Mej. P. J. Rijken benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau C. Dekkers onderscheiden in ere medaille in zilver Drie 40-jarige jubilarissen koninklijk onderscheiden Sta&sar Tom Burmanje ontving zaterdag ere-medaille O.N. in zilver OUD-DIREKTRICE VAN STREEKHUISHOUDSCHOOL VEEL VERDIENSTEN VOOR RKC EN OOG BIJ VAN DOOREN-DE GREEFF voor gouden armbanden VEEL VERDIENSTEN VOOR DE BILJARTSPORT DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 2 MEI 1967 Ere-burgeres Fa„ Henri Vermeer opende nieuw pand in Tiiburg Serenade Koninklijke onderscheidingen in De Langstraat Voorzitter Op ander terrein Zilver voor D. Voor de Poorte Sprang-Capelle Veel gelukwensen Eerste Kamer had bezwaar tegen hsge pensioenen Televizier-renners toch in Tour In de raadzaal van het gemeentehuis te Sprang-Capelle, had vrijdag morgen om half elf een korte, maar indrukwekkende plechtigheid plaats. In tegenwoordigheid van familieleden, deputaties van 't Groene Kruis, van de Plattelandsvrouwen enz., werd mej. P. JRijken, die vorig jaar bij haar afscheid als directrice van de Streekhuishoudschool op bijzondere wijze was gehuldigd en door burgem. M. v. Prooijen voor deze gelegenheid op, zoals hij het uitdrukte, wat slinkse wijze vanuit Breda, waar zij sinds enige maanden woonachtig is, naar Sprang- Capelle was genodigd, in een waarderende toespraak in kennis ge steld van het feit dat het H.M. de Koningin had behaagd haar te be noemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. want mensen die zich voor dit alles inzetten, kunnen we niet missen. Nooit werd tevergeefs een beroep op haar gedaan en van de gemeente ontving mej. Rijken de ere-medaille als ere-burgeres, maar haar werk heeft ook waardering gevonden bij de hoogste instanties en het was de burgemeester een bijzonder genoe gen mej. Rijken te kunnen mee delen dat het H.M. de Koningin had behaagd haar te benoemen tot Rid der in de Orde van Oranje Nassau. Met de wens dat zij deze versierse len nog lange jaren zou mogen dra gen, speldde de burgemeester mej. Rijken de tekenen op de borst en feliciteerde haar heel hartelijk op deze dag, nu een golf van blijd schap door ons land gaat bij de ge boorte van een prins. Mej. Rijken, zichtbaar ontroerd, dankte hartelijk zowel de burge meester als H.M. de Koningin. Zij zei er beduusd van te zijn. Zij had het werk steeds met heel veel ple zier gedaan. Dokter H. Winkelman, die mej. Rijken namens Het Groene Kruis hartelijk feliciteerde, zei er van overtuigd te zijn dat indien iemand een onderscheiding verdiend heeft, mej. Rijken het zeker is. Voor het sociale werk heeft zij zich op bui tengewone wijze ingezet. Hij her innerde er aan hoe wijlen notaris Waverijn op de laatste jaarvergade ring van het Groene Kruis haar werk had geschetst. Toen mej. Rij ken in het bestuur van het Groene Kruis werd gekozen, was er nog geen dame in het bestuur, maar dat is veranderd en nu hebben de da mes de mannen van de eerste plaats verdreven en met mej. Rijken heeft men steeds op zeer aangename wij ze samengewerkt. De vrouwelijke bestuursleden zijn zeker niet min- In de Heuvelstraat te Tilburg is men druk bezig deze een geheel nieuw aanzien te geven. Ook gaat hier de verandering op gelijke tred met de nieuwbouw rond het stad huis en stadsschouwburg. Vrijdag j.l. opende de Fa. Henri Vermeer in de Heuvelstraat haar nieuwe juwe- lierspand. Het oude is geheel vervangen door een moderne winkel en is ruim vier maal zo groot geworden. Deze echte Tilburgse zaak be staat heden 60 jaar en heeft vele relaties in de omgeving. Bij de re ceptie van vrijdag was ook aan wezig de heer Henri Vermeer, de oprichter van de zaak. Hij is nu 85 jaar en leidt zelf de zaak nog mee. Burgemeester Van Prooijen sprak er zijn blijdschap over uit dat de aanwezigen aan zijn uitnodiging ge hoor hadden gegeven en richtte zich dan tot mej. Rijken en zei, dat hoewel hij haar voor een vergade ring van de Zonnebloem had ver zocht te komen, hierover thans niet gesproken zou worden, want 't ging nu om mej. Rijken zelf. Hij rele veerde het afscheid van mej. Rijken vorig jaar, waarbij in het bijzonder gewezen was op de verdienste die zij voor de plaatselijke gemeen schap heeft gehad. Als spreker te rugdenkt aan het werk dat mej. Rijken gedaan heeft voor de Huis houdschool en ook op ander terrein van het maatschappelijk leven, kan hij alleen maar dankbaar zijn. U bent degene geweest die de bevol king rijp gemaakt heeft voor de op voeding van de meisjes in de Huis houdschool, de pionierster, die be gonnen was in een oude school, maar die ook geijverd heeft voor de totstandkoming van het nieuwe schoolgebouw. Ook op ander ter rein, aan het Zonnebloemwerk en Het Groene Kruis, zowel plaatselijk als provinciaal, aan de totstandko ming van 't wijkgebouw heeft mej. Rijken haar activiteiten gegeven. Op maatschappelijk terrein herin nerde de burgemeester aan de op richting van de afd. Sprang-Capel le van de Plattelandsvrouwen en aan haar ijveren voor een geünifor meerd muziekgezelschap Kunst na Arbeid, zowel als aan het vele werk dat zij indertijd verrichtte voor de HARK. Dit alles werd zeer gewaar deerd, zei burgemeester v. Prooijen, (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Vrijdagmorgen heeft burgemeester J. Teijssen de heer C. Dekkers uit de St. Crispijnstraat de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, mogen opspelden. De heer Dekkers werd deze onderscheiding verleend op grond van zijn vele verdiensten voor de voetbalvereniging R.K.C., waarvan hij bestuurslid is, en voor de toneelvereniging O.O.G., waar over hij de regie voert. Terecht wilde burgemeester Teijs sen deze verdienstelijke Waalwijker op een voetstuk plaatsen. „Heel wat jaartjes hebt u zich voor RKC in gespannen. In 1923 bent u in de voetbalsport gestapt en nu, 44 jaar later, nog steeds 'n actief bestuurs lid. Bij RKC betekent u wat. Door uw werk is de band in de RKC-fa- milie verstevigd. Als regisseur hoort u bij de toneelvereniging O.O.G., waaraan u gedurende een reeks van jaren uw beste krachten hebt ge geven. We mogen dan ook gerust stellen dat u wat voor de gemeen schap hebt betekend", aldus burge- gemeester Teijssen, die een volko men verraste heer Dekkers de ko ninklijke onderscheiding op de borst speldde. Een onderscheiding die hij volkomen verdiend heeft. De heer Hesselberth, voorzitter van O.O.G., vond het ook voor de toneelvereniging een gedenkwaar dige dag. Hij hoopte dat de heer Dekkers hierin de bekroning voor j zijn vele werk zou zien. OOG bood 's avonds haar regisseur een feest- der dan de mannelijken en doen het werk met veel meer ijver, aldus dr. Winkelman, want als de mannelijke bestuursleden uitvluchten wisten te bedenken, bezocht mej. Rijken steeds de provinciale vergaderingen en zij heeft 25 jaar lang haar best gedaan om het Groene Kruis uit te bouwen, waardoor de activiteiten enorm zijn toegenomen. Namens de Provinciale Vereniging van het Groene Kruis sloot dokter Kuit uit Tilburg, voorzitter van het provin ciaal bestuur, zich gaarne aan bij de waardering, tot mej. Rijken ge richt. Hij was dankbaar voor hagr werk in het bestuur en feliciteerde haar hartelijk met de koninklijke onderscheiding. Mevrouw v. d. Heide sprak woor den van dank en waardering na mens de afd. van de Plattelands vrouwen, waarvoor mej. Rijken bij na 30 jaar veel werk heeft gedaan en feliciteerde haar eveneens har telijk met de mooie onderscheiding. Burgemeester Van Prooijen wens te haar nog geluk namens het be stuur van de Streekhuishoudschool, waarna het gezelschap onder het genot van een verfrissing en een rokertje nog enige tijd gezellig bij een bleef. Bij gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana, zijn aan tal van verdienstelijke Nederlanders koninklijke onderscheidingen uitge reikt. In de Langstraat viel deze eer te beurt aan: Mej. P. Rijken, Sprang-Capelle, Ridder in de Orde van Oranje Nas sau; D. Voor de Poorte, Sprang-Capel le, Ere-medaille in zilver; H. de Jong, Loon op Zand, ere medaille in goud; J. Pot, Waalwijk, ere-medaille in goud; T. Burmanje, Waalwijk, ere-me daille in zilver; C. Dekkers, Waalwijk, ere-medail le in zilver; B. v. Baardwijk, Waalwijk, ere medaille in brons; J. Kleyn, Waalwijk, ere-medaille in brons; M. v. Iersel, Waalwijk, ere-me daille in brons; W. Vierboom, Vlijmen, ere-me daille in goud; M. v. Wagenberg, Vlijmen, ere medaille in goud; Mej. A. Koknans, Vlijmen, ere medaille in goud; M. Vos, Eethen, ere-medaille in goud; D de Gast, Eethen, ere-medaille in zilver; T. de Vos, Geertruidenberg, ere medaille in zilver; F. v. Gerwen, Raamsdonksveer, ere-medaille in goud; N. Quataal, Raamsdonkveer, ere medaille in brons. avond in de Gecroonde Leersse aan, tijdens welke drumband Cornu Co- piae een serenade bracht. R.K.C.- voorzitter Fr. Kelder memoreerde nog eens de vele verdiensten van de heer Dekkers voor deze voetbal vereniging. Hierbij sloot zich ook loco-burgemeester J. van Heeswijk aan. In zijn dankwoord wees de heer Dekkers er op dat hij steeds gedaan heeft wat in zijn vermogen lag. Hij hoopte nog heel wat jaartjes aan de gemeenschap van Waalwijk zijn beste krachten te kunnen geven. Dat O.O.G. en R.K.C. dat ook ho pen, bleek 's avonds tijdens de feest avond. Toen mocht de feesteling heel wat handjes schudden en ca deaus in ontvangst nemen. STATIONSSTRAAT WAALWIJK (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Het was vrijdag een gedenkwaardige dag voor de Waalwijkse Chroomlederfabriek Van Dooren-De Greeff. Toen wer den namelijk drie 40-jarige jubila rissen koninklijk onderscheiden. Directeur P. v. Heesbeen zei, met veel genoegen naar deze heuglijke dag te hebben uitgekeken. „In de 40 jaar dat u op het bedrijf hebt doorgebracht, hebt u verdrietige en vreugdevolle dagen gekend. Nu is van deze tijdsperiode een algemene indruk overgebleven. Wel sluit u deze 40-jarige periode in een voor de lederindustrie moeilijke periode af. Deze industrie heeft echter meerdere slechte perioden gekend en die is men ook steeds te boven gekomen. Daar hebt u drieën aan bijgedra gen. Dat het bedrijf een goede naam heeft, is ook aan jullie te danken. Daarvoor zijn commissarissen en directie bijzonder dankbaar", aldus de heer Van Heesbeen, die vervol gens de heren B. v. Baardwijk, J. Kleijn en M. v. Iersel een geschenk onder couvert overhandigde, terwijl hij de dames bloemen aanbood. Burgemeester Teijssen zei het een hele prestatie te vinden als men 'n tijdvak van 40 jaar kan afsluiten. „U hebt heel wat betekend in het bedrijf. Dat u er 40 jaar hebt ge werkt, betekent ook dat er een goe de verstandhouding heerst en dat u met vreugde uw werk hebt ver richt. Aan de groei en bloei van 't bedrijf hebt u drieën een belangrij ke steen toe bijgedragen. Ongetwij feld zal u deze feestelijke dag nog lang bij blijven", aldus de burge meester, die vervolgens de drie ju bilarissen de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, opspeldde. Namens de ondernemingsraad (Van onze verslaggever) WAALWIJK Wie in Waalwijk over de biljartsport spreekt, spreekt over Tom Burmanje. Dat blijkt ie dere keer opnieuw. Waarom dat de biljartsport zo nauw verwant is aan de heer Burmanje, is ieder dui delijk als men over de vele ver diensten hoort spreken die deze 77- jarige Waalwijker voor deze tak j van sport heeft. Dat men ook grote waardering voor al dit werk heeft, bleek zaterdagmorgen weer eens overduidelijk. Tijdens de bijeen komst in de raadszaal van het ge meentehuis reikte burgemeester J. Teijssen namelijk de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, aan de heer Burmanje uit. Een volkomen verraste heer Bur manje, die met heel andere bedoe lingen naar het gemeentehuis was gekomen dan het koninklijk zilver in ontvangst te nemen, kreeg van alle zijden lof toegezwaaid voor z'n werk voor de biljartsport. Burge meester Teijssen ging in gedachten terug naar de dag toen de heer Bur manje tot Bondsridder van de K.N. B.B. werd geslagen. „Toen was dui delijk hoe groot de waardering voor uw werk is. Die waardering bleek ook tijdens gesprekken die ik over de biljartsport heb gevoerd. Telkens hebt u zich ingezet voor deze sport. Meer dan 40 jaar hebt u leidende functies bekleed. U was een van de voortrekkers voor deze sport in Noord-Brabant. In de ja ren 1930 was u de preases van het district De Langstraat en toen jaren later het „biljartnest" Waalwijk 'n zelfstandig district werd, was het de heer Burmanje aan wie de leiding werd opgedragen. Toen u vier jaar geleden de voorzittershamer neer legde, werd u het ere-voorzitter- schap aangeboden. Nog steeds doet men niet tevergeefs een beroep op u bij huldigingen, als de voorzitter afwezig is. Op uw initiatief is de biljartver eniging ,,'t Zwaantje" opgericht. Een vereniging met naam, (die o.a. bondsvoorzitter P. v. Engelen uit Baarn als lid heeft) niet alleen in de biljartsport, maar ook in ver enigingsverband. De goede geest die er in deze vereniging heerst is mede dank zij uw werk bereikt. Na meer dan een kwart eeuw de voorzitters- hamer gehanteerd te hebben, nam u enige maanden geleden afscheid, bij welke gelegenheid u het ere voorzitterschap werd aangeboden. Heel veel van uw vrije tijd hebt u voor deze sport beschikbaar ge steld. Daarmee hebt u het maat schappelijk leven gediend. Uw naam heeft nog meer klank in Waalwijk. Meer dan 40 jaar bent u koorzan ger, terwijl u ook als journalist (de heer Burmanje is nog steeds als re- daktioneel medewerker aan dit blad verbonden) uw sporen verdiend hebt. Daarom doet het me veel ge noegen dat ik u naar aanleiding van uw afscheid als voorzitter van ,,'t Zwaantje", bij een afzonderlijk koninklijk besluit de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, kan uitreiken", aldus de burgemeester. De heer J. de Kort, voorzitter van Waalwijks Belang, die samen met secretaris A. Tielen de bijeenkomst bijwoonde, wees op de prettige re latie die steeds tussen de vereniging en de heer Burmanje heeft bestaan. „Dank zij uw medewerking, hebben wij in Waalwijk ook vaak onze me dewerking aan biljartmanifestaties kunnen geven". „Dat onze vereniging uw kwali teiten hoog aanslaat, behoeft geen nader betoog. Voor uw werk blijven wij dankbaar", aldus de heer P. Gons, voorzitter van ,,'t Zwaantje". Spreker vond het ook voor de bil jartsport een eer dat een van haar mensen een koninklijke onderschei ding kreeg. De heer A. van de Ven, werd de drie jubilarissen ook een geschenk aangeboden. Door 't per soneel zal het jubileum op een late re datum worden gevierd. Wel bleef men vrijdag nog geruime tijd in de directiekamer bijeen, om onder het genot van een verfrissing nog eens over deze feestelijke gebeurtenis na te kaarten. voorzitter van het zangkoor van St. Jan, schetste de heer Burmanje als een trouw koorlid, die nog steeds solo's verzorgt. Namens de Waal wijkse journalisten sprak de heer H. Swinkels, die de nestor van de pers van harte feliciteerde met zijn onderscheiding. Nadat een toast op de heer Bur manje was uitgebracht, sprak deze een kort dankwoord. „Ik ben blij te hebben mogen ervaren dat mijn j werk op prijs is gesteld. Dat stemt mij dankbaar. Ik heb mijn functies met pijn neergelegd. Er is echter een tijd van komen en gaan", aldus de heer Burmanje, die later op de dag nog door de leden van ,,'t Zwaantje" werd gehuldigd, waarbij hem een geschenk werd aangebo den. Ook van andere verenigingen mocht de heer Burmanje dit week einde veel gelukwensen in ontvangst nemen. ZILVEREN ROOS VOOR MANDERS' „DORUSSHOW" De Gouden roos van Montreux is dit jaar toegekend aan de Britse in zending ((Frost over England", een satirische show met in de hoofdrol de békende Britse t.v.-acteur David Frost. De Zilveren roos ging naar de Nederlandse „Dorus-show" van Tom Manders, die op 15 april door de Vara werd uitgezonden. Ten kantore van de firma Kerst en Oerlemans, Schoenfabriek Rem brandt, had vrijdag de uitreiking plaats van de zilveren ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, aan de heer D. Voor de Poorte, die voor enige weken zijn 40-jarig jubileum bij deze firma vierde als vertegenwoordiger. Bur gemeester Van Prooijen speldde de heer Voor de Poorte met waarde rende woorden en de beste wensen de medaille op de borst. De directeur van Rembrandt, de heer Maris, noemde dit een ver lengstuk van het feest voor drie weken en wees er op dat de heer Voor de Poorte een belangrijke bij drage had geleverd aan de opbouw van het bedrijf, daar hij gedurende 40 jaar voor de afzet van het pro duct zorgde, waardoor het bedrijf was uitgegroeid. Ook hier werd dit feit natuurlijk in tegenwoordigheid van familie en personeelsleden met de erewijn be zegeld. Ook onze hartelijke gelukwensen met deze onderscheidingen aan mej. Rijken en de heer Voor de Poorte. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. H. K. J. Beernink, heeft dinsdagmiddag in de Eerste Kamer een wetsontwerp betreffende het toekennen van uitkeringen en pen sioenen aan politieke ambtsdragers teruggenomen, nadat van de zijde van de Kamer felle kritiek op dit ontwerp was geleverd. De minister verklaarde het wets ontwerp algemene pensioenwet po litieke ambtsdragers bij zijn optre den te hebben aangetroffen. Na de redevoeringen der Kamerleden was het hem echter duidelijk dat het, zo het in stemming zou komen, zou worden verworpen. „Omdat ik prijs stel op vruchtbaar overleg over deze materie zal ik ingaan op het verzoek dit wetsontwerp in na dere overweging te nemen. Alle gemaakte opmerkingen zullen daar bij in beschouwing worden geno men". Ook senator Teijssen verklaarde zich openlijk tegen dit ontwerp. De renners van de groepering Te- levizier-Batavus zijn toch beschik baar voor deelneming aan de Tour de France. Het conflict met de Ko ninklijke Nederlandse Wielren Unie rond de aanwijzing van Wout Wagt- mans als leider van de nationale ploeg is via een bemiddelende rol van de Amsterdamse sportarts Hans Tetzner, beëindigd. Wagtmans blijft ploegleider, maar hij zal in de Tour vergezeld worden van een door de KNWU nog aan te wijzen waarne mer, die tijdens de koers echter niet in de bevoegdheden van Wagtmans zal mogen treden.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 3