waaLwijkse en UnqstRAAtse couRant J. Pot vierde 40 jarig jubileum bij Waalwijkse brandweer UITBREIDINGEN IN DE KLINKAERT IN DRUNEN VERGDEN f 80.000. ONDERSCHEIDEN MET ERE-MEDAILLE IN GODD NA 116 JAAR WEER SALUUT VAN 101 SCHOTEN 20 WAALWIJK - Nu de Pinksterdagen voor de deur staan breekt ook de drukke tijd aan voor kampeer-, vakantiecentra, de recreatieoorden en zwembaden in Midden-Brabant. Bij al deze instellingen is men druk doende de laatste hand te leggen aan een aantal ver nieuwingen, terwijl alles nog eens wordt opgeknapt, om de stroom van bezoekers goed te kunnen opvan gen. Zo zijn in het kampeercentrum De Klinkaert in Drunen voor maar liefst f 80.000,- nieuwe voorzie ningen getroffen. Bij de beide Kaatsheuvelse cam pings 't Hoekske en Duinlust is op initiatief van de plaatselijke VVV een tent geplaatst voor kerkdiensten en ontspanning. Ook in De Efteling werd het een en ander vernieuwd en gemoderniseerd. Voor wat de mu sea betreft, in het Schoenenmuseum in Waalwijk wordt vanaf woensdag een expositie gehouden van be kroonde modellen van de Internationale Shoe Design Competition. Geen gebrek aan natuurschoon VoSgeboekt Aktie VVV in Kaatsheuvel De Efteling Het Hoefsven Grote verdiensten als onder - commandant Belangenloos Geschenken Feestelijkheden alom Korter dienen Aubade DINSDAG 2 MEI 1967 88e JAARGANG No. 35 Db tcho vmx h€t Zuióen Uitgever Waaiwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) 1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureausGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Toeristencentra in Midden Brabant gereed om bezoekers te ontvangen Een prins van Oranje (Van onze verslaggever) Temidden van bijzonder fraai na tuurschoon ligt het vakantie- en kampeercentrum De Klinkaert. Dit complex van 22 ha. is gelegen aan de noordrand van de Drunense Dui nen. Deze vormen een ongerept go- bied van zandverstuivingen, bossen en hei, bijna 3000 ha. groot. Een ideaal vakantiecentrum in het Bra bantse land. Dat De Klinkaert in trek is blijkt wel uit het aantal overnachtingen, dat vorig jaar on geveer 11.300 bedroeg. Direkteur Pillet vertelde ons dat De Klinkaert dit jaar nog meer personen kan herbergen. Zo zijn de kleine „eilandjes", links van de hoofdingang vervallen. Hiervoor is een groot kampeerterrein in de plaats gekomen. De bij deze ter reinen behorende toiletgebouwen zijn geheel gemoderniseerd. Aan de andere zijde van dit terrein zijn 3 gezinsterreinen aangelegd. Hier voor is een nieuw toiletgebouw neergezet. Bij het hoofdgebouw is een wasserette met volledig bad huis gekomen. Nieuw is ook de speeltuin, die dit jaar weer heel wat kinderen van kampeerders een uitstekende ont spanning biedt. Een gedeelte van het caravanterrein in dit seizoen, bij wijze van experiment, verdeeld in diverse kavels. De caravanbezit- ter kan dus over een „eigen" ter rein beschikken. Als deze proef slaagt wil de heer Pillet volgend jaar het gehele caravanterrein in kavels verdelen. De vernieuwingen, waartoe ook de verlichting langs de gehele hoofdweg en een aantal nieu we vlaggemasten, hebben maar liefst een investering van 80.000.- gevergd. De kleine tariefsverhoging die hieruit voortgekomen is zal door de toekomstige bewoners van De Klin kaert wel voor lief genomen wor den. De heer Pillet rekent ook voor dit seizoen op een vol huis. De 41 bungalows (30 zes-persoons en 11 vier-persoonshuisjes) zijn voor het gehele seizoen al verhuurd. Verre weg het grootste gedeelte van d'e bewoners komt uit de Randstad. Twintig procent zijn buitenlanders. Voor hen organiseert de direktie iedere avond ontspanningsbijeen komsten in de grote zaal van het hoofdgebouw. De 25 personeelsle den zijn gereed om de stroom van bezoekers weer in De Klinkaert te verwelkomen en een goed onder dak te bieden. Aan de rand van Loonse- en Dru nense Duinen ligt Camping 't Hoek ske. Deze camping bevindt zich in een van de mooiste stukken natuur van midden Brabant. Het grote kampeerterrein biedt aan velen 'n ruime plaats, terwijl de rust en de landelijke sfeer toch tastbaar is. Ook voor wandelaars is dit een ide aal oord. Deze modern geoutilleer de camping beschikt over 'n speel tuin en sportvelden. Ook de andere Kaatsheuvelse camping Duinlust blijkt ieder jaar weer bijzonder in trek te zijn bij honderden kam peerders. Vanaf 1 juli wordt op de ter reinen van deze twee campings een grote tent geplaatst waarin ten be hove van de bewoners zondags RK en protestants-christelijke kerkdien sten worden gehouden. Verder zul len er in deze tent ontspannings avonden worden georganiseerd, 'n Initiatief dat door de bewoners van deze twee campings ongetwijfeld zal worden gewaardeerd. De VVV Kaatsheuvel, die de laatste tijd een ongekend groot aantal aktiviteiten aan de dag legt, wordt naastde tent een kiosk geplaatst, die dienst gaat doen als een hulp WV-kan- toor. De kampeerder kan dus dicht bij huis van alle service van de VVV gebruik maken. Ook de direktie van het sprook jespark De Efteling in Kaatsheuvel heeft weer alles gedaano om de be zoekers dit jaar de grootst mogelij ke service te kunnen bieden. Zo is de ingang naar het midden van de twee parkeerterreinen verhuisd en is het kassagebouw belangrijk vergroot. Ook is de buffet- en keu- kenaccomodatie vai het café-restau rant en van het theehuis gemoder niseerd. De wegen in het sprookjes bos zijn verhard en de siervijvers verfraaid. Dit alles heeft 20.000, gevergd. Ook heeft de heer Diender en zijn staf ruimschoots aandacht be steedt aan de problemen die bij minder goed weer ontstaan. Zo kun nen in de foyer bij het waterorgel filmvoorstellingen worden gegeven. Hiervoor is een 16 mm geluidspro- jektie apparaat aangeschaft en heeft men de beschikking over een aan tal toeristische films. Ook dit jaar is het streven van de heer Diender weer: „Veel voor weinig geld". Hetrecreatieoord het Hoefsven in Waalwijk mocht zich vorig jaar op ruim 250.000 bezoekers verheu gen. Een groot aantal hiervan zocht verpozing in het zwembad. De heer Swarts verwacht ook dit jaar weer veel van de abonnementen-verkoop. Zijn er vorig jaar jn het totaal 7500 abonementen de deur uitgegaan, bij de gemeente administratie zijn nu reeds 3000 abonnementen verkocht. Door 'de gemeentelijke dienst fe het een en ander weer van een nieuw verfje voorzien, zodat men ook hier gereed is om de zwem- enthousiasten te ontvangen. Ook 't wandelpark, de roeivijver, 't herten kamp en Lido zijn grote attracties. In de rij van toeristische trek pleisters mogen we ook zeker niet het Nederlandse Museum van, Schoe nen, Leder en Lederwaren verge ten. Vorig jaar bezochten 2300 per sonen de expositie. Dit jaar kan men de creaties van bekende ontwerpers bezichtigen. Van 26 april tot en met 15 december worden de 18 be kroonde schoenen van de Interna tionale Schoen-ontwerpwedstrijd ge- exposeerd en een selectie uit de 160 overige inzendingen. En nu maar hopen dat de toeristische re sultaten opnieuw beter zijn dan vo rig jaar. Sinds 25 augustus 1851 had Nederland geen saluut van 101 schoten meer gehoord. Het is niet verwonderlijk dat donder dag in het gehele land, zelfs in Amsterdam, de komst van een prins met grote vreugde is ont vangen. Het naargeestige sprookje dat er sinds het leven van de laatste prinsen een vloek op 't geslacht zou rusten en dit nimmer meer zonen zou kunnen voortbrengen, is daarmede wel uit de wereld geholpen. Nu onze kroonprinses het le venslicht heeft geschonken aan een welgeschapen zoon, ziet ook de toekomst voor het Huis van K De jonge prins door zijn vader op de plaat vastgelegd. Prins Claus volgde hiermee de traditie van zijn schoonvader op, die in 1938 de eerste foto's van Beatrix maakte. De zes zwart-wit en acht kleurenopna men werden in Amsterdam ontwikkkeld en aan de publiciteitsmedia ter beschikking gesteld. (Van onze verslaggever) WAALWIJK Dat de Waalwijk- se gemeentelijke vrijwillige brand weer een bijzonder hecht corps is, bleek donderdagmiddag weer eens overduidelijk tijdens de huldiging van de heer J. Pot, die zijn 40-jarig brandweer jubileum vierde. Op grootse wijze hebben de brand weerlieden - en niet alleen die uit Waalwijk maar uit de gehele streek - hun ondercommandant hulde ge bracht. Veertig jaar een brand weerkorps dienen is ook een mijl paal waarbij stilgestaan mag wor den. Dat men allom waardering Burgemeester J. Teijssen feliciteert de heer J. Pot, nadat hij hem de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had i uitgereikt. heeft voor de heer Pot bleek wel uit de onderscheidingen die hem werden verleend. Burgemeester J. Teijssen kon hem de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitreiken. Terwijl commandant J. Kobben hem de medaille van de KNBV en NVBC opspelde. Burgemeester J. Teijssen zei er kentelijk te zijn voor alles wat de heer Pot in de afgelopen 40 jaar voor de brandweer en de gemeente heeft gedaan. "De liefde voor het brandweerwezen was bij u al jong aanwezig. Op 21-jarige leeftijd werd u brandwacht. In al die jaren hebt u een betekende plaats in het korps ingenomen. Door uw studie zin, daarvan getuige de opleiding voor brandwacht, bevelvoerder en brandpreventie, bent u thans onder commandant. Voor en bij deze brandweer hebt u steeds uw talent getoond. Door de grote kennis op het ge bied van materiaal is dat bij u steeds in vertrouwde handen ge weest. Dat de teamgeest bij onze brandweer zo voortreffelijk is, dankt men voor een groot deel ook aan de ondercommandant. We mo gen gerust stellen, zonder ook maar aan iemands capaciteiten afbreuk te doen dat de dagelijkse leiding van het corps voor een groot deel bij u berust. Ook in de Bescherming Bevolking is de leiding van het brandweer corps aan u toevertrouwd. Aan de ze twee functies hebt u veel tijd en werk besteed. Dat u naast uw eigen drukke werkzaamheden, als eige naar van een belangrijk transport bedrijf, tijd voor de brandweer en de BB vrij wist te maken siert u tot een groot man. Ook als voorzitter van de kring Langstraat-Land van Heusden en Altena van het Be- roepsgoederenvervoer en wegtrans port hebt u grote verdiensten. Mijn heer Pot u voelt zich geroepen om steeds overal een steentje toebij te dragen. Dank voor alles wat u in de afgelopen 40 jaar geheel belan geloos met zoveel ijver en vakbe kwaamheid hebt gedaan", aldus burgemeester Teijssen, die een ver raste heer Pot de ere-medaille in goud opspelde en mevrouw Pot met een bouquet bloemen eerde. „Toen ik in 1948 werd benoemd tot commandant kreeg ik een on dercommandant met goede leiders capaciteiten en hoge technische kennis van de repressieve en pre ventieve brandbestrijding. Jouw energie en doorzettingsvermogen heeft van ons corps gemaakt wat 't momenteel is.", zo sprak comman dant de heer J. Kobben. Spreker wees ook op de vele verdiensten van de heer Pot bij de Bescherming Bevolking, waarvoor hij ook enkele opleidingen volgde. De heer Kobben memoreerde en kele van de vele „wapenfeiten" die de heer Pot heeft meegemaakt zoals de grote vlasbrand in Wijk en Aal burg, de grote brand in Baardwijk, de brand bij de Amstel en de brand in Sprang-Capelle waarbij 22 boer derijen in de as werden gelegd. Voor al deze verdiensten hebben de hoofdbesturen van de KNBV en de NVBC gemeend de jubilaris de ondersevheiding van 40 jaar trouwe dienst te moeten verlenen. Een on derscheiding die de heer Kobben opspelde. Daarnaast bood de com mandant namens het korps een Oranje-Nassau er weer zonniger uit. Voor het gros der Nederlan ders zal het bemoedigend zijn dat er te gelegener tijd en mense lijkerwijs gesproken weer een koning tot de troon kan worden geroepen. Toch is er geen „prins van Oran je" geboren. Dat zou men traditio neel wel kunnen aannemen, doch wettelijk is dit niet het geval. Nu prinses Beatrix nog geen koningin is, krijgen haar kinderen nog geen bijzondere rechten en dus ook geen bijzondere titel. Ook h.k.h. zelf draagt, als vrouwelijke eerste erf gename van de troon, immers niet de wettelijke titei „prinses van Oranje". Pas een mannelijke troon opvolger wordt door onze Grond wet de titel van prins van Oranje toegedacht. Maar wie denkt op dit ogenblik aan grondwettelijke bijkomstighe den? Er is een prins geboren en voor ieders gevoel is dat een èrf- prins van Oranje. En met de komst van deze oranje telg voelen wij nog meer de tradi tionele verbondenheid tussen volk en koningshuis. Een verbondenheid, die het koningshuis in ons land tot het symbool maakt van de Neder landse eenheid. Een zó sterk sgmbool zou noch een ander vorstenhuis, noch eventueel enig president kunnen waarmaken. Juist in tijden van grote nood voor land en volk heeft dit de geschiedenis be wijst dat de nodige eenheid gebracht om tot herstel van on ze onafhankelijkheid te kunnen komen. Als wij om ons heen zien, hoeveel vreugde er is losgebroken na het verrassende bericht over de geboor te van Beatrix' zoon, mogen wij ge rust concluderen dat die republiek hier nog geen schijn van kans maakt. Alle „provo"eerende praat jes ten spijt! Groter enthonsiasme hebben we bij oranjefeesten zelden gezien. We behoeven niet meer te zeggen dat wij zuiderlingen hiervan het mono polie hebben, zie maar eens naar Utrecht en vooral Groningen. Een wild enthousiasme op de geboorte- avond en prachtig stijlvol herden kingsfeest op vrijdagavond op de Grote Markt. Dat ws hartverhef fend en kan vele steden ten voor beeld strekken. Telegrammen van gelukwens kwamen van heel de wereld binnen en prominenten als Eisenhower e.a. gaven in interviews hun hartelijk medeleven. Nederland heeft vrijdag 't feest van de geboorte van de Oranjetelg uitbundig voortgezet. In alle steden en dorpen werd duidelijk meer ge vlagd dan op andere hoogtijdagen. Er waren grote openluchtfeesten in verschillende steden. iGsteren vier den we immers de verjaardag van de Koningin. Afgekondigd is, dat de diensttijd met 2 tot 3 maanden wordt verkort. De lichtingsploeg 1967, die in sep tember opkomt, zal daarvan al pro fiteren. Delfts Blauw Wandbord aan terwijl hij mevrouw Pot bloemen overhan digde. Ook van de rijksinspectie mocht de heer Pot een geschenk ontvan gen. De heer Rademakers, sprekend namens het hoofdbestuur van de NVBC, roemde eveneens de vele verdiensten van de jubilaris. Woor den van lof waarbij zich ook de hr. Haarmans, commandant van de Tilburgse brandweer en technisch leider van de kring Midden Brabant aansloot. Hij bood het echtpaar een origineel cadeau aan. In zijn dank woord betrok de heer Pot alle spre kers, Hij hoopte, nog lang het Waal. wijkse brandweercorps te kunnen dienen. Op een drukbezochte receptie kwamen velen de heer Pot geluk wensen aanbieden. Zo waren onder meer alle brandweercommandanten van de gemeenten van het stadsge west present. Een verrassing was de „natte" aubade die het Waal wijkse korps omstreeks kwart over zes op het raadhuisplein aan de hr. Pot bracht. i

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 1