W. Viveen jubileum vierde zilveren bij REX-Drunen Succes voor Waalw. atleten bij Prins Hendrik-cross van der Wiel KEURSLAGER AANBIEDING Getuigschriften Mater Amabilisschool uitgereikt DE KEURSLAGER UW VOORKEURSLAGER a DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 16 MEI 1967 mi Veel waardering fouragemeester" üennetiiy-roncie aanvaard Gouden speld Opening Opening Groenten, fruit en aardappelen Vlijmen Loon op Zand Nieuwe plaat Les Cruches zaterdag in verkoop Landbouw Tuinbouw VENTILERENDE FOLIE MET VEEL MOGELIJKHEDEN GELDIG VAN 16 T/M 20 MEI Magere speklappen 500 gram Saucijzen Riblappen 1,78 500 gram 2,18 500 gram 3,98 Woensdag Kwaliteitsgehakt 500 gr. Rundergehakt 500 gram 1,98 3,15 Voor de boterham Gebraden gehakt 150 gram 88 Snijworst 150 gram 85 KOOP KEURSLAGERZEGELS 40 pet. SPAARRENTE Stationsstraat 83a Waalwijk Tel. 2884 fc v s (Van onze verslaggever) DRUNEN - Donderdagmiddag herdacht de heer Wim Viveen het heugelijke feit dat hij 25 jaar werk zaam was bij de kinderschoenfabriek REXin Drunen. Door personeel en direktie werd de heer Viveen op het privé-kantoor gehuldigd. Zowel van direktie als personeel ontving de jubilaris fraaie geschenken. Direk- teur M. Elshout speldde de heer Vi veen, die hij de titel „fourgagemees- ter meegay, ae gouaen A-speld op. „Ais preaiKaat voor een Üb-jarig aiensijuuiieuin, pieegi men wei eens ae uuaruKKing te nezigen; 'ik üeo net er co jaar voigenouaen aaarme- ae te Kennen gevenae aat men anes geiaten en zonuer interesse aan zien neeit raten vooroijgaan. met mij weet ïeaereen aie jou Kent vvim, aat net met jou neer auaers is gesteia. vanai net moment aat je üij ons m atenst oent geKomen, neD jij je een meae- werKer getoona in ae ware zin van net woora, ïemana aie meewerKte aan liet Deünjrsgeüeuren, aie met nart en ziel meewerKte, vol entnou- siasme en activiteit en met een weer galoos piicntsDeser. in ae roop üer jaren ben je aan ook een tiguur ge worden, aie in ons Dednji niet meer is weg te denKenl VVim, toen jij in net oorlogsjaar ia4ü bij ons Kwam werKen, was dat niet ais scnoenma- Ker, maar je werd aangesteld, iK zou willen zeggen als tourier. tiet zou me te ver voeren wanneer ik nier de ontwikkeling vanat iy4B onder de loupe zou nemen, daarom wil iK volstaan met te zeggen dat de vooruitgang van ons bedrijt mede tot stand is geKomen door jouw werK en jouw toewijding op velerlei gebied, waarvan ik wil noemen het aanvoeren van materialen en grondstellen, bet compleet verzorgen van ai het stiK- werK voor de tiiuisstikkerij inclusief transport, het gereed staan voor ie dereen en de veie grote en kleine korveetjes die heel vaak na werktijd nog werden afgedaan, tiet zijn slechts enkele punten die ik hier ver meid. Het allervoornaamste Wim, en wat je ook het meest siert, is je open hartigheid en je eerlijkheid waardoor je een onbegrenst vertrouwen geniet, niet alleen bij de directie van ons be drijf, maar ook bij ai die relaties en leveranciers, en dat zijn er velen, waar je reeds jaren wekelijks in huis komt Afgevaardigden van 54 landen hebben gisteravond laat in Genève overeenstemming bereikt over een verlaging van de wereldhandelstarie ven. Het tenslotte bereikte akkoord over de Kennedy-ronde behelst een verlaging van de tarieven voor ruim 6.300 industriële en agrarische pro- dukten, een hogere minimum graan prijs op de wereldmarkt, een interna tionaal programma voor voedselhulp en een anti-dumpink akkoord, dat ondernemers in alle landen moet be schermen tegen de onmiddellijke ge volgen van de nu bereikte overeen stemming. De onderhandelingen zijn tot het laatste moment bijzonder moeilijk gebleven, daar de Verenigde Staten en de Euromarkt hoopten op meer concessies van de andere par tij met betrekking tot de handel in chemische produkten en het wereld voedselprogramma. - o - - Met het Pinksterweekend hebben een half miljoen buitenlanders ons land bezocht. Speciaal Duitsers, Fransen, Belgen en Skandinaviërs. Keukenhof kreeg 80.000, De Ef- teling 40.000, Schiphol 40.000 en Madurodam 33.000 bezoekers. - In West-Pakistan zijn 300 gehei me slaven bevrijd. - Z.H. de Paus heeft zaterdag zijn bedevaart naar Fatima volbracht. Er waren 2 miljoen mensen tegen woordig op het Fatima-Plein. Zij hadden dikwijls 100 km te voet afgelegd. - De actie „Eten voor India" heeft zaterdag 5 miljoen opgebracht (vorig jaar 26 miljoen). Er wor den vele motieven aangehaald voor dit grote verschil, maar wij menen dat een huis-aan-huis-col- lecte, een comité in alle gemeen ten, heel wat meer zou hebben op gebracht, dan 't zelf moeten bren gen naar kerk of gemeentehuis. voor de aanvoer van velerlei zaken die nodig zijn om het bedrijf op gang te houden. Een 25-jarig jubileum Wim, als dat van jou, heeft ook voor ons als on dernemer s/werkgevers een heel bij zondere betekenis. Wij hebben dan ook alle reden om je vandaag bij de ze gelegenheid te onderscheiden met het gouden Rex-insigne. Als blijven de herinnering aan dit jubileum over handig ik hierbij tevens een gouden horloge, niet omdat wij bang zijn dat je te laat zou komen of te vroeg zou ophouden, want wij weten allemaal dat Wim Viveen een man van de klok is, die altijd klaar staat van de vroege morgen tot de late avond. Tenslotte Wim, overhandig ik je namens de directie een enveloppe waarvan je de inhoud naar eigen goeddunken kunt besteden. Rest mij dan nog je toe te wensen, dat het je gegeven moge zijn je werk nog vele jaren te kunnen voortzetten in goede gezondheid en met dezelfde ijver en toewijding als in de afgelopen perio de van 25 jaar", aldus de heer Els- hout, die mevrouw Viveen op bloe men verraste. Mej. C. Merkx, sprekend na mens het personeel, was trots op de samenwerking die er tussen de heer Viveen en het personeel bestaat. „Jouw grote inzet en verantwoorde lijkheidsgevoel stel ik als voorbeeld en stimulans voor de jongeren". Als dank bood zij namens chefs en kan toorpersoneel een zilveren sigaretten aansteker aan. Verrast door de vele geschenken dankte de heer Viveen met een geestig woordje, waarin hij zijn taak en werkzaamheden in het bedrijf nog eens benadrukte. Wij Wij hebben het genoegen me de te delen, dat wij onze zaak in Mgr. Zwijsenstraat 12, alhier zullen openen op vrijdag 19 mei a.s. hopen U in onze zaak te mogen begroeten. Aanbevelend J. C. Oremans-Klerks Mgr. Zwijsenstraat 12, Waalwijk, tel. 2106 De atleten van AC Waalwijk kwa men weer goed voor de dag tij dens atletiekwedstrijden te Vught. Deze wedstrijden waren georgani seerd door de a-v. prins Hendrik. Er namen ruim 400 atleten deel aan deze wedstrijden. De tijden werden gedrukt door de plensbuien waardoor de grasbaan zwaar te be lopen was. Jos Demmers won de 60 m jon gens D in 8,9 sec. (serietijd 8,6), 'n prachtige prestatie. Peter Blom evenaarde het Waal- wijks record kogelstoten met een stoot van 10.83 m., hij bezette hier door de 2e plaats bij de heren D. Een mooie vertesprong bij de meis jes B door Willie Demmers bracht haar op de tweede plaats met 4.49 meter, een nieuw Waalwijks record. Ook de andere atleten kwamen tot goede prestaties. De uitslagen zijn als volgt: feöO m. jongens C: 2e J. Bouman 1500 m jongens B: 2e J. Mahieu 800 m jongens B: 5e J. Knuist 600 m meisjes B: 2e D. Verhoeven 600 m meisjes C: 3e M. Mahieu allen in 'n nieuw Waalwijks record 60 m jongens D: le J Demmers 8.9 (serietijd 8.6) 100 m meisjes B: 3e N. Demmers 13.8 zelfde tijd a.w. 4e W. Demmers 13.9 (serietijd 13.7) 100 m heren D: 3e P. Blom Verspringen meisjes B: 2e W. Demmers 3e D. Verhoeven 6e N'. Demmers 13e W Pape Hoogspringen jongens B: 6e E Rookus Kogelstoten heren D: 2e P. Blom Verspringen heren D: lie R. van Oyen 800 m jongens B: 5e J. Knuist 8e L. van Eeuwijk 12e B. van Esch 2.19.0 4.37.5 2.17.2 1.53.4 2.00.7 11.8 4.49 m 4.33 m 4.24 m 3.70 m 1.30 m 10.83 m 5,24 m 2.17.2 2.26.1 2.30.5 WAALWIJK Maandag, Tweede Pinksterdag, is het cursusjaar 1966- 1967 van de Mater Amabilischool in Waalwijk afgesloten. Dit jaar op een andere wijze dan gewoonlijk. De ge bruikelijke show had men geruild voor een boottocht. Vanuit Woud- richem werd een boottocht rond het eiland van Dordrecht gemaakt. Het is een bijzondere gezellige tocht geworden, die behalve door de meisjes ook door hun vrienden werd meegemaakt. Aan boord werd een quiz, waaraan fraaie prijzen verbonden, gehouden. Verder werd er gedanst enz. 's Avonds was er een gezamenlij ke maaltijd in de zaal van café 't Vosje. Na afloop hiervan reikte de voorzitter van het Stichtingsbestuur, drs. Tb- Noorman-van der Duisen, dfe getuigschriften uit. Tot slot volg de een gezellige dansavond, waar The Unchaned voor de muziek zorg den. De geslaagden waren: Getuigschriften le jaars: Marga v. d. Anker; Lenie v. Bal- kom; Jennie Bax; Marijke Bont; Dine Boer; Els Brekelmans; Emmie Brok; Lenie Brouwer; Bep Brou wer; Willie Damen; Corrie v. Dron- gelen; Tiny v. Es; Corrie de Graaff; Lenie van Heesbeen; Ellie v. Hel- voirt; Francien Hendriks; Sjan v. d. Heijden; Christian Hoevenaars; Toos v. d. Houd't; Ellie v. d. Houdt; Mieke Heyms; Tonnie Langermans; Ine de Leeuw; Lia Leijtens; Ida v. Lieshout; Nellie Maas; Antoinet Maas; Greet Mandemakers; Ria van Osch; Ria v. Onzenoort; Paula Pul lens; Thea Reitsema; Gerrie Remi- gius; Juul Remigius; Carina Rom- bouts; Mia de Ronde; Marja de Ronde; Marjan de Rooij; Ria de Rouw; Truus Schagen; Jeanne Schalken; Jeanne Schalken; Dinie Smits; Annelies Sperber; Annema- rie Stoffers; Corrie Schuurman; Corrie van Tuijl; Marjan v. Velt- hoven; Willie van Venrooij; Joke WIJDINGEN Tot de wijdelingen die Mgr Bluijs- sen a.s. zaterdag in de St. Jan te Den Bosch zal verrichten behoren o.a. tot het priesterschap de eerw. heer Jan van Huiten uit Elshout en tot het subdiaconaat de eerw. heer Bart Ver- reijt uit Vlijmen. v. d. Ven; Ivonne Vos; Riky Wage- makers; Tinneke van Helvoirt. Diploma, twee-jarige cursus: Nel Besters; Hennie Boons; Bep Broekmans; Joke Broekmans; Fran cien van Daelen; Ans van Delft; Annet Duquesnoy,\ Zus van Ger- wen; Tonnie v. d. Hoven; Lia de Jong; Ria v. d. Lee; Corrie Nieuw koop; Eva Quirijns; Tineke van Schayk; Willie Sigenthaler; Corrie Verhoeven; Gerrie Verschuren; El lie Verschuren; Zus Waarts. Diploma drie-jarige cursus: Ria v. Assen; Adje van Beek; An- nemies Brok; Joke Brok; Francien Colijn; Willie van Delft; Ine van Dongen; Ria Gadellaa; Jeanne de Graaff; Tine Hamers; Gerrie van Helvoirt; José v. d. Hoek; Francien van Huiten; Adje van Iersel; Truus van Iersel; Franca van Iersel; Toos Kelder; Jo Klerx; Toos Klijn; Adïi Kuysten; Nellie de Man; Jeanne Nieuwkoop; Marjan Nordmeijer; Jannie van Oers; José Pullens; Co- bie Rek; Carla Rensen; Josien Ro vers; Marjan Schoelitsz; Marjan Sperber; Marti Verlee; Willie Ver schuren. - Bij een frontale botsing op de rijksweg van Zwolle naar Coevor- den - in het buurtschap Anevel- de bij Gramsbergen zijn zaterdag avond 5 personen om het leven gekomen. Twee mensen raakten zwaar gewond. De namen van de slachtoffers zijn de heer W. Moors (34), zijn echtgenote mevr. G. Moors-Blommers en hun drie jarig dochtertje Wilhelmine, allen uit Doesburg, alsmede de 78-ja- rige weduwe J. Rutgers-Kleijn en haar 33-jarige dochter H. Rut gers, beiden uit Utrecht. Twee kinderen van het echtpaar Moors- Blommers werden zwaar gewond. 800 m heren D: 7 e A. Verhoeven 2.14.0 809 m jongens C: 2e J. Bouman 2.19.0 18e A. Leijtens 2.50.0 19e C. Broumels 2.55.0 21e F. van Drunen 2.58.0 1500 m heren D: 5e P. Leijtens 4.52.2 10e P. van Engelen 5.15.2 lie J. Maas 5.16.0 1500 m jongens B: 2e J. Mahieu 4.37.5 600 m meisjes C: 3e M. Mahieu 2.00.7 4e L. Schagen 2.05.3 9e M. Berrevoets 2.21.0 600 m meisjes B: 2e D. Verhoeven 1.53.4 3e G. de Ruyter 1.54.6 NIEUWE KAPELAAN VOOR BAARDWIJK Mgr J. Bluijssen, bisschop van Den Bosch, heeft benoemd tot kapelaan van de St. Clemens-parochie te Waalwijk - Baardwijk, de weleerw. heer A. L. van Dijk, O.S.C. EEN PRACHTIG SUCCES IN „TEL UIT JE WINST" Mevrouw v. d. Lee-Hamers te Waalwijk, die deelgenomen heeft aan de televisie-quiz van Eerdmans van de Vara, heeft met succes de vijfma- lige test over haar hobby „Toon Her mans" zaterdagavond met glans door staan. Zij verdiende daarmee in de 5 ronden f. 1000, Toen zij de prijs met felicitaties van de quiz-master in ontvangst nam, deed zij de edele ges te daarvan f. 250, - beschikbaar te stellen voor „Eten voor India", wel ke daadwerkelijk een enthousiast ap-' plaus aan de zaal ontlokte. Ook onze gelukwensen. BENOEMD Tot onderwijzer aan de school is benoemd de heer kart uit Breukelen. Lrene- R. Ek- Op 13 mei verloofd. hebben wij ons TOOS LOMBARTS en HARRY VAN DAAL Baardwijksestraat 67, Waalwijk PINKSTERDRUKTE IN DE LANGSTRAAT Het Pinksterweekeinde heeft ruim 15.000 personen naar het zwembad „Het Hoefsven" in Waalwijk ge trokken. De Efteling in Kaatsheuvel trok 40.000 bezoekers. Ruim 10.000 minder dan vorig jaar. GILDE ST. CRISPIJN Het Gilde St. Crispijn van Be- soijen beleefde 2e Pinksterdag weer de spanning om de verschieting van de Louw de Louw beker. Gebeurde dit andere jaren altijd niet kermis, dit jaar werd vanwege de vroege vakantie thans de verschieting ge houden. De strijd werd er niet minder om toen enkele malen moest worden onderbroken vanwege de al te over vloedige regen, die de optrektouw- tjes verzwaarde, zodat het schot precies in het hartje raak moest zijn om de wip te laten hangen. Er werd zeer goed geschoten: vele ne genpunters en vier schutters, die ze alle tien wisten te raken, n.l. G. Bergmans, H. v. Dongen, M. van Loon en W. de Louw Jr., waarvan de laatste na vele kampschoten de winnaar werd van de wisselbeker, die op zeer toepasselijke wijze door Piet Mulders werd uitgereikt. Zondag 11 juni gaat het Gilde naar de Gildedag in Esch, om ook daar te trachten enkele schilden te bemachtigen. SCHUTTERSGILDE ST. HUBERTUS De schutters van St. Hubertus namen j.l. zondag deel aan het Nationaal Schiet- concours, georganiseerd door St. Maurits te Udenhout. De volgende prijzen werden behaald. 4e korps prijs geweer; 7e korps prijs ge weer; 3 personele opgelegd: Bruurmijn; 6 personele opgelegd: C. Ebbing; 7 perso nele Jubileum: W. v. d. Broek. ST. GERLACHUS BEDEVAART In de parochiekerk is tweede Pinkster dag de grote nationale heilige n.l. St. Ger- lachus gevierd. Het is de tweede kerkpa- troon van Loon op Zand en heeft door de jaren heen veel pelgrims naar deze kerk weten te trekken. Voornamelijk is dat om dat de destijds grootste bevolkingsgroep van Landbouwers en landarbeiders een be- wonderingswaardige voorliefde had tot de ze patroon. Immers hij was de beschermer van de veestapel en de voorspreker van be smettelijke ziekten. Rond de eeuwwisseling heeft pastoor Klijsen deze volksheilige - uit het Limburgse land - hier ingeleid en de processies te zijner ere opgericht en is deze door zijn opvolgers waardig in stand gehouden. De mis van 8 uur - de pel- grimsmis - was druk bezocht. De pelgrims kwamen uit de naaste omgeving. Onder de ze Mis werden de overledenen van de di verse broederschappen herdacht. Ook heeft een pater een gloedvolle preek gehouden waarin st. Gerlachus nog steeds een volks heilige is, welniet meer zoveel voor vee- bescherming, maar vooral NU in de sa menleving. Het is goed hiereens aan te den ken. Hij sprak over de hulpvaardigheid van Gerlachus voor de evenmens en hulpbehoe venden (denk aan India). Ook is hij de man die ook nu de mens eens een ogenblik tot nadenken geeft over geloofszaken. Eens 'n ogenblik moet de mens zich terugtrekken uit een wereld van geladenheid; een klein ogenblikje voor God dus. En wat de Ma riaverering aangaat. Hij is er de grote sti mulans van geweest dat die hier in, onze streek .is verbreid geworden. Kortom de pelgrims en parochianen hebben eens op nieuw kennis genomen van de tweede pa troon van de parochie. Hij zal zeker wel met één oog naar Loon gekeken hebben. Om 10 uur was in de kerk een gebeds oefening ter ere van St. Gerlachus, welke geleid is door pastoor Simons. VOETPROCESSIE VAN DEN BOSCH In aller vroegte gingen een hondertal be devaartgangers van Loon op Zand te voet naar Den Bosch, om daar Maria te vereren, In Cromvoirt is in het heegaan een H. Mis opgedragen voor de deelnemers en de over leden leden van de voetprocessie. Na een bezoek aan de basiliek en het genadebeeld keerden allen weer te voet terug. Om drie uur werden zij in de parochiekerk verwel komd en werd een korte gebedsdienst ge houden. PAROCHIEMISSIECENTRUM Donderdag houdt het bestuur van het Parochieel Missie-Centrum alhier een ver gadering dn het Cultureel Centrum om half 9. Ook de zelateurs en zelatr.icen worden allen verwacht. ZIEKENTRIDUUM Het jaarlijkse Ziekentriduum zal in het Cultureel Centrum worden gehouden op dinsdag, woensdag en donderdag 23, 24 en 25 mei a.s. De leiding berust bij een pater Capucijn. Spoedige opgaven van zieken die deel willen nemen is gewenst. P.V. DE LUCHTBODE Zondag 14 med hield de postduivenver eniging „De Luchtbode" haar vlucht vanuit St. Ghislain; afstand 157 km. Deelname 199 duiven. Gelost om 8.30 uur met Z.O.- winst. Aankomst eerste duif 10.34.27 uur. Laatste prijsduif 10.50.59 uur. De uitslag is als volgt B. v. Iersel 1 45; P. Hooymayers 2 5 11 16; A. Leermakers 3; G. IJpelaar 4 6 39 43; A. Aarts 7 17 48; C. IJpelaar 8 42 49; A. Beerens 9 25 37 44 47; IC. van Esch 10 12 15 46; M. Vera 13 19 36 50; A. J. v. Dongen 14; M. Maas 18 20 33; H. M. v. d. Velden 22 23; J. Vera 24; H. v. d. Velden 26 38; A. Kuijten 28 35; J. Vera 27; A. de Kort 29 32; K. Aarts 30; Bebrs. v. d. Velden 31; P. v. Leest 34; Gebrs. Wouters 40; H. Vera 41; M. Vera overduif. P.V. DE LUCHTBODE De postduivenvereniging 'De Luchtbode' hdeld zondag 14 mei haar vlucht vanuit Pont St. Max; afstand 312 km. Deelname 193 duiven. Gelost om 6 uur met Z.O.- wind. Aankomst eerste duif 10.38.23 uur. Laatste prijsduif 11.1.47 uur. De uitslag is als volgt H. v. d. Velden 1 20 30 46; P. v. Noye 2 24 43; Gebrs. Boons 3 6 8 25 26 36; H. v. d. Linden 4 14 15 21 37 49; P. Hooymayers 5 18; J. v. Dongen 7; M. Vera 9 12 33 42 44; M. Maas 10; J. Aarts 11 40; K. Aarts 13 27; K. v. Esch 16 19 34; H. Leermakers 17; J. v. Dongen P.N. 22; C. IJpelaar 23 31; A. Aats 28 32 35; G. Schoenmakers 29; A. J. v. Dongen 38 39 45; G. IJpelaar 41; C. Schapendonk 47 en Overduif Gebrs v. d. Velden. Zaterdag is de nieuwste schijf van Les Cruches in de platenwinkels. Het is de vierde plaat van Les Cruches waarmee zij het platenrecord hebben bereikt van de platen-makende Til- burgse beatorkesten. En het zal niet bij deze grammofoonplaat blijven want de maatschappij van Les Cru ches, CBS, is dermate tevreden over de verkoopcijfers van hun orkest dat de vijfde plaat nu alweer in voorbe reiding is. Het ds de eerste Cruches-opname van nieuweling-drummer Jos van den Dries en de laatste waaraan basgita- rist Jeff van Weereld heeft meege werkt. De plaat heeft een totaal nieu we sound wat niet verwonderlijk is als men weet dat de producer van Les Cruches momenteel Cees de Mann is, die voorheen The Motions en The Teeset onder zijn hoede had. Op de A-kant van de plaat staat het nummer „Will you always love me", ditmaal niet in een meerstemmige uit voering maar als solonummer van vo- kalist Frans Biezen. De B-kant is „Mam and Dad" dat wél meerstem mig wordt gezongen. Beide nummers zijn speciaal voor Les Cruches door producer Cees de Mann geïmporteerd uit Engeland. Beide nummers zijn op genomen met 'n viertal blazers waar door een zeer speciale klank werd verkregen. John van der Ven heeft tijdens de opname zijn Farfisa-orgel ingeruild voor een hammond, terwijl hij tevens ook nog piano speelt bij beide nummers. en Plastic is een waardevol mate riaal voor land- en tuinbouw, maar dat zal het steeds meer worden. Vooral wanneer nieuwe vindingen en verbeterde methoden voor be scherming tegen schadelijke invloe den zich aanmelden. Dit is thans het geval met Ventifol, welke be staat uit stroken folie, die elkaar overlappen en op regelmatige plaat sen aan elkaar gelast zijn, zodat 'n afwisselend en gegolfd „dakpanef fect" wordt verkregen. Na het inzaaien aangebracht biedt deze folie bescherming tegen scha delijke invloeden van buiten af, terwijl door de openingen voldoen de ventilatie blijft bestaan. Is het zaad eenmaal ontkiemd, dan moet de folie worden verwijderd en kan het eventueel opgeborgen worden voor een volgend gebruik. De bevestiging van de folie over het zaaigoed kan geschieden door kleine houten haringen of stokjes langs de randen in de grond ste ken. Er zijn vele toepassingen mo gelijk en het is dan ook voor vele doeleinden geschikt. De voordelen zijn zeer groot, de grond slaat niet dicht door regen, terwijl het begie ten (over de folie heen) mogelijk is. Ook zal gen uitdroging en korst- vorming in de toegedekte grond ontstaan. Een betere opkomst, voor spoediger groei kan worden verkre gen, maar ook bescherming tegen vogels, wind, hagel en, vorst is zeer belangrijk. Vooral ook de particuliere tuin- liefhebber zal door toepassing van Ventifol ventilerende folie meer succes hebben; hoe dikwijls ziet de ze zijn duurgekochte zaden mis lukken door verschillende oorzaken van buitenaf. Het is onmogelijk op de vele werkelijk grote mogelijk heden van deze folie uitvoerig in te gaan, wij komen hierop nog eens terug.

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 6