waalwijkse en lanqstRaatse couRant In schoen- en lederbranche Siep hef aanbod terug Stichting Jeugdbelangen de werkende jeugd en 1967 Uitgaan met de Pinksterdagen hrinkóteren sis Szcrum Apollo WEINIG VERANDERING OP ARBEIDSMARKT JAARVERGADERING IN DE TERP La Verïte ARBEIDSRESERVE IN GEWEST WAALWIJK NOG GUNSTIG LEIDINGGEVEND PERSONEEL ZATERDAG RECIPIEERT RKC IN LIDO VOORZICHTIG Een practisch Moedierdag- geschenk 1. Cu Mortier N.V. cTïloederdag ALL IN MENU a f. 11p.p. ^Qeotaurant "3-iotel ^Uerwiel c~lDaalwijk VERLIES VOOR NEDERLAND TEGEN HONGARIJE DE KENNEDY-RONDE Tickle Me Een glanzend Moederdag- geschenk R. C. Mortier N.V. Andreas Zijlmansgroep Cal BalSou Voor Moederdag S. C. Mortier N.V» De 3 stooges in liet wilde westen Het commando Geef Moeder I. C. Mortier N.V. De Bijbel Ontsnapping uit Saint Pable een nette JONGEDAME Ook voor hulpverkoopsters VRIJDAG 12 MEI 1967 88e JJARGANG No. 38 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8. tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" op de voet De situatie op de arbeidsmarkt heeft in de afgelopen maand april weinig verandering ondergaan. Over de gehele linie liep het aanbod wat terug, waarvan de bouw het belangrijkste deel voor zich opeiste, nl. een teruggang van 169 personen in maart naar 155 in april van dit jaar. Een cijfer dat er nog mag zijn, omdat de bouw voor zover mogelijk in volle gang is. Een aantal bouwvakkers zijn inmiddels afgevloeid en zullen nog afvloeien naar de nieuwbouw van het ge meentehuis in Kaatsheuvel. In de Schoen- en Lederbranche liep het aanbod terug van 60 naar 44. Alleen de sector personeel in algemene dienst gaf een lichte voor uitgang te zien van 57 naar 63 per sonen. Over de hele linie liep het aanbod terug van 591 naar 534. De grootste teruggang boekte het rayon Waalwijk n.l. 33 personen en bet rayon Dongen 10 personen. In de andere sectoren bleef de vraag ongeveer gelijk. Het Gewest Waal wijk verkeert nog steeds in de om standigheid dat de arbeidsreserve in procenten van de afhankelijke mannelijke beroepsbevolking in ver houding tot de percentages in Ne derland en in de provincie Noord- Brabant, gunstig zijn. Voor Nederland is dit 2,6, voor Noord-Brabant 3,9 en voor het Ge west 2,5 pet. Voor de rayons Waal wijk en Dongen liggen deze op resp. 2,6 en 2,3 pet. Het blijkt echter steeds meer en zo goed als moge lijk de werknemers uit de zgn. se mi- of leidinggevende sector (voor namelijk in de Schoen- en Leder branche) die door liquidatie of se lectie ontslagen zonder werk kwa men, onder te brengen. Met dit verschijnsel wordt het Arbeidsbu reau in Waalwijk sterk geconfron teerd en zoekt naarstig naar nieu we wegen, om deze mensen onder te brengen hetgeen echter aller minst een eenvoudige zaak is. Het betreft hier voornamelijk mensen zonder speciale opleiding. Voor 't grootste gedeelte zijn het mensen die prima vaklui zijn, die in het verleden bij de steeds weer voor komende nieuwe loonmaatregelen promoveerden. Naar hun „status" kunnen ze nu eisen, alleen als chef opnieuw te werk te worden gesteld of te leven op de hiervoor gebrui kelijke uitkeringen. Voor het Ge westelijk Arbeidsbureau te Waal wijk is dit eeri levensgroot pro bleem. In de drie onderdelen van de Schoen- en Lederbranche die het G.A.B. hanteert, telt men 27 kan toorwerklozen, 15 onder het han- delspersoneel en 44 uit de produk- tiesector. Van deze drie onderdelen bestaat het grootste aantal uit se- mi- en leidinggevend personeel. De Waalwijkse v.v. RKC behaal de op Hemelvaartsdag het kampi oenschap van de 2e klas B van de KNVB. Reeds dezelfde avond werd er in café J. Passier een geïmpro viseerde receptie gehouden en ook in de daaropvolgende dagen werd in eigen kring feest gevierd. Zaterdag a.s. gaat men het kam pioensfeest voortzetten met een receptie in Lido, die zal worden ge houden van 14.00 tot 16.C'0 uur. Het feest wordt reeds vrijdag avond ingezet. De heer M. v. Hooff, eigenaar van het Lido, biedt dan n.l. bestuur, spelers en elftalcom missie met hunne dames 'n feest avond aan. Na de receptie van za terdag in het Lido is er 's avonds in de Gecroonde Leersse een grote feest- en balavond voor de hele RKC-gemeehschap. Deze werklozen kunnen geduren de 6 maanden recht doen gelden op wachtgeld en werkloosheidsuitke ring (80 pet. van het loon) en daar na 2 jaar via de Wet Werkloos heidsvoorzieningen op de uitkerin gen van de Gemeentelijke Dienst Sociale Zaken. Wanneer na deze periode nog geen oplossing zou zijn gevonden, wil dat nog niet zeg gen, dat deze mensen zonder uit kering komen. De vraag is nu of deze categorie mensen deze gehele periode moe ten „uitzitten". Bij het G.A.B. staat men op het standpunt, wanneer dit onontkoombaar blijkt, dit ook moet gebeuren. Dit is echter sterk af hankelijk van de persoon in kwestie Meestal wil men een positie die men in 't verleden heeft veroverd, niet gaarne prijsgeven. De direk- teur van het G.A.B. te Waalwijk wijst er in dat verband nadrukke lijk op, dat wanneer men deze ge voeligheid ontmoet men enorm voorzichtig te werk zal moeten gaan. Hij noemt het een psycholo gisch rijpingsproces, dat men moet overbruggen om een eventuele nieuwe tewerkstelling te willen aanvaarden, overigens schetst hij de arbeidsmarktsituatie in het Ge west Waalwijk als rustig sudderend. een handige electrische mixer, in leuke geschenkverpakking. WAALWIJK Tel. 3121-3122 Gaat U met ook „UIT" dineren Reserveer dan tijdig Uw tafel. Wij serveren een aantrekkelijk (1 glas wijn, koffie toe en bedie ning inbegrepen), kindermenu's 1.3,25; 4,-; 5,- (bediening inbegrepen) Tevens keuze uit een rijk gevari eerde spijskaart. 3-(et Specialiteiten TleMaurant oan de ïEangótraat Via een „petitie" hebben ruim honderd werkende jongeren uit Waal wijk te kennen gegeven, het zeer op prijs te zullen stellen, als er voor hun groep en voor hun leeftijdgenoten gelegenheid zou worden geboden voor geregelde samenkomsten. Reeds meermalen is deze kwestie in de Stichting Jeugdbelangen onderwerp van beraadslagin gen geweest zodat het verzoek van de werkende jongeren, de Stich ting uit het hart is gegrepen. Het was alleen nog maar de vraag. Wat kunnen wij voor de werkende jeugd doen. Voor het <-YYloed.it dag-diner in huiselijke kring leveren wij voor treffelijke KOUDE SCHOTELS Hors d'oeuvre f 7.50 p.p. Uitgebr. Russ. Ei 5— p.p. Russische Eieren 3.25 p.p. Bestellingen gaarne vóór zaterdag 12 uur. Grotestraat 208 Tel. 04160-2330 Het internationaal erkende hotel, waar U Uw vrienden en relaties met een gerust hart kunt onder brengen. Het Nederlandse voetbalelftal heeft ivoensdagavond in Boedapest met 2-1 verloren van Hongarije. Bij de rust hadden de Hongaren reeds een 2-0 voorsprong genomen. Na de hervatting - toen doelman Van Leeuwen vervangen was door Doesburg - scoorde de mee opge rukte rechtback Suurbier tegen. De wedstrijd eindigde met een massale vechtpartij tussen de spelers van bei de elftallen. De Nederlandse minister van land bouw, ir. P. Lardinois, stak woensdag in Brussel zijn mening niet onder stoelen of banken. Hij zei: „nadat we 4 jaar lang over een graanovereen- komst gesproken hebben is in de laatste uren die hele conceptie van tafel geveegd. Dat vind ik bijna tra gisch voor de Europese Commissie en met name voor Mansholt persoonlijk, die de architect was van deze concep tie voor een wereldpolitiek. Dit is een zware slag in de Kennedey-ronde. De Amerikanen willen op korte ter mijn een uitweg hebben voor hun overschotprobleem. Daarbij doet het er niet toe, wie het graan aan de ont wikkelingslanden levert. Doet Euro pa dat zelf, dan ontstaat hier een te kort, dat dcor import van Amerikaans graai moet worden aangevuld. Doet Amerika het, dan betalen de andere landen het. Op die wijze kan Ameri ka zijn overschotten kwijtraken. Het Twee vrije dagen, mooi weer, een beetje geld en een goede gezondheid, dat zijn wel de beste wensen, die de meesten voor de Pinksterdagen koeste ren. Wanneer deze dagen voor bij zijn zullen velen beamen, dat zij tegen Pinksteren aan keken als tegen een lang week end, waarin zoveel kan voor vallen. Dat gebeurt dan ook. Met gemengde gevoelens lezen we dinsdag in de krant over geleverde sportprestatie's, over kampioenschappen, maar ook over de vele doden, die geval len zijn op de weg en in Viet nam. Ook lezen we weer over betogingen. Pinksteren is voor dit alles een ideale tijd. En ergens weten we dat Pinkste ren moet bestaan in het vaste geloof, dat de wereld zal ver anderen en het patroon der verlossing er op zal worden ge drukt. is te betreuren, dat er zo echter niets van een sanering van de wereldmarkt terecht komt, hoezeer wij allen ook zijn voor voedselhulp", aldus minis ter Lardinois. Over deze vraag zal vrijdag cus. het Stichtingsbestuur van Jeugdbelangen, met een kort geleden opgericht co mité, een bespreking hebben. Dit co mité bestaat uit vertegenwoordigers van de Levensschool, de Mater Ama- bilisschaol en de Grasduiners. Tijdens een maandagavond gehou den bijeenkomst van het Stichtings bestuur „Jeugdbelangen" met de ad viesraad, werden reeds suggesties ge vraagd. Als eerste stappen werden genoemd 'het beschikbaar stellen van een geschikte ruimte met de nodige voorzieningen voor spel en recreatie. Deze ruimte moet echter voornamelijk dienen als een trefpunt waar de jon geren ongedwongen samen kunnen zijn. Wat er op die bijeenkomsten zal moeten gebeuren wil men geheel aan de deelnemende jongeren overlaten en zeker niet van boven af, decrete ren of idealiseren. Vanzelfsprekend echter, zal de „groep van honderd" volledig in de plannen worden be trokken en hun wensen kenbaar kun- een roestvrijstalen kookpan met sandwich-bodem levenslange garantie EQUIP INOX WAALWIJK nen maken. Dit initiatief vormde het voornaamste punt dat onder de ogen werd gezien. In zijn openingswoord richtte de voorzitter, de heer J. de Waal, zich met 'n speciaal welkomst woord tot mevr. Hogebcom, die be reid was gevonden zitting te nemen in het stichtingsbestuur als 2e secre taresse. De heer J. v. Nuenen kon tot zijn spijt maar weinig tijd beschikbaar stellen voor zijn functie van secreta ris, zodat de uitbreiding van het se cretariaat zeer welkom was. Verder deelde de heer De Waal mede, dat een van de elf hobbyclubs van „De Terp", nl. de balletgroep, intussen zeer geoefende meisjes telt. Om goed te kunnen draaien moeten deze meis jes af en toe eens voor het voetlicht komen. Daarom heeft het bestuur contact gezocht met de Waalwijkse muziekschool om een gezamenlijke uitvoering te geven. De directeur van de muziekschool, de heer Timm, voelt veel voor dit initiatief. Met grote voldoening kon de heer De Waal vaststellen dat „Jeugdbe langen" thans financieel van veel zor gen is bevrijd, dank zij de gemeente lijke- en parochiële subsidie's. Bij de Andreas Zijlmansgroep van welpen, kabouters, verkenners 'en zee verkenners zijn momenteel 114 jon gen en meisjes aangesloten. Aan de 28 hobbyclubs van ,,De Terp" nemen 314 kinderetn deel. Hiervoor zetten 28 leiders en leidsters zich met veel Elvis Presley is als rodeo-ster 'n groot sukses bij de damesgasten van een vakantieranch waar hij in af wachting van het rodeo-seizoen werkt. Twee van die gasten spre ken ook hem bijzonder aan. Het ongeluk zit hem echter na door ja- pouale van enkele andere heren. Daar komt nog bij dat een van de meisjës een gefortuneerde groot vader heeft die zijn fortuin verbor gen heeft. En niet alleen het meis je en Elvis zoeken er naar want ook enkele louche heren hebben er van gehoord. Voor Elvis is het in deze film, zingen, flirten en vech ten geblazen. Donderdag tot en met zondag. Deze goede comedie-western be vat weer eens iets geheel anders dan men van een gewone western zou verwachten. „Cat Ballou" is 'n meisje dat beroofd van haar huis en vader die een grootgrondbezitter liet vermoorden erop uit is wraakt te nemen. Maar hier ging eerst aan vooraf dat zij in een trein twee veedieven hielp ontvluchten. Zij deed dit onopzettelijk maar ook de twee „veedieven" blijken later nooit iets tegen de wet te hebben gedaan. Zodra zij merkt dat zij niet alleen tegen haar vijand op kan vraagt zij de twee ontsnapten haar te helpen. Zij weten echter niet hoe met een revolver om te gaan. Daar- Een Tornado aardappel- schrapmachine voor 2 en 3 kg Grotestraat 127 Waalwijk toewijding volledig in. Grote waardering had de voorzitter van Jeugdbelangen voor de leiding van de hobbyclubs en de verkennerij. Als kleine tegenprestatie zal er dit jaar weer een Jeugdbelangen-appél voor de medewerkers worden georga niseerd. Heel waarderende woorden werden tevens gesproken aan 't adres van de mensen, die zich het hele jaar door inzetten voor de verjarings actie, die het jeugdwerk mede finan cieel draaiende houden. Er zal wor den nagegaan of in verband met de verschoven fabrieksvakantie, dit jaar weer opnieuw het vakantiejeugdwerk kan worden georganiseerd. om vraagt zij een beruchte „wild west geweldenaar" die echter een beverige alcoholist is geworden. Toch slagen zij gevieren erin om na sensationele spanningen, idiote situaties en enkele angstige momen ten wraak te nemen en te ontko men aan de strop. Maandag V/eer verschijnt Brigitte Bardot in een drama. Zij heeft haar uiterst moeilijke rol uitstekend vertolkt. Niet alleen het uiterlijke schoon maar ook het innerlijke van haar personage spreidt zij op fijne wij ze ten toon. Zij speelt het vrijge vochten meisje dat in Parijs viool wil gaan studeren maar niet mag. Haar ijverige huiselijke zuster wordt haar voortdurend als voor beeld Jgesteld. Toch begrijpt zij niets van klassieke muziek. Vooral als zij Gilbert ontmoet, die een stu diegenoot van haar is, voelt zij zich bij hem enorm opgesloten. Hier be gint dan het drama dat zich ont wikkelt tussen haar en Gilbert. Vrijdag 21 uur. De drie Stooges zijn drie jonge mannen die 'bij een tij dschrift ter bescherming van de wildstand wer ken. Als de bisons in het westen dreigen te worden uitgeroeid moeten zij poolshoogte gaan nemen. Zij komen in een zeer misdadig stadje terecht waar veel revolverschoten te horen zijn. De drie Stooges zor gen voor dolle situaties en later voor rust in het stadje. Zondag en maandag 3 uur. Kapitein McClaw wordt gedwongen het commando op zich te nemen wanneer d'e majoor bij een aanval van de idianen is gedood. McClaw krijgt het zwaar te verduren wan neer de indianen steeds weer klei ne aanvallen doen op de lange ka ravaan met veel vrouwen en kin deren. Hij weet echter dat op een gegeven moment een grote aanval niet kan uitblijven zodat hij naar een prachtige Fondue- of Bourguignonpan met kookstel en vorken. WAALWIJK een list zoekt om d'e vrouwen en kinderen in veiligheid te brengen en daarna met de mannen de aan val te trotseren. Zondag In dit grootscheepse filmwerk hebben Dino de Laurentis, John Huston en Christopher Frij zjich geconcentreerd o(p de eerste 22 hoofdstukken van het boek Gene- sius. Het ligt voor de hand dat het verhaal van Adam en Eva, Kain en Abel een dramatisch accent zou krijgen. Uniek is ook de uitwerking van de geschiedenis van Noach en zijn ark. Ook de spraakverwarring bij de bouw van de toren van Ba- bel is 6en passage die zeer ver is uitgewerkt. Meerdere hoogtepunten zijn de liefde van Abraham en Sara evenals de grote beproeving van A.braham wanneer hij zijn zoon Izaak gaat offeren. Cinematografisch beschouwd is het begin van de film het meest opvallend. Het schep pingsverhaal wordt namelijk uitge werkt als een vloeiend geheel van natuuropnamen en bijzondere ef fecten, begeleid door de tekst van de zeven scheppingsdagen. Donderdag tot en met woensdag. David Niven en Leslie Caton ver tolken de hoofdrollen in deze span nende film waarin allereerst het geluk van een gezinnetje op het spel staat. Een bijna mislukt huwe lijk dat misschien nog gered kan worden door het feit dat zij beiden in grote angst komen te verkeren wanneer zij een man helpen te ont snappen, daarbij zelf het gevaar lopend gedood te worden. Maandag (Zie vervolg op pag. 17 Voor onze afdeling DAMES-BONNETERIE kunnen wij plaatsen als verkoopster of aank. verkoopster. Een prettige baan in een gezellige omgeving! II rpam Stationsstraat 2 4, Waalwijk TeL 2809 b,gg'iteL 3229 (Antoniusstraat 22) hebben wij plaats in diverse afdelingen.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 13