Raad Loon op Zand besloot een doorstromingsfonds in te stellen Drie jubilarissen gehuldigd bij schoenfabriek Kerst Oerlemans In gewest Waalwijk teruggang aanbod mannen van 696 naar 591 GROTE DA6 VOOR SPRANGS BEDRIJF AANDACHT VOOR VERVUILING GEVRAAGD EERSTE KWARTAAL 39.269 UREN MINDER GEWERKT 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 APRIL 1967 3 Biedt gemeentelijk woningpakket te weinig variatie? Geen vervanging Sporthal Slijmen Cadeaus Sprang-Capelle Sprang c Laoti op Zand Deunen HnN.B.B, - district Waalwijk Aanbod Daling De sobere agenda, welke de gemeenteraad van Loon op Zand don derdagavond te behandelen kreeg, bestond vrijwel geheel uit hamer stukken en bood dus weinig gelegenheid tot discussies. Alleen het voorstel tot het instellen van een „doorstromingsfonds" en tot 't vast stellen van voorschriften tot het doen van bijdragen uit dat fonds ontlokte de nodige opmerkingen en bedenkingen. Dat fonds beoogt namelijk vergoedingen te verstrekken aan personen die in een betere categorie huizen wil gaan wonen en daarmee wat goedkopere wonin gen vrijmaken voor minder gesitueerden. De heren F. Elshout en J. Huijbregts vreesden namelijk dat door deze regeling een soort „door stromingshuis" zou kunnen ontstaan. Ook de heer J. Beerens zei voor lopig weinig resultaat te verwach ten van deze regeling gezien het gebrek aan geschikte woningen. Burgemeester L. van Erp vond het evenmin ondenkbeeldig dat er ge zien de faciliteiten die het in het leven geroepen doorstromingsfonds gaf, dat deze het ontstaan van een „doorstromingshuis" wel eens in de hand zouden kunnen werken. Ove rigens zag hij dit meer als een the oretische mogelijkheid, maar prak tisch zeker niet reeël. De zaak was volgens hem nu nog niet water dicht en hij meende dat er eerst eens een jaar ervaring moest wor den opgedaan met deze verordening voordat men tot een uitspraak zou kunnen komen. Déze mening was ook de heer Beerens toegedaan, die er echter op bleef wijzen, dat het gemeentelijk woningpakket te weinig variatie bood om veel gevallen te kunnen helpen, zodat hij niet erg enthou siast was over dit nieuwe fonds. 'Zonder stemming ging de raad ten slotte met het voorstel accoord. De andere agendapunten kregen vlot hun beslag. Dat waren een wijziging van de verordening op de heffing en invordening van keurlonen, overdacht van grond aan J. G. H. M. van Lier te Loon op Zand, aankoop van enige perce len grond van de erven W. J. de Kort te Kaatsheuvel ter realisering van het partiële bestemmingsplan „Oude Omdraaier", het verlenen van medewerking aan het bestuur yan de St. Emiliussehool te Loon op Zand voor het aanschaffen van nieuwe schoolborden en aan het bestuur van de stichting „Kleuter- bos" voor het aanschaffen van meu bilair en brandblusapparaten, als- 'mede voor het plaatsen van hand- wasbakken. Tot leden van de com missie van onderzoek der gemeen- terekening met bijbehorende be- "drijfsrekehinigen voor 't dienstjaar '64 werden benoemd de heren J. v. Nieuwstadt, F. Elshout en P. van Laarhoven. Hét interessantste gedeelte van deze vergadering bleek ditmaal de .rondvraag te zijn, waarbij diverse zaken werden aangesneden. De heer J. Huijbregts vroeg de aan dacht voor de steeds meer toene mende vervuiling in het dorp Loon op Zand en hij vond het een schan daal, dat zelfs in nieuwe gedeelten, zoals het bungalowpark, steeds meer nieuwe vuilnishopen ont staan, die niet alleen het dorps beeld ontoonbaar maken, maar ook de rattenplaag tot gevolg hebben, waardoor steeds meer klachten ont- •staan. Burgemeester van Erp was het met deze kritiek volledig eens. Tweemaal per week warden de vuilnisemmers leeggemaakt en eens per week kan het grof vuil worden meegegeven, maar de reactie van de ingezetenen op dit laatste voor al noemde hij slecht. De grote moei lijkheid is dat de politie, die toch al onderbezet is, alleen straffend kan optreden als de misdragenden op heterdaad betrapt worden. En men kan toch onmogelijk op alle bedreigde punten politiemensen op wacht zetten. Hij zegde echter toe te kijken of andere maatregelen te nemen zijn en intussen wilde hij oyer de hoofden van de raadsleden heen een beroep doen zowel op de bevolking van Loon op Zand als die van Kaatsheuvel om de ge meente' netjes te houden. De heer F. Elshout vroeg of er niet meer bejaardenwoningen kun nen worden gebouwd, omdat er mensen in grotere huizen wonen, die graag wat kleinere huisvesting wilden. Burgemeester van Erp merkte op dat allang wordt ge werkt aan een plan om op grotere schaal bejaardenwoningen te bou wen, maar er is hiervoor geen con tingent aanwezig. Het laatste toe gewezen is, behalve dat dit erg is tegengevallen, nu al in uitvoering. De heer Th. Veldkamp vond de noodwoningen aan de Horst bij het parkeerterrein van De Efteling een aanfluiting voor de (enltree van Kaatsheuvel. Toeristen maken daar van foto's, misschien omdat zij den ken dat die huizen 'bij De Efteling horen, merkte hij op. Burgemeester van Erp moest toe geven dat het Rijk ook aandringt op afbraak, maar dat aan die wens niet voldaan kan worden, omdat er geen vervangende woningen be schikbaar zijn. Overigens vroeg hij zich af of de toeristen ze misschien fotograferen omdat zij deze huisjes zo aardig vinden. Hij vond de wo ningen persoonlijk echt niet zo gek. Bovendien is er veel vraag naar deze huizen, die keurig onder houden worden. Volgens de heer van Erp zijn het feitelijk ideale be jaardenwoningen, waarin overigens ook menig jonggehuwd paar met De Efteling-achtergrond gaarne zijn samenleving zou willen beginnen. De heer L. Hornman informeerde naar de plannen voor een sporthal. Hij vroeg of het juist was dat B. en W. een particulier plan om tot de bouw van een sporthal te ko men in de ijskast zouden hebben gestopt, omdat de gemeente zelf dergelijke plannen zou koesteren. Burgemeester van Erp antwoordde dat zijn oren waren gaan klappe ren bij het vernemen van deze me dedeling. Er is geen sprake van 'n sporthal. „Er zijn wel eens twee heren bij mij komen praten over een houten gebouwtje, dat elders reeds zou staan en dat de gemeen te zou moeten bouwen en betalen, maar daar pas ik voor. U voelt wel, (Van onze verslaggever) Sprang-Capelle Het is vrijdag een geweldige dag voor de Rem- brandt-familie geweest. Op die dag vierden namelijk drie werknemers van de schoenfabriek fa. Kerst en Oerlemans in Sprang-Capelle een dienstjubileum. De heer D. voor de Poorte, hoofdvertegenwoordiger, was die dag 40 jaar in dienst, terwijl de heren A. Rosenbrand en P. Kloot wijk hun zilveren jubileum vierden. De beide 25-jarigen werden 's mor gens op het bedrijf gehuldigd. De heer Voor de Poorte werd 's mid dags in het Cultureel Centrum „Zi dewinde" gehuldigd. Tijdens de drukbezochte receptie in „Zidewinde", werd de heer Voor de Poorte door de directeur mr. Ma res gehuldigd. „Terecht zetten wij u vandaag in het zonnetje. Dat heeft „onze" Voor de Poorte verdiend", aldus de directeur, die de loopbaan van de jubilaris bij het bedrijf nog eens belichtte. Als 14-jarige trad hij als kantoorbediende bij het bedrijf in dienst. Hij voelde er weinig voor om de gehele dag in dezelfde ruim te door te moeten brengen. Hij wil de langs de weg. Na een korte onderbreking van het dienstverband keerde Voor de Poorte terug bij „Rembrandt". Nu echter als vertegenwoordiger. De heer Kerst leerde hem de geheimen van het moeilijke vak van schoen vertegenwoordiger kennen. Mr. Mares herinnerde er aan dat 't vak van schoenvertegenwoordiger in die jaren niet gemakkelijk was. Met zware koffers kilometers lopen en vele vermoeiende treinreizen. „U hebt er zich steeds doorheen geslagen. Ook hebt u veel vrienden onder uw relaties. Met iedereen weet u om te gaan en steeds wor den door u de belangen van afne mer en fabrikant behartigd. Als er dat wij op zo'n ogenblik de voor keur aan het eigen plan geven. Zaken als sporthallen moeten op niveau worden aangepakt. Het is beslist niet waar, dat de gemeente reeële plannen naast zich heeft neergelegd", aldus de burgemeester. Hij wees er op dat het ontbreken van een: sporthal door de school jeugd sterk wordt gemist, maar er kan, gezien de bestedingsbeperking, thans weinig aan worden gedaan. Er worden steeds meer patronaten als gymlokaal afgekeurd en :dat hierbij het particulier initiatief in gebreke blijft, betreurde hij. Hij had al eerder opgemerkt dat hij de bouw van een sporthal nog belang rijker vond dan een nieuw gemeen tehuis. Dat het geheel' wat lang uit de belangstelling is gebleven vond zijn oorzaak in het feit in de over weging of sporthal en sportpark een geheel moesten vormen. Beslo ten was dit gescheiden te houden. Men blijft dus werken met de plan nen en als er kans op realisatie is, zal deze zeker worden aangegrepen. d'Oude Veste, die de thriller in 3 bedrijven „Beau Rivage" voor het voetlicht bracht. Dit stuk van George Batson werd zser voor treffelijk door de Gorkumse toneelgroep ge speeld en de ontknoping van dit spannende stuk werd danook eerst in de laatste minu ten tot klaarheid gebracht. Na afloop dapk- te de heer Poldervaart spelers en speelsters hartelijk voor de voortreffelijke opvoering en bood het gezelschap een pracht taart aan. Dank werd ook gebracht aan de héér en mevr. De Ruyter voor het gastvrij ont haal en voor de manier waarop zij alles hebben mogelijk gemaakt om deze avond te doen slagen. Woorden van dank werden ook geuit aan het adres van de heren De Rooij en Wagemakers. Steeds staat U voor - ons klaar, aldus de voorzitter. Gaarne hoop ik, dat wij nog vele jaren op Uw aller me dewerking mogen rekenen. een examen bestond voor vertegen woordiger, was u cum laude ge slaagd. U staat op een zeldzaam hoog niveau als vertegenwoordiger, beter is het misschien om van good will ambassadeur te spreken. Wij moeten erkennen dat mede door uw inbreng ons artikel naar 'n luxe fabrikaat is gegroeid. Daar voor zijn wij u dankbaar", aldus mr. Mares, die de jubilaris beloon de met een televisietoestel. Ook me vrouw Voor de Poorte overhandig de hij een cadeau. Namens het per soneel en de ondernemingsraad bood de heer W. Goedhart een geschenk aan. Hij verraste de echtgenote van de jubilaris met bloemen. Woorden van waardering werden ook gespro ken door de heren J. Vrolijk en J. Vos namens 'n aantal schoenwinke liers. Ook tijdens de receptie mocht de jubilaris en zijn echtgenote veel geschenken ontvangen. Vrijdagmorgen waren op kantoor, in tegenwoordigheid van de onder nemingsraad, de heren P. Klootwijk en A. Rosenbrand in verband met hun zilveren dienstverband gehul digd. Directeur mr. Mares prees de beidé jubilarissen om hun werklust en ijver. Hij stelde hen als voor beeld voor het gehele personeel. De heer Mares sprak de hoop uit dat de beide 25-jarigen nog lang aan 't bedrijf verbonden zouden mogen zijn. Hij bood hen beiden een ge schenk onder couvert aan. De echt genotes verraste hij eveneens met een cadeau. Namens het personeel en de on dernemingsraad sprak de heer Goed hart, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een cadeau. Na afloop bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. CHR. BEGRAFENISVERENIGING Heden, maandag 10 april, 8 uur, houdt de Chr. Begrafenisvereniging „De laatste eer" in het Cultureel Centrum „Zidewinde" haar jaarvergadering. Hierin zal verslag worden uitgebracht over het dienstverlenend werk der vereniging in het afgelopen jaar. BILJARTTOURNOOI IN SPRANG-CAPELLE Iri ons verslag Over het biljart kampioenschap in Café „De Witte Brug" te Sprang-Capelle vermeld1- den we abussievelijk dat de dis trictsvoorzitter, de heer A. v- d. Maade, de heer én mevrouw Cové dankte voor het beschikbaar stel len van hun prima materiaal. Dit moet echter zijn de heer en me vrouw de Ruyter, die in „De Witte Brug" n.l. de scepter zwaaien en die op een voortreffelijke wijze aan hetwelslagen van het tournooi hebben bijgedragen. AUTOBOTSING Donderdagavond had aan de gevaarlijke' bocht bij de Oudestraat een autobotsing plaats tussen een auto bestuurd door de heer S. uit Waalwijk en een Belgische auto. Eerstgenoemde kwam met een flinke snel- heid vanaf de Herv. Kerk en schijnt in de'j bocht te zijn geslipt, zodat hij op het linker-, weggedeelte in botsing kwam met de vanaf detegenovergestelde richting komende Bel gische auto, welke zwaar werd beschadigd. Ook dè wagen van S. liep enige schade op. Persoonlijke/ ongelukken kwamen niet 'vóór. j) De politie heeft de zaak in onderzoek. ZANGAVOND Zaterdag 15 april a.s., 's-avonds om 8 uur, zal in het Geref. kerkgebouw eènzang-" avond worden gehouden, georganiseerd door de Chr. Gemengde Zangvereniging „Looft dan Heer". Medewerking zal worden veT- leend door de Christelijke Zangkoren uit Vlijmen en Vught. De koren staan allen on-: der directie van de heer P. Christ uit Til burg. Naast het optreden van deze koren, ieder afzonderlijk, zullen ook enige; nüm- meis door de gezamenlijke koren wórden uhgoMoerd. Daarnaast, zal ook samenzang., door alle aanwezigen plaatsvinden. De ope ning en sluiting zal geschieden door Ds. Barkema. NEO-JEUGDTOTO De inzet van de NEO-jeugdtoto van 7-4- '67 was f. 837,40. Ie prijs A. Hulst, Tilburgseweg 13, Sprang; J. Kuijsten, Tilburgseweg 4, Sprang; J. Bax, Hoekje 17, Kaatsheuvel; G. S. Chabot, Oosteinde 2, Sprang; A. Spierings, Jan de Rooijstraat 29, Sprang; A. v. Beek, v. d. Duinstraat 20, Sprang; K. Bruines, Z-Hollandsedijk 22, Sprang-Capel le; P. J. Nijdam, Schoolstr. 51, Zuilichem. Deze hebben allen geraden f. 837,40. Ieder ontvangt f. 15,71. 2è prijs: P. v, Géenen, Crispijnstraat 41, Waalwijk; J. P. Valk-Vugts, Teisterband laan 16, Waalwijk. Geraden f. 837,39. leder ontvangt f. 41,87. 3e prijs: P. de Jong, Molenstr. 56, Sprang. Geraden 837,37. Hij ontvangt f. 41,87. POSTDUIVENVERENIGING DE LUCHTVAART De postduivenvereniging 'De Luchtvaart' hield jl. zondag een wedvlucht vanuit Vil voorde. Afstand 92 km. De uitslag was als volgt: B. v. Campen 1 16 46; A. Bakkeren 2 25 31 38 41; A. v. Oorsterhout 3 5; B. van Pelt 4 18 20 43 48; L. ten Berge 6 19; A. Klootwijk 7 13; C. Blok 8 21 34 47; B. Pols 9; C. de Cloe 10 24; P. Rutters 11 15; M. v. d. Galien 12 42; G. Treffers 19 23 39; A. v. Beek 17 35; H. Verduyn 22 37 50; P. Nieuwenhuijzen 26 33; H. v. Campen,sr. 27 28; H. Rozenbrand 29; H. van Dam 30; H. v. Campen,jr. 32; J. Nieu wenhuijzen 36; W. de Rooij 40; A. Tactor 44; E. Haverhals 45; A. v. Iersel 49. NUTSLEZING In hotel Verwiel te Waalwijk zal heden avond: om 8 uur een Nutslezing worden ge houden door Wina en Han Born. De titel van de lezing is: „Frankrijk, een land. van de levenskunst". Deze lezing zal worden toegelicht met kleurendia's. Ter verlevendi ging wordt er gratis geproefd van Franse wijn en Franse kaas en (indien mogelijk) stokbrood, dank zij de medewerking van de Stichting Wijnpropaganda. UITVOERING VOLKSONDERWIJS In zaal De Ruyter, alhier, werd jl. don derdagavond een propaganda-avond gehou den vanwege de afd. Sprang-Capelle van Volksonderwijs. In een korte rede deelde de voorzitter van de afdeling, de heer Polder vaart, enkele aspecten mede van het werk van volksonderwijs. Hij riep de aanwezigen op trouw te Wijven aan hun beginselen voor de openbare school en de gedachte van volksonderwijs ook uit te dragen bij familie en kennissen. Hierna was het woord aan de Gorkumse toneelgroep van volksonderwijs BILJARTCOMPETITIE GR. VLIJMEN De afgevaardieden van de biljartcompe titie kwamen bijeen om de competitie van Groot Vlijmen, die beëindigd is, nogeens te bespreken. De voorzitter, de heer Musch, noemde de afgelopen competitie geslaagd. De beslissingswedstrijd in de B-klasse wordt gespeeld op 13 april in café 't Centrum. Op 7 april kwamen de biljartliefhebbers nogeens bijeen, maar ditmaal voor een feestavond, voorafsluiting v.an de biljart competitie Groot Vlijmen. PERSOONLIJKE DAMKAMPIOEN SCHAPPEN GROOT VLIJMEN Op dinsdag 11 april start de Vlijmense Damvereniging D.V.S. in café De Vliedberg mét de persoonlijke damkampioenschappen voor Groot Vlijmen; aanvang half 8. Er wordt gespeeld in de le en 2e klasse. Voor iedere klasse is een wisselbeker vastgesteld, geschonken door de heer P. Burghout en de Gebr. v. d. Water. Dat er steeds meer be langstelling bestaat voor het damtoernooi - dat voor de zesde maal wordt gehouden - getuigt de 20 deelnemers. JUBILEUM VLIJMENS DAMESKOOR Zondag 9 april was het de dag dat het Vlijmens dameskoor haar 12%-jaaig be- staansfeest vierde. Te hunner attentie werd zondag om 9 uur een plechtige H. Mis'op gedragen, waar het dameskoor de gezangen uitvoerde. De Zeereerw. heer pastoor feli citeerde het koor en bracht dank voor de medewerking steeds bij de parochiefeeste lijkheden. KORFBALCLUB „NEVER DOWN" De Vlijmense korfbalclub „Nevèr Down", die in de hoofdklasse uitkomt, neemt wéér een goede plaats in op de ranglijst. De laat ste wedstrijd werd weer gewonnen en het ziet er naar uit dat een 2e of 3e plaats zal werden bereikt. Never Down 2 doet het nog beter. Ne ver Down 2 is opgegroeid uit het B-elftal van de junioren, klasse 4. Het eerste jaar werden alle wedstrijden verloren en moest het .elftal naar de 3e klasse. In de 3e klassè ging het na goede training van begin af aan kop en werd ongeslagen kampioen en ging naar de 2e klasse. Dit jaar doet het 2e team het weer goed en' wordt bijna zeker kampioen, want één wedstrijd werd verlo ren. POSTDUIVENVERENIGING „DE REISDUIF" Zondag hield de postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Duffel, Bel gië. Afstand 83 km. De duiven kwamen traag afzetten, de uitslag was als volgt: M. :K'omp 1: Jo v. d. Heuvel 2 4 5; H. Berkelmans 3; J. Bus 6; W. v. d. Heuvel 7; G. v. d. Wiel 8 11; R. Berkelmans 9 14; J. Koks 10; P. Diepstraten 12; Th. v. Overdijk 13; H. v. d. Ven 15. POSTDUIVENVERENIGING „DE VLIEDBERG" VLIJMEN Uitslag Vilvoorde Kolen-Kuis 1 2 5 6 13 14; Kolen-Lamboy 3 7 8 9; C. IJpelaar 4 10; J. Kuijs (WP) 11 12 15. ZILVEREN PRIESTERFEEST PASTOOR J. SIMONS Pastoor J. Simons, die zijn 25-jarig pries terfeest op 25 juli a.s. herdenkt zal door de hele parochie gefêteerd worden op 25 juni, daar de eigenlijke datum buiten het school jaar valt. In de parochie is inmiddels een comité gevormd om deze feestelijkheden te regelen, bestaande uit de volgende perso nen: A. v. Opstal, voorzitter; G. v. Noye, secretaresse; J. Hammers, penningmeester; Frater Hyacinthus, A. v. d. Loo, C. van Rooij. Het collectantencollege zal daarom in de maanden april en mei, dus tweemaal een huis-aan-huis-collecte gaan houden om de gelden bijeen te brengen voor een pas send cadeau, dat zal bestaan uit een nieuwe aanpassing en verbetering van het priester koor. Hieraan zullen dus de parochianen zelf ook wat hebben en dit past geheel bij de sobere viering die pastoor Simons zich voorstelt. ONDERWIJSMOGELIJKHEDEN NA DE LAGERE SCHOLEN Door de beide oudercomité's is een voor lichting gepland voor de ouders van de kin deren welke momenteel in de 5e en 6e klas sen zitten. Het is de bedoeling dat de ou ders worden bekend gemaakt met de moge lijkheden van onderwijs voor hun kinderen ais zij de 6e klas zijn gepasseerd. Hier zal dan aandacht worden geschonken aan het lager Beroepsonderwijs voor meisjes, huis houdschool en voor jongens de LTS met ook weer de aansluiting daarop. Dit zal be sproken worden door mej. v. d. Walle en de heer Van Montfoort, resp. uit Kaatsheu vel en Tilburg. Voor VGLO, ULO of het nieuwe LEAO in zake de regeling in de nieuwe Mammoet wet wordt behandeld door Frater Prudentio uit Tilburg. De HBS, Gymnasium e.d. zul len aan de orde komen door drs A. Beunis uit Waalwijk. Hiér zal elke spreker dus de mogelijkheden van doorstroming uiteenzet ten van zijn eigen school. Na_ de uiteenzet tingen volgt een discussie voor de ouders om op deze manier hen de weg te wijzen naar wat mogelijk is. De eenzijdige leef- structuur van Loon op Zand kan doorbro ken worden niet alleen door andere indus trieën maar ook door betere ontwikkeling van de inwoners, die zich goede posities kun nen verwerven. De avond is op woensdag om 8 uur in het cultureel centrum. Mogen alle ouders die dit betreft aanwezig zijn. SCHUTTERS VAN ST. HUBERTUS Het schuttersgilde heeft zondag haar jaarlijks koningschieten gehouden. Na een zeer spannende wedstrijd werd A. Bink ko ning opgelegd geweer. Jo Bruurmijn werd koning uit de vrije hand. Beiden mochten uit handen van de voorzitter, de heer I v. Noije, een prachtige zuil ontvangen. De uit slag van het prijsschieten was: 1. A. Bink; 2. J. Bruurmijn; 3. J. J. Aarts; 4. E. van Noije; 5. C. Ebbing; 6." Ad. v. d. Broek, 7. 1. W. AaTts; 8. W. v. d. Broek; 9. W. v. cl. Broek jr. 10. E. v. d. Velden. BEATAVOND VAN SOOS BELPHEGOR In het cultureel centrum is het zaterdag avond cultureel toegegaan. Hier heeft de plaatselijke soos „Belphegor" een beatavond georganiseerd, getiteld ,Go - In 67". Hier aan hebben medewerking verleend het ge zelschap „Folksound and Beatgroep „Teii" uit Breda, The Nigeria Prong-Prpng Equi page uit Kaatsheuvel en de nieuwe gevorm de LoonopZandse groep met beatgirls „Les Chibettes de Belphegor". Tussen het optre den van deze beatgroepen, die niet voor. de sto m onder behoeven te doen traden beat girls op met de nieuws'e kleding voor tee ners en twens van het modehuis „Boutique la r' omate" uit Tilburg. Dit laatste bleef ge heel in stijl van deze „cultuur". Les Chi bettes stonden onder leiding van Ted van Hilst uit Kaatsheuvel. Het décor voor deze beatavond is opgebouwd door Wim bp de Kamp uit Kaatsheuvel. Het was wel 'kun stig' gevonden. De stellage'reikte tot in de nok van de tent. De kleuren van de licht flitsen waren even geheimzinnig als de stijl Belphegor en de luidsprekers die er tussen waren opgesiela zorgden er voor dat men alles thuis kon horen, In de grote zaal kon den de teeners dansen en genieten van al wat beat geeft en in dè foijer kon men zijn dorst lessen. Ds teeners en twens van Loon op Zand en omgeving hebben hunhartje kunnen ophalen. Jammer dat de goede be doelingen van de organisatoren wat uit de hand liepen. De losgeslagen jeugd hebben wè hier aan het werk gezien. KAARTCONCOURS In zaal Vermeulen heeft zaterdagavond een kaartconcours plaatsgehad van de ver, T.O.V. De uitslag was als volgt: Mevr. IJpelaar 233 pnt; mevr., v. d. Ven 204; mevr. Oerlemans 202; E. v. Noije 198; M. Brands 188; Fr. Ruijpers 182; F. Haans 181; Toon Graafmans 180; mevr. de Kok- v. Loon 170 en Jo Vughts 161 punten. P.V. „DE LUCHTBODE" De postduivenvereniging „De Luchtbode" hield zondag haar vlucht vanuit Vilvoorde. Afstand 90 km. Deelname 264 duiven. Ge lost 8.30 u. Aankomst eerste duif 10-2-18. Laatste prijsduif 10.22.13 uur. Overduif A. Leermakers. De uitslag is als volgt G. Schoenmakers 1 7 9 10 22 37 48; A. v. Laarhoven 2 14 49 85 89; W. v. Noije 3 68; P. v. Noye 4 43; A. Aarts 5 34 41 76; H. v. d. Linden 6 8 12 45 81; A. Kuij- ten 11 40 86; K. v. Esch 13 71 72; M. Vera 15 17 21 23 62 80 82; G. IJpelaar 16 18 51 58 65 79; Gebrs. Boons 19 61 67; H. van da Velden 20 33 59; B. van Iersel 24; C. IJpelaar 25 29 30 90; Gebrs. Wouters 26; J. v. Broekhoven 27 31 46 56; Adré v. d. Velden 28 32; Gebroeders van de Velden 35 77 84 88; K. Aarts 36 44 67 73; J. Aarts 38 53; H. Vera 39; M. v. d. Velden 42; J. Vera 47; C. v. Dongen 50 52. 70; A. de Kort 54; A. J. van Dongen 55 57; H. Leermakers 60; M. Maas 63 64; A. de Kort 66; P. Hooij- mayers 69 83; J. v. Dongen 74 91; A. Leer makers 75 78. Vrijdag 14 april van 7.30 tot 9 uur in- manden voor St. Ghislain. BOERINNENBOND DRUNEN-EISHOUT Donderdag vierde de Boerinnenbond fees telijk haar 35-jarig bestaan, 's Avonds om half. 8 werd door de geestelijk adviseur een H. Mis opgedragen. Daarna ging men naar Gez. Elshout, waar de koffietafel gedekt was. De zaal was weldra tot de uiterste hoeken gevuld en er heerste onmiddellijk een gezellige sfeer. De voorzitster opende de vergadering en heette allen hartelijk wel kom, bizonder de geestelijk adviseur, de Hoogeerw. Heer Deken Werner, mej. Rem meren, directrice van de huishoudschool en gaf de leiding verder over aan mevr. Rob ben-Van Delft. Een uitgebreid feestpro gramma werd vlot afgewerkt. Daarna werd een grote verloting gehouden. De plaatse lijke middenstand had tal van waardevolle prijzen beschikbaar gesteld. De afdeling van de Boerenbond had zich evenmin onbe tuigd gelaten. Een enveloppe met inhoud mocht de voorzitster in ontvangst nemen,, als blijk van waardering voor het zegenrijk werk, dat de Boerinnenbond in al die jaren: had verricht. BOUDEWITN DE GROOT BIJ ROMANTICA IN DRUNEN Donderdag 13 april a.s. zal het meisjes koor „Romantica" een heropvoering geven v'n de eèftüds met zovee' succes opgevoer de musical ,,'t Jaartje rond met Romantica". Als gast heeft men deze avond Boudewiin de Groot. De uitvoering zal plaatsvinden, in de grote zaal van de Hoge Braken. UITSLAGEN DÏSTR TfTSROVn*; VOOR DE LANDSKAMPIOEN Kaderklasse: BSVN Volleerd 07 Stand bijgewerkt tot en met 3 april 1 Nooit Volleerd 1 1564 2 't. Zwaantje 1 14—50 3 BSV 1 1540 j Klasse Cl libre: Keesje 1OOG 1 27 't Vosje 1BSV 2 45 KNA 1Ons Genoegen 1 5—4 Nooit Volleerd 2HBS 1 45 Stand bijgewerkt tot en met 3 april OOG 1 BSV 1 HBS 1 Keesje 1 Ons Genoegen 1 Nooit Volleerd 2 't Vosje 1 KNA 1 21—127 21—120 21—111 21—103 21—82 21—80 21—76 21—57 Het eerste cijfer betreft het aan tal gespeelde wedstrijden het twee de het aantal behaalde winstpun ten. OOG 1 is kampioen. Eerste beslissingswedstrijd poule A en poule B: BVO 4—Ons Gen. 3 0-9. De tweede wedstrijd wordt ge speeld op maandag 10 april a.s. in het clublokaal van Ons Genoegen. In het eerste kwartaal van 1967 werd in het Gewest Waalwijk van het Arbeidsbureau in totaal 39.269 manuren minder gewerkt, hetgeen overeenkomt met 873 manweken- Dit betrof in het Rayon Waalwijk 17 werkgevers, waarvan 14 uit de schoenindustrie met 301 mannelij ke en 110 vrouwelijke werknemers. In het Rayon Dongen waren e? 20 werkgevers, waarvan 19 uit de schoen- en lederindustrie betrok ken, met 601 mannen en 213 vrouwen. Dit blijkt uit de cijfers van het overzicht dat het Gewestelijk Ar beidsbureau over de maand maart en het eerste kwartaal over 1967 heeft verstrekt. In het Rayon Waal wijk betrof het 5698 mannelijke en 933 vrouwelijke werkuren, resp. 127 mannen en 21 vrouwwerkweken. In het Rayon Dongen waren deze cij fers 25.886 verleturen voor mannen en 6752 voor vrouwen ofwel resp- 575 en 150 werkweken. Hoe deze werktijdverkorting zich in het tweede kwartaal zal ontwik kelen valt nog niet te zéggen. In het Gewest Waalwijk valt over de hele linie 'een teruggang van het geregistreerde aanbod van mannen te constateren n.l. van; eind febru ari 696 naar 591 eind maart. Voor een belangrijk deel wordt deze da ling veroorzaakt door de bouw, waar het aantal terugliep van 266 naar 191. Ook andere sectoren o.a. metaal, handel, niet-varend verkeersper- soneel en overige beroepen liepen terug. Een lichte stijging viel te constateren in de sector schoenen en leder (van 55 naar 60) evenals in 4e sectoren kantoorpersoneel en personeel algemene dienst. In deze sectoren konden ook werkloze men sen uit de schoen- en ledersector worden ondergebracht. In de bouw bedraagt de terug gang 8 tot 10 pet. hetgeen mede veroorzaakt wordt door de seizoen invloeden. De daling in de metaal is 30 pet.. De daling in het aanbod van de bouw is voor een deel te danken aan het feit, dat personen in deze sector werk aanvaardden in de Gewesten Tilburg ep Breda, waardoor een sterkere uitgaande pendel ontstond. Hoewel dit voor het werklooscijfer gunstig is, is dé bouwmarkt in het .Gewest Waal wijk er niet door verbeterd. Wat het aanbod betreft is ge schetst tegen dé situatie van de werktijdverkortingen, deze in de schoen- en ledersector niet zo gun stig. In het Rayon Waalwijk is een hanbod van 38 personeelsleden. Met de uit schoen en leder afkomstige werknemers, die in de sectoren kantoor, handel en personeel alge mene dienst zijn ondergebracht, loopt dit aanbod op van 55 tot 60. De personeelsleden van Pehavé, Vermeer en anderen, die elders door selectie, reorganisatie en inkrim ping vrij komen, maar nog in dë opzegtermijn zitten, zijn ki dezp cijfers nog niet begrepen. Sinds maart 1966 is de reeële vraag in de sector schoenen en leder af genomen met 60 pet. en wel van 512 naar 201. Voornamelijk strekt deze vraag zich uit tot stikkerijper- soneel en wel tot 50 pet. 25 pet. van de vraag naar mannelijk personeels leden is naar jeugdigen onder 19 jaar. Bij vrouwen is dit zelfs 85 pet. naar meisjes onder de 19 jaar. In het Rayon Dongen liep de vraag op van 52 naar 62 personeels leden, waarvan een lederfabriek er 10 personeelsleden bij wilde heb ben. Van de totale werkloosheid neemt de bouw 32,5 pet. voor haar rekening. De schoen en leder 9 pet. metaal 5,5 pet., handel 3,5 pet., niet- varend verkeerspersoneel 4,5 pet., kantoor 5,5 pet., alg. dienst 9 'pet. en overige beroepen 7 pet. Het to tale aanbod in Waalwijk daalde met 16 pet. In deze tijd van het jaar is een afneming van de seizoenwerkloos heid normaal. De daling was ech ter niet zo sterk als mocht worden verwacht. Wat de werkloosheid in het Gewest Waalwijk betreft zijn d'eze 591 in verschillende categori- en onder te verdelen. Door seizoenwerkloosheid wor den nog 179 personen getroffen door wrijvings werkloosheid nog 250, door structuurwerkloosheid 45 en minder geschikten, minder va liden 117. De geregistreerde arbeidsreserve aan mannen (eind' maart) was in Nederland 84.678 of 2,9 pet.; in Noord-Brabant 16.823 of 4,3 pet,.; in het Gewest 591 of 2,7 pet. in 't Rayon Waalwijk 410 of 2,8 pet. en in het Rayon Dongen 181 of 2,7 pet.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3