wAAlwijkse en Unqstpaatse couRant Interview met eerste minister van India mevrouw Gandhi RAIFFEISENBANK LANGSTRAAT-WEST Ramses Shaffij en Liesb. List met «Tour de chant» naar Tilburg BOTH m WAALWIJK STATIONSSTRAAT 34 TEL. 04160-4087 J. v. Oversteeg uit ontving koninklijke Sprang-Capelle onderscheiding Andreas Zijlmans Grnep organiseerde een Langstraat Olympiade Stassar Overhemden en Shirts H. v. Herwijnen d voor roisdeviezen kunt u bij ons torecht Mei... maand van het geluk! Nf DANK AAN NEDERLAND WOENSDAG 17 MEI 40 JAAR BIJ MELKFABRIEK „DE TOEKOMST' Moederdag... iets bizonders... iets van de juwelier ::j - Steun uit india spaarbank en alle bankzaken KANTOREN: Raamsdonkveer - 's-Gravenmoer Lage Zwaluwe en Sprang ZITTINGEN Hooge Zwaluwe - Drimmelen en Waalwijk (Grotestraat 24) Centrum psychische nazorg in Haarsteeg Botermaker Voorbeeld 4 Vakmau Textiel Batman en Robin Horloger-Juwelier-Opticien CSes^aaste bedrijven in Roemenië VRIJDAG 12 MEI 1967 88e JJARGANG No. 38 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) ƒ3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Van onze speciale verslaggever, Friso Endt, ontvingen wij het volgende bericht betreffende een onderhoud dat de eerste mi nister van India, mevrouw Indira Gandhi, hem toestond. De eerste minister van India, mevrouw Indira Gandhi, heeft haar dank uitgesproken voor het werk dat in Nederland (o.m. via de stichting ,,Eten voor India") voor de voedselschaarste in India is gedaan. Mevrouw Gandhi ontving de Nederlandse journalist Friso Endt voor een kort onderhoud in haar woning te New Delhi. Ze zei dat inzamelingsakties, zoals in Nederland, vrede en goede ver standhouding tussen volkeren dienen. Zij vestigde de aandacht op de drinkwaterschaarste in het zuidelijke district van Bihar, n.l. Palamau, en aangrenzend district Myzrapud in Uttar Pradesh. Zij méende dat op dit ogenblik het drinkwater probleem zeker zo acuut is als de voedselschaarste. iM'lMMWllji' f C2gyjlg.;;: j want uw Raiffeisenbank is niet alleen spaarbank, wij doen alle bankzaken, daarom kunnen wij u uw reisdeviezen leveren, reischeques of vreemd geld. zo begint uw buitenlandse reis bij ons! Mevrouw Gandhi opent elke mor gen de hekken van haar tuin en ont vangt gedurende een uur indiërs uit alle rangen en standen, die haar pro blemen komen voorleggen. Zij luis tert en geeft raad. In de vroege mor gen bracht een bediende mij naar een zijgebouwtje van de villa, gelegen aan Safdarjag Road 1In de wachtkamer was ook de Noorse president van hulpcomité en een indiaas vrouwtje met een mandje eieren voor Indira Gandhi. Buiten op het grasveld be vond zich een kleine menigte. „Geen vragen" had de perschef van Foreign Affairs gezegd. Opeens stond zij voor mij, een kleine tengere vrouw. „Wie bent U", zei zij, „Wat komt U doen". Toen ik de aktie „Eten voor India" noemde, bleek zij geheel op de hoogte. „Het Nederlandse volk verdient dank voor de wijze, waarop men zich voor India wil inspannen, maar U moet zich wel realiseren dat hulp niet alleen uit het buitenland komt. Wat in Bihar aan steun wordt ver leend, komt vooralsnog in hoofdzaak uit India zelf. Dat kan ook niet an ders. Ik heb bezwaar tegen de voor stelling van zaken, alsof India niets zou doen en het buitenland alleen mensen van de hongersnood kan red den. Wat in Nederland voor India gedaan wordt, dient vrede en goede verstandhouding onder de volkeren. Daarom wil ik graag dat U mijn dank aan 'Eten voor India' overbrengt". Daarna ging mevrouw Gandhi in op de situatie in Zuid-Bihar en zuid oostelijk Uttar Pradesh. „Drinkwater voorziening is zeker zo acuut als voedsel. Wij hebben nog veel meer boorinstallaties nodig om drinkwater aan te boren. Ik weet dat Uw land wat dat betreft aktief is in Indore, waar een boorinstallatie aan het werk is. Wij hebben know how en kennis vasn uiv Nederlandse deskundigen zeer nodig". En met een glimlach „Wie zouden meer van water weten dan de Nederlanders. Het is juist die gerichte hulp, die wij zo op prijs stel len". JUWELIER Maandag hebben de eerste religi euzen hun intrek genomen in het ou de klooster in het dorp Haarsteeg, dat door de Stichting Godshuizen is omgebouwd tot tehuis voor vrouwe lijke patiënten, die er een psychische nazorgbehandeling moeten onderJ gaan. Deze eerst bewoonsters vormen 't begin van de 60 patiënten en 12 tot 15 personen verplegend personeel, die het totaal omgebouwde pand zul len gaan bevolken. (Van onze verslaggever) SPRANG-CAPELLE - Maandag middag herdacht de heer J. v. Over steeg uit Sprang-Capelle het heuge lijke feit dat hij 40 jaar als boterma- ker werkzaam was bij de Coöp. Zui vel- en Melkfabriek „De Toekomst". Door direktie en personeel werd hij in 't cultureel centrum „Zidewinde" gehuldigd. Burgemeester M. van Prooijen speldde hem bij deze gele genheid de ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, op. De heer Van Prooijen vond het een bijzondere gebeurtenis dat in vrij kor te tijd voor de tweede maal een 40- jarige jubilaris bij de melkfabriek ge huldigd werd. „Veertig jaar bij een bedrijf wil wat zeggen, voor de ju bilaris maar ook voor de fabriek. Toen de heer Van Oversteeg op 12- jarige leeftijd bij „De Toekomst" ging werken was alles nog niet zo geperfectioneerd als nu. Veertig jaren gaan snel, zeker als je er op terug kijkt. Ze gaan niet vanzelf. Maar u hebt in die periode met veel vreugde en genoegen gewerkt. Arbeidsvreugde is iets waarnaar we allemaal verlangen. Daar heb je wat voor over", aldus burgemeester Van Prooijen, die bena drukte dat de jubilaris steeds heeft klaar gestaan voor direktie, de fa briek en ook de klant. „Dat u uw werk als botermaker steeds goed hebt gedaan blijkt wel uit het feit dat de direktie tevreden over u is en u met uw familie vandaag op deze wijze huldigt. Het is vandaag een gedenk waardige dag, waarop u nog lang zult terugzien. Veertig jaar werken wil ook zeggen 40 jaar dienstbetoon aan de gemeenschap. Een bedrijf moet zich gedragen zien door goede mede werkers en daar 'bent u er ook een van. Het doet me dan ook veel ge noegen dat ik u de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau mag opspelden", zo besloot burgemeester M. v. Prooijen. De voorzitter van „De Toekomst", de heer B. Mayers wees er op dat de fabriek bijna 50 jaar bestaat. Van die 50 jaar heeft de heer Van Oversteeg in goede gezondheid een groot ge deelte meegemaakt. „Steeds hebt u al uw krachten gegeven. Ik zou u dan ook tot voorbeeld van de jongeren willen stellen. Op de fabriek in Burgemeester M. van Prooijen feliciteert de heer J. van Oversteeg Sprang-Capelle heerst een teamgeest zoals nergens. Ik hoop dat in 't hele rayon van de ZM - Den Bosch e.o. (waartoe De Toekomst behoort) mag doorwerken. U hebt daaraan een be langrijke bijdrage geleverd, waarvoor het bestuur dankbaar is", aldus de heer Mayers, die de jubilaris een ge schenk onder couvert aanbood. De heer Van der Heijden, direk- teur, vond het een eer dat een van zijn werknemers een koninklijke on derscheiding kreeg. „Daar mogen we blij mee wezen. Het is een onderstre ping van de waardering die men alom voor u heeft. Een botermaker moet twee belangrijke eigenschappen heb ben: vakmanschap en nauwkeurig heid. U bezit ze beide. Het beste be wijs daarvan leveren de keuringsin stanties die iedere maand de boter keuren en in het bestaan van onze fabriek slechts zelden aanmerkingen op het produkt hadden. Voor de kwaliteit hebben we ook vaak onder scheidingen gehad. U gaat dus nauw keurig en als een vakman te werk" aldus de heer Van der Heijden, die de jubilaris de zilveren legpenning en oorkonde van de Kon. Ned. Zui- velbond aanbood. Mevrouw v. Over steeg verraste hij met bloemen. De heer Mulder, hoofdbestuurslid van het CNV, schetste de jubilaris als een man die zijn taak serieus op neemt. Ook hij bood een cadeau aan. Namens de personeelsvereniging Den Bosch - Sprang-Capelle bood de heer Munrieke mevrouw Van Oversteeg 'n attentie aan. De heer Hollemans over handigde - na eerst een passend gedicht te hebben voorgelezen - na mens het personeel van De Toekomst een fraai geschenk. De hoofddirekteur van de Z.M. - Den Bosch e.o., de heer Galleman, was blij dat het Sprangse bedrijf nog volop meedraait. Bij de vele fusies komt het nogal eens voor dat bedrij ven moeten sluiten. „Voor ons als direktie steeds een van de onplezie rige kanten bij fusies. Daarom vind ik het een voorrecht om nu eens bij een huldiging aanwezig te kunnen zijn", aldus de heer Galleman, die de hoop uitsprak dat het personeel van de Z.M. - Den Bosch e.o. elkaar zal weten te vinden. Na een dankwoord van de jubilaris bleef men nog ge ruime tijd gezellig bijeen in „Zide winde". Ramses Shaffy komt woensdag, 17 mei a.s. naar de Tilburgse Stads schouwburg. Naar alle verwachting zal de belangstelling voor het optre den van twee belangrijke en innemen de artiesten overweldigend worden. En dat is dan ook niet voor niets. Ramses is geboren in 1934 in de Pa- rijse voorstad Neiiilly. In 1940 kwam hij naar Nederland. Hij bezocht di verse scholen, maar dat was mis schien alleen maar tot verdriet van velen, want Ramses wilde niet 'leren', maar acteur worden. Via de Amster damse toneelschool kwam hij bij de Nederlandse Comedie, waar hij zich cnderscheidde in tal van rollen door zijn excentrieke humor. Het cabaret trok hem echter ster ker. Bovendien trok zijn muzikaliteit hem ook in die richting. De combina tie van het acteur-zijn en de muzi kale belangstelling worden in en door de persoon Ramses Shaffy tct een hoog niveau gebracht. Hij geeft aan het Nederlands Cabaret een apart accent. Zijn humor is verweven met zijn optreden, de tekst en de melodie. Dat vooral de jeugd ook op hem ge steld is, bleek vorig jaar november, tosn hij door tientallen belaagd werd voor handtekeningen. Naast Ramses staat op evengrote hoogte de in het voormalige Nederlands-Indië geboren Liesbeth List. Op vierjarige leeftijd kwam zij naar Nederland, waar zij al spoedig grote belangstelling en aan leg toonde voor muziek, literatuur en toneel. In Amsterdam, welke „haar" stad zou worden, begon zij haar car rière als zangeres. Al spoedig kreeg An i"utrg Liesbeth kansen bij radio en T.V. Haar vriendenkring breidde zich «nel uit «n al sooedig kwam daar R"m°es Shaffy b;j. die. nlannen ma- Lend voor e-n eigen cabaret-groep, Liesbeths' zang- en acteerkwaliteiten direkt in de gaten had. Samen zijn ze begonnen aan een programma, rzqardocr Liesbeth een grote ontdek king werd. Het grote succes van dit programma was den ook te danken aan de talentvolle Liesbeth List, die in 50 verschillende dessins Stationsstraat 76-Telefoon 3295 WAALWIJK is blijven werken met Ramses Shaffy en het is daarom zo verheugend, dat deze artieste, waarvoor in Frankrijk grote belangstelling bestaat en die niet onderdoet voor de grote Franse vedettes, nog eenmaal naar de Til burgse Stadsschouwburg komt. Zondag, 14 mei a.s. komen Bat man en Robin in levende lijve op to neel in de Stadsschouwburg in Til burg. Zij zullen daar een groot avon tuur belevai in „Het Raadsel van de Raadseiman". In een gesprek met Batman door de Battofoon vernamen wij ,dat hij zich er erg op verheugde om voor de Tilburgse kinderen op te treden. Wij vroegen hem of er nog nieuw tjes waren. Batman vertelde, dat hij een nieuwe machine had uitgevon den, de Bat-taalmachine. Batman en Robin spreken natuurlijk onze taal niet. Als zij nu in deze taaimachine gaan, kunnen zij Nederlands spreken en kunnen alle kinderen hun ver staan. Batman vertelde ons nog meer, maar dat verklappen wij niet. Als je alles wilt weten, kom dan naar de Stadsschouwburg om mee te leven met Batman en Robin, als zij het gro te geheim aan de raadselman ontfut selen. Voor de vierde maal organiseer de de staf van de verkenners van de Andreas Zijlmans Groep in het week-end van 6- en 7 mei 'n olym piade voor de verkennersgroepen van de Langstraat en Omgeving. Dit sportweek-end vond plaats na bij Fellenoord en de deelnemende groepen kwamen uit Den Bosch, Tilburg, HHvarenbeek. Nieuwkuyk, Drunen, Sprang-Capelle en Waal wijk. Na de opening op zaterdag om 3 uur werd gestart met atletiek- nummers, kogelstoten, hoog- en verspringen, sprint, hordeloop, en lange afstandloop. Tevens werd die middag een aanvang genomen met de voetbalcompetitie. Ter onderbre king werd op zaterdagavond in de cantine van d'e N.V. Lips te Drunen een filmprogramma voor de deel nemers van dit sportweek-end ge draaid. N'a de openluchtmis op zon dag, opgedragen door de Aalmoeze nier, vingen de sportwedstrijden wederom aan en werd de voetbal competitie afgespeeld. Voor de uit vallende elftallen was een trefbal- competitie georganiseerd. De resul taten waren als volgt: Atletiek: 1 Dr. Akkermansgroep, Drunen 2 Mgr. Bekkersgroep, Waalwijk 3 A. Z.-Groep, Waalwijk 4 St. Clemensgroep, Waalwijk 5 J. de Rooygroep, Sprang-Capelle 6 St. Adrianusgroep, Hilvarenbeek 7 St. Antoniusgroep, Den Bosch 8 St. Huijbertgroep, Tilburg 9 Garcia Morenogroep, Nieuwkuyk Voetbalcompetitie De voetbalbeker werd gewonnen door de Dr. Akkermansgroep uit Drunen. Tr efbalcompetitie De trefbalbeker kwam in handen van de Mgr. Bekkersgroep uit Waal wijk. De organisatoren konden terug zien op een goed geslaagd sport week-end, dat naar ieders genoe gen goed wps verlopen. Stationsstraat 88 Waalwijk - Tel. 3037 - (04160) Dinsdags gesloten Nederland heeft met Roemenië 'n definitief akkoord bereikt over de vergoeding voor in Roemenië genaas te bezittingen. Roemenië betaalt vol gens het akkoord 4,3 miljoen gulden vergoeding. Dit bedrag zal door de Nederlandse regering worden ver deeld onder de gedupeerden. Konink lijke Shell en Philips hebben zich buiten de overeenkomst gehouden.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 5