wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant Zondag 11 juni wordt voor tweede maal „Grasduin-tocht gehouden top orm meubelen Engeland en de E.E.G. cu«i „Cornu Copiae" oogstte succes in Frankrijk Stassar r Brief van een grasduiner heb ik van sparen willen weten, maar nu... JONGEREN „ONTMOETEN" ELKAAR IN GESPREK uitsluitend verkrijgbaar bij Mei... maand van het geluk! wmm PREMIE SPAARPLAN Mei... de maand voor een gelukkig geschenk! Ook nu naar de Biezenmortel Dichter tot elkaar Aanmelding .1;, - j i van Complete Woning inrichting Record-omzet Unilever-concern Basis voor persoonlijk bezit NRU en NTS contra AVRO Goed voor de huid het gehele jaar door Telefoon en Post VRIJDAG 19 MEI 1967 00e i\i». iu De tcho vAn het Zuiöen 88e JAARGANG No. 40 Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Losse nummers 20 cent Abonnement p. week (0,28+ 2 ct. inc.k.) ƒ0,30 p. mnd. (1,20+10 ct. inc.k.) ƒ1,30 p. kwrt. (3,40+10 ct. inc.k.) 3,50 p. kwrt. p. post 4,bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 75 ct. extra) Advertentieprijs: 14 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaus Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167-2002 Telegram-adres „ECHO" Evenals vorig jaar heeftGrasduinen" voor de werkende jeugd tus sen 17 en 22 jaar ook dit jaar een gesprekswandeltocht op het pro gramma staan die op zondag 11 juni wordt gehouden. Als gespreks onderwerp heeft men wereld in nood" gekozen dat aktueel is en veelomvattend. Een werkkomitee is reeds enkele weken intens bezig om deze tocht goed voor te bereiden en tot in de puntjes te ver zorgen. Het programma komt in grote lijnen overeen met dat van vorig jaar. Om tien uur wordt vertrokken vanaf De Lindeboom in de St. Antoniusstraat. Via de Loonse en Druinense Duinen hoopt men om 4 uur 's middags in De Biezenmortel aan te komen waar de avond gezellig wordt doorgebracht. Deze tweede grote tocht is beslist een tegemoetkoming aan de wensen van de jeugd. Vooral zij, die vorig jaar deze tocht meemaakten, zullen dit met enthousiasme beamen. De bijna honderd deelnemers van vorig jaar leerden elkaar op een andere ma nier kennen. Toen werd gediscussi eerd over de verantwoordelijkheid voor elkaar. Vele meningen werden naar voren gebracht en er werd eer lijk en openlijk gesproken. Al de deelnemers vonden deze openheid prettig. Op zo'n dag poogt men immers tot elkaar te komen en dat is vorig jaar volledig geslaagd. Ook de avondvulling met gebedsdienst, een quiz en dansen werden aangegrepen om in gezellig samengaan een knal avond te maken. Op diverse dans- en kontaktavonden die op die tocht volg den werd steeds weer gevraagd wan neer er nog eens zo'n tocht zou ko men zodat deze tocht van alle zijden vol vertrouwen wordt voorbereid en tegemoet gezien. Zondag 11 juni ko men dan alle gezindten weer bijeen. Ook de gespreksleiders zullen vele gezindten vertegenwoordigen. Iedereen die belangstelling heeft voor deze tocht kan zich aanmelden. De bijdrage in de vele kosten heeft men op f. 3,50 gesteld. Dit wil zeg gen dat alle onkosten daarmee ge dekt kunnen worden. Vorig jaar moest 213 van de kosten aan zo'n dag Verbonden, van allerlei zijden worden bijgepast. Deze keer dragen de deel nemers iets meer bij. Tenslotte staat daar een hele dag tegenover en men kan natuurlijk niet zo'n dag cadeau geven en anderen voor de kosten la ten opdraaien. Toch wordt er uiter aard begrip gevraagd voor de enor me kosten. Vrijdag zullen overal de affiches worden aangeplakt. De bij zonderheden over de route van de tocht, de avondvulling en gespreks thema zullen zodra zij helemaal zijn uitgewerkt'bekend worden gemaakt. Vanaf morgen kan iedereen zich aanmelden als deelnemer bij: S. Ver steeg, Mr v. Coothstraat 82, Peter Schoelitsz, Pres. Steijnstraat 14, Jo Swinkels, Mr Ruys de Beeren- brouckstraat 18, tel. 2374, Harry v. Haren, Gen. de Wethstraat 7Henny Korthout, Putstraat 66, tel. 2013. Joke vatn Hoof, Canadesestraat 13. -i-' :i.;S§ÉS3 jüRk TILBURG PIUSPLEIN 26-33 tel. 83080 Busdiensten lfln 2 en 6 stoppen voor de deur. Volop parkeergelegenheid officieel TOP-FORM adviseur Generaal De Gaulle heeft dins dag op zijn eerste persconferentie van dit jaar en in zijn eerste reactie op de Britse aanvrage om toetreding tot de EEG opnieuw voor teleurstel ling gezorgd. Zijn rede bevatte wei nig punten, die men eerder heeft ge hoord, maar kwam, gezien het tijd stip waarop zij opnieuw te berde wer den gebracht, met name in Brussel en Londen onverwacht hard aan. We liswaar verklaarde het Franse staats hoofd; „Er is geen sprake van dat Frankrijk zijn veto zal uitspreken over de Britse toetreding tot de ge meenschappelijke markt. Wij zijn ver heugd over het Britse streven zich met Europa te verbinden". Maar bij na in één adem voegde hij eraan toe: „Groot-Brittannië zal zich grondig moeten veranderen wil het het lid maatschap verwerven". In het begin van zijn 80-minuten durende toespraak tot de pers (die haar vragen tevoren had ingediend) zei de Gaulle, dat hij „natuurlijk niet vooruit wilde lopen op de onderhan delingen" over een Britse toetreding en dat hij zich zou beperken tot alge mene opmerkingen over de door de aanvraag van Londen gerezen proble men. Hij liet echter duidelijk merken, dat hij niet geloofde, dat Engeland reeds tot zulke diepgaande verande ringen bereid of in staat was, dat het tot de Euromarkt in haar huidige vorm kon toetreden. „Vooral op politiek terrein heeft het gedrag van de Verenigde Staten, die worden gesteund door de Britten, aangetoond hoe gerechtvaardigd het gezamenlijk optreden (van de zes E.E.G.-leden) om zuiver Europese redenen is", aldus de generaal. Hij maakt voorts grote loftuitingen voor Wilson en 't grote Engelse volk, maar ondertussen heeft hij de Engelsen en de andere 5 opnieuw ernstig gedu peerd. Het Unilever-concern heeft in de eerste drie maanden van dit jaar voor bijna 5 miljard gulden aan produkten verkocht: dat is meer dan ooit eer der door het concern in één kwartaal werd omgezet. Het nieuwe verkooprecord van pre cies 4916 miljoen gulden ligt 2Vz% boven de omzet die in dezelfde peri ode van vorig jaar werd bereikt. De vergrote verkoop heeft ook meer winst opgeleverd. Het voordelig sal do lag op 150 miljoen gulden zelfs 3Vê% boven het peil van de eerste drie maanden van vorig jaar toen 'n winst van 145 miljoen gulden werd verantwoord. De thans opgegeven winst van 150 miljoen is in tegen stelling tot de omzet geen nieuw hoogtepunt in de geschiedenis van 't concern. Nu de tocht van de Grasduiners op 11 juni weer voor de deur staat, wil ik graag even een paar herinneringen van vorig jaar ophalen. De gespreksthema's die toen vele onderwerpen bevatten werden uit voerig en zeer openlijk besproken, wat wel bleek uit de verslagen die 's avonds na het eten werden voorgelezen. Ook de korte gebeds dienst was een leuk experiment. Als het dit jaar weer gedaan wordt hoop ik dat iedere groep zal proberen zelf een gebed te maken. Mede dank zij het goede weer werd de ontspanningsavond een groot succes. Toen we 's avonds na het kampvuur, om ca. 11.30 uur, naar huis gingen vanuit Biezenmortel was iedereen zeer enthouhiast. Ik heb zo enkele plannen gehoord van de tocht van dit jaar en die belooft een ,zo mogelijk, nog groter succes te worden dan vorig jaar. Geef je over 3 weken allemaal met je vrienden en vriendinnen op, zodat we op 11 juni met minstens 140 jongeren weer kunnen wan delen en praten over het wel zeer actuele onderwerp: „De wereld in nood" en wat wij er als jongeren er aan kunnen doen. Hans de Waal, Vught Nu moest ik gewoon wel, want het sparen werd te aantrekkelijk. Mijn vrouw en ik sparen nu elk jaar 500,— en naast de normale rente krijgen we vanaf 1972 ieder jaar ook nog eens honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! En dat telt dubbel aan.. Waarom informeert u ook niet eens naar de spaarbewijzqn van het Premie Spaarplan? Alle Spaarbanken, Poskantoren, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken en Bouwfondsen zullen u graag inlichten. Het Waalwijkse Jachthoorncorps „Cornu Copiae" heeft Tweede Pink sterdag meegewerkt aan een histori sche optocht in de Franse plaats Or- chies. Aan de stoet werkten 62 groe pen mee, waaronder 6 muziekgezel schappen. Een korps Franse mari niers opende de stoet, terwijl Cornu Copiae de stoet sloot. Overweldi gend was het applaus dat de Waal- wijkers ten deel viel. Een bewijs dat hun optreden en show in de smaak viel. De vele aanvragen uit Frankrijk voor een optreden zijn daar trouwens ook een bewijs van. Een dame was zo vol van 't optre den, dat zij prachtige anjers uitdeel de aan de jongens. De burgemeester van Orchies bood het korps 'n ver frissing aan en toen kwam de verras sing van de dag. De commandant van 't corps der Mariniers verzocht of ficieel of de Waalwijkers 'n glas wil den meedrinken op het succes van die dag. Toen het Waalwijkse korps de zaal binnentrad, stond 't Franse corps aangetreden en speelde een prachtige mars. De commandant uitte zijn gro te bewondering en waardering voor hetgeen zij presenteerden, niet alleen muzikaal maar ook wat dicipline en marcheren betrof. Hij was in de ver onderstelling dat het 'n militair of be roepskorps was. Ook enkele beroeps musici en de echtgenote van de bur gemeester kwamen de Waalwijkers complimenteren, waarna Waalwijk 'n geheel nieuw concertnummer ten ge hore bracht en de premiere gaf van 'n humoristisch nummer. Weer was er 'n daverend applaus; en tot slot speelde het Franse korps hun volks lied. Het was het zoveelste succesvolle optreden in 't buitenland wat het be wijs levert dat „Cornu Copiae" niet alleen in Waalwijk en omgeving, doch ook ver buiten de grens 'n goede naam heeft. Dé besturen van de Nederlandse Radio Unie en de Nederlandse Tele visie Stichting hebben de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk telegrafisch laten weten, dat ze het laatst verschenen nummer van Televizier, waarin de AVRO- bode is opgenomen in strijd achten met besluiten over de samenstelling van omroepbladen. Het aantal wachtenden in Nederland op telefoon-aansluiting is in het eer ste kwartaal van dit jaar gedaald tot beneden de 150-duizend. Op 31 maart telde de wachtlijst 149.607 na men, tegen 156.032 op 1 januari en 166.829 op 31 maart 1966. In het eerste kwartaal werden 57- duizend aansluitingen in dienst ge steld, maar door 29-duizend verhui zingen en opzeggingen beliep de net to-toename 28-duizend aansluitingen. De eerste drie maanden van dit jaar kwamen 58.376 aanvragen binnen voor een telefoonaansluiting en wer den 7976 aanvragen ingetrokken. Eind maart telde het Nederlandse te lefoonnet 1.644.968 aansluitingen. Het aantal in het eerste kwartaal behandelde postwissels liep terug tot 800-duizend (1.900.000 in de eerste 3 maanden van 1966), maar het aan tal uitbetaalde cheques steeg van 2,8 miljoen tot 4,1 miljoen en het aantal girostortingen nam toe van 16,9 mil joen tot 18,2 miljoen. De postcheque- en girodienst telde op 31 maart van dit jaar 1,84 miljoen rekeninghou ders, 700 duizend meer dan een jaar tevoren. Horloger-Juwelier-Opticiën Stationsstraat 88 Waalwijk - Tel. 3037 - (04160)

Echo van het Zuiden | 1967 | | pagina 9