R.K.C behaalt ruimelzege op schotloos Uno Animo: 4-0 KAATSHEUVEL Equipe Claus-Jetten wint Schoen-rally '67 Donderdag kan RKC weer eerste klasser zijn RWB slaagde er niet in Rood Wit te bedwingen TIJDENS DRUKBEZOCHTE DIENST Dominee Wursten deed intrede bij Ned. Herv. Kerk te Sprang Toespraken Tot slot 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 2 MEI 1967 7 Hattrick van A. Duquesnoy Beslissings wedstrijd niet uitgesloten Onvergetelijke dag Sprang-Capelle De voorlaatste thuiswedstrijd van RKC is een ruime en verdiende zege geworden voor de ploeg, die er qua voetbal het meeste recht op had en dit ook in doelpunten wist uit te drukken. Uno Animo heeft zich niet als een gewillig schaap naar de slachtbank laten leiden en dikwijls kwamen zij tot verrassend goed tegen spel, maar wanneer zij dan voor de goal kwamen, leek het alsof zij lood in de schoenen kregen, verloren de bal en RKC kon dan weer ten aan val trekken. Van het zenuwachtige, schotloze RKC van de vorige 2 wed strijden was niet meer te bespeuren en dit resulteerde dan in goed opge zette aanvallen vanuit de achterhoede, die de achterhoede van Uno Animo dan voor grote problemen stelden. Alle ingrediënten voor een goede wedstrijd waren aanwezig: prachtig zomerweer, een kleine 3000 bezoe kers en goed voetbal van beide zijden. Door de overwinning van RAC op Zeeland Sport (3 - 1) en de zege van RKVVU op Axel (2-1) is de situa tie aan de kop hetzelfde gebleven en zal a.s. donderdag misschien de be slissing brengen, waarover elders in de voorbeschouwing meer. De eerste minuten werd er over en weer door de elftallen wat verkend om de\wederzijdse krachten te onder zoeken. Hierna is RKC het, dat het initiatief neemt, hetgeen resulteert in een goede aanval over rechts, die door keeper G. Spapens onderschept werd. Een minuut later wederom een aanval over rechts, maar de Uno-go- alie is op zijn post. Een vrije schop wordt door hem eveneens onschade lijk gemaakt. Na een kwartier valt de eerste goal, als A. Duquesnoy, na goed aangeven van H. Passier, in de diepte spurt en de keeper geen schijn van kans geeft. Uno Animo probeer de 'het via H. Spapens, maar diens schot mislukte. Na een voorzet van links zijn A. Duquesnoy's benen net iets te kort om de bal in de goal te schuiven. Uno Animo kreeg de eerste corner te nemen, echter zonder resul taat. Na een 25-tal minuten moest J. v. Pruyssers wegens een voetblessure uitvallen en 'hij werd vervangen door L. van Heumen. H. Passier loste nog een goed schot, maar het ging over. Na een half uur werd het 2-0; wel iswaar werd de bal door I eermakers uit de goal getrapt, maar de goed lei dende scheidsrechter, de heer Wil- lems, had terecht geconstateerd, dat de bal de doellijn gepasseerd was. Ook hier was A. Duquesnoy de ma ker. Uno Animo kreeg nog een vrije schop te nemen, die gevaarlijk was, maar door de achterhoede toch goed weggewerkt werd. 'n Vermakelijk in cident deed zich voor toen het net achter doelman Spapens het begaf, maar na de rust was het euvel weer verholpen. B. Pullens zette een goede aanval op en gaf de hal voor de goal, waar Spapens net een fraktie van 'n seconde eerder bij was dan A. Du quesnoy. Hierna brak de rust aan. Na de rust al meteen een goede aan val van Uno Animo, maar v. d. Anker redde fraai. Even later weer zo'n ge vaarlijke aanval, maar de achterhoe de gaf geen krimp. De voorhoede be gon onderwijl ook weer warm te lo pen. H. Passier haalde een hal fraai over naar A. Duquesnoy, die rake lings overschoot. B. Pullens loste eveneens een goed schot, hetgeen be ter lot verdiend had. H. Passier, goed op dreef deze middag, evenals de rest van 'het elftal, probeerde het weer eens, maar Spapens redde voortreffe lijk. In de 13e minuut kreeg H. Pas- sier dan toch loon naar werken, toen hij met een ver en formidabel schot nu Spapens geen schijn van kans gaf. Zonder A. Duquesnoy iets tekort te willen doen, was dit toch wel het mooiste doelpunt van de wedstrijd. 3-0. Een voorzet van de goed mee gekomen back P. Bakkers, werd door B. Pullens in zweefvlucht over de lat gekopt. Uno Animo kwam wat meer opzetten en dit met behoorlijk goed voetbal, maar het is reeds gezegdals ze in de buurt van de goal kwamen, stokte de aanval. Bij acties voor de goal kwam Uno Animo goed weg hoewel met kunst en vliegwerk. Na 'n half uur werd het 4-0, toen de door gelopen Duquesnoy de keeper om speelde en de bal in het net deponeer de. H. Passier kreeg nog een unieke kans, maar schoot boog over i.p.v. de bal laag in te lopen. Bij Uno Animo werd Th. Spapens in de laatste mi nuten nog vervangen door L. Haans. De wedstrijd werd verder rustig uit gespeeld, waarbij RKC nog wel enke le kansen kreeg, maar niet meer scoorde. Zonder uitzondering verdie nen alle spelers een pluim voor de manier waarop zij deze wedstrijd ge speeld en gewonnen hebben en nu maar hopen, dat het tegen RKVVU ook zo wil gaan. Donderdag a.s. (Hemelvaartsdag) speelt RKC de zeer belangrijke thuis wedstrijd tegen RKVVU uit Leur. Momenteel is de stand aan de kop de volgende: RKC en RAC gezamenlijk op de eerste plaats met 33 punten uit 23 wedstrijden en RKVVU op de derde plaats met 29 punten uit 22 wedstrijden. RKVVU heeft nog kans, maar dan zouden zij van RKC moeten winnen en de inhaalwedstrijd tegen ODIO. RAC speelt eveneens donder dag uit naar Axel. Wil RKC dus kans houden dan zal er van RKVVU gewonnen dienen te worden. Wint haar wedstrijd ook dan moet er een beslissingswedstrijd gespeeld worden. RKC heeft zondag tegen Uno Animo getoond, dat ze beter kunnen, dan datgene dat ze tegen resp. Axel en Terneuzen hebben laten zien. Er zat vaart in de aanvallen en de combina ties werden goed uitgevoerd, hetgeen resulteerde in 4 goals. Individueel werd er ook goed gevoetbald en wan neer er tegen RKVVU met dezelfde verve en élan gespeeld wordt als tegen Uno Animo, zien we het resultaat met optimisme tegemoet, hoewel RKVVU ook alles zal geven want het is hun laatste kans. Verder hopen we op een sportieve wedstrijd zoals dat even eens tegen Uno Animo het geval was, op mooi weer en een groot aantal toe schouwers ter aanmoediging. Scheidsrechter is de heer Th. Wilms' uit Helmond. RKC-ers, alls succes gewenst. Verder wijzen wij erop, dat de kassa's reeds vanaf 12 uur ge opend zullen zijn. MUZIKALE RONDWANDELING NA GEBOORTE PRINS De geboorte van de jongste telg in ons Vorstenhuis is ook in Kaatsheu vel met muzikale klanken begroet. Door het te late uur kon dit niet meer op dezelfde avond nog plaatsvinden, maar vrijdagavond trokken de mu ziekgezelschappen Euphonia, Apollo en St. Jan met hun drumbands met fikse marsmuziek door de straten om zidh tenslotte naar de ambtswoning van de burgemeester aan het Wilhel- minaplein te begeven, waar voor het gemeentebestuur en de raad een sere nade werd gebracht. De belangstel ling voor een en ander was overigens maar aan de matige kant. VOLKSUNIVERSITEIT SLOOT SEIZOEN Donderdag heeft de Volksuniversi teit het winterseizoen afgesloten met een voordracht door Otto Sterman. Dat de belangstelling minder dan normaal was zal vermoedelijk wel moeten worden toegeschreven aan de T.V.-uitzending in verband met de heugelijke gebeurtenis in het prinse lijke gezin. De ongemeen boeiende voordrachten, die door het aandach tige auditorium ademloos werden ge volgd, vormden echter een waardige afsluiting van een geslaagd seizoen. Het eerste deel van dit nieuwe Ster man-programma had betrekking op 't rassenprobleem in Amerika, terwijl 't tweede deel de humor van de Afri kaanse neger op vaak originele wijze tot uitdrukking bracht. Tevoren had voorzitter Van den Berg in zijn ope ningswoord aan allen, die tot het wel slagen van deze avonden hadden bij gedragen, dank gébracht. In het bij zonder werd hierin het gemeentebe stuur betrokken, dat door zijn onmis bare steun dit culturele werk moge lijk maakt. De grote toename van het ledental wijst er op, dat een en ander in brede kring wordt gewaardeerd. In september start men met het nieuwe - wederom met zorg samengestelde - programma. BROMFIETSTER ERNSTIG GEWOND Tengevolge van het niet verlenen van voorrang werd mej. M. uit Kaats heuvel met 'haar bromfiets zaterdag middag op het gevaarlijke kruispunt Crispijnstraat - Vossenbergselaan ge grepen door een bestelwagen. De ver wondingen die zij hierbij opliep wa ren van dien aard dat zij, na eerste behandeling door dokter Van Tuijn, per ambulance naar het ziekenhuis te Waalwijk moest worden overge bracht. KONINGINNEDAG Kaatsheuvel kan op 'n geslaagde viering van Koninginnedag terugzien. Wanneer we echter nagaan dat het programma van deze feestdag, op 'n enkele uitzondering na, uitsluitend uit buitengebeurtenissen bestond, dan heeft het organiserende Oranje-Co mité toch wel géboft dat Pluvius ver stek heeft laten gaan. Die uitzonde ring vormde tevens de ouverture van deze Koninginnedag, welke zich af speelde in de zaal van de Gildenbond, waar burgemeester L. van Erp depu taties van lagere scholen uit zijn ge meente ontving. Evenals vorig jaar mogen we ook nu weer dit onderdeel als de hoofdschotel van het menu van deze dag aanmerken. Er werd door de groepen 'n afwisselend programma in de vorm van zang, voordracht en dans gepresenteerd en de wijze waar op dit werd uitgevoerd toonde duide lijk aan dat men zich met zorg had voorbereid. Het feestprogramma ver melde verder een fietsenrally, waar voor de deelnemers(sters) op ziéh zel ve waren aangewezen om hier iets van terecht te brengen en op het Pr. Mauritsplein verzorgden de pony verenigingen uit Loon op Zand en De Moer een show, waarvan de inhoud alleen interessant was voor insiders. Het overige, niet talrijke, publiek volgde de verrichtingen van de jeug dige ruiters plichtmatig en vond het 'overigens 'n koude bedoening op dit ruime plein. Ondanks het minder ge schikte weer kon men zich daarna nog vermaken met een gymnastiek- en indodemonstratie op het tromge roffel van de harmonieën en drum bands in de loop van de dag en avond en konden de liefhebbers deze Ko ninginnedag besluiten met 'n dansje in de diverse gelegenheden. OOK IN KAATSHEUVEL EEN BABY OP 27 APRIL Er is on 27 april i.l. veel geïnfor meerd bij doktoren en verloskundigen uit de omgeving, om tè weten te ko men of er ook een baby bij een der patiënten was geboren op deze voor ons land zo heuglijke dag. Uit de eerste berichten bleek dit helaas niet het geval te zijn. Vrijdagmiddag werd bekend, dat er bij de familie Sulsters te Kaatsheuvel een dochter was ge boren op 27 april. Dat dit bericht zo laat was kwam doordat de moeder naar het ziekenhuis in Tilburg moest. De gelukkige- ouders ontvangen nu van Bambino te Waalwijk en Kaats heuvel de Koninklijke trappelzak met het certificaat van echtheid. Het is RWB niet gelukt om in St. Willibrord een paar puntjes te be- bemachtigen. Hoewel er voor beide partijen niets meer op 't spel stond, is Rood Wit nog een dorpsclub, waarvan langs de lijn gedicteerd wordt dat er doelpunten gemaakt worden. Maar de eerste minuut moeten zij toch wel even geschrok ken zijn, want 15 seconden na de aftrap kreeg H. Bruurmijn 'n pracht van een kans om te scoren, maar de bal, zachtjes ingeschoten, werd op de doellijn uit het doel getrapt. Toch werd het nog binnen de eer ste minuut 10 voor RWB door een geheide goal van Han Bruurmijn. Pal daarop werd een derde kans jammerlijk gemist. Maar de wed strijd zou toch geheel anders ver lopen. Na 15 minuten werd het 11. Een Rood Witte aanvaller sloeg met de hand de bal voor hem neer en doelpunte hieruit. Zo'n openlijk handsgeval werd door de scheids rechter niet gezien. Rood Wit begon na deze toegift opeens fanatiek te voetballen, alsof er een kampioen schap te verdienen viel. RWB kwam in de verdrukking en wist geen ant woord te geven op dit harde spel. 'n Misverstand onder elkaar bracht een Rood Wit aanvaller oog in oog met doelman Avontuur, maar deze stompte de bal tegen de lat en er uit. RWB kwam voorzichtig nog wel eens in de aanval, maar de re soluut ruimende Rood Witten ga ven geen kans. Rood Wit kwam nog op 21 uit een van de vele twee mansacties, die zij in hoog tempo uitvoerde. De RWB-ers geloofden 't ergens wel, wat toch voor de trou we supporters niet etrg plezierig is. Door de actieve linksbuiten van Rood Wit kwam het nog op 31, daarmee aantonend dat Rood Wit beslist de sterkste was. Zaterdag jl. werden op het par keerterrein van ,,De Efteling" de deelnemers gestart voor de „Schoen rally", het grote jaarlijkse sporteve nement van de automobielclub „Kaatsheuvel", die gewonnen werd door de équipe Claus - Netten, op de hielen gevolgd door de équipe Van Beek - Verschuren, die het vorig jaar deze rit op kaar naam bracht. De A.C. Kaatsheuvel, die de za ken tot in de puntjes had voorbereid, kan ook nu weer met voldoening op een omvangrijk brok werk terugzien, temeer omdat de belangstelling van de autosportliefhebbers voor dit ge beuren weer bijzonder groot was. In totaal circa 150 equipes hadden zich namelijk laten inschrijven voor deze oorspronkelijk als nachtrit bedoelde rally, die ter elfder ure moest worden omgezet in een dagrit. Voor de A- en B-klassers, die zoals gebruikelijk een kaartleesrit kregen voorgeschoteld, die meetelt voor het kampioenschap van de R.A.C.-Zuid, werden de pro blemen door deze mutatie wel iets vergemakkelijkt. Wel werden deze rijders in Doeveren geconfronteerd met een even onverwacht als hinder lijk obstakel in de vorm van een op de weg geplaatste landbouwtraktor, waardoor zij even van de uitgeteken de route moesten afwijken. Aanvan kelijk dacht men dat dit een stunt was van de rituitzetters, maar al spoedig bleek dat een daar wonende landbou wer, die blijkbaar een hartgrondige afkeer heeft van deze sportbeoefe ning en bovendien erg op zijn rust gesteld is, deze botte en ongeoorloof de methode had aangegrepen om hierin niet gestoord te worden. De oriëntatierit voor de C-klassers daar entegen bleek vrijwel voor iedere deelnemer in deze groep een bijzon der pittige affaire te zijn, met het ge volg dat zelfs de best-geplaatsten kwistig met strafpunten werden be deeld. De uitslag was Het was zondag voor de Hervormde Gemeente van Sprang een blijde dag. Na een vacature van een jaar door het vertrek van ds P. J. Bos naar Ameide, mocht zij in ds G. Wursten, overgekomen van Wierden, weer een eigen herder en leraar ontvangen Na in de morgendienst te zijn bevestigd door ds Westland van Wierden, met een predikatie over 1 Corinthe 1 18 en 19, deed ds Wursten in de middagdienst zijn intrede voor een vrijwel tot de laatste plaats toe bezet kerkgebouw. Naast een groot gezelschap van oud-gemeen teleden uit Wierden, waren bij de intrede tegenwoordig het vol tallige college van burgemeester en wethouders van Sprang-Capelle, de vorige predikant ds Bos van Ameide en vele predikanten uit de Classis Heusden en uit de Ring Waalwijk, alsmede een deputatie van de kerkeraad der Geref. Kerk van Sprang, ds Barkema, Geref. pre dikant en een deputatie van het schoolbestuur. Tot tekst voor zijn intree-predikatie had ds Wursten gekozen Mattheus 10 vers 11, 12 en 13. Zijn eerwaarde wees er op dal het ook in deze dienst moest gaan om de bediening van het Woord, want men bepaald niet zelf ons leven, het is een Ander die de opdracht geeft en in het vervullen daarvan is nie mand onfeilbaar, waarom het nodig is dat wij steeds opnieuw luisteren naar het Woord van de Here onze God. Luisteren en ge hoorzamen, dan ontdekken wij dat er geen verschil bestaat in de opdracht aan de apos telen en aan de predikant. En deze opdracht heeft haast, want het Koninkrijk Gods is nabij gekomen, waarom men moet ijveren in het vervullen van die opdracht. Daarom wordt de predikant geroepen de gemeente te onderzoeken of zij waardig is het Woord te Ontvangen. Maar wie is waard, vraagt Z. E., dat God tot ons komt in de predi king van zijn Woord Niemand, en toch staat het er. Hier wordt bedoeld, wie begerig zijn naar Zijn Woord, waarom men er op bedacht moet zijn of de prediking aanslaat of niet. Onze kerkgang op zichzelf is nog geen bewijs dat wij Ziin Woord waardig ziin, er moet een waarach tig begerene zijn. Z. E. hoopt dat er in alle huizen en op elke inwoner van Sprang wer kelijk de vraag naar en de openheid van 't Woord gpovnden mag worden. 7, F heeft de laatste weken dikwijls gehoord dat Sprang een goede gemeente is en bii heeft zich daarover verheugd, maar ds Wursten hoopt dat de prediking voor allen zó mag zijn, dat men ziet dat God alleen goed is, dan zal hij de vredebode mogen zijn om veel fijn werk te doen, want dan mag hij spreken van vrede in Jezus Christus door de H. Geest en kunnen allen op hun beurt mede-bode zijn, op het werk en overal en zijn wij zó samen op weg naar Zijn eeuwig vrederijk. A-klasse: B. Claus - A. Jetten (Stip- hout-Boekel) 157 strafpunten; 2. J. v. Beek - J. Verschuren (Aalst-Eind- boven) 165; 3. J. Kuyken - J. van Mierlo (Aalst - Eindhoven) 189; 4. H. v. Gemert - M. v. d. Ven (Wan- rooij-Veghel) 224; 5. A. Barkelen-J. Green (Wouw-Breda) 240 strafpun ten. B-klasse-, 1. C. Peters - C. Brenninck- meijer (Rosmalen-Boxmeer) 164; 2. H. Giesen - F. v. Hoek (Eindhoven) 180; 3. A. Buys - Fr. Buys (Bergen op Zoom) 180; 4. J. Dietvorst - van Raay (Bergen op Zoom) 180; 5. J. de Rooij - J. de Rooij jr. 215 straf punten. C-klasse: W. Rolvink - J. v. Gennip (IJmuiden - Haarlem) 223; 2. P. Zoontjes-Fr. de Vries (Tilburg) 274; 3. J. Peters-A. v. d. Geer (Helmond- Eindhciven) 286; 4. Fr. Hesling - W. v. Bakel (Oss) 288; 5. A. Meulen- dijk - mevr. Meulendijk (Helmond) 289; 6. P. Rayman - mevr. Rayman (Rosmalen) 294; 7. Heubers-M. Dek kers (Mierlo-Hout) 297; 8. K. Wij- nants - J. v. Avon (Den Bosch-Waal wijk) 315; 9. W. v. d. Vélden - mevr. v. d. Velden (Tilburg) 331; 10. F. v. Hesteren - J. v. d. Wiel (Meerveld- hoven) 336; 11. C. v. d. Ven - mevr. v. d. Ven (Loon op Zand) 348; 12. mevr. v. Berkel - mevr. de Vries (Til burg) 352; 13. J. v. d. Velden-v. d. Velden (Brunssum) 365; 14. J. v. d. Heuvel - A. v. d. Heuvel (Den Bosch) 363; 15. L. Corijn - C. de Graaf (Ba kel - Veghel) 376; 16. Kremers - me vrouw Kremers (Tilburg) 378; 17. B. Lont - M. de Kort (Tilburg) 380; 18. H. Weidingen - W. Weidingen (Til burg) 390; 19. G. Bouwmans - L. Duckers (Geldrop - Maastricht) 404; 20. A. Stevens - J. de Kok (Geleen- Den Haag) 410 strafpunten. De prijs voor het beste clubteam was voor de Kempenrijders uit Eind hoven. Beste prestatie A.C. Kaatsheuvel: P. Zoontjes - Fr. de Vries. Na de preek richtte ds Wursten zich in een toespraak allereerst tot de vertegen woordigers van de burgerlijke overheid en sprak daarbij zijn vreugde uit over hun aanwezigheid. Dank ook zij hun arbeid kon men thans ook hier nog in rust en vrede aanwezig zijn. Hij beloofde waar mogelijk van harte zijn medewerking te zullen geven wanneer zulks zou worden gevraagd en re kende er ook op, op de medewerking van het gemeentebestuur te mogen rekenen. Met de wens dat ieder op eigen terrein en roeping de eer en het recht van Jezus Chris tus zouden bevorderen, besloot ds Wursten zijn woorden tot burgemeester en wethou ders. Zich vervolgens richtend tot de ver tegenwoordigers van de Ring Waalwijk en de Classis Heusden, zei ds Wursten dat de kerk in de branding staat en daarbij een grote verantwoording draagt. Hij hoopt met elkaar te zoeken naar wat voor geheel de kerk tot zegen kan zijn. Tot zijn Geref. collega, ds Barkema, zei hij goede verwach tingen te hebben voor een collegiale samen werking in de toekomst. Stoelende op het zelfde erfgoed van de hervorming, wenste Ds Wursten hem de gave van wijsheid en 'kracht toe. De bevestiger, Ds Westland van Wierden, zei verblijd te zijn het verzoek tot de bevestiging te hebben aangenomen en de manier waarop Ds Westland hem aan de gemeente Sprang had verbonden, had ds bijzonder aangesproken, want zoals het hoort had hij ds en de gemeente gebonden aan Gods Woord. Ds Wursten deed het goed zoveel oude gezichten te zien van Wierdenaren die naar Sprang gekomen wa ren om deze dag mee te maken en hij wens te het gezelschap een goede thuisreis. Zich richtend tot Ds Lekkerkerker, dankte hij deze voor het vele werk dat hii als consu lent gedurende de vacature had verricht. Hij zei het te betreuren dat Ds Lekkerker ker reeds zo gauw weggaat en wenste Ds Lekkerkerker toe met vreugde zijn werk te mogen doen in zijn nieuwe gemeente. Ook ds De Graaf van Meeuwen dankte hij voor de verleende bijstand in de ge meente van Sprang en sprak de hoop uit op zijn medewerking voor de toekomst. Verder had de nieuwe predikant waarderen de woorden voor de koster en de kosteres, voor de congierge van het Jeugdcentrum en zijn vrouw, voor de organist en sprak daarbij de hoop uit voor een prettige sa menwerking in de toekomst. Tot slot richtte Ds Wursten zich in het bijzonder tot de colteges van Kerkvoorgden en Notabelen, de Kerkeraad en de ge meente van Sprang. Ds en mevrouw waren bijzonder verrast voor wat gedaan was aan de pastorie en voor de wijze waarop zijn gezin was ontvangen en waarop deze dag voor ds tot een onvergetelijke was gemaakt. Ds noemde het fantastisch. Tot de gemeen te zei ds dat de pastorie steeds voor hen open staat en hij hoopte dat men steeds meer in een werkelijke ontmoeting mag verkeren onder de prediking des Woords. Ds denkt ook aan de jonge mensen, waar mee hij gewend was veel om te gaan en hoopte dat dit hier niet minder zou zijn, maar dat ligt aan beiden. Dat alles kan alleen gebeuren bij een goede samenwerking met de kerkeraad. die ds reeds in de contacten geproefd heeft en dat smaakt naar meer, want de openheid, hartelijkheid en spontaniteit, hebben zonder overdriïving grote indruk op ons gemaakt, aldus Ds Wursten. Ds hoopt met vreugde zijn werk te mogen doen en de Here geve ons goede ingang in de gemeente, zo be sluit Z.E. De consulent, Ds Lekkerkerker, gaf hier na gaarne het wooTd aan enkele genodigden en allereerst aan burgemeester M. van Prooijen, die Ds Wursten en mevrouw met de kinderen namens het gemeentebestuur heel hartelijk welkom heette in de ge meente en daarbij de hoop uitsprak dat zij zich spoedig thuis zouden gevoelen en een goede tijd in Sprang zouden doorma ken. Het gemeentebestuur was verheugd dat Sprang weer een eigen predikant heeft. Hij zegde ds gaarne alle medewerking toe om samen te werken in het belang van dezelfde mensen. Een goede jeugdzorg baart ook voor het gemeentebestuur de grootste zorg. De burgemeester eindigde met ds Gods ze gen toe te wensen. Ds Heijboer uit 's-Gravenmoer sprak na mens de Classis Heusden en de Ring Waal wijk en bood Ds Wursten de gelukwensen aan met deze dag en sprak de hoop uit dat hij kracht zou mogen ontvangen om de geestelijke arbeid naar behoren te vervul len in dienst van de Koning der Koningen. Hij wees er op dat de Classis Heusden in Brabant en Limburg de enige classis is die een bepaalde rechtse signatuur draagt en 'n zeer eigen geluid laat horen en hij noemde het uniek dat de vergaderingen druk be zocht worden. Hij sprak de hoop uit dat Ds Wursten bereid zal zijn aan de beraads lagingen daadwerkelijk mee te werken. Wat de Ring Waalwijk betrof was deze thans voor enkele uren voltallig, want om 12 uur zal er door het emiraat van Ds Lekkerker ker weer een vacóture zijn. Hij besloot met Ds Wursten toe te wensen zijn arbeid te mogen vervullen zoals het slot van 't doop formulier zegt De Vaderlijke goedheid moge bekennen, enz., zowel voor persoon als ambt. Ds Barkema, Geref. predikant, bracht namens de Geref. Kerk dank voor de wel gemeende woorden en zegde toe voor ds en zijn werk te bidden. Wij beleiden dezelfde God en Vader en dezelfde Heiland en al le ven we als kerk gescheiden, wij weten dat dit pijn doet en het is daarom goed als we iets van de broederhand mogen voelen. Ds Lekkerkerker zei jaloers te zijn: een jonge predikant, een gemeente met een actieve kerkeraad en nog vele goede dingen, maar wees op de zware verantwoordelijkheid van ds voor de schare die aan zijn zorg is toe vertrouwd. Ds moet wet en evangelie in de juiste verhouding naar voren brengen en hij wekt op tot veel gebed in de gemeente voor de herder en leraar. Hij nam afscheid als consulent van gemeente en kerkeraad, waar mee hij goed heeft samengewerkt. Tot slot sprak ouderling W. Spuijbroek namens kerkeraad en gemeente en dankte Ds Lekkerkerker voor het vele werk tijdens zijn consulentschap verricht. Nooit was te vergeefs een beroep op hem gedaan. De predikanten uit de Ring dankte hij voor hun medewerking bij de voorziening des Woords. Namens de colleges van kerkvoogden en no tabelen en de kerkeraad heette hij ds en zijn gezin welkom in hun midden. Op 14 februari jl. was er blijdschap toen het be richt ontvangen werd dat ds het beroep had aangenomen. Hij belooft dat de kerkeraad als één man achter ds zal staan, evenals de colleges van kerkvoogden en notabelen. Hij wenste en bad dat de Here ds zowel voor zijn persoon als zijn ambt en gezinsleven mag zegenen, opdat ds tot zegen gesteld mag worden voor de gemeente. Op verzoek van de heer Spuijbroek werd de nieuwe herder en leraar staande toegezongen de zegenbede uit Psalm 134 3 „Dat 's Heren zegen op U daal", enz. Nadat Ds Wursten de spre kers met een enkel woord had bedankt, werden tot besluit gezongen het le en het 4e vers van Psalm 138. PV NOOIT GEDACHT De PV Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh, hield zaterdag een wedvlucht vanaf Neuf- villes. Afstand 145 km. 538 duiven namen deel. De uitslag was: A. van Zeist 1 59; A. Spierings 2 49 61; J IJpelaar 3 13 91 121 126; A. Nieuwenhuizen 4 51 64 102 104; J. Sterrenburgh 5 19; H. Hendriks 6; F. Factor 7 11 40 57 119; A. Spui- broek 8 18 94; J. Brok 9 41 53; H. Spuibroek 10 14 87 122; A. Lagrauw 12 106; A. Vos 15; A. v. Campen 16 66; W. Nieuwenhuizen 17 99 130; A. Willemse 20; A. de Jong 21 60 63 112; A. van Gooi 22 31 65; M. Mesch 23 73 97; H. Vos 24 38 47 52 72 UI; C. Verhagen 25; P. Blom 26 27 46 68; D. van Oss 28 93 114; C. Broeks 29 56 82; G. van Leent 30 113; H. Dekkers 32 107 117; A. v. d. Schans 33 37 69 79; D. v. d. Schans 34 77 84 105; G. Rozenbrand 35 78 90; A. Heibloem 36; M Netten 39 96 98; N. Treffers 42 62 101; C. Pullens 43 85; T. de Jong 44 71 74 83; A. Ophorst 45; A. Factor 48 110 129; G. Molengraaf 50 55 58; W. Ro mer 54 118; P. de Meter 67; C. Bras penning 70 103 120; D. Smits 75; C. van Tilborgh 76 81 108; J. van Zeist 80 127; J. Ophorst 86; A. Florijn 88; J. Sterrenburgh 89 92 109 116; L. Vos 95; A. van Tiggelen 100 125; J. de eMter 115; J. Rosenbrand 123; J. Kramer 124; J Spuibroek 128. A.s. vrijdag inmanden voor Qui- vrain tussen 6.30 en 8.30 uur.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 7