsel te zijn, dat er zo weinig belangstelling bestaat voor uitvoeringen die amateurgezel schappen geven. Het is dan ook niet bevreemdend dat men regel matig in de krantenkolommen leest, dat de een! of andere muziek-, zang- of toneelvereniging ten gronde is. Gelukkig zijn er ook uit zonderingen. Waalwijk mag zich gelukkig prijzen dat de regel juist in deze stad niet helemaal bevestigd wordt. Die uitzondering is de Liedertafel Oefening en Vermaak". Voor de uitvoeringen die de ruim honderd leden zeker drie maal per jaar geven bestaat altijd veel belangstelling. Welke Waalwijker woont niet de befaamde ker- mismatinees van dit gezelschap bij Ook de andere uitvoeringen trekken altijd een volle zaal. Volgende week vrijdag geeftOefening en Vermaak" opnieuw een concert in het ,,Lido". De spil van Oefening en Vermaak is direkteur Louis Sars. Wat hij als amateur presteert grenst aan het ongelooflijke. Iedere avond opnieuw leidt hij koren of dirigeert hij een orkest. Behalve Oefening en Ver maak is hij direkteur van het da meskoor St. Cecilia in Tilburg het Vlijmens, dameskoor het Vlijmens Mannenkoor en het Bossche Opera koor. Daarbij is hij dan nog organist in de St. Jankerk. Uitgezonderd de zaterdag is Louis Sars iedere avond op pad. Daarbij komt dat hij van tijd tot tijd nog gevraagd wordt in te vallen voor een zieke dirigent zoals kort geleden toen hij na en kele repetities met hef Hervormd Kerkkoor op concours ging en maar meteen de eerste prijs behaalde- „Wij hebben een leuke ploeg met Oefening en Vermaak. Elen ge mengd' koor van 100 personen mag er wel zijn. Hoewel men steeds minder interesse heeft om lid te worden van een vereniging, geloof ik, dat koren hier een uitzondering op maken. Echt niet alleen de Waal wij kse Liedertafel, want in de meeste plaatsen hebben koren geen gebrek aan leden. Met de belang stelling voor uitvoeringen ligt het natuurlijk anders. De laatste tijd meld'en zich ook steeds meer gehuwde dames als lid aan. Dit is een overal voorko mend verschijnsel. Men wil er steeds meer „uit" en een koor is hier een goede gelegenheid voor.l Of we een selectie toepassen In de regel laat het aspirant lid zijn capaciteiten wel een keer horen. Trouwens wie er weinig van te recht brengt wordt geen lid. Om grote werken uit te kunnen voeren heeft een amateur-koor minstens 60 mensen nodig. Bij Oefening en Vermaak staan meest al 25 mensen aan een partij, tegen over vier bij een beroepsgroep. Door steeds een afwisselend pro gramma te brengen blijft er zowel onder de leden als 'bij het publiek belangstelling bestaan. Steeds iets nieuws brengen is belangrijker dan een programma met dure solisten. Dat is trouwens bijna niet te be talen. Door nieuwe werken uit te voeren zijn we al kapitalen kwijt. Een werk kost zo'n zeventig tot WAALWIJK Door de benoeming van ir. Lardinois als Minister van Landbouw en Visserij is er in de Tweede Kamer-fractie van de KVP een plaats vrijgekomen. Volgens de kiesraad moet deze plaats worden ingenomen door nummer I op de Brabantse lijst, de heer K. v. Laak, wethouder van onze gemeente. De heer Van Laak maakte reeds eer der deel uit van de Tweede Kamer fractie. Of de heer Van Laak zijn be noeming accepteert zal pas eind van deze week bekend zijn. In KVP-kringen is namelijk de af spraak gemaakt dat, als de heer Lardinois een ministerpost zou gaan bekleden, de heer L. de' Bekker uit Empel Landbouwdeskundige de vrijgekomen plaats gaat in nemen. Mocht de heer De Bekker de Kamer-zetel accepteren, dan blijft de heer Van Laak als eerste kandidaat op de Brabantse lijst van de KVP staan. negentig gulden. Belangrijk is ook dat we met d'e tijd meegaan" vindt direkteur Sars, die reeds meer dan 25 jaar de leiding van het koor heeft. Als zodanig volgde hij in '39 zijn vader op. Na de oorlog, toen het koor aan vankelijk alleen uit mannen be stond, haalde Louis Sars er ook d*a- mes bij. Met deze twee groepen repeteert hij dan nu al zo'n 20 jaar. De laatste weken wordt er intens geoefend want volgende week vrij dag 14 april geeft de Liedertafel 'n concert in het Lido. Er wordt een licht programma gebracht. Het is de tweed'e maal dat Oefening en Vermaak te gast is bij het Lido. Deze keer wordt er in de grote zaal een speciaal concert-poidium geplaatst. Na het succes met „Nabucco" ver wacht men veel van dit tweede Li- do-concert. Met de kermis, als het traditionele matinee in Musis Sa crum wordt gegeven, wil men een programma brengen dat hoofdzake lijk zal bestaan uit fragmenten van bekende musicals o.a. My fair Lady West Side Story, Sound of Music e.a. In het najaar wordt dan een concert in samenwerking met het Waalwijks Orkest gegeven. Solisten voor de uitvoering van 14 april zijn mevrouw Spijkerman- Dupont, M. Hesselberth, J. Wel lens, mevrouw Hornman- v. d. Ho ven, M. Maas, J. Siegenthaler en S. Langerwerf. De begeleiding is in "■handen van Frans Wilmont. Uitge voerd zullen worden o.m. koor uit Traviata, Nabucco, Ernani, Carmen en fragmenten uit Don Pasquale. De twee bekendste solisten zijn wel Nel Duponf en Rien Hessel berth. Zij hebben in de loop der jaren door hun prestaties in Waal wijk en omgeving een reputatie gekregen die klinkt als een klok. Dit tweetal vervulde in de jaren '50, toen in Waalwijk een amateur cpera-gezeischap bestond o.l.v. mej. A Ida van Boort, de hoodf rollen in de opera's „Der Freischütz", „Der Waffenschmindt" en „Martha".Bij de concerten van de Liedertafel hebben zij op het podium gestaan mef artiesten van naam. Zangers - Een dame van 90 jaar is te Rot terdam overvallen en beroofd van haar portefeuille met f. 10.000,-. De overvaller heeft getracht brand te stichten. - Uit een controle van de arbeids inspectie is gebleken, dat de chloorgasinstallatie van het Gem. Zwembad in Geertruidenberg niet aan de te stellen eisen voldoet. - De veertigste kinderpostzegelactie heeft 4.700.000 gulden opgebracht. Dit is twee ton méér dan in 1965, toen met het bereiken van de 4,5 mil joen gulden al een rekord werd ge broken. - Het ministerie is dinsdag door H.M. de Koningin beëdigd. TROUWRING NA 30 JAAR TERUG De 77-jarige Mari van de Wiel, Torenstraat in Drunen heeft zijn 30 jaar geleden verloren trouwring teruggekregen. De bejaarde Dru- nenaar had de ring in 1937 verlo ren toen hij op het land aan het werken was. Een onderwijzer die deze week in zijn tuin aan het spit ten was, vond de ring. De inschip- tie M. v. d. Wiel, 10 oktober 1918, bracht de eigenaar aan het licht. De heer Van de Wiel was bijzonder verheugd het kostbare kleinood weer terug te hebben. Louis Sars waarmee Nel Dupont duetten uit voerde hebben hun waardering voor haar stem en techniek nooit onder stoelen of banken gestoken. Beroepsmusici waren steeds vol lof over haar prestaties. Opvallend is dat d'eze Waalwij kse „alles" zingt, of het nu een solo is uit Mozart Requim of Krönungsmesse, een aria uit een opera van Verdi of iets uit My fair Lady of The West Side Sto ry. Het is voor Waalwijk te hopen d'at men nog lang van haar stem kan genieten. Ook de prestaties van Rien Hesselberth worden door be roepszangers zeer hoog aangeslagen. Hij werkt ook regelmatig mee aan uitvoeringen van de Brabantse Operettespelers uit Tilburg en 'n gezelschap in Utrecht. We twijfelen er niet aan dat ook nu de succes sen van de laatste jaren worden voortgezet. Het bijwonen van de uitvoering van 14 april is dan ook ongetwijfeld de moeite waard. Met groot succes hebben een vier tal leden van de Accordeonvereni ging „Accordeola", zondag 2 april j-l. deelgenomen aan het nationaal accordeonconcours, dat de R.K. ac cordeonvereniging Helmond A.K. in de zaal J. Atgier te Helmond orga niseerde. De jury werd gevormd door de direkteur van de organiserende ver eniging, de heer Addy Kleingeld en door de musicus Kees v. Hou ten, die in afdeling 2 o.m. een eerste prijs toekende aan Cia van Zon en Elly de Man, beiden van Accorde ola uit Waalwijk met het nummer „Sonatine in C Dur" van W. Ber- r.au. Speciaal Elly de Man kreeg van de jury een uitstekend rapport waarin o.m. „Bravo voor de keuze van het nummer en voor de muzi kaliteit" (Addy Kleingeld), en „al le lof voor de beheerste muzikale uitvoeringen" (Kees van Houten). In afdeling 3 ontvingen een eer ste prijs o.m. Antoinet van Wan- rooij met het nummer „Abondin de Pusta" van W. Bernau en Henk Koens met „Sonatine" van W. Ber nau. Van Antoinet van Wanrooij schreef het jurylid Addy Kleingeld: „Bravo, ik hoor in je spel 'n groot accordeoniste en van Kees v. Hou ten: „Fijn van tempo en mooi van voordracht". Over de 11-jarige Henk Koens ver meldde het rapport: „Lof Op deze leeftijd ben je al een heel eind. Studeer secuur en rustig. Het gaat beslist reeds goed". Voorwaar een groot succes voor de jonge accorde onisten, doch ook en vooral voor hun bekwame leider de heer M. v. Wanrooij. - De politierechter in Breda heeft woensdag 6 jongelui uit Utrecht, Jutfaas en IJsselstein tot gevan genisstraffen veroordeeld wegens verzet tegen de politie in Geertrui denberg. Zij hadden geprobeerd een vriend, die voor een bekeuring mee naar het bureau moest, te ont zetten. Volgens de officier is Geertrui denberg een trefpunt geworden voor jongelui onder meer uit Utrecht, Dordrecht en Rotterdam. De politierechter veroordeelde drie jongens tot drie weken, een tot 4 weken en de overigen conform de eis van de officier. Grotestraat 234, Tel. 231 2 Waalwijk cz co u. Z LLI LU boterkoek gemaakt met 82?® verse roomboter Nu voor 1,65 per 250 gr. Biljart 1 Clublokaal K.O.T. C. v. Oorschot Heusdenseweg 16, Elshout. Donderdag 6 april: 7 u.: C. v. Oorschot-A. v. Mook 8 u.: A. v. d. Made-A. Heeren 9 u.: G. Gouda-H. IJpelaar 10 u.: A. v. Mook-A. Heeren llu.: A'. v. d. Made-G. Gouda Vrijdag 7 april: 7 u.: C. v. Oorschot-H. IJpelaar 8 u.: A. v. d. Made-A. v. Mook 9 u.: G. Gouda-C. v. Oorschot 10 u.: A. Heeren-H. IJpelaar 11 u.: A. v. d. Made-C. v. Oorschot Zaterdag 8 april: 2 u.: H. IJpelaar-A. v. Mook 3 u.: G. Gouda-A. Heeren 4 u.: A. v. d. Made-H. IJpelaar 5 u.: G. Gouda-A. v. Mook 6 u.: C. v. Oorschot-A. Heeren Biljart 2 Clublokaal O.O.G. J. Hoevenaar Grotestraat 31, Waalwijk Donderdag 6 april: 7 u.: A. v. Munster-Th. Timmer mans 8 u.: C. Halenibeek-M. Blijlevens 9 u.: P. v. Veldhoven-C. v. Duyl 10 u.: A. v. Munster-M. Blijlevens 11 u.: Th. Timmermans-C. v. Duyl Vrijdag 7 april: 7 u.: C. Halenbeek-P. v. Veldhoven 8 u.: A. v. Munster-C. v. Duyl 9 u.: Th. Timmermans-C. Halen- 10 u.: M. Blij levens-P. v. Veldhoven 11 u.: C. Halenheek-C. v. Duyl Zaterdag 8 april: 2 u.: A. v. Munster-P. v. Veldhoven 3 u.: Th. Timmermans-M. Blij levens 4 u.: A. v. Munster-C. Halenbeek WAALWIJK - Vrijdagavond wordt in het weekend-café van soos St. Denis, zaal Van Helvoirt aan de Putstraat, de tweede halve fi nale gehouden van het Cabaret der Onbekenden. Deze Waalwijkse soos organiseert deze talentenjacht vn samenwerking met de N.V. Grammofoonplatenmaatschappij Phonogram. De geplaatsten uit deze halve finale treden met de reeds eerder uit een demi-finale aange wezen kandidaten op vrijdag 28 april in het strijdperk. Deze finale wordt gehouden in de zaal RomanticaVoor deze finale plaatsten zich reeds eerder het Waal wijkse orkest Nigeria Prong Prong Euipage en de beatgroup 'Bzzz' uit Tilburg. Wie hier aan toegevoegd urn/den is een open vraag De strijd vrijdagavond zal gaan tussen het zangeresje Joosje Zeegers uit Waalwijk en de beatbands 'DS-5' uit Breda, 'The Huskies' uit Soestdijk en 'The Goblins' uit Riel. Joosje Zee gers wordt begeleid door 'Nigeria Prong Prong Equipage'. Dat de jury vrijdagavond voor een moeilijke taak staat, valt te begrijpen. De vier demi-finalisten zijn met zorg uit de vele voorselecties gekozen. Ook voor vrijdag is de aanvang op negen uur gezet. Ook nu is iedereen, ook niet-soosleden, van harte welkom. Zoals bekend zijn van alle kandi daten rapporten, en waar nodig band opnamen naar de Phono gram-studio' s in Hilversum gegaan. Van het optre den van de finalisten zal, indien de omstandigheden dit toelaten, een op name worden gemaakt. De winnaar zal zich eigenaar mogen noemen van de Waalwijk Muziektrofee, een klei nood geschonken door soos St. Denis. Het reisbureau Ruys en Co. uit Tilburg heeft voor nummer één een vliegreis op een van de lijnen van de NLM beschikbaar gesteld. Na afloop van deze reis zal een bezoek aan de studio's van Phonogram worden ver zorgd. Verder zijn er nog tal van andere prij zen beschikbaar. Ook vrijdagavond zullen niet meer bezoekers dan maxi maal mogelijk is worden toegelaten. Het is dan ook aan te raden, ook al begint het Cabaret der Onbekenden pas om negen uur, tijdig aanwezig te zijn. De oorspronkelijke vastgestelde soos-avond van St. Denis, komende zaterdag, is verzet naar a.s. zondag 8 april om 8 uur in zaal Van Helvoirt. Leden en introducees kunnen dan weer op de allernieuwste platen dan sen. Op 2 april 1.1. vierde de Disco- en Beatclub ,,Piacévole" haar 1-jarig bestaan met een feestavond. De or ganisatoren van deze avond zijn erin geslaagd er iets bijzonders van te ma ken, waarvoor zij een „proficiat" ver diend hebben. Bovendien hebben zij deze avond benut om een bijdrage te leveren aan een mooi doel: een invalidenreis naar La Salette, een bedevaartsoord van O.L. Vrouw in Zuid-Frankrijk. Met hun reeds eerder gehouden actie op Karnavalszondag konden zij een be drag bij elkaar brengen, dat 'hen in staat stelt om twee invaliden van de ze mooie reis te laten genieten. De prettige sfeer op deze avond werd nog verhoogd door de geheel belange loze medewerking van Anette van Schayk, die als speciale gast-mede- werkster was uitgenodigd. 5 u.: Th. Timmermans-P. v. Veld hoven 6 u.: M. Blijlevens-C. v. Duyl Biljart 3 Clublokaal O.G. J. Passier Antoniusstraat 5, Waalwijk Donderdag 6 april: 7 u.: H. Kootkar-L. Amersdorfer 8 u.: P. v. Bladel-W. Pullens 9 u.: A. Lommers-J. v. Geenen 10 u.: H. Kootkar-P. v. Bladel 11 u.: L. Amersdorfer-A. Lommers Vrijdag 7 april: 7 u.: W. Pullens-J. v. Geenen 8 u.: P. v. Bladel-L. Amersdorfer 9 u.: H. Kootkar-J. v. Geenen 9 u.: W. Pullens-A. Lommers 10 u.: J. v. Geenen-L. Amersdorfer Zaterdag 8 april: 2 u.: W. Pullens-H. Kootkar 3 u.: A. Lommers-P. v. Bladel 4 u.: W. Pullens-L. Amersdorfer 5 u.: P. v. Bladel-J. v. Geenen 6 u.: H. Kootkar-A. Lommers Biljart 4 Clublokaal 't Zwaantje W. van Oers, Café Galgenwiel Donderdag 6 april: 7 u.: P. Blijlevens-L. v. Hilst 8 u.: M. v. Heesch-J. Rijken 9 u.: H. Wieggerink-G. v. Veldho ven 10 u.: L. v. Hilst-M. v. Heesch 11 u.: H. Wieggerink-P. Blijlevens Vrijdag 7 april: 7 u.: G. v. Veldhoven-J. Rijken 8 u.: L. v. Hilst-H. Wieggerink 9 u.: P. Blijlevens-J. Rijken 10 u.: G. v. Veldhoven-M. v. Heesch 11 u.: L. v. Hilst-J. Rijken Zaterdag 8 april: 2 u.: P. Blijlevens-G. v. Veldhoven 3 u.: H. Wieggerink-M. v. Heesch 4 u.: G. v. Veldhoven-L. v. Hilst 5 u.: P. v. Bladel-M. v. Heesch 6 u.: M. Wieggerink-J. Rijken DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter R. Raaymaakers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel, tel. 0416E-2050. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waargenomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergse- laan 21, Kaatsheuvel, telef. 04167 - 2006, die tevens waarneemt voor ver loskundige M. van Vlerken te Kaats heuvel. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie H.H. Martelaren van Gorcum, Erasstraat 6, tel. 04167-2517. AGENDA Apollotheater: Donderdag en vrijdag 20.15 uur en zondag 18.45 en 21.- uur: Derek Flint le klas 6e dan. 14 jaar. Zaterdag 18.45 en 21.- uur, dins dag en woensdag 20.25 uur: „Bloed- ritueel van de Zombies". 18 jaar. Vrijdag 23. - en zaterdag 23.45 u.: „Spaanse driften". Geest. volw. Zondag 15.- uur: „Degens, dolken en doodsgevaar". 14 jaar. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag en zon dag 9 april zal de doktersdienst, alhier waargenomen worden door dr. R. Raaijmaakers, Hoofdstraat 68a te Kaatsheuvel. Tel. 04167-2050. BRAND Donderdagochtend' om plm. 8 uur heeft zich een kleine binnenbrand voorgedaan in de keuken van het St Gerlachusklooster. De brandweer bluste het vuur spoedig.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13