W. van Oers gehuldigd bij afscheid van slachthuis Koninklijke onderscheiding voor Henri de Jong Raad gaat regeling doorstromingsfonds wijzigen Kampioensteam district Waalwijk gehuldigd VANAVOND OP AGENDA Drunen 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 2 MEI 1967 Harde werker I/lijmen Slagersvereniging Paus Paulus: „Nederland gods dienstig vitaal land" Raamsdonk dringt weer aan op tunnel Albert Heijn weer nieuw pand in Waalwijk? Sprang-Capelle Sprang Capelle Waspik Bekroonde inzendingen vanaf woensdag in Sehoenmuseum In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer W. van Oers, vrijdagmiddag j.I. afscheid genomen van het slachthuis in Waalwijk waar hij op de eerste maandag van de maand september 1927 als loonslager in dienst trad, terwijl hij in 't jaar 1948 een vaste aanstelling kreeg. Het afscheid had plaats in de zaal van café „De Heibloem" in de St. Antoniusparochhie in tegenwoordigheid van het gezin van Oers. Namens het gemeentebestuur was hierbij Wet houder van den Hoven aanwezig, terwijl ook de Waalwijkse Slagers vereniging acte de precense gaf. Namens de Gemeentebedrijven sprak Wethouder v.d. Hoven woor den van dank. Hij noemde de heer van Oers, een man die bijzonder voor zijn taak berekend was. Als Gemeentebestuurderen zijn wij veel dank verschuldigd voor Uw toewijding aan dit bedrijf, aldus Wethouder van den Hoven, die hoopte dat de heer van Oers nog vele jaren van een welverdiende rust zal mogen genieten. De directeur van het Waalwijkse Slachthuis, Drs. Bos, schetste de le vensloop van Willem van Oers, in dienst van het slachthuis en vroeg zich af of de periode van „het zalig niets doen", die de scheidende func tionaris nu tegemoet gaat, hem wel goed af zal gaan, omdat niets doen nu bepaald niet in zijn karak ter ligt. Ik heb dit, aldus Drs. Bos, gedurende bijna 40 jaren in 't door mij beheerde bedrijf mogen ervaren. Gij hebt uw werkzaamheden steeds vol dienstijver, plichtsge trouw en met grote nauwgezetheid vervuld, daarbij u zelf een werk schema eigen makend, waaruit gro te regelmaat viel af te lezen met het voordeel, dat nooit iets bij het schoonmaken en ander werk werd overgeslagen of vergeten. Gij deed uw werk, aldus de directeur, met een zekere stille ingetogenheid. Ik heb u wel eens geschetst als „de ruwe bolster met een blanke pit" en ik geloof nog steeds dat dit het meest juiste embleem is dat ik op u persoonlijk als mens kan plak ken. Wanneer de ogen de spiegel zijn van de ziel, dan schets ik deze bij jou als „zeer trouw". Trouw in alle facetten van het bedrijf, doch vooral trouw als de onbaatzuchtige en contente mens. WIELRENNEN Van der Pol en Nicols startten in de ron de van Heiningen. Er werd in een hoog tempo gestart wat beide renners veel in spanning koste, vooral v. d. Pol, die nog niet voldoende is ingereden moest 10 ron den voor het einde van de kopgroep lossen. Nicols ging mee, maar toen de kopgroep werd ingehaald werd het een sprint en Ni cols reed niet in de prijzen; M. v. Groenes werd winnaar. Zondag 20 april namen de Vlijmense ren ners deel aan de ronde van Geffen. Bij de nieuwelingen startten Van Beijnen, Boelen, Henskens, Alaserij en Oosterwaal. Hens- kens en Oosterwaal kwamen in de sprint - iets te kort om een prijs te behalen. Bij de amateurs startten de Vlijmense renners v. d. Pol en Nicols; laatstgenoemde heeft een goede koers gereden, was steeds bij de uit lopers en was hij elke ontsnapping. Van de Pol moest 5 ronden voor het einde met krampen afstappen. Nicols kon in de laatste ronden, toen een groep van 8 renners ont snapten, niet meer mee; K. de Graaf werd de grote winnaar. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" Donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag) wed vlucht vanuit Chatelet, België, afstand 151 km. Inkorven woensdag 3 mei in café Ant. Klerks. WEDVLUCHT „DE REISDUIF" Donderdag 4 mei (Hemelvaartsdag) wed vlucht vanuit Neufvilles, België, afstand 153 km. Inkorven woensdag 3 mei in café H. Boom-v. d. Wiel. GESLAAGD Aan de R.K. Middelbare Landbouwschool te Oss is geslaagde de heer Y. Heemstra. KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN De heer M. A. van Wagenberg te Vlij men werd koninklijk onderscheiden met de gouden Ere-medaille in de Orde van Oran je Nassau, welke vrijdagmorgen door bur gemeester mr L. Schweitzer werd opgespeld, waarbij nog eens zijn grote verdiensten naar voren bracht. Vorig jaar nam hij afscheid als gemeente-ontvanger van de gemeente Vlijmen en als kassier van de Boerenleen bank. Hij is secretaris van het Wit-Gele Kruis, lid van het kerkbestuur, voorzitter van de NCB in Vlijmen en hij is nog steeds secretaris van de Ruilverkaveling voor Vlij men - Heusden. Namens de Boerenleenbank feliciteerde de heer J. v. Gent in de kring Den Bosch. FEESTPROGRAMMA PRINSENKIND Vrijdagmiddag werd in het gemeentehuis een buitengewone zitting gehouden gevolgd door een receptie van burgemeester mr L. Schweitzer, 's Avonds kwam de schooljeugd bijeen op de Hoge Heide, Vliedberg, die een optocht vormde met lampions en een zanghulde brachten. De harmonie uit Nieuwkuijk en Haarsteeg zorgden voor ,het muzikale gedeelte en de drumband van Nieuwkuijk concerteerde. Tot slot werd nog een vuurwerk ontstoken. KONINGINNEDAG De harmonie Concordia gaf gisteren een concert op het Plein. Het minder goede weer hield de belangstellenden thuis en de harmonie was vlug afgewrkt. WEDVLUCHT „DE ZWALUW" De postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht vanuit Chimay, België. Afstand 194 km. Eerste duif 10-41-53; laat ste prijsduif 10-56-18. Uitslag als volgt! P. v. Bers 1 4 7 8 10 12 28; Arn. Dekkers 2 6 17 25; Jo v. d. Hout 3; H. v. Beijnen 5 14 19 21 24 40; G. v. d. Hout 9 26; M. d. Laat 11 18 37; R. v. Esdonk 13 23; Fr. v. Bokhoven 15; P. Wijkmans 16 33 34 35; H. v. Overdijk 20; M. Laros 22; Jos Kuijs 27; A. Parijs 29 39; Jo Merkx 30 31 32; J. v. d. Wiel 36 38. Willem, het afscheid valt zwaar, en eerlijk gezegd: „niet alleen uw medewerkers, hier aanwezig, zullen je missen, maar vooral het bedrijf zal je missen. Het is mij derhalve een behoefte je hartgrondig dank te zeggen voor het vele goede werk dat gij hebt verricht, voor je ka meraadschap en vriendschap met je medewerkers, voor de wijze waar op gij steeds in rustig regelmatig tempo bezig waart, zonder ook maar een ogenblik van de diensttijd te verspillen. Willem, je hebt de zaken tot nu toe in juist perspectief ge zien en nu, na jaren afscheid, heb je ons te kennen gegeven om een nog wat ruimer kijk te krijgen in de panorama's der levende natuur en het vergezicht hierop wat meer naar je toe te halen. Wij, uw medewerkers, hebben daarom gaarne aan de door u zelf geuite wens voldaan door je een verrekij ker als geschenk en blij - Voor mevrouw v. Oers waren er vend aandenken aan te bieden, bloemen. Moge het je gegeven zijn nog vele jaren het genot hiervan te proeven. Het allerbeste in de toe komst. Namens de centrale administratie sprak de heer Swarts woorden van dank, onder aanbieding van 'n kist sigaren. De voorzitter van de Slagersver eniging, de heer O. v. Roessel, sprak namens de slagers zijn dank uit voor de grote behulpzaamheid die zij steeds van de heer v. Oers heb ben mogen ondervinden. Als stof felijk bewijs van dankbaarheid, bood hij een gouden zegelring aan met inscriptie. Ook de heer Ant. v. Rijs wijk, die reeds enige tijd geleden afscheid nam, mocht een gouden ze gelring in ontvangst nemen. Hierna kregen allen de gelegen heid om persoonlijk afscheid te ne men van Willem v. Oers, die ten slotte een kort, doch welgemeend dankwoord sprak. WEDSTRIJDPROGRAMMA AMATEURVOETBAL VOOR DONDERDAG 4 MEI (HEMELVAARTDAG) le klas E BudelVeerse Boys 2e klas B Axel—RAC Rood WitZeeland Sport RKC-RKWU InternosRWB DOSKOUno Animo HVV '24Terneuzen UITSLAGEN BRABANTS ZATERDAGVOETBAL le klas Sprang 2The Gunners 2 45 2e klas A Seolto 2The Gunners 3 31 The Gunners 3 degrad.) Zwaluwse Boys 2Kogelv. 2 02 Zwaluwse Boys 2 degrad.) 2e klas B WVO—JPS 4—4 Chrislandia 3Wit-Zwart 2 4—3 SSC 2Rust Roest 2 uitg. 3e klas C Post Boys 2Sprang 3 1—4 SSc 3—PTT (T) 6—1 SVV 3Veerse Boys WVO 2—Beatrix '58 2 3—2 1—2 3e klas D Beatrix 3Olympia 3 1—3 Sprang 4JPS 2 3—5 „Uw land is vaak in onze gedach ten. Wij kennen zijn gondsdienstige vitaliteit. Wij kennen ook de proble men die het zich stelt en de moeilijk heden die het doormaakt. Maar wij vertrouwen er op, dat de gehechtheid aan de kerk van onze zo nen in Nederland de overhand zal be houden op enkele kwalijke tendenzen of experimenten, die de laatste tijd de geesten in verwarring hebben kun nen brengen". Dit zei de paus toen hij in de Salla Clementina van het Vaticaan 861 Nedeflandse pelgrims, alle lezers van de Katholieke Illustra tie die voor 'n ééndags-trip op het vliegveld Ciampino waren aangeko men, in audiëntie ontving. Tijdens de donderdagavond j.I. ge houden raadsvergadering te Raams donk, heeft de loco-burgemeester van deze gemeente G. A. Knaap aan de leden van de raad de toezegging ge daan, dat het dagelijks bestuur van de gemeente nogmaals een brief zal sturen aan Gedeputeerde Staten met het verzoek nabij de historische Ned. Herv. Kerk te Raamsdonk-dorp een tunnel aan te leggen onder de Maas route in het verlengde van de Raars- donkse Raadhuisstraat. Dit verzoek zal tevens worden gericht aan de vas te commissie wegen en verkeer van de Pronvinciale Staten, die waarschijn lijk 16 mei a.s. de verkeerssituatie ter plaatse zal komen bekijken. Bij deze verzoeken zal 'het gemeentebestuur van Raamsdonk tevens zijn adhesie betuigen aan de Christelijke Bestu renbond, die reeds lang voor een tun nel onder de Maasroute heeft ge ijverd. Door de directie van Albert Heijn N.V. in Zaandam, worden momen teel onderhandelingen gevoerd over het in huur of koop verwerven van het gebouw, waarin tot voor kort de Schoenfabriek „Van Schijndel" was gevestigd. Tot heden werd hierover nog geen overeenstem ming bereikt. Mocht de transactie doorgaan, dan Zal de vestiging van dit Groot winkelbedrijf, dat thans is gehuis vest in een winkelpand kruising GrotestraatMarkt worden over geplaatst naar de vroegere schoen fabriek „Van Sohijndel" in de Sta tionsstraat. Het pand kruising Grotestraat Markt, dat als zelfbedieningszaak is ingericht, heeft te weinig plaats ruimte. Dit noopt de filiaalhouder tot een beperking van het assorti ment. Dit assortiment zal na de verhuizing een aanzienlijke uitbrei ding kunnen ondergaan. Of en in hoeverre het betrekken van deze nieuwe vestiging het verplaatsen van de zaak naar de geplande su permarkt in het nieuwe citywinkel- plan zal doorkruisen, bleek nog niet te achterhalen. Een particuliere onderneming zal dit reusachtige project in het hart van Waalwijk reeds dit jaar onder handen nemen. In de eerste fase van dit project was ook de bouw van twee grootwinkelbedrijven ge pland, waarbij er één voor Albert Heijn zou zijn. De raad van Waalwijk, besloot op 3 maart van het vorig jaar tot het in stellen van een fonds „Regelend de geldelijke steun bij doorstroming' In het afgelopen jaar is gebleken, dat de regeling te star was. Slechts in twee gevallen kwam men in actie. In de dinsdag a.s. te houden raads vergadering zal de raad worden ge vraagd een aantal wijzigingen aan te brengen in de bestaande regeling, waarvan wel de voornaamste is, het veranderen van de bepaling, dat slechts wanneer de verhuizing van 'n goedkope naar een duurdere woning plaats vindt op verzoek van het ge meentebestuur, een uitkering wordt gedaan in tegemoetkoming bij een vrijwillige verhuizing. Het uitblijven van een groter aantal doorstromings- gevallen, wijten B. en W. mede aan het weinig gedifferentieerde woning pakket. De zgn. Industrialisatienota zal in discussie worden gebracht. Verder vermeldt de agenda: verkopen van grond, ruiling van grond en het wijzigen van de bebouwingsvoor- sohriften voor plan „Meerdijk". Deze verandering houdt in, dat de omvang van het te bouwen perceel, groter mag worden dan voorheen. B. en W. zijn van mening dat deze ruimere marge woningen zal opleveren, die meer in overeenstemming zijn met de te bebouwen oppervlakte. Verder wordt voorgesteld de woningen Gro testraat 130 - 130a en 132 onbe woonbaar te verklaren. Ook zal de raad worden gevraagd f. 13.000 be schikbaar te stellen voor de aanschaf van 170 keukengeizers. In plan „Meerdijk" zal een deel van de 3e Zeine voor openbaar ver keer gesloten moeten worden ver klaard in verband met de aanleg van waterpartijen, wegen enz. Ook wordt voorgesteld de vergunning te aan vaarden tot het verharden van de Valkenvoortweg langs het Drongelse Kanaal, waarvoor in 1963 al een kre diet beschikbaar werd gesteld. Ten slotte zal nog worden voorgesteld grond te verkopen aan garagebedrijf „De Langstraat". Deze wil op dit perceel, gelegen ten Oosten van de Taxandriaweg en ten noorden van de Winterdijk, een garage bouwen. FEESTVREUGDE De geboorte van een prins werd ook hier met vreugde begroet. Vrijdag werden de klokken geluid en wapperde van schier alle huizen de driekleur, 's Avonds om half 8 had voor het gemeentehuis een aubade plaats door de schooljeugd onder leiding van de heer L. Poldervaart, waarbij een aantal vaderlandse liederen werden gezongen. Burgemeester van Prooijen sprak de kinde ren en alle aanwezigen toe, waarin hij uiting gaf van de vreugde om de geboorte van de Oranjetelg. Tot besluit werden met hege leiding van de plaatselijke muziekverenigin gen twee coupletten van het Wilhelmus ge zongen. De burgemeester dankte zowel de schooljeugd voor de zang als de muziek korpsen voor hun medewerking. In de raad zaal kwamen daarna het gemeentebestuur het hunne dames, de besturen van de Oranjeverenigingen van de muziekvereni gingen, het onderwijzend personeel van de scholen, het secretariepersoneel met hunne dames enz. bijeen en werd onder het genot van een glaasje enige tijd gezellig doorge bracht. Op voorstel van burgemeester Van Prooijen werden felicitatietelegrammen ver zonden aan Prinses Beatrix en Prins Qaus en aan Koningin Juliana en Prins Bernhard. GESLAAGD ORANJE-CONCERT On zaterdag 29 april j.I. werd in het cul tureel centrum „Zidewinde" voor een goed gfevulde zaal, een Oranje-concert gegeven door de muziekverenigingen „Kunst na Ar beid" uit Capelle en „Kunst na Vriend schap" uit Meeuwen, beiden o.l.v. de heer Beaart, het Dameskoor „Soli Deo G'oria" uit 's Gravenmoer o.l.v. de heer Z Christ en 'het Jeugdkoor „De Rozenknopjes" uit Capelle o.l.v. de heèr Van Gestel. De heer Kerst, voorzitter van „Kunst na Arbeid", sprak een openingswoord. Het verheugde hem dat er nog zo veel belang stelling voor een concert is en wenste alle aanwezigen een genoeglijke avond toe. „Kunst na Arbeid" opende met „De Triomfator-mars", waarna „Kunst en Vriendschap" uit Meeuwen enkele nummers ten gehore bracht. Het jeugdkoor „De Ro zenknopjes" besloot de eerste helft met en kele leuke liedjes. Na de pauze zette het Dameskoor „Soli Deo Gloria" hun beste beentje voor, vooral het lied „Whispering Hope" werd op fraaie wiize door 2 dames van dit koor gebracht. „Kunst na Arbeid" sloot deze avond met enkele zeer goed ge brachte nummers en „Het Wilhelmus", dat u:it volle borst door de aanwezigen werd meegezongen. Tot de aanwezigen werd door de heer Kerst een dankwoord gericht voor de getoonde belangstelling en hij vond dat een dergelijke uitvoering zeker voor herha ling vatbaar is. 132, 132, NEO-JEUGDTOTO Zesde week d.d. 28-4-1967. Inzet f. 789,90. Eerste prijs L. van Andel, Heistraat Sprang-Capelle. Geraden f. 789,90. Tweede prijs L. v. Andel, Heistraat Sprang-Capelle. Geraden f. 789,91. Derde prijs: D. Oostdijk, Julianalaan 22, Sprang-Capelle. Geraden f. 789,99. N.E.O. Nu de competities bijna allemaal zijn af gelopen richt de echte voetballiefhebber zijn aandacht op de toernooien die bij NEO zul len worden (gehouden. Voor het al bekende Pinkster,toernooi dat op de Zilveren-Molen wordt gespeeld, vindt op Hemelvaartsdag. 4 mei, een toernooi van het tweede elftal plaats. Aan deze seriewedstrijden wordt o.a. deelgenomen door Nieuwkuijk en de Hertogstad. De wedstrijden op het sport terrein zijn bijzonder aantrekkelijk georga niseerd. De eerste ontmoeting vindt plaats om 11 uur en wel tussen Hertogstad en White Boys. We hopen op Hemelvaartdag een bijzonder prettige voetbaldag te bele ven, Een felicitatie nog aan het adres van de pupillen B die door een 3 - 1 overwin ning op White Boys kampioen zijn gewor den. PINKSTERWIJDINGSSAMENKOMST Als men zegt „op drift geraakt" is een eerste reactie, „dat is niet best". Dat be tekent toch immers ergens heen drijven zon der precies te weten waar men terecht komt. Het is net zo iets als in drift geraken, dan weet men het einde ook niet. Toch kan men beweren, dat door Pinksteren de Kerk op i drift is geraakt. Men kan ook zeggen „in geestdrift is geraakt", dat zij door de geest van Christus naar de horizon gedreven Het was een bijzondere dag, die donderdagavond van de 27e april voor de heer Henri de Jong en zijn gehele familie. Om plm. 8 uur trad de harmonie Sophia's Vereniging aan om een bezoek te brengen bij de heer De Jong. Daar aangekomen, nam de burgemeester het woord. Een reden was n.l. dat hij niet bij de huldiging van zijn 50-jarig pen ningmeesterschap van de harmonie aanwezig kon zijn destijds. Tussen het huis en de oude kerk toren klonken nu de Sophia-klan- ken te zijner ere, waht de burge meester had respect voor zijn 50- jarige bestuursperiode, een cultu rele episode in het leven van de heer De Jong. Thans is het accent heel wat versohoven, hetgeen blijkt uit het optreden van de overheid in dit patroon op het ogenblik. De bur gemeester kon hem de gouden me daille opspelden van de Orde van Oranje Nassau. Hiermee duidde de burgemeester nog op de andere voorgangers in bestuur en leden, die meewerkten voor de instandhouding van de harmonie, bijv. de heer J. v. d. Heuvel en de héér J. v. d. Nieuwenhuizen. De heer v. Esch, voorzitter, feli citeerde de heer De Jong en hier mee de hele harmonie. Hij bracht dank voor het vele werk van de heer De Jong. Opnieuw koninklijk goud voor de koninklijke harmonie en wel om de reden van het „goede vaderschap" voor de harmonie. Onder deze toespraak klonk van uit de straat het grote en blije be richt „er is een prins". Ook dit ver hoogde de feestvreugde voor Loon op Zand. Ook gingen de gelukwen sen naar de familieleden van de heer De Jong. „Moge dit ere-metaal nog lang door u gedragen worden", ZONDAGSDIENST Hemelvaartsdag vanaf 8 uur 's morgens tot vrijdagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen, dienst dokter v. d. Wouw. KONINGINNEDAG-VIERING Koninginnedag werd in Drunen ook dit jaar weer met enkele festiviteiten gevierd. Zondag was er reeds een door de Hunen- rijders georganiseerde auto-rally, welke veel belangstelling kreeg en veel gelukkige en sportieve deelnemers. Maandagmorgen be gon de dag met een kinder-aubade op het Raadhuisplein. Hieraan werd deelgenomen door alle scholen uit Drunen, terwijl de harmonie Drunen en de drumband van SHJ haar medewerking verleende. Burgemeester Stieger hield bij deze gelegenheid een korte toespraak. Na afloop van deze aubade kre gen de schoolkinderen een tractatie. 's Mid dags werd op het Raadhuisplein een hand balwedstrijd gespeeld, 's Avonds had op het feestelijk verlicht Raadhuisplein een taptoe plaats door de harmonie Drunen met drum band. wordt. Zij treedt naar buiten, zij gaat er op uit, om dichtbij of veraf daden van dienen de liefde te verrichten. Ook wordt zij door de Geest gedreven naar de eenheid van al len, die alleen op de Ene Heer willen zien. Helaas - U werpt het terecht tegen - ziet men het vuur van die liefde niet altijd en niet overal branden. Het lijkt er soms op, dat het hooguit hier en daar flakkert, maar de Geest is een „doordrijver", hij zorgt voor de geestdrift, hij doet ons verder driiven naar de volmaking. Op de komst van deze Geest willen wij ons bezinnen in verbonden heid met de ganse Christenheid in een Pinksterwijdingssamenkomst op zondag 7 mei a.s. 's avonds om 7.30 uur in de Geref. Kerk aan het Bruggetje. Er wordt in deze, samenkomst weer veel gezongen, onder meer ook door de Chr. Gem. zangvereni ging O.K.K. te Waspik, onder leiding van de heer A. Faro te 's Gravenmoer en een jeugdzanggroep onder leiding van de heer K. H. de Haan. De korte meditatie wordt verzorgd door de Weleerw. Heer ds A. T. Besselaar, studentenpredikant te Eindhoven. Zij is getiteld „Op drift geraakt". De Ge ref. jeugdvereniging hoopt, dat velen deze samenkomst zullen bijwonen. Door het bestuur van het district Waalwijk van de KNBB zijn in de afgelopen week twee teams gehul digd, naar aanleiding van het door hen in hun klasse behaalde kam pioenschap van het district. Daar was op de eerste plaats het eerste drietal van de biljartvereniging Nooit Volleerd, dat in de kaderklasse het kampioenschap had behaald en in eigen clublokaal hiervoor werd gehul digd. De districtsvoorzitter, de heer André v. d. Made, wenste het kranige drietal geluk met het behaalde kam pioenschap en overhandigde de aan voerder van het drietal de plaquette en het districtsdiploma en wenste de spelers voor de toekomst het meest denkbare succes. Ook de biljartver eniging Nooit Volleerd werd in de hulde betrokken. Na deze huldiging werd de heer Leo van Cromvoirt door de eigen vereniging gehuldigd van wege het behaalde persoonlijk kam pioenschap van het district. Naast gelukwensen van de voorzitter, de heer Diepstraten, mocht Leo tevens een cadeautje in ontvangst nemen, waarna men nog geruime tijd gezel lig bijeen bleef. Het districtsbestuur had zich inmiddels naar het clublo kaal van de B.V. Ons Genoegen bij de heer J. Passier begeven, om hier „Ons Genoegen" 3 te huldigen naar aanleiding van het door dit viertal be haalde kampioenschap in klasse C 4 lihre. Ook hier was 't voorzitter An dré v. dMade die het kampioensvier tal complimenteerde met het behaalde kampioenschap in hun klasse en mocht hun aanvoerder de plaquette en het districtsdiploma in ontvangst nemen. Namens de B.V. Ons Genoe gen bood de heer v. d. Made aan elk lid van het kampioensviertal een zil veren lauwertak aan, waarna de heer J. Passier hen, mede namens zijn echtgenote, ieder een flesje spiritua liën aanbood. Dat hierop eveneens 'n gezellig samenzijn volgde behoeft welhaast geen betoog. En nu maar hopen, dat in het eerste drietal van Nooit Volleerd en ook Ons Genoe gen 3 zich op de Gewestelijke wed strijden van hun beste zijde zullen la ten kennen en het district Waalwijk van de KNBB met succes zullen ver tegenwoordigen. F rHv.;;' aldus de voorzitter, „want gij zijt nog vitaal en levendig als gij op de bijeenkomsten van de harmonie komt". Ook de heer De Jong sprak nog hartelijke woorden van dank. Hij zei dat het de eerste keer was dat een bestuurslid deze hoge onder scheiding heeft gekregen in de loop van de 100 jaar van Sophia. Op zijn 50-jarig jubileum heeft hij veel woorden van gelukwensen ontvan gen. De reacties waren geweldig. „Zo lang ik leef en zo lang ik kan, zal ik het dragen namens de har monie Sophia". ORANJEFEESTEN, KERMIS EN EEN HAPPENING In het kader van de Oranjefeesten bracht de schooljeugd tweemaal een aubade voor het bordes van het gemeentehuis, begeleid door de harmonie. Burgemeester Welling en de voorzitter van het oranjecomité, de heer N. v. d. Rijken, spraken de kinderen toe, waarna tractaties volgden. In al'e vroegte werden de feestelijkheden ingeluid door de drumband en de ponyclub. Keurig geüni formeerd brachten de leden van de pony club een proclamatie, aangekondigd door bazuingeschal. Speurtochten en fietsenrally's vielen bij de schooljeugd bijzonder in de smaak. De voorjaaTskermis van de harmo nie gaf Waspik 3 dagen een feestelijk tintje. De oudere jeugd toonde zich minder en thousiast omdat burgemeester Welling als hoofd van de politie slechts voor één avond dansvergunning had verstrekt, tijdens deze voorjaarskermis. Na het bal van zondag avond dromde de jeugd voor de ambtswo ning van burgemeester Welling samen om na het hi-ha-happening luidruchtig van hun ongenoegen blijk te geven. Ruim 'n uur rond middernacht duurde dit voor Waspik ongewone schouwspel dat overigens alleen maar luidruchtig maar niet wanordeliik was zodat de politie geen aanleiding vond in te grijpen. WASPIK 2 KAMPIOEN De laatste wedstrijd van de competitie heeft voor het tweede team van Waspik het kampioenschap gebracht. AI vele weken ge leden was het elftal duidelijk van de con currenten weggelopen maar vooral de laat ste wedstrijden werd de voorsprong beden kelijk klein. Gelukkig slaagden de elf er in de laatste programma-punten als overwin naars af te werken. In Nieuwkuijk heeft de thuisclub alles gegeven om Waspik de voet dwars te zetten. Terecht, dat was haar spor tieve plicht. Het overwicht van Waspik bleek echter groot genoeg. Toch bleven de punten lang uit. Fraaie kansen werden ge mist totdat de doelman van Nieuwkuijk een schot van Vervoort niet klemvast kreeg waarop Cor Roos 0 - 1 scoorde. Uit een voorzet van Piet Smits kopte Piet Schelle- kens de bal opnieuw in de touwen. De titel leek veilig maar amper 3 minuten later deed de scheidsrechter vriend en vijand verbaasd staan door aan Nieuwkuijk een strafschop toe te 'kennen. Doelman Gijsman van Waspik zou bij het uitlopen een over treding hebben begaan maar de man die hij bij een sprong naar de bal tegen de grond werkte was een eigen speler. Mét Waspik is de scheidsrechter daarom beslist bijzonder blij geweest met het. feit dat er in de resterende speeltijd van liefst 55 minu ten geen verandering meer in de 1-2 stand is gekomen. Zijn blunder bleef zo zonder gevolgen. Nog op het terrein wer den de kampioenen door bestuursleden en vele supporters gelukgewenst. De kampi oenen bleven nog lang in feeststemming. Op woensdag 3 mei a.s. om half vier namiddag, zal in het Neder lands Museum van Schoenen, Leder en Lederwaren, Grotestraat 148 te Waalwijk, een tentoonstelling wor den geopend van inzendingen voor de „Internationale Shoe Design Competition 1967". Voor deze door het Schoenenmu seum te Waalwijk in samenwerking met de I.S.N. Schoenenbeurs te Utrecht, georganiseerde wedstrijd ter stimulering van Schoenenmode en Vakkennis, werden 180 schoenen ingezonden uit negen Europese lan den. De door een internationale jury bekroonde 18 modellen, zullen met een selectie uit alle inzendingen in het Schoenenmuseum als zomer- tentoonstelling zijn tentoongesteld tot 15 september a.s. De heer N. v. Goethem van het Ledercentrum te Tilburg, zal bij de opening een causerie houden over Schoenen, Leder en Mode.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 2