De Echo .van het Zuiden KAATSHEUVEL I NET MEISJE do Lmngsiraoi Succesvol optreden van „Henri Belletable" te Waspik KOMBI WAALWIJK Nieuwkuijk BOUWER VAN GEMEENTEHUIS MET VOORBEREIDING GESTART Hoewel de ruimte aan de Markt te Kaatsheuvel, waar het nieuwe ge meentehuis zal worden gebouwd, nog niet geheel is ontruimd, is de aanne mer van dit enorme karwei, dat bijna twee jaren in beslag zal nemen, met de voorbereidingen gestart. De gehe le ruimte is met hekken afgescheiden, waardoor ook de tijdelijke doorgang van de Markt naar de Berndijksestr. weer is opgeheven, de directiiekeet en bijbehorende gebouwtjes zijn opgezet, terwijl ook de plaats voor het gebouw is afgebakend. Hieruit blijkt dat het laatste obstakel, dat nog niet onder slopershand was gevallen, geen sta- in-de-weg vormde om met de werk zaamheden te beginnen. Niettemin is men ook met de sloop van het laat ste gebouw, een winkelpand dat nog in gebruik was, begonnen. Het tijd stip waarop het moest zijn ontruimd was al enige tijd verstreken en aan gezien de bewoner geen aanstalte maakte om hiermee te beginnen, heeft het gemeentebestuur aan deze situa tie zelf een einde gemaakt en het ge hele interieur door de dienst van Openbare werken naar een leegstaand fabriekspand tijdelijk doen overbren gen. BRAND IN MAGAZIJN Maandagavond omstreeks kwart voor 11 werd brand geconstateerd in het nieuwe magazijn van de firma J. van Riel en Zn., groothandel in vo gel en aquarium-artikelen, aan de Gasthuisstraat te Kaatsheuvel. Ten gevolge van de enorme rookontwik keling binnen het 40 meter lange pand, waarin 'n grote voorraad goe deren en emballage lag opgeslagen, moest de brandweer eerst met 8 stra len voldoende water ter afkoeling ge ven alvorens men 'n poging kon on dernemen tot de vuurhaard zelf door te dringen. Burgemeester L. van Erp kwam zich op de hoogte stellen en volgde het blussingswerk op de voet. Na ruim 3 uren was men de situatie in zoverre meester, dat het sein tot inrukken kon worden gegeven, terwijl een tweetal wachtposten tot de mor genuren voor controle ter plaatse ble ven. Naast de schade aan o.a. het dak van het ruim een jaar oude gebouw zelf, werd vooral tengevolge van het vele bluswater een groot deel van de omvangrijke voorraad artikelen ge troffen, terwijl tenslotte een tweetal personenwagens niet meer in veilig heid kon worden gebracht en even eens verloren gingen. De omvang van de schade, die zeer aanzienlijk is, kon nog niet worden benaderd, terwijl men de oorzaak van de brand, waar tegen de firma verzekerd is, eveneens nog niet heeft kunnen achterhalen. DUIVENSPORT De Kaatsheuvelse postduivenver eniging hield zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde met de volgende uit slag L. v. Geel 1 66; J. Voogd 2 14; G. Schrauwers 3 53 67; J. v. Heeswijk 4; M. Voogd 5 35; J. Laros 6; A. v. Es 7 21 56; A. de Bie 8 10 28 49; J. v. Bavel 9; Chr. v. Heeswijk 11 17; H. Robben 12; F. v. d. Linden 13 19; J. Vesters 15 64; A. Heijs 16 52; H. v. Nieuwstadt 8 65; G. Ligtvoet 20; B. v. Heesch 22 29 32 50 51; J. v. Beers 23 25 44 58; J. M. Damen 24 34 48; J. v. d. Wouw 26; Chr. v. Wanrooij 27; W. van Heijst 30; H. v. Mierlo 31; Wellens- Krol 33; W. Pijnenburg 36; M. van Boxtel 37 45 62; Jac. Kemmeren 38; A. Grootswagers 39 63; A. v. Box tel 40; M. Lensvelt 41; Jac. v. Box tel 42; J. v. Dongen 43 46; H. van Helvoirt 47 55; A. Brouwers 54; J. Steenbergen 57; H. Hesselmans 59; H. Brouwers 60; A. Montee 61; A. Verhoeven 68; C. v. d. Velden 69; G. v. Gooi 70. C.C. Kaatsheuvel en Kaatsheuvel west openden het vliegseizoen 1967 met een wedvlucht vanuit Duffel, waarvoor als extra prijs een rijwiel beschikbaar was gesteld, dat gewon nen door H. Klis. De uitslag was G. Savelkous 1; P. v. d. Sanden 2; H. Klis 3 4; C. v. Ree 5 18; L. Ververs 6 10 23; G. Witteveen 7; Fr. v. Woensel 8 14 20 22; W. de Benis 9; B. Hoevenaars 10; L. v. d. Velden 12; R. v. Boxtel 13; J. Hoe venaars 15; C. M. Snoeren 16 24; C. v. Dongen 17; J. v. Woensel 19; A. Montee 21; K. v. Boxtel 25; A. Lugters 26; P. v. d. Velden 27; P. Hendriks 28; T. Snoeren 29; J. Kern- meren 30. DOKTERSDIENST Komend weekeinde zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargenomen door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. Verloskundige M. van Vlerken, Ru bensstraat 8, Kaatsheuvel, tel. 04167- 3666, zal zaterdag en zondag voor bevallingen tevens de praktijk waar nemen voor dokter Van Tuijn. PASTORIEDIENST Voor geestelijke bijstand kan men zich a.s. zondag van 's middags 12 uur tot 's nachts 12 uur wenden tot de pastorie van de parochie St. Jan, Hoofdstraat 34, tel. 04167-2550. AGENDA Apollotheater Donderdag en vrijdag 20.15 u., zon dag 18.45 en 21. - uur: „Drie ser geanten van Bengalen". 14 jaar. Zaterdag 18.45 en 21.- uur, dins dag en woensdag 20.15 uur: Call- girls van Copenhagen". 18 jaar. Vrijdag 23.- en zaterdag 23.45 u.: „Het mysterie van de verdwenen meisjes". Geest. volw. Zondag 15. - uur: „De nieuwe avonturen van Spanky". Alle leeft. Eindelijk! Deze zucht zullen de inwoners van Kaatsheuvel zeker geslaakt hebben, nu men met eigen ogen kan zien, dat de voorbereidingen worden gemaakt j voor de bouw van het nieuwe raad huis, waarvoor reeds in 1958 onder burgemeester Mr v. d. Heijden de plannen gereedkwamen. De lijdensge schiedenis waarom het ongeveer 10 jaar geduurd heeft voor men met dit hoogst noodzakelijke gebouw kon be ginnen, behoeven we voor onze lezers in Kaatsheuvel en Loon op Zand niet uiteen te zetten, die kennen ze ge noeg; men zal zich alleen verheugen dat dan de onhoudbare toestand voor een gemeente als deze, binnen af zienbare tijd een einde komt. Zoals men weet zijn de plannen ontworpen door de architecten ir Geenen en ir Ostrum uit Eindhoven. Toen burgemeester Van Erp Mr v. d. Heijden opvolgde, heeft hij de toe stand inziende, direct met grote am bitie op het raadhuisplan geworpen en daarin verschillende wijzigingen aangebracht waardoor het in- en uit wendige zeker iets heeft gewonnen, vooral wat de raadzaal, de entreei in het totaal aanzicht, betreft. Men is nu bezig met het slopen van het laatste obstakel en dan kan men voorgoed aan de slag gaan. DE MOER Loon op Zand De donateursactie van de toneel vereniging Henri Belletable is niet zonder resultaat gebleven. De belang stelling voor het blijspel dat deze ac tieve vereniging twee avonden in het gemeenschapshuis van Waspik-Boven voor het voetlicht bracht was groot. En, wat minstens zo belangrijk is, de toeschouwers zullen hun bezoek ze ker nog eens willen herhalen want Henri Belletable voldeed beslist aan de verwachtingen. Regisseur Van Hooren deed met het blijspel „Per Luchtpost" van Nor man Krasna een goede keuze. Onder leiding van pater Guliëlmus verzorg de de technische commissie het decor terwijl de firma v. d. Wijngaard uit Tilburg de grime voor haar rekening nam. Speladvies kreeg Henri Belle table van Ton Grosveld uit Berlicum. Om „Per Luchtpost" te realiseren bracht regisseur 5 dames en 5 heren van zijn gezelschap op de planken. Zonder iemand tekort te doen menen we eerst en vooralles de loftrompet te mogen steken voor de debutanten Ans v. d. Enden cn Ans Ttritten. VRAAGT VOOR DIRECT Voor de verzorging en bediening van het ijs buffet Hoog loon Eventueel reiskostenvergoeding KOMBI GROTESTRAAT 246 WAALWIJK Sprang-Capelle Sprang Capelle Drunen - 10 Mariniers hebben in Ameron- gen 12 personen uit een brandend perceel gered. Het perceel brand de geheel af. De mariniers waren in de buurt op oefening. - In Algiers is een vliegtuig neerge stort; er zijn 35 doden te betreu ren. Werkelijk alles in het spel van Ans Tritten als Meriam Wilking, die in haar al te grote ijver de Amerikaanse soldaten in de oorlog tot steun te zijn baar zuster Ruth in grote moeilijkhe den brengt, want acceptabel, natuur lijk en spontaan, zonder enige over drijving. Met werkelijk veel talent gaf zij baar rol en daarmee het hele blij spel een weldadige glans. Ook Ans Tritten maakte van haar, overigens niet zo omvangrijke, rol als Dora, 'n zwart dienstertje, een unieke creatie. Kostelijk zoals zij zich temidden van de familie Wilkins bewoog. Mevrouw Edith Wilkins gespeeld door Ria van Hooren en haar dochter Ruth, Nelly van lersel, werkten zich knap door de veie moeilijke situaties heen. Be slist goede krachten voor de regis seur. Bij de heren zagen we verdien stelijk spel van Ad Kamp als rechter Wilkins, Ben Smits als Albert Kum- mer, jan van Hooren als sergant Chuck Vincent en Bert Lodewijks als luitenant William Seawright. Zo toonde de sergant zich beslist een vlot acteur maar soms een tikkeltje te overdreven in zijn bewegingen. Harry Wilkins en de verloofde van Ruth maakten in dit spel beslist vor deringen. Corry Verschuren bracht als Martha Seawright, een zuster van de luitenant een kleinere rol terwijl Anton Kamp met zijn ene spreek beurt als Harold Klobbemeyer uiter aard geen moeite had. Waspik lij men Waalwijk Biljarten Huldiging van drie kampioenen VRIJDAG 14 APRIL 1967 88e JAARGANG No. 30 JAARVERGADERING MOERSBELANG" Tijdens de jaarvergadering van „Moersbelang" te St. Joachimsmoer werden enkele interessante punten behandeld. Vooraf gaf J. Mekke 'n kort overzicht van het afgelopen jaar, waarbij hij memoreerde de he laas overleden heer J. Kouwenberg waard'oor „Moersbelang" een ijve rig bestuurslid verloor. Naar Aan leiding van de voorgelezen notulen door secretaris H. Oerlemans ont stond enige discussie in verband met bewegwijzering. Bij bevoegde instanties zou de wenselijkheid duidelijk gemaakt kunnen worden om op de viersprong Middelstr. - Zijstraat - Past. Kampstr. een, wegwijzer te plaatsen, waar nu het zomerseizoen is aangebroken, ter plaatse een levensgevaarlijk ver keerssituatie zal ontstaan. Het fi nancieel overzicht van penning meester A. Brabers toonde aan dat het enerzijds een duur jaar is ge weest, doch anderzijds bij de jaar lijks terugkerende gebeurtenissen, als uitstapje „Efteling" en Sinter klaas veel voordeliger was gewerkt. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature van de heer Kouwen berg voorzien door de benoeming van de heer J. v. d. Nieuwenhuizen. De aftredende voorzitter werd her kozen. Bij de activiteiten voor het ko mende jaar waren weer het uit stapje op Koninginnedag naar „De Efteling" en het St. Nicolaasfeest. Dit jaar zal tevens door d'e leer lingen van de openbare school in samenwerking met „Moersbelang" een Kerstspel worden gegeven. Bij de rondvraag kwam de aanvraag tot 'het bouwen van woningen aan de orde. Hopelijk gaat men van ge meentewege hier nu iets aan doen. Voordat de voorzitter tot de slui ting overging sprak hij zijn vreugde uit over to et toegekende erediet van 37.000,— voor zijn school. EERSTE LUSTRUM GIDSEN De Loonopzandse gidsengroep „Maria Goretti", die in januari 1962 werd opge richt, bestaat 5 jaar. 'Hiermede zal een feestdag worden bereid voor leidsters en le den op zaterdag 15 april a.s. 's Middags wordt om ca. 2 uur een feest-speurtocht ge houden door de bossen in de omgeving van Loon op Zand, waarin diverse opdrachten zullen worden verwerkt. Om 5 uur zullen de deelneemsters bijeenkomen in het cultu reel centrum en zal een ontmoeting plaats vinden tussen de leden en de „gangmakers" van de Gidsen in het dorp. Hier zullen we o.a. kapelaan Smulders en pater Verdegaal terugzien, die de aanstoot tot de oprichting hebben gegeven. Zij zijn de aalmoezeniers geweest. In deze vergadering welke een feestelijk tintje heeft - zullen de leidsters van het eerste uur afscheid gaan nemen. Mej. Jo van Noije neemt definitief afscheid met groep-doen, maar zij blijft contactper soon tussen de leidsters van de afdeling en het hoofdbestuur. Ook afscheid zullen ne men mej. Mecheline Coomans en mej. Tony van Loon, doch zij blijven nog even totdat de nieuwe leidsters zijn geïnstalleerd. Tij dens deze bijeenkomst zullen de opdrachten van de middagtocht worden uitgewerkt. Het belooft een leuke middag te worden. KATH. PLATTELAND JONGEREN De leden van de Kaht. Platteland Jonge ren in het gebied Loon op Zand, De Moer en Kaatsheuvel kunnen zich opgeven voor de kringbedevaart naar Kevelaar op woens dag 24 mei a.s. In Kevelaar is de H. Mis om half 11, daarna koffie en vrij-af tot aan het Lof. De deelnemende leden zullen na dere instructies ontvangen. DOKTERSDIENST Het weekend zaterdagmiddag 15 en zon dag 16 april zal de doktersdienst, alhier, worden waargenomen door dokter P. Wij tenburg, Hoofdstraat 4 te Kaatsheuvel, tel. 04167-2550. Uw sollicitatie schriftelijk of mondeling te richten aan ZWEMMER VISTE BEURS UIT HAVEN Bij het haventje in Capelle was het dinsdagavond ongewoon druk. Een stel opgeschoten knapen had het grootste plezier toen Jacob van der Werken in zijn zwembroek je het ijskoude water indook om 'n portemonnaie op te vissen. De portemonnaie, eigendom van neef Piet van der Werken, was in het water gevallen toen de jongens hem over het haventje heen elkaar toegooiden. Er zat ruim 37,in. - Niemand gaf de zwemmer kans de i portemonnaie op de bodem van de haven te vinden, maar na enkele malen gedoken te hebben kwam Jacob tot grote hilariteit van de omstanders met de geldbeurs naar boven geklauterd. FEESTAVOND Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van de Oranjeverenigingen van Capel le, Vrijhoeve-Capelle en Sprang om na de geboorte van een prins of prinses in het cultureel centrum „Zidewinde" een feest avond te organiseren. Medewerking hieraan zou worden verleend door 'De Wavo's' te Kaatsheuvel. ZWEMBAD Het gemeentelijk zwembad „Zidewinde" zal op 13 mei a.s. worden opengesteld voor het publiek. Het zwembad zal van maan dag tot zaterdag open zijn van 7 - 8.30 uur, van 9 - 12 uur en van 14.00 tot 13.30 uur voor zonsondergang (zaterdags tot 16 u.). Men kan voor 22 april ten gemeentehuize een formulier ter verkrijging van abonne menten, waarop 20% reductie op de tarie ven wordt verkregen, welke dan op 10 mei ten gemeentehuize moeten worden afge haald. „DE LAATSTE EER" De Chr. Begrafenisvereniging „De laat ste eer" hield j.I. maandagavond in „Zide winde" haar 12e jaarvergadering. De voor zitter, de heer J. Kerst, sprak na opening een welkomstwoord, waarin hij in het bij zonder welkom heette de loco-burgemeester, de heer Jac. Vos. Hij sprak er zijn blijd schap over uit dat de vergadering heter be zocht was dan in voorgaande jaren. Na de notulen bracht de secretaris, de heer B. Maijers een goed verzorgd verslag uit over het afgelopen verenigingsjaar, waaruit bleek dat 67 begrafenissen waren verzorgd, het hoogste getal sinds de oprichting. De vereniging telt momenteel 1378 leden. De penningmeester, de heer C. van Caem gaf een financieel overzicht. Het boekjaar sloot met een batig saldo van ruim f. 700,-. De voorzitter dankte beide functionarissen hartelijk voor hun werk voor de vereniging verricht. De aftredende bestuursleden de heren C. van Caem, A. Haverhals en E. Hollemans werden herkozen. Bij de rondvraag werden vele vragen gesteld betreffende het begrafe niswezen en het verenigingsleven. Op ver zoek van de voorzitter werden enige vragen uit de vergadering omtrent het begrafenis wezen breedvoerig door de loco-burgemees- ter beantwoord. Na een dankwoord werd de geanimeerde vergadering gesloten. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de dok tersdienst worden waargenomen door dok ter H. Winkelman, tel. 04167-2350. KERKDIENSTEN Zondag 16 april; Ned. Hevv. Kerk, 9.30 en 2 30 uur: ds Bakker van Randwijk. Geref. Kerk, 9.30 en 4.30 uur: ds Barkema. ALGEMENE LEDENVERGADERING De ccöp Boerenleenbank ,,'s Grevelduin- Capello" zal op dinsdag 25 april, 's avonds om 8 uur, in zaal De Ruijter aan de Nieu- wevaart een algemene ledenvergadering houden. Op de agenda komen o.m. de na volgende punten voor: a. verslag van de toestand der bank over 1966; b. verkiezing van een lid van het bestuur wegens perio dieke aftreding van de heer I. v. d. Heide, candidaten zijn: 1. J. v. d. Heide en 2. M. van Andel; c. verkiezing van een lid van de Raad v&n Toezicht, wegen aftreding van de heer L. v. Wijlen. De heer van Wijlen is wegens zijn leeftijd niet meer herkies baar. Candidaten voor deze functie zijn 1. H. van Dommelen en 2 A. M. Heijmans. JAARVERGADERING De afd. Sprang-Capelle van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen zal op donderdag 20 april a.s. 's avonds te half 8 de algemene jaarvergadering houden in het cultureel centrum „Zidewinde". Op de agenda voor deze vergadering staan o m. de navolgende punten: a. jaarverslag door mevr. A. de Rooij; b. jaaroverzicht van de penningmeestercsse; c. vérslag vreugdepot- ies; d. verslag kascommissie; e. verkiezing bestuursleden, aftr. mevr. Roubos-Bossers, herkiesbaar; mevr. v. d. Heide-Broersma, herkiesbaar; mevr. Winkelman-Mulder, niet herkiesbaar alsmede vervroegd aftreden van mevr. Paans-Molanus. Candidaten in alnhabetische volgorde zijn: 1. mevr. Drop van Leeuwen; 2. mevr. Gouda-Wieringa; 3. mevr. Rempt-Hey en 4 mevr. v Willi- genburg-Vink. Voorts verkiezing afgevaar digden voor de Prov. voorjaarsvergadering te Werkendam op 27 am"il a.s. en de lan delijke vergadering in Utrecht op 18 mei a.s. Na afloop van deze vergadering zal de heer Schoondermark de dames vergasten op kleurendia's over de opening van „Zide winde", het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus; Margriet en Pieter van Vollenhoven. WEDVLUCHT De P.V. de Luchtvaart zal a.s. zondag 16 anril eon wedvlucht houden vanuit St. Ghislain. afstand 159 km. Inkorven in club lokaal „De Witte Brug" aan de Nieuwe- vaart. ZONDAGSDIENST Vanaf zaterdagmorgen 11 uur tot maan dagmorgen 8 uur. uitsluitend voor spoed gevallen, dienst: dokter Overgaag. CONCERT Met medewerking van de harmonie „St. Jan" uit Waalwijk en de harmonie „Excel sior" uit Genderen zal de jeugdharmonie „Drunen" op zaterdag 22 april in de haT- moniezaal 'n concert geven. Op deze avond zal tevens aan de jeugdharmonie de in Rosmalen behaalde kampioenswimpel wor den uitgereikt. SUBSIDIE VOOR ONA De toneelgroep ONA ontving dezer da gen bericht dat zij voor de opvoering van het toneelspel „Blaffen tegen de Maan" van de provincie een subsidie kreeg toege wezen van f. 375, - Dit is het hoogste be drag dat door de 'provincie aan een ama teur-vereniging wordt toegekend. MEDISCHE DIENST Tijdens het weekeinde van 15 en 16 april zal de dokterspraktijk in Waspik en Capelle worden waargenomen door dokter R. F. Wijffels, tel. 25Ü, Waspik. KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk, Waspik, zondag 16 april, 9.30 en 14.30 uur: ds Rebel. VOETBAL De twee Waspikse clubs gaan zondag, voor wat de eerste elftallen betreft, de com petitie besluiten. Waspik 1 speelt op eigen terrein tegen Advendo, terwijl White Boys thuis Berndijk ontvangt. Waspik 2 speelt zondag in Haarsteeg een zeer belangrijk duel. Een overwinning op Haarsteeg zal voor het tweede team van Waspik beteke nen dat de kampioenstitel binnen is. Het elftal promoveert dan naar de eerste klas Brabantse bond. Ook bij een nederlaag blijft Waspik 2 aan de leiding want de blauw-wit reserves zijn voldoende op hun concur renten uitgelopen. Hiervan heeft Haarsteeg 2, de tegenstander van zondag dus, nog de beste papieren. Dat belooft dus wat in Haarsteeg. DUIVENSPORT Postduivenvereniging „Waspik" hield 'n wedvlucht vanuit Herenthals, waarvan de uitslag als volgt F. v. Onzenoort 1 10 15; Timmers 2 3 9 16; W. Donks 4 18 19; Th. Gijsman 5; J. Gommers 6; P. de Graauw 8 12; A. v. d. Mosselaar 11; Jac. Oerlemans 13; M. Timmers 14. Uitslag Duffel W.. Donks 1 2 9 14 15; Th. Smits 3; G. Kuyten 4 13 17; A. v. Tilborgh 5 8; J. Timmers 6; M. Timmers 7 10 11; P. Em mers 12; P. de Graauw 16; W. v. Gils 18; Th. Gijsman 19; J. Gommers 20. De „Reisduif" vloog op Duffel: Dré de Wit 1 6; F. v. Hoof 2 8 17; T. v. Dongen 3; A. Faro 4 15; G. Kemmeren 5; P. v. d. Elshout 7; P. Kuyten 9; J. v. Til borgh 10; B. Verduyn 11; A. de Wit 12 13; S. Selders 14 16; H. Boom 18; C. Fit ters 19; FI. Nerings 20. Vilvoorde: M. Bax 1; G. Kemmeren 2; H. Nerings 3 5 17; H. Boons 4; A. Faro 6 11 13; P. Kuyten 7 19; S. Langermans 8 12; N. Smits 9 14 15 18; Jongenelen 10; Dr. Smits 16; Dré de Wit 20. VOLLEYBAL De Waspikse Volleybalclub Atak boekte enkele welkome successen. Het eerste team behaalde een broodnodige overwinning op Ever Ready, 3 - 0. Atak 4 kwam gemakke lijk aan twee winstpunten doordat Vosta Wiek niet kwam opdagen. Atak 3 verloor met 1 - 2 van Willem II HBS, terwijl ook do jeugdteams geen beste dag hadden. Het A-team verloor van Oduphus, het B-team achtereenvolgens van Minenco en Tornado. Door de overwinning van het eerste ze«tal is echter 't behoud van het predicaat Over- garigsklasser echter wel veilig gesteld. worden gehouden op zondag 7 mei. Vele inschrijvingen zijn van de beste amateurs, nieuwelingen en adspiranten reeds binnen. VOLLEYBALCLUB EVER READY De dames van Ever Ready speelden hun 2 laatste wedstrijden van dit seizoen en wonnen ze allebei met 2-0 - 2-0, resp. van Gevoe en Vijt. Door deze overwinnin gen zijn ze geëindigd op de 2e plaats en moeten nu promutie-wedstrijden spelen te gen OJT voor een plaats in de 2e klasse. De wedstrijd zal op nadere datum worden gespeeld. Programma voor de heren Op 15 april speelt Ever Ready 1 tegen Achilles, aanvang der wedstrijd 7 uur. Ever Ready zal haar uiterste best doen om bij de eerste zes te eindigen. EVER READY 2 Ever Ready 2 speelt een uitwedstrijd te gen Atak. Ook Ever Ready 2 staat nog bij de eerste zes en bij winst verstevigen zij haar mooie plaats. EINDSTAND BILJARTCOMPETITIE De eindstand van de onderlinge biljart competitie Nieuwkuijk, Vlijmen en Haar steeg '66-'67, klasse A en B is als volgt A-klasse: 't Hoekje - DVS, 8-4; DSS - 't Centrum, 4-8; De Missers - De Muntel, 8-4; De Knoeiers - Avanti, 6-6; ONA - Onzenoort, 8-4 (ONA kampioen); DPL - Gevertjes, 7-5. B-klasse: BVS 2 - De Knoeiers 3, 2-6; Onzenoort 2 - De Muntel 3, 5-5; De Mun tel 2-De Missers 2, 4-6; 't Centrum 3- De Knoeiers 2, 6-2; Gevertjes 2 - DPL 2, 6-4; BW 2 kampioen. De standenlijsten zijn Klasse A: ONA 184 punten; 't Centrum 173; BW 167; Avanti 159; DSS 151; De Missers 144; De Muntel 141; 't Hoekje 138; Onzenoort 137; De Knoeiers 133; DPL 123; Gevertjes 103; DVS 92. Klasse B: BW 2, 150 punten; 't Cen trum 2, 147; Onzenoort 2, 135; De Mun tel 3, 131; De Missers 2, 131; DSS 2, 123; DPL 2, 117; De Knoeiers 3, 114; De Mun tel 2, 107; DVS 2, 107; De Knoeiers 2, 97; Gevertjes 2, 97; 't Centrum 3, 97 punten. OVERLEDEN In het Groot-Ziekenhuis in Den Bosch overleed vrij onverwacht de heer Jac. Mos- termans te Nieuwkuijk. De overledene was jaren bestuurslid van de veiling „De Lang straat", van de boerenleenbank, van de boe renbond en kerkmeester. Hij bereikte de leeftijd van 70 jaar. HUISBEZOEK Te beginnen deze week zal door pater Bartelomeus van de abdij „Mariënkroon", te Nieuwkuijk in onze parochie een huis- aan-huis bezoek worden gehouden. Doel van dit bezoek is om tijdens de besprekin gen eventuele bezwaren en verbeteringen aan te brengen. Pater Bartelomeus is sinds jaren assistent in onze parochiekerk. DE JEUGDBEWEGING De jeugdbeweging, alhier, gaat een nieuw clubhuis bouwen. Er wordt hiervoor een huis-aan-huiscollecte gehouden. Het club huis zal, voorwat de werkzaamheden betreft, door de knapen zelf worden ter hand ge nomen. 40-JARIG PRIESTERFEEST Op 1 mei a.s. hoopt pater Alfons Lieden van „Mariënkroon, alhier, zijn 40-jarig priesterfeest te vieren. Genoemdè pater was sinds jaren prior op de abdij. BILJARTVERENIGING DSS In café „De Witte" hield de biljartver eniging 'DSS een vergadering. Er werd be sloten onderlinge wedstrijden te houden om het persoonlijk club-kampioenschap. Verder werd besioten een biljartwedstrijd te hou den voor de dames van de leden; voor de winnares is een fraaie wisselbeker beschik baar gesteld. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Zondag wordt er een wedvlucht van „De Reisduif" gehouden vanuit Vilvoorde. Bel gië, afstand 102 km. Inkorven zaterdag in café H. Boom-v. d. Wiel. WEDVLUCHT „De ZWALUW" Zondag wedvlucht van „De Zwaluw" vanuit Chatelet, afstand 151 km. Inkorven zaterdag van 11 uur tot half 1 in café Ant. Klerks. WIELRENNEN „DE ZWALUW" De Vlijmense renners namen deel aan de ronde van Oostelbeers. Bij de nieuwe lingen startten Aloserij, Van Beijnen, Heus- kens en Oosterwaal. Winnaar werd I. Cor- nelissen uit Niimegen. Van de Vliimense renners werd Aloserij 10e; Van Beijnen moest door een valpartij de strijd staken. Bij de amateurs startten te Oostelbeers v. d Pol, P. Deenen en W. Nicols. P. de Wit werd winnaar met 1 ronde voorsprong on nummer 2 R. Vreeling uit Veghel; 3. P. Deenen. W. Nico's won de spurt van het peleton en werd 16e; v. d. Pol moest de strijd staken. WIELERRONDE VAN VLIJMEN De wielerronde van Vlijmen zal dit jaar A.s. vrijdag 14 anril gaat de bil jartvereniging BVÓ, gevestigd in café H, v. d. Heuvel, drie kampi- ens-viertallen huldigen. Deze unieke prestaties werden be haald door het viertal in de klasse C2 met de spelers A. v. Veldhoven, H. Pelders, H. Braat en J. v. d. Wiel; het viertal in de klasse C3 met de spelers Joh. v. d. Heuvel, W. v. d. Heuvel, J. Slaats en W. Wittens; en het viertal in de klasse C4 poule B met de spelers C. van Duyl, A. Ossenblok. A. Pulles en C. Blom. Ook zullen op die avond de da mes aanwezig zijn en zal tevens de huldiging door het districtsbestuur plaats vinden. Dit is het 3e achter eenvolgende jaar dat er uit de ver eniging BVO een kampioensteam voorkomt en waarbij wel mag wor den aangetekend dat de heer J. v. d. Wiel en W. v. d. Heuvel voor het 3e achtereenvolgende jaar in een kampioensteam hebben gespeeld en via de gewestelijke ronde naar het kampioenschap van Nederland wer den afgevaardigd en zelfs eenmaal de landstitel wisten te bemachtigen. Wegens het behalen van het kam pioenschap in klasse Cl van het district Waalwijk van de KNBB is het eerste viertal van de B.V. OOG in haar clublokaal bij de heer J. Hoevenaar door het districtsbestuur gehuldigd. Om ca. 21.15 uur opende de voor zitter van de B.V. OOG, de heer v. d. Gouw, de feestelijke bijeen komst en heette het districtsbestuur hartelijk welkom. De distri ctsvoor- zitter, de heer A. v. d. Maade, fe liciteerde hierna de B.V. OOG met het behalen van het kampioenschar» en reikte hierna aan de kopman van het kampioensviertal de pla quette en het diploma uit. Verder wenste hij het viertal veel succes in de Gewestelijke ronde namens het district Waalwijk. De voorzit ter van de B.V. OOG de heer v. d. Gouw dankte het districtsbestuur voor hun komst en de voorzitter voor de mooie woorden gesproken tot de vereniging. Hij gaf het dis trictsbestuur de verzekering dat het eerste viertal van OOG zijn huid zo duur mogelijk zal verkopen. Te vens dankte hij de wedstrijdleider voor het vele werk het afgelopen seizoen verricht en sprak de hoop uit, dat het districtsbestuur nog ve le malen de B.V. OOG mag ko men huldigen. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. - Oud-kanselier Adenauer van W. Duitsland is ernstig ziek. - Het uit het vliegtuig van de KLM gestolen goud en voor 200.000 gulden aan sieraden, is nog steeds spoorloos.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 17