waalwijkse en LanqstRAAtse couRant Atog w form meubelen ampe dCt ampe Sta&sar Brabants Studentengilde hield Paascongers in Loon op Zand Uitgaan in het weekend Lido Apollo Berg en Dal Romantica Gemeenschapshuis uitsluitend verkrijgbaar bij voor gouden armbanden P. de Jong (KVP) Mr. J. Luns (KVP) Drs J. Bakker (AR) Me], dr. M. Klompé (KVP) Mr. H. Beernink (CHU) Lt.gen. W. den Toom (VVD) Mr. L. tie Block (KVP) Prof. dr. H. Witteveen (VVD) Prof. mr. C. Polak (VVD) Drs. J. Udink (CHU) van Complets Woning inrichting Sr. W. Schut (AR) Dr. G. Veringa (KVP) Ir. P. J. Lardinois (KVP) B. Roolvink (AR) <e Tilburg Shoe Flex Rijen gaat korter werken Gespuis in Arizona De verzamelaar De Eend en de cadillac Het bloedritueel van de Zombies Derek Flint Degens, dolken en doodsgevaar Spaanse driften Koningin naar Deense bruiloft VRIJDAG 7 APRIL 1967 88e JAARGANG No. 28 De Lcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksehe Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) 0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" De veertien nieuwe bewindslieden De nieuwe premier P. J. S. de Jong (KVP) werd op 3 april jJ. 52 jaar oud. Hij heeft jarenlang ervaring met navigatie, zowel op de zeven zeeën als in de politiek. Na 'n marine-opleiding te Willems oord is hij als gezagvoerder op ver schillende schepen opgeklommen tot Kapitein ter Zee. In de oorlog heeft hij lauweren geoogst als duikbootkapitein. In tropische wateren heeft hij de on dergang van grote vijandelijke sche pen bewerkt. In 1959 werd hij met een helicopter van boord van h.m.s. Gelderland gehaald en werd secre taris-generaal van defensie in het kabinet de Quay, later volgde zijn benoeming tot minister van Defen sie. Minister de Jong woont in het koetshuis van paleis Huis ten Bosch, Wegens zijn lengte n.l. 1.62 m wordt hij derhalve de „Bosch-kabouter" genoemd. De meest bekende minister in ons land is onmiskenbaar Mr. Joseph Luns (KVP buitenlandse zaken). Minister Luns is een trouwe gast van de huiskamer, dankzij de tele visie-interviews. Hij is de zoon van de bekende beeldende kunstenaar Huub Luns. Hij werd diplomaat, werkte eerst aan het Departement van Buiten landse Zaken en daarna te Bern, Lissabon ('41-'43), Londen ('45-'49) en bij de Verenigde Naties en New York ('49-'52). In 1952 werd hij toegevoegd minister zonder por tefeuille aan de toenmalige minister van Buitenlandse Zaken J. W. Beij- en. Drs. Johannes Age Bakker (Ver keer en Waterstaat, AR tweede vice premier, tekens belast met Konink rijkszaken) is Staatssecretaris voor de middenstand en toerisme ge weest en werd minister van Eco nomisch Zaken onder het bewind Zijlstra. De 46-jarige grijze Fries werd geboren te Bolsward, kreeg een gedegen opleiding aan de Rot terdamse Economische Hogeschool, van '49 tot '55 was hij wethouder van Bolsward, in '55 werd hij be noemd tot burgemeester van An- dijk en in '59 tot burgemeester van Hoogeveen. Hier kwam hij in de publiciteit bij de rel rond de Koe- koekboeren van Hollandse veld. In 1963 haalde minister Andriessen hem naar Den Haag en gaf hem een plaats als Staatssecretaris van zijn Departement. Drs. Bakker is gehuwd en heeft vijf kinderen. Ook mej. Dr. Klompé is voldoen de bekend door haar langdurig mi nisterschap. Zij maakte minstens 15 jaar deel uit van de KVP-frac- tie in de Tweede Kamer. Het Dr. voor haar naam heeft te maken met de Wis- en Natuurkunde-studie die zij in 1941 met promotie bekroon de. Van 1932 tot 1949 was zij le rares aan het Mater Dei Lyceum te Nijmegen. Van 1956 tot 1963 was mej. Klompé. minister van Maat schappelijk Werk. Mr. Henk Beernink (CHU Bin nenlandse Zaken) was jarenlang Kamerlid en voorzitter van de CHU- fractie. In 1965 was de onverzette lijke Beernink er de oorzaak van dat de twee protestants-christelijke partijen CHU en ARP uit elkaar dreven. De heer Beernink wilde de reclame in de omroep zien, als een „vrije kwestie" in de parlementaire politiek, waarmee hij in conflict kwam met formateur Cals en de toenmalige fractieleiders Vondeling en Smallenbroek. De luitenant-generaal Willem den Toom is geboren in Rotterdam ('11) en getogen in Den Helder. Hier volgde hij de Rijks HBS (VVD De fensie). Daarna meldde hij zich aan de Koninklijke Militaire Akademie in Breda, die hij in 1933 verliet als luitenant bij de infanterie. Het be gin van zijn briljante militaire ca- rière werd tijdens de oorlogsjaren even onderbroken toen hij krijgs gevangenen werd gemaakt en la ter door het Staatssecretariaat van Defensie onder het kabinet Marij- nen. Tot aan zijn beëdiging als mi nister had de heer den Toom de leiding over de hervorming van het systeem van luchtverdediging in NAVO-verband met behulp van ra dar en computers. Mr. Leo de Block (KVP Econo misch Zaken) is een harde snelle werker, d'ie van de ambtelijke stipt heid een deugd maakt. Na zijn stu die in Leiden begon hij zijn carière met enige bankfuncties. Bij de over heid deed hij zijn intrede als the saurier-generaal op het ministerie van Financiën, een functie die voor verscheidene voorgangers de spring plank naar d'e maatschappelijke top was gebleken. In 1958 werd hij be noemd tot direkteur-generaal voor industrialisatie en industrievoor ziening en in 1960 werd hij direk- teur van de KLM. Prof. Dr. H. J. Witteveen (VVD Fïnaciën en eerste vice-premier) staat in politieke kring bekend als een kundig bewindsman. Zelfs zijn partijgenoten vinden Witteveens grootste gebrek het feit, dat hij geen „neen" kan zeggen. Hij werd op 12 juni 1921 te Zeist geboren en promoveerde in 1947 aan de Economische Hogeschool te Rotterdam- op een proefschrift over loonshoogte en werkgelegen heid. In 1963 werd hij, na nauwe lijks een maand Kamerlid te zijn geweest, aangezocht als minister van Financiën. Hij had toen al po litieke ervaring achter de rug als lid van de senaat. Prof. Mr. Carel Hendrik Frederik Polak (Justitie) werd' op 2 septem ber 1909 in Rotterdam geboren en groeide op in Den Haag, waar hij Gymnasium volgde. In 1931 slaagde hij cum laude voor zijn doctoraal rechtsgeleerdheid aan de Universi teit van Leiden. Na de oorlog kreeg hij een functie bij de Provinciale Griffie van Zuid-Holland. In 1947 werd hij hoogleraar te Wageningen, waar hij Economie en Agrarisch recht doceerde. In 1951 verliet hij de Landbouwhogeschool om admi nistratief en agrarisch recht te gaan doceren aan de Rijksuniversi teit van Leiden. Prof. Polak is lid van d'e SER en curator van de Tel- der-stichting. Drs. Bernard Jan Udink (CHU Ontwikkelingshulp) gaat de zetel innemen, die twee jaar geleden in derhaast door formateur Cals was bijgeschoven om oud-minister van O. K. en w., Mr. Th. Bot een plaats te bieden. Politieke kringen kenden hem als lijsttrekker bij de verkiezingen voor de Rijnmondraad in welke raad hij thans de voorzittersstoel TILBURG PIU8PLKIN 26-88 teL 88088 Busdiensten lfjn 1 n I ■toppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur van de CHU-fractie bezet. Hij is sinds 1962 directeur van de Cen trale Kamer voor handelsbevorde ring in Den Haag. Hij werd op 12 februari 1926 te Deventer geboren en deed in 1952 doctoraal examen aan de Economisce Hogeschool te Rotterdam in welk jaar hij tevens directeur werd van het Verkeers- wetenschappelijk centrum. Drs. J. Udink is lid van de commissie voor internationale economische aange legenheden en als zodanig ook lid van de Sociaal Economische Raad. Ir. Willem Frederik Schut (ARP Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening) werd op 21 augustus 1920 te Amsterdam geboren. N'a zijn HBS-tijd studeerde hij voor de Ci- viel-ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft. Zijn belang stelling voor stedebouwkunde tij dens zijn studie zal hem bij zijn taakvervulling als minister ten dienste staan. Dr. G. H. Veringa (KVP Onder wijs) geboren op 13 april 1929, heeft de basis voor zijn carière in Amerika gelegd. Zijn HBS-tijd bracht hij tijdens de oorlog door in zijn geboortestad Groningen. In 1945 kreeg hij verlof om zijn pas begonnen studie in Amerika te voltooien. Eind 1949 kwam hij te rug naar Nederland waar hij sinds die tijd diverse functies bekleedde op justitie-terrein. Ir. P. J. Lardinois werd in 1924 geboren in Noorbeek (L.). Na zijn studie-tijd was hij landbouwconsu- lenf en landbouw-attaché bij de Ne derlandse Ambassade in Londen. Als politicus trad hij pas op de voorgrond bij de jongste verkiezin gen toen hij lijsttrekker van de Brabantse KVP werd. Reeds sindS september 1963 heeft Ir. Lardinois zitting in de Tweede Kamer. De heer Bouke Roolvink (AR So ciale Zaken en Volksgezondheid) is via de vakbeweging omhoog ge klommen. Van 1952 tot 1959 was hij landelijk secretaris van het CVN. In 1959 werd hij zonder ooit lid te zijn geweest van de Kamer be noemd tot Staatssecretaris voor So ciale Zaken en Volksgezondheid. HEEFT ALTIJD veel nieuws, veel moois, veel chics en veel „hips" KOM KIJKEN: pantalons, jersey pakjes en japonnen, vesten, jumpers, nylons, shawls, zakdoeken, enz. enz. 'n REUZE-COLLECTIE in Heuvelstraat 14 De schoenfabriek W. Klerx (Shoe Flex) in Rijen, heeft toestemming gekregen tot het invoeren van een „driedaagse werkweek voor 100 per soneelsleden. De verkorting van de werktijd gaat vanaf heden in voor de snijderij. Van de verkoopresul taten op de in Utrecht te houden Schoenenbeurs zal afhangen of deze maatregel ook genomen dient te worden voor de overige werkne mers. STATIONSSTRAAT WAALWIJK Het Brabants Studentengilde hield dit jaar zijn paascongres in het oudste deel van de gemeente Loon op Zand. 'Het is een boeiende plaats, aldus de burgemeester in de voorrede van de feestgids, voor wakke re jongeren om onderling, maar vooral met de bevolking te denken en te Luisteren, te discussiëren enhet goede leven te vie ren'. Tegen 7 uur woensdagavond kwamen de studenten in het dorp aan in zaal Vermeu len. Om half 9 had de welkomstvergadering plaats waarbij het middel tegen hooikoorts werd beproefd, want de dames moesten bij boer Kuijpers en de heren bij boer Vermeu len in het hooi hun legersteden gaan op zoeken. Na de kennismaking verbroederden de studenten zich met de bevolking. Don derdag heeft burgemeester L. van Erp de studenten ontvangen in het cultureel cen trum en sprak hierbij de hoop uit, dat zij zich in Loon op Zand bijzonder goed thuis zouden voelen. Het doel van dit congres, Clint en Willie, twee vrienden, besluiten zich bij de bende van Quantrell aan te sluiten. Ze worden echter weer spoedig door hun ka pitein aangehouden en verdwijnen voor 20 jaar achter de tralies. De gouverneur van Arizona komt dan met een gedurfd plan omdat hij de gehele bende van Quantrell uit wil roeien. Hij laat de twee vrienden ontsnappen nadat zij hebben be loofd weer in zijn dienst te wer ken. Willie en Clint geven zich bij de bende voor, zich weer aan te willen sluiten. Niets vermoedend laat de leider hen toe, niet wetend' zijn eigen vonnis daarmee te teke nen. Zondag 3 uur. Deze film zou men een thriller kunnen noemen maar dan een van merkwaardig soort. De geschiedenis rijst hoven de gangbare verhalen van misdaad uit, doordat er geen misdadiger is. De verzamelaar is een wat linke jongen met de nodi ge complexen. Hij is verliefd op 'n meisje maar hij durft haar niet te benaderen, omdat hij niet de mid delen bezit om het meisje te ver wennen. Wanneer hij dan de hoofd prijs van d'e voetbalpool wint voert hij tot zijn eigen verbazing het plan uit dat hij al lang had. Hij ont voert het meisje en sluit haar op een van zijn luxueus ingerichte kel ders met geluiddempende muren en deuren. Hoe zich nu de relatie ontwikkelt tussen deze twee onge lijksoortige mensen en hoe de si tuatie naar de ontknoping voert is het hoofdthema van deze film. Vrijdag, zaterdag, maandag en dins dag. Nauwelijks vertrekt Antoine op vakantiereis naar Italië of zijn eend wordt vermorzeld door de wagen van een rijke zakenman. Als troost biedt deze hem een vliegreis naar Napels aan, alwaar hij een cadillac van een zieke vriend kan afhalen en deze naar Bordeaux rijden. Het aanbod is fantastisch zodat Antoine niet aarzelt en het aanbod accep teert. Maar met de wagen is iets aan de hand en ook met de rijke „zakenman". Antoine vertrekt ech ter niets vermoedend met de cadil lac met achter hem een wagen waarin de zakenman die een oogje m het zeil wil houden. Antoine im mers moet met zijn onschuldige uiterlijk d'e cadillac over de grens brengen. Cadillac met kostbare in houd wel te verstaan. Donderdag, vrijdag en zondag. Een dorpje in Cornwall wordt plotseling geteisterd door een ge heimzinnige ziekte, waaraan enke le jongemannen ten slachtoffer val len. De dorpsdokter roept de hulp van zijn gewezen hoogleraar in om de ziekte te onderzoeken. Zij heb ben daarvoor een lijk nodig dat zij zelf op gaan graven, omdat de dorpelingen zich er tegen verzet ten. De kisten "blijken echter leeg te zijn, zodat alles nog veel mys terieuzer wordt. Later blijkt dat verschillende dorpelingen wande lende lijken in het bos hebben ge zien. Het bos behoort toe aan jon ker Hamilton. De doktoren gaan zich dan verdiepen in deze persoon en zij worden daar waarlijk wijzer van zodat de ontknoping dan niet lang meer op zich laat wachten. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Derek Flint is een bijzondere man. Hij is geheim agent, bezit 'n harem, inhoudende 4 vrouwen en heeft geen ander wapen dan een zeer doelmatige aansteker. Flint krijgt opdracht de Galaxie-organisa- tie te ondermijnen Deze organisa tie- heeft een middel gevonden om het weer te beïnvloeden en daar mee de ware tiran uit te hangen En Flint zal dat varkentje Wel „even" gaan wassen. Woensdag, donderdag en vrijdag. Tegen het einde van de 17e eeuw komt een groep eilandbewoners, die zich de „boekaniers" noemen, in op stand tegen de Spaanse koloniale heersers. Dat is het begin van mas sale akties die zich vooral op zee afspelen. Zondag 3 uur. Met Brigitte Bardot in de hoofd rol als een Spaans en verliefd meis je wordt het nogal dramatisch. Zij is niet alleen verliefd op de jonge man in het dorp waar zij logeert. Er is nog een meisje. De ander stoot de jongen af, wanneer hij de oom van Bardot vermoordt. B.B. echter besluit met hem te vluchten. Zij trekken de bergen in in de hoop zo het land te kunnen verlaten. De politie, die achter hen. aan zit vin den B.B. net zo gevaarlijk als de jongen omdat zij hem hielp bij de vlucht. Er is dan ook gezegd: „schieten wanneer het meisje zich niet overgeeft". Vrijdag en zaterdag. Zondagmiddag staan bij Berg en Dal aan de Roestelbe:rg de deuren weer open om te dansen Een en ander ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van de:ze zaak. The Blue Birds onder leiding van J. v. d. Linden verzorgen diïze middag. In het Lido zijn er zaterdagavond het Duke City Sextet met Bob Smit. Zondagmiddag is de eer aan The Sound Specials om, hun nieuwste nummers te brengen. Zondag'avond treden The All Stars op met behal ve Ton Kalberg ook Frank Scott, die zich vooral thuis schijnt t,e voe- en op beat-terrein. Zaterdagavond bal met Les Com- pains. John Desmares :tal zoals ge woonlijk achter d'e microfoon staan. De in Waalwijk ste sds beter be kend wordende Cede rs treden za terdagavond op en zondagavond The Sheridans. Beide groepen heb ben zich in enkele weken tijd' al goed ingeburgerd b ij de beatfans. dat geschoeid was op onderwijsbasis werd door de burgemeester onderstreept, want ook deze gemeente moet mee gaan doen aan de onderwijsmogelijkheden in Noord- Brabant, ja in de democratie. Het leefmi lieu in deze gemeente heeft diverse factoren die momenteel een achterstand bepalen voor de mogelijkheden van onderwijs. De jeugd moet op de hoogte zijn met allerlei facetten in het denken en zij moet trachten naar vo ren te komen. Dit moet reeds beginnen op de lagere school. In onze Brabantse ge meenschap zijn zeer zeker talenten te vin den die dit waar kunnen maken. Het lagere percentage dat uit deze streek van de la gere school naar het VHMO gaat zal zeker gaan veranderen in een plus, als de door stroming kwalitatief meer gaat worden en de geboden kansen maar worden waarge nomen. Hierna volgde een lezing van drs A. Versteijnen over dit thema, met een le vendige discussie. Na de middag werden een looierij en een schoenfabriek in Loon op Zand bezocht. Om 5 uur was de verwelkoming op het bunga lowpark 'Het Kraanven' voor de instanties van gemeente en onderwijs die in betrek king staan met deze studenten, 's Avonds zorgde de zangvereniging 'Echo der Duinen' voor het vocale- en het amusementsgedeelte, waarbij een echte verbroedering is gevierd ïn het cultureel centrum. Vrijdag hebben de studenten van het Brabants Studentengilde na de inleidingen in het cultureel centrum van dr Hoogber gen uit Deurne en drs Verhoeven uit Den Bosch over M.O. en Kweekschool, met de ■daaropvolgende discussies geluisterd en in de namiddag 'n bezoek gebracht aan 't kas teel. Hier hangen waardevolle schilderstukken :uit de particuliere verzameling van dr en mevr. Ten Horn-Verheijen. In deze kleine ruimte zijn grote meesters samengebracht. 'Om 8 uur 's avonds was voor hen een leuke avond met muziek door de beide harmo nieën van Loon op Zand. Na enige muziek nummers trad ook het studentencabaret op 'De knapen van de Maagd'. Hier had de -.egie de heer Hermsen. Samen met de Loonse bevolking is deze •■avond gevierd. Zaterdag om twee uur was ■er een voetbalwedstrijd tussen het Brabants Studentengilde en personen uit de onder wijswereld. Na de voetbalwedstrijd hebben 'de studenten het 'bier voor eeuwig afge zworen'. Of het waar is betwijfelen we, •want 's avonds in het cultureel centrum lustten ze het nog extra goed bij het slot feest van het congres. Hier trad de disc- 'jockey naar voren van de plaatselijke soos ''Belphegor'. In de grote zaal trad een rsteelband - voor Loon op Zand geheel mieuw - op bestaande uit een 10-tal Su- Tinamers. De muziek viel bijzonder goed in <de smaak. Het officieel slot was een H. Mis in de •parochiekerk, welke door kapelaan Van "Wijnhoven werd opgedragen, 'Zulk een ■scheiden' blies op een waardige wiize de af tocht. Het was dan ook een prachtig stu dentenfeest, dat aan Loon op Zand was ge gund. De burgemeester heeft meerdere ke- Ten zich bii de studenten laten zien. Dit was mede de oorzaak dat de gastvrijheid die hij Brabants Studentengilde gunde in zeer goede aarde is gevallen. Koningin Juliana is een van de "koninklijke gasten die 10 juni aan wezig zullen zijn op de bruiloft van de Deense kroonprinses Mar- grethe en de Franse graaf Henri Delaborde de Monpézat, aldus is in Kopenhagen meegedeeld. Met uitzondering van koningin Elizabeth van Engeland hebben al le regerende vorsten de uitnodi ging tot het bijwonen van het hu welijk aanvaard. Koningin Eliza beth is op die dag jarig en zal in Kopenhagen vertegenwoordigd zijn door haar tante prinses Marina, de hertogin van kent. Voor de brui loft zijn ruim 400 gasten uitgeno digd.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5