Ned. Kath. Bond van Werknemers(sters) aid. Waalwijk St. Willibrordus hield jaarvergadering VAKBEKWAME PLAATWERKERS Uit des Langstraat J. Borstlap 40 jaar in bestuur Raiffeisenbank Langstraat-West DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 APRIL 1967 3 Drunen Vlijmen 8VI ij nsl uitingen treffen 8200 arbeiders Sprang Capelle Loon op Zand DE SCHUTTERS VAN ST. HUBERTUS Athletiek Hockey Waalwijk in slotfase naast Keep Fit: 1-1 DU PONT DE NEMOURS (NEDERLAND) N.V. CONSTRUCTION DIVISION in de metaalconstructiewerkplaats van dit grote Ame rikaanse bedrijf, Hooiweg 2, tel. 04168-441 en 442, te Waspik, ingericht met de modernste machines, kunnen met spoed worden geplaatst: voor licht plaatwerk. Zeer gunstige arbeidsvoorwaarden en goede- sociale voorzieningen. Uw sollicitaties kunt U persoonlijk, telefonisch of schrif telijk richten aan bovenstaand adres, (kantooruren: 10-12 uur en 14-16 uur). BIJ DU PONT IS HET VEILIG WERKEN I DU PONT DE NEMOURS (NEDERLAND) N.V. AFSCHEID IN ZIDEWINDE In de zaal van café Passier te Waalwijk, hield de Waalwijkse af deling van St. Willibrordus, Nederl. Kath. Bond van Werknemers(sters) in Industriële bedrijven, vrijdag avond een druk bezochte jaarver gadering, waarbij namens 't hoofd bestuur ook de districtsbestuurder, de heer E. v. Hilst aanwezig was. Na het openingsgebed en een woord van welkom tot allen, doch speciaal tot de 40- en 50-jarige ju bilarissen en tot de 65-jarigen, ging de afdelingsvoorzitter, de heer J. v. Seters, uitgebreid in op de gebeur tenissen van de laatste maanden, die volgens hem zowel op het poli tieke, het sociaal-economische als op het vakorganisatorische vlak vol doende aanleiding gaven om hier aan ruime aandacht te besteden, hoewel hij zich, gezien de agenda, wilde beperken tot enkele belang rijke punten aan te stippen. Op de eerste plaats noemde de heer v. Seters in dit verband de laatste kabinetscrisis. Het moeizaam onderhandelen om te komen tot 'n nieuw kabinet heeft, aldus spr., de gemoederen fel d,oen oplaaien en nogal enige verwarring gebracht ook binnen N.K.V.-verband en het zal u opgevallen zijn dat wij ons als Vakbond buiten deze politieke sfeer hebben gehouden. De verhou ding vakbewegingpolitiek staat echter los van elkaar. Als Vakbond zijn wij onafhankelijk, aldus de voorzitter, en wij willen dit blijven, ongeacht welke regeringscombina tie er tot stand komt. De regerings samenstelling is een politieke, maar geen vakbewegingszaak. Wij willen een vrije vakbeweging zijn, zowel tegenover de overheid als tegenover de werkgevers. De vakbeweging wordt door de ondernemer en door de landelijke overheid vaak nog steeds gezien en behandeld als kinderen in een wees huis. We zullen de thans tot stand gekomen regering en de kamerle den beoordelen vanuit het oogpunt van onze werknemersbelangen en niet met kritiek overladen, alvorens zij tot daden zijn overgegaan die deze kritiek wettigen. We zullen als vakbond, zoals in het verleden, ons kritisch opstellen tegenover het be leid van deze regering en ook tegen over de werkgevers in de sociaal- economische situatie, die wij thans doormaken. We leven in een moeilijke perio de, aldus de heer v. Seters, en de regering zal zo spoedig mogelijk moeten komen tot herstel van het economische evenwicht. De belang rijkste doelstelling van de Vakbe weging is 'n volledige werkgelegen heid, en de taak van de overheid is het om het evenwicht te herstellen en werkgelegenheid te brengen op langere termijn. De Vakbeweging staat nog steeds op het standpunt van een vrije loonontwikkeling. Volgens de heer v. Seters dienden de regering en de werkgevers te be grijpen dat het voor de Vakbond onaanvaardbaar is dat de lonen steeds de voornaamste hefboom moeten zijn om de economie in evenwicht te houden en wij willen nog eens nadrukkelijk stellen dat wij op het standpunt staan van St. Willibrordus. In ons standpunt ten aanzien van het systeem van loon- en inkom stenvorming, is, aldus spr., geen wijziging gekomen. Als er offers moeten worden gebracht, dan zul len die door allen gebracht moeten worden. Vervolgens besprak de heer Van Seters het actie-programma in '67, hetgeen op het congres van 20 april a.s. te Utrecht het belangrijk ste onderwerp van bespreking zal uitmaken. Voor dit congres vroeg de heer v. Seters bijzondere aandacht. Over de concentratie van de vak bonden in het N.K.V., zei de heer v. Seters, dat hij hoopte dat de klei ne vakbonden, die geen financiële draagkracht hebben en geen krach tig apparaat, niet moeten blijven doorsukkelen. Er moeten sterke fi- nancieel-draagkrachtige vakbonden komen met steeds grotere dienst verlening aan de leden, een mach tig apparaat om de belangen van de leden te behartigen. In dit verband wees de heer v. Seters op de dynamische ontwikke- SPRANG-CAPELLE - De heer Jac. Borstlap uit 's-Gravenmoer heeft donder dagavond in het cultureel centrum „Zide- tvinde" te Sprang-Capelle tijdens de alge mene vergadering van de coöperatieve Raiffeisenbank Langstraat-West afscheid genomen van het bestuur van deze bank. De heer Borstlap was ruim 40 jaar be stuurslid. De voorzitter, de heer G. Knaap uit Raamsdonksveer, prees hem als een kundig man. „U was kritisch ingesteld en U bleek bijzonder goed met de zaken op de hoogte. Wij zullen U als raadgever mis sen", aldus de heer Knaap, die hem uit dank voor zijn werk een Delfts wandbord aanbood. Mevrouw Borstlap verraste hij met een glazen schaal. WANDBORD Eveneens werd afscheid genomen van de beer C. L. Claassen uit 's-Gravenmoer als lid van de raad van toezicht. Hij maakte ruim 28 jaar deel uit van de raad. Voor zitter Knaap bracht hem dank voor zijn ad- ling van de bedrijven, op de con centratie van de ondernemingen, op de samenbundeling van de economi sche machten, op de toenemende internationale samenwerking en op de automatisering. Dit alles vraagt om een sterke, levenskrachtige vak bond. Daarbij komt, en dit is niet minder belangrijk, dat er bij de mensen steeds meer behoefte be staat aan meer persoonlijke bena dering, zodat een financieel draag krachtig apparaat en grote vakbon den dringend noodzakelijk zijn. De vakbeweging is een machtig orgaan en in het maatschappelijk bestel niet weg te denken, hetgeen echter niet zeggen wil dat de onderne mers bevreesd behoeven te zijn dat wij onze macht zouden willen mis bruiken. Wel staat bij de Vakbond de medezeggingschap op de voor grond. We willen betere verhou dingen en meer medezeggingschap in de onderneming. De poort van de onderneming moet volledig open gaan voor de Vakbond. Het is de Vakbond en de Vak bond alleen, aldus de heer v. Seters, die onze belangen te behartigen heeft in de onderneming. En tenslotte nog dit: De laatste tijd zijn wij geconfronteerd met sluiting van bedrijven, met alle ge volgen van dien. We willen niet ira- laten onze waardering uit te spre ken voor de werkgevers in de schoenindustrie, die hebben willen medewerken tot het stichten van 'n fonds, om de rechten van de arbei ders veilig te stellen. Dit fonds was het eerste in den lande. De kwestie ongeorganiseerd - ge organiseerd heeft wel niet gebracht wat wij er van hadden verwacht, maar windeieren heeft het ons ook niet gelegd, want er is een fonds gevormd waardoor een rechtenpak ket is tot stand gekomen. BRABANTSE SCHAAKDAGEN Zaterdag werd in de Hoge Braken in Drunen de jaarlijkse Brabantse Schaakdag gehouden, onder auspiciën van de Brabant se Schaakbond. De organisatie van deze dag was in handen van de schaakclub 'Gambiet' uit Drunen. Aan deze Schaakdag namen 12 clubs, allen uit de derde en vierde klasse, deel, alsmede 80 individuele deelnemers. Totaal waren er 200 deelnemers, waarvan de" ihdividuelen waren ingedeeld in groepen van vier, voor de vierkamp. Bij de clubs werd nummer 1, in de 3e klasse, H.M.C. uit Den Bosch en nummer 2 in de vierde klasse werd de schaakclub „De Langstraat" uit Waalwijk. Het werd eèh bijzonder inte ressante en zeer geslaagde Schaakdag. Spe ciaal door de zeer grote deelname, welke men dit jaar had. Burgemeester Stieger 'toonde zijn belangstelling voor deze schaak- dag door zijn aanwezigheid. JAARVERGADERING ST. JOSEPH Bij de laatst gehouden algemene jaarver gadering werd bij de bestuursverkiezing de belangrijke functie van secretaris-penning meester gesplists doordat de heer M. Wal havens zich niet meer herkiesbaar stelde. Secretaris werd de heer A. de Kruift, Pr. Bernhardstraat 30. Spreekuur van maandag tot en met vrijdag; iedere dag van 18.30 lot 19.00 uur. Penningmeester van P.V. en S.F.B. werd de heer A. v. d. Putten, Thêresiastraat 11, Drunen. Spreekuur eveneens van maandag tot en met vrijdag van 18.30 tot 19.00 uur. KRU1SBOOGGEZELSCHAP HIELD KOPPELWEDSTRIJDEN Het kruisbooggezelschap „Rozenjacht" hield in café P. Engelen, Wolput, haar jaar lijkse koppelwedstrijd. De uitslag was als volgt 1. Jan v. Beijnen en Johan v. Beijnen, 400 puten; 2. A. v. Beijnen en G. Kiviets, 399; 3. W. v. Engelen en C. de Gauw, 397; 4. P. v. Engelen en E. v. Eggelen, 376; 5. J. Broos en A. Raak, 373; 6. J. Kivits en K. Wolfs, 372; 7. A. v. Vught en J. Henskens, 371; 8. J. v. Haaren en Fr. Smits, 370; 9. P. Engelen en M. Doll, 369 punten. DAMTOERlSlOOI D.V.S. De Vlijmens® damvereniging DVS open de haar damtoemooi van Groot Vlijmen. Klasse A: A. de Groot en J. v. d. Griendt, viezen en overhandigde ook hem een Delfts wandbord. Geschenken voor de beide schei dende leden waren voorts van de heer In der Maurer uit naam van het bestuur en de directie van de centrale bank uit Utrecht. De heer Borstlap ontving een zilveren pen ning en de heer Claasen een platenalbum van Nederland. WINST De Raiffeisenbank Langstraat-West - met kantoren te Raamsdonk, 'Lage Zwaluwe, 's-Gravenmoer en Sprang - heeft ca. 400 leden. De bank maakte het afgelopen jaar een winst van ruim 16.000 gulden. Het aantal verwerkte boekingsposten steeg van 40.000 in 1965 tot bijna 60.000 in 1966. Vorig jaar bedroeg het aantal spaarreke ningen 3216; in 1965 was dat aantal 3122. De heren M. Crezee uit Lage Zwaluwe en H. M. de Bie uit Sprang-Capelle werden herkozen tot lid van bet bestuur en de he ren A. A. Konings uit Raamsdonk en G. E. Vos uit Sprang tot lid van de raad van toezicht. De heer v. Seters eindigde zijn openingsrede met allen te danken voor de medewerking, waarin hij ook het hoofdbestuur en de dis- trichtsbestuurder betrok en besloot met de Wens uit te spreken dat het jaar 1967 onze bond de kracht en de invloed moge geven om de belan gen van de leden naar best vermo gen te kunnen blijven dienen. Hierna bracht de secretaris, de heer Vervloet, een uitgebreid jaar verslag uit, waaruit bleek dat het ledental van de afdeling met 42 was gestegen. Er waren tevens een flink aantal 40- en 50-jarige jubi larissen: 40 jaar lid waren de heren: J. A. Kuyten, H. L. v. Loon, A. J. Maas, W. Muskens en M. v. Seters; 50-jarigen waren: J. F. Alessie, J. J. M. v. d. Griendt, W. Mutsaerts en M. J. Pagie. Leden die de 65-jarige leeftijd hadden bereikt, waren: E. Klijberg, A. L. de Peffer, L. J. v. Hilst, P. v. d. Velden, W. J. Duquesnoy, C. Blom, J. J. M. v. d. Griendt en M. v. Iersel; 12% jaar penningmeester was de heer J. W. Verhelst en 30 jaar voor zitter de heer A. J. v. Seters. De 40- en 50-jarige jubilarissen moch ten uit handen van de districtsbe stuurder de bondsspeld ontvangen, benevens een chèque; ook de 65-ja- rigen ontvingen een chèque. Het verslag van de penningmees ter, de heer J. W. Verhelst, ver meldde aan inkomsten 37.454,69 en aan uitgaven ƒ37.081,57. Jaar saldo 373,12. Beginsaldo 290,86. Eindsaldo 663,98. Uit het verslag van de controle commissie bleek, dat boeken en be scheiden in de beste orde waren be vonden. In de plaats van het aftre dend lid van de controlecommissie, de heer A. Adriaansen, werd be noemd de heer J. Verhoeven. 0-2; J. v. d. Lee-J. Voormans, 1-11; Th. v. Overdijk-A. de Groot 1-1; J. Manders - Th. v. Overdijk 0-2. Klasse B: D. v. d. Broek - J. Fitters, 2-0; Jac. v. Overdijk - W. Hagen, 2-0; A. van Dijk - L. v. Overdijk, 1-1; A. v. Rijswijk- L. Peijnenburg,. 0-2; G. v. Heertum-C. de Laat, 2-0. De tweede ronde zal plaatsvinden op 17 april m café „De Vliedberg". WERK RUILVERKAVELING AANBESTEED De uitvoering van grondwerk in het Ruil- verkavelingswerk Heusden - Vlijmen is ge gund aan de firma Koning te Genderen, voor een bedrag van f. 179.900, Laagste inschrijver was de firma Van Iersel uit Udenhout met f. 139:650, - Eer het werk werd gegund ging er een langdurig beraad vooraf. Er waren 13 inschrijvingen, waarvan 11 bo ven de f. 200.000, - HULDIGING BILJARTVER. ONA In het clublokaal Ant. Klerks, van de bil jartvereniging ONA, werd het eerste team van de biljartvereniging gehuldigd in ver band met het behalen van het kampioen schap Groot Vlijmen, klasse A. Vele vereni gingen kwamen hun gelukwensen aanbie den. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Geldenaken, België. Afstand 112 km; los 9.30 uur. Eer ste duif 11-20-16. Laatste prijsduif 11-35- 37. Uitslag is als volgt: R. v. Esdonk 1 17; H. de Vaan 2 35 40; Fr. v. Bokhoven 3 6 22; P. v. Bers 4 28 49; M. Laros 5 24 45; K. Kivit 7 8; I. v. d. Wiel 9 44; H. v. d. Wiel 10 29; H. Maas 11 18; H. v. Overdijk 12: M. de Laat 13; P. Wijkmans 14 43;. Jos Kuys 15 25 26 27; H. v. Beijnen 16 20 23 38 39 46; Jo Merkx 19; H. Parijs 21; I.. Parijs 30 31 33 50; A. Parijs 32; Am. Dekkers 34; Jo v. d. Hout 36 42; ;J. de Vaan 37; J. Beekmans 41 48; G. v. d. Hout 47. P.V. „DE VLIEDBERG" Uitslag vlucht St. Chislain, afd. Brabant: Kolen - Kuis 16 9 14; Kolen, zonen 2 10; T. Kuis 3 4 7 8 11; K. IJpelaar 5 12 13; A. Mijs - De Rooy 15. Niet alleen voor de nog bijna 3500 man sterke bezetting van de mijn „Wilhelmina" in Schaesberg/Ter- winselen zal spoedig nieuw werk moeten worden gezocht, er komen door inkrimping van de (vetkolen)- produktie van de mijn „Emma" in Hoensbroek en de liquidatie van de cokesfabriek „Emma" in Beek vóór 1970 nog eens een kleine 4700 ar beidsplaatsen te vervallen. Dit nieu we sluitingsprogramma is vrijdag middag officieel door de hoofddirec tie van de N.V. Staatsmijnen in Heerlen bekendgemaakt. Minister mr. J. d, Block van Eco nomische Zaken heeft de leden van de Tweede Kamer per brief uitvoe rig over de nieuwe sluitingsplannen geïnformeerd. De bewindsman zegt in zijn brief, dat met de vervroegde sluitingen geen geweld wordt ge daan aan de zgn. Limburg-nota van zijn ambtsvoorganger drs. Den Uyl. „In de nota wordt al rekening ge houden met de mogelijkheid van snellere afbouw van de Staatsmij nen als dit mogelijk en wenselijk is", aldus mr. De Block. Ook minis ter drs. A. Bakker, minister van Economische Zaken in 't overgangs kabinet-Zijlstra, had al tot ver vroegde mijnsluiting besloten. RECTIFICATIE Vorige week drukten wij een foto af van het jubileum van de heer Voor de Poorte bij de fa. Kerst en Oerlemans. Bij het on derschrift waren enkele namen niet juist. Niet mr Maris, maar de heer Jac. Vos, schoenwinkelier uit Rotterdam, feliciteert de heer Voor de Poorte. ZANGAVOND Op zaterdag 15 april werd een zangavond gehouden in het Geref. Kerkgebouw. Mede werking werd hieraan verleend door de Chr. Gemengde zangkoren uit Vught, Vlij men en Sprang. De nummers, die onder de zeer bekwame leiding van de dirigent de heer P. Christ werden uitgevoerd, waren zeer mooi en de uitvoering stond op een hoog peil. Aan het einde van deze mooie avond werden de dirigent en de koren op zeer hartelijke wijze toegesproken door de voorzitter van de Kring Noord-Brabant van de Bond van Chr. Zang- en Oratoriumver- enigingen, de heer Nauta uit Breda. De opening en sluiting van deze avond wérd door ds Barkema verzorgd. Het was een mooie avond, die jammer genoeg maar zeer matig bezocht werd; de thuisblijvers hebben veel gemist. JEUGDTOTO N.E.O. Uitslag 4e week, d.d. 14-4-'67: Inzet f. 866,40. Ie prijs: A. Broeks, v. d. Duinstraat 43, Sprang; Ria Snijders, Jan Jannenstraat 26, Sprang. Geraden f. 866,40. leder ontvangt f. 64,98. 2e prijs: F. J. v. Delft, Doelstraat 13, Don gen; P. Broeks, Lage Zandschel 7, Kaats heuvel. Geraden f. 866,45 (Van Delft); f. 866,35 (Broeks). Ieder ontvangt f. 43,32. 3e prijs: W. Bax, Kruisstraat 29a, Dronge- len. Geraden f. 866,33; ontvangt f. 43,32. Reclames binnen 3 dagen bij de heer A. Bax, Fr. Hendrikpark 38, Kaatsheuvel. Prijzen kunnen worden afgehaald vrijdag 21 april in de NEO-kantine tussen 8 en 9 uur 's-avonds. DE LUCHTVAART De postduivenvereniging „De Luchtvaart", gevestigd in café De Ruyter, alhier, hield jl. zondag een wedvlucht vanuit St. Ghis- lain, afstand 160 km. De uitslag was als volgt B. v. Campen 1 7; B. Pols 2 36 45; C. Blok 3 19 20 29 39; G. Treffers 4 22; A. Kloot wijk 5 11 15 23 25 32 41; A. v. Ooster hout 6; H. de jong 8 30 34 44; H. Ver- duyn 9 50, Jac. Verduyn 10 26 48; H. v. Campen. sr. 12 21 24 28; L. ten Berge 13 33 43 52; A. v. Beek 14 40; P. Nieuwen- huyzen 16 31; A. Haverhals 17 35: P. Rutters 18 46; A. Tactor 27; W. de Rooii 37; A. v. Iersel 38 47 53; J. Nieuwen- huyzen 42; H. v. Campen, jr 49 51. AUTO VAN DIJK Een vrachtwagen van de fa. Oerlemans, alhier, geladen met ruim 6000 kg cement kantólde vrijdagmorgen van de dek vlak nabij Labbegat. De chauffeur raakte de macht over zijn stuur kwijt doordat hij en kele kuilen in deze zeef slechte weg wilde ontwijken. De chauffeur P. uit Waalwijk kwam met de schrik vrij. In de loop van de dag werd de vrachtwagen met een takelwa gen weggesleept. TUSSEN MACHINE BEKNELD De heer N. V., alhier, kwam donderdag tussen een draineermachine bekneld met gevolg dat hij zijn arm op zes plaatsen brak. De heer V. werd on medisch advies over gebracht naar het Groot Ziekenhuis te* Den Bosch. VOORBEREIDING EERSTE H. COMMUNIE Woensdagavond zal in het cultureel cen trum een voorbereidingsavond worden ge houden voor de ouders van de eerste com muniekanten. Frater Angelieo zal hier de ouders een en ander vertellen voor deze kinderen. EERSTE LUSTRUM GIDSEN MARIA GORETTI-GROEP Zaterdag was het feest voor de gidsen van de afdeling Maria Goretti van Loon op Zand. Het was nl. 5 jaar geleden dat deze afdeling werd opgericht. Om 2 uur had 'n speurtocht plaats in de omgeving van Loon op Zand. Hier werden door de deelneem sters de bossen doorkruist met de uitwer king van de nodige opdrachten. De gezon de tocht in het vroege voorjaar was bijzon der interessant. Na afloop verzamelden de 30 gidsen van de afdeling Loon op Zand zich in het cultureel centrum voor een ge zamenlijke viering van dit lustrum. De leidster, mej. v. Noije, nam hier het woord en heette vooral kapelaan Smulders hartelijk welkom, alsook de overige geno digden. Het was kapelaan Smulders die de eerste stoot voor de gidsen van Loon op Zand heeft gegeven en zijn verwachtingen zijn bewaarheid geworden; het is een bloei ende vereniging. De toenmalige leidsters: de dames Jo van Noije, Tonny van Loon en Mech. Coomans hebben van het begin af verdienstelijk werk verricht. De dames Lies van Noije en Coby Coomans hebben ook als leidster gefungeerd, doch zij hebben de vereniging verlaten. Hiervoor in de plaats kwamen Corrie van Iersel en Finie v. d. Nieuwenhuizen. Nu weer enige leidsters in het huwelijk gaan treden en afscheid gaan nemen zullen hun plaatsen ingenomen wor den door J. IJpelaar en N. Govers. Het be gin had plaats in de jongensschool en wel op de zolder. Uitbreiding was de noodzaak van de verhuizing naar het cultureel cen- uoopooj aoop j[oo opauuEBM '2961 ui unuj van kapelaan Verdegaal de gidsen zich on der de Stichting Jeugdbelangen schaarden. Uit de vereniging werd in 1964 mej. A. v. Lier benoemd als comissaresse van 't district De Langstraat. Het eerste weekend werd gehouden in 1962 te Udenhout en het eerste zelfstan dige kamp was in Chaam in 1963; hierna volgden Swalmen, Teteringen en Overloon. Deze afdeling werkte ook mee aan het 20- jarig bestaan der Ned. Gidsenbeweging en vorig jaar werd op 2 juli aan alle zieken van Loon op Zand een bezoek gebracht met een bloemstukje. Heitje voor een karweitje heeft hét goed gedaan. Dit waren zowat de voornaamste feiten van het 5-jarig bestaan. Na dit overzicht werd een toast uitgebracht op de groep. Op deze vergadering heeft mej. Jo van Noije als groepsleidster af scheid genomen. Zij blijft wel contactper- soon tussen bestuur, leiding en leden. De dames Tonny van Loon en Mech. Coomans I nemen afscheid van de groep zodra de nieuwe leidsters zijn geïnstalleerd. De schutters van St. Hubertus hebben zich weer danig „geweerd". Zondag namen zij deel aan het concours van St. Catharina te Herpt. De uitslag is als volgt: Schutter Ebbing de le prijs extra; 2e prijs personeel en 3e prijs personeel (lux). Schutter Bruurmijn behaalde de 2e prijs vrije hand; J. J. Aarts ging met de 4e prijs personeel naar huis en Jos Bink maar liefst met de 4e prijs korps; 5e en 6e personeel. Tenslotte had A. v. d. Broek de 6e prijs vrije hand. HANDBAL JONGENS EN MEISJES VAN UNO ANIMO HANDBAL KAMPIOEN Door de respectievelijke Overwinningen van dit weekend op Tachos en Were Di werden de jongens en meisjes adspiranten kampioen in hun afdelingen. Zonder een verliespunt werden de jongens de eerste. De meisjes deden er bijna niet voor onder, want zij hadden maar één verliespunt van de tegenstanders te incasseren. Na het dub bele kampioenschap nl. van zaalhandbal en de veldhandbal ziet het er dus wel naar uit dat de jeugdige handballers van Loon op Zand wel hun woordje kunnen meespreken. Ter gelegenheid van dit mooie resultaat zal de leden een speciale avond worden aange boden, waarop de officiële huldiging zal plaatshebben. De uitslag van het weekend was Meisjes adsp.: Were Di - Uno Animo 3-7 Jongens adsp.: Tachos-Uno Animo 12-14 Dames sen.: Uno Animo-Be Fair 2-3 Heren sen.: Uno Animo-Were Di 5 - 9 A.C. Waalwijk nam 15 april j.l. deel aan de Trainingspakkenwed- strijd georganiseerd door Oss-Volo. Deze traditionele wedstrijd vond plaats in het Stadion de Vliert. Ruim 300 atleten van diverse gere- nomeerde atletiekverenigingen uit Brabant en Limburg namen deel aan de zeer sportieve strijd. A.C. Waalwijk kan terugzien op 'n mooi begin van het baanseizoen. De volgende resultaten werden behaald. Een eervolle le plaats bij de jongens C: 800 meter: J. Bouman 2.19.5; 7e P, Leijtens 2.38.6; 8e J. Schapendonk 2.39.9. Jongens B: 800 meter: 2e J. Knuist 2.18.6; 5e J. Mahieu 2.22.5; 9e B v. Esch 2.35.1; 10e B. v. Esch 2.35.7. Jongens A: 800 meter: 3e P. v. d. Geld 2.13.8; 9e A. v. Assen 2.31.2. Heren D: 800 meter: 4e A. Verhoe ven 2.20.1. Meisjes B: 600 meter: 3e D. Ver hoeven 2.02.5. Heren D: 3000 m.: 4e B. Ketelaar 10.02.01; 8e J. Klerks 10.41.05. Kogelstoten: 4e P. Blom 9.95 m. De deelnemers aan de sprintnum mers kwamen allen in de finale met de volgende klasseringen: Jongens D: A. Demmers 6e 9.00 60 m Meisjes B: 100 m. 3e P. Demmers 13.9; 4e W. Demmers 14.0. Meisjes C: 60 m 4e L Schagen 9.6.05. Of het nu door het prachtige voorjaarsweer kwam of door het zekere technische spel, dat het Os- se Keep Fit 2 in deze voor KMHC tweede promotiewedstrijd ten toon spreidde, maar de Waalwijkse he ren waren duidelijk de mindere van de Osse reserves. Slechts zelden kon KMHC zich aan de Osse druk ontworstelen en dan nog kon het steriele aanvalsspel van KMHC d'e defensie der oranje-zwarten zelden verontrusten. De eerste helft werd afgesloten met een 10 voor Keep Fit. Na de hervatting trok KMHC alle registers open en behield een licht overwicht, maar Keep Fit 2 bleef gevaarlijk en telkens weer moest de Waalwijkse verdediging ingrijpen. In het laatste kwartier volgde het slotoffensief van KMHC, dat zijn promotiekansen ;met 'dp minuut zag slinken. Aanval op aan val golfde op het Osse doel, maar alle pogingen leken tevergeefs. De sensatie van de strijd volgde ech ter 2 minuten voor het einde, toen eigenlijk eenieder zich reeds ver zoend had met een kleine neder laag. "Waalwijk kreeg een straf- l push te nemen, die door Petit in een doelpunt werd1 omgezet. Grote vreugde bij de Waal wij kers, die zondag 30 april in Sittard moeten proberen om in hun laatste promo tiewedstrijd minstens één punt in de wacht te slepen om zich tweede klasser te kunnen noemen. De wed strijd werd op uitmuntende wijze geleid door de bondsscheidsrechters Timmerman en Beliën uit Tilburg. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL ONI is er in de eerste klas van de afdeling Brabant in geslaagd het sterke Beatrix op eigen veld een gelijkspel af te dwingen. Een pres tatie van de club uit 's Graven moer. ONI met als uitblinkers linksbinnen A. Chabot en linkshalf A. Kerst heeft in deze enerve rende strijd zelfs de beste kansen op d'e overwinning gehad. ONI be wees met dit resultaat Wit-Zwart uit Sprang-Capelle een dienst. Ko mende zaterdag kan de beslissing vallen. ONI ontvangt dan Wit-Zwart en Beatrix komt in het veld tegen The Gunners 2. Zien. Wit-Zwart en Beatrix kans deze laatste ontmoe ting te winnen, dan zal een beslis singswedstrijd tussen beide ploegen moeten worden gespeeld. Kogelvangers eindigde de compe titie met een 10 zege op WHS. Tholense Boys had weinig moeite met het gedegradeerde Olympia. De Tholenaren wonnen met 40. Voor Chrislandia 3 is in de twee de klas B het pleit beslecht. De Chrislandianen zijn gedegradeerd doordat zij met 20 verloren van WVO. Good Luck 3 bracht het tot een gelijkspel (33) tegen SVV 2. Wit-Zwart 2 werkte zich in veilige positie. De Capellenaren bleven in een spannend duel met 32 baas over het sterke Rust Roest 2 uit Eindhoven. Als PTT 2 uit Breda nu zijn laat ste wedstrijd in Eindhoven tegen Rust Roest wint, degrad'eert ook Good Luck 3. JPS kwam wat dich ter bij leider SSC 2, dat niet be hoefde te spelen. De Tilburgese witzwarten triomfeerden met 52 over Beatrix 2 uit Den Bosch. UITSLAGEN BRABANTS ZATERDAGVOETBAL le klas BeatrixONI 00 KogelvangersWHS 10 Tholense BoysOlympia 40 2e klas B Chrislandia 3WVO 02 (Chrislandia degradeert) Good Luck 3—SVV 2 3—3 JPSBeatrix 2 52 Wit-Zwart 2Rust Roest 2 32 3e klas C HNC 2—SVV 3 4—3 Post Boys 2—PTT (T) 1—3 Sprang 3—WVO 4—1 3e klas D Dussense BoysHNC 3 11 Sprang 4WitlZwart 3 uitg. Beatrix 3HNC 4 I2

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3