wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Expositie „Bekroonde ontwerpen" in Schoenenmuseum geopend top form meubelen SI MCA TOMISTT Accommodatieplan voor Loonse en Drunense Duinen gereed will WH Beatgroep „The Huskys" uit Soestdijk winnaar Cabaret der onbekenden %/t M g§!gl VAN MIL Aardbeienmandjes m AANDACHT AAN DE ONTSLUITING VAN NATUURSCHOONGEBIED N. van Goethem „Onvoldoende schoenbewust" Kwaliteit Expositie Overvaller gearresteerd 9Jk BANKETBAKKERIJ Sfudieschets van Br. Thijssen cbo M/Axickl [Show? van Complete Woning inrichting Subsidies Rijwielpaden ^ieuw bedrijf Polyvinyl in Amerika NOAD-tournooi Politie Muziek festival in Tilburg Drunen Succes voor ONA met „Geld te Geef" VRIJDAG 5 MEI 1967 88e JAARGANG No. 36 De tcho van het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" op de voet (Van onze verslaggever) WAALWIJK - Woensdagmiddag is in het Nederlands Museum van Schoenen, Leder en Lederwaren in Waalwijk de tentoonstelling van inzendingen voor de Internationale Shoe Design Competition 1967 officieel geopend. Alle door de internationale jury bekroonde modellen zijn er samen met een selectie uit alle inzendingen ge- exposeerd. Bij de opening hield de heer N. van Goethem van het Ledercentrum in Tilburg een causerie, waarin hij er op wees dat de consument in Nederland onvoldoende schoenbewust is. nog historisch schoeisel aan. Nieuw is de Oosterse collectie die de heer Bergmans onlangs aankocht. Hiertoe behoren enkele fraaie schoenen uit China. Een bezoek aan de expositie is ten volle waard. „Als de Franse, Italiaanse of Spaanse vrouw een japon koopt denkt ze ook meteen aan de daarbij behorende schoenen en sieraden. Ook de Duitse vrouw weet wat ze koopt. In ons land is dat jammer genoeg nog niet het geval. Het don kere, geklede pak met wit hemd en geklede das in combinatie met brui ne schoenen en rubherzolen typeert helaas vele Nederlanders. De wél modebewuste schoenverkoopsters klagen hier dan ook steen en been over. De consument heeft ook een be langrijke taak als producent: wij moeten schoenen maken en interna tionaal en nationaal verkopen", al dus de heer van Goethem, die er op wees dat het lage loon van vroe ger als concurrentiewapen weg is. Er moet efficiënt geproduceerd wor den. Ook moeten mooie, aantrekke lijke schoenen gemaakt worden. Ook dat is een opgave. In Italië werkt het personeel veel secuurder dan bij ons. Ook de schoenindustrie moet meer kwaliteitsbewust worden. Dat is een vitale zaak waar van huiden- handel tot detaillist aan gewerkt moet worden. Het schoenbewust- zijn moet dus produktief en con sumptief worden verhoogd'. De con sument moet leren zien, leren zelf, te kiezen en smaak ontwikkelen. Men moet niet alleen kijken naar kleur, maar ook naar snit, afwer king, materiaal, keuze. Leer is 'n prachtige grondstof waar iets moois van te maken is". Sprekend over de tentoonstelling zei de heer van Goethem dat het hem niet verwonderde dat een he renschoen als hoofdprijs is aange wezen. „Het is werkelijk een mees terstuk, fraai van lijn, mannelijk en toch elegant, uit prachtig kalfs- ïak. Deze expositie toont de con sument wat er op het gebied van elegante schoenen te koop is", zo besloot de heer van Goethem zijn causerie. De heer Jac. Bergmans, voorzitter van het Museum-bestuur, merkte op dat het de tweede maal is, dat er hedendaagse schoenen geëxposeerd worden. De vorige keer, uitsluitend Nederlands schoeisel, nu internatio naal. De ontwerpwedstrijd noemde hij meer dan geslaagd en absoluut voor herhaling vatbaar. De modellen van dë wedstrijd worden tot en met 15 september in apart hiervoor ingerichte vitrines tentoongesteld. Naast de heden daagse schoenen treft men verder Maak een proefrit bij: H. J. M. APPELS Automobiel- en Garagebedrijf N.V. Laageindsestoep 1 Waalwijk Tel. 04160 - 2336 na 18,00 uur 4228 72 De Amsterdamse taxichauffeur Jan tje S. is waarschijnlijk een van de mannen die zondag 12 februari de woning van de familie Maarschalk in Heythuisen (bij Roermond) zijn 'bin nengedrongen, vermomd als militai ren en tot de tanden bewapend. Bij de roofoverval werden 1200 gulden en sieraden buitgemaakt. S. is enkele dagen geleden in Amsterdam gearres teerd. Dinsdag zijn nieuwe aanhou dingen verricht. dZ.® Zomerfris GE® y» gevuld met «tb Grotestraat 234, Tel. 231 2 slagroom en aardbeien Waalwijk 'n heerlijke combinatie In 1965 werd opgericht een werkgroep Loonse en Drunense duinen. Deze groep bestaat uit de burgemeesters van de gemeenten Loon op Zand, Drunen, Helvoirt en Udenkout; de directeur tot behoud van Natuurmonumenten, dr Van Soest, en de directeur van de Streek VVV Brabants Centrum, de heer H. Verwiel. De groep houdt zich bezig met een accomodatieplan voor genoemd natuur schoonge- bied dat een belangrijke functie vervult voor de dagrecreatie voor de agglomoratie's Tilburg (235.000 inwoners), Den Bosch (160.000 inwoners) en de Midden-Langstraat (60.000 inwoners). Intussen is van de hand van ir W. Thijssen, Natuurbeschermingsconsu lent bij het Staatsbosbeheer, een stu- dieschets gereedgekomen en voorge legd aan de college's van B. 'en W. van bovengenoemde gemeenten. In dit accomodatieplan wordt aan dacht besteed aan de ontsluiting van het natuurschoongebied, zowel door wegen als door ruiter-, rijwiel- en wandelpaden, de aanleg van grote parkeercentra en het op de juiste wij ze verspreiden hiervan alleen op die punten, waar deze passen in het land- schapsplan. Hierbij gaat de voorkeur uit naar de zgn. margenale landbouw- ■f ;.,VV TILBURG PIUSPLEIN 26-33 tel. 33080 Busdiensten ign 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur WAALWIJK - De finale-avond van het Cabaret der Onbekenden is een groot succes geworden. Maar liefst 500 tieners en twens waren naar Romantica gekomen om daar de vier finalisten om de hoogste eer te zien strijden. Het werd, na een span nende strijd de beatygroep The Hus kys uit Soestdijk, die de Waalwijk Muziek Trofee won. De organisatoren, soos St. Denis en de N.V. Grammofoonplatenmaat schappij Phonogram hadden op veel belangstelling gerekend. Vandaar dat men het intieme sooszaaltje in Café Van Helvoirt verlaten had om de fi nale in Romantica te kunnen houden. Achteraf gezien 'n wijs 'besluit, want zelfs op 500 bezoekers had met niet gerekend. De jury, onder voorzitter schap van Phonogram-scout Wim Verbruggen had een bijzonder moei lijke taak. De vier finalisten (num mer 5 beatgroep DS-5 uit Breda liet het afweten) waren via de voorron den en een halve finale tot de beslis sende strijd doorgedrongen. Dat de finalisten elkaar niet veel toe zouden geven, stond van te voren vast. Nadat alle finalisten hun beste beentje hadden voorgezet kon de jury kort na half een de uitslag bekend maken: 1. The Husky's, Soestdijk; 2. Nigeria Prong Prong Equipage, Waalwijk; 3. Joosje Zeegers, Waal wijk; 4. Bzzzz, Tilburg. Joop Hoff- mans, disc-jockey van Soos St. Denis, overhandigde de winnaar de Waal wijk Muziek Trofee. Ook mocht de Soestdijkse beat-band, die regelmatig voor het personeel van het Konink lijk Paleis optreedt, een vliegreis van het Tilburgse reisbureau Ruys en Co. in ontvangst nemen. Ook Phonogram had voor de win naars en voor die enige vrouwelijke deelnemer, Joosje Zeegers uit Waal wijk nog een verrassing. Alle finalis ten ontvingen verder een herinne ringsstandaard. Na dit enorme suc ces gaat Soos St. Denis zich thans opmaken voor de radio-uitzending die op Eerste Pinksterdag recht streeks door de KRO vanuit de soos wordt verzorgd. Discjockey Joop Hoffmans met het winnende orkest 'The Husky's' gronden. Uiteraard speelt bij dit alles de strijd tegen de snipperverkaveling langs de noordrand van dë Loonse en Drunense duinen, m.n. onder de ge meente Drunen een belangrijke rol. Een regeling, die snipperverkaveling van het bosgebied tegengaat, is in de gemeenten Loon op Zand en Uden- hout reeds van kracht geworden. In Drunen lijkt een oplossing ook in zicht, al zal de regeling daar waar schijnlijk wat soepeler van inhoud zijn. In de gemeente Helvoirt is het zover neg niet. Op Drunense grond van het bos- en duingebied kan men momenteel 200 caravans als min of meer permanente opstallen in de bos sen verscholen vinden. Door 't stich ten van een caravanpark aan de Oost- rand van het gebied, streeft de werk groep er naar tot een „zuivering" van het natuurschoongebied te komen. In het belang van de openluchtrecreatie hoopt men op deze wijze tot een bun deling van initiatieven te komen en ongewenste ontwikkelingen in het particuliere vlak tegen te kunnen gaan. Het Natuurreservaat Loonse- en Drunense Duinen is 3265 ha. groot. Vrijwel het hele binnengebied, met stuif duinen en grote delen van de om liggende bossen (1366 ha.) heeft de vereniging tot behoud van natuur monumenten in haar bezit. Wanneer de vereiste subsidie's worden toege kend zal ook het landgoed Plant loon"en „Achterse Hoeve" (250 ha.) aan de noordrand onder de gemeente Loon op Zand gelegen, spoedig ei gendom worden van natuurmonumen ten. Inmiddels is door de Provincie Noord-Brabant de subsidie in prin cipe toegezegd. Door de rijwielpadènorganisatie „Brabants Centrum", waarbij 18 ge meenten zijn aangesloten, is sinds en kele jaren al heel wat gedaan aan de ontsluiting van natuurschoongebied door de aanleg van touristische rij wielpaden. 43 km. rijwielpad is thans gereed; 9 km, is aanbestedingsklaar en 45 km. zal in de nabije toekomst nog moeten worden aangelegd. Voor een groot gedeelte liggen de gereed gekomen kilometers langs de rand en door het gebied van het natuurreser vaat Loonse- en Drunense Duinen. Hopelijk zal de ANWB snel begin nen met de bewegwijzering van de rij wielpadenroutes, die voor de tourist bijzonder aantrekkelijk kunnen zijn, vooral voor hen, die het zoeken in de natuur. Het stichtingsbestuur van het rij wielpadenplan Brabants Centrum wil, om de recreatiezoekenden die van dichtbij en van ver komen, de moge lijkheid te bieden het natuurschoon per fiets te doorkruisen, proberen in samenwerking met de Stichting „Fiets" op bepaalde punten langs de rand van het gebied waar rijwielrou tes beginnen, fietsen weg te zetten, die kunnen worden gehuurd. Men wil trachten hiervoor Horecabedrijven of rijwielhandelaren, die daarvoor wel licht zijn te interesseren, in te scha kelen. Meer, dan tot nu toe het geval was, zullen op deze wijze de touristen in derdaad kunnen gaan profiteren van de kostbare investeringen (4,5 ton) in de aanleg van touristische fietspaden. De moedermaatschappij van Po lyvinyl Holland N.V., waalwijk, Polyvinyl Chemicals Inc., Wilming ton USA, behorende tot de holding company Beatrice Food Company, Chicago USA heeft eind maart 'n totaal nieuw hoofdkwartier geopend in Wilmington. Het enorme gebou wencomplex bevat fabricage-, labo ratoria-, opslagruimte en admini stratieafdelingen. Door de opening hiervan is de produktie-capaciteit met meer dan het dubbele vergroot alsmede de variatie in de produkten Ook de Nederlandse vestiging in Waalwijk zal hierdoor de belang rijke Europamarkt uitgebreider kun nen bewerken. Ou 10 en ll juni a.s. organiseert NOAD haar befaamde internatio naal jeugdtournooi om de Jan Pa- nis-wisselbeker. De deelnemende ploegen zijn: NAC, Elinkwijk, Schalke '04 (Did), FC Turnhout en FC Beringen (bei den België) en natuurlijk NOAD.- Vele politiemensen zullen op 24 mei in Tilburg gehuisvest zijn wan neer daar het internationale politie- muziekfestival wordt georganiseerd. Negentien korpsen, waarvan ze ventien uit Nederland, o.a. de Ne derlandse Rijkspolitiekapel, het uit j Brussel komende Politiemuziek- korps en het Odense Politie Orkes- ter uit Denemarken zullen aan een stertocht door Tilburg en een ver broederingsfeest in de Pellikaan- sporthal deelnemen. Zaterdagavond speelde in de gro te zaal van De Hoge Braken de to neelgroep ONA, onder veel belang stelling het blijspel ,,Geld te Geef" van Walter Black en William Men- drek. Déze tweede toneeluitvoering van ONA werd bijzonder op prijs ge steld, gezien de flinke toeloop van het publiek. Zij, die deze avond be zochten, hebben echt kunnen genieten van een vrolijk blijspel dat door ONA zeer goed werd gebracht. Het gekozen blijspel gaf ONA ruimschoots de kans om vele van haar leden op 'het toneel te brengen: er waren maar liefst 14 medespelen- den en wat meer zegt, alle hebben zich voortreffelijk van 'hun taak ge kweten. Het blijspel werd onder re gie van A. Robben zeer goed ge bracht. De vele leuke scènes kwamen, dankzij het feit dat men goed op el kaar was ingespeeld, goed tot zijn recht. Decor en grime waren ook prima verzorgd. Kortom een uitvoe ring waaraan veel plezier te beleven was. Voor ONA een succes voor het publiek, een genoeglijke avond welke men met een dankbaar applaus on derstreepte.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9