WAALwijkse en LAnqstRAAtse couRAnt 13 mei is het 50 jaar geleden dat Maria in Fatima verscheen J Meubeltoonzaal Klis in Kaatsheuvel 4 mei geopend Frater Serenus viert zaterdag gouden kloosterfeest [dCa mpe ampe D. Rolberg - Loon op Zand koninklijk onderscheiden SIMCA MM K IW Mei.maand van het geluk rVCl ik los nog steeds evenveel af, maar toch gaat het me f 100,- minder kosten... PREMIE SPAARPLAN OVERSTE FRATERHUIS - LOON OP ZAND 40 JAAR BIJ HEIDE MIJ. DE GROOT's Veel belangstelling voor jeugdbiljart in Waalwijk De maand van bizondere gebeurtenissen. Moederdag, Pinksteren, huwelijk, verloving, de vreugde over een geslaagd examen. De maand die een extra zonnige betekenis heeft en waarin zoveel prettige dingen gebeuren. Wij hebben speciaal voor deze maand een exclusieve kollektie samengesteld: een keur van cadeaus voor ieder die u op een hartverwarmende manier wilt verrassen. Doe uw gelukkigste keus. Geef wat gelukkig maaktgeef het in mei! Basis voor persoonlijk bezit In Tilburg: Harmonie „Drunen" organiseert loterij met als le prijs vakantie-reis VRIJDAG 5 MEI 1967 88e JAARGANG No. 36 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct.inc.k.) ƒ0,80 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p.kwrt. (3,40+10 ct inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,— by girobetaling (by incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureausGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres„ECHO" Op 13 mei 1967 is het 50 jaar ge leden dat Maria te Fatima in Portu gal voor de eerste maal verscheen aan drie arme, ongeletterde kinderen van resp. 10, 9 en 7 jaar oud. Nog vijf malen zal de H. Maagd, telkens op de 13e van de maand, zich aan deze klei nen openbaren met de hun vertrouw de rozenkrans in de hand. Bij de laat ste verschijning, op 13 oktober 1917, maakt zij zich in tegenwoordigheid van 70.000 mensen bekend als On ze Lieve Vrouw van de Rozenkrans", nadat zij reeds gedurende de vorige verschijningen het mensdom gewezen had op de noodzakelijkheid van boete en gebed, met name van het rozen kransgebed, om met God verzoend te worden. Maria voorspelde te Fatima dat er eenmaal een paus zou komen, die de gehele wereld aan haar Onbe vlekt Hart zal toewijden, wat de we reld geestelijk en godsdienstig tot heil zal strekken. Op 13 mei 1917, de dag van de eerste verschijning van Fatima, werd in Rome don Eugenio Pacelli tot bis schop gewijd. Vijfentwintig jaren la ter herdenkt Pacelli, toen paus Pius XII, zijn zilveren bisschopsjubileum. In dat jaar, op 31 oktober 1942, stelt hij in een radioboodschap aan het volk van Portugal, het door de twee de oorlog geteisterde mensdom onder de bescherming van O.L. Vrouw van Fatima, die hij in een persoonlijk ge bed aanroept als O.L. Vrouw van de rozenkrans. Op rozenkransdag, 3 ok tober 1943, volgen de Nederlandse bisschoppen zijn voorbeeld door het gehele Nederlandse volk aan O.L. Vrouw van Fatima toe te wijden en het op het woord van Maria aan te sporen tot boete en gebed. Nu Fati ma in 1967 zijn gouden jubileum viert, zal aan het wonderlijk gebeuren vgn het eens zo onbekende Fatima, thans een pelgrimsoord van de eerste rang, ongetwijfeld menige negatieve als positief opbouwende beschouwing worden gewijd. Het Apostolaat van de Rozenkrans wil traohten het zijne bij te dragen om de stem van Fatima ook na 50 ja ren nog te doen horen en begrijpen. Het spoort daarom langs deze weg alle katholieken van Nederland aan om zich in de geest van Fatima te wij den aan boete en gebed voor vrede en eenheid onder de volken. Boete en gebed vallen zo dikwijls samen, zeker als het gaat om het oude rozenkrans gebed, waarmee zovelen thans moeite hebben. In de geest van boete en be zinning kan dit gebed van de eenvou- digen van hart door bemiddeling van de dienstmaagd des Heren ons allen versterken in onze dienstbaarheid aan de Heer en aan Zijn Godsvolk. Dat het jeugdbiljart in het district Waalwijk van de KNBB zich in een groeiende belangstelling mag verheu gen, blijkt uit het feit, dat de leider van het jeugdbiljart, de heer C. v. d. Sanden, niet meer kan volstaan met een avond per week, om les te geven ac/n jeugdige biljarters. Het is daarom verheugend dat 't Waalwijks gemeentebestuur toestem ming heeft verleend om voortaan 2 avonden per week, gebruik te maken van de kantine, 'behorende bij de werkplaats van minder validen aan de Prof. Minckelerweg te Waalwijk, waar momenteel een aantal jeugdige biljarters iedere woensdag hun lessen ontvangen. Binnenkort zal de heer v. d. Sanden in deze kantine ook dins dagavond van ieder week les gaan ge ven. Jongelui, die alsnog aan deze lessen willen deelnemen, kunnen zich hiervoor opgeven bij de leider van 't jeugdbiljart, Kappeyne van de Copel- lostraat 16 te Waalwijk. De heer v. d. Sanden zal verder gaarne alle ge wenste inlichtingen dienaangaande verschaffen. - Minister-president De Jong heeft maandagochtend voor radio en te levisie een1 gelukwens uitgespro ken namens het Nederlandse volk. Horloger-Juwelier- Opticien Stationsstraat 88-Waalwijk - Tel. 3037 - (04160) Dinsdags gesloten Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,- aflossen op uw hypotheek, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken voor de aflossing. (Nou ja, of u moet uw collectie grammofoonplaten eens behoorlijk willen aanvullen.Geïnteresseerd? Vraag dan morgen eens nadere inlichtingen. Alle Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Levensverzekerings maatschappijen en Spaarbanken zullen u graag helpen. Op 6 mei as. zal het 50 jaar ge leden zijn, dat fr. Serenus (C. P. Sparidans) zijn intrede deed in de Congregatie der Fraters van Tilburg. De jubilaris is Tilburger van geboorte en regelmatig trekt hij er nu nog op uit om een en ander daar nog te ver kennen, want niet alleen is frater Se renus er geboren, hij heeft er tot voor 'enkele jaren terug ook altijd ge woond. Na zijn L.S.-periode ging hij voor opleiding in het typografenvak naar de drukkerij van het R.K. Jon gensweeshuis. Op 6 mei 1917 trad hij in het noviciaat der fraters en, na dat hij op 7 juni 1918 zijn drie-jarige Geloften had afgelegd, werd hij op nieuw in de drukkerij geplaatst. Onafgebroken heeft hij hier ge werkt van 1918 tot 1964. Onopval lend deed hij hier zijn plicht, maar ook weer niet zó onopvallend, of men ontdekte in 'hem de all-round vakman, die hem tenslotte jarenlang deed op treden als directeur van de drukkerij uitgeverij, die inmiddels omgedoopt was in „Uitgeverij Zwijsen". Wie een beetje op de hoogte is met schoolza- ken, weet dat deze uitgeverij van gro te betekenis is geweest voor het ka tholieke onderwijs. Maar slechts wei nigen zullen weten, dat dit bedrijf ge durende verschillende jaren geleid is door frater Serenus. „Meubeltoonzaal Klis" prijkt in grote letters op de door Redwood- hout gecamoefleerde bovenverdie ping van het meer dan 100 jaren oude schoenfabriek destijds ge bouwd door de heer W. v. Beurden, later eigendom van de fa. v. d. Lin den-Musters en thans van de heer Alb. Wennekes, die het sinds een paar jaar verhuurd aan de meubel inrichting Klis in de Dr. van Beur denstraat. Toen pension Bethlehem zijn prachtige nieuwe huisvesting kreeg, was de meubeltoonzaal Klis daar naast een aanfluiting geworden en het echtpaar Wennekes, de stuw kracht van het verrezen Bethlehem, bood direkt zijn medewerking aan om ook Klis in een passend kleed te steken. Het gevolg is geweest, de geheel Kaatsheuvel versteld ge staan heeft van wat er van dit oude geval gemaakt is. Architect Prins heeft er gestalte aan gegeven en de uitvoerders, Bouwbedrijf Pepping N.V., Electr. Technisch Bedrijf Beekmans, H. P. Dekkers, sanitaire-inrichting en het Schildersbedrijf Snels hebben in eendrachtige samenwerking de zaak in de vastgestelde tijd opgeleverd tot grote voldoening van de op drachtgevers. Pastoor v. d. Spijker herinnerde in zijn kort woord aan de spreuk „Mens werkt, maar 't is God die de wasdom moet geven" en de firma Klis, die heel eenvoudig in de An- toniusstraat begonnen is moet de waarheid van deze spreuk erken nen. Burgemeester Van Erp ving aan met een gelukwens aan het echtpaar Klis, voortbordurend op de woorden van de pastoor en er op wijzend dat er carrière gemaakt is en er capaciteiten ontwikkeld zijn in een eendrachtige samenwer king tussen man en vrouw, die zo eenvoudig begonnen zijn, dat hier zeker van Gods zegen gesproken mag worden. Spreker vindt de wo ninginrichting in de tegenwoordige tijd van een groot belang. Vroeger kocht men een meubel voor zijn leven, maar thans behoort de wo ning-inrichting zich aan te passen aan de eis van de tijd, waarbij de zaak als adviseur moet optreden. De inrichting moet daarbij een wel kom zijn voor de adspirant koper, die moet voelen, dat hij hier op z'n gemak is en het prettig vindt ge adviseerd te worden. De burgemees ter noemt het een uitstekend punt, naast het mooie Bethlehem en hij is er van overtuigd dat het echt paar Klis ongetwijfeld de vruch ten zal plukken, die deze investe ring zal moeten kosten. De heer Wennekes verklaart dat hij hier gaarne de helpende hand geboden heeft, waar hij weet dat het echtpaar Klis van niets een zaak heeft opgebouwd, wat 'n groot vertrouwen waard is. Er is thans etalage-ruimte geschapen en gele gen op een uitstekend punt, kan het niet anders of het hardwerkende echtpaar moet hier succes hebben. Hij wenst hen dat toe en hoopt dat de opening van deze zaak 'n mijl paal op hun levensweg zal zijn waaraan met genoegen zal worden teruggedacht. Mede namens zijn vrouw dankt de heer Klis, pastoor v. d. Spijker, burgemeester Van Erp en echtgenote, het echtpaar Wen nekes en allen die belangstelling boden bij deze opening. Hij hoopt het in hem gegeven vertrouwen niet teleur te stellen. Een schat van bloemen en cadeaus getuigde van meeleven en sympathie van vele zijden. mag U niet links (of rechts) laten liggen, als U in TIL- burg op zoek bent naar iets ENIGS-EN-APARTS VOLOP KEUS: jumpers, pantalons, nylons, vesten, blouses, rokken, kraagjes, shawls enz, enz. ONZE LEUS kwaliteit, service en exclusiviteit. I I I I I I I I I I I I Heuvelstraat 14 f Heuvelstraat 14 Koninginnedag is niet onopgemerkt voorbijgegaan in Loon op Zand, want ook aan de heer Drik Rolberg is een koninklijke onderscheiding te beurt gevallen. Op dinsdag 2 mei herdacht de heer Rolberg, dat hij 40 jaar gele den in dienst trad bij de Nederlandse Heidemaatschappij. In de parochie kerk werd voor deze intentie een plechtige H. Mis opgedragen. Thuis gekomen om half elf wachtten de burgemeester en de directie van de Ned. Heidemij. allen op. Burgemeester L. van Erp ken- sohetste de heer Rolberg in zij'n rede als de juiste man op de juiste plaats, zowel bij de Nederl. Heidemij., als uitvoerder en om leiding te geven. Al die 40 jaren heeft de heer Rolberg de ontwikkeling van de N.H.M. mee gemaakt. Vooral de zgn. crisisjaren waren heel moeilijk om de juiste man te vinden. Naast zijn werk had deze man nog tijd voor de evenmens over. Dit laatste heeft hij op 'n voor beeldige manier gedaan. Heel de Loonse gemeenschap kan daarvan over meepraten. Dit alles was dan ook de reden dat de burgemeester hem namens H.M. de koningin de Zilve ren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, kon opspelden. De hoofdinspecteur van de Ned. Hei demij., de heer Siepman, dankte de heer Rolberg voor het vele werk dat hij voor de N.H.M. die 40 jaren heeft verricht, zowel de beginjaren, de crisistijd en de na-oorlogse jaren, welke alle zeer moeilijk waren. De grote omschakeling van na de oorlog heeft de jubilaris meegemaakt toen grote objecten werden aangepakt. De inspecteur zei, dat hij zich steeds' goed heeft aangepast. Momenteel is de heer Rolberg werkzaam in het Land van Heusden en Altena. De heer Siepman overhandigde nog de' medaille van 40 jaar trouwe dienst van de N.H.M. en een gesloten cou vert. In zaal „De Steenhakker" had 's-middags een receptie plaats, did zeer druk werd bezocht. AUTOBEDRIJF Wijlcsestraat 25 HEUSDEN Tal. 041 62 165/46B 79 Hij timmerde zelf niet aan de weg, maar wat onder zijn leiding tot stand kwam, kwam wel in brede kring in de publiciteit. Wij geloven niet dat de jubilaris bij benadering kan zeggen hoeveel schoolboeken er van zijn per sen zijn gerold. Een ding is zeker zijn leiding en belangstelling voor 't vak zijn de oorzaak geweest, dat dui zenden hebben kunnen profiteren van de boeken en tijdschriften, die bij uit geverij Zwijsen zijn uitgekomen. Denk eens aan 'De Engelbewaarder', de boeken van 'Puk en Muk' enz. En kele jaren geleden werd hem dat drukke bedrijf te zwaar. Na een ver blijf in het ziekenhuis moest de ju bilaris 'kalmer aan gaan doen en ten slotte oordeelde zijn overheid het no dig, om hem van zijn zware functie te ontheffen. Sinds 15 augustus 1964 verblijft frater Serenus in het fraterhuis te Loon op Zand. Even onopvallend als eertijds vervult hij hier de functie van Overste. Ook nu werkt hij weinig aan de grote weg, maar wie hem mee gemaakt hebben in een van de ge spreksgroepen in de parochie Loon op Zand, zullen 'beamen dat deze ju bilaris waard is om bef eest te worden. De fraters zullen dat doen op zater dag 6 mei. Maar ook 'belangstellen den en vrienden zijn in de gelegen heid om de jubilaris te komen felici teren. Daartoe is gelegenheid op zon dag 7 mei van 3 tot 5 uur in het fra terhuis Loon op Zand. Zaterdag houden, de Vrienden van de Harmonie in samenwerking met de Harmonie een grote Blik- sem-loterij met als hoofdprijs 10 dagen gratis vakantie voor 2 per sonen in Golling in Oostenrijk. De datum wanneer men deze vakan tie neemt kan men zelf kiezen. Een bliksem-loterij wil zeggen: lot kopen en, dan op zeer korte ter mijn weten of men prijs heeft. Daarom is de trekking zaterdag 6 mei 's avonds om 9 uur in de zaal van de Gez. Elshout en weet men dus binnen enkele dagen of men dit jaar gratis vakantie kan houden. Heeft men geen eerste prijs, maar een tweede prijs dan kan men met 2 personen 4 dagen gratis op va kantie in Duitsland'. Een derde prijs is een dagtrip voor 2 personen in de Benelux. De stichting Vrienden van de Harmonie, welke voorgaande jaren o.a. enkele Toto's organiseerde om gelden bijeen te brengen voor de Harmonie, heeft voor dit jaar het eens gegooid op een bliksem-aktie, welke naar men verwacht zeker zal slagen. De verkoop van loten zal a.s. zaterdagmiddag plaats vin den tijdens een muzikale wandeling van de Harmonie Drunen en de Drumband. De loten kosten 1, en geven dus kans op een gratis buitenlandse vakantiereis, Itetrwijll men tevens de Harmonie Drunen steunt in haar werk. Geachte Redaktie, Ik heb de stoute schoenen maar eens aangetrokken om wat te schrij ven over de feestelijkheden bij de geboorte van het prinsekind in Waalwijk. In vele plaatsen in Ne derland werd iets georganiseerd voor deze blijde gebeurtenis. Er was in heel Waalwijk niets te doen, noch voor de „kleine" Waal- wijkse jeugd, noch voor de „grote", daar Waalwijk toch enkele Oranje verenigingen bezit en dit feest, dat zou komen, al weken van tevoren bekend was. Dus deze keer geen hoeraatjes voor de anders altijd klaar staande Oranje-verenigingen. Mej. Ph. Fijneman Waalwijk - o - Naar aanleiding van het ingezon den stuk over Waalwijk als winkel plaats maken wij de inzender er op attent, dat ingezonden stukken alleen dan geplaatst worden als 'n volledig adres van de inzender bij de redaktie bekend is. REDAKTIE ife

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5