waaLwij kse en LAnqstRAAtse couRAnt Jubilaresse Mej. C. Krol koninklijk onderscheiden Toni Boltini brengt het fameuze Hongaarse staatscircus Uitgaan in het weekend mÊ Berg en Dal m Musis Sacrum Apollo Lido Romantica TILBURG 40 BIJ JARIG DIENSTJUBILEUM FIRMA DONKERS-PULLENS N.V. VOOR DE EERSTE MAAL IN NEDERLAND HEREN-EN JUNIOR KLEDING 1WILLEM HSTRAAT 59 i HOENDERVANGERS ffé e: P. van Assen De schoenenbeurs in Düsseldorf Koffieprijs omlaag Het monster van Frankenstein Het intieme leven van een stripdanseres Primitief Londen De gevreesde halve sabel De drie sergeanten van Bengalen 9 Vrij zijn in een Polo-Pull HERENMODE Het mysterie van de verdwenen meisjes Call-girls van Kopenhagen Dieren in de piste Beeren-tricotage- concern in Weert Om de titel van zaterdagvoetbal VRIJDAG 14 APRIL 1967 88e JAARGANG No. 30 De Echo van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct.inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p.kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Dinsdag 11 april j.l. was het 40 jaar geleden dat mej. C. Krol in dienst trad bij de firma Donkers- Pullens N.V. te Baardwijk. Deswe ge werd zij in het Gemeenschaps huis te Baardwijk door directie en personeel hartelijk gehuldigd. Hier bij was ook burgemeester J. Teijs- sen aanwezig. De eerste spreker was direkteur Pullens van de N.V. die de jubila resse een medewerkster noemde die 40 jaar lang. niet alleen voor de firma Donkers, doch ook voor alle medewerkers (sters) aan dit be drijf een waardevolle kracht is ge weest. ,,In die 40 jaar", aldus de heer Pullens, „bent U steeds be trokken geweest bij al het lief en leed, wat zich in ieder bedrijf af speelt, doch U bent steeds trouw gebleven en hebt altijd uw beste krachten gegeven. Het is voor mij moeilijk", aldus direkteur Pullens, ,.om alle feiten en gebeurtenissen van de afgelopen 40 jaar weer in herinnering te roepen, daar ik pas sinds de combinatie met U samen werk. In die korte tijd' heb ik U echter leren waarderen als een ac curaat en altijd voor iedereen klaar staand persoon. Ik geloof, dat het op deze dag gerust eens gezegd mag worden, dat wij, en hier spreek ik namens het gehele personeejl, U vaak bewonderen, want als U ver diept bent in uw eigen werkzaam heden, is er altijd wel iemand die roept of belt en U nodig heeft, maar U raakt nooit uit balans, maar weet steeds met opgeruimd humeur alle vragen te beantwoorden en dit al leen al tekent, geloof ik, de vele goede eigenschappen die gij bezit en de ambitie die gij voor de firma weet op te brengen. En niet alleen voor de firma, maar ook voor het verenigingsleven in Baardwijk hebt gij, meestal onopvallend, een rol gespeeld. Ik denk hierbij aan dte diverse comité's waarin U zitting hebt n.l. Oranje-comité, St. Nico- laascomité, de missie enz., die al tijd op uw medewerking konden rekenen. Alvorens nu het woord te geven aan de Ederlachtbare heer burgemeester Teijssen, wilde ik U gaarne als voorproef dit boeket overhandigen benevens een gouden horloge en U feliciteren met uw 4C'-jarig jubileum". „Wij zijn hier samengekomen", aldus burgemeester J. Teijssen, „om U te danken, geluk te wensen en te huldigen, omdat U 40 jaren uw talent en uw tijd hebt gegeven aan dit bedrijf. Uw direkteur heeft reeds gewezen op uw grote capaciteiten. U hebt als het ware het bedrijf medegedragen en niet alleen het bedrijf heeft van uw diensten ge bruik kunnen maken, doch U deed tevens op maatschappelijk terrein veel verdienstelijk werk. Ik wil U dan ook graag feliciteren met dit bijzonder zeldzaam jubileum en U danken voor alles wat gij hier voor deze gemeenschap hebt gedaan. De ze dagen zullen voor U vreugd'evol- Op de bovenste foto wenst burgemeester J. Teijssen mej. Krol geluk met haar jubileum en haar Kon. onderscheiding. Op de onderste foto overhandigd de heer Donkers mej. Krol een cadeau in de vorm van een gouden horloge. Ie dagen zijn geweest. Deze dag zal bij U blijven voortleven. Ik heb U al mijn gelukwensen aangeboden en U dank gebracht en ik kan U thans mededelen dat het H. M. de Konin gin het heeft behaagd U de ere medaille in zilver, verbonden aan de 'Orde van Oranje Nassau, toe te kennen, waarmede ik U en uw fa milie van harte feliciteer". Zeer ontroerd dankte de jubila resse op de eerste plaats H. M. de Koningin voor de verleende onder scheiding, de burgemeester voor zijn bemiddeling in deze, alsmede de direktie en het personeel voor de waarderende woorden en de prach tige cadeaus. Voor al Uw BINNENSCHILDERWERK EN BEHANGWERK Boekelaerstr. 60, Waalwijk Tel. 04160 - 3945 Bedrijfsleider Verweij Schildersbedrijf Leerdam, Gorinchem, Waalwijk Deze schoenenbeurs, de vrijwel groot ste in Europa heeft als steeds zeer grote belangstelling getrokken en de exposanten zijn, naar wij menen, niet ontevreden. Onder deze waren er niet minder dan 19 uit Nederland, die af zonderlijk of gecombineerd met ande ren hun beste produkten naar voren brachten, want de Duitse markt is voor onze industrie een der beste af nemers. Als standhouders uit onze streek kunnen we noemen Boch Stibbe-Hollandia; Anita (die met ar tikelen van 't Japanse kunstleder 'Clarina' uitkwam); de firma Schu wer, Marathon en Rouwmaat uit Waalwijk. Diana, Beniamino, Van Gastel, Mariam, Stokkermans, Napo- lina uit Kaatsheuvel; Rex en Van Riel uit Drunen. De Nederlandse inzenders hebben volgens insiders een uitstekende fi guur geslagen en trokken veel belang stelling. Laten we hopen dat de re sultaten dienovereenkomstig zijn voor de toekomst. Met ingang van woensdag werd de koffie goedkoper. De meeste fa brikanten (koffiebranders)) hebben hun prijzen verlaagd met bedragen variërend van 4 cent tot 10 cent per 250 gram, al naar gelang het merk. De verlaging is mogelijk dank zij de prijsdaling op de wereldmarkt. In de winkels gelden nu over het algemeen de volgende prijzen: Paarsmerk 1,65 (1,68) per 250 gr.; Roodmerk 1,86 (1,92); Goudmerk 2,04 (2,14); oploskoffie 1,90 (1,98) per 50 gram. Van Nederlands enige nog rei zende circusdirekteur Toni Boltini is men zo langzamerhand wel ge wend geraakt, dat hij ieder jaar met wat bijzonders komt. Ook dit jaar stelt hij in dit opzicht hef „Hoogge ëerd Publiek" niet teleur. Integen deel, hij heeft voor een grote ver rassing gezorgd door voor de eerste maal in ons land het Hongaarse Staatscircus te presenteren. Dit beroemde circus brengt een cürie uur durend programma vol afwisseling en met vele hoogtepun ten. Zo bijvoorbeeld het optreden van de vermaarde „7 Faludi's" een springplankgroep met 7 leden, die allen hun opleiding hebben geno ten aan de circussChool in Buda pest. Hun opleiding duurde 8 jaar, maar toen was het nummer dan ook wel zo perfect, dat zij iedereen reeds bij hun debuut verbaasden. Sindsdien is hun loopbaan één door lopend succes geweest. Spanning is er trouwens genoeg in d'it programma. Zo tijdens het optreden van de Jarz-Groupe hoog onder de circuskoepel. Bewondering zal de spanning wellicht verdringen bij het optreden van Eruino, even eens hoog in de lucht. Die spanning wordt verbroken bij de binnen komst van de vier „Eötvös", muzi kale clowns van wereldklasse. De 2 „Czirjaks" brengen een voortref felijk antipode-nummer. Voorts is er een zeer groot fietsnummer, ziet men acrobaten in actie enz. enz. '%nsM-%Mfckn «US.fli» M. Maris, direkteur van schoenfabriek Kerst en Oerlemans, felici teert hier de heer Voor de Poorte die j.l. vrijdag wegens zijn 40-jarig dienstverband bij deze firma werd gehuldigd. Wij plaatsen nog gaar ne deze foto, waarvan wij het cliché voor maandag te laat ontvingen. „Het monster van Frankenstein" is een al zeer oude film die nog vaak in de belangstelling terug keert als een van de grootste en beste griezelfilms. Het is een jon ge baron die medicijnen studeert die van het idee bezeten raakt van dode weefsels weer een levend mens te maken. Later zal blijken dat zijn „schepping" onhandelbaar is en een monster is alleen behept met primitieve instincten. Vrijdag, zaterdag en dinsdag. Deze film geeft de geschiedenis weer van de „Windmill"-meisjes, 'de danseresjes van het Windmill- theater in Londen, dat zich de re putatie verwierf tijdens de laatste wereldoorlog nooit gesloten te zijn geweest. We zien dan twee vrien dinnen die totaal verschillend zijn. De een is eenvoudig en rustig. De ander is meer de vrolijke vlinder. De vlinder is er op uit veel roem te verwerven en hoe dat moet is voor haar geen vraag. Zij schaft zich af en toe een vriend aan die haar kan helpen bij haar carrière om hem even later weer te laten gaan. De ander kan haar op een gegeven moment niet meer volgen en zoekt haar eigen weg. Donderdag, vrijdag en zondag. De manieren waarop Londenaars zioh in en om deze uitgestrekte stad amuseren zijn zeer talrijk en gevarieerd. Voor iedere generatie en „stand" is er wel iets. Met ver schillende tonelen w;il deze film bewijzen dat er achter de facade van fatsoen nog iets anders bestaat. Vrijdagnacht. Als enige overlevende van de slag bij Bitter Creek en ver van het slagveld teruggevonden wordt Kapitein Jason gedegradeerd en uit de dienst ontslagen. Iedereen ge looft in zijn desertatie uitgezonderd de vader van zijn ver loof d'e en ko- losel Snow. Hierdoor ziet hij een kans zich te rehabiliteren. Zondag 3 uur. De drie sergeanten in deze film zijn allen in de gevangenis terecht gekomen, omdat de een de dochter van de kolonel zoende, de ander zich uitgaf voor geestelijke om zo het huwelijk van een vriend te kun nen voltrekken en de derde is de vriend van de „geestelijke". Het begin is komisch. Maar wanneer zij eenmaal in de gevangenis zitten I» l» I» dat is ideaal; 't zit zo gemak kelijk en 't staat zo vlot. Kom en kijk, onze kollektie is groter dan ooit. Astralon-diolen - wol - banlon enz.; in 12 kleuren effen en met kontrast-biesjes. Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk gaat er dat af. Hun hoogste kolonel komt op bezoek om hen te zeggen dat zij een gevaarlijk voorstel aan nemen waarna zij vrijgelaten zullen worden of zij kunnen blijven zit ten. Zij doen het eerste en gezamen lijk trekken zij 't Indiase oerwoud in om de rebellen in de val te lok ken. Hun gids echter ontpopt zich op een gegeven ogenblik eveneens als een rebel. Donderdag, vrijdag en zondag. In kort tijd worden in een klein dorpje zeven meisjes vermoord'. De chef van politie kan de inspekteur van Interpol maar een ding verkla ren. Wanneer er een moord wordt bedreven gaat het licht in het dorp enkele uren uit. En daarmee kan Inspekteur Van Doren het doen. Hij moet het enorme raadsel oplossen. Vrijdag en zaterdag. In deze film valt het accent op een groepje jongeren dat het bij eenkomen in kroegen, het zo min mogelijk werken en het organiseren van bedenkelijke feestjes, tot de belangrijke zaken van het leven acht. Zaterdag, dinsdag en woensdag. Zaterdagavond het Duke City Sex tet met Bob Smit die nu weer op nieuw succes oogst met zijn plaat. Zondagmiddag treden The Ceder Stars weer eens op terwijl zondag avond Raggie van den Burg met haar „teddybeer" weer van de par tij is, begeleid door The Continen tals. Zaterdagavond treden in zaal Ro mantica The Sound Specials op. De vaste tweéwekelijkse gasten heb- Het Hongaarse accent wordt nog eens extra aangegeven door het zigeunerorkest van Joseph Vargas, met zang van Irene Zambo, dié omringd wordt door een tiental in origineel Hongaars costuums gesto ken danseressen. Ook het circusor kest is grotendeels Hongaars. Uit het programma tippen we verder nog een groot fietsennummer en niet te vergeten het sensationele drieloops Batman-kanon. Drie men sen zullen als levende projectielen uit d'it kanon door het circus wor den geschoten Een circus zonder paarden zou geen circus zijn. In dit programma van het Hongaarse Staatscircus zijn aan ook diverse nummers met deze edele dieren opgenomen. Zo krijgt men te zien 6 paarden in vrijheids dressuur, een 12-tal Hongaarse paarden, dubbele hogeschool en 'n razendsnel jockeynummer. Regel recht uit Afrika arriveerden kort voor het seizoen 6 olifanten. Deze oerwoudreuzen laten mooie staal tjes van dressuur zien, evenals 'n groep kamelen. Bij de jeugd zal vooral een nummer met gedresseer de 'honden veel succes oogsten. De koning der dieren, de leeuw, mag niet ontbreken in een circus- programma. In dit geval is er zelfs een hele groep koningen. Als extra bijzonderheid geldt hierbij, dat ze optreden in een zeer uitzonderlijk geconstrueerde kooi, bestaande uit kettingen, die opgetrokken kunnen worden en die later wegzinken in de pistrand. Het programma is zo omveelvat- tend', dat het ondoenlijk is op ieder onderdeel in te gaan. In totaal zijn er 350 mensen bij de voorstelling betrokken. Speciaal voor deze tournee liet Toni Boltini een nieuwe circus-koe peltent bouwen van 100 meter leng te en 50 meter breedte. Vier bin nen- en 2 buitenmasten houden dit bouwwerk omhoog. Er zijn 7.000 zitplaatsen. Voorstellingen Waalwijk: 20 april, Vredesplein om 16.15 en 20.00 uur. Kaatsheuvel: 19 april, v. Heeswijk- straat om 15.06' en 20.00 uur. Dongen: 18 april, Wilhelminaplein om 16.15 en 20.00 uur. Oosterhout: 17 april, Tilburgerweg om 16.15 en 20.00 uur. De curatoren in het failliete Bee- ren-tricotage-concern in Weert heb ben de Nederlandse regering ge vraagd het totale ontroerend goed, dus de fabrieken en de kantoren van de Beeren-fabrieken, te kopen. De nieuw benoemde curator mr. C. Jacobs uit Breda heeft een combi natie van enkele textielfabrikanten bereid gevonden het belangrijkste deel van Beeren, de produktieafde- lmg van de stoffen, voort te zetten. Dit betekent dat deze combinatie van textielfabrikanten op eigen ri sico alle betrokken bedrijfsmidde len machines, inventaris en voor raden van de produktieafdeling tegen een bepaalde prijs wil aan kopen, mits de regering het be drijf koopt en de betrokken be drijfsonderdelen aan de nieuwe fir manten verhuurt. Het programma voor het club kampioenschap van Nederland bij het zaterdagvoetbal luidt als volgt: 15 april: DOVOWHC en Huizén RWH. 29 april: WHCHuizen en RWH —DOVO. 6 mei: RWH—WHC en DOVO— Huizen. 13 mei: HuizenWHC en DOVO RWH. 27 mei: WHC—DOVO en RWH— Huizen 3 juni: WHC—RWH en Huizen— DOVO. ben een dermate reputatie verwor ven dat zij niet graag meer gemist worden door de vaste Romantica bezoekers. The Blue Birds die vorige week zondag enorm succes hadden aan de Roestelberg, treden ook zondag a.s. weer op.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9